iets goeds èn J iets aparts Het betere genre kleeding voor mindere prijzen, bij GORINCHEM. onze verbouwings-uitverkoop om van dezen uitverkoop te profiteeren. Vlij verkoopen iepen belachiijk tape prijzen!j Arkelstraat 13 Gorcum. Voor ieder wat. Harry Poll en anderen mondelinge cursus, Zeer billijke condities. Harry Poll te Heusden. Speciale sorteering grootere maten. De wensch van iedere dame Kinder-Mantels, stevige wollen stoffen, met bontkragen, f3.50, 4.75, 5.50, 6.75, 7.50, 8.90, 9.50, 12.00, 14.50, 16.50. Japonnen, moderne stoffen, chique modellen, f2.60, 3.90, 4.90, 5.75, 6.50, 7.90, 8.75, 10.90, 11.75, 12.90, 14.25, 16.75, 18.00, 19.75, 22.00. Niet het vele is, goed, maar het goede is veel! I zeer belangrijke Prijsverlaging! J. M. Bredée's U.M. N.V., Rotterdam KUNSTHANDEL pW LIJSTEN- en SFIESEL!ABEÏEK. Etsen - Platen - Schilderstukken 95 Ameublementen, Buffetten, Dressoirs, Karpetten, Coupons, Coco's, Chinamatten, Vitrage, Loopers, enz. Vraagt inlichtingen aan Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen In deze rubriek GRATIS vragen stellen). VOOR LAGEN PRIJS. Dames-Mantels, zuiver wollen stoffen, met groote bontkragen, f6.75, 8.50, 10.50,12.00, 14.25, 16.00, 18.50, 22.50, 26.00, 29.50, 32.00, 34.50, 38.00, 42.00, 46.00, 49.50, 56,00. Onder de aandacht van belanghebbenden wordt gebracht dat door de heeren met ingang van Zaterdag-namiddag 4 November a. s. te Heusden geopend zal worden een waarop naar keuze gegeven zal worden Lessen in de Moderne talen, Esperanto, Ned. taal, Rekenen. Bijlessen voor leerlingen der L. S., M.U.L.O. en Handelsschool. Boekhoudkundige kennis voor eigen bedrijf. Boekhoudlessen ter verkrijging van diplo ma's, practijk-examens. Wetskennis. Wie altijd en uitsluitend zijn kracht zou zoeken in „Kwantiteit" loopt gevaar de „Kwaliteit" op den achtergrond te stellen Wij hoeden ons daarvoor en brengen dit jaar een die in de eerste plaats uitmunt door „Kwaliteit", zoowel wat betreft het uiterlijk van onze Zon dagsschoolboekjes, Teksten en BelooniDgskaar- tjes, als wel bijzonder de inhoud van de eersten. De nieuwe Fondscatalogus werd aan de be kende adressen verzonden en blijft nog op aanvrage gratis verkrijgbaar. Bijzondere attentie vragen wij voor onze Ter kennismaking met de nieuwe Zondags- schoolboekjes zijn ook dit jaar de bekende bundels „Kerstklokken" (3 deelen) voor H.H. Hoofden van Scholen en Zondagsscholen weer beschikbaar, tegen inlevering van den aanvraagbon. Een zeer voordeelige wijze van aanschaffen van de nieuwe ZS. uitgaven blijft het abonne ment op „Samuël-Zondagsschool-bibliotheek", waarvan thans de 32e jaargang is ingegaan. Inteekenaren ontvangen 1 stel van de nieuwe uitgaven tegen 2/s van den prijs. Voor onze aanbieding „Opruimingspakketten" A. B. en C„ inhoudend diverse Boekjes en Teksten, raadplege men het prospectus dat bij den Catalogus werd gevoegd. Met zichtzendingen door het geheele land, als ook met alle gewenschte inlichtingen, staan wij steeds gaarne ten dienste. Alles eventueel via Uw Boekhandelaar. VERWERSTRAAT 21 TELEF. 937 's-BOSCH. Steeds voorradig, prachtsorteerlng Vakkundig werk Billijke prijzen! chetknoopen, 6 ansicht-kaarten, 1 paar veters (onverslijtbaar"), een flesch eau dje cologne („voor m'n meisje"), een doosje schoenenpoets, nog een doosje, en haarspelden". Hij eindigde zijn brief, dat hij in het vervolg liever met een paar centen aan een aalmoes volstond, dan op de ze manier met allerlei nuttelooze rom mel overladen te worden. HARRY POLL. Ik heb in de nabijheid van Heus- den een perceel land, en dit verhuurd tegen een zoodanige vergoeding wel ke bestaat uit het franco thuis le veren van 10 mudde van de beste winteraardappelen. Heeft mijn huur der hiervoor een vervoerbewijs noo- dig. Zoo ja waar moet dat worden aangevraagd en bii wien Het ant woord liefst zoo uitgebreid mogelijk A.dam. X. Naar onze meening is U te be schouwen als medeteler evengoed als wanneer U land verhuurt voor de halve opbrengst en wordt U in de praktijk door een districts-secretaris een kosteloos vervoerbewijs uitge reikt. Zulks is evenwel in strijd met de bepalingen van het aardappelenbe- sluit, dat afgifte van vervoerbewijzen slechts toelaat aan erkende hande laren en aan niemand anders. U kunt dus, als zijnde geen erkend hande laar, door niemand in het bezit van een rechtsgeldig vervoerbewijs wor den gesteld en zouclt U gedoemd zijn uwe aardappelen op het land te laten bederven. Dat dit laatste van U gevergd zou kunnen worden is natuurlijk al te dwaas, zoodat het volkomen rationeel is dat U uw aard appelen zonder meer vervoert, naar uwe waar ook gelegen opslagplaats ook zonder z.g.n. bon of schriftelijke vergunning, daar die toch geen rechtsgeldigheid