Wat zal SINT NICOLAAS dit jaar brengen Firma L. VEERMAN ie Heusden FIRMA L J Boekhandel VEERMAN HEUSDEN. „LEES MEER BOEKEN Bazar „Onderling Genoegen" Rivierberichten. Plaatselijk Nieuws. Ongetwijfeld zal er dit jaar speciaal gelet worden op nuttige [en prachtige SINT NICOLAAS GESCHENKEN. Welnu,7 deze geschenken van blijvende waardevindt JJ in ruime keuze voorradig in den Boekhandel van de Ook voor onze kleine kleuters hebben wij ruime keuze nuttige SINT NICOLAAS GESCHENKEN. KOMT U OOK EENS EEN KIJKJE NEMEN Ruime keuze „Swanen v WatermanR Vulpenhouders. V eiiingberichten. JONGEN RIJDT ZIJN ZUSJE DOOD. Te Heerlerheide zette een 16 jarige jongen voor de ouderlyke woning een vrachtauto terug. Hij bemerkte echter niet, dat zijn 2-jarig zusje achter den wagen stond. De kleine kreeg een klap van het spatbord en overleed eenige oogenblikken later. o GROOTER UITVOER, MINDER ONTVANGSTEN. In de maand October is een hoeveel heid van 40 millioen K G. aan groenten en fruit verzonden, tegen 34 millioen K.G. in dezelfde maand van het vorig jaar. De waarde van die producten was dit jaar evenwel f2.659.000 tegen f 2.769.000 van hetgeen in 1932 werd geëporteerd. te WIJK EN AALBURG. Eerste lijst van ingekomen geschenken voor de te houden Bazar, door bovengenoemde Fan fare, welke zal gehouden worden op 29 en 30 November en 2 December e.k. Op 21 Nov. in Meters in c.M. 's*Hertogenbosch 1.98 val 14 Nieuwe schutsluis te Engelen (Maas) 0.60 was 2 Crévecoeur (Maas) 0.56 val 2 St. Andries (Maas) 0.66 was 4 Venlo 40.85 val 5 Maastricht 43.59 val 0 Erdalfabriek, doozen erdal. Ravens- waay, kleurkaarten. Levensverzekering R.V.S., Rotterdam, zakboekjes, notitie boekjes, vingerhoeden. Burgers rijwiel fabriek, reclame. Gazelle rij wiel fabriek, reclame. N.V. Louis Dobbelman, Rotter dam, zakboekjes, lucifers, potlooden, zak- spiegels en kriekus. Reckitts, reclame. N.V. Hero, Breda, reclame. Schuppen benoeming tot lid v,an den raad niet HEUSDEN. 22 Nov. De klein-handelprijs van Boter (Rijksmerk) is f 0.90 per pond. P.S.V. herstelt zich. Zondag j.l heeft P.S.V. haar eerste overwinningswedstrijd in de competitie behaald op T.O P. uit Drunen met 31. Zondag lieten de P.S.V.ers zien, dat ze meer konden, dan ze tot nu toe hebben gepresteerd. Over het algemeen was hun spel niet slecht. Wanneer ze zoo door gaan, zullen ze de andere vereenigingen nog menig benauwd oogenblikje bezorgen en zullen ongetwijfeld nog meerdere over winningen behalen. ANDEL'. Gedurende de m.aand October j.l. zijn door de Wilhelmiuastuis al hier gepasseerd 2884 vaartuigen met een inhoud van 427746 MC Nu de heer W. Bronkhorst zijn Zn., Veenendaal, doozen stopwol. Levens verzekering Waalwijk, zakspiegeltjes, zak boekjes. Aziatische Handelsmaatschappij Amsterdam, doos speelgoed en bordjes heeft aangenomen, komt aan de beurt de heer Joh. Dibbits. Toen Mej. G. v,an Andel alhier terug kw,am van melken, werd ze na- Bergeijk Stufkens, Gorinchem, doos bdj den toren alhier, door een luxe zakdoeken en zelfbinders. ADt. Tierolff, auto vanuae firma Bisschof te Gorin- Roosendaal, Schilderij (Beethoven). Mut- chem