Marktberichten Rivierberichten. Voetbalsport. Plaatselijk Nieuws. Burgerlijke Stand. IN HET DONKER. De Bergen op Zoomsche najaars kermis is Zaterdag ingeluid. De inzet is niet gelukkig geweest, want toen om ongeveer 6 uur overal een ge zellige drukte heerschte en de beide kermisterreinen en de verschillende winkels in de stad in een zee van licht baadden, kwam ér een „kink in den electrischen kabel" en plots stond het grootste deel der stad in het duister. Gelukkig waren er nogal wat kaar sen te krijgen, zoodat in sommige zaken het verkoopen kon doorgaan. Degenen, die niet zoo gelukkig waren noodverlichting te bemachtigen, had den een strop, want eerst om half elf was de storing, welke was ont staan in het tranformatorhuisje aan den Zuidzingel, opgeheven. Toen kon den de kermisgangers zich toch nog een uurtje vermaken. o— OVERHEID EN AMBTENAREN. Het salariscongres van het rijkspersoneel afgelast. Het bestuu-r van de centrale van vereenigingen van personeel in 's rijks dienst heeft in 'verband met het besluit van de regeering, luidende „dat de ambtenaar zich zal onthouden van elke openbare actie tegen de Over heid en haar beleid" aan alle in stanties ivan de centrale medegedeeld, dat het openbaar salariscongres *van Zaterdag ia.s. in den Dierentuin te 's Qravenhage niet zal doorgaan. W.D.V. en S.V.W. te Werkendam, Stormvogels te Woudrichem, De Zwalu wen te Brakel, Wilhelmina te Wijk en Aalburg en L.O.N.G.A. te Heusden. Volledige uitslagen en programma's ver schijnen wekelijks in dit blad. Op 24 Oct. in Meters in c.M. HEUSDEN. Juliana plukt veeren. Zondag speelde Juliana I hare 4de competitie-wedstrijd voor de le klasse B.V.B. thuis, tegen W.S.C. III (Waalwijk). Dit was voor Juliana wederom een dag van victorie, want met niet minder dan 40 hebben zij de Waalwijkers er onder weten te houden en staat Juliana thans nog ongeslagen bovenaan de ranglijst, welke wij a.s. Vrijdag hopen te publi- reeren. Als rest zij nog vermeld dat de cust inging met 30, terwijl Juliana olledig was. Scheidsrechter Brands uit's-Bosch leidde zeer verdienstelijk. Zondag j.l. speelde P. S. V. I haar 2e competitiewepstrijd tegen Hollandia I te Haarsteeg, welke wedstrijd door Hollandia werd gewonnen met 82. Voor de rust waren beide partijen aan elkaar gewaagd, doch na de rust liet P.S.V. den moed zakken, waardoor dezen eindstand is te verklaren. CAPELLE. Het 4e elftal der v.v. Capelle speelde Zondag voor de 3e klasse K.N.V.B. te Oss tegen T.O.P. aldaar, welke wedstrijd ein digde in een gelijk spel 22. Het 2e elftal, dat te 's Bosch tegen B.V.V. 5 voor de le klasse speelde, verloor met 40. HERPT. Zondag speelde de K.K. v.v. Brabantia alhier tegen V.O.V. uit Hedikhuizen. De uitslag was gelijk spel 14. WERKENDAM. GORINCHEM, 23 Oct. Op de veemarkt waren heden aange voerd: 254 runderen, 8 nuchtere kalveren, varkens, 607 biggen, 4901 overloopers, 0 schapen en lammeren. Men besteedde voorZware kalf koeien f 160240. Melkkoeien f 120180, Kalfvaarzen f 100160. Guiste vaarzen f 100140. Stieren f 60120. Pinken f 6080. Nuchtere fokkalveren f 711. Nuchtere kalveren voor export f 46. Drachtige varkens f 3570. Overloopers 1222. Natte zeugen f2540. Biggen 713, alles per stuk. PAARDENMARKT GORINCHEM. Op de gehouden paardenmarkt werden aangevoerd 531 paarden en 17 veulens. Het vorige jaar waren deze cijfers 671 en 15. Hoewel er geen buitenlandsche koop lieden aanwezig waren, was er toch vrij veel handel, vooral naar het Noorden van het land en de grensplaatsen. De prijzen waren als volgt Luxe paarden f 250f350. 