wond Purol Plaatselijk Nieuws. Bazar „Onderling Genoegen" Marktberichten Voetbalsport. men een Kon. besluit van 14 November j.L 'houdende bepaling van inwerking treding Van de omzetbelastingwet. De ze 'bepaald op 1 Januari a.s. (Vergadering van den raad der ge meente NEDERHEMERT op Maandag 27 November, n.m. half drie. Voorzitter: EdelAchtb. Heer C. .W. v. Ommeren. Afwezig de heer v. d. Werken. VRIJDAG 1 DECEMBER 8.15 UUR. VOORDRACHT MET LICHTBEELDEN HOTEL ,,'t WAPEN VAN AMSTERDAM" WIJKSCHE STRAAT HEUSDEN- RADIUM EEN NATUURLIJKE GENEESKRACHT Ter bestrijding van zenuwpijnen, rheumatische ziekten, Ischias, Jicht, ader verkalking, spataderen, enz. Georganiseerd door de Alg. Radium Centrale, Gebouw Atlanta", Amsterdam. TOEGANG VRIJ. tl&a HEUSDEN. zitter, dat adressant 68 jaar is. t Nota van aanmerkingen op. de ge- De Voorzitter opent de vergade-meenterekening 1932. ring met het formuliergebed en lees daarna de notulen der vorige verga dering, die worden goedgekeurd. Ingekomen stukken Deze aanmerkingen zijn meest al len van administratieven aard, in het eind-cijfer komt slechts 10 cent ver schil. Aan de gemaakte opmerkin- ANDEL. Schrijven van den Minister van On- gen zal worden tegemoet gekomen, derwijs, Kunsten en Wetenschappen,Van de rondvraag wordt geen ge- waarin wordt gewezen op. de wen- bruik gemaakt, zoodat de Voorzitter schelijkheid, van opheffing der O. L. de openbare vergadering sluit. S.chool aan de Zuidzijde, aangezien j De raad gaat over in geheim comi- deze school slechts door 18 leerlin- té, aangezien de Voorzitter nog" iets gen wordt bezocht. Z.Exc. wijst op. heeft wat niet voor openbaarmaking zijn circulaire waarin met kracht geschikt is. werd aangedrongen tot opheffing der WIJK EN AALBURG. Lagere Scholen met minder dan 50 leerlingen en op het feit, dat zijn ambtsvoorganger de opheffing dezer school reeds aan de orde heeft ge steld. Mocht naar aanleiding daar van reeds tot opheffing zijn beslo ten, is vanzelfsprekend een tweede Tweede lijst De uitslag vau den vriendscbappelijken wedstrijd SpartaNoad te Wijk is 20 voor Sparta. CAPELLE. Het 2e elftal Capelle speelde Zondag op eiggn terrein voor de le klasse B.V.B. tegen D.V.O. uit 's Bosch en verloor met 4—1. WERKENDAM. De Zaterdagmiddag gehouden vriend schappelijke wedstrijd door Stormvogels II van Woudrichem en S V.W. II alhier, eindigde met 32. Voetbalbond S. O. S. Uitslagen van 25 November. De Zwaluwen IS.V.W. I 24. besluit overbodig, mocht het echter van ontvangen cadeaux voor de bazar Achilles I LoDga I 2—8. niet "het geval zijn, dan dringt Z.Exc. te houden op 29 en 30 Nov. en 2 Dec. W.V.V. I Wilhelmina I 50. aan, dit besluit alsnog te nemen, aan gezien anders Ged. Staten of de Kroon dit besluit zouden moeten ne men. Mochten uit de opheffing voor bommel 6 fL likeur p. j. Rozelaar, de gemeente kosten voortvloeien, dan u 4. door de fanfare „Onderling Genoegen". G. Bouman, Wlijk, 3 schortjes, 2 kin derpakjes; Achterberg en Zn., Zalt- is de Minister bereid van rijkswege daarin tegemoet te komen. Ammerzoden, coupon heerencostuum, sportriem, 