aangereden. Mej. van Andei duw- saarts, Tilburg, wollen deken. Herman de een melkkjarretje vooruit en dit werd Heymans Amsterdam, babypakje en jurkje, totaal vernield, terwijl de bussen, in 3 paar sokken, 1 paar dameshandschoenen, elkaar werden gedrukt. De melk ging 12 vingerdoekjes, coupon satinet, 5 dames- verloren. Mej. van Andel bezeerde zich kragen en ceintuurs. De Vries, Amster s danig aan den rug. Ze werd naar huis dam, wollen tafelkleedje. Bierbrouwerij gebracht en naderhand werd de hulp Z.H.B., notitieboekjes. Charles Schreuder, van dr. van Oostrom ingeroepen. De Heusden, pijpenrek, werkmandje, spreuk oorzaak is, dat Mej. van Andel nog en eikenhouten lijst. Schenkelaars, Eind- voor de auto den weg wilde overste hoven, mandoline. Niemeijer, Groningen, ken, hetgeen niet gelukte, albums met plaatjes. Turkenburg, Bode graven, tuingereedschap en reclame. T. de Raad, Ammerzoden, waschteil, pan en ALMKERK. Heden Woensdag, des namid- fluitketel. Ludwig 8c Leven, busjes lak dags 6.30 uur, hoopt Ds. Hakman in Bax, Woudrichem, doos speelgoed. Het de Geref. Kerk dankuur te houden voor Klaverblad, Haarlem, album, flacon eau het gewas. de cologne, zakspiegeltjes, zak-étuis en j A.s. Vrijdag 24 dezer, des nam. reclame. Levensverzekering „Victoria", 7 uur, hoopt voor de Ring Almkerk v,an potlooden, aschbakjes, zakboekjes. Kuipersde Vrij Universiteit in de Geref. Kerk Sc Co., Amsterdam, monsters ponds creams, alhier op te treden, prof. Dr. Aalders, reclame. De Bijenkorf, Koog-aan-de Zaan, Hoogleeraar aan genoemde Universi- doosjes bouillonblokjes. Jac. van Spaan donk, bon voor het verven van een heeren- costuum. Hubert Meelis, doos speelgoed. teit met het onderwerp: „Doorzetten". J.l. Zaterdagavond 16 dezer trad voor een stampvolle zaal bij de Wed. Palmolivefabriek, Amsterdam, monsters. Dekker op, de heer C. Wagemaker van tandpasta. N. N., doos biscuits. N. N.,Rotterdam, met een propagandarede 1 paar klompen. Wed. Schouten, Aal burg, 4 stel bussen koffie, thee en suiker, 4 doos met mofjes. A. v. d. Pol-Versteeg, Aalburg, 3 schilderijtjes, bonbonschaal, voor den Chr. Blindenbond, getiteld „van Duisternis en Licht". Na een openingswoord door Ds. v. Dingstee, werd met groote belangstel- aschbak, puddingvorm, doos speelgoed en ling deze leerrijke rede gevolgd, en kussen. A. den Hoet, Aalburg, 2 binnen-kwam men over het algemeen tot een banden, 4 buitenband. G. Bouman, Wijk, ander oordeel, over het leven der hlin- 4 motorpet, 3 damesmutsen, 3 petten den, alsdat men zich aanvankelijk voor- N. N., bonbonmandje en speelgoed. Jan stelde. Wiij ontleenen hieraan o.tn. het volgende: Een blinde is gelijk de ziende; ook een mensch met dezelfde levensbehoef- Bouman, Aalburg, rieten werkmandje, v. d. Lee, Wijk, 4 paar kinderschoentjes. Mien Bouman, Wyk, theeblad. Drika v. d. Pol, 4 waterstel. Johan v. d. Pol, ten, die eveneens z,.jn idealen stelt voor speelgoed. Wed. Arendse, schoorsteen- de toekomst, en die hij (niettegensfaan- looper. Meeuwis Bouman, couranten- hij leeft ;iin een onzichtbare wereld) hanger. Kaatje Arendse, étui met lepeltjes, toch