Derde Blad lo. 5394 Vrijdag 22 Dec, voor het Land van Keusden en Altena, de Langstraat en de Bommuierwaard. Y eilingberichten. Plaatselijk. Nieuws. BEHOORENDE BIJ HET Met het oog op de Kerstdagen, zal het „Nieuwsblad" van Woens dag 27 December NIET verschijnen. DRUNEN. Veiling van 24 December. Goudreinet extra 2024. idem I 15 48. idem II 812. Belle Fleurs extra 1416. idem I 1113. idem II 610. Pippeling 1114. Ermingaard 1042. Geelzaur 710. Eisdener Klompkes 8 40. Ossekop 1213. Katappelen 7—11 Kaneelzuur 711. Court Pendu 840 Campagne zoet 59. Belle Fleurs zoet 4-6. Kaneelzoet 36. Brederode 813. Kleiperen 6—9. St. Remi 711. Berga motperen 510. Tomaten 1032. Sprui ten 4525. idem II 442. Druiven 34 -—40. Wortelen 25. Juin l3/s4. Sja lotten 37. Kroten l1/»4 Knolraap 1 3. Breekpeen 35. Alles per K.G. Roode kool 43/8 4 Savoyekool 12. Boerenkool 7S—l1/,. Sla III l1/*- Andijvie 3/2l3/9. Selderij 4 3. Alles per stuk. Prey 648 per bos. ZALTBOMMEL. Veiling van 20 December. Brederodes 44. Comtesse de Paris 16 22. Kampervenen 6. Kleiperen 8. Wyn* peren 1445. Bellefleur 815. Eisdener Klompkes 12. Goudreinetten 1122. Juinappel 78. Jasappel 7. Triumph de Kiel 812. Spruiten 15. Alles per K.G. HEUSDEN. Men verzoekt ons mede te deelen, dat ons bericht over opheffiog van de N.V. Heusdensche Stoomboot Maatschappij niet geheel juist is. De N.V. bestaat n.l. nog, doch komt onder directie van de Reederij Van der Schuijt. De Chr. Knapenvereeniging „De Jonge Garde" alhier, is voornemens Za terdag 23 Dec., n.m. 7,30 uur, in de U.L,O.-school een Kerst vergadering te houden. Deze avond zal gevuld worden met een Kerstliturgie. De vergadering i3 voor ieder toegan kelijk en vrij van entree, er zal echter één collecte gehouden worden, waarvan de opbrengst ten bate der Knapenvereen. zal komen. In de clubcompetitie, welke Maan dag bij de damclub „V. D." werd voort gezet, behaalde de Graag in de hoofdklasse een overwinning op de Joode. In het middenspel van deze partij vol verwik kelingen werd een schijf voordeel behaald en al spande de Joode zich ter dege in ©m in de breede wateren der remisie te belanden, het mocht niet batenzooals gezegd, winst voor de Graag was het slot. Merkwaardig was dat dit resultaat werd behaald, zonder dat een van beiden de damlijn had bereikt. Het had er Maandag den schijn van, dat men in de le klasse degradatiegevaar gaat duchten, met het oog op het ver toonde spel in de 2e klasse. Men wil, om zich eenigszins veilig te stellen, per sé winnen. Bax en Deurloo streden hierom. Het resultaat was een afgebroken partij, in welke stand nog veel kan ge beuren. In de 2e klasse werden drie afgebroken partyen uitgespeeld. De uitslagen waren Ant. Sluimers remise met Swagemakers. Abr. Sluimers wint van J. Deurloo. Swagemakers remise met J. Deurloo. De stand der spelers onderling is hier uiter mate spannend, n.l.Ant Sluimers, 3 p. J. Swagemakers en Abr. SI aimers ieder 2 p. en J. Deurloo 1 p. Deze heeren schijnen zich al byzonder weinig toe te geven. Eén party werd slechts gespeeld in de 3e klasse. Jonker won tegen Fitters al spoedig enkele stukken, hetgeen hij be kwaam in winst omzette. GEVONDEN VOORWERPEN. Een jas. Zich te vervoegen by den Brigade- Commandant, Kazerne, Heusden. Naar we vernemen hoopt de Fanfare der H. Familie, directeur de hr. W. v. Heivoort te Nieuwkuijk, op Zondag: 7 Januari voor de donateurs een groot winterconcert te geven in haar Vereenigingsgebouw met mede werking van den heer H. v. En gelen, karakterhumorist uit Waalwijk. Bij de gisteravond gehouden her stemming voor Notabel der Ned. Herv Kerk alhier, is in de plaats van den heer A. v. d. Plas (aftr.), gekozen de heer S. Deurloo. As. Dinsdag (2e Kerstdag) des avonds half zes, zal in de Ned. Herv Kerk alhier, met de kinderen der Zon dagsschool het Kerstfeest worden gevierd. De Chr. Gem. Zangvereen. „Crescendo" zal haar medewerking verleenen. Ten gehoore zal worden gebracht een 4-tal Kerstnummers. 