KOOPT bij P. v. d. VELDEN, rijwielhandel. JONGENSBOEKEN voor den spotprijs van 20 cent DE WINTER NADERT IIAAR0 OF KACDKIi. PEEMAHENT DUPLEX-HAAMEN JzeÉÉl v.h. GEBR. i MACKELENBERGH NI BIJDRAGEN en laat uw rijwiel repareeren Zeer gemakkelijke betaiings-conditie's. "V erschenen F Reuzen collectie electrische rijwiellampen. Qrnnfp vnnrrsurl rijwielbanden, goede P. v. d. Velden, Tel. 28, Wijk-Aalburg. Prjjzen vanaf 65 gulden (120 M3. capaciteit). lovers en rokken, wollen en zijden ja ponnen met lange mouwen, zijden na middagjaponnen, mantels, bontmantels en avondjaponnen lieten zien. Wij zullen hierover geen uitvoerige beschouwing geven, maar willen toch even enkele bijzonderheden aanhalen. De japonnen en mantels worden dit seizoen weer iets korter gedragen dan de vorige, maar de avondtoiletten zijn nog steeds tot op de grond reikend. De mantels zijn alle gegarneerd met groote bontkragen van edelbont, zooals persianer, petit 'gris, vos, enz. De voornaamste modekleuren voor het aanstaande seizoen zijn zwart, bruin, grijs en groen, terwijl andere kleuren natuurlijk ook nog gangbaar zijn. in de pauze die tusschen de na middagjaponnen en de mantels was ingelascht, werd een kopje thee ge serveerd. Na afloop der show, om ongeveer vijf uur, bedankten de toeschouwers de fa. Polak met een hartelijk applaus voor alles wat dien middag genoten was. De show werd opgeluisterd door een strijkje, bestaande uit leden van de Little Famous Band. Het geheel was een succesrijke mid dag vooir de fa. Polak. NIEUWENDiJK. De eieren worden alhier ver handeld in prijzen van 3 tot 4 cent per stuk. Handel matig. Door de Chr. muziekvereeniging „Crescendo" alhier zal in het laatst van October of begin November een bazar worden gehouden, tot versterking der kas, daar zij in finantieële moeilijk heden verkeert. Giften in eiken vorm worden zeer gaarne ingewacht bij den heer Jac. v. d. Stelt, Kil 4, alhier. In woners van Nieuwendijk, houdt ons muziekcorps omhoog. Steunt het door uwe medewerking tot het slagen van deze bazar. POEDEKOIJEN. Het mond- en klauwzeer breidt zich in deze gemeente nog steeds uit, een drietal runderen zijn reeds aan ge noemde ziekte bezweken. SLEEUWIJK. Op 6 October a.s., des voorm. 11.15 uur zal ten gemeentehuize alhier door een commissie uit Ged. Staten zitting worden gehouden, teneinde be langhebbenden in de gelegenheid te stellen voor het inbrengen van bezwa ren ingevolge de Hinderwet voor het oprichten van een schietbaan aan het Fort Uppelschendtijk onder deze ge meente. WOUDIUCHEM. Met de visscheraj blijft het nog steeds niet rooskleurig gaan. De vangst van zalmen blijft zeer gering en het begint er naar uit te zien, dat deze vischsoort geheel uit onze wateren gaat verdwiijnen, evenals dat voorheen met elft en houting het geval is ge weest. Gedurende den geheelen zomer is er zeer weinig snoek gevangen, ter wijl thans ook de vangst van aal en paling aanmerkelijk begint te vermin deren. De visschers zijn thans dan ook zo{o goed als allen aangewezen op de visscherij op witvisch, waarvan de vangsten evenmin groot zijn. Biij gehouden aanbesteding is de vernieuwing van de rioleering in de Landpoortstraat en de Daalderstraat al hier opgedragen aan Ph. Struik alhier voor f535.en f423.40 (zonder put ten enz.). In de week van 4 tot en met 11 October a.s. zal in deze gemeente een collecte gehouden worden ten be hoeve van het Plaatselijk Crisis-comité. Elke gift, hoe gering ook, is van harte welkom. Bij beschikking van de Ministers van Financiën en van Binnenlandsche Zaken is bepaald', dat de korting op de uitkeering uit het gemeentefonds voor het jaar 1933'34 niet zal plaats heb ben. De bazar, welke op 5, 6 en 7 October a.s. ten bate van het Woudri- chem's Fanfarekorps in het gymnastiek lokaal der le openb. school zal worden gehouden, wordt Donderdagavond 5 October geopend met een rondgang van het muziekcorps door de gemeen te. Ten behoeve van de bazar zijn bui tengewoon veel fraaie geschenken ont vangen, terwijl in het lokaal de nieuw ste attracties aanwezig zullen zijn. Zoo als reeds eerder gemeld, komt een gedeelte van de netto-opbrengst ten bate van het PI. Crisis-comité. DOEVEREN. Woensdagavond bracht de „Heus densche Fanfare" een serenade bij den