Marktberichten. Het raadsel van het meer AANBIEDING i n WINTERJA//EN Voetbalsport. JU Plaatselijk Nieuws. GORINCHEM, 13 Nov. Op de eierveiling van heden waren aangevoerd 7341 stuks. De prijzen varieerden Kippeneieren f 5.10f 6.30 Jonge hennen eieren f 4.30f 5.00 Eendeneieren f 3.20f 3.50. per 100 stuks. ZALTBOMMEL, 14 Nov. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 35 biggen, prijs van 17f12. 18000 eieren, prijs per stuk 4 0>1/i eent740 K.G. boter, prijs per 1/i K.G. roomboter f0.95, boerenboter f 0.95 's HERTOGENBOSCH, 14 Nov. Boter. Aanvoer 19.175 K.G. Hoogste prijs 1 1.57. Laagste f 1.51. Middel f 1.55. 's HERTOGENBOSCH, 15 Nov. Op de markt van heden waren aange veerd 3022 stuks, 2091 stuks hoornvee, 752 biggen, 7 zeugen, 98 schapen of lammeren en 74 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f180 tot 1270 per stuk Kalfvaarzen 140 Magere Ossen en Koeien Vette Ossen en) le kw. 2528 p. pond Koeien 2e 22—26 Pinken van f 70.—tot f140.p. st. Zeugen 65.85. Biggen 8.— 13.— Schapen 6.15. Lammeren °PCiELOS"V 260 150 i HEUSDEN. Zondag a.s. speelt Juliana op haar af gemaakt terrein nabij de brug hare 7de competitie-wedstrijd voor de 4ste klasse B. V. B., en wel tegen het sterke Nivema I uit 's Bosch. Nog steeds hebben de Bosschenaren serieuze kampioens-aspiraties, daar zij de 3de plaats bezetten. Juliana kan dan ook op flinken tegen stand rekenen, want de Ni vema-mannen laten niet met zich spelen, maar wanneer Juliana hetzelfde spel vertoont als in hun vorige wedstrijden, dan zal het ons weer niet verwonderen, of zij zal ook uit dezen afrijd zegevierend voor den dag komen. Dus Oranje-Witten flink aangepakt en toet den zelfden geest, dan zult gij wel- lieht al is het niet de heele toch aeker de halve winst in Heusden houden De wedstrijd vangt aan om half drie. Scheidsrechter is P. J. van Drongelen te Yryhoeve-Capelle. Wij vertrouwen, dat Zondag een groote sehare toeschouwers het Juliana-terrein zal bevatten, om Juliana aan te moedigen. Juliana II speelt Zondag a s. hare 3de •ompetitie-wedstrijd voor de 2de klasse B.V.B. tegen Kaatsh. Boys IV. Deze wedstrijd wordt eveneens thuis gespeeld en vangt aan om 12 uur. Wij hopen dan ook dat de reserves glorierijk uit het strijdperk zullen treden en wenschen hun veel succes. NIEUWENDIJK. Deze week speelde de v.v. N. V. V. een wedstrijd tegen R. O. D. A.. Het eindresultaat was 103 voor N. V. V. CAPELLE. Het 2e elftal der v.v. Capelle speelt Zondag voor de le klasse B.V.B. op het sportterrein een wedstrijd tegen B.V.V. 5 nit 's Bosch. WASPIK. Zondag zal het voetbalterrein van de R.K. Voetbalvereen. W.S.C worden inge legend en daarna in gebruik genomen worden. ZES D44GSCHE TE GORINCHEML Vanaf Zaterdag 18 November des na middags 3 uur tot en met Zaterdag 25 November organiseeren wij een 6 daagscbe Reclame-verkoop van Ulsters, Jekkers en Regenjassen voor Heeren en Kinderen tegen extra lage ren-prijzen. Wij bieden aan Heeren Ulsters vanaf f3.75 Heeren Jekkers vanaf f 4.75 Heeren Regenjassen vanaf f 2.25 Jongens Regenjassen vanaf f2.10 Jongens Ulsters vanaf f 2.25 Kinder Jekkers vanaf f 4.65 DOET MEE AAN BISCHOFF S PRIJSRAADSEL - BEWAAR DEZE ADVERTENTIE TOT DE SERIE COMPLEET IS V 'it; 4'T «fe vpi&iia Vergadering van den raad der ge meente DUSSEN op Zaterdag 11 November des nam. 3 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer J. J. H. Snijders. Afwezig de beide wethouders. De