Binnenland. Voetbalsport. Plaatselijk Nieuws. SCHEEPSRAMP Op den Jangtsekiang is een kleine passagiersboot gestrand en vervolgens in brand gevlogen. Minstens 175 personen zyn bij de ramp om het leven gekomen. Be overlevenden zijn te Sjanghai gearri- veerd. De geredden vertelden, dat de stoomboot en de lichter, die haar sleepte, niet alleen ▼ol passagiers waren, maar bovendien zwaar geladen met katoen en schapevet Be vlammen grepen met groote snelheid om zich heen. Tal van passagiers en de bemanning wierpen zich in het ijskoude •water, waar zy jammerlijk om het leven kwamen. Vierendertig personen, die naar het bovendek waren gevlucht, zijn later daor een Chineesche stoomboot opgepikt. DE EX-KEIZER JARIG. Heden viert de ex-Keizer zijn 75e ge boortedag. Er zyn te Doorn aangekomen 6 Duitsche prinsen, veldmaarschalk von Mackensen e. a. De ex-Keizer, die last van rheumatiek heeft gehad, is weer ge heel hersteld. De armen van Doorn kregen een bos brandhout en een pakket levens middelen. OM GEVALLEN. By het vellen van boomen te Sneek is de 36 jarige Andries Koopmans uit Wol- vega, gehuwd en vader van 6 klndereD, op straat gevallen. Hij zat in de kruin en was bezig takken af te zagen. Door een te vroeg vallende tak, die afbrak werd hy meegesleurd. De ongelukkige was op slag dood. MEISJE DOOR HAAR VERLOOFDE DOODGESCHOTEN. Een verschrikkelijk drama heeft zich afgespeeld in een perceel aan de Bonaire- straat te Amsterdam, waar een jongeman xyn verloofde heeft doodgeschoten en zich daarna zelf een ernstige kwetsuur heeft toegebracht. Beiden waren in de keuken, waar zij in een stoel had plaats genomen. Het schijnt, dat hij toen plotseling een revolver voor den dag heeft gehaald en daarmede eeoige schoten op het meisje heeft gelost. Zy gleed van haar stoel en was onmid- deüyk dood. Een kogel had de hart streek geraakt. De jongeman richtte de revolver vervolgens op zichzelf en drukte af. Hy schynt nog de kracht gehad te hebben om naar buiten te loopen. In de Kinkerstraat sprak hy een politieagent aan ea zeide, dat hij iemand vermoord had. Be agent nam hem toen mede naar het posthuis aan de Borgerstraat. Toen men hem wilde verhooren, zakte hij eensklaps in elkaar. Bij het uitkleeden bleek, dat hy een wonde ter hoogte van de hartstreek had, die sterk bloedde. Hij werd terstond aaar het gasthuis vervoerd, waar onmid- deiyk operatief moest worden ingegrepen. O RING GESTOLEN. Dinsdagavond heeft men zich door open sluiting toegang verschaft tot een perceel aan de Laan van Meerdervoort te 's Hage «a daaruit ontvreemd een bedrag van circa f 280 alsmede een wit metalen ring met saffier. o MORGEN ZAL HILVERSUM ZWIJGEN. De door den Minister aan de V.A.R.A. oatnomen zendtijd (als strafmaatregel we gens het pauséeren na de omroeping van shet bericht van v. d. Lubbe's terecht stelling) zal niet worden verdeeld onder de andere omroepvereenigingen. De Hil- wersumsche zender zal dien dag dus zwij gen. Crt, 4003 GULDEN VERDWENEN. Bij de politie te Rotterdam is aangifte gedaan namens de Gebrs Ten H., dat wit een winkel in de Aert van Nesstraat aldaar uit de Iade van een schrijfbureau een bedrag van ongeveer 4000 gulden zou zyn gestolen. Toen de winkeljuffrouw *s morgens bij den winkel kwam, vond zy de deur niet op het nachtslot. Zij vond het laadje van het schrijfbureau •opengebroken en het geld was verdwenen. GEMORSTE BENZINE VLAMGEVAT. De vier en