L» T" ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. w* Patronen (in de maten 4250 a 58 ets »kunnen per giro (125025), per postwissel of per brief met bijgesloten postzegels ^worden besteld bij de Redactrice Dames- jïubriek, Laan van Meerdervoort 45a, •Den Haag. Maat en nummer van bet ge- ,wenschte model s.v.p. duidelijk vermel den! De gevraagde patronen worden ;binnen drie a zes dagen aan de aan- „vraagster toegezonden. MEISJESKLEEDING. Ook voor onze schoolgaande meisjes wordt het zoo langzamerhand weer tijd eens na te gaan of de jurken en mantels van den vorigen winter en vooral van het vorige voorjaar nog te gebruiken 'zijn en of zij er nog niet zijn uitgegroeid. (Vooral de kleeren, welke zij van het voorjaar nieuw hebben gekregen, kun nen in de komende herfstmaanden nog zeer goed dienst doen, want wij willen toch zoo lang mogelijk de gedachte aan den a.s. winter op zijde schuiven en als wij dadelijk als bij een beetje guur weer winterkleeren te voorschijn halen, dan zijn wij gewend aan de heerlijke warme kleeren vóór het eigenlijk nog koud is geworden. Onze teekening laat U een tweetal herfstjurken zien, verder een luchtigen en toch warme mantel en een mantel pakje. No. 597 dan is een jurk van effen don kere stof, welke niet geheel uit wol be staat en vooral soepel moet zijna Het patroon is heel eenvoudig. De jurk be- staat en vooral soepel moet zijn. Het I plooirokje. Het lijfje heeft twee voor panden, die tamelijk ver over elkaar heensluiten en langs den hals worden afgewerkt met een aardig .kraagje waarvan de rechteroverslag breed uit loopt en de linkerkant daarentegen smaller wordt. De rugpand is geheel recht, terwijl het kraagje langs den hals echter dezelfde breedte heeft als men op de schouder kan zien. De mouw bestaat uit een gladde lange mouw en een aar- i dig schouderklepje, hetwelk iets klok- Ikend is geknipt. Zij worden beiden te lgelij k c.an het armsgat bevestigd en zit ten daardoor gelij1/ De la rge mouw is aan 'den onderkant nauw torlc 'end cm afgewerkt met een puntig manchetje vf hetzelf.' mate riaal emaakt als het kraagje. Het schou derklepje wordt eenvoudig met een heel smal zc. mpje. afgestikt. De iting var hét lijfje bestaat uit t een knoop en een drukkertje. Het druk- r kertje zit dadelijk bij het kraagje, de eerste knoop valt daaronder. De tweede knoop dient, evenals de twee, welke op den rok zijn gezet, als versiering. De rok bestaat uit een gladde voor- en achter baan en twee zij banen, die ieder zoowel aan den voor- als aan den achterkant diepe plooi bezitten. De rok is van voren en van achteren hetzelfde. Om het middel wordt een lakceintuur of een ceintuur van peau de suede ge dragen, welke met een aardige gesp sluit. De zoom van den rok wedt nogal breed genomen, zoodat deze jurk bij het aanbreken van de nieuwe lente weer dienst kan doen, doordat men den zoom dan uitlegt, waardoor de rok weer de vereischte lengte verkrijgt. Het patroon van deze jurk is ver krijgbaar voor den leeftijd van 1214 jaar a 58 ets. (Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag). j^. No. 598 is een jurkje, da+ een beetje bewerkelijker is dan het vorige. He- - J Jo er. ;e rok zijn in één stuk ge knipt, terwijl de vereischte ruimte wordt ge" dnor aanbrengen, zoowel vóór- als achter, van een diepe plooi even boven de knie, waar de in- gestikte plooi uitspringt, hetgeen op de teekening duidelijk zichtbaar is. De twee smalle voorbanen, welke van boven op de hoogte van het armsgat als het ware kruislings over elkaar zijn heengeslagen en in de puntig toeloopende uiteinden een aardige sierknoop hebben, zijn ge vormd door rolnaden. Men knipt deze panden dus niet uit, doch teekent ze nauwkeurig van het patroon na, waarna zij als rolnaad worden aangebracht. Al leen wordt het voorpand, zoowel als het