Voetbalsport. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Y eilingberichten. meld in 1796 en de naam Dammers in 1815. Waarschijnlijk beiden van Duit- schen afkomst. Hiermede besluiten wij onze bijdra ge van het dorp Veen, weike eeru'gs- ztns uitvoeriger is geweest dan die der vorige plaatsen welke reeds behandeld zijn. Wordt vervolgd). HEUSDEN. Voor de 1ste klasse B.V.B. speelt Juli ana I a.s. Zondag hare 11de competitie wedstrijd uit tegen R.W.B. II te BesoijeD. Dit is een der voornaamste wedstrijden van haar competitie programma, daar wij zeker weten dat R.W.B. er alles op zal zetten om de destijds behaalde overwin ning bij Juliana nu op haar eigen terrein te bevestigen. Wij herinneren er de lezers aan, dat het tegen dit elftal is geweest, dat Juli ana heeft verloren. Voor en na dien tijd was geen der andere vereenigingen daar toe in staat. Daarom staan ook velen buiten Heusden te hunkeren naar dezen strijd, daar ook de andere kampioens-can- didaten hierbij geïnteresseerd zijn. Alle Juliana-supporters hebben de plicht mede naar Besoijen te gaan, om de overwinning gemakkelijker te maken. De wedstrijd vangt aan om half twaalf en wordt geleid door M. Brands uit 's Bosch. Juliana II gaat a.s. Zondag naar Waal- wyk en speelt haar 10de competitie-wed- stryd tegen W S.C. 4 aldaar. Oranje-Witten probeert Uw huid duur te verkoopen, daar W.S.C. op eigen ter rein sterk is. Deze wedstrijd vangt eveneens aan om half twaalf en wordt geleid door W. Duquesnooij Waalwyk. CAPELLE. Het le elftal der voetbalvereeniging Capelle speelt a.s. Zondag voor de 3e klasse K.N.V.B. te Besoijen tegen R.W.B. aldaar, terwijl het 2e elftal eveneens een uitwedstrijd speelt te Kaatsheuvel tegen Kaacsheuvelsche Boijs I voor dele klasse B.V.B. VOETBALBOND S O S. Uitslagen van 6 Januari. StormvogelsAchilles 171. Wilhelmina—S.V.W. 0—4. Programma voor 13 Januari. StormvogelsDe Zwaluwen. S.V.W—W.V.V. WilhelminaL.O.N.G.A. STAND: W.Y.V. 6 5 0 1 20- 9 10 S.V.W. 6 4 1 1 27-10 9 Stormvogels 6 3 0 3 29—16 6 De Zwaluwen 5 2 4 2 14—11 5 Wilhelmina 4 2 0 2 5—42 4 L.O.N.G.A. 5 1 1 3 15—43 3 Achilles 6 0 1 5 5—44 1 WERKENDAM. De voetbalvereen. S V.W. hield haar 2de jaarvergadering, bij den Heer B. J. de Gelder, circa half acht opende de 2de Voorzitter de vergadering, daar de lste Voorzitter verhinderd was, met een kort openingswoord, en sprak de wensch uit, dat de voetbalvereen. S.V.W. met dezelfde geestdrift mag blijven voortgaan, daar zij zich opgewerkt heeft in deze korte periode tot een vereeniging, die niet bij de minste thuisbehoort. Hierna verkiezing bestuursleden. Gekozen tot voorz. J. de Keizer, Penningm. L. Bras, Commissaris A. Bras en B. v. d. Stelt. Herkozen M. Groeneveld Secr., Alg. Adj. H. Kramer. Besloten werd een elf tal-commissie te benoemen buiten de ver eeniging, daar zich hiervoor 3 heeren beschikbaar gesteld hebben. In de rond vraag werden nog enkele vereenigings kwestie's behandeld. Daarna sloot de Voorz. de goed bezochte vergadering. idem III 38 Belleflleurs 1015 idem II 69 Ceulemans 610 Geelzuur 4 8; Wijnappelen 512; Kafappelen 513; Pippeling 810; Ermingaart 5 12 Huismanszoet 3 8 Campagnezoet 49 Bellefleurs 37 Brederode 10 13; idem II 610; St. Remi 711; Kleiperen 59 IJsbouten 611 Ber gamot 5 13; Spruiten 2028 idem II 1016; Wortelen l1/,3; Kroten 2 4 Juin l1/,4 Sjalotten 4 5 Witlof II 2325; Drooge Boonen 1216; Knolraap 1216; Schorseneeren 28; Alles per K.G. Roode kool 310; Savoiekool 1 4; Boerenkool y,Sla 13 Andijvie 13. Alles per stuk. Preij 211 Plukseldery 22Yj. Alles per bos. Zuurkool 2.30 2.40 per bus. 11 VEILING ZALTBOMMEU Van 10 Januari. Bergamotperen 5 8; brederodes 8 12comtesse de paris 