21/i jarige paarden f 220f 300. l1/2-jarige paarden f170—f250. Werkpaarden f 150f 200. Veulens f60f120. Slachtpaarden f60f120. Hitten f80—f180. ROTTERDAM, 23 Oct. Aanvoer 825 varkens. Pryzen per K.G. le kw. 2e kw. 3e kw. 39 37 36 's-Hertogenbosch 2.08 was 4 Nieuwe schutsluis te Engelen (Maas) 0.36 val 16 Crévecoeur (Maas) 0.33 val 15 St. Andries (Maas) 0.37 val 11 Venlo 40.82 was 5 Maastricht 43.05 val 5 Keulen 1.07 val 5 HEUSDEN. GEVONDEN VOORWERPEN. Op de vuilnisbelt een gladde gouden ring. Terug te bekomen bij F. de Bruin, Gemeentereiniger, Lombardstraat Heusden. Ged. Staten van Noordbrabant hebben op een daartoe gedaan verzoek van de N.V. Waterleiding-Maatschappij Noord- West-Brabant te Oudenbosch om ver gunning, als bedoeld in artikel 1 sub b week te houden van 25 Nov. t. e. m. 5 Dec. a.s. en als iets nieuws voor Heusden hieraan te verbinden eene lettercampagne met als slagzin „Koopt in Heusden", welke actie nader aan het publiek uitvoeriger zal worden bekend gemaakt. Wederom zullen prijzen beschikbaar worden gesteld. Tevens werd besloten eene St-N'icolaas krant uit te geven, de verzorging daavan werd opgedragen aan de Firma L. J. Veerman. Het parool zal dus van 25 Nov. t. e. m. 5 Dec. zijn „Koopt in Heusden". 18 Oct. De klein-handelprijs van Boter (Rijksmerk) is f0.95 per pond. ELSHOUT. In de gisteren gehouden raads vergadering werd het raadslid Mook, op last van den Voorzitter, doo,r de politie uit de raadszaal verwijderd en werd tegen deze proces-verbaal opge maakt wegens huisvredebreuk. De voetbalwedstrijden van W.V.V. en S.V.W. II zijn Zaterdag niet doorgegaan. S.V.W. II speelde dien dag tegen D. J.S. van Gorinchem op de serie's te Dalem 't welk zij heeft gewonnen met 32, zoo dat de eerste prijs, zijnde een mooie zil veren beker, haar is ten deel gevallen. Onze vereen, heeft zich kranig gehou den, gezien de andere 9 deelnemende ver eenigingen. 't Spel werd door beide par tijen goed gespeeld, waardoor S.V.W. een welverdiende overwinning kreeg. BREDA 23 Oct. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 146 stuks vee, t. w. 57 stuks hoornvee, en 59 biggen en 0 schaap. Prijzen Kalfvee f100180 Pinken f 6080 Biggen f 8— 42 Per pond geslacht lekwal. 2e kwal. 3e kwal Vette vaarzen 2830 2226 1721 Vette koeien 2124 1720 1316 Stieren - De handel was maar kalm, de betere soorten beestjes waren werkelijk hooger in prijs. Het overige vee waren de prijzen zooals vorige week. Voor de Rundvee*centrale werden 58 runderen aangekocht. Deze bestonden het meest uit drachtige koeien van vari- eerende kwaliteit, alsook drachtige vaarzen en enkele pinken. Over de prijzen was men over het algemeen goed te spreken, zoodat de kooplui van de gewone markt ook hun vee aanboden aan de Centrale. Als vertegenwoordiger der R.V.C. was aanwezig de heer M. Cox uit Eindhoveu en diens plaatsvervanger de heer A. A. H. de Bekker uit Era pel. Als keur meesters fungeerden de heeren S. Ansems te Einhoven, M. Boons te Gastel, C. van Herpt te