■=0 P =11 F''al F wmmmmtimmsmmsg&P 'sm MOTIEF L cDkaQQaJBr, ar CNZE GOEDKOOPE PATRONEN. Patronen (in de maten 4250 a 58 cis. -f 12 ct. verzendkosten) kunnen wofden besteld bij de Re.i ctrïce Damesrubriek, Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag. Maat en nummer van het gewenschte model s.v.p. duidelijk vermelden! De ge vraagde patronen worden binnen drie it zes dagen aan de aanvraagsters toege zonden. EEN GERUITE JAPON. De z.g. carreaux-stoi' is wel een der nieuwste snufjes. Nu zult U zeggen: maar geruite stof heeft altijd bestaan, en dat is ook zoo, maar de ruitdessins zijn weer geheel anders en ook 'de kleurencombi naties verschillen sterk met die van vroe ger. Onze japon No. 654 is van carreaux- stof gemaakt, terwijl de diepe, puntig uit- loopenae revers van dezelfde stof zijn ge nomen, doch de vierkantjes zijn ruitvor mig geknipt. U ziet hier, dat de halsaf werking bestaat uit een wit vestje van waschzijde, dat met een smal open zoompje over elkaar slaat. De taille zelf ■■-f is geheel glad, terwijl de ruimte bij het middel niet is weggewerkt, doch eenigs- zins overblousend op den rok is gehecht. Daardoor blijft bij welke beweging men ook maakt, het heupstuk op zijn plaats, terwijl de overblousende ruimte voldoen de is om onze armen naar verkiezingen te bewegen. De rug is eveneens geheel glad. Verder bestaat de kraag van de geruite Btof, in een andere richting geknipt, uit een zeer smal kraagje bij deft hals en loopt als twee breede revers met lange punten tot precies aan het middel uit. Als gafneering zijn twee knoopjes aan gebracht. De gladdg mouw heeft een aar dige manchet, geknipt in hetzelfde model Ms de rokgarneering, doch in plaats van met drie, slechts met twee knoopjes, af gewerkt. De knoopjes van het lijfje zijn een verkleinde sóórt van de knoopen, welke op den rok zijn bevestigd. Een smalle ceintuur met een eenvoudige gesp in de donkere kleur der stof vult de gar neering aan. Nu krijgen wij den rok. Het heupstuk is aan den rechterkant iets hooger dan aan de linkerzijde. Het heupstuk is glad; dan komt de garneering (rechts) met de drie knoopen en daaronder een pand met vier inspringende plooien. Middenvoor blijft de rok glad. Aan de linkerzijde begint het garneersel waar het rechts eindigt, vandaar, dat het pand met de plooien links ook veel korter is. De garneering springt uit de zijnaden, van achteren is de rok geheel glad. De ruimte is evenwel voldoende, omdat de diepe plooien hier voor zorg dragen. Patroon verkrijgbaar a 50 ets. 12cts. verzendingskosten (Laan van Meerder voort 45a, Den Haag). EEN EENVOUDIGE MANIER OM TEEKENEN T.- LEEREN. Het is van groot belang voor hen, die hun kleeren en hun huis mooier willen maken, dat zij iets van de teekenkunst I- i11 ni M |p en de kleurennarmonie afweten. Niet iedereen heeft natuurlijk tijd en artistiek gevoel om de teekeningen zelf te maken, doch zij kunnen en behooren eigenlijk het verschil te leeren kennen tusschen een goede teekening en onbe- larigrijke krabbeltjes. Werkelijke weten schap wordt verkregen door het over schrijven van een gedachte en daarna iets te maken, dat kan worden waargenomen door anderen. OPGETEEKENDE GEDACHTEN. Teekeningen zijn samengesteld uit ver schillende lijnen en tusschenruimten, die een voorwerp versieren zonder het doel, waarvoor het voorwerp is gemaakt, te verdoezelen. Deze lijnen kunnen recht en krom zijn, wijd en dicht bij elkaar, lang en kort, alleen of in groepsgewijs. Zij moeten worden herhaald, evenwich tig zijn, onderling verschillen en wat zeker heel belangrijk is passen bij