ROZA'S Manufacturen handel Zilver, Tin, Kristal, Luxe cadeau artikelen. B. ROZA, Onze overtollige sorteering en onze onbegrijpelijk lage prijzen Onverschillig in welke artikelen. ST. NICOLAAS-GESCHENK Manufacturen - Magazijnen jj te Wijk (bij Heusden), stelt als ST. NICOLA.AS-RECLAME een WON DER-PAKKET beschikbaar. leder kooper voor 1,50 ontvangt EEN ZIJDEN SHAWL CADEAU!! D1RECT01RS, gesorteerde kleuren Vanaf Zaterdag 25 November is dit pakket verkrijgbaar voor slechts f475. WOLLEN KOUSEN, het bekende merk R. S. EXTRA AANBIEDING: GROOTE VOORRAAD Manufacturenhandel, WIJK (bij Heusden) dienen als bouwterreinen. Als er ge bouwd wordt, trekt de gemeente daar van revenuen, die aan iedere gemeente voor de helft zouden toekomen. De heer v. 't Sant merkt op, dat de gemeente Werkendam meer belang btj de haven heeft voor zijn schippers, dan de Werken, spr. zou daarom het terrein van de Werken voor eigen re kening houden. De Voorzittesr zegt. dat men dan geen gelijke verdeeling krijgt. De heer v. 't Sant meent, dat de ze alleen zou moeten ioopen over de haven, de grond geschikt voor bouw terrein zooi spr. voor rekening van de gemeente de Werken en Sleeuwijk ne men. De Voorzitter merkt op, dat volgens berekening plm. 60.000 kubieke meter grond verzet zou moeten worden. De heer Sigmond vraagt of het niet beter is, om een besluit aan te houden, de raad zou voorloopig sympathie kun nen betuigen aan het plan. Spr. heeft nog slechts voordeelen gehoord en geen nadeelen. Hij zou gaarne eerst een ex ploitatierekening zien. Ook is het 1100- dig zich door boringen op de hoogte te stellen of de bodem van de haven niet op blauw loopzand terecht komt. Is dat zoo, dan zaï men geregeld moeten baggeren én krijgt men geen revenuen, maar wel een schadepost. De heer v. Straten meent, dat nie mand zoo iets vooruit kan bekijken. De heer Sigmond acht dit heer goed mogelijk als men eerst den bo dem onderzoekt. De Voorzitter zegt, dat men een be slissing niet op alle mogelijke toeval ligheden mag uitstellen, dan komt er nooit iets tot stand. Als men hier in beginsel besluit en Werkendam doet dat ook, dan raakt de zaak op de lange baan en er komt niets van. Beginsel besluiten zijn kapstokken waardoor niets tot stand komt. Het voorioopig onderzoek behoort bij het plan, grond boringen zullen vanzelf ook wel wor den verricht, echter niet als men in beginsel besluit. De heer Sigmond verklaart, dat h j aileen op een en ander de aandacht heeft willen vestigen, opdat er reke ning mede wordt gehouden. De heer v. d. Stelt was aanvanke lijk van meening, dat hij niet voor kon stemmen. Werkendam heeft bij de haven veel grooter belang, daarom zou mén moeten redeneeren, het is onbillijk dat de Werken gelijk opdeelt in de kosten, er staat echter tegen over, dat wij in een tijd leven van groote werkeloosheid. Steun acht spr. uit den bóoze, als er werk te vinden is, moet men de ménschen ook laten werken. Bij dit werk zullen veel wer- keloozen geplaatst kunnen worden, zij kunnen daardoor een loon verdienen, dat boven de steunuitkeeringen uitgaat, door hun meerdere verdiensten profi- teeren de neringdoenden. Uit dit oog punt bezien kan spr. voor samenwer king stemmen. De begrooting is, dat i 85000 loon zal moeten uitbetaald wor den. Wordt het werk uitgevoerd door de Heidemaatschappij of wordt het aan besteed? De Voorzitter zegt, dat de regeering het werk in werkverschaffing wil uit gevoerd zien, waarvoor speciale voor schriften zijn, waaraan men zich heeft te houden. Er zou wel geprobeerd kun nen worden, een hooger loon dan 24 ct. per uur uit te betalen, maar de re geering is daarvoor erg huiverig. Ais men in den Biesbosch maar aan een loon van f 12.