jubileerenden predikant Ds. W. A. van Bruggen, welke den geheelen dag schrif telijke en persoonlijke felicitaties in ont vangst mocht nemen, naar aanleiding van zijn 25 jarig ambtsjubileum. Omstuwd door een groot aantal be langstellenden uit Heusden, Heesbeen en bijna geheel Doeveren, weerklonken tot ver in den omtrek in het anders zoo zeer rustige dorpje de opgewekte tonen der Fanfare tot voor de met groen en lampions versierden boog, waarbij van zelf de driekleur niet ontbrak. Helder stak het gekleurde licht tegen den donkeren avond af en gaf aan het geheel een feestelijk karakter. Na gelukwenschen en toespraak door den Voorzitter Bax, werd door de Fanfare de zegenbede van Ps. 134 ge speeld, waarop ZijnEerw. hartelijk dankte voor het gesprokene en de muzikale hulde hem gebracht. Na een en ander volgde een rond wandeling door het dorp, waarmede de bewoners ook zeer waren ingenomen, wat zijn oorzaak ook wel veel vond in het feit dat men in ongeveer twintig jaar in Doeveren geen muziek van dien aard heeft kunnen beluisteren. MEEUWEN. A.s. Donderdag 5 Oct. des nam. half 3 hoopt voor de Ger. Gemeente op te treden Ds. Lamain van Rotterdam, (Huwelijksbevestiging). NEDERHEMERT. Zaterdag 4 Oct. zal in het veer huis (N .Z.) een heeren kap- en scheersalon ge opend worden door den heer A. Brugmans uit Delwijnen. OOSTERIIOUT. Mej. A. Wagemakers heeft Dins dag onder groote belangstelling haar 25 jarig jubilé gevierd als dienstbode bij den heer A. Rovers alhier (Oosteind). VEEN. Donderdag 5 October zal voor de Ger. Gem. optreden, 's avonds 6.30 uur, Ds. Lamain van Rotterdam. WAARDHUIZEN. Bij de gewone jaarlijksche ver huring der zitplaatsen in de Geref. Kerk brachten deze f123 meer op dan vorig jaar. WIJK EN AALBURG. In de maand October a.s. zal in het gymnastieklokaal te Wijk van wege den Ned. Bliindenbond een pro- paganda-avond worden gehouden, met vertooniing van een film, welke film een volledig beeld geeft van het leven en werken der blinden. In deze film komt een meisje uit Wijk voor, n.I. mej. J. van Bergeijk. Door een vertegenwoordiger van den Nederl. Bliindenbond zal hierbij worden gesproken en gedeclameerd. De inu- ziekvereen. „Oefening en Uitspanning" zal hieraan haar medewerking verlee- nen. Bij den boterhandelaar G. v. ti. Pol zijn op een nacht in de afgeloopen week een 5-tal konijnen uit,het hok ont vreemd. Een zestal waren in het hok aanwezig. Het zesde konijn sprong ,des morgens iin den tuin rond. Van de(n) dader(s) geen spoor. Diit is reeds in korten fiijd het tweede geval te Wijk, dat er konijnen zijn gestolen. WERKENDAM. De arbeider Jac. v. d. Heuvel be knelde zijn linkerwijsvinger dusdanig tus schen een dorschmachine, op polder Doo- demanswaard (Biesbosch), dat geneeskun dige hulp van Dr. C. Bresier alhier moest worden ontboden. Maandagavond had in 't Gebouw van Chr. Belangen een bijeenkomst plaats ter bespreking van werkzaamheden als tijdverdrijf en tevens noodige ontwikkeling der jeugdige werkeloozen, in onze gemeente. Hierby waren aanwezig Ds. Jonker en de heer L. B. v. d. Straaten. De op komst was zeer groot, 't goede animo echter nog zeer weinig. Definitief kon men nog niet afhandelen. Men hoopt echter zoo spoedig mogelijk een voldoende regeling te kunnen treffen. Door de Muziekvereen. „Kunstna Arbeid" (Biesbosch) werd op haar tent aan de Uitbreiding een concert gegeven. Zooals gewoonlijk was er veel publiek, terwijl het programma, 't welk goed werd uitgevoerd, voor de noodige variatie zorgde. Ten bate dezer vereeniging werden aan het publiek speldjes verkocht. A.s. Zaterdagmiddag te 3 u. zal de verhuring plaats hebben van de open gevallen zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk, WOUDRICIIEM. VeiliDg van 27 Sept] Bismarktappelen I 67 ct.Idem ir 33y2Oranje Reinetten 6 61/,Goud Reinetten 88x/2Zoete Appelen 56 Kafappelen 77X/S Maagdeperen 77x/2 Knolperen 23x/2; Stoofperen 45. Voor aardappelen had de veiling van 25 Sept. een beter verloop dan die op 27 Sept. Bevelanders deden f 2.00, Eigen heimers f2 10 por 100 KG. Geschiedenis van het Land van Heusden en Aitena en den Boniuieler waard- 55.) De familie Duizer, welke thans in Veen in de mannelijke lijn niet meer bestaat, behoorde in de vorige eeuw tot een der voornaamste