RAVENSWAAY's ZES-MAANDSCHE I DOE MEE! VOOR IEDEREEN Geïllustreerd Zondagsblad Aan onze Lezers U N.V. v.|h. M. RAVENSWAAY ZONEN, BESPAAR OP UW LECTUUR. Plaatselijk Nieuws. GORINCHEM. liurgelijken Stand Vele onzer abonné's zullen nog niet weten, dat aan dit blad een fraaie illustratie is verbonden, welke bij onze administratie tegen het luttele bedrag van 57y2 cents per 3 maanden (franco per post 85 cents), verkrijgbaar is. Wy vragen Uw bijzondere belangstel ling voor het proefno., dat U een dezer dagen zult ontvangen. Nadere inlichtingen omtrent het kunt U verkrijgen aan ons kantoor of bij onze bezorgers. BUITENKANSJE. De heer S. Vellioga te Tietjerk (Fries land) heeft op de Kleine "Wielen met den hengel een karper van 23 pond gevangen. o NOO NIET OP GANG. Het Zendingsbureau giro 6374 vraagt ons plaats voor het volgende: Er is na tien dagen een derde deel van deze maand verstreken; wij hebben in die tien dagen zeven duizend gulden pjxtvangen. Dat is natuurlijk veel te weinig. Blijkbaar werkt de vacantie nog na en kunnen velen nog niet dade lijk weer op gang komen. Des te noodiger is het, dat onze ac tie onmiddellijk weer in vollen gang is gezet, want het blijkt wel, dat dit niet overbodig was. Deze actie is in deze maand van-, tweeërlei aard. Ten eerste worden er met alle classi.cale Zen dingscommissies in het land door den Director der Binnenlandsche Actie be sprekingen gevoerd met het doel om deze kerkelijke zendingsactie hooger op te voeren. Wij verwachten daarvan, dat deze classicale commissies dan elk ïn hun eigen kring zullen doen, wat maar eenigszins mogelijk is om den Verontrustenden achterstand te doen minderen. Maar waar er ook velen door deze meer kerkelijke actie nog niet worden bereikt, gaat er ook van het Zendings bureau een bericht uit aan de tien duizenden hier bekende adressen, om op dien achterstand te wijzen. Wiij ho pen, dat deze centrale zoowel als de gfedeatraliseerde actie aan haar doel zullen beantwoorden. o TILBURGSCHE BIJEN EN HO- NINGMARKT. «Te nil^urgsche najaars bijen- en ho- ïiingmarkt "ml gehouden worden op Woensdag 20 September 1933; de bijen- markt op het Sporrpavjc aan den Goirle- scheweg en de honingnkarkt in de Bo- terhal, vlak naast het Sitadhuis. De markten worden geopend respectieve lijk om 9 en 9y2 uur. Aangevoerd kunnen worden .bijen volken (in korf en kast, raathoniing, slinger- en pershoning, was enz. Onder de aanvoerders worden geld prijzen verloot. De grootste koop wordt geprimeerd met een flink bedrag aan geld. Voor de mooiste uitstalling op de honingmarkt worden eenige geld prijzen beschikbaar gesteld. De bijen- en honingmarkt te bezoe ken is voor vakmenschen een nuttige noodzakelijke zaak, voor belangstellen den is het een zeer leerzaam en inter- j ressant tijdverbLijf. Inlichtingen omtrent bijen- en ho- I ningmarkt worden gaarne verstrekt door het Secretariaat, Spoorlaan 59 te Tilburg. o HET UNIFORMVERBOD. Door de Tweede Kamer aangenomen. De Tweede Kamer heeft met 56—26 stemmen aangenomen het wetsontwerp inzake een uniformverbod, zooals het door de Regeering is voorgesteld. Van de drie amendementen die erop waren ingediend, werden er tijdens de behandeling twee ingetrokken en een verworpen. o— NEDERL. TENTOONSTELLINGS- TREIN. Dinsdag 12 Sept. heeft de Eerste Ned. Tentoonstellingstrein, bijgenaamd „Oranjetrein", zijn eerste rondreis