twintig-jarige monteur J. T. H. te Dordrecht, was bezig met het re- pareeren van een tractor in een loods van het zeehavenbedrijf. Van dezen tractor had hij het benzine-reservoir verwijderd en een nieuw aangebracht. Bij het oven storten van de benzine van het oude in het nieuwe reservoir, morste hij benzine over den tractor en zijn kleeren. Door dat hij vlak bij een brandende kachel stond, explodeerden na korten tijd de ontstane benzinedampen en geraakten zijn tleeren in brand. De ongelukkige rende eerst naar den waterkant, doch durfde niet te springeD, waarna te hulp geschoten jersonen de vlammen met jassen doofden. De man bekwam ernstige b andwonden over het geheele lichaam en moest in het gemeenteziekenhuis worden opgenomen O— GROOTE HOEVE TE HEESCH IN ASOH GELEGD. Donderdagavond is door tot nog toe niet opgehelderde oorzaak brand uitge oroken in de boerderij van den landbou wer R., gelegen aan de Beersche Maas. Terwyl het gezin zich in de woonkamer bevond bemerkte een der familieleden eensklaps, dat het geheele achterhuis der ïoeve in lichtelaaie stond. In allerijl werden pogingen aangewend om het vee uit de stallen naar buiten te drijven. Door de geweldige hitte slaagde men Hierin slechts ten deele eenige kalveren en een aantal kippen vonden in de vuur zee den dood. Met groote moeite kon een paard gered worden. Aangewakkerd door den feilen wind greep het vuur zoo snel om zich heen, dat aan behoud van de hofstede niet te denken viel. In een uur tyds werd de groote boerdery totaal verwoest. Morgen (Zaterdag)-middag 2.30 uur wederom vriendschappelijke wedstrijd door D.V.O. I van Raamsdonksveer en S.V.W. II alhier. HEUSDEN. afloop van de repetitie der was «en afgebroken partij, waarin Schreuders beduidend nadeel heeft. Dinsdagavond zal de HoogEdelG. Heer H. W. Tilanus, in Hotel Concordia, spreken over het onderwerp Fascisme, Nationaal Socialisme, Christelijk-Historische Politiek". Zaterdagavond, 3 Februari, hoopt de Knapenvereen. „De Jonge Garde" alhier, in de Bewaarschool haar Jaarvergadering Maan- te houden. O.m. bevat het programma Na afloop van Fanfare der H. Familie" werd dagavond de halfjaarlijksche vergadering een tweetal tooneelstukken. gehouden. De President, de heer De Mol, sprak het openingswoord, waarna de agenda werd afgewerkt. Besloten werd op 2e Pinksterdag aan het internationaal concours te Veldhoven deel te nemen in de afd. Uitmuntendheid klasse B. De tromdrager Dollekens stelde zich belangeloos beschikbaar, geregeld op Zaterdagmiddag de contributie op te halen. Na afloop hiervan richtte de President eenige woorden van dank tot den heer Directeur Van Hel voort uit Nieuwkuik. Maandag is er bij de damclub V. D. voor de clubcompetitie op waarlijk sensationeele wijze gespeeld. In de eerste klasse ontmoetten elkander Deurloo en Jonker. De traditie getrouw kwam eerstgenoemde in nijpende tijdnood, waardoor hij een bok schoot en zijn tegenstander voor gelyk aantal stukken op dam kwam. Even daarna zag deze echter „spoken in de lucht", waardoor niet alleen de dam verloren ging, maar Deurloo zelfs een stuk voorkwam. Tenslotte moest in een stand van 4 om 4 worden afgebroken. Jongehngsvereenigmg op G. G. „Imanuél", - - - - 1 welke oorspronkelijk was vastgesteld op Te oordeelen naar de prestaties dezer vereeniging van andere jaren, behoeven wij niet te twijfelen of het belooft weer een amusante avond te worden. ALMKERK. Naar