20 Dec. gaf de heer Runge uit Zaltbommel, waarnemend Hoofd der O. L. school alhier, in hotel „Concordia* een uitvoering. De avond mag werkelijk geslaagd ge noemd worden. Het tooneelstukje „Jan Lustig* viol zeer in den smaak, evenals het concert gegeven door de mondhar monicaclub „Concordia". De muziek en zang waren uitstekend. De stemming was er echt in. „Sarie Marys" en „Tante Anna" werden op ver zoek van het publiek nogmaals gezongen en gespeeld. Een woord van lof voor de keurige uitvoering komt den heer Runge en zyn gezelschap zeker toe. Wij zeggen „Tot wederzien AALST. Vrijdagmiddag had op de Maas een hardrijderij plaats, uitgeschreven door de cjsclub „Nooit Gedacht". Daar het weer gunstig was, en de baan nog al beschut was voor wind, was er veel belangstelling. De uitslag is als volgt: Ardri v. Ballegocxijen, le pr.; Adrie Loef, 2e pr.; G. v. Baüegocnijen, 3e pr. en D. Dufornee, 4e pr. ALM KERK. A.s. Zaterdag 23 Dec. zal al hier des nam. in de consistorieka mer der Herv. Kerk gelegenheid zijn tot betaling Hoofdei. Omslag enzit- plaatsengelden. Tot Kerkvoogd der Herv. Gem. alhier is herkozen de heer J. v. d. Koppel, terwijl in de plaats van den heer J. v. Leeuwen werd be noemd de heer Jac. v. Leeuwen. De Kerstfeestvierrng met de kinderen der Herv. Zondagsschool al hier zal plaats hebben in de Ned. Herv. Kerk Dinsdagav. 2e Kerstdag. Als candiclaten voor den ker- keraad der Geref. Kerk alhier, zijn gesteld: voor ouderling J. de Graaf en A. J. Pouli, voor diaken: Z. v. d. Stelt en Henk v. Breugel. De verkie zing zal plaats hebben 2e Kerstdag v.m. na den dienst. R AR YLONIëNBROEK. Woensdag j.l. trad voor de Herv. J. V. „Ohadja" alhier op Ds. Röth van Zoetermeer, met als onder werp: „Krachtfiguren". Spreker be paalde zijn rede met als uitgangs punt Richt. 6:14, n.l. deze woor den: „Ga henen in deze uwe kracht". Op zeer schoone wijze wist spreker zijn toehoorders aan te toonen, hoe Gideon het volk van Israël uit der Miediamieten hand verlostte. Met al le aandacht werd door de aanwezigen deze rede gevolgd. Het kerkgebouw was tamelijk goed bezet. Op a.s. Dinsdag (2e Kerstdag) hoopt de Zondagsschoolvereen. alhier des avonds het kerstfeest te vieren. Van de door de IJsclub „Juli ana" alhier, uitgeschreven wedstrijd op schaatsen was de uitslag als volgt Heeren: ie prijs H. Schelle, 2e prijs P. v. Herwijnen. Dames: Adriana Haspels, ie prijs. CAPELLE. De Gem, Zangvereen. 'tRoze- knopje, gaf j.l. Dinsdagavond in het Stadonskoffiehuis van den heer L. F. v. Dongen onder leiding van haar directeur, den heer Snijers uitRaams- donksveer, voor leden en donateurs een uitvoering, die een uitstekend verloop heeft geliad en waarop de vereeniging met het meeste genoe gen kan terugzien. De zangnummers werden op su blieme wijze uitgevoerd en gaven blijk van ernstige studie onder de gelijke leiding. De operette in drie bedrijven „De Trekvogels", werd op verdienstelijke wijze uitgevoerd en de diverse rollen bleken in goede han den te berusten. Meermalen hadden de executanten dan ook een wel verdiend applaus in ontvangst te ne men. Met een woord van dank aan al len, die aan het welslagen van de zen bij uitstek geslaagden avond hadden meegewerkt, sloot de voor zitter deze eerste uitvoering. J.l. Donderdagavond werd voor niet-leden een herhaling van deze uitvoering gegeven, welke eveneens uitstekend geslaagd is. De Kerstfeestviering met de kinderen der Herv. Zondagsschool al hier zal plaats hebben in de Ned. Herv. Kerk op Dinsdag 2e Kerstdag. De verkiezing van een ouder ling der Ger. Kerk aan het Brug getje zal