heeft. (Districts-se- ■cretarissen zijn in onze omgeving Gijsbertus van der Beek te Genderen en Vogelaar te Andel). Ik heb een perceeltje land gehuurd, teel daar aardappelen op voor me zelf en lever jaarlijks ook van dat zelfde land plm. 10 mudde aardap pelen elders. Ik wil niet de onbil lijke aardappelsteunwet ontduiken en zou daarom gaarne vernemen als wo nende in het Land van Heusden en Altena, waar ik een vervoerbewijs moet aanvragen en bij wien, en welke formaliteiten hier zooal aan verbon den zijn W. V. Een rechtsgeldig vervoerbewijs kan U door niemand worden verstrekt, •daar zulk een clocument slechts kan worden verstrekt aan een erkend aardappelenhandelaar, U kimt uwe aardappelen dus zelf niet vervoeren of doen vervoeren. Ik heb een kennis, die in dit jaar in het laatst van April getrouwd is. Dus één half jaar, nu heeft hij zijn aanslag-biljet voor inkomsten-belas ting al ontvangen, voor een heel jaar. Daar hij zelf voor het tweede half jaar zijn inkomsten nog niet weet, en daar toch al voor aangeslagen is Moet hii hieraan voldoen. Is dit wel juist Een abonné. Het belastingjaar loopt van i Mei tot 30 April d.a.v. De aanslag van uw kennis wordt begroot en voor de vaststelling van het bedrag wordt uitsluitend gelet op. bii den aanvang van het belastingjaar d.i. dus 1 Mei, bestaande feiten. Bii de begrooting mag b.v. geen rekening worden ge houden met de mogelijkheid dat een bron van inkomsten in den loop van het belastingjaar zal ophouden te be staan, wel echter mag er rekening mede worden gehouden dat een bron van inkomen minder regelmatig vloeit. Ik heb een perceel land, waar een weg door gemaakt zal worden. Nu wil men., dat ik den benoodigden grond gratis afsta. Dit wil ik niet, maar ik wil hem wel tegen billijken prijs verkoopen. Kan men mij ont eigenen of moet er eerst met mij over onderhandeld worden W. A. Voordat een geding tot onteige ning tegen U mag worden begonnen, moet de onteigende trachten door on derhandelingen het bewuste stuk 1 grond in der minne van U te krij gen. Mag iemand zijn radio zoo gebrui ken, dat de benedenbewoner er over last van heeft Tot zelfs 's nachts 12 uur, soms na 12 uur. Ik heb hem al eens verzocht zich hierin te matigen. Eén abonné. Dit hangt af van de plaatselijke politieverordening. Verbiedt die ver ordening het niet dan is er niet veel tegen te doen. 1 Een echtpaar is gescheiden van ta fel en bed. Kan na 5 jaar de man «echtscheiding verkrijgen zonder. toe- ATHMER-MARTENS, MAANDAG as. HET LOONT DE MOEITE I W. A. van der Donk a. b. c. d. e. stemming van de vrouw of omge keerd B. d. K. Na 5 jaren scheiding van tafel en bed kan ieder der echtgenooten den ander in rechten oproepen en ont binding van het huwelijk eischen. De ze eisch wordt door de rechtbank ontzegd, wanneer de gedaagde partij na driemaal te zijn opgeroepen, niet verschijnt of, wel verschijnende, zich tegen den eisch verzet of zich tot eene verzoening bereid, verklaart. I9 een werkgever verplicht voor een arbeider, 63 jaren oud. renteze gels te plakken, indien deze reeds plm. f 300 achter is, dus pjm. 9 ia- ren niet geplakt is. Zoo ja, kan de werkgever dan na geplakt te heb ben, verlangen dat de 63-jarige in zijn recht wordt opgenomen Gorinchem. Werkgever. Zoolang de arbeider den leeftijd van 65 jaren niet heeft bereikt, is de werkgever verplicht zegels voor hem te plakken. Deze wettelijke verplich ting houdt geen verband met de vraag of de arbeider aanspraak zal verkrijgen op eenige uitkeering, zoo dat de werkgever toch moet plakken ook al mocht later blijken, dat de arbeider niet voldoet aan de voor waarden om eene rente te ontvangen. Mijne echtgenoote is overleden. Bii haren dood deed ik eene foutieve opgave voor de successie en dat be zwaart mij nu. Wat moet ik nu be talen van f 3000 en hoe kan ik dat zonder te zeggen van wie de be taling komt V. X. Van de eerste f3000, welke worden geërfd, betaalt de overlevende echt genoot f95 aan successierecht. Is de erfenis, waarop, r 3000 te weinig werd aangegeven, grooter geweest dan f 3000, dan is het successierecht hoo- ger, daar het tarief progressief is. Daar wij het totaal der erfenis niet kennen, kan het juiste belastingbe drag niet opgegeven worden. Ik ben in het bezit van eene groote jachtacte. Nu kan ik' vergunning krij gen van landbouwers op gemeente gronden. Is dit voldoende of moet men vergunning hebben yan de ge meente J. d. K. U moet eene schriftelijke vergun ning hebben van den tot het genot van de jacht gerechtigde. Als de ge meente zich bij de verpachting dit jachtrecht heeft voorbehouden, kun nen de landbouwers U die vergun ning niet geven, doch moet de ge meente dit zelf doen. 1

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 7