BERGEIJK STUFKENS TE GORCUM GESCHENK: IJS die haar tijd begrijpt en zich aanpast aan de gewijzigde tijdsomstandigheden. til ,,'t Hoogst in Stijl - 't Laagst in Prijs'1 no. I te blijven. Voetbalsport. 529D37- jfe'»-- -W/jgV- rv .-f over onze schitterende TEN TOO N ST ELLIN Gr van de Nieuwe Ulsters, Demisaisons, Regenjassen en Jekkers voor Heeren en Kinderen. /Vlet bewondering staart men naar de mooie Jassen met de Nieuwe Lage Prijzen. Een Prachtige Heeren-Ulster voor slechts f 6.90 De Nieuwe Blauwe Ulster voor f 14.50 Wij handhaven wederom ons devies en toonen in Gorcum op 't Kleedinggebied nog steeds Ook het vertrouwen in onze zaak, geboren uit onze strikt eerlijke zakenopvatting, doet den kring onzer afnemers door het geheele land nog steeds grooter worden. Onze coupe en afwerking blinkt uit boven anderen. Bezichtigt onze Etalages en zie vóóral de LAGE PRIJZEN. PIL •k.g.-yvv. Ter herdenking van de Heropening onzer gemoderniseerde magazijnen bieden wij aan iederen kooper. die boven f 15.— aan kleeding besteedt, een doos prachtige HEERENZAKDOEKEN ten geschenke, 'tbekende prima merk „Diabolo8, Holl. Fabrikaat. Bij aankoop van Kinder- kleeding beneden f 15.een map KINDERZAKDOEKEN merk „Robbedoes". dering van 16 Augustus j.l. door den j zonden rekening over het dienstjaar Secretaris worden gelezen en onveran derd worden vastgesteld. Ingekomen stukken: Schrijven van den Commissaris der Koningin in deze provincie, houdende mededeeling, dat bij Kon. Besluit van 11 Augustus 1933, voor den tijd van 5 jaren is goedgekeurd de in de raads vergadering van 9 Mei 1933 vastge stelde verordening veldwachters. Schrijven van Ged. Staten, houdende bericht van ontvangst van de op 18 Juli j.l. vastgestelde instructie voor den gemeentegeneesheer. Beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Financiëh, waarbij is bepaald, dat voor deze ge meente de vermindering, bedoeld in art. I, lid 1 der wet van 18 Maart 1932, zooals deze is vastgesteld bij gemeenschappelijke beschikking van 16 21 September 1932, voor het uitkee- ringsjaar 1933'34 achterwege bliijft. Proces-verbaal van kasopneming bij 1932, wordt aan B. en W. opgedragen. Op voorstel van B. en W. wordt ver volgens met algemeene stemmen be sloten tot vaststelling eener verorde ning op de heffing en invordering van keurloonen voor den vleeschkeurings- dienst, zooals dez'e door B. en W. in ontwerp worden aangeboden. Schrijven van Ged. Staten, houden de verzoek, het oordeel te vernemen aangaande een bij het schrijven ge voegd ontwerp-besluit, tot vermindering van 'de jaarwedden van de ambtenaren van den burgerlijken stand, indien de ze teve/is de betrekking van burge meester, secretaris of ontvanger be- kleeden. Tevens wordt voorlezing gedaan van te dezer zake ingekomen circulaires, van de afdeeling Noordbrabant van den Nederlandschen Bond van Gemeen te-ambtenaren en van de Algemeene R.K. Ambtenarenvereeniging, waarin er op aangedrongen wordt, met het ont- den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt, werp-besluit van Ged. Staten niet ac dat het totaal der inkomsten heeft be dragen f70209.95, dat der uitgaven f56991.55, zoodat in kas was een be drag van f 13218.40. Schrijven van het bestuur der Chr. Bewaarschool alhier, houdende toezen ding van de rekening over 1932. Schrijven van den Rijksinspecteur coord te gaan, aangezien de salaris sen van burgemeesters, secretarissen en ontvangers in deze provincie verre beneden staan bij die welke deze func tionarissen in andere provincies zijn toegekend 'en volgens hunne meening bij de beoordeeling over de salarissen in het algemeen gewacht dient tewor- voor de Werkverschaffing te Zwolle, j den op het spoedig verschijnend rap- waarin wordt aangedrongen op een port van de te dezer zake ingestelde goede samenwerking met betrekking tot de plaatsing van werkloozen op een werkverschaffing. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. t Met betrekking tot het laatste schrij ven deelt het lid Kuijpers mede, dat in de circulaire z.i. wel wat sterk naar voren wordt gebracht, dat misstanden werkverschaffing altijd aan de schuld der tewer'kgestelden zou zijn te wij ten, waarmede hij in het algemeen niet accoord gaat, aangezien het vorig jaar Vergadering van den Raad der ge meente WOUDRICHEM, op Dins dag 17 October 1933, des voorm. 9.30 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer Jac. v. d. Lely. Secretaris: Weled. Heer Chr. van Rijswijk. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met het uitspreken van het formulier gebed, waarna de notulen der verga- in den Pauluspolder is gebleken, dat ook andere oorzaken, buiten de schuld der arbeiders, daartoe kunnen leiden. Over de tewerkgestelden op de werk verschaffing te Alem uit deze gemeen te is men dan ook goed tevreden en de arbeiders hebben evenmin klachten. Het lid van der Wiel is het met het gezegde door het lid Kuijpers geheel eens. Schrijven van den A.N.tW.B., Toe ristenbond voor Nederland, houdende verzoek, evenals het vorig jaar weder een subsidie ad 10.te willen be schikbaar stellen vooy het jaar 1934. De Voorzitter deelt dienaangaande mede, dat B. en W. een post hiervoor op de begrooting voor 1934 hebben geplaatst, welke in deze vergadering in behandeling komt. De afdoening van de door Ged. St. gemaakte aanmerkingen op de inge- regeeringscommissie. De Voorzitter deelt mede, dat deze vermindering voor deze gemeente zou neerkomen op een totale bezuiniging van slechts f55. Het lid van Wendel de Joode deelt mede, dat de ambtenarenorganisaties er direct bij zijn indien van verlaging van salarissen sprake is, doch is van meening, dat in dit geval het wel ge- wenscht is, dat eerst het rapport van de commissie Schouten wordt afge wacht, welke is ingesteld om een over zicht te krijgen van de jaarweddent van de ambtenaren in het algemeen en de verschillen, welke zich daarbij voordoen. Het verschil in jaarwedde in de verschillende provincies is z.i. niet geheel weg te cijferen, aangezien het toch nog wel scheelt waar betrok kenen wonen. Hij zegt, in het algemeen wel voor verlaging te zijn, in geval len waar dat resultaten geeft en wijst dan nogmaals in dit verband op de omstandigheid, dat de raad reeds her haaldelijk aan Ged. Staten heeft ver zocht, de jaarwedde van den gemeen te-ontvanger te verminderen, .aangeziien deze niet meer in overeenstemming is 'met de werkzaamheden, welke deze betrekking 'thans van dezen functio naris vorderen. Indien er bezuinigd moet worden, is dit volgens zijn mee ning de eerste post welke daarvoor in aanmerking moet komen. De raad heeft op zijn verzoek dienaangaande van Ged. Staten steeds nul op het re quest ontvangen. Hij stelt thans voor, met het ontwerp-bésluit niet accoorti te gaan, doch Ged. Staten nogmaals in overweging te geven, de jaarwedde van den gemeente-ontvanger te ver minderen. Het lid Spiering zegt, geheel ac coord te gaan met liet lid van Wendel de Joode en is ook van meening, dat de bezuiniging niet moet worden gezocht in vermindering van betrekkingen met een geringe bezoldiging. HEUSDEN. Zondag a.s. speelt Juliana I hare 4e competitiewedstrijd voor de le klasse B V.B. thuis tegen W. S. C. III (Waal wijk). Dit zal echter een zeer spannende wedstrijd worden daar Juliana nog geen één wedstrijd verloren heeft en dus on geslagen aan de kop staat. Moge het weer gunstig zijn, dan twij felen we niet of het zal aan belangstel ling niet ontbreken. De wedstrijd vangt aan om 2 uur en wordt gespeeld op het afgemaakt terrein nabij de brug. Scheidsrechter is de heer M. Brands uit 's Bosch. Naar de officiëele mededeelingen van den Brabantschen Voetbalband meldt, gaat Juliana II ook competitiewedstrijden spelen. Juliana II is nl. ingedeeld in de afdeeling 4 2e klasse en zal 16 wed- stryden te spelen hebben. We willen de