nü ^0 «i'ssi sng.v^ bij te GORCUM S voor een warme ULSTER of JEKKER voor U zelf of Uw jongens. TE GORCUM. it T Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Wim. Ben 'je anders tevreden niet "het personeel wat nu oas raadhuis bewoont? Kees. Ik ben 'best tevreden, ze jzijn er net 'zoo goed voor geschikt, mis schien nog beter, als ik. We dienen de komende 'dingen af te wachten. Onze „televisor" 'is in orde, en we zul len hem richten op alles wat scheef en krom Is. Voorloopig hebben we niets te doen als stempelen, onze mar garine en busvleesch en het kleine beetje geld in ontvangst te nemen. En we hopen maar, dat de werkzaamheden voor de waterleiding spoedig beginnen, dan kunnen we weer aan den slag. Wim. Ja hoor, nog liever vandaag als morgen, want het hangt me de keel uit. 'tls heet den dag, aardappels schillen, water halen, een houtje hak ken en naar de musschen kijken. Ik ga nu weer ;e n hoop je met die lange avonden ook eens bij mij te zien. Doe je het? Kees. Dat beloof ik je hoor. Dus tot ziens en wel te rusten. Wim. Van 's gelijke hoor. KEES en WIM. Almkjerk, December 1933. 'Z V' -v V# Mijnheer de 'Redacteur, Naar aanleiding van het ingezondene van „een belastingbetaler uit Teen" in uw blad van 1 Dec. j.I. diene het vol gende als antwoord. Ondoordacht is zeker niet tot aansluiting aan de waterleiding overgegaan. Er is maanden over gedacht, en het vóór en tegen overwogen. Eerst nadat van hoogere besturen toezegging was gedaan, dat Veen als noodlijdende gemeente, geen tegen kanting zou krygen betreffende de finan- cieele garantiestelling, en van de maat schappij toestemming verkregen dat de gemeente zelf de tarievenklassen kon vaststellen, is tot aansluiting besloten. Is goed drinkwater niet een eerste levensbehoefte Zij a de brandkranen die op vaste af standen zullen komen niet een gemeente belang Is er niet een groote meerderheid in de gemeente Veen, die van goed drink water verstoken is Men denke eens aan de Wielstraat en het Benedeneind. Is het water uit de Maas goed drink water te noemen En als dit laatste dan eerst nog door allerlei polderslooten moet geleid worden De begrippen hygiëne en volksgezond heid schijnen bij „belastingbetalers" wel zeer vaag te zijn. Zullen de voordeelige voorwaarden tot aansluiting over drie, vier, vyf of tien jaren nog dezelfde zijo Ik weet niet wie „belastingbetaler" is, maar als ik zoo in de gemeente eens rond zie en hoor, dan is er, dunkt mij, heel wat hetwelk in dezen crisistijd kon gemist worden. In de eerste plaats denk ik aan de radio's, welke meestal twee- maat zoo duur zijo, als aansluiting by <de waterleiding, en hoeveel luxe is er niet dat sterk kon verminderd worden. Daarentegen zou het voor ondergetee- kende, naar zijn beste weten, niet te verantwoorden zijn geweesttemeer waar bij uit vroegere jaren bij eigen ervaring weet wat slecht drinkwater beteekend als de huisgezinnen der gemeectenaren voor 25 cent per week, (eenige iets hooger) van goed drinkwater kunnen voorzien wordeD, om, zelfs in dezen crisistyd waar zuinigheid en soberheid het parool van den dag behooren te zijn, zulks tegen te stemmen. Wat omliggende gemeenten doen, heeft, gezien het algemeen belang in onze ge meente, voor ondergeteekende bij het bepalen van zyn stem niet van invloed kunnen zijn. Met genoegen hebben wij dan mogen constateeren dat de raad der gemeente Veen met algemeene stemmen tot aan sluiting heeft besloten, voor bet te laat is. Met dank voor de plaatsruimte. JAC. v. d. POL, Wethouder. Veen, 7 Dec. '33. Aan de langdurige droogte over geheel Afrika is een einde gekomen, deze was vooral de laatste maanden verschrikkelijk. In de droogste streken lagen de kaïkassen der dieren meest schapen langs de paden als gezaaid. Er zijn boeren die totaal geruïoeerd zijn tengevolge van deze droogte. Maar ook de zoo vurig verlangde regen bracht ellende en schade mede. In het begin van November beeft het in de omgeving van Greylingstad zoo vreeselijk geregend, dat er overstroomin gen het gevolg van waren, waarbij veel vee is verdronken. Een boer b.v. ver loor niet minder dan 7 paarden, 20 koeien en eenige honderden schapen. Een boer in de omgeving van Val Station verloor met één regenbui 300 schapen. Deze schapen