Herpt, Vogelaar te Andel en Van der Hoeve te Vrijhoeve-Capelle. Eventueele levering op de volgende week Maandag wordt tijdig in de diverse bladen bekend gemaakt. Voetbalbond S(amenwerking) O(ns) S(treven). Op Zaterdag 28 Octdes namiddags te 3 uur, zal op het terrein van „De Zwaluwen" te Brakel de eerste competitie wedstrijd gespeeld worden, en wel tegen W.V.V. uit Werkendam. Deze wedstrijd zal een eenigszins feestelijk karakter dra gen. De opening zal door het volledige bestuur officieel geschieden, terwijl de plaatselijke muziekvereen. van Brakel de gezelligheid zal verhoogen, door op het terrein aanwezig te zijn en verschillende nummers ten beste zullen worden gegeven. Overigens zal het aan spanning toch niet ontbreken, daar de Zwaluwen zoowel als W.V.V. beiden hun best zullen doen de overwinning in deze primeur te behalen. Van verschillende aangesloten vereenigin gen, die niet aan de wintercompetitie deel nemen, doch wel in de zomeravondcom petitie spelen, wordt belangstelling ver wacht. De overige wedstrijden vangen een week later aan. We hopen een pret tigen middag met mooi voetbal en spor tiviteit tegemoet te gaan, zoodat de wed strijden yan S.O.S. zich zullen kenmerken als evenementen op voetbalgebied in onze landstreek. Aan deze competitie nemen deel ROTTERDAM, 24 October. Op de veemarkt waren heden aange* voerd 206 paarden, 1 veulens, 3306 ma gere en vette runderen, 978 vette kalveren, en graskalv., 655 nuchtere kalveren, 456 schapen of lammeren, 4 overloopers of varkens, 44 biggen, 20 bokken of geiten. Per Yj 3e kw. Koeien Ossen Stieren 17—20 17—19 18—19 K.G. 2e kw. 24—27 22—24 21—22 le kw. 28—30 26—28 24—26 Vette kalveren 30—3272 37V,—«Vi 45—50 Per stuk Melkkoeien Kalfkoeien Stieren Pinken Graskalveren Vaarzen Werkpaarden Slachtpaarden Veulens Hitten Biggen Nuchtere fokkalv. id. slachtkalv. Lammeren Biggen per week f140 k f240 f160 a f250 f100 a f240 f 45 a f 90 f 20 a f 40 f 90 U 130 f100 k f170 70 k f130 -af - a f f f f f f f 40 6 8 5 8 65 12 12 9 16 f 1.— k f 1.20 HEUSDEN. Overleden: Elisabeth van Dinteren, echtg. van J. C, van Laarhoven, 81 j. der Waterleidingverordening voor Noord- Brabant tot uitbreiding van het verzor gingsgebied van haar waterleidingbedrijf met het Land van Heusden en Altena besloten, aan gemelde maatschappij de gevraagde vergunning te verleenen onder de volgende voorwaarden De vergunning strekt tot het leveren van drinkwater binnen het gebied der gemeenten Almkerk, Andel, Dussen, Eethen, Giessen, Heusden, Herpt, Rijswijk, Veen, Werkendam, De Werken en Sleeu- wijk, Woudrichem en Wijk en Aalburg. De vergunning wordt verleend voor den tijd van ongeveer 35 jaar, eindigende op 31 December 1968. De plannen van aanleg, alsmede van uitbreiding, zijn aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Noordbrabant onderworpen. De N.V. Waterleiding-Maatschappij Noord-West- Brabant is verplicht tot aanleg en exploi tatie van distributienetten in de niet aanstonds te voorziene gemeenten, wan neer deze daartoe den wensch te kennen geven en de rentabiliteit naar het oordeel van Ged. Staten van Noord-Brabant ver zekerd is te achten. Op de dezer dagen gehouden jaarvergadering van den Statenkieskring Heusden in Hótel Noord-Brabant te Den Bosch, werd als bestuur