a.s. Zondagmiddag plaats hebben. Door den hulpbesteller bij de Posterijen alhier, den heer G. v. d. Werken, werd j.l. Woensdagavond tij dens de laatste bestelling in de Kom een flink bedrag aan geld gevonden. De herstemming voor een no tabel der Ned. Herv. gemeente al hier, zal a.s. Zaterdagmiddag tus- schen 2 en 4 uur plaats hebben in de consistoriekamer der N. H. Kerk. In herstemming komen de heeren J. G. Addink en G. v. d. Schans. DRONGELEN. De Kerstfeestvierrng met de kinderen der Herv. Zondagsschool al hier zal plaats hebben in de Ned. Kerk alhier op Maandag ie Kerstdag. Bij de Dinsdagmiddag gehouden wedstrijden op de schaatsen, werden in de rubriek hardrijden de prijzen be haald als volgt: le prijs, G. y, Mers- bergen, Drongelen; 2e pr., A. de Joode, Meeuwen; 3e pr., L. Smits, Dassen. Er was veel belangstelling. DOEVEREN. Onder vele blijken van belang- langstelling werd j.l. Donderdag het stoffelijk overschot van wijlen den Heer J. H. Boll, ter aarde besteld. Aan het graf werd gesproken door Ds. v. d. Bruggen, bij wiens Leiding de begrafenis berustte. Daarna door Ds. Ossewaarde uit Vlijmen en ten slotte door Ds. Hage uit 's-Heeren- berg, die allen in warme bewoor dingen den overledene herdachten. Een zijner zonen bracht dank aan allen, voor de laatste eer zijn vader bewezen. EETIIEN. De Kesrstfeestviering met de kinderen der Herv. Zondagsschool al hier zal plaats hebben in de Ned. Herv. Kerk op Dinsdag 2e Kerstdag. GENDEREN. Als een late St.-Nicolaas sur prise konden de melkveehouders de ze week de f 5 per koe in ontvangst nemen. Bij de veetelling in Juli j.l. was er een veehouder alhier, die meende goed te cloen den teller op zéér onheusche wijze te behandelen en opgave te weigeren. De teller heeft toen zijn instructie gevolgd en het vee geschat en geweigerd op de kaart gezet. Of nu de veehouder zijn klomp bij St. Biickman ook heeft geteld weten we niet, doch dit we ten we wel, n.l. dat hij door zijn han delwijze van het zoo algemeen be geerde bedrag is verstoken gebleven. Ondeugende menschen beweren hem nu te hooren zingen: „Och waren alle menschen wijs En deden daarbij wel Deez' aarde was een paradijs Nu is zij vaak een hel." 's GRAVENMOER. De tooneelvereen. „Oefent U Zelve", heeft ons in de afgeioopen week weder een aardige avond be zorgd. Op zeer verdienstelijke wijze en onder uitstekende leiding van den heer Broekmeijer werd opgevoerd een klucht uit het Engelsch „In de kist", een stuk vol verwarringen. Een woord van dank aan den re- gissieur en werkende leden. Uitste kende muziek van eenige heeren uit Oosterhout „Themisir Friends" hield het publiek bezig tusschen de ver- scliillende bedrijven en zette luister bij aan het geanimeerde bal dat den avond besloot. Eerste Kerstavond zal door de zangvereen. „Excelsior" in de Ned. Herv. Kerk alhier, een uitvoering ge geven worden. A.s. Zaterdag n.m. van 35 uur zal in de N. H. Kerk de verhu ring der zitplaatsen plaats hebben. 2e Kerstdag zal des avonds het Kerstfeest der Ned. Herv. Zondags school gevierd worden. De echtelieden L. Heijblomen M. Faro hopen met Kerstmis den dag te berdenken, dat zij voor 50 jaren door den band des huwelijks verbonden werden. GORINCHEM. De bekende firma Gebrs. Voor- sluys alhier heeft het agentschap op zich genomen van de bekende Chrys ler producten. De Chrysler Corporation, die in 1924 de 27e plaats bezette in de Amerikaan- sche Automobielindustrie is in 1933 de op één na grootste automobielpro- ducente ter wereld. Ook in Nederland behooren de Chrysler producenten tot de meest verkochte merken. Gebrs. Voorsluys, een sinds Jaren bestaande uitstekend ingevoerde auto mobielfirma, zal zonder twijfel ook in dit district succes hebben. Na de populaire Plymouth en de vermaarde Chrysler personenautomo