be ëindigd en is bij het punt van uitgang, Utrecht, teruggekeerd. De eerste rondreis is een groot succes geworden. Bijna 409.009 menschen heb- den de rijdende tentoonstelling bezocht. Door exposanten zijn goede zaken ge- daan. Het beste bewijs van hun tevreden- heid is, dat zich op den sluitingsdag reeds ruim 1/3 der deelnemers heeft opgegeven voor de tweede rondreis, die in het vroege voorjaar van 1934 zal plaats hebben en waarbij weer andere plaatsen zullen worden bezocht. In den tweeden Tentoonstellingstrein zullen uitsluitend voortbrengselen van Nederlandschen oorsprong worden geëxposeerd. o DE MOORDAANSLAG TE MUI DEN. Een der slachtoffers overleden. Dinsdagmiddag is in het Burger Zie kenhuis te Amsterdam één van de slachtoffers van den viervoudigen moordaanslag in de Muider raadszaal, n.l. Hendrik Veth, overleden. Zijn toe stand baarde vooral de laatste dagen meer zorg, omdat zich aan de ingewan den een abces had gevormd. Dins dagmiddag bezocht zijn vrouw hem nog en toen deze het Burger Zieken huis verliet, leefde de patiënt nog. On middellijk daarna trad echter een zoo danige verslechtering van zijn toestand in, dat ijlings wefd getracht mej. Veth terug te roepen, doch daarin slaagde men niet. Korten tijd daarna gaf het beklagenswaardige slachtoffer van den moordaanslag den geest. o— BOERDERIJ AFGEBRAND. In de kapitale boerderij van den land bouwer J. Coolen op de Koolwijk te Herpen, brak een zware brand uit. Het vuur was ontstaan in de groote voor- tca^idschuur, waar hooi en stroo waren opgésilagen. Spoedig stond d^ze schuur in lichfbyrlaaie. De vlammen sloegen over op dey boerderij, die weldra in vol le vlam storHf.- De belendende percee- Hoewel het weder iederen dag nog fraai is en ons a\an den zomer doet denken, is het reeds, vooral des avonds en des morgens te be merken, dat wij het najaar ingaan en daarmede de tijd van *4e lange avonden aanbreekt, de tijd om te lezen. De dagen die ons nog van deze lange avonden scheiden, zi^n bijzonder geschikt om met ons blad eens flink te werken. Wij doen eeh\ beroep op onze lezers om ons daarbij behulpzaam te zijn en mede te trachten in dien tijd het abonnementental flink op te voeren. Iedere «bonné, die ons vóór 1 October een nieuw abonné aanbrengt, ontvangt daarvoor een aardige verrassing. Vanaf 1 September hebben wij ons blad wederom belangrijk uit gebreid. Vanaf dien datum geven wij nl. iederen Woensdag een geheele pagina uitsluitend voor onze lezeressen, terwijl wij Vrijdags, naast onze fotopagina, met een geheele pagina voor de jeugd zullen verschijnen Wij geven de verzekering, dat deze uitbreiding geen af breuk zal doen aan onze overige rubrieken en wij steeds al het mogelijke zullen blijven doen, onze lezers, door onze hoofd- en andere artikelen, raads- verslagen, uitvoerige plaatselijke berichten, op de hoogte te houden met Wat er in onze streek plaats vindt en wat ér in leeft. In het laatst van deze maand hopen wij weder aan te vangen met een boeiend feuilleton, terwijl wij dan tevens in de rubriek Ge schiedenis van het Land van Heusden en Altena een aanvang zullen maken met stukken uit: Beschrijvinge der Stad en Lande van Heusden, met de verdere zaaken daartoe behoorende, in 't Ligt gebragt door D. Theodorum Groen Heusdanum V D M eertijds in Maastrigt, daarna in den Bos, nageschreven en vermeerderd met de hand van