gekozen de vol gende heeren Mr. R. J. Th. v. d. Heijden, Voorzitter, J. C. L. v. d. Geld en Jos. Loef! te Waalwijk, Joh. van Mook te Maren, D. C. v. d. Rijken te Waspik, A. J. Smits te Alem en Chr. A. J. van Herpt te Herpt, als leden. Als afgevaardigden naar den Rijkskies kring werden benoemd de heeren Mr. R. J. Th. v. d. Heijden te Drunen, J. C. L v. d. Geld te Waalwijk en Joh. v. Mook te Maren, terwijl als plaatsvervangers werden aangewezen de heeren D. C. v. d. Rijken te Waspik, Jos. Loef! te Waal wijk en J. B, A. Gregoor te Vlijmen. Door het lid der Staten van Noordbrabant. Mr. C. W. van Ommeren zijn aan het College van Ged. Staten van Noord-Brabant de navolgende vragen gesteld Is het Ged. Staten bekend, dat de weg over den Maasdijk, de Zandsteeg en de Merwededijk vanaf de draaibrug over het Heusdensche kanaal bij Aalburg tot Werkendam (in het bijzonder het gedeelte vanaf de z.g.n. Steenenpalen tot Werkendam) in zeer slechten staat ver teert en voor het rijverkeer vele lasten en moeilijkheden oplevert Zoo ja, zijn dan Gedeputeerde Staten jereid ten spoedigste te bevorderen dat de onderhoudsplichtigen, t.w. de gemeente Wijk c.a., de gemeente Veen, het Water schap „het Oudland van Altena" en de gemeente Woudrichem, genoemden weg in behoorlijk bruikbaren staat brengen ook met het oog op het snelverkeer Bestaat er bij Gedeputeerde Staten bezwaar om genoemde onderhoudsplicht gen in de kosten van verbetering van het wegdek tegemoet te komen uit de Provinciale kas indien die kosten door de onderhoudsplichtigen niet kunnen worden gedragen Bestaat er bij Gedeputeerde Staten bezwaar om wettelijke dwangmaatregelen toe te passen, indien bedoelde onderhouds plichtigen niet binnen zeer afzienbaren tijd het wegdek in behoorlijk bruikbaren staat, ook met het oog op het steeds toenemend snelverkeer, hebben gebracht Op de Maandagavond gehouden jaarvergadering der „Heusdensche Winke liersvereniging" werd jaarverslag uitge bracht door den Secretaris en deed den Penningmeester rekening en verantwoor Iding over het afgeloopen jaar. De kaS' commissie deelde mede, dat alles in goede orde was bevonden, er bleek een batig saldo te boeken. De aftredende Penningmeester, de heer J. Verschuur, werd herkozen, terwijl als nieuw bestuurslid, wegen3 het niet meer in aanmerking willen komen van den heer D. van Herwaarden, werd gekozen de heer J. H. van Hoften. Besloten werd de St.-Nicolaas-Winkel- WIJK. Zaterdagavond had alhier voor een uitverkochte zaal de aangekondig de propaganda-avond plaats ten 'be hoeve van den Ned. 'Blindenhand. De toieloop was zoo groot, 'dat verschei dene personen terug moesten keeren, omdat er voor hen geen plaats meer was, niettegenstaande het feit, dat het lokaal circa 400 personen kan bergen. De heer K. v. d. Velden opende met een woord van welkom en dank aan den Edelachtb. Heer C. J. B. Land weer, voor de verleende toestemming, „Olefening en Uitspanning" voor ziijn medewerking en verder allen 'die aan het voorbereiden van dezen avond had den meegewerkt. Hierop bracht O. en U. leen paar mooie bummers ten ge- hoorie, die met .een luid applaus wer den beloond. Na deze bummers was hiet de beurt van -den heer Joh. v. d. Bierg, Bondspropagandist, die het doel en streven van den Bond uiteenzette; en