21 kampervenen 510; kleiperen 513; sintremielO; winterjannen 510; ysbouten 78; beugelzoet 7; benderzoet 712 f belle fleur 817; court pendu 6—8; cam pagnezoet 7 engelsche belle fleur 12 13; goudreinetten 11—23; juiDappel 5 16; triumph de kiel 9 11 cent. Alles per K.G. DRUNEN. Veiling van 11 Januari. Goudreinet 1618 idem II 1015 's HERTOGENBOSCH, 10 Jan. Op de markt van heden waren aange voerd 2487 stuks, 1680 stuks hoornvee, 641 biggen, 9 zeugen, 62 schapen of lammeren en 95 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f 160 tot f 240 per stuk Kalfvaarzen 130 220 Magere Ossen Rn 70 en Koeien ÖU Vette Ossen en) le kw. 2629 p. pond Koeien 2e 24—27 Pinken van f 70.—- tot f 160.p. st. Zeugen 45.70. Biggen 8.— 12.— Schapen 6.12. Lammeren 0 Aanvoer vet vee zeer groot, handel vlug, prijzen niet lager. Kalfkoeien en vaarzen, prijshoudend. Magere ossen en koeien kalm, niet hooger. Pinken vlug. Schapen en lammeren ongeveer als vorige week. Dragende varkens flauw, nauwe lijks prijshoudend. Biggen ongeveer als vorige week. Rundveecentrale, afname plm. 160 stuks. Afloop der markt als vorige week. 's HERTOGENBOSCH, 9 Jan. Boter. Aanvoer 19.625 K.G. Hoogste piijs f 1.55. Laagste f 1.46. Middel f 1.53. GORINCHEM, 8 Jan. Op de eierveiling van heden waren aangevoerd 30385 stuks. De prijzen varieerden Kippeneieren f3.40f4.40 Jonge hennen eieren f 0.C0f 0,00 Eendeneieren f3.10f3.50. per 100 stuks. HEUSDEN. Maandag werd bij de damclub „V. D." de helft der competitie, althans in de twee hoogste groepen, beëindigd. In de hoofdklasse werden de afgebroken partijen uitgespeeld tusschen Pellekaan de Joode en Pellekaan—de Graag. Het resultaat was dat de Graag een lastig eindspel oploste en daarmede van Pelle kaan won, terwijl de partij de Joode PellekaaD, ondanks sehijf'winst van eerst genoemde, in remise eindigde. De stand is A. de Graag 2 2 4 J. Pellekaan 2 1 1 C. S. de Joode 2 1 1 In de eerste klasse werd eveneens een party tweemaal ter hand genomen, n.l. die tusschen Deurloo en Bax. Bax die in de afgebroken stand gering nadeel had, wist dit op navolgenswaardige wijze te omzeilen, zoodat Deurloo wel met remise genoegen moest nemen. Hier is de stand C. Bax 2 11 3 Ger. Jonker 2 1 12 A. Deurloo 2 1 11 Een mooie partij tusschen J. Deurloo en A. Sluimers moest in de 2e klasse in gelijke stand worden afgebroken. Tenslotte was het resultaat van de reserve-groep Jonker wint van Brouwers, Schreuders verliest van Fitters. Dinsdagavond gaf de R.K. Wïerk- liedienvereeniging een schitterend ge slaagden feestavond voor leden en hun ne huisgenooten in het patronaat. Deze feestavond1 werd gevuld met eenige tooneelstukjes weike door enke- ie leden der vereeniging werden opge voerd. Tdjdens d,e pauze had er voor de leden en huisgenooten een tractatie plaats, waarna de W.eleerw. Heer Ka pelaan Maas, adviseur der vereeniging, een kernachtige toespraak hield. Spreker mocht een aandachtig ge hoor en een dankbaar applaus oog sten. Na afloop sloot de Voorzitter de- j zen feestavond met den Chr. groet en keerden allen 'hoogst voldaan huis- waarts. De heer L. Merkx herdacht de ze week den dag, waarop hij voor CO jaar we*d aangenomen als lid van het Genootschap de Heilige Familie. We kunnen "hierbij voegen, dat hij steeds tot de trouwste leden heeft behoord en zulks ondanks zijn hoogen leeftijd nog is. ANDEL'. Verbeterd bericht. De uitvoeriDg van de muziekvereen. „Andei's Fanfare corps" alhier zal plaats hebben op Zaterdag 13 Januari a.s. Opgevoerd worden o.m. het tooneelspel in 3 bedrijven „Miskende Trouw,, en het blijspel in 4 bedrijf „Ongelukkige liefde". AMMERZODEN. Woensdagmorgen omstreeks half 9 zijn de woonhuizen