K. van Alkemade, met vermeerderingen en Aanteekeningen e van P. van der ^Schelling, welke beschrijving wij nog hopen aan te vullen met de verder in ons bezit zijnde gegevens. Wij weten, dat ons streven steeds actueel te zijn, door onze abonné's wordt gewaardeerd en op prijs gesteld, het steeds stijgende abonnementental, ondanks de drukkende tijden, is daarvoor het beste bewijs, daarom durven wij vertrouwen, dat ons beroep niet te vergeefs zal zijn geweest en wij met 1 October een flink aantal nieuwe abonné's zullen hebben ingeschreven. Proefnummers worden op verzoek gaarne toegezonden, terwijl zij, die zich heden abonneeren, de tot 1 October verschijnende nummers gratis zullen ontvangen. DE REDACTIE. len, waarvan de daken met riet waren bedekt, liepen groot gevaar, doch de brandweer slaagde erin ze te behouden. De voorraadschuur, de boerderij, de inboedel, een hoeveelheid landbouwge reedschappen, werden een prooi der vlammen. Vier varkens alsmede een hond kwamen in de vlammen om. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. VRACHTAUTO^RIJDT GEVEL IN PUIN. Doordat de bestuurder van een luxe auto zich niet hield aan de regels van den weg. reed de vrachtauto van den expediteur P., te Oisterwijk in volle vaart tegen den gevel van den winkel van den heer V. aan de Pastoor van Beugenstraat aldaar. De gevel stortte geheel ;in. Twee vrouwen, die zich juist in den winkel bevonden, bekwa men verwondingen door vallende stee- nen en balken, -terwijl een rijwiel, dat voor"de winkel stond, geheel in elkaar werd gedrukt. De vrachtauto werd slechts licht beschadigd. o KINDERVERLAMMING EN ONGE KOOKTE MELK. In verband met de vele gevallen van kinderverlamming te Vlaardingen wordt er van bevoegde zijde op gewezen, dat de besmetting kan ontstaan door het gebruik van ongekookte melk. Daarom wordt er op aangedrongen de melk voor de kinderen goed te laten doorkoken. o OUD BEDRIJF STOPGEZET. De fabriek van Wollen Dekens en Duffels „De Blauwe Klok", te Leiden, wordt 1 October a.s. stopgezet. Het is nog niet bekend of deze maatregel van tijdelijken of blijvenden aard zal j zijn. De vennootschap blijft in ieder geval voorloopig voortbestaan. Deze fabriek heeft kort geleden haar 125- jarig bestaan gevierd. Er zijn nog on geveer 40 personen werkzaam. DIT SCHREEF ONS EEN VERBRUIKER AALST. Wie op 6 September j.l. 's avonds door ons dorpje gewandeld heeft, zal het opgevallen zijn dat men de kinderen der O. L. School overal trotsch zag stappen met bloem potten. Geen wonder, het was de z.g. „Floraliadag" der kinderen der O. L. S. Die leerlingen, welke de mooiste bloemen hadden gekweekt, kregen een prijs. Er waren veel inzenders, en van de zijde der ouders veel be langstelling. BOMMELERWAARD. 'Voor de landbouwer is 't dik wijls wat, dan het een dan weer wat anders. Met de veestapel lang niet naar wensch, fokvee tegen flin ke prijs aangekocht in de hoop er wat mee te verdienen, valt tegen. Dat in ;t voorjaar aangekocht is en den geheelen zomer in 't land heeft geloopen moet meestal voor nog een lagere prijs verkocht worden. En nu tot overmaat van smart deed mond en klauwzeer zich weer iSterk uit breiden. Gebrek aan drinkwater, (voor al in de binnenpolder en schaarste in gras werken dit zeer volgens de meening van vele jn de hand. Er wordt zeer naar regen verlangd niet alleen voor weiland, doch op 't