1 paar bretels, 2 petten; De Voorzitter deelt naar aanleiding Ant. Michaël, Aalburg, 43 paar broek- veeren, 17 lantaarnhaken, 2 bagageklem men, 3 sleutels, 1 Eng. sleutel, 5 p. hand vatten, 9 vlinders, 1 rem, 2 handpom pen, 8 zadelkleedjes, 7 paar beenkap pen, 9 fietssloten (klok), 2 fietsbellen, 2 electrische rijwiellampen, 7 iietsket- van dit schrijven mede, dat het ge meentebestuur reeds 30 Juli 1932 over deze kwestie een aanschrijving heeft ontvangen, waarin het oordeel van den raad werd gevraagd over de opheffing der O. L. school aan de Afschrijven van 18 Augustus lieb- tinSen. 2 voetrusten, 1 kilometerteller, ben B, en 'W. aan den Minister be- 3 stel bagageriemen, 14 paar pompklem- ricnt, dat opheffing dezer school den men, 1 schroef, 1 fietstasch, 1 elec- raad niet wenschelijk voor kwam, trisch strijkijzer; B. Vos, Wijk;, 1 kleed- omclat wegens opheffing der G. L. je; Jac. van W,ijk, Wiij'k!, 1 dozijn scheer- iSchool aan de Noordzijde alleen aan zeep; Schenkelaars, Eindhoven," 1 Man de Zuidzijde nog gelegenheid in de doline; Mozes Kriekziene en Co., Pet gemeente bestond voor openbaar on- tenfabriek 3 Mutsen N. N Wi jk, 3 derwivs, dat de ouders van 20 km- ri- deren begeerden en liet niet wei mo- ^u!s,e" ^,ca0o' su 'i"' thee cn ,Kofne; gelijk was, dat dit door in een andere i - verluide warmwater,.run gemeente kan worden genoten, an- ken; M'ej. Anneke Arendse, 1 pop; H. Programma voor 2 December. Wilhelmina IAchilles I Longa I S.V.W I Stand: De Zwaluwen I De Stormvogels I W.V.V, 5 4 0 1 18- - 9 8 S V.W. 4 3 1 0 20 - 6 7 De Zwaluwen 4 2 0 2 43- -10 4 Wilhelmina 3 2 0 1 5- - 8 4 L.O.N.G.A. 4 4 1 2 13- -10 3 Stormvogels 3 0 0 3 5- -10 0 Achilles 3 0 0 3 3- -24 0 A. ARNOLDUS f 1 December a. s. hoopt de heer A- Arnoldus, den dag te herdenken, dat hij vóór 40 jaren werd aangesteld als koster der Ned. Herv. Kerk alhier. In die reeks van jaren heeft hij de na volgende predikanten gediend Ds. Wie- landt, Ds. Ruijsch van Dugteren, Ds. Huijgens en den tegenwoordigen pfedikant Ds. Kloots. Tevens is de jubilaris 40 jaar aanspreker en lijkbezorger. Bij de maréchaussée is aangifte gedaan, dat in den nacht van Vrijdag op Kerk aan het Bruggetje, werden respect, gekozen de heeren R. van Drongelen en J. A. Maris. HERPT. Bij de j.l. Vrijdag gehouden be stuursvergadering van de Stoomzuivel- fabriek „St fsidorus" is tot Secretaris benoemd de heer Norb. van de Water uit Haarsteeg, wegens bedanken van den beer Hub. Luijben. LOONSCHEN DIJK. Bij de j.l. Zaterdagmiddag gehou den verkiezing van twee notabelen der Ned. Herv. Gemeente alhier werd de heer C. Oerlemans herkozen, terwijl een herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren A. G. Paans en A. v. Dommelen. MEEUWEN. A.s. Donderdagavond 6 uur hoopt voor de Ger. Gemeente op te treden Ds. Van Oord van Zeist, alsdan zal dankstond voor het gewas worden gehouden. NEDERHEMERT. (Eiland) Bij de j.l. Vrijdag ge houden dankstond voor het gewas werd een extra gift, van f 10 gecollecteerd ten bate van de Diaconie. NIEUWENDIJK. De steunnormen in deze