van de wed. D. Krijgh en H. van Geflen te Wordragen (gem. Ammerzoden) tot den grond toe afgebrand. De geheele inboedels alsmede wat kleinvee werden door het vuur verslonden. Naar wij vernemen was een en ander slechts laag verzekerd. ALMKERK. De verhuring van zitplaatsen in de Herv. Keik heeft iets minder opge bracht dan vorig jaar. 17 Jan. a s. hopen J. van Leeuwen en echtgenoote den dag te herdenken, dat zij voor 50 jaren door den band des huwelijks werden verbonden. Wij willen hopen, dat het deze oudjes dien dag niet aan belangstelling zal ontbreken. Naar wij vernemen, zullen de bestellers bij de posterijen de heeren Vos en De Ruijter, beiden postbode te Nieuwendijk vanaf 16 Jan. a.s. de morgenbestelliDg Kornschedijk Almkerk niet meer uitvoeren, dit mede in verband door het rijden van de post-auto. Voort aan zal bovengenoemden dienst door een besteller van Almkerk worden uitgevoerd. BABYLONIëNBROEIv. In de laatst gehouden vergadering van de Herv. Jongelingsvereen. „Obadja" zijn als bestuursleden hei kozen de heeren H. J. v. d. Brugge en B. v. Her wijnen, resp. als voorz. en secr. BENEDEN LANGSTRAAT. Naar vette varkens blijft geregelde vraag bestaan aan den prijs van 36 cent per K G. levend gewicht. Jonge biggen worden verhandeld van f 8.tot f 11.— per stuk. CAPELLE. Het voorloopig comité tot stichting en instandhouding van een muziektent alhier zal a.s. Dinsdagavond in vergade ring bijeenkomen ter bespreking van de plannen tot stichting en plaatsing en zoo mogelijk aanbesteding der tent, alsmede ter benoeming van een commissie van beheer. Op de te Waalwijk gehouden pluimvee- en konijnententoonstelliug be haalde L. Dijkstra alhier met zijn inzen dingen kippen, niet minder dan 17 eerste, 3 tweede en 2 derde prijzen, alsmede 2 eereprijzen en in de afdeeling konijnen 3 eerste, 2 tweede en 2 derde prijzen, benevens 2 eereprijzen. Wel een mooi succes 's GRAVENMOER. Op de groote nationale tentoon stelling te Hilversum van konijnen en hoenders werden de Gebr. C. van Eersel en A. van Eersel C.Jz. alhier bekroond met 5 eerste, 1 tweede, 1 derde en 6 eere prijzen, waaronder ook C. van Eersel een zilveren medaille won voor de schoonste Black And Tan. Dinsdagavond hield de A. R. Kies- vereen. „Vreest God, eert den Koning" een ledenvergadering, alwaar een inleiding werd geleverd door den WelEd. heer B. C. Los, met het onderwerp „Vrijheid en Gezag" tevens werd tot bestuurslid ge kozen de heer W. Versteeg Hz. in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer P. Verhagen. Het timmerwerk voor het bouwen van een huis voor rekening van den heer N. Timmermans te Dongen is opgedragen aaD de Gebr. Louwit, aannemers alhier. LAND VAN ALTENA. Vanwege de Crisis Varkens Centrale is de post Gew. Kring Zaakvoerder hier opgeheven en wordt die thans vanuit Tilburg bediend. OUDENDIJK. Nu de vorst geweken is, komt er plotseling weer vraag naar consi mptie- aardappelen. Er wordt 20 a 30 cent per mud boven minimumprijs geboden. SLEEUWIJK. De WelEd. Gestr. Heer Mr. C. W. van Ommeren, cud-kantonrechter. die in verband met de opheffing; van het kantongerecht Heusden, met in- j gang van i Januari j.k op wachtgeld I is gesteld, heeft zich ten huize van J. E. Sprenger aihier, als Advocaat-Pro cureur gevestigd. Dinsdagavond reed een goede ren wagen uit Rotterdam, ter hoogte van „de Keetjes" boven van den Wer- kenschen dtijk. De wagen sloeg over den kop en 'kwam ondersteboven aan den voet van den steilen dijk terecht. De omwonenden wisten 'den chauffeur uit zijn netelige positie te bevrijden, die met den schrik vrij kwam. De oor zaak van dit ongeval is te w.ijten aan den dikken mist welke dezen avond hing. Op 