Voorzitter opent de vergade ring, leest de notulen der vorige ver gade ring, die met een kleine bemer king van den heer Smeenk worden vastgesteld. Deze maakt n.l. bezwaar tegen de uitdrukking van „rijksamb tenaren", dit woord is in de open-» bare vergadering niet gebruikt, wel in besloten. De Voorzitter zal de opmerking in Üe volgende notulen opnemen. Ingekomen stukken en mededee lingen. De Voorzitter deelt mede, dat door de protest-commissie tegen opheffing van de openbare school in Wijk A, welke commissie daarvoor in de vo rige vergadering was aangewezen, een «4res aan H. M. de Koningin heeft gericht, met verzoek om het besluit van Ged. St. waarbij deze opheffing werd bevolen, te willen vernietigen. Rapport om voor de plattelandsge meenten in Noordbrabant te komen tot een gemeenschappelijke regeling van het toezicht op de naleving der woningwet, welk rapport ter inzage wordt gelegd. Verzoek van den Bestuurdersbond voor het Land v. Heusden en Altena om de steunbedragen op f 8 te bren gen met f 1 toeslag per gezinslid. Op voorstel van B. en W. wordt besloten afwijzend op het verzoek te beschikken, de gemeente heeft toch al moeite de thans geldende steun regeling te handhaven. Nota van A. v. Drunen, ingevolge art. 13 der L.O.-wet voor liet be zoeken van zijn kinderen van één school. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen volgens de bestaande verordening, waarmede de raad ac- coord gaat. Het verzoek van M. Huijgen om ontheffing van zijn aanslag in de hondenbek wordt afgewezen, aange zien dit verzoek te laat is gedaan. Uitloting obligatie's. Uitgeloot worden obligatie No. 12 groot f 500 van de leening 15 Maart 1920 groot f 10,000. De obligatie's no. 7 en 34 eveneens ieder groot f500 van de leening 12 Juli 1918 groot f35000. De Voorzitter zegt dat de begroo ting tengevolge de nieuwe aanschrij ving over vermindering der rijksuit- keering opnieuw vastgesteld moet worden. De begrooting sluit thans in ont vangst en uitgaaf op f 84920,07 met een post van onvoorzien groot f2348,10. Ze wordt voor onderzoek gesteld in handen van dezelfde com missie, die de vorige maal de be grooting heeft onderzocht. Benoeming leden van het Burgerl. Armbestuur. De Voorzitter deelt mede, dat het Burgerl. Armbestuur voortaan zal be staan uit 9 leden. Gekozen worden H. v. Vugt met 8 stemmen, terwijl 1 stem was uitgebracht op C. Rom- bouts. A. v. Dijk met 8 stemmen, te gen 1 stem op M. Colijn. Ant. van Honsewijk met 5 stemmen tegen 4 stemmen op A. v. Ansems. A. Ver hoeven met 7 tegen 1 op A. v. Din- teren en 1 van onwaarde. J. Weete- rings met 7 stemmen tegen 2 op A. Huijgen. J. v. Etten met 5 tegen 3 op Ant. Hofmans en 1 van on waarde. P. v. Mierlo met 7 tegen 2 op N. de Ronde, D. de Graaff met 5 tegen 4 op C. v. d. Stelt. Uitbreidingsplan der gemeente. De Voorzitter deelt mede, dat dit plan reeds meermalen is besproken. B. en W. stellen thans voor de wei bij den Molen te doen ophoogen. B. en W. vragen een crediet om hiervoor een plan te doen maken, door een particuliere instelling, aan gezien de raad indertijd besloten heeft niet toe te treden tot het streekplan de Meijerij. De raad verleent met algemeene stemmen voor dit plan een blanco crediet. Rondvraag. De heer Smeenk merkt op dat de werkloozen met December weer uit hun kassen zullen gaan trekken. Krijgen zij dan ook weer hun 50 ets. toeslag zooals het vorige jaar vraagt! spr. Zou dat niet