gemeente zijn voor de ongeorganiseerden bepaald op f 6.en voor de georganiseerden op f 6.50 per week. Op Vrijdag 1 Dec a.s. zal de gewone ledenvergadering worden gehouden van de Ccöp. Zuivelfabriek „Altena" in café Dekker te Almkerk. Voor het Comité van Winter- lezingen hoopt Donderdag 30 Nov a.s. op te treden Ds. Smelik, Ger. Predikant Verbetering; S.V.W.Achilles 90 en niet 400, zooals eerst vermeld werd. Naar we vernemen, is daar toen meege nomen een z.g. kermis-spaarpot, inhou dende een bedrag van 80 gulden. T - Bij gelegenheid van de opening 'e Loosdumen, *et het onderwerp „De van de Heusdensche winkelweek hield de Godsspraak rond Ulai en Hiddekel - Heusdensche Fanfare Zaterdag een om gang door de stad, die aller belangstelling trok. ders dan door liet maken van be langrijke kosten, in verband met den grooten afstand. In het begin van dit jr. is van den Inspecteur op het den Hoef, Wiijk, 1 theeblad, 1 taart- schep; Mej. Koosje v. Masbergen, Wijk, Japansche handschoenendoos; Mej. Teuntje Nieuwkoop, Aalburg, 1 kussen; h. Onderwijs een schrijven ontvan- M Anneke v. d. poI Wtijlk 2 schil- gen, waarin deze de aandacht vestig- j doos lux postpapier, 2 kleed de op de circulaire van den Mini- J JL 'n 1 G n ster om scholen met geringer aan- Jes' Dames Leentje Bax, Heunie Bou- tal leerlingen dan 50 op. te heffen man, Rotterdam, 1 wollen baby-man- ien onverschillig of men de ophef- feitje; Adr. Vos, Aalburg, 1 tulband; •fing wenschelijk achtte of niet, toch Mej. de Wed. v. d. Maaden, Wijk, 1 op, te geven op welke wijze dan in theeblad; Café van Strien, Heusden, hot ontvangen van Openbaar Onder wijs zou kunnen worden voorzien en de reden op te geven waarom de school in stand moet blijven. B. en W. hebben hierop geant woord, dat het niet wel mogelijk is 'tengevolge van de eigenaardige lig ging der gemeente, de eenig over 1 gangspiegel; Groote Nederl. Verze- kerings Sociëteit, Den Haag, 1 bloem pot (koper), 1 schilderij, 1 gangspiegel; D. v. d. Pol, Wijk, 1 spiegel 1 aschbak, 1 bonbonschaaltje, 1 schilderij; Wed. C. de Waal, Wijk, 1 kussen; Wennex Rleekpoeder, Oosterheek, 50 pakjes gebleven Openbare School in de ge- gloor en reclame; Buisman, Zwartsluis; moente op te heffen, omdat de kin- i 12 busjes Buisman, 20 koffiematen, pot- deren voor wie dit Onderwijs ver langd wordt op grooten afstand naar zoo n school vervoerd zouden moeten worden waardoor de kosten liooger zouden zijn dan wanneer de school hier blijft bestaan. Na dit schrijven heeft liet gemeentebestuur niets meer gehoord en het heeft den Inspecteur niet hier gezien. Spreker zou gaarne het gevoelen van de raadsleden vernemen. De heer de Gaaii acht het voor de ouders1 zeer bezwaarlijk, als de school wordt opgeheven. De Voorzitter merkt op, dat dit niet als motief kan gelden, men zou er alleen op kunnen wijzen, dat de raad de bezuiniging niet ziet. De heer Peereboom zou dezelfde motieven opgeven als in het eerste schrijven. De heer de Gaaii' lijkt dit ook' het beste, al zal 't, als men de school een maal wil weg hebben niet veel hel pen. De heer