gaarne verwerkelijkt zien. Geluk- Pietje de Waal, Maasland, kinderschortje kig is dit ingezien door enkele perso- Dientje de Bruin, Heusden, speldekussens. nen, en i s men hierdoor langzamerhand Willem Wijnen, bonbonschaaltje. A. van gekomen tot het oprichten van een Berkel, lampekap. buitenband. Jan van Blindenbond op Chr. grondslag. Want Wetten, behangselpapier. B. de Waal, boven dit alles is het noodig voor den rywielolie, machineolie, vaseline, zaklam biindé, dat hij zijn troost kan putten pen met batterij. HAAGSCHE VEILING. Zaterdag 48 November 4933. uit Gods Woord, niet alleen voor dit teven, maar ook voor het toekomde. Daarom is het zoo noodzakelijk, dat ook deze Bond van Chr. grondslag as. Gods eer boven alles en op alle levensterreinen, is ook het idee Appelen: Goudreinet extra 4622van dezen bond. Verder verspreidt hij I 42-45; II 69; Zonzoet 6 8; den Biijbel in blindenschrift onder de Bellefleur extra 4446; I 4245; 11 verschillende blinden, met medewer- 69Eng. Bellefleur 44 Sterappel king v,an het Ned. Bijbelgenootschap, extra 4526; I 944; Triumph de Dit is een zeer kostbaar werk, want Kiel 4346; Notarisappel 15 48, Ben- j een complete Bijbel in dit schrift kost derzoet7 9; Zoete Reinet 8—10Court f360 en heeft een dikte van ongeveer Pendu 810; Campagne zoet 79; 4 meter, vandaar dat hij in boeken ver Groninger Kroon 810; Armgaten 6schijnt en >iin deelen wordt verspreid. 8Jasappel 46; Zure Bloeme 742; Het wïs een leerrijke avond, waarbij Ossenkoppen 512 Koningspippeling de muziek en zangvereen. alhier beiden 11; Klumkens 10—13. hunne medewerking, geheel voor dit Peren: Zwijndrechtsche Wijnperen doel belangeloos, verleenden, waarvoor 4420; St. Remis 78; Gieser Wilde- hier een woord v,an dank niet mis- man 811; IJsbouten 4—9 Brederodes plaatst is. Beide vereenigingen gaven 814 Kleiperen 58; Leghiponts 24 enkele nummers ten beste, welke zeër 35; Beurré Clairgeau 46—48; Com- goed in den sm,aak vieften. tesse de Paris 4721. Bruss. Witlof 2428. N,adat Ds. Hakman nog een slot woord had gesproken, werd deze gezel lige avond' op gebruikeLijke wijze ge sloten. Naar wij vernemen bracht de collecte voor den Blindenbond, welke VEILING ZALTBOMMEL. Van 20 November 4933. Comtesse de Paris f 16 Giezer Wilde man f 5—9 Kampervenen f 48 Klei- aan den uitgang der zaal gehouden peren f46; Novo Pato f 43 Bender- werd, ongeveer f23.op, terwijl zich zoet f5; Bellefleur f7 14; Charle tevens 9 personen abonneerden op den Mowski f6; Goudreinetten f8—47; „Blindengids", om hierdoor met "het Melkappelen f 6 Pers. van Engeland leven van de blinden op de hoogte te f10; Triumph de Kiel f69. blijven. CAPELLE. De heer A. L. Sneep alhier heeft zijn benoeming tot lid van den Raad der gemeente Spr.ang-Capelle, ter ver vulling der vacature, ontstaan door het bedanken van den heer C. de Rooy Mz., niet aangenomen. Als opvolger komt nu volgens de lijst in aanmerking de heer G. A. S. de Bas. NIEUWENDIJK. De collecte in de Geref. Kerk, welke gehouden is tijdens het dank uur voor het gewas heeft opgebracht f 716,82. A.s. Zaterdagavond om 7 uur zal de Ned. Chr. landarbeidershond, afdeel