— kan komen, gaat het niet aan in de werkverschaffinjg 15 of 16 guiden uit te betalen, dan willen allen in de werkverschaffing geplaatst worden en dan benadeelt men de par ticuliere bedrijven. Er wordt wel eens gezegd, de Heidemaatschappij ïaat te weinig verdienen, maar zoodra men boven de normaie Ioonen gaat komen, wordt er door de regeering op gewezen, dat de 'Ioonen te hoog zijn. Als men het werk zou aanbesteden, dan kwam er een baggermachine, die er in een paar dagen meer grond uit gooide,, dan 50 arbeiders in weken. Spr. is van oordeel, dat men beter kan laten werken, dan steun verleenen. Wethouder v. Straten acht een ver deeling der kosten, 60 pCt. voor Wer kendam en 40 pCt. voor de Werken, het billajkst. De heer v. 'tSant zou het perceel dat aangekocht moet worden, voor eigen rekening houden en dan verder de kosten half om half. Spr. zou zooveel mogelijk baas in eigen huis willen blijven. De haven is voor Werken dam een levensbelang, voor de Wer ken is het belang niet zoo groot. Uit een oogpunt van werkverschaffing zou spr. willen meewerken. Maar het op gehoogde terrein zou spr. voor reke ning van de Werken en Sleeuwijk wil len behouden, worden er woningen ge bouwd, dan moeten de voordeelen daarvan ook in deze gemeente blijven. De heer v. Driel meent, dat de heer v. 't Sant wel wat al te optimistisch is, als bij denkt dat er, als het ter rein er is, direct gebouwd wordt. Spr. ziet daar niet zooveel Van komen. De heer v. 't Sant verklaart, in dat gedeelte van de gemeente niet zoo goed op de hoogte te zijn, meenen de heeren uit De Werken werkelijk, dat de liefhebberij om daar te bouwen niet zoo groot zal zijn, dan is het beter, het terrein niet voor eigen rekening te hou den. Als het alleen over een losplaats gaat, dan behoort het bij de haven. De heer v. Straten zegt, dat wat het bouwen betreft de tijd dit zal moe ten leeren. Als opslagplaats ziet spr. er ook niet veel van terecht komen, de geloste goederen zouden dan in de gemeente moeten blijven. Al is het niet direct, dat er gebouwd zaï wor den; dat gelooft spr. wel. Spr. blijft bij zijn meening, dat, waar de schippersbevolking van Werkendam veel grooter is dan die van de Werken, de verdeeling van 60 pCt. voor Werken dam en 40 pCt. voor de Werken en Sieeuwijk, de billijkste verdeeling is. Hij is ook overtuigd; dat men in Wer kendam het aanbod royaal zal vinden en zal toejuichen. De heer v. 'tSant zegt, dat als er een haven komt, de omliggende ter reinen waarde bezitten. Men ziet het te Andel, waar men de „slakken-sortee ring" heeft gekregen en waar verschil lende menschen te werk zijn gesteld. Men mag de finantien van de Werken en Sleeuwijk niet gebruiken ten be hoeve van Werkendam. Werkt men mee, dan moeten de finatien zuinig wor den beheerd, van di»e zijde bekeken voelt spr. wel voor het voorstel van den heer v. Straten. De heer v. Rosmalen was aanvan kelijk tegen het voorstel, omdat hij meende, dat het werk moest worden aanbesteed, om daardoor werkverrui ming te krijgen. Hij voelt thans even wel ,dat er dan niets van zal komen en kan er zich daarom nu wel mede vereeniigenj, dat het in werkverschaf fing zal worden uitgevoerd. De bere kening vindt spr. evenwel nogal hoog en daarom voelt bij ook wel voor het voorstel van den heer Sigmond, om dit punt nog eens aan te houden, om meer gegevens te verkrijgen. De Voorzitter blijft er bij, dat al stelt men het uit, meer gegevens toch niet zijn te verkrijgen. De heer v. 