v. Vliet is het daarmede eens. De Voorzitter is nog niet zoo over tuigd, dat de school zal worden op geheven, als men aantoont, dat het vervoer der kinderen meer zal kosten dan de geheele bezuiniging, het is niet zeker, dat alle leerlingen op een school zijn onder te brengen. De heer v. Vliet meent, dat de looden en naaldenboekjes; Jan Bou man Jz., 1 theeblad; Mejuffr. Dick Bouman, Wijk, 1 schilderij; Mej. P. Duijster-de Waal, Wijk, 1 stel koffie thee en suiker; Firma Schouten en Zn., Wijk, 6 doosjes Honings Soep groenten, 6 pakken Presto Zeeppoeder, 3 pakken Holl. Waschvrouvv Zeeppoe der; 6 pakken Wonderzeeppoeder, 6 pakken Wonderzeep, 6 pakken Edel weiss zeeppoeder, 45 doosjes loekmy poets, 1 colly speelgoed; Volbada's Zaadhandel, Drachten, 25 pakjes bloe- menzaad; S. Bronkhorst, Gorinchem, 1 paar kinderlaarsjes. Aan geldprijzen is ontvangen f56.25. De firma O. de Wiljes zal haar medewerking verleenen voor de thee- en koffieschenker.ij, gedurende de Ba- zar-dagen. 'Zuidzijde naar Aalburg of Heusden zou kunnen gaan en de (Noordzijde staar Aalst. De Voorzitter blijft er bij, dat de gemeente er geen voordeel, doch na- ideel bij heeft, hij zou daarom niet 200 spoedig toe willen geven. De heer de Gaaij acht de instand houding der school, voor het „Ei land" van zeer groot belang. Besloten wordt dezelfde motieven te laten gelden tegen opheffing der school als het vorig jaar reeds zijn opgegeven. Verzoek van G. J. de Weerd, om evenals het vorig jaar weder een gra tificatie te mogen ontvangen voor be wezen politie diensten. iMet algemeene stemmen wordt dit 1 verzoek ingewilligd. Op een vraag van Sdeh heer de Gaaii antwoordt de Voor-1 weergegeveI1, GORINCHEM, 27 Nov. Op de veemarkt waren heden aange voerd; 4141 runderen, 0 nuchtere kalveren, 72 varkens, 705 biggen, overloopers, 0 schapen en lammeren. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f 460240. Melkkoeien f 130180, Kalfvaarzen f 100160. Guiste vaarzen f 80—130 Stieren f 60—120. Pinken f 5080. Nuchtere fokkalveren f 711. Nuchtere kalveren voor export f 46. Drachtige varkens f2570. Overloopers 1220. Natte zeugen f2540. Biggen 713, alles per stuk. BREDA 27 Nov. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 123 stuks vee, t. w. 82 stuks hoornvee, en 61 biggen. Prijzen Kalfvee f130—200 Pinken f 0000 Biggen f 811 Per pond geslacht 4e kwal. 2e kwal. 3e kwal. Vette vaarzen 2830 2 i26 1821 Vette koeien 21—24 1720 1316 Stieren ROTTERDAM, 27 Nov. Aanvoer 806 varkens. Prijzen per K.G. le kw. 2e kw. 3e kw. 38 36 33 De R. K Werkliedenvereeniging, die dezen winter een reeks van ontwik- keiiDgsavonden heelt georganiseerd, zal evenwel niét van ernstigen aard.' heden Woensdag hare eerste avond hou- RAAMSDONKSVEER. Voorafgegaan eu gevolgd door een blijde kinderschaar, begeleid door de R. K, Harmonie, bezocht St. Nicolaas gezeten in, een met 2 paarden bespannen rijtuig het Veer. De collectanten deden hun best met het inzamelen en zullen dan ook wel tevreden zijn geweest. Naar wij vernemen, komen alhier onder de schoolgaande jeugd heel wat i gevallen