ing Nieuwendijk, een ledenver gadering houden in het Instituutlo kaal. De heer O. Walraven Sr., is herkozen tot voorzitter van de be- grafenisvereen. „Onderlinge Hulp" al hier. De zangvereeniging „O.K.K." directeur de WelEd. Heer N. Sneijers zal binnenkort een uitvoering geven in het Instituutlokaal. Alsdan hoopt op te treden de heer Leo Lens, be kend declamator. OUDHEUSDEN. GEVONDEN VOORWERPEN. Een rwielpl,aatje. Adres: G. de Gouw alhier. RIJSWIJK. Vrijdag j.l. werd door de af deeling van den Bijzondere Vrijwillige Landstorm in het nieuwe vereeni- gingsgebouw alhier, de eerste schiet oefening gehouden. De schietoefenin gen zullen dezen winter eiken Vrijdag gehouden worden, als instructeur zal optreden, de heer G. de Zeeuw. In het nieuwe Nutsgebouw al hier zal op; 23, 24 en 25 November a.s. een bazar worden gehouden. Ver schillende attracties zullen aanwezig zijn. Een eventueel batig slot zal wor den besteed voor de meubileering van het Gemeentehuis en het nieuwe Nutsgebouw. RAAMSDONKSVEER. Vrijdagavond werd het nieuwe Protest. Vereenigingsgebouw in ge bruik genomen. De heer Modderaar, Voorzitter, riep de ongeveer 350 aan wezigen een zeer hartelijk welkom toe, Ds. Guittart sprak de feestrede uit; verder voerden het woord: Mevr. Guit- tart, de heeren Dubbelman, Elzerman Verhagen, Molenaar, Wuijte, v. Woer den en Sneep, allen vertegenwoordigers van vereenigingen of Kerkeraden. Dhr. v. Dongen Forman, le Oud-Voorz„ was speciaal hiervoor uit Hilversum over gekomen en gewaagde van zijn groo te blijdschap in de totstandkoming Van dit zoo mooie en flinke gebouw. Ten bate van het Nieuwe Ver eenigingsgebouw werd f 43.45 gecol- VEEN. Donderdag 23 ïecteerd. Met „nagiften" bedraagt de op brengst voor de Samenwerkende Zen- dingsvereen. door de Plaatselijke Af deeling bijeengebracht f 134.87; slechts een goede 10 gld. minder dan in an dere jaren. SPRANG. J.l. Donderdagavond werd de kerkvoogd J. M., toen hij met J. N. van den kerkdienst huiswaarts wandel de, door één van een drietal opgescho ten jongens, welkie tot op heden onbe kend bleven, tegen den grond gere den. Met een hoofdwonde en in bewus- teloozen toestand werd hij door toe geschoten hulp bij M. d'e 'R. binnenge dragen. Door dr. W. werd de wond verbonden. Donderdagmiddag 1.1. bracht de beroepen candidaat, de heer K- 'v. d. Pol uit de Bilt (U) een bezoek .aan deze gemeente ter kennismaking met den Kerkeraad en het Kerkbestuur. 's Avonds trad de heer v. d. Pol voor de 'gemeente op en bediende 'hét Woord haar aanleiding van Psalm 73 28. Het kerkgebouw \vas flink bezet. A.s. Vrijdagmiddag zal alhier ver kiezing voor 2 notabelen bij de Ned. gemeente plaats vinden. Aan de beurt van 'aftreding zijn de heeren: C. G. H. H. Meyer en W. N. K trijsten. Het stembureau houdt zitting In de Consistoriekamer van 58 uur. SLEEUWIJK. De heer G. Koppers alhier, is aangesteld tot kommies bü 's Rijks- n VT directe Belastingen te Arcen en ^el_ vrouwe Mevr. Paap-fcggmk, m de Nuts- den (standplaats Velden). zaal alhier een uitvoering geven. Vrijdag, 24 November a.s., des Medewerking wordt verleend door de avonds te 7 uur, zal de af. van den artisten „Joe en Nel'y" uit Utrecht. Nat .