gedichten van Adama van Scbelte- ma en anderen declameerde, en niet- egenstaandie hij de aanwezigen niet kon zilen, de heer v. d. Berg is zelf! reeds vanaf zijn 17e jaar blind, door Ziijn wijze van voordragen, met h(en in volkomlen contact kwam. Zoowel in .ernst als luim 'toonde de heer v. d. Bierg zich een 'uitstekend declama- or, door zijn toespraken een, propa gandist, diie men gerust op pad mag sturen. Hiet hoofdnummer van den avond was .echter wel dje film, die ons een overzicht .gaf van het onderwijs en opvoeding van het blinde 'kind en de verdere opleiding in verschillende vak ken. Het grenst aan het ongelooflijke, waartoe blinden nog in staat blijken tie zijn, indien zij op de juiste wijze wor den onderricht. Handwerken, naaiwerk', pianostemmen en spelen, manden en borstels .maken, tot het 'luxere werk toe, rij Wiel her stelten ,enz. ziet men door de blinden verrichten. In deze film komt ,ook voor1 Mej. Jenneke v. Berge,ijk alhier, die op de school in Amsterdam onderwijs heeft genoten. Met groote aandacht volgden de aanwezigen de verschillende beelden. Na de pauze volgde O. en U. weer met een paar nummers en declameer de d»e heer v. d. Berg. De h'eer v. d. 'Velden sprak een slot woord, waarna ieder te half twaalf hoogst voldaan huiswaarts keerde. De gehouden collecte in de ,Ger. Kerk alhier voor de naaivereen.: „Wie den armen geeft, leent den Heere'*, heeft opgebracht f 112.59. De heer J. Sch. werkzaam op polder „Kijfhoek" (Biesbosch) kwam met het bieten laden te vallen, en zoo danig terecht in het ruim van het schip, dat hij zijn linkerschouderblad heeft gebroken. Dr. Mijnlieff alhier verleende geneeskundige hulp. Van den heer P. V. alhier werd Vrijdag j.l. op de markt te Dordrecht een bedrag van f 200.ontrold. Het slachtoffer herinnerde zich, dat een poosje, voordat hij het geld miste,; iemand itegen hem opgeloopen was. Vermoedelijk heeft deze persoon, welke echter onbekend is, dit zaakje opge knapt. ZUILICHEM. De burgemeester dezer gemeen te heeft tegen Donderdagmorgen 9.30 uur de» Raad in openbare vergadering bijeengeroepen. Op de agenda staat o.a. behandeling begrooting 1934, aangaan van een geldleening voor 1934, vast stelling belastingverordeningen,) en be spreking centralisatie vleeschkeurings- Zaltbommely Hedel en Kerk diensten wijk. WOUDRICHEM. ZALTROMMEL. In Hotel Tivoli alhier vergader de het hoofdbestuur van den Bond van Bedrijfsauto-houders in combina tie met de districtsbesturen Gelderland en Brabant^ waar een beslissing werd genomen over de bestaande plannen bij de opening van de nieuwe ver- keersbrug alhier.; Aangezien van zeer vele bedrijfsauto houders reeds sympathie-betuigingen voor de plannen werden ontvangen, is besloten om alle autobezitters, die hunne voldoening' willen uiten bij de opening van de brug, die een betere verbinding geeft tussch!en Noord- on Zuid-Nederland, hiertole in de gelegen heid te stelten, door het organiseeren van een rit en optocht ovler de nieu we brug, om „Waterstaat" te lootten, dat voor het uitgevoerdle werk, .auto rijdend Nederland ïiespect heeft. Aan de deelnam^ van 'dezen rit is als attractie verbonden dje kans Om een rnijs als aandenken te bemachtigen, welke onder d,e deelnemers zulten wor den verloot. Niet-leden van den B. B. N. kunnen ook aan den rit deelne men, deze moeten zich voorzien van een B. B. N.