wij vernemen heeft de firma Visser en Smit te Papendrecht dezer dagen het grondwerk aangenomen van de Water leiding door 't Land van Heusden en Altena. Dinsdagavond trad alhier voor het Comité van Winterlezingen op Ds. Raams van Kloetingen, met het onderwerp „Het zoeken van de» mensch naar God." Met stille aandacht werd de behandeling van genoemd onderwerp door dezen zeer be gaafden spreker, door de vele aanwezigen gevolgd. Naar wij vernemen hoopt de Herv. Schoolvereen. alhier op 2 Febr., in ge noemde school, een ouderavond te houden. CAPELLE. De jaarvergadering van de Ned. Herv. Het programma in de tweede klasse werd beëindigd. A. Sluijmers speelde Maandag, doch door bijzondere om- een tweetal der dieren zoodanig gewond werden, dat zij moesten worden afgemaakt. DUSSEN. A.s. Zondag zal alhier in de Geref. kerk na den dienst de verkiezing plaats hebben voor een Ouderling en Diaken, respect, tusschen de heeren B, Wijnands en A. Vermeulen en tusschen A. van Dijk en Fl. Raams Dezer dagen had de heer Teuling alhier het ongeluk zoodanig met een fiets rijder in aanrijding te komen, dat hij ba- wusteloos werd opgenomen en geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. GIESSEN. POGING TOT INBRAAK BIJ DB GEBR. NIEUWENHUIZEN. Onbekende man lost twee revolver schoten in de kamer, zonder ie mand te treffen. Dinsdagnacht omstreeks half drin, hoorden de Gebr. N. die een kleine woning langs den 'dijk bewonen, d*t er iemand door 'het uitbreken van een raampje trachtte binnen te komen. De twee bejaarde mannen schrokken ge weldig; uit angst Vloog de een naai den zolder en probeerde door lawaai te maken, zijn 'buurman, die ongeveer 50 M. verder woont, te waarschuwen. De ander nam een groot mes, om zich daarmede te verdedigen, waarop de in dringer een tweetal revolverschoten los te, die echter hun doel misten en in een kast terecht kwamen. De buurman, zekere v. T., kwam bij beëindigd. even serieus als anders en won tegen Swagemakers in de opening een stuk en later, medegeholpen door damblindheid van zijn tegenstander, de partij. J. Deurloo liet tegen Ant. Sluijmers een prachtige kans voorbij gaan. Hij deed in het eindspel een winkans door een offer te niet. Toen Sluymers :u de laatste in stantie er niet in liep, werd remise overeengekomen. De stand is Abr. Sluijmers 4 3 4 6 Ant. Sluijmers 5 2 2 4 6 Deurloo 5 4 2 2 4 Swagemakers 4 2 2 2 In de reserve-atdeeling werd met een jarty begonnen, n.l. tusschen Fitters en Schreuders. Het voorloopige resultaat het hooren van het alarm dadelijk met staudigheden dien avond niet kon doorgaan, zijn hond opdagen. Men vermoedt, dat AUTO VAN DEN DIJK. Woensdagmiddag is een auto op den Zeedijk nabq de z.g. Galgenbocht te Hoorn door de gladheid van den weg geslipt, over den kop geslagen en van den dijk gestort. De inzittenden, twee dames v. B. vit Amsterdam, werden zoo danig gewond, dat zy per ziekenauto naar Amsterdam moesten worden overgebracht ERNSTIGE VECHTPARTIJ TE OSS Maandagavond heeft in en nabij het café van L. aan de Korenstraat te Oss een hevige vechtpartij plaatsgehad. Om streeks vijf uur wilde zekere H., die ge ruimen tijd in het café had vertoefd, zich ©aar buiten begeven, toen hij voor het café aangesproken werd door Van der W Er volgde een twistgesprek, waarop Van der W. in zijn woede zijn woning, welke tegenover het café lag, binnenging en daar alles kort en klein sloeg. Door