den vorm van het voorwerp, dat zij moeten versieren. Wanneer U een motief gekozen hebt, moet dit even trouw worden gevolgd, als wanneer U van een recept een cake gaat bakken. TWEE PRINCIPIEELE PUNTEN. De weg om teekener. te leeren is een teekening te maken; neem dus een stuk papier en een potlood en teeken dan de letter „z" 5 maal op een regel. Maak nu van de onderste streep van de „z", de bovenkant, door er weer opnieuw een „z" van te maken en U hebt een aardig randje gemaakt voor een kraagje en manchetten op een jurkje voor uw kleine eioehter. Heeft het jurkje een bloempa- troon, dan kunt u b.v. langs den zoom en bij de halsopening en de manchetten met den donkere kleur zijde, donkerder als het motief, den omtrek met een borduur- steekje omwerken, zoodat het jurkje er uit ziet als als het heelemaal handwerk is, wat zeer verzorgd staat. Wanneer U het bovenstaande opvolgt, dan hebt U twee belangrijke punten geleerd, n.l. een motief te zoeken en het steeds weer her balen van dit motief. De teekening geeft U een uitgebreid voorbeeld wat betreft de letter „L" en wat er van die combi natie van horizontale en verticale lijn alzoo is te maken. U ziet het duidelijk, dat in deze teekening speciaal het „L"- motief stéeds terugkeert. Op die manier zijn van andere letters ook samenstel- Hhgenen te vervaardigen, daarna kunt U kleine meetkundige figuurtjes gebrui ken en zoo komen tot gecompliceerder teekeningen van meer dan één motief en zien, dat U daarmede aardige decoraties bereikt. WOL ALS WINTERSPORTKLEEDING. Niet alleen met verlangen, ook met een met zorg uitgekozen sport-uitrusting zul len de eerste sneeuwvlokken tegemoet worden gezien. De wintersportenthou siasten inspecteeren nogmaals hun rug zak, waarin de noodige reisartikelen wor den opgeborgen en vertrouwen hun sport schoenen nog eens extra aan hst oog van een vakman Het sportcostuum, dat, hoe wel ieder nieuw seizoen aan een kleine modewisseling onderhevig is, kan meer dere winters worden gedragen. Doordat vele costuums van dikke, vaak gemolton- neerde tricot zijn vervaardigd, gaat deze kleeding zeer lang mee. En men heeft hierbij het groote voordeel, dat het Noor- wegercostuum ieder winterseizoen op nieuw wordt gezien en dus niet licht uit de mode zal geraken. Evenwel ziet men naast de praktische trainingspakken na tuurlijk ook weer de nouveauté's, welke hoofdzakelijk bestaan uit korte jasjes (meestal in donkere kleuren als zwart en marineblauw) welke dan uit tricot- imprimé zijn vervaardigd. Niet alleen zijn dergelijke jasjes bijzonder praktisch, doch ook buitengewoon elegant. Deze jasje? vallen óver het algemgen tot aan het middel strak, terwijl zij dan Verder van een klokkend schootje zijn voorzien, of wel zij vallen geheel over de heupen neen, hetgeen het slanke figuur van de draagster tot uiting doet komen. Zij kun nen hoog gesloten worden met een blitz- sluiting of een leeren knoopen sluiting. Vaak worden er ook houten en ver chroomde sluitingen op aangebracht. De wollen, vaak zelfgebreide vesten en sweaters komen ook dit winterjaar weer sterk op den voorgrond. Zij zijn vervaardigd van lichte luchtige en toch warm-dikke sportwol, en worden in fan tastische kleurencombinaties en -garnee ring uitgevoerd. Blauw geeft echter de hoofdtoon aan. Smaakvol zijn de drie kleurige jasjes, welke worden gebreid uit drie modekleuren blauw en het voor deel geven, dat de kleur bijna iedereen goed staat. Bij het aanschaffen van ma teriaal voor wollen sportkleeding houdt men er rekening mede, dat de wol niet alleen soepel en poreus genoeg moet