-wimpel, die tegen be taling verkrijgbaar is gesteld. Als plaatsen vanwaar gezamenlijk naar Zaltbommel wordt gereden zijn voorloopig vastgesteld: Utrecht, Cu- lemborg, Geldermalsen, Waardenburg, Eindhoven, Tilburg, Den Bosch, ter wijl het voorloopig secretariaat ge vestigd is: H. Kleinhout, Stationsweg 22, Zaltbommel. Op de Maandag gehouden vei ling werd besteed voor: Gieser Wildeman 48 ct. Kleiperen 36 ct. Lissabons 1726 ct. Nova Pa to 714 ct. IJsbouten 35 ct. Bellefleur 510 ct. Goudreinetten 815 ct. Ster appelen 819 ct. Roodiekool 111/2 ct. Savoijekool 12 ct. Alles per kilo. Andijvie 54—67 ct. per 100. Bij gehouden aanbesteding is 'de levering van brandstoffen gegund als volgt: le Openb. school aan A. T. C. Wierkcx cokes voor f0.90 en eier kolen f 1.402e openb. 'school aan A. C. Vink cokes f 0.90 en eierkolen f 1.40; gemeentehuis aan G. C. J. Struik an- thraciet voor f 2.50, alles per H.L. - Ds. Ch. de Bruin alhier is ge kozen tot lid van het Provinciaal Co mité der Ned. Herv. Kerken ter be strijding van de jeugdwerkloosheid. WERKENDAM. - Door den bouwkundige P. J v. Berchum, werd voor rekening van den heer Chr. Sas alhier ^anbesteed, het bouwen van een dubbel woonhuis op een weiland achter 'de Korenmolen. Inschrijving als volgt: Metselwerk: W. Duizer f4293.J. J. v. Loon f3790.D. de Koter (Wer kendam) f3557. Timmerwerk: H. Visser f2258.F.) v. Varik f2177;C. Ritmeester f 2122; Gebr. Verdoorn f2097|— en Konings en Egas (Werkendam) f2044. Schilderwerk: W. v. d. 'Bunt,f570. W. Visser f 497;IJ. de. Vries f494. C. Slagmolen f 487.hen W. Visser (Werkendam) f455. Loodgieterswerk: H. v. d. Wiel f369.— J. Koot f315.— en G. A. P(eters (Werkendam) f303. - Donderdag a.s., des nam. 7 uur, hoopt de Herv. Naaivereen. Spreuken 9 10a, onder leiding van Ds. v. d. Pol, Em. predikant, haar jaarfeest te houden in het vereenigingsgebouw. Vergadering van den raad der ge meente OUDHEUSDEN op Dins dag 24 October vm. half elf. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer Mr.R. J. T. v. d. Heijden. Secretaris: WelEd. Heer F. yan Liempt. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met den christelijken groet, de Secre taris leest de notulen der vorige ver gadering, die onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken: Proces-verbaal van kasopneming bij den Gem.-Ont vanger op 26 September, waaruit blijkt dat in kas was f 3060,30 en een verschil werd geconstateerd dat door den Ontvanger werd toegelicht. Verzoek van verschillende R. K. Vereenigingen betreffende het dans- vraagstuk. B. en W. zijn van mee ning, dat het streven der vereeniging is te waardeeren, doch tevens dat er niet aan kon worden voldaan, wijl door de Afdeeling Noordbrabant van de Vereen, voor Nederl. Gemeenten, een nieuwe politieverordening is ont worpen, waarin een bepaling is op genomen, die in dezen zin afdoende aanwijzing geeft. De adressen wor den hierop voor kennisgeving aan genomen. Hetzelfde geschiedt met het besluit van Ged. St., waarbij de beslissing op de goedkeuring der Bouwverordening wordt verdaagd, en het besluit van hetzelfde college, waarbij goedkeuring wordt verleend

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2