't Sant merkt op, dat de begrooting gemaakt is door de Hei demaatschappij, diie zijn begrootingen altijd aan den hoogen kant maakt. De heer Sigmond zegt, dat toch eerst een onderzoek behoort plaats te vin den naar de bodemgesteldheid, is de ze goed dan zal het onderhoud ge ring zijn, is dit evenwel niet het ge val ,dan zal men geregeld moeten bag geren. Spr. zegt niet, dat dit zoo is, maar het zou toch kunnen zijn en daar om moet dit onderzocht worden. De Voorzitter zegt, dat dit onder zoek vanzed in de definitieve plannen zal worden opgenomen. Het gaat nu over de vraag of men bereid is om gemeenschappelijk een haven te doen graven en welk percentage de ge meente de Werken en Sleeuwijk, daarin wil bijdragen. De heer Dekker vraagt of in het bedrag van 30 a 40 duizend gulden voor bijkomende kosten, ook den te onteigenen grond is begrepen. De Voorzitter zegt, dat dit slechts gedeeltelijk het geval is, de waarde van den grond komt er dus nog bij. Zou de haven voorbij de brug en nabij den watertoren, onder Werken dam komen, dan geeft het rijk den grond gratis, maar dan moeten er twee kribben worden aangelegd. Als de haven onder de Werken wordt gegraven, dan behoeft dit niet, deze kribben zijn daar aanwezig. De heer Sigmond verklaart, wel bereid te zijn met het voorstel van den heer v. Straten, n.l. 60 pCt. en 40 pCt. accoord te kunnen gaan. De Voorzitter zegt, dat het hem genoegen doet, dat de heer Sigmond deze verklaring aflegt, hii zal het voorstel om gemeenschapeplijk met de gemeente Werkendam een haven te doen aanleggen en in deze kosten veertig percent voor rekening van de Werken te nemen, onder voor waarde, dat de eventueele revenuen gelijkelijk verdeeld zullen worden, in stemming brengen. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. Definitieve vaststelling van het Ambtenaren-reglement Door Ged. Staten zijn enkele wij zigingen voorgesteld. Op voorstel van B. en W. wordt besloten deze wijzigingen aan te bren gen en het reglement thans defini tief vast te stellen. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van de verordening tot hef fing en invordering van schoolgeld (U.L.O.). Besloten wordt de bestaande ver ordening te verlengen. De begrooting 1933 wordt gewij zigd. Conform het voorstel van B. en W. Reclames inzake belastingen, zul len in besloten vergadering worden Wollen Dekens Moltonnen Dekens Doorstikte Dekens Pullovers en Vesten Werkmansgoederen Dames- en Kinderkousen Baby-artikelen Dames-, Heeren-, Jongens- en Meisjeshemden Overhemden Handdoeken Sokken Dassen Truien Schorten Zakdoeken Directoires Onderjurken Tricot-goederen Flanellen goederen Shawls Kunt U uit bovenstaand lijstje niet een PRACTISCH en NUTTIG uitdenken Koopt dit dan in de 33 In dit WONDER-PAKKET bevindt zich 1 WERKBROEK ter waarde van f 2.40 f 1.40 HINTHAMERSTRAAT 30 en 45 TELEFOON 285 DEN BOSCH. BOVENDIEN 5% KORTING op onze cassa-bons Het BESTE ADRES voor wederverkoopers. Naast onze enorme sorteering brengen wij ook als telken jare een pracht- sorteering geschenken in 1 HEMDROK 1 HEMD 1 MOLTON HEMD 1) f 0.55 f 0 90 Waarde f 5.25 Als zeer voordeelig kunnen wij U aanbieden SCHORTENBONT, breedte 110 cM., f 0.30 per el. BEDDENBONT voor overtrek, 140 cM. breed, f 0.35 p. el 150 cM. breed f 