1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 q In 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 In Verlovingsringen izn. FIRMA L. J. VEERMAN HEUSDEN. ia Plaatselijk \ienws. Voetbalsport. Marktberichten andel'. De heer Mart. Schouten i3 gekozen tot Notabel in de Ned. Herv Kerk alhier. Op 31 Januari a.s. zal de afd. van den Nat. Werkmansbond alhier haar jaarvergadering houden. Alsdan zalo.m. optreden het Hoofdbestuurs-lid A. Broen. Een luxe wagen bestuurd door G. Mouthaan uit Wijk, reed in de Hoofd- graaf alhier in een langs den weg gelegen sloot. De auto kantelde en kwam ver volgens dwars in den sloot te liggen. De bestuurder wist zich in veiligheid te stel len. Dij verwondde zich aan de hand. Vermoedelijk is slippen de oorzaak van het ongeval. De auto werd deerlijk beschadigd en later weer op den weg gebracht. aalburg. De oudste ingezetene van ons dorp, mej. Antonia Vos, weduwe van Willens Lakerveld, is j.l. Zaterdag overleden in den ouderdom van ruim 93 jaren. capelle. De paardenhoudersvereeniging ,0ns Belang" hield in de zaal van den heer J. Treffers aan het Bruggetje te Vrijhoeve Capelle, onder leiding van haar voorzitter, den heer J. Pelt, haar jaarvergadering. Na een openingswoord van den voorz. werden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Uit het verslag van den secretaris penning meester bleek dat de ontvangsten over het afgeloopen jaar 12687.13 en de uit gaven f2564.92 bedroegen, zoodat de kas sloot met een voordeelig saldo van f 122.21. Over 1933 werden opgeruimd 42 paarden, waarvoor f1932 uitgekeerd werd, terwijl ingeschreven werden 29 paarden. Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. j.l. 180 met 253 paarden. Bij de gehouden bestuursverkiezing, wegens periodieke aftreding van de heeren J. van Pelt Jzn., P, de Rooy en W. N. Kuysten, werden de aftredenden met bijna algemeene stemmen herkozen. Onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen namen allen hun herbenoeming aan. Nadat nog vijf leden hun paarden wegens afschaffing hadden doen afschrijven, werd de vergadering door den voorzitter met een woord van dank voor de be langstelling gesloten. Het aantal ingeschrevenen voor de lichting 1935 dezer gemeente bedraagt 58. Over de maand December 1933 werden ter gemeente-seeretarie van den vleeschkeuringsdienst aangegeven 28 run deren en 85 varkens. De heeren C. Verhoeven en G. Geenen hebben hun benoeming tot ou derling en diaken bij de Ned. Herv. gem. a.d. Loonschendijk aangenomen. De directeur van de gemeentelijke radio-centrale kwam een dezer dagen tot de ontdekking dat den aangeslotene B. te Vrijhoeve-Capeile op eigen gelegenheid een aansluiting voor een derde station trachtte bij te maken. Hierdoor werd zeer veel storing in de ontvangst veroor zaakt. De betrokkene werd beboet. Door den heer J. Michaël, archi tect alhier, werd aanbesteed a. Namens den heer H. van Berkel te Waspik, her stellingen aan zijn machinefabriek, waar voor het laagst werd ingeschreven door J. de Ruiter te Waspik (metsel- en tim merwerk) f 690 en verfwerk door A. Roovers te Waspik voor f 63.80. Het werk, dat begroot was op f1040, is aan deze inschrijvers opgedragen. b. Voor de N.V. A. L. Sneep alhier, de uitbreiding der pakhuizen van de N.V. welke gelegen zijn aan de haven alhier. Ingeschreven werd alsvolgt H Versteeg, Capelle, f2277. H. Wagemakers, Capelle, f2211. Adr. Rosenbrand, Capelle, f2179. J. Quirijns, Capelle, f2164.j Jac. v. d. Broek, Waspik, f2149j De begrooting bedroeg f2164. Het werk