zijn, doch men lette er ook op, dat de kwa liteit elastisch is, nochtans niet buiten gewoon rekbaar. Wanneer de gekozen wol buigzaam en elastisch is, zal men langer plezièr hebben van een zelf gebreide kleedingstuk. De sportvesten voor de heeren heeft dit jaar weinig of geen ver andering teweeg gebracht. Hoewel maai voor de sportliefhebbers ook wel weer de overblousende slip-on's zal zien, heeft het grof gebreide vest met de randen in de donkerste kleur der gevlamde of tweedwol toch het meest succes. De ves ten gelijken veel op het vest van een hee- rencolbert«costuum, doch sluiten ook wel tot even boven den hals, waardoor het boord of Schillerkraag alleen zichtbaar wordt. De sportgirls dragen ook vaak nog een dunne luchtige Jerseyblouse on der een slip-on. Evenals naar de kleuren- samenstellingen werd ook hierbij weer gelet op de kleine bijzonderheden, welke een kleedingstuk vaak zoo aantrekkelijk kan doen worden. Moderne, grillige chroomknoopen, lederen en suède slui tingen, clips en meer eigenaardig mate riaal worden er op verwerkt en met suc ces. Bij het vervaardigen van wollen sportkleeding zal menigeen de voorkeur geven aan de mooie Weener wol, welke zoowei uit praktisch oogpunt als door het tevreden stellen aan de eischen der sportkleeling, veel wordt gevraagd. De Weener wol heeft daarbij nog het voor deel, dat het zoowel voor het maken van een sportcostuum als voo^ vervaardiging van sokjes, handschoenen, wanten, mut sen, shawls, dassen, enz. kan worden ge bezigd, een voordeel, dat lang niet bij iedere wolsoort mogelijk is. Uit honderden kleuren maakt men zijn keuze en maakt zijn eigen sportkleeding, waardoor men tevens de zekerheid heeft iets aparts te dragen, wanneer het hand werk is. De Russische kragen zullen weer veel worden gebruikt bij de ski- zoowel als ijspakjes. En geen wonder, want geen halssluiting met astrakan of bontreepen als deze. Is een dergelijke Russische halsssluiting met astrakan of bontreepen afgezet, dan dient ook het korte klokken de rokje van een dergelijke strook te wor den voorzien. Deze garneering laat zich op tricot of wol gemakkelijk verwerken en geeft een heerlijke warmte. Ook aan de beenbekleeding wordt aandacht ge schonken. Vele dames dragen onder hun zijden kousen een paar z.g. onderkousen, welke vervaardigd zijn uit soepele tri- cotstof, terwijl de ijsschoenen dikwijls met een bontrand zijn gegarneerd. Een leuke blouse van angora-wol met losjes gestrikte das en donker gestreepte epauletten. Een aardig geheel. Links onderaan blouse van bruine wol met witten kraag en een aardige strik- garneering. En rechts op onze foto een jeugdige blouse van marineblauw en witte wol met een aardigen modernen matrozen kraag, welke tevens de schouderverbree- ding vormt. HANDSCHOENEN MET KAPPEN DE GROOTE MODE! Dit winterseizoen wordt er al bijzonder veel werk gemaakt van de handschoenen, wel een onontbeerlijke dracht in deze koude dagen. Fluweel wordt dit seizoen veel gedragen en is door zijn soepelheid ook zeer geschikt om in handschoenen te verwerken; meestal wordt fluweel voor den kap gebruikt, in een afstekende kleur of van dezelfde kleur als de handschoen, maar dan met aardige motieven gebor duurd van wol of zijde. Men ziet ook veel peau de suède handschoenen met geper foreerde kappen. Als men effen hand schoenen koopt kan men met een beetje fantasie en handigheid de kappen op ori- gineele wijze, met een aardigen wollen kruissteek in een afstekende kleur bij voorbeeld, zelf aardig borduren. Op witte peau de suède pf zijden handschoenen, behoorend bij een avondjapo», staat een goud- of zilverdraadborduursel zeer chique. ONS ONTBIJT. Wij willen in dit artikeltje Uw speciale aandacht nog eens vragen voor het mo derne ontbijt in plaats van de zoo jaren lange genuttigde drie sneedjes brood met een zacht eitje en een stukje kaas of jam. Zeer belangrijk voor den opbouw van ons lichaam is het gebruik van ?»