bouw land is 't zeer gewenscht. Met 't oog op aardappeldelven, ze zijn er haast niet uit te krijgen. Het gewas is wel zeer bevredigend, doch er zullen er in deze streek niet zooveel vooral latere .van 'tland komen als men aanvanke lijk verwachtte. Er zijn dit jaar min- deer aardappelen en meer suikerbie ten verbouwd, dan 't vorige jaar. Wat 't ffruit aangaat, dat heeft veel met de dro<hgte geleden, het blijft klein en valt erg af, wat het laatste betreft heeft' voor de fruitboer geen waar de. Cömtrent den oogst welke dit jaar schitterend is binnen gekomen, hoort Wen niets dan lof alles, niets uitgezonderd; tarwe, haver, erwten en nog' meer was prachtig en rijk vruchtdragend. Nu nog en wel het voornaanpste, ging een en ander nu maar tegjen een gewenschte prijs van de hand,doch 'tis en blijft op dat gebied treurig. DRONGELEN EN EETKEN. De ibeide bibliotheekjes, die den vorigen winter voor ieder die graag las, gelegenheid boden, om aan die leeslust te voldoen én zoo de lange winteravonden te korten en: nuttig te besteden, zijn ook nu weer opéngesteld. De voorraden zijn omgewisseld en aangevuld er. ieder zal dus weer met nieuwe moed een aanval kunnen wagen. Boekenlijsten zijn voor ieder beschikbaar, 't Leesgeld 3 cent per deel per week wordt gebruikt voor nieuwe uitbreiding van de leesstof, zoodat de bibliotheek groeit naarmate er meer wordt gelezen. In Drcngelen 78 u. n m. eiken Donderdagavond is 't adresJuffrouw Schukkiog, te beginnen 19 September. In Eethen, vanaf 7 October, eiken Zaterdag 78 u. n.m. bij Jenneke Combee. Doe mee! Doe meeZoo klinkt de leuze A an de Zes-Maan dschem eegedaan Ravenswaaydie beroemde firma Biedt gratis dat aan ieder aan Honderden van de fraaiste prijzen Staan voor ons allen reeds gereed Zoo iets geweldigs zag men nimmer Geen firma, die ooit zoo machtig deed. Een ameublement, een divan, kachel Een dressoir, een waschmachineof fiets Ieder, die de juiste maand maar opgeeft Ontvangt in elk geval toch iets. Nu vlug de circulaire lezen Alles staat daar uitvberig in, En wat ik nu zeg, weet ik zeker Die ,,Zes-Maandscheu is naar ieders zin! Hoogachtend, J. S. te G. Dat wij dergelijke brieven ontvangen, bewijst voldoende hoezeer onze nieuwe reclame-campagne op prijs wordt gesteld. En iedereen kan geheel gratis aan onze „Zes-Maandsche" deelnemen. Er is geen enkele moeilijkheid aan verbonden. Het doet er ook niets toe welke artikelen U van ons verbruikt. Leest de circulaire welke bij Uw winkelier gratis verkrijgbaar is. Doe mee Doe mee CAPELLE. De postcluivenver. „De Lucht vaart", gevestigd in het café van de Wed. v. cl. Haart, hield jl. Zon- dag met oude en jonge duiven een wedvlucht vanuit Vilvoorden met den volgenden uitslag: W. Mandemakers L 374 J- Versteeg 2, ió, 17, 41; M. de Jong 3, 19, 44; A, Versteeg 4, 34; A. Klootwijk 5, 13, 29, 35; A. Brouwers 6; H. Dekkers 7, 28, 36; P. Verhagen 8; P. Bakkeren 9, 18, 48; P. Nieuwenhuizen 10; L. de Haan 11, 20; P. de Roon 12; C. Ver hagen 14; J. v. Doornik 15, 43; A. Spierings 21, 22, 30; A. Raaij- makers 23, 24, 32, 50; W. Versteeg 25, 26, 27, 31, 49; E. Haverlials 33, 46; P. Sterrenburg 38; C. Rosen- brand 39, 40; A. Blom 42, 47 en H. Rosenbrand 45. GAMEREN. Naar men uit vertrouwbare bron verneemt zal de ie Openbare Lagere School alhier, opgeheven wor den. Zulks met het oog op het ge ring aantal leerlingen. NIEUWENDIJK. Alhier