vat? mazelen voorgelukkig HEUSDEN. Zondag speelde Juliana I hare 8e com petitiewedstrijd voor de le klasse B.V.B. tegen Baardwijk II te Baardwijk. Juliana liet weer zien, dat haar mooie positie op de ranglijst gelijk haar capici- teiten is en bezorgde Baardwijk II een fiksche 4—2 nederlaag (ruststand 22). Mooi zoo Oranje-Witten, ge hebt we derom twee kostbare punten binnen met mooie resultaat van 8 gespeelde en 8 ge wonnen wedstrijden. Er zal heel wat moeten gebeuren wil haar het kampioen schap ontgaan Juliana nu opgerukt naar de 3e klasse van den K.N.V.B. De wedstrijd was in handen van den heer Fr. Slaats, die correct leidde. Juliana II speelde Zondag hare 4e competitiewedstrijd voor de 2e klasse B.V.B. tegen Baardwijk III te Baardwijk. Deze wedstrijd werd door Juliana II met slechts 32 verloren. Deze overwinning is wel wat geflatteerd, I daar gelijk spel de verhouding beter had ROTTERDAM, 28 Nov. Op de veemarkt waren heden aange voerd 76 paarden, 4 veulens, 2560 ma gere en vette runderen, 530 vette kalveren, en graskalv., 780 nuchtere kalveren, 260 schapen of lammeren, 1 overloopers of varkens, 92 biggen, 14 bokken of geiten. Per 7ï K.G. le kw. 2e kw. 3e kw. Koeien 277,-29 24—26 16—19 Ossen 26-27 20—23 47—18 Stieren 22—25 207,-22 17—18 Vette kalveren 427,-477, 35-377, 2272—277, Per stuk den. Alsdan zal de EdelAchtb. Heer Burgemeester van Eggelen een lezing hou den over „de Sociale Wetgeving." Deze lezing vaDgt aan om 7 uur in het Patronaat en is voor iedereen vrij toe gankelijk. Het Departement Heusden van 't Nut van 't Algemeen heeft in zijn laatst gehouden vergadering besloten de con tributie voor zijn leden te verlagen en deze te brengen op f 1.50, 1 2.50 en f 3.50. Van niet-leden wordt fl.50 als entree geheven op Nutsavonden. In 't bestuur is herkozen de Heer A. de Haan en als nieuwe leden in 't bestuur zijn gekozen de Heeren A. de Roon en A. van der Pol. ALMKERK. De j.l. Zondag gehouden collecte in de Herv. Kerk, tijdens het dankstond voor 't gewas, bracht op 1165.— J.l. Zaterdag had de heer Joh. v. D., alhier, tijdens zijn werkzaamheden aan het in aanbouw zijnde electr. be maling „Polder den Duif No. 2" zich zoodanig te klemmen, dat geneeskundige hulp van Dr. de Vries noodzakelyk was. ANDEL'. Ter demonstratie van de ongekend lage prijzen van het griendhout, moge dienen, dat alhier een griend 4 jarig houtgewas, groot 4.52 H.A., welke voor de Rijkssteun was gerangschikt in de 3de klasse, dus van goede kwaliteit was, werd verkocht voor f 85.De kooper krijgt de helft van de Rijkssteun of f90 (f40 per H A.), zoodat hij op dezen griend f5 toebeurt. Grienden, welke de vorige verkooping nog ruim f 1000 opbrachten, deden thans nog geen f 100. Melkkoeien Kalfkoeien Stieren Pinken Graskalveren Vaarzen Werkpaarden Slachtpaarden Veulens Hitten Biggen Nuchtere fokkalv. id. slachtkalv. Lammeren Biggen per week f150 k f250 f460 a f260 f130 k f260 f 45 A f 90 f 30 a f 60 f 90 a f130 f 80 k f150 f 65 k f130 f 45 A f 80 f 40 a f 75 f 7 af 12 f 8 af 13 f 6 a f 11 f 7 k f 14 f 1.10 k f 1.20 CAPELLE. Bij