Juliana-reserve dan ook veel succes toewenschen in de a s. com petitie. Vermoedelijk zullen zij Zondag 29 Oct. hare le competitiewedstrijd spelen. selling van den laatsten brand acht de commissie hoog, evenals de huur van een terrein gehuurd van wethouder T. v. d. Pluijm, waarvoor over een tijdvak van 12 weken f 42,huur is betaald. B. en W. beantwoorden deze op merkingen en beginnen met te zeggen dat de rekening 19 Augustus aan den raad is aangeboden, en 18 Sep tember eerst rapport is uitgebracht over het onderzoek, waarvan te late inzending aan Ged. Staten het ge volg is. B. en W. achten verder ongeoor loofd, dat andere raadsleden dan zij die in de commissie zitting hadden, hebben meegewerkt, het college meient tegen deze wijze van doen stelling te moeten nemen. Het sa laris van den Ambtenaar ter secre«- tarie is terecht 2 maal uitbetaald, omdat de een was geschorst met be houd van salaris. De rekening van Hanegraaf vonden B. en W. ook te hoog, zii hebben deze daarover geinterpelleerd, doch hiji bleef zijn rekening handhaven. De aanmerking over de brandweer zul len B. en W. aan de brandmeesters overbrengen, doch waar de brand in den Biesbosch dus op grooten af stand heeft plaats gehad, achten B. en W. het bedrag niet te hoog. De meerderheid van het college van B. en W. had geen vermoeden, dat voor het terrein zoo'n hoogen prijs zou worden gerekend. De rekening sluit voor wat den gewonen dienst betreft op een ont vangst van f90492,58, een uitgaaf van f87720,52, batig saldo alzoo f 2772.06, den kapitaaldienst met een ontvangst van f 12307,50 en een uit- raaf van f7016,13, batig saldo De heer Smeenk zegt dat in het antwoord van B. en W. een voor stelling wordt gegeven als zouden de raadsleden, die de rekening naast de commissie hebben onderzocht, dit hebben gedaan als commissieleden, de ze voorstelling is onjuist. Spreker be grijpt niet, dat deze opmerking wordt gemaakt, want ieder raadslid heeft toch het recht de rekening na te zien, waarvoor dit standje Oe Voorzitter antwoordt, dat B. en W. niet in kunnen gaan op aanmer kingen van de raadsleden, (naast die door de commisisie gemaakt. Hebben deze bezwaren, dan had men die schriftelijk moeten indienen, het gaat niet aan, dat daarop nu maar direct antwoord wordt gegeven, zonder dat B. en W. gelegenheid hebben gehad, de opmerkingen te onderzoeken. De heer Smeenk merkt op, dat die Voorzitter voor zijn beurt spreekt er zijn nog geen opmerkingen ges maakt, daarbij was spreker van mee ning, dat de commissie met haar on derzoek reeds klaar was, toen hi.ii kwam om de rekening na !te zien. De heer v. d. Zouwen zegt, wii als commissieleden krijgen ook 'n standje, spr. is niet bereid dit te accepteeren, wij aldus spr. krijgen de schuld, dat het onderzoek zoolang heeft ge duurd, maar wij hebben verschillende malen gevraagd om te vergaderen en dan kon de Burgemeester niet, door drukke werkzaamheden. Die Voorzitter merkt op, dat niet hij' de commissie bijeen roept, dit is -aan de commissie zelf. De heer v. d. Zouwen meent, dat de Burgemeester toch altijd bij die vergaderingen tegenwoordig is. De heer Smeenk zegt, dat dit al tijd gebeurd is. Die heer v. Daal wil nog iets zeg gen, over de rekening van Hanegraaf voor het maken van het plakbord. Dat de Burgemeester niet kan be- oordeelen, wat deze reparatie zou kos ten kan hij begrijpen, dat de wet houder van openbare werken, zoo iets niet kan beoordeelen kan spreker zich echter niet begrijpen. Ook de bereken de prijs voor cement is te hoog, 90 Cent is gerekend, terwijl een ander hem levert voor 65 cent, grint f3,50 pen ander f2.25, men moest naar dergelijke prijzen toch eerst infor- mieeren. Die Voorzitter zegt, dat het gemeen tewerk wordt gegeven aan |de ver schillende -timmerlieden in de ge meente. Het is ook B. en W. opgevallen, dat de rekening van Hanegraaf hoog was. i IEDEREEN SPREEKT vol mm mM mm* tr De heer v. Daal