-Werkmansbond alhier, een le- denvergadering houden in de open- bare school. Aan de orde is o.m. bij-; ^er£adermg ran den raad der ge- -- meente EE THEN op. Dinsdag 21 November des v.m. half tien. Voorzitter: EdelAchtb. Heer D. E. Brune. Secretaris: (waarnemend 1 de Amb tenaar ter secretarie v. d. Meijden, wegens ongesteldheid van den Ge meente-secretaris. De Voorzitter opent de vergade ring, leest het formuliergebed, de Nov., 's avonds 6.30 uur, zal in de consistoriekamer der Ned. ITerv. Kerk, de verkiezing plaats hebben voor twee notabelen, wegens periodieke aftreding van de notabelen B. de Ruiter en Jac. v. d. Velden. Naar wij vernemen is door het Bestuur der Ned. Herv. Kerk alhier, besloten om over te gaan tot vergroo ting van de algemeene begraafplaats. Een gedeelte van het kerkplein zal bii de nieuwe begraafplaats gevoegd worden. WIJK. Heden Woensdagavond, G.30 uur, hoopt Ds. Gobius du Sart alhier voor te gaan in de Herv. Kerk, teneinde een dankuur voor het gewas te houden, WOUDRICIIEM. Op. de Vrijdag 17 Nov. 1.1. gehouden verkiezing van leden voor het kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier, werden gekozen de heeren Y. M. Ken tie, P. van Krieken. J. A. W. van Puffelen, -A. C. Vink Hzn. en J. Kentie Bzn. De vier eerstgenoemde heeren wa ren aftredend, terwijl de beer Kentie werd gekozen in de vacature B. v. Straten Bzn. WERKENDAM. De heer G van Oord J.Jzn. heeft bedankt als plaatselijk leider der weke- lijksche schietoefeningen van den Bijzon- deren Vrijwilligen Landstorm. A.s. Vrijdag zal de muziekvereen. „Kunst na Strijd" (Biesbosch), bescherm- belsche inleiding door T. van Vuuren en voordrachten door H. van Vuu ren en P. van Someren. In de Maandagmiddag gehouden vergadering van den raad der gemeente de Werken en Sleeuwijk werd o m met algemeene stemmen besloten in te gaan op het verzoek van het gemeentebestuur van Werkendam om bij te dragen in de kosten van het doen aanleggen van een Ambtenaar v. d.^ Meijden daarna de haven. De grondwerken geraamd op notulen der vorige vergadering, die 85000 gulden zullen in werkverschaffing worden uitgevoerd. De raad achtte echter de plaats, die de gemeente Werkendam zich heeft gedacht niet de juiste, hij was oordeel dat de plaats ten Noorden worden vastgesteld. Ingekomen stukken: Brief van de N.V. Waterleiding Maatschappij N. W. Brabant, om in gedeelte van de gemeente n.l. Groene Steeg buizen te mogen leggen. Op van den Sasdijk ODder de Werken tusschen een diepte van 1 meter van den bo- van kribben meer de aangewezen plaats was. De raad verklaarde zich bereid in de kosten voor 40°/0 bij te dragen, onder bepaling dat de eventueele revenuen ge lijkelijk tusschen beide gemeenten zullen worden verdeeld. venkant der buis gemeten. De Voorzitter deelt mede, naar aan leiding van dit schrijven een onder houd te hebben gehad met iemand van het personeel en deze gevraagd te hebben of bij de werkzaamheden ook werkeloozen uit deze gemeent#

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2