waren pas geschoren en verkleumen dan. Zooals men ziet is dus ook daar de toestand verre van rooskleurig en is het te wenschen dat de ingetreden verbetering zal stand houden en doorwerken. Wij ontvingen een schrijven van een abonné uit Transvaal, waarin deze ons verschillende bijzonderheden mededeelde over den toestand in dat land. Wij achten deze by zonderheden zoo interessant, dat wy ze hieronder laten volgen, overtuigd dat ook onze lezers ze met belangstelling zullen vernemen. Onze abonné schrijft o.m. De handelstoestand leeft hier een weinig op, de pry zen van wol en mais zijn stij gende. Het vervoer per spoorwegen neemt vooral bijzonder toe, terwijl ver schillende nieuwe goudmijnen in exploitatie zijn genomen. GORINCHEM, 11 Dec. Op de eierveiling van heden waren aangevoerd 21899 stuks. De pry zen varieerden Kippeneieren f 4.20f 5.60 Jonge hennen eieren f 3.30f 4.00 Eendeneieren f 3.70. per 100 stuks. 's HERTOGENBOSCH, 13 Dec. Op de markt van heden waren aange voerd 2003 stuks, 1387 stuks hoornvee, 516 biggen, 4 zeugen, 38 schapen of lammeren en 58 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f160 tot f240 per stuk Kalfvaarzen 120 230 Magere Ossen en Koeien - 80 lbü Vette Ossen en) le kw. 26—29 p. pond Koeien 2e 24—27 Pinken van f 80.— tot f 160.p. st. Zeugen 65.80. Biggen 7.— 12.— Schapen 6.14. Lammeren HandelAanvoer, ondanks gladheid, in vet vee groot, vlug, prijzen iets hooger. Kalfkoeien- en vaarzen handel iets flauwer, neiging tot daling. Pinken prijshoudend. Magere ossen en koeien kalm. Dragende varkens ondanks kftine aanvoer toch prijs houdend. Biggen kalme handel, lager in prijs, Schapen en lammeren prijshoudend. Runderveecentrale 220 stuks. Afloop der markt vlugge handel. 's HERTOGENBOSCH, 12 Dec. Boter. Aanvoer 21.400 K.G. Hoogste piijs f 1.61. Laagste f 1.52. Middel f 1.59. ZALTBOMMEL, 12 Dec. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 16 biggen, prys van f7—f13. 12000 eieren, prijs per stuk 3l/i 5y2 cent680 K.G. boter, prys per y2 K.G. roomboter f0.95, boerenboter f0.95 ROTTERDAM, 12 Dec. Op de veemarkt waren heden aange voerd 202 paarden, 8 veulens, 1434 ma gere en 506 vette runderen, 333 vette kalveren, en graskalv., 761 nuchtere kalveren, 149 schapen of lammeren, 3 overloopers of varkens, 10 biggen, 17 bokken of geiten. Per V* K.G. le kw. 2e kw. 3e kw. Koeien 28—30V, 25—26 1772—20 Ossen 26Vg27% 20—23V2 17—19 Stieren 2426 2122 1618 Vette kalveren 427,-45 3278-37y8 227,—277, pef Melkkoeien f150 f250 Kalfkoeien f460 a f260 Stieren f140 f215 Pinken f 45 a f 90 Graskalveren f 30 a f 60 Vaarzen f 90 k f 430 Werkpaarden f 70 k f450 Slachtpaardea f 65 f130 Veulens f 50 èb f 60 Hitten f 40 if 70 Biggen f 7 a f 42 Nuchtere fokkalv. f 10 ét f 18 id. slachtkalv. f 8 a f 12 Lammeren f 6 4 f 13 Biggen per week fl.10 fl.20 A ND DL'. Door de rneisjesvereen. „Tabi- tha" alhier, zijn onderstaande kle dingstukken vervaardigd om met Kerst mis aan de armen uit te reiken: 24 lakens, 12 sloopen, 12 vr. broeken, 16 mansbroeken, 6 jongensbroeken, 14 boe zeroens, 6 jongenshemden, 5 vrouwen hemden, 6 nachtponnetjes, 12 luiers, 12 handdoeken, 10 onderjurkjes, 21 direc- toirtjes, 1 kinderhemdje, 4 Lijfjes en 1 schortje. Totaal 162 stuks. We vernemen, dat de bazar van het Groene Kruis alhier heeft; opge bracht ruim f 1300. De afd. Andel van den Chr. Nat. Werkmansbond hield alhier een ledenvergadering, welke druk werd be zocht. Besloten werd den Bondspro- pagandist Broen uit te noodigen in Januari a.s. een lezing alhier te hou den. De commissie van onderzoek van de boeken en bescheiden van den pen ningmeester deelde mede, dat alles in orde was bevonden. Het ophalen der contributie werd gegund aan G. Bou- man voor f 14.75 per jaar. Besloten werd een bedrag van f5 beschikbaar te stellen voor een ziek lid van een aideeling eiders, die aan alles gebrek heeft. Mededeeling werd gedaan van de gehouden conferentie met den In specteur van de werkverschaffing, be treffende de lage loonen, welke door de arbeiders worden verdiend. CAPELLE. Onder leiding van haar 2en voor zitter, den heer Adr. M. Verheijden, hiela de gemengde zangvereen. ,,'t Ro- zeknopje" Donderdagavond 7 Dec. in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart haar