het dezer dagen gehouden examen slaagde de heer Joh. v. d. Hoek te Vrijhoeve-Capelle, voor Godsdienst onderwijzer. Tengevolge van het schrikken van zijn paard, geraakte de kruidenier F. W. j.l. Vrijdag met kar en paard in de Nieuwstraat in de sloot. Na veel moeite werd een en ander weer op den kant gebracht, waarbij bleek, dat dit ongeval, behoudens eenige materieele schade, be trekkelijk goed was afgeloopen. De Crisis Rundvee Centrale ver werkt haar afrekeningen, betreffende door haar aangekocht vee, middels de plaat selijke Boerenleenbanken, hetgeen voor belanghebbenden te dezer plaatse een groot gemak is, daar zij thans de hun toekomende gelden bij den kassier der Boerenleenbank alhier kunnen ontvangen. Tot Ouderling en Diaken der Ger. De filmavond „Ben Hur" had een druk bezoek, eerst van kinderen en daarna van volwassenen, die allen genoten van de duidelijke beelden en mooie vertelling. De mededeelingen omtrent de autozending, die daarna volgden, waren zeer interessant. SPRANG. Tot notabelen bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, zijn herkozen de heeren C. G. H. H. Meijer en W. N. Kuijsten. Mejuiï. v. P. had het ongeluk bij het uitspoelen van een zak, voorover in een achter haar woning liggenden sloot te vallen. Op haar hulpgeroep snelde haar dochter toe, die met behulp der buren haar moeder van een wissen dood wist te redden. VEEN. Donderdagavond half zeven hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan, Ds. A. van Dijke van Nieuw-Beijerland, teneinde dankstond te houden voor het gewas. WOUDRICHEM. De in het gymnastieklokaal der ie Openbare School alhier, ge houden wordende cursussen voor jeugdige werkloozen worden door een 18-tal personen bezocht. Vanwege de firma Bax alhier, wordt gratis kof fie en thee beschikbaar gesteld. De Minister van Sociale Za ken heeft afwijzend beschikt op het verzoek van het Gemeentebestuur om de dubbel-uitgetrokkenen bij steun- verleening het bedrag der contribu tie hunner werkloozenkas boven het steunbedrag uit te keeren. De steun normen voor kostwinners bedragen derhalve thans voor een gezin van 2 personen voor uitgetrokken f8. dubbel-uitgetrokkenen f7.en on georganiseerden f6.50; vermeerderd met f 0.75 voor elk persoon boven de twee. De 52-jarige landbouwer R. v. Tilburg alhier, zakte Vrijdagmorgen tijdens zijn werkzaamheden plotseling ineen en is des avonds overleden. Voor het comité van Winter- lezingen alhier, trad Woensdagavond j.l. in de Ned. Herv. Kerk op, onze oud-stadgenoot Ds. A. Kentie van Haamstede met het onderwerp „Ba- bel of Bijbel." De kerk was goed bezet en spreker zette het verschil tusschen Babel en den Bijbel keurig uiteen. Deze eerste winterlezing van dit seizoen kan dan ook als goed geslaagd worden genoemd. Onder leiding van den heer W. G. van den Heetcamp, Hoofd der School met den bijbel alhier, werd Vrijdagavond j.l. een goed bezochte en zeer goed geslaagde ouderavond gehouden. WIJK. A.s. Donderdag 30 Nov. des 9 1 -v "t Ainmpr7nnpn pnnrvnn npprenrostnum.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2