is opgedragen aan de heeren Jac. v. d. Broek te Waspik en Adr. Rosenbrand alhier. Naar we vernemen zal de nieuw benoemde gemeente-veldwachter de heer A. Keinemans te Molenaarsgraaf, op 1 Maart e.k. in functie tredeD. Door de A R. Propagandaclub alhier, werd l.l. Donderdagavond in het gebouw voor Chr. Belangen aan het Brug getje een vergadering gehouden, waarop door een der leden een inleiding gehouden werd over het onderwerp „Het Nationaal Socialisme", op welke verhandeling een leerrijke gezellige discusie volgde. Voor deze vergadering bestond veel belangstel ling. dusseIv. De beer A. Strik alhier heeft be dankt als bestuurslid van het Provinciaal Comité voor Nooid-Brabant en Limburg van den Chr. Nat. Weikmansbond Naar we vernemen, zal de Bazar ten bate van het N C. C. gehouden worden op 12, 13 en 14 Apiil a.s. De Electrische Drukkerij en Binderij van de Firma j L. J. Veerman te Heusden belast zich gaarne met de uitvoering van Uw Druk- en Bindorders. Spoedige afwerking. - Billijke prijzen. meeuwen. Tot Ouderling der Ned. Herv. Kerk is gekozen, den heer D. in 't Veld. nieuwendijk. De WelEd. Heer O. Walraven Sr. is benoemd tot afgevaardigde van de „N.V.Z." en Sanatoriumfonds naar de Gewestelijke en Centrale vergaderingen. Op Donderdag 18 Januari zal de Landbouwvereen. een ledenvergadering houden in het Instituutlokaal. De agenda vermeld o.a.OpeningJaarverslagen Secr. en Penningm. Bestuursverkiezing RondvraagSluiting. Hedenavond om 7 uur zal de Geref. K V. „Benjamin" haar jaarver gadering houden in het Instituutlokaal. Door de naaivereen. „Martha" zijn 286 kleedingstukken uitgereikt aan behoeftige gezinnen. raamsdonksveer. De scholier J. M. kwam zoodanig tegen een muurtje te vallen, dat hij een zware hersenschudding opliep. Voor de Chr. Besturenbond za| Vrijdag optreden de heer Amelink, lid van de 2e Kamer der Staten-Generaal. sleeuwijk. Ds. de Leeuw alhier heeft het Eere-Voorzitterschap aanvaard van de afd. Sleeuwijk van den Chr. Nat. Werkmans bond. Donderdag j. 1. werd door een onbekende luxe auto een schaap van P. Dekker alhier dood gereden Op 25 Jan. a.s., des nam. 7 uur, zal in ,,'t Wapen van Sleeuwijk" alhier vanwege het Groene Kruis voor Wou- drichem en omstreken een film worden vertoond. Over de afgeloopen maand werden voor den VleeschkeuriDgsdienst ter ge meente secretarie aangegeven 3 koeien, 1 pink, 1 kalf, 28 varkens, 1 schaap, 5 lammeren en 100 K G. vleesch. Loop der bevolking over 1933: Geboren 46 m. 53 vr. totaal 99 Gevestigd 83 m. 80 vr. totaal 163 Vermeerderd 129 m, 133 vr. totaal 262 Overleden 11 m. 18vr. totaal 29 Vertrokken 110 m 107 vr. totaal 217 Verminderd 121 m. 125 vr. totaal 246 Bevolking op 1 Januari 1933 1812 m., 1668 vr. totaal 3480. Bevolking op 31 Dec. 1933: 1820 m., 1676 vr. totaal 3496. Vermeerderd met 8 m., 8 vr. tot, 16. Gesloten huwelijken 27. Levenloos aangegevenen 3. sprang. Om den hoek van de Kattensteeg alhier kwamen 2 fietsers met elkaar in botsing. Van een hunner was de fiets totaal onbruikbaar, terwijl de an dere fietser door den va) enkele hoofd wonden opliep. Mej. A. van Zeist, alhier, werd in de Besoijensche Steeg door een haar passeerende auto aangereden en van haar fiets geslingerd. De fiets werd deerlijk gehavend. Persoonlijk bekwam zij enkele hoofdwonde en eenige kneuzingen aan haar dijbeen. Per auto werd zij naar huis gebracht. Dr. W. verbond de be komen wonde. Donderdagavond kwam de afd. „Patrimonium" alhier, onder leiding van haar Voorzitter, de heer J. J. Dalmaijer, in vergadering