het geval zijn, dan zouden de georganiseerden een strop hebben en zouden zij minder krij gen dan de steuntrekkenden uit de gemeentekas. De Voorzitter zou dit bij de be grooting nog nader onder oogen wil len zien en nagaan ofhet kan ge beuren, voor steunverleening is een bedrag van f9000 uitgetrokken. De heer Smeenk meent dat het in ieder geval toch nog voor de maand December kan geschieden, omdat die maand nog valt onder de begrooting 1933. De Voorzitter merkt op, dat het bedrag voor 1933 reeds is uitgege ven. De heer Leeggangers vraagt of in de gemeente menschen in aanmer king komen voor goedkoop vleesch. De Voorzitter gelooft wel, dat dit het geval is, doch het crisiscomité is met de bestrekking daarvan be last. De heer v. d. Zouwen vraagt of er ook geprofiteerd wordt van de goedkoope margarine, waarop de Voorzitter antwoordt, dat er niemand voor in aanmerking komt. Alleen de groote steden profiteeren daarvan. De heer Smeenk meent dat het in andere gemeenten nogal gemakkelijk schijnt te gaan. In een naburige ge meente ki\jgt iemand die niet in de steunregeling valt, zelfs goedkoope margarine. De heer Herman vraagt of iemand die gedeeltelijk voor zich zelf werkt en gedeeltelijk voor een ander niet in de steunregeling kan worden op genomen. De Voorzitter antwoordt, dat zoo iemand alleen door het Armbestuur gesteund kan worden, de subsidie aan dit bestuur is met het oog daarop met f 1000 verhoogd. De heer Smeenk acht het bezwaar lijk zulke menschen in de steunrege ling op te nemen, het is voor de commissie moeilijk om na te gaan, wat deze menschen verdienen. De openbare vergadering wordt hierop gesloten, waarop de raad overgaat in geheime zitting. ANDEL. Onder zeer veel belangstelling werd alhier aan den schoot der aar de toevertrouwd het stoffelijk over schot van wijlen dhr. Adr. Naaijen, in leven lid van den raad alhier. BREDA. Elk jaar wordt op de veemarkt te Breda een stierenmarkt gehouden, die steeds zeer geanimeerd is. Ook dit jaar wordt die ingesteld op Maan dag 27 November a.s. Fokvereenigingen of ook particu lieren, die iets extra's over hebben doen er goed aan deze op dien dag te vertoonen, want er is dan altijd 1 druk bezoek. Niet altijd wordt di- reet verhandeld, maar de besturen van andere veefokvereenigingen ko men dan kijken, doen hun keus, be spreken deze met hunne leden en dan wordt er later over den koop beslist. Dus komt allen, koopers zoowel als verkoopers. Hoe meer menschen, hoe meer stie ren, des te grooter het nut dezer markt voor alle belanghebbenden. CAPELLE. Het bouwen van een woonhuis onder architectuur van den heer F. Michaël te Vrijhoeve-Capelle voor re kening van den landbouwer Jac. Boe- zer aan de Zandschel is opgedragen aan den aannemer J. Molegraaf al hier, als zijnde de laagste inschrijver. Door het bedanken van den heer C. de Rooij Mz. als lid van den Raad der gemeente Sprang-Capelle, in verband met zijn vertrek uit de gemeente, komt volgens de lijst als opvolger in aanmerking de heer A. L. Sneep. Bij de gehouden candidaatstel ling ter verkiezing van een ouderling en een diaken der Ger. Kerk te de zer plaatse werden in de vacature van ouderling, wegens aftreding van den heer D. Rijken, candidaat gesteld de heeren K. Alblas en R. v. Dron gelen en voor diaken, wegens aftre ding van den heer W. v. Drongelen de heeren W. Kuijpers en J. A. Maris. DUSSEN. Als leden van het Kiescollege in de Ned. Herv. Kerk alhier zijn herkozen de heeren O. de Rooij, C. Donkersloot en A. Pellikaan. ELSHOUT. De heer P. Klerks heeft, nadat het bestuur verklaard had dat alles keurig in orde was, het secretariaat der voetbalvereen. E. S. C. aan zijn opvolger overgedragen. Het bestuur bestaat nu uit: A. v. Logten, C. Ver hoeven, W. de Kort, W. LambrechtB en A. Heven. Bij wethouder Jos. Klijn en het gemeenteraadslid P. de Baaij wer den de ruiten ingegooid. Van de da ders geen spoor. 