jaarvergade ring, welke door het meerendeei der werkende leden werd bijgewoond. Na een openingswoord van den voor- ztiter las de secretaris, de heer E. Colet, de notulen der vorige vergade ring, welke ongewijzigd werden goed gekeurd, waarna de penningmeester, de heer M. H. v. Dongen, een over zicht gaf van den financieelen toestand der vereeniging. Da rekening en ver antwoording over het afgeloopen ver- eenigingsjaar werden door de heeren J. v. d. Hoek en H. Cové nagezien en in orde bevonden, en onder dankzeg ging aan den penningmeester goedge keurd. Een voorstel van het bestuur, om inplaats van een bazar, zooals in het voornemen lag, in het voorjaar van 1934 een verloting ten bate der kas te organiseeren, werd met a'gemeene stemmen aangenomen. Besloten werd de uitvoering, waarop de operette ,,De Trekvogels" zal worden opgevoerd, vast te stellen op Dinsdag 19 Dec. a.s. in de zaal van het Stationskoffie huis van den heer L. F. van Dongen en zoo mogelijk een tweede uitvoering te geven op Donderdag 21 Dec. d.a.v. Deze tweede uitvoering zal evenwel slechts plaats hebben, indien een vol- doena aantal kaarten a 50 cent, welke kaarten bij het bestuur verkrijgbaar zijn, in voorverkoop verkocht zijn. Naar aanleiding van een vraag van een der werkende leden om de repetitie avond, welke tot heden steeds op Za terdag was, op een anderen avond te stellen, deelt het bestuur mede, dat het met den directeur in overlieg zal treden om de wekeLijksche repetitie avond op Woensdag te stellen. Na ampele bespreking wordt een voorstel aangenomen, om 21 Mei 1934 (2en Pinksterdag), deel te nemen aan het concours te Oisterw.ijk, terwijl een voorstel, om volgenden zomer weer een uitstapje te maken, geen voldoen de ondersteuning vnidt. Nadat de heer M. ,H. v. Dongen na mens de werkende leden een woord van dank gesproken heeft tot het be stuur, inzonderheid tot den voorzitter, den heer W. G. Treffers, voor den ijver en toewijding, waarmee zij de belangen der vereeniging behartigen, werd de vergadering door den heer Adr. M. Verheijden met een woord va» dank voor de belangstelling geslote*. Nog eenigen tijd bleef men na af handeling der huishoudelijke aangele genheden in gezellig samenzijn bijeen. DRUNEN. In den gemeenteraad van Dins dagavond is o.m. een voorstel van B. en W. tot vaststelling van wijziging- in her reglement van orde (het be treft het uitsluiten van gemeenteraads leden wegens wangedrag' ter verga dering) z.h.s. aangenomen. Een voor ste. van B. en W. werd aangenomeat waarbij de raad zich in het algemee* vereenigt met de uitbreiding van de gemeente Drunen met een gedeelt» der gemeente Oudheusden onder be paalde voorwaarden. HEDIKHUIZEN. Dezer dagen werd door den ja ger Karei van Cruchten een wilde kal koen geschoten. Het beest heeft ee* gewicht van 10 pond. Deze vogels komen in deze streken zeer zeldlen, voor. NIEUWKUIJK. In den raad dezer gemeente Dinsdagavond is een verzoek van P. van Spijk en 130 anderen, om het raadsbesluit tot aansluiting aan de wa terleiding te 's Hertogenbosch in te trekken, met 4 tegen 2 stemmen ver worpen. NIEUWENDIJK. Het dochtertje van den heerG. Romeyn kwam op het ijs zoodanig te vallen, dat zij haar arm brak. Dr. de Vries van Almkerk verleende de eer ste hulp. Tot ouderlingen in de Geref. Kerk zijn gekozen de. heeren: J. Klop en Adr. de Later en tot diaken de heer Chr. Biesheuvel. Zaterdagavond vergaderde de Chr. schoolvereen. in de consistorie. De heer J. Lankhaar hield een lezing over: Waarom Oranjefeest voor school kinderen op 31 Augustus. Op deze lezing volgde een aangename bespre king. Vervolgens had er bestuursver kiezingplaats. Alle aftredende bestuurs leden werden me.t algemeene stem men herkozen. OUDENDIJK. Naar wij vernemen hoopt het fanfarecorps„Kunst na Strijd", dir. de heer C. G. van Dijk te Almkerk, op Zaterdag 23 Dec. a.s. een uitvoe ring, te geven in de 2de Openb. school. Het bestuur van de Zondags- schooi alhier besloot op Woensdag 27 Dec. a.s. des nam. 2.30 uur, met de kinderen bet Kerstfeest te vieren. liefst vol salaris had, evenals alle lief hebbers, was 'ik maar eerlijk en bleef thuis. Het 'zegeltje was èk natuurlijk kwijt. KOUDI BERGE1JK STUFEENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 6