bielen, lanceert genoemde firma ook bet nieuwste product der Chrysler Fa brieken, den Fargo Truck. Dit buiten gewone vrachtchassis beteekent het laatste woord in den modernen vracht wagenbouw. GIESSEN. Zaterdag j.l. zijn herkozen tot Notabelen in de N. H. Kerk alhier, de heer J. Rochat en Joh. v. Her wijnen. De kerstfeestviering met de kinderen der Zondagsschool, zal op 2e Kerstdag des avonds in de Ned. Herv. Kerk plaats hebben. HEESBEEN. Op. de gehouden stemming voor notabel, werd met algemeene stemmen gekozen, 1M. de Bruiin, die zijn benoeming heeft aangenomen. LAND VAN ALTENA. In de voor dit Gewest ingestelde Commissie der Rundveeoentrale, heb ben fitting de heeren WL de Waard, O. Walraven Sz., J. J. Leemans, H. van Andel en H. van Arkel. MEEUWEN. In cie garage van de A.L.A.D. bussen alhier, had Maandagmiddag een ernstig ongeluk plaats. De chauffeur A. v. S. had de onvoorzichtigheid om, nadat hij zijn handen met benzine ge- wasschen had, deze hij de brandende kachel te houden. Plotseling vloog de vergaste benzine aan de handen in brand en taste tevens de kleeren van v. S. aan. Met groote moeite gelukte het een andere aanwezige chauffeur, het vuur met doeken en dergelijke te dooven. v. S. had inmiddels ernstige en zeer pijnlijke brandwonden aan han den en gelaat opgeloopen, en moest onmiddellijk per auto naar een dokter vervoerd worden te Heusden. Tegen een inwoner alhier is pro ces-verbaal opgemaakt wegens het zon der aangifte slachten van een varken. Het aanwezige spek werd verzegeld. NEDERHEMERT. Op Vrijdag 29 Dec. des av. 6.30 u„ hoopt de heer Verheul uit Brakel een Oudejaaravondrede te houden in de Ned. Herv. Kerk aan de N.Z. NIEUWEN DIJK. Tot bestuursleden van de ijs- club „De Eendracht" zijn met alge meene stemmen herkozen de heeren B. Wijbega en C. Monshouwer en giekozen de heer G. Hoeke. Op den eersten Kerstdag zal liet mannenkoor „Onderling Genoe gen," directeur de WelEd. Heer N. Sneijers een uitvoering geven in het Instituutlokaal. Onze vroegere dorpsgenoot de heer A. C. Vermeulen is gekozen tot secretaris-penningmeester van den SleeuwïjkSchen polder. Op, den tweeden Kerstdag hoopt het Chr. kinderkoor „Adven- clo" een Kerstuitvoering te geven, in het Instituutlokaal. GevondenEen kosteloos Rij wielplaatje. Inlichtingen bij den heer J. van Wijk, Kille. NEDERHEMERT. A.s. Dinsdag 2e Kerstdag hoopt de Zondagschoolvereeniging, onder leiding van Mej. Knoop in de Ned. Herv. Kerk, des avonds 6 uur, aan de Noordzijde, met de kinderen het Kerstfeest te vieren. OUDENDIJK. Landbouwers uit deze gemeente, die daarvoor in aanmerking komen, kunnen Zaterdagavond tusschen 6 en 7 uur op de Coöp. Boerenleenbank, 5 guld. per melkkoe in ontvangst nemen. PQEDEROIJEN. Alhier wordt getracht een IJs club op te richten. Een voorloopig bestuur is reeds gekozen. Het 7-jarig dochtertje W. van den heer W. A. Bok geraakte spe lenderwijze in een bijt. De kinderen welke in de nabijheid speelden, gin gen op de vlucht, doch een 7-jarig zoontje van den heer W. v. Giessen, slaagde er in het meisje van een wissen dood te redden. Voorwaar hul de aan zoo'n kranig ventje. RAAMSDONKSVEER. Het Kerstfeest zal met de kin deren der Zondagschool gevierd wor den 2en Kerstdag in Rehobot. SPRANG. Dinsdag j.l. kwam de luxe auto van de fa. J. Donders uit Til burg op den nieuwen verkeersweg in botsing met de auto van de Coop. „De Broederhulp" uit Kaatsheuvel. De auto van den heer D, was deer-| lijk beschadigd en kon niet verder. Later is zij door een kraanwagen opgehaald. Beide chauffeurs kwamen met den schrik vrij. 2e Kerstdag hoopt het Chr. Gem. Zangkoor „Excelsior" in het Ned. Herv. Kerkgebouw alhier haar gewone Kerstuitvoering te geven. Onder leiding van den heer Adr. Janson werd Donderdagavond door de