achterpand middenvoor- en midden achter tot de kniehoogte doorgeknipt, ^waarna een losse plooi wordt ingevoegd. ting. De ceintuur kan desgewe^ i terwege blijven. ;en Patroon verkrijgbaar a 58 cuLaa van Meerdervoort 45a, Den Hal No. 605 is een rok voor een ds| me een slanker figuur. Alle plooien to' even boven de kniehoogte vasstikti terwijl de uitspringende plooiuvee: onderverdeeld zijn in kleine, zeeinaÜ plooitjes, zoodat de rok van onde ge pllsseerd lijkt. Ook hier is de slug den zijnaad links gevonden, tert het middel een smalle ceintuur i eenvoudige gesp wordt gedrage Patroon verkrijgbaar a 58 ets van Meerdervoort 45a, Den Haa EEN GEBLOEMDE OCHTEND No. 602 is een ochtendjapon i ge-r bloemde wollen stof, heerlijk ?arm voor de a.s. koude dagen. Demgte wordt in één geheel geknipt. Dvoorw 1 GEBREIDE DAS VOOR HEEREN. De hieronder omschreven gebreide das, 'n z.g. „zelfbinder" is de meest populaire eigengemaakte das voor iedereen en kan overal bij worden gedragen. Men heeft hiervoor slechts noodig eenige kluwtjes zijde in één of meer kleuren (naar ver kiezing) en vier fijne stalen breinaalden. Men begint met 48 steken op te zetten, op de eerste naald 24, op de twee volgen den 12 steken. Men breit de eerste toer recht en men begint daarna met het pa troon als volgt: le toer, 1 recht, 1 ave recht; 2e toer: le steek recht, dan ave recht enz.; 3e toer: 1 averecht, 1 recht; 4e toer: 1 averecht, le recht. Zoo breit men nog 158 toeren. Dan begint het min deren voor het smalle gedeelte; 2 teza men breien aan het begin en aan het eind der le naald. Aan het begin der 2e en aan het einde der 3e naald doet men hetzelfde. Dan volgen vier toeren: le recht, 1 averecht. De toer met minderin gen nog acht maal herhalen, steeds met 4 patronen toeren er tusschea tot er 20 steken op de naald staan. Het smalle gedeelte wordt dan onge veer 2 c.M. breed. Indien u het iets bree der wilt hebben, dient u natuurlijk niet zooveel te minderen. Nu breit men op 20 steken 1 recht, 1 averecht, totdat men 160 toeren verkrijgt of een lengte van 32 c.M. Dan volgt het andere eind. Op de eerste naald 1 recht; de lus onder den steek, welke men zoo juist heeft ge breid, wordt nu opgenomen en van den achterkant we de patronentoer tot één steek van het einó; de lus wordt hieron der weer opgenomen en van den achter kant gebreid; de laatste steek weer recht. Nu de tweede naald: 1 recht, 1 steek meerderen, zooals boven omschreven en vervolgens het patronentoer verder breie^ tot het einde der naald. De derde naald omvat weer de patronentoer tot aan het eind en één meerderen op de gewone manier. Dan volgen vier toeren TWEE ROKKEN. van één recht en één averecht. De toer van meerderingen wordt nog zes maal herhaald met vier patronentoeren er tus- schen door totdat men weer 48 steken verkrijgt. Het laatste stuk is 11yt c.M. korter dan het eerste. Tenslotte breit men honderd toeren, dan kant men af en de twee einden worden dichtgenaaid. EEN KEURIGE AVONDJAPON. No. 603 is een avondjapon van licht kleurige zijde, crepe de chine eraquelé of dergelijk materiaal. Het lijfje is geheel glad en heeft als halsafwerking breede schouderkleppen, welke van achteren geheel doorloopen, alleen even ingaan, terwijl zij vóór als 't ware in twee slippen eindigen, welke over elkaar heen worden geslagen en zoo tegelijk het strikje vormen. Als versie ring heeft men aan weerskanten drie knoopen met fantasieknoopsgaten aange bracht. Men kan natuurlijk ook de knoopsgaten werkelijk op de schouder- kleppen aanbrengen en de knoopen op het lijfje en deze dan zoo sluiten, doch dit geeft echter iets stijfs aan de japon. De mouw is lang en aansluitend en aan den pols afgewerkt met een smalle schuine bies. De schouderkleppen zijn rondom afgewerkt met een heele smalle zoom. De rok bestaat uit twee voorpanden