17 Januari a.s. hoopt de gem. zangvereen. „Juliana", haar jubileum- uitvoering te geven -in de openbare school alhier. De vereeniging bestaat thans 1214 jaar. Ze is opgericht op 15 Juli 1921. Gezien de prestatie die deze vereeni ging heeft, ónder de bekwame leiding van haar directeur, de heer A. W. Havelaar te Woudrichem, 'twijfelen wij piet, of deze "uitvoering zal slagen. J.l. Zaterdag reed J. v. B. alhier met ziijn auto 'een alleenstaande fiets totaal in elkaar. Omtrent de eigenaar van de fiets is ons niets bekend. UITWIJK Melden we vorige week dat de oudste inwoonster haar 94ste verjaardag herdacht, hier kunnen we nog bij ver melden, dat in dit dorpje met maar ruim 200 inwoners nog twee inwoonsters zijn die de 90 gepasseerd zijn en deze twee laatste nog dagelijks haar gewoon huiswerk verrichten. WELL. Dinsdagavond hield de Onder linge Veeverzekering „De Hoop", in het café de 'Hopwaag bij J. van Geffen, een algemeene ledenvergadering. De Voorzitter, de heer J. Wlijburg, opende met een 'woord van welkom. De notulen der vorige vergadering werden door den 'secretaris, den heer A. J. Bakker, voorgelezen en goedge keurd. Aan het verslag van den penning meester, dhr. C. van Hees, ont.'eenen we het volgende: 1 Jan. 1933 was er in kas f 1529.73, de inkomsten bedroe gen aan rente, inleggeld en contributie f333.49, dus totaal in kas f 1863.22. De uitgaven waren f421.28, zoodat cr op 1 Jan. 1934 in kas was f 1141.94, de vereen, 'is in kas f87.79 achteruitge gaan. Verkiezing van een bestuurslid, af tredend B. van Genderen. Aangezien deze uit die wijk verhuisd is en in iedere wijk zoo mogelijk een bestuurslid moet zijn, werd in zijn plaats gekozen P. van Genderen. Het ophalen der contributie werd aangenomen door A. Groeneveld. Er waren in de verzekering 121 koeien, dus 'voor iedere koe in kas f 11.911/2- Er zijn in het afgeloopen jaar 2 koeien opgeruimd'. WAARDHUIZEN. Aan de weegbrug Steenenheul zijn in de atgeloopen campagne gewogen 575.343 K.G. bruto bieten, terwijl dit aan het Verlaat was 747.248 K.G,, beiden voor de C. S. M. WERKENDAM. Dinsdagavond is, tengevolge van den zwaren mist, nabij de Isr. begraafplaats een auto van den dijk gereden, waarbij echter geen persoonlijke ongelukken voor vielen. Een reiziger met een luxe bestelauto reed va af Werkendam richting Breda. Tengevolge van den hevigen mist was 't uitzicht zeer slecht en raakte de chauffeur het goed pad kwijt, met gevolg dat hy aan den linkerkant over de stoep tui melde en terecht kwam in een haag. Op den vreeselijken slag en het hevige gekerm kwam direct hulp. De heer H. I. mocht 't genoegen smaken den chauffeur die alleen in den wagen zat en in de cabine bekneld geraakt was, door het portier te bevrijden. De man was door den schrik geheel versuft. Zoover kon worden nagegaan is dit ongeval voor hem persoonlijk goed afgeloopen. De auto was zwaar beschadigd. Ver zekering dekt de schade. Gekozen als nieuwe bestuursleden der Ger. Knapenvereen. „Samuel", de heeren Corn. Bras, J. Hoiflaak en G. v. Oord J.Gzn., voor de te verdeelen functie's van Alg. Adjunct, le en 2e Biblioth. gekozen als Penningm. C. Visser Jzn. en als Secretaris Com. van Oord J.Jzn. WOUDRICHEM. Op de Merwede voor deze gemeente viel Woensdagmorgen een schippersknecht over boord, tengevolge van de gladheid van het dek. Hij wist zich echter aan den draad, waarmede een ander schip was verbonden, vast te grijpen en kon toen uit zijc netelige positie worden gered. Wegens den verbouw van het Gemeentehuis is de secretarie tijdelijk ondergebracht in de tegenover het Ge meentehuis gelegen voormalige Mare chausseekazerne. Voor het Comité van Winter- lezingen trad