bijeen. Na de gebruikelijke opening en lezing der notulen, gaf de Voorzitter zijn spijt te kennen, dat zoo weinigen naar de vergadering waren opgekomen. Spreker meende te moeten concludeeren, dat dit zijn oorzaak vond in de afwijking van den gewonen vergadertijd Zaterdag avond Met het oog op zijn hoogen leeftijd had spr. gemeend op deze ver gadering zijn functie als Voorzitter en als bestuurslid te moeten neerleggen, doch op aandringen van enkele bestuurders, wil spr. dan het punt Bestuursverkiezing van de agenda afvoeren en tot een vol gende vergadering uitstellen Ook de rekening en verantwoording blijft tot een volgende vergadering overstaan. Door stemming werd de heer J. van Zeist aangewezen als afgevaardigde naar de jaarvergadering van de afd. Sprang- Capelle en Omstr. van den Ned. Chr. Werkmeestersbond, welke 45 Jan. in de zaal van den Chr. Volksbond zou ge houden worden. Op voorstel van een der leden, werd de Voorzitter aangewezen tot bijwoning van de voorjaarsvergadering van de Gew. Org. Z. H., welke op Zaterdag 20 Jan. te Rotterdam zal gehouden worden. Na afhandeling van nog enkele huis houdelijke zaken, sloot de Voorzitter deze vergadering met dankgebed. Terwijl de grondwerker A. M. per fiets naar zijn werk reed, kwam hij met zekere v. O. in aanrijding. Beiden vielen tegen den grond. Van O. kon ongedeerd zijn weg vervolgen. M. zijn fiets was voor berijding onbruikbaar. Ook had hij een gapende wonde aan zijn hoofd opgeloopen, welke gehecht moest worden. Maandag 22 Jan. hoopt de Chr. Gymnastiekvereen. „Kracht en Vlugheid" uit Waalwijk, in de zaal van den Chr. Volksbond een uitvoering te geven. Het keurig saamgestelde programma beloofd aan turnliefhebbers een genotvollen avond. Vrijdagavond 1.1. kwam onder leiding van haar Voorzitter, de heer D. Drost, de A. R. J. A. in goed bezochte vergadering bijeen, welke deze op ge bruikelijke wijze opend. In zijn openingswoord uitte spr. de beste wenschen voor de leden in dit pas begonnen jaar en sprak de wensch uit, dat ook dit jaar evenals het vorige door allen met opgewektheid aan den vereenigingsarbeid zou worden deelgeno men en hoopte dat Gods zegen op dezen zwakken arbeid zou rusten. Door den heer G. Braspenning Gzn. werd als onderwerp ter bespreking inge leid „Werkgever en Werknemer". Na de pauze ontspon zich een leerzame bespreking, waaraan door de bezoekers (onder wie we ook Ds. J. C. Hagen opmerkten) deelnamen. Aan het slot sprak de Voorzitter een woord van dank en sloot om circa 44 uur de vergadering, waarna den inleider met dankgebed eindigde. veen. Aan de Fa. Honcoop, werd opge dragen het machinale timmerwerk van 42 woningen te Waalwijk. Door den heer Jac. van Balle- gooijen alhier werd in ziin brood- en banketbakkerij een ruwolie stookinrichting geplaatst, hetwelk ook uit een hygiënisch oogpunt een belangrijke verbetering be- teekent. wijk. Voor den dienstplicht der lichting 4935, hebben zicb in deze gemeente 24 personen doen inschrijven, waarvan door 8 personen vrijstelling is aangevraagd wegens broederdienst. In het afgeloopen jaar werden in deze gemeente een 49-tal bouwvergun ningen afgegeven. Terwijl W van Kuijk uit Aalburg, mede aan het lossen was van een der booten alhier, had hij het ongeluk met zijn hand tusschen een ketting bekneld te raken, waardoor dit lichaamsdeel zoo danig benadeeld werd, dat terstond genees kundige hulp moest worden ingeroepen. woudrichem. Aan de bakkers dezer gemeente is door den Hoofdinspecteur van den Arbeid te Breda tot 34 December 4934 vergun ning verleend om des Maandags zonder hulp van anderen bakkers arbeid te ver richten tusschen 42 en 5 uur v.m. en dien dag gebakken brood tusschen 3 en 7 uur des v.m. af te leveren aan arbeiders die in den Biesbosch wérken en aan vischers. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd dat de heer J J. j Leemans te Dussen eiken Maandag van des v.m. 44 uur tot des n m. 42 30 uur ten Gemeentehuize zitting houdt voor het doen van aangiften voor huisslachting in 4934. Toen de bewoners zich Vrijdag avond even hadden verwijderd is inge broken bjj den winkelier H. v. B. alhier, waarbij^ uit een lade in den winkel ongeveer f 40,werd ontvreemd. De zaak is in onderzoek bij de politie. De wijkverpleegster van de afd. Woudrichem en Omstreken van het Groene Kruis, Mej. van Dongen alhier, is thans telefonisch te bereiken onder Noj 2. Loop der bevolking over 4933 Geboren 43 m. 22 vr. totaal 35 Gevestigd 44 m. 22 vr. totaal 36 Vermeerderd 27 m. 44 vr. totaal 74 Overleden 44 m. 9 vr, totaal 23 Vertrokken 25 m. 50 vr. totaal 75 Verminderd 39 m. 59 vr. totaal 98 Bevolking op 4 Jan. 49334041 m., 932 vr. totaal 4973. Bevolking op 31 Dec. 4933:4029 m., 917 vr. totaal 1946. Vermindering 12 m., 15 vr. tot. 27. werkendam. Loop der bevolking over 1933: Geboren 34 m. 54 vr. totaal 88 Gevestigd 84 m. 91 vr. totaal 475 Vermeerderd 148 m. 445 vr. totaal 263 Overleden 16 m. 42 vr. totaal 28 Vertrokken 108 m. 95 vr. totaal 203 Verminderd 424 m. 407 vr. totaal 231 Bevolking op 31 Dec. '32 4881 m 1773 vr. totaal 3654. Bevolking op 31 Dec. '33: 1875 m., 1811 vr. totaal 3686. Levenloos aangegeven 3. Gesloten huwelijken 28. Door de Bijz. Vrijw. Landstorm, afd. Werkendam zal a s. Vrijdag des n.m. te 8 uur in 't Gebouw van Chr. Belangen, een groote prijsschietwedstrijd worden gehouden, waarvoor mooie prijzen zijn beschikbaar gesteld. Door de werkliedenvereeniging „Eendracht" zal Woensdag a.s. des n.m. te 7,30 uur ten huize van den heer de Waal te deWerken, een ledenvergadering worden gehouden. 't Agenda vermeld o.m. verkiezing 3 bestuuisleden. Aftredend zijn de heeren P, Holster, D. P. Middelkoop en A. Schaar. Bij den heer C. S. aan de Vijcie stoep ontstond door onbekende ooi zaak een begin van brand in een voerbak in den paardenstal. Door tijdige ontdekking wist men uitbreiding te voorkomen. Met enkele emmers water werd de brand gebluscht. 24 Januari a.s. zal in de Oude School worden vertoond de Sumatrafilm betrekking hebbende op het Zendingswerk in Ned.-Indië. Deze zal plaats hebben des middags te 4.30 uur voor kinderen en des nam 7.30 uur voor grooteren. Met ingang van 46 Januari zijn in verband met de postautodienst de buslichtingen alhier gewijzigd. Deze zijn als volgt Laatste buslichtingen 6 20 u., 42.30 u. en 44 20 u. Afhaaldienst op Zondagen van 8 30 tot 9.30 u. voorm. Vrijdag a.s. treedt voor het „Nut" alhier op de heer Bert Brugman met zijn vermaarde Marionettenvertoond wordt het aloude ridderspel „Genoveva van Bra bant", terwijl na de pauze eenige humo ristische voorstellingen zullen plaats heb ben. Een dergelijke vertooning is voor deze gemeente geheel nieuw, en zal zeker belangstelling trekken. Maandagmiddag vergaderde in de sociëteit van den heer W. de Waal het bestuur der Biesboschvereeniging met de besturen van verschillende waterschappen uit het Land van Altena en eenige ge meentebesturen, teneinde te bespreken het gezamenlijk uit te brengen rappor», aan de Kamer van Koophandel en Fa brieken in de Langstraat te Waalwijk, inzake de afsluiting