en een geheel glad achterpand. Van de voorpanden is het rechter veel breeder dan het linker, zoodat dit ook links komt te zitten. Ook hier heeft men drie fanta sieknoopsgaten aangebracht met drie knoopen. De rok valt geheel glad, vooral op de heup moet hij mooi aansluiten. Naar onderen toe wordt de rok klokkend geknipt. De lengte van den rok moet men LEDIKANT EN WAGEN VOOR BABY Hoewel vele baby's hun eerste ljvens maanden doorbrengen in een scnattj roze of blauw wiegje, zijn er ook mo» ders, die haar kind dadelijk in een 1 kantje leggen. Onze teekening laat u doelmatig ledikant je zien, waarin i kleine eenige jaren kan slapen. Het kantje is tamelijk breed, zoodat de ne, als hij gaat woelen, er desnood dwars in kan liggen. Een klein eb passend matrasje wordt bedekt m- stuk bed-rubber, daarover komt év kentje. Het is het best onze kinderj gewennen zoo laag mogelijk te sla het hoofd. Om te zorgen, dat zij z: tegen de kanten aan stooten, is zaam een heel smal rolkussentje ken, terwijl men op zij ook eei| kleine kussentjes neerzet. Verder hebben wij bij mooi wcj wagentje noodig, want het is moeder noch voor het kind aan len het kind te dragen. Een aar dij gen, welke weinig ruimte inneenl dat hij kan worden opgevouwen, hier afgebeeld. Om te zorgen, kleine, als hij al kan zitten, er kan worstelen, heeft men dw hem een handsvat aangebracht, worden losgemaakt als men het of uit den wagen neemt. Aan den voorkant ziet men een j deurtje, daar is een kleine ope waarin men een handtasch of iets gelijks kan opbergen. 97e 6ÖO EEN AARDIG MANTELPAKJE. Bij een mantelpakje denken wij al tijd aan een rok en een mantel van de zelfde stof. Hier onder No. 601 ziet U een mantelpakje, waarvan de rok is ge maakt van donkerbruine wollen stof, terwijl het manteltje van tabakskleurige ruige stof is vervaardigd. Het geheel is of niet voeren. Voert men hem niet, dan verdient het aanbeveling alle naden van binnen met boorlint af te werken, omdat dit bij ruige stof wel noodzakelijk is. Voert men den mantel, dan wordt de voering volgens het patroon van de jas geknipt. Het patroon van dezen mantel is ver krijgbaar voor meisjes van 1013 jaar a 58 ets. (Laan van Meredrevoort 45a, Den Haag). No. 600 is een heel eenvoudig mantel pakje van donker blauwe of donker groene wollen stof. Het manteltje be staat uit twee voorpanden, welke ech ter zoo smal zijn, dat zij niet tegen el kaar raken, terwijl het rugpand geheel glad valt. Van den rechteronderkant wordt langs den hals en ook van ach teren door en weer terugkomend tot onderaan links van het jasje een schuine bies gezet, welke voor de geheele afwer king zorg draagt. Een tamelijk diepe zak zien wij aan iederen kant, terwijl een kleine ceintuur van hetzelfde mate riaal als het manteltje de voorpanden op hun plaats houdt. Deze ceintuur wordt gesloten met een gesp. De mouw is glad en heeft bij den pols een smal man chetje. Het rokje bestaat uit een smalle voor- en achterbaan en twee zij banen, ieder voorzien van een paar diepe plooien. Het rokje wordt van boven op een elastiek afgemaakt, waarover desgewenscht een ceintuur kan worden gedragen. Alleraardigst staat onder een derge lijk mantelpakje een dier leuke pull overs, welke men allerwege in de win kels ziet uitgestald. Het patroon voor dit pakje is ver krijgbaar voor meisjes van 12 tot 15 jaar (Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag). zelf bepalen, al naar gelang men hem als uitgaansjapon gebruiken wil of als avondtoilet. In het laatste geval moet hij tot bijna op den grond komen. Een bree de ceintuur van seré in een felle tegen gestelde kleur worde om het middel ge dragen en sluit met een eenvoudige gesp. Patroon verkrijgbaar a 58 ets. (Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag). No. 604 is een rok voor een dame met een