is opgericht een mond- liarmoniecaclub met aanvankelijk 30 leden. Directeur is de heer S. Kui pers. De eieren worden alhier, ver handeld in prijzen van 34 cent per stuk. Handel matig. Het zoontje van den heer W. V. viel deze week van een wagen, geladen met aardappelen. Hii kwam Hierbij met zijn beenen onder één der wielen terecht. Het ongeluk liep wonder boven wonder goed af, daar hij geen der beenen brak. Geneeskun dige hulp werd ingeroepen. POEDEROIJEN. Naar men verneemt, is aan den heer P. Straver onderwijzer aan de Openbare Lagere School alhier, twee maanden ziekenverlof verleend. Door het Bestuur van den Dorpspolder alhier, worden pogingen gedaan een werkverschaffing te ver krijgen met Rijks- en Gemeentesub sidie. Het ligt in de bedoeling ver schillende vlieten en slooten uit te diepen. Voorwaar een mooi doel. RIJSWIJK. De heer P. Westerlaken Wzn. alhier, is aangesteld als controleur der C.A.C. SLEEUWIJK. Over de maand Augustus werden voor den Vleeschkeuringsdienst ter ge meentesecretarie aangegeven 6 koeien, 34 varkens, 2 pinken, 1 kalf, 2 lamme- en 50 K.G. vleesch. Dezer dagen heerschte aan het Sl'wijksche veer een groote drukte. Het Korps der Cavalerie met 240 paarden, was voor manoeuvres op weg van Breda naar de Kamp van Oldebroek. Bij haar doortocht moest, teneinde de overzijde van de Merwede te bereiken, het Sleeu- wijksche veer worden gepasseerd. De veerboot moest voor dit transport twee maal varen. Hiervoor bestond van de zijde van het publiek groote belangstelling. Ook werd onze gemeente nog met een hoog bezoek vereerd. De Commissaris der Koningin kwam dit vervoer persoonlijk in oogenschouw nemen. WASPIK. Geboren: Petrus A„ z. v. P. A. Smits en M. Akkermans. Hubertus M., z. v. A. M. C. Heijblom en C. Schep, l'heodorus J., z. v. M. A. Mateijsen en A. J. Rollenbergh. Gerardus J., z. v. J. v. Dongen en C. W. Montens. Alber- dina, d. v. A. van Eersel en J. Vissers. Adriaan C., z. v. N. Vermeulen en A. M. Doremalen. Johanna M., d. v. J. C. Langermans en M. Schapers Henricus L., z. v. P. Verwijmeren en H. W. Pols. Johannes A. Th., z. v. A. A. Ruijten en E C. van Turhout. Adrianus J z. v. M. C. J. Berkelmans en J. M. v. Dongen. Getrouwd: J. A. van Lange 25 j. en M. J. Burmanje 22 j. C. P. Tegen bos 27 j. en J. M. Heijmans 31 j. J. M. Ver hagen 24 j. en C. A. v. Dongen 20 j. A. van Meel 23 j. en C. B. Snijders 25 jaar. Overleden: E. Visschers 88 j, weduwn. van M. J. Ch. Scholten, WERKENDAM. Over de maand Augustus. Geboren: Bastiana S., d. v. G. Baggerman en S. E. van Driel. Barend G., z. v. L. P. Ippel en A. Ippel. Pieter, z, v. L. Combée en H. A. de Vries. Jo hanna C. d. v. B. Koonings en C. v. d. Mooren. Fenna E., d. v. D. J. Nyman en E. A. de Vries. Maria C. en Cornelia, dochters v. J. M. Verheij en P. v. d. Stelt. Maria A. I. C., d. v. W. Afïour- tit en P. Ippel. Marinus z. v. M. Kolff en J. Vroege. Hendrikus z. v. L. A. de Waal en M. Visser. Everdina, d. v. A. v. d. Linden en C Brand. Getrouwd: J. 5- Bastiaanse 25 j. en F. v. d. Wiel 24 j. J. H. den Dunnen 23 j. en E. Blokland 22 j. B. L. P. Verheij 25 j. en C. Verdoorn 23 j.. P. Verdoorn 24 j. en Joh. v. Loon 24 j. NEDERHEMERT. Over de maand Augustus. Getrouwd: A. Biesheuvel 23 j. met E. v. de Werken 21 j. Overleden: J. A. Vos 75j echtg. v. G. Oomen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 6