van den Biesbosch. Deze gecombineerde vergadering stond onder leiding van den heer W H. de Vos te Dordrecht, voorzitter der Bies- boschvereeniging. well. J.l Donderdagavond had alhier, in het Café de Hopwaag bij J. van Geffen de jaarvergadering plaats van de onder linge paardeoverzekering „De Drie Hoef ijzers". De Vereeniging bestaat uit 38 leden met 43 paarden, wahrvan 34 leden aanwezig waren. Na de opening door den voorzitter G. van Loon, werd door den secretaris N. van Hees de notulen I voorgelezen die onveranderd werden goed- j gekeurd. Daarna volgde verslag van den I penningmeester H. Wijburg. Op 4 Jan. 4933. was er in kas f2473.87, de in komsten bedroegen aan inleggeld boete en rente f 408.37, totaal in kas f 2582.44 De uitgaven bedroegen f 680.22. Batig saldo 4 Jan 4934 f4982 22. Verkiezing bestuurslid B. v. Genderen. In zijn plaats werd gekozen R. van Genderen Het op halen der contributie werd aangenomen door A. Groeneveld. Bij de rondvraag kwam de beslissing over artikel 22, be sloten werd, dat de afgekeurde paarden voor rekening van de verzekering komen en dat de eigenaar 85 pet. uitbetaald zal worden. Vanaf heden heeft zich hier als arts gevestigd, ten huize van Joh. Mans, de heer G. Krijger. VOETBABOND S.O.S. Uitslagen van 43 Januari. StormvogelsDe Zwaluwen 2 4. S.V W.W.V.V. 4—5. WilhelminaL.O.N.G.A Afgek. Programma voor 20 Januari. Storm vogelsW.V.V. L.O.N.G.A.—S.V. W. De Zwaluwen—Wilhelmina. STAND: W.V.V. 7 6 0 4 25—40 12 s.v.w. 7 4 1 2 28—15 9 Stormvogels 7 4 0 3 31—17 8 De Zwaluwen 6 2 1 3 15—13 5 Wilhelmina 4 2 0 2 5—12 4 L.O.N.G.A. 5 4 1 3 15-13 3 Achilles 6 0 4 5 5—44 1 heusden. Doordat het R.W.B.-terrein alsmede het W.S C.-terrein waren afgekeurd, konden de aangekondigde competitie-wedstrijden van Juliana i en ii geen doorgang vinden en zullen op een nader vast te stellen datum opnieuw worden vastgesteld. capelle. Het 4e elftal der voetbal vereeniging Capelle speelde j.l. Zondag voor de 3e klasse K N.V.B. tegen R. W.B. te Besoijen, welke wedstrijd door Capelle met 34 gewonnen werd. Het 2e elftal verloor met 43 0 van Kaatsheuvelsche Boys I te Kaatsheuvel. nieuwendijk. Zaterdagmiddag speelde de voetbalver- eeniging Roda een vriendschappelijke wed strijd tegen N.V.V. Het eindresultaat was 4 0 voor Roda. well. J.l. Vrijdag hield de voetbal vereeniging W.V,V. alhier een vergadering ter ver kiezing van nieuwe bestuursleden. Als voorzitter werd gekozen D. van Genderen, A. J. Juinen als secretaris, N. Rooijens penningmeester. Zaterdagmiddag speelde de voetbalver een. N.O.A D. ii uit Wijk tegen W.V.V. alhier een nederlaagwedstaijd, diegewon- werd door W.V.V. met 63. GORINCHEM, 45 Jan. Op de veemarkt waren heden aange voerd 448 runderen, 5 nuchtere kalveren, 0 varkens, 495 biggen, overloopers, 0 schapen en lammeren. Men besteedde voor: Zware kalf koeien f 460200. Melkkoeien f 430480, Kalfvaarzen f 100460. Guiste vaarzen f 80 440 Stieren f Pinken f 6080. Nuchtere fok kalveren f 744. Nuchtere kalveren voor export f 46. Drachtige varkens f 3570. Overloopers 4222 Natte zeugen f2540. Biggen 743, alles per stuk. ROTTERDAM, 45 Jan. Aanvoer 758 varkens. Prijzen per K.G. 4e kw. 2e kw. 3e kw. 39 37 35 hebben wij een groote sorteering. Alle maten. Alle prijzen. GRAVEEREN GRATIS en U kunt er op wachten. Bij aankoop van een paar ringen krijgt U van ons als Uw eerste Verlovingsgeschenk een Hollandsch gewaarborgd Zilveren Suiker schepje CADEAU. Hoogstraat 16, GORINCHEM. wamk

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 4