Ned. Herv. Zondagsschool- „Jachin" op zeer gezellige wijze Kerstfeest gevierd. Bij den zang was het personeel der Chr. School behulp zaam. Zoo nu en dan werden de kin deren op versnaperingen onthaald. Elk der kinderen ontving een ca deautje. Door vele ouders en be langstellenden werd dit Kerstfeest bij gewoond. Wegens de viering van het Kerstfeest kon de aangekondigde ver gadering van de A.R.J. A. op j:-L Donderdagavond niet doorgaan. De ze is nu uitgesteld en zal in de eerste week van Januari gehouden worden. SLEEUWIJK. Woensdagavond j.l. werd van wege den Ned. Chr. Landarbeiders- bond afdeeling Sleeuwijk in de Chr. school alhier, een propagandaverga- dering gehouden. Als spreker trad op de heer M. Ruppert met het on derwerp: „Juist Chr. Organisatie in dezer tijden nood." Deze leerzame rede werd door de aanwezigen met aandachtig gehoor gevolgd. Op 2den Kerstdag hoopt men in de Ned. Herv. Kerk alhier Kerst feest te vieren. UITWIJK. Zaterdagavond j.l. gaf de fan fare j,Juliana" haar eerste winter- uitvoering. Hetgeen men presteerde kwam goed tot zijn recht. Was de verwachting voor belangstellenden niet groot, dit viel niet tegen. De Kerstfeestviering met de kinderen der Herv. Zondagsschool al hier zal plaats hebben in de Ned. Herv. Kerk op Dinsdag 2e Kerstdag. VEEN. Dinsdagmuziek hield de IJs club „Veen", op haar ijsbaan een hardrijderij met hindernissen. Uitslag: ie en 2e prijs gecombi neerd: N. Jiskoot en G. Smits, 3e pr. G. Vos 4e pr. J. v. Tilborg; 5e pr. J. Duister. Maandagmorgen gleed de aulo van den heer J. uit Sliedrecht bij bet passeeren van een autobus nabij de z.g.n. „Steenen palen" door de glad heid van den dijk. Door behulp van G. v. d. Maaden, garage te Wijk, werd de wagen weer op den dijk gebracht en liep dit «in geval buitengewoon zonder persoon lijke tof materieele schade af. Zaterdag 16 December gaf de muziek vereeniging „Wilhelm, ina" eetn welgeslaagde uitvoering, onder leiding van haren geachten directeur, dea heer Jiskoot. De voorzitter opende deze eerste winteruitvoering met een hartelijk wel kom tot het publiek en sprak de hoop uit, dat ook deze uitvoering weer een ordelijk verloop mocht hebben en gaf daarna de leiding over aan den heer Jiskoot, die no. 1 van het program ma, een pittigen marsch liet spelen, de bekende K.LM.-marsch van W„ Schoot emeijer. Daarna werden nog twee mooie nummers uitgevoerd, die teikens een daverend applaus verwier ven. Daarna werd opgevoerd: „De Hst van een grenadier", waarin medewer king werd verleend door Mej. Jiskoot en Mej. Volk. Er werd schitterend! gespeeld. Daarna volgde weer een tweetal mooie muzieknummers en werd pauze gehouden om het tooneei weer in orde te brengen voor het groote tocneelstuk genaamd: „Jonas de Re kruut". Dit tooneelstuk werd op schjtr terende wijze opgevoerd, dat bewees telkens het daverend applaus. Vooral Jonas de Rekruut was zeer goed, al len leverden mooi spel. Hierna volgde een komisch stukje „de Huwelijksreis", dat de aanwezi gen deed schateren van het lachen. Tot 'slot van het programma nog een pittige marsch, waarna de voor zitter 'dank bracht aan bet publiek voor de 'goede orde die er was geweest en aan alle spelers die zich dezen avond op uitmuntende wijze van hun taak hadden gekweten. Tevens een woord van dank aan den geachten directeur Jiskoot voor zijn onvermoeiden ar bei cl en hij wien het steeds voorop staat, om de vereeniging weer op een mOoi pijl te brengen. Ook een woord van dank 'aan den pianist Havelaar uit Heusden, die er dezen avond de stem1- ming heeft ingehouden. Vooral bet' stukje dat door hem gezongen werd en waarbij hij zelf begeleide, getiteld: „De muur bij het oude kerkhof", maak* te indruk op het publiek. JfletiwsMad

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 9