meent, dat als van te voren wordt gevraagd, de re kening niet kan tegenvallen. Wethouder M. v. d. Pluijm zegt, wie had kunnen denken, dat voor ver plaatsing 39 uren zou worden gere kend, terwijl gedacht werd, dat het slechts enkele guldens zou kosten, het zal in het vervolg niet meer ge beuren. De heer v. Daal merkt op, dat het al meer is voorgekomen, dat een rekening bijzonder hoog was, spre ker stelt daarom voor in het vervolg eerst naar de kosten te informeeren, als aan de uitbreiding wordt begon nen, b.v. voor het grint varen. De Voorzitter meent, dat het toch bezwaarlijk gaat voor iedere kleinig heid eerst te vragen, wat het zal kos ten, daarbij de een maakt goed een ander slecht werk, er zijn menschen die behoorlijk rekenen en andere die overdrijven. De heer Smeenk zegt, dat de Voor zitter zoo even heeft verklaard, dat 'de meerderheid van het college van B. en W. de huur van het terrein hoog vond, spreker vraagt hoe de minderheid van het college daarover dacht. De Voorzitter antwoordt, dat de minderheid zich daarover niet heeft uitgesproken. Eenige leden vragen over een der posten nadere opheldering, post sa laris waarnemend Secretaris en cor respondent arbeidsbemiddeling, die door den Voorzitter worden beant woord. De heer Smeenk acht pen uurloon van f 1,50 voor het klaar maken der rekening buitensporig hoog, boven dien is nog knoeiwerk geleverd. De Voorzitter antwoordt, dat de accountant belast met de controle het billijk vond. De heer Jongbloets meent, dat dit werk voor den Ontvanger is. De Voorzitter wil hierover in be sloten vergadering nadere inlichtin gen geven. De rekening wordt hierop voorloo- pig vastgesteld. Die heer iM. v. id. Pluijm keurt het 's avonds vergaderen af. De Voorzitter antwoordt, dat hij zooveel mogelijk met de bezwaren der heeren wil rekening houden, in dit opzicht loopen de verlangens evenwel sterk uiteen, hij iklaJn daar om niet iedereen bevredigen. Besloten wordt in liet vervolg de vergaderingen zoo mogelijk des Za terdagsmiddags om 4 uur te houden. De heer Leegganger informeert, hoe het staat met de waterleiding. De Voorzitter antwoordt, dat vol gend jaar water wordt geleverd. De voorbereidende werkzaamheden ne men nogal tijd in beslag. De heer v. d. Zouwen betoogt de wenschelijkheid aan de Steeg een bord met gevaarlijk te plaatsen. De Voorzitter zegt, dat hierop reeds eerder door het gemeentebestuur bij de A.N.W.B. is gewezen, het is ech ter een weg van den Waterstaat. Spre ker belooft er nogeens aandacht aan te zullen schenken. De heer Herman dringt aan op wat meer verlichting nabii de her berg van v. d. Pluijm te Hank. De Voorzitter verwondert zich, dat deze opmerking van den heer Her- hij de tewerkstelling van werkloozen man komt, als de P.N.E.M.-agent met een voorstel bij B. en W. komt, wordt aan diens verlangen steeds vol daan, laat deze dus met een voorstel komen. De openbare vergadering wordt hierop gesloten, de raad gaat over in geheime zitting. Het lid Holster zegt, dat hii in het algemeen voor verlaging van de jaarwedden is, doch dat volgens zijn oordeel Ged. Staten niet 'het advies behoeven te vragen van de gemeen tebesturen, aangezien daarmede toch geen rekening wordt gehouden. In dit verband wijst ook hij op de reeds meerdere malen gevraagde salarisver- mindering voor den gemeente-ontvan ger, waar Ged. Staten echter niets van moeten weten. Hii zou het schrij ven voor kennisgeving willen aan nemen. Het lid Viveen zegt, dat het in dit geval een gebaar naar buiten be- teekent, doch dat de resultaten heel miniem zijn. Hii gaat accoord met het gezegde door het lid van Wendel de Joo-de, dat vermindering van de jaarwedde van den ontvanger zin zou hebben. Na nog eenige bespreking wordt met 6 tegen 1 stem, die van het lid Holster, overeenkomstig het voor stel van het lid van Wendel de Joode besloten. (Slot volgt).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2