- Q/e wcn-ien, S* malen noten, terwijl tevens onze speek selklieren hierdoor wat te doen krijgen omdat men nu eenmaal noten goed moet kauwen, zelfs al zijn zij gemalen. Dat iï eenmaal ee® natuurwet, waaraan wij niet kunnen ontkomen! Grapefruit, U kent deze vrucht toeb allemaal, dat is zoo'n heele groote sinaas appel, heeft niet het wrange van een ge wone sinaasappel, die kunnen soms zee zuur zijn, doch het sap en het vrucht- vleesch is iets aan den bitteren kant. Dit is evenwel zeer vitaminenrijk en lioh; verteerbaar en daarom zoo goed om op den nuchteren maag te worden gebruikt Dan hebben wij verder noodig wat gema len noten, het doet er niet toe welk soort noot U gebruikt, verschillende soorter door elkaar kan ook goed. Deze doet naen in een diep bord en vermengt ze met wal melk en suiker. Nadat U dus eerst uw grapefruit hebt genuttigd, komen de ge malen noten aan de beurt, waarna wij een beschuitbol of ander zacht broodje of een beschuit met wat boter en jam na- eten. Tenslotte drinken wij een versche kop thee, welke niet te lang getrokken mag zijn, als men meer om een kop cho colade of koffie geeft, gebruikt men dit erbij. Voor het ontbijt is echter een koj thee aan te bevelen, omdat koffie nogal zwaar is, evenals cacao. Ons prentje laat U een smakelijk ont bijt in de goede volgorde zien. Probeert U het maar eens een weekje achter el kaar. dan kunt U al resultaten bemerken! Het beste is, dat U het plaatje uitknipt en in de buffetla legt, zoodat U het des- morgens even kunt raadplegen, als U er iets van mocht zijn vergetenEen heerlijke vrucht is eveneens des morgens een zure appel, gewassehen en met schil en al geraspt. Ook deze zoo bij uitstek Hollandsche vrucht is rijk aan vitaminen. Dus dames, eet smakelijk! EEN KNUS HOEKJE, De wintertijd is toch wel zeer gezellig. Zeker, in deze malaisetijd kan men beter zomer hebben, maar men heeft het weer en de jaargetijden n i eenmaal niet in de hand en daarom moeten wij er maar het beste van maken, v/at er van te maken is! Stoken is altijd een dure liefhebberij, hoewel men toch niet zonder vuur kan, als het iets kouder gaat worden. Een zeer goedkoope manier van stoken, die, naar ik hoor, den laatsten tijd veel wordt toe gepast, is het stoken van parelcokes. Deze cokes vliegt geweldig door de kachel heen en hoewel het verstoken wel warm is, gaat de kachel, wanneer men niet op let, er ook gauwer mee uit. Om dit nu te voorkomen, kan men b.v. half om half parelcokes en parel-anthraciet stoken, of en dit is een kwestie van uw kacheltje, parelcokes, vermengd met antracietgruis. Dit gruis moet wel in een aparte kolken- bak worden vergaard, omdat het voor het in de kachel gaat, nat moet worden ge maakt, of beta: gezegd: vochtig, zoodat het als het ware een kluit wordt. In een open haard moet men houtblokken leggen en als deze goed branden, kan er wat heele grove cokes op worden gedaan. Een open haard is altijd zeer gezellig, omdat vlammen nu eenmaal iets behagelijks geven. Een paar gemakkelijke stoelen er bij, een klein tafeltje met een schemer lampje er op, en er is verder niét veel meer noodig, om de geheele atmosfeer behagelijk en vreedzaam te maken....

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 16