familie's. Oud tijds werd ook wel Duijser of.Duijsers geschreven. De stamvader der Veen- sehe Duizers is in 1731 van Aalburg naar Veen gekomen, diens vader was te Aalburg molenaar en later burge meester. „25 September 1731Michiel Aartz. Duijsers en Adriaantje de Reus, echtelieden, met attestatie van Aal burg." Het geslacht Vos is thans een der meest voorkomende familie's in het dorp. Of alle Vossen van een zelfde familie afstammen, die zich eertijd hier m het dorp gevestigd heeft is piet waarschijnlijk. In de eerste helft van de 18e eeuw schijnen de eerste Vossen alhier van buitenaf ingekomen te zijn. In den loop der tijden daarna .zijn ook weer talrijke vertakkingen naar elders verhuisd. In het doopboek vinden we voor het eerst melding gemaakt: 1727. 6 April. Weeltje, dochter van Jacob Janse Vos en Kaatje Versteeg. Beiden van buiten ingekomen, de va- tier met attestatie van Neder-Hemert. 1733. 30 Aug. Hendrik, zoon van Aart Janse Vos en Ida van Gellicum, beiden van buiten ingekomen. De familie Verbeek wordt eerst in het begin der 18e eeuw genoemd, er werd toen ook wel van Beek geschre ven. Het is niet onwaarschijnlijk te achten, dat de thans in het dorp Veen wonende familie's Verbeek alle uit die zelfde familie zijn voortgesproten. De familie Kamerman komt in het doopboek voor het eerst vóór in 1674. In de 19e eeuw woonden er in het dorp vrij veel van dien naam. De eerste huisgezinnen voorkomende in het doop boek zijn geweest de gezinnen van Gerrit Ariensen Camerman, van Teunis Ariensen Camerman en van Arie Arien sen Camerman, resp. het eerst ge noemd in 1674, 1676 en 1684. Een der oudste familie's is het ge slacht Koolhaas welke reeds vanaf het begin in 1650 in het doopboek voor komen. Deze familie was oorspron kelijk ook een der aanzienlijkste in het dorp. De familie Koolhaas te Aalst is oorspronkelijk aan de familie Kool haas te Veen verwant. Ook de familie Timmermans komt reeds vroeg voor. Deze naam vinden we ook wel geschreven Timmerman en ook wel Timmers. De eerste waar van melding wordt gemaakt wordt ge noemd Andries Andriesse en later ook Timmerman en de kinderen van deze worden Timmermans genoemd, waar uit afgeleid zoju kunnen worden, dat de naam van het ambacht timmerman komt. Decker wordt in het doopboek het eerst vermeld in 1676. Het is schrijver dezes niet bekend of dit hetzelfde ge slacht is als van de tegenwoordige familie's den Dekker, hoewel in de 18e eeuw deze naamsverandering valt te constateeren uit de geboorteaantee- kening van de kinderen van Cornelis Gijsbertse Dekker en Adriaantje Loijing welke huisvader eerst Dekker en la ter den Dekker wordt genoemd. Vervoorn wordt het eerst in het doopboek vermeld in 1678 alwaar: 1678. 20 Febr. Lijsbet, dochter van Jan Flo- risse van Herwaerden en Peterken Cor- nelissen Vervoorn. Is in de mannelijke lijn in Veen uitgestorven. VERTEGENWOORDIGER DER: Simplex-, Gazelle-, Gruno-, Adek-, Batavus-, Phoenix-, Amstel-, Transvalia-, Stokvis-, G. A. e. a. Rijwielen. ZIET UW VOORDEEL, en sluit U aan bij de SPAAR- AFDEELINGvoor Rijwielen, Naaimachine, Waschmachine, Kachels, Fornuizen, Haarden, Kinderwagens, Radio's enz. enz. AGENT DER: Pfaff-, Gazelle-, junker Ruh-, Idéal-, Con cordia e. a. Rijwiellampen. Ook tevens je adres voor 't repareeren van electrische rijwiellampen. VOOR DE DAMES heb ik teeken-APPARATEN, ongeacht of ze de Knipcursus gevolgd hebben j a dan neen, waarmede zij in één a twee uren tijd alle gewenschte patronen maken kunnen. Vraagt inlichtingen en demonstratie. Ook PATRONEN PAPIER voorhanden. UlU^iu Uui s aall kwaliteit voor weinig geld. Beleefd aanbevelend, 18. EEN DAPPERE JONGEN, door Hans de la Rive Box. 19. SNOETJE ALS JOURNALIST, door Guus Betlem Jr. 21. DE O 6 VERDWENEN, door Joh. D. Degreef. Ken echt pakkend Jongensboek van IOO bladzijden groot In den Boekhandel van de Fa. L. J. VEERMAN, Heusden. Voorziet U nu reeds van Weet echter, dat met de onafbrandbare lak, voldoen aan de hoogste eischen, prachtig van model en laag in prijs zijn. Haarden-album gratis en franco op aanvraag. Alleen-vertegenwoordiger voor 's-Bosch en Omstreken. 's-HERTOGKN BOSCH Hinthamerstraat 129, 131, 133, (voorbij de St. Janskerk.) TOT DE

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 8