0.40 p. el. maat 8 9 40 prys f 0.30 0.35 0.42 0.48 0 53 0.58 0.62 0 70 0 78 maat 3 6 8 prys f 0.52 0 60 0.65 0.72 0.78 0.85 0 95 1 05 Vraagt onze ijzersterke zwarte SCHOOLKOUSt maat 3 4 5 6 7 8 prys f 0.62 0.70 0.74 0.82 0.90 1.00 Wollen Dassen vanaf 40 cent. Gemoltonneerde hemdrokken vanaf f 1.35. Gemoltonneerde broeken vanaf f 1.25. Pyama flanelvanaf 16 cent per el. Rokflanelvanaf 20 cent per el. Schipperslakens vanaf f 1.60, mooie kleuren. Dames- en Heeren pulovers, Truien, Handschoenen, Mutsen, Gebreide Jurkjes allen zeer geschikte Sint Nicolaas geschenken Bij aankoop van f 1.00 en hooger geven wij een aardig stuk Kinderspeelgoed CADEAU. Koopt tijdig en laat ons Uw cadeau keurig ver pakken. '7 L. DERKS, Hinthamerstraat 70 's-BOSCH. 50^ XöC zöC XPC behandeld. Voorstel van B. en W., inzake griendgronden (Wordt vervolgd.) Vragen op rechtskundig gelded (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen). Als men pe|r week van huis gaat voop dén arbeid. Benevens een fiets beschikbaar moet stellen voor den ar beid het heele jaar door, heeft men dan ook recht op vermindering zijner inkomsten wegens zijn belasting? Zoo fa, hóéveel Eén Abonné. Kosten noodig voor de uitoefening van een bedrijf of beroep of recht streeks daartoe betrekking hebbendel, wordén als bedrijfs- en beroepskosten beschouwd en mogen worden afgetrok ken van uw bruto inkomen, indien uw fiets bepaald noodig is voor het ver richten van uw arbeid. Hoe groot dat bedrag van aftrek is, zal worden be paald door dé schattingscommissie, zoo dat wij U zulks niet kunnen zeggen. Heel groot zal dat bedrag stellig niet zijn. De Raad van Arbeid zendt m-ij eene navordering over 64 weken omreden de volgeplakte kaart niet meer vertoond kan worden. Deze is zoek geraakt, zij werd door mij op eerste aanvrage aan den Raad v. Arbeid toegezonden. Het vereischte aantal zegels werd geplakt. Een vervolgkaart is in mijn rezit en in gebruik. Is men verplicht andermaal te be talen. Abonné H. Ongetwijfeld is U verplicht ander maal te betalen. Kunt U echter ten genoegen Van het bestuur der Rijks verzekeringsbank aantoonen, dat deren- tekaart met de daarop geplakte zegels is te niet gegaan alsmede het aantal, de klasse en de waarde der zegels; die op de kaart geplakt waren, dan wordt U het verleden verlies vergoed. Het bestuur doet alsdan door den Raad van Arbeid, die eene nieuwe kaart op maakte, op die kaart aanteekenen het aantal en de klassen der premiën, wel ker betaling bewezen zou zijn gewor den door de zegels, die zijn te niet gegaan, alsmede den tijd, waarover die premiën geacht worden te zijn be taald. Heeft iemand anders dan de eigenaar of rechthebbende eener behoorlijk af gepaalde eendenkooi (en geregistreerd) het recht binnen den afpairagskring hiervan, zoodanige werkzaamheden te verrichten, door te schieten enz. dat daardoor de eenden binnen bedoelden kring kunnen worden verjaagd of ver stoord." Abonné's. Het is aan ieder ander dan den eige naar eener eendenkooi verboden, bin nen haar kring eieren van eenden te rapen of buiten noodzakelijkheid han delingen te verrichten als b.v. schie ten, waardoor de eenden in den kring kunnen worden verstoord of verjaagd. De eigenaar mag zoo iets dus doen en naar onze meening ook degeen, die van den eigenaar daartoe eene schriftelijke vergunning heeft of zich bevindt in diens gezelschap. DWINGEN TOT KOOPEN DE BIJ ■&s:' SERVIEZEN JT. JOZEF

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 11