tamelijk gezet figuur. Doordat de voorbaan pas onderaan een stukje van de uitspringende plooi te zien geeft en de rok over de heupen mooi aansluit, geeft deze rok den indruk van slank te zijn. Om het middel ziet u een smalle ceintuur, terwijl de sluiting wordt ge vonden in den zijnaad met een ripsslui- Om het middel wordt een smalle cein tuur gedragen gemaakt van het goed der jurk en met een tamelijk langen strik links sluitende. De hals wordt afge werkt door een klein rond kanten kraag je, terwijl de sluiting van de jurk wordt gevonden op den schouder links. De mouw is glad, maar niet te nauw en heeft bij den pols een kanten manchetje, hetzelfde als het kraagje. Ook hier doet men goed den zoom tamelijk breed te maken, om de jurk nog eens te kunnen uitleggen. Het patroon van deze jurk is verkrijgbaar voor den leeftijd van 1315 jaar a 58 ets. (Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag). No. 599 is een mantel van die gezel lige, ruige Engelsche stof, welke luch tig is en toch lekker warm. De mantel bestaat uit twee voorbanen, en een rug uit één stuk. De voorpanden sluiten voldoende ver overelkaar, dat het meis je als zij b.v. naar school moet fietsen, toch beschut is gekleed. Het linkervoor pand wordt met een binnensluiting, welke is vastgehecht aan den zijnaad rechts, op zijn plaats gehouden; de man tel sluit verder met twee knoopen, ter wijl de twee andere knoopen louter als garneering dienen. Verder dient de cein tuur van hetzelfde materiaal als den mantel te zijn en sluit met een cellu loid gesp. De mantel heeft het z.g. rag- lanmodel; de mouwen en schouder be staan dus uit één stuk, terwijl de mouw zelf in tweeën moet worden geknipt om het goede model er in te krijgen. De mouw is verder tamelijk wijd en heeft aan den pols een aardige uitstaande manchet. De halsafwerking geschiedt door een opstaanden kraag, welke uit loopt in twee slippen, welke als een das kunnen worden gekruisd en met twee knoopen worden vastgehecht. De knoo pen zijn hetzelfde als die, welke ge bruikt zijn voor de sluiting. De mantel kan men naar verkiezing al iets heel bijzonders en zal er dezen herfst zeker wel ingaan, juist omdat het weer eens 'n verandering is op het gewone mantelpakje en wij in dezen tijd zoozeer ingesteld zijn om altijd iets an ders dan gewoon te kunnen dragen. De rok is van de heup af geheel glad en neerhangend en heeft alleen midden voor en -achter een diepe plooi, die ech ter tot aan den onderkant van het heup stuk is vastgesiikt en dan pas los komt te hangen. Het manteltje heeft twee voorpanden, welke niet zoo ver over elkaar heen- vallen en met een knoop worden ge sloten. Een aardige ceintuur van ach teren bestaande uit één en van voren uit twee deelen, wordt gesloten met twee dezelfde gespen. De kraag is niet te groot en de revers zijn vrij breed maar niet lang. Om den hals wordt een kleu rige, smalle sjaal gedragen, welke met een aardigen strik om den hals wordt ge legd. De mouw is, zooals U op de teekening kunt zien, heelemaal glad, ja zelfs bijna nauw sluitend. De onderkant wordt naar binnen geslagen en met de voering mouw afgewerkt. U kunt het manteltje naar verkiezing voeren, doch de mouw l wordt in ieder geval gevoerd, zoodat tevens het armsgat netjes is afgewerkt. Patroon van het mantelpakje ver krijgbaar a 58 ets. (Laan van Meerder voort 45a, Den Haag). panden slaan ver over elkaar hsn, wijl het linkervoorpand een apafce nensluiting heeft. De rug is gehèl gi$ Langs den hals zoowel als lalgs voorpanden is een schuine bies aar bracht. De mouw is wijd en heft den pols het echte kimonomode Om het middel wordt een sma e tuur gedragen, welke met lange siipl links op zij wordt gestrikt. Patroon verkrijgbaar a 58 ct (Lé van Meerdervoort 45a, Den Hr :g).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 4