's GRAVENMOER. Bij de Geref. Kerk alhier, zijn wegens verplichte aftreding van een ouderling en diaken candidaat ge steld A. W. Verhagen en J. Versteeg Pz. voor ouderling, J. Nederveen en W. Versteeg Hz. Door de Stichting tot Bevor dering van Ijsvermaak gevestigd te 's Gravemoer, is een terrein aange kocht gelegen aan den Nieuwen Weg tusschen 's Gravenmoer en Waspik, dat sedert is uitgegraven en klaar gemaakt als ijsbaan. De baan, die 27 Meter breed en 250 M. lang is, ligt zeer gunstig aan den Provincialen weg en is dus ge makkelijk per fiets en auto te berei ken. De Stichting zal de baan exploi- teeren in samenwerking met de ver leden winter opgerichte Vereen. Ijs baan 's Gravenmoer. Het lidmaatschap bedraagt voor buitenleden f 1,— per persoon en f2,50 voor gezinskaarten terwijl ver der dagkaarten tegen betaling van 25 cent verkrijgbaar zullen zijn. Op Zondagen is de baan alleen voor leden toegankelijk. WASPIK. Tot geestelijk adviseur van de R.K. Voetbalvereen. W.S.C. te Was- pik-Boven is benoemd de WelEerw. Pater Mauritius, assistent der St. The- resiakerk. Zondagmiddag werd voor de dames en Maandagavond voor de hee ren door de Tooneelvereen. „Oefe ning Baart Kunst", onderafdeeling van de R.K. Werkl.vereen. „St. Jo seph" in het patronaatsgebouw de eerste winteruitvoering gegeven. Op gevoerd werd het tooneelspel „De Eenzame Hoeve" en 't blijspel „4-0". Er werd goed spel geleverd. In de op Maandag j.l. in het hotel v. Eersel gehouden spoedei- schende vergadering van Hoofdinge landen van het waterschap „Het Zui derafwateringskanaal" werd met al gemeene stemmen besloten het Zui derstoomgemaal te Keizersveer, Het Zuiderafwateringskanaal en het Over- diepsche stoomgemaal met bijbehoo- rende werken, in beheer en onder houd over te brengen bij het Water schap. Voor overdracht in eigendom zal nader worden onderhandeld met het Departement van Financiën. Lat punt Uitsluitend onze bekende degelijke kwaliteiten. ZILT ONZE SPECIALE ETALAGES HOOGSTRAAT „Wal kijk je beteuterd. Argus?" „Deze stottert hij - Een schaterlach weerklinkt.„Je herinnert ie zeker nog wel ons gesprek over kleeding. Argus? Jil beweerde stees. dat het zoo vreeselijk moeilijk was een goede, degelijke en toch moderne |as voor een lagen prijs, dat is. voor een prijs, die de waarde van het kteedmgskik niet overschrijdt, te verkrijgen. Dit is dezelfde jas, die een heeien nacht in het water heelt gelegen en waarmede wij dien zwaren hond in den wagen hebben getrokken. Dat houdt alléén BISChOFF s kleeding uit, en deze jas ost maar t 24.— Doe ons nu het pleizier en trek de jas eens aan en vergeet ons onze grap." Toen Argus de jas had aangetrokken, begat hij zich weer naar het woonvertrek, waar Mej. Kitty hem ongeduldig wachtte. „Jongen! wat heb jij je mooi gemaaktZij vlog hem om z n hals. „Dit is nu de eerste ias, die mij werkelijk van je aanstaat." Slot volgt) 1 mimm m

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 4