Dinsdagavond in het gym nastieklokaal der le Openbare School op, Zendeling P. M. Legene van Zeist, met het onderwerp„Volken en ras3en in SuriD8me", toegelicht met lichtbeelden. Spreker schetste op een ondeihoudende wijze de toestanden in Suriname, terwijl de lichtbeelden schitterend waren. Het was jammer, dat de zaal maar zeer matig was bezet. De aandacht van de mannelijke ingezetenen, geboren in 1915, wordt er op gevestigd, dat op Zaterdag 13 Januari des v.m. 11 uur ten Gemeentehuize speciaal gelegenheid zal bestaan om zich voor den dienstplicht te doen inschrijven. ZUILICIIEM. Op Maandagavond j.l. heeft de heer R. A. den Ouden van 's Gravenhage, voor de A. R. Propagandaclub alhier een cursusavond gegeven over „Het Socialisme". De vergadering werd gehouden in een 2 tal lokalen der Byz. School en was zeer druk bezocht. Daar dezen avond nog zal worden ge volgd door een drietal anderen over het zelfde onderwerp, was deze avond meer als een algemeene inleiding te beschouwen. Spr. zette in den breede uiteen, waarom de huidige S.D.A.P. in wei kei ijk beid niet sociaal en ook niet democratisch is. Niet sociaal, omdat zij den klassestrijd predikt, en niet democratisch, omdat zij niet versmaad, zoo haar dit te pas komt, met onwettige middelen de macht in handen te krygen. Met zeer veel aandacht werd spr. door de aanwezigen gevolgd. Er werd na afloop gelegenheid gegeven tot debat en vragen stellen. Door een tweetal aan wezigen werden vragen gesteld, die door spr. werden beantwoord. Gezien de leerzame avond mag wel verwacht worden dat vele aanwezigen met verlangen den volgende* cursusavond over hetzelfde onderwerp op 19 Febr. a.s. tegemoet zien. ZALTBOMMEL. Woensdagmiddag werd alhier de nieuwe Rijks Hoogere Burgerschool ge opend. Een groot aantal belangstellenden was daarbij tegenwoordig, waaronder Minister Marchant, den directeur van den Rijksgebouwendienst, lr. Hoekstra, den oud-directeur der R. H. B. S., den burge meester van Zaltbommel en tal van bur gemeesters uit de omgeving. Na een welkomstwoord door den di recteur der school, Ir. Wemmers, waarin deze een schets gaf uit het verleden der school en de noodzakelijkheid v;n deze nieuwe inrichting, en vooral baar ont staan, werd door den dir. der Rpksge- bouwendienst met een korte speech het gebouw aan den directeur overgedragen, waarna Z.Exc. den Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen de officieele opening verrichtte. Z. Exc. heeft zoo den indruk dat als men van den Minister van Onderwijs hoort spreken, dat men dan hoort van iemand die virtuoos is in het opheffen van scholen, en daarom is het spr. een genoegen een nieuwe school hier te kunnen openen. Spr. is er wel van overtuigd, dat wij deze school nog juist hebben binnengekregen en verwachtte weinig succes als zij nu nog moest wor den aangevraagd. Zaltbommel is haar veer en haar Kantongerecht kwijtgeraakt en kan tevreden zyn dat zij daarvoor in de plaats heeft gekregen de nieuwe brug en een nieuwe H. B. S. Zaltbommel schijnt zoo'n beetje het troetelkind der Regeering te zijn, zegt Z.Exc. en spr. hoopt, dat deze school zal zijn een centrum van cultuur, waar de jongelieden voortreffelijk worden voorbe reid voor de maatschappij. Verschillende sprekers voerden nog het woord. DE POSTJAGER OP SCHIPHOL' GELAND. Donderdagmorgen is de postjager te 11,40 op Schiphol geland. Het tra ject MarseilleAmsterdam, een af stand van 985 K.M. heeft het vlieg tuig in ruim 3 uur afgelegd. Bij de aankomst waren veel auto riteiten, vliegers en een vrij talrijk publiek aanwezig. Verschillende spr. Bezoekl de Hettsdensche Maandmarkt S3

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2