de stukgeslagen ramen sprong hij vervol gens weer naar buiten en begon een hevige worsteling met H. Door omstan ders werd Van der W. weer zijn woning ïngesleurd, terwyl H. het café binnenging. Van der W. wist zich echter los te ïukken, doch de deur van het café bleek gesloten te zyn. De woesteling sloeg daarop een drietal caféramen stuk en vond H. tenslotte in de keuken, waar Van der W. zijn tegenparty met een mes te lijf ging. Hij bracht hem verwondingen toe aan den hals, doch H. vluchtte om erger te voorkomen. De politie was inmiddels gewaarschuwd en onder hevig en lang darig verzet kon Van der W. tenslotte -worden aangehouden en naar het politie bureau te Oss worden overgebracht, waar hy werd ingesloten. De verwondingen vu H. zyn niet le vensgevaarlijk. HEUSDEN. Zondag a.s. speelt Juliana I haar 42e competitiewedstrijd voor de 4e klasse B.V.B. thuis tegen het sterke Devo 2 uit 's Bosch. Dit is de laatste wedstrijd die Juliana thuis te spelen krygt, daar zij de vier resteerende wedstrijden allen nog uit moet spelen. Juliana, laat dan ook de laatste thuis wedstrijd van de sterkste zijde zien en probeert de 2 winstpunten in eigen bezit te krijgen. Heel gemakkelijk zal dat wel niet gaan, daar Devo over een zeer goed elftal beschikt. Oranje-Witten denkt aan het zoo vurig verlangde kampioenschap. Ge staat nog steeds bovenaan. De wedstryd wordt gespeeld op het Juliana-terrein nabij de brug en vangt aan om 2 uur. Scheidsrechter is de heer H. Hofstaken uit Waalwijk. zal nu gehouden worden a.s Maandag, des avonds 7 uur, onder leiding van Ds. Cuperus. in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" houdt a.s. Dinsdag, des avonds 7 uur, in het gymnastieklokaal der O. L. school in de Kom zijn jaarvergadering. De agenda vermeld4Opening en Notulen 2. Jaarverslagen en Penningmeester3. de hond tot een aanval is overgegaa*, waarop de dief per fiets is gevlulcht. Onmiddellijk heeft men de Gemeen te- en Rijkspolitie gewaarschuwd, die terstond' een onderzoek instelden, waar bij een breekijzer werd' gevonden, dat door hem was achtergelaten. Een ver der spoor heeft men tot heden niet kun nen ontdekken. Wel wisten de bewo ners te vertelleln, dat ziah Zondagmid- Rekening en verantwoording over 4933 dag daar een persoon vervoegde, die 4. Verkiezing van 3 bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren J. Michaël, E. Colet en H. W. Kerst5. Rondvraag en sluiting. De in de weide loopende schapen van J. W. werden door honden achter volgd en aangevallen met het gevolg, dat s.achtpaarden te koop vroeg. Toen me* hem er een wees, is hij daar echter niet heengegaan. De man was he* geheel onbekend1 en men weet niet of men dit in verband kan brengen met dit gebeuren. Juliana II speelt Zondag haar 44 de competitiewedstrijd thuis voor de 2de klasse B.V.B. tegen Devo 3 uit 's Bosch Ook gij, reserve's, probeert de gasten een nederlaag toe te brengen. Zaak zal het daarom zijn te blijven vechten tot het laatste toe, dan is er wel kans op een kleine zege. Deze wedstryd vangt aan om 12 uur en wordt geleid door den heer G. Verhef alhier. Zondag a.s. speelt P.S.V. haar 12e competitiewedstrijd en wel tegen E.M.O.S. uit Helvoirt. De wedstrijd vangt aan om 1 uur. ANDEE. Zaterdag a.s. speelt Sparta alhier een wedstrijd tegen G.V.V. uit Gameren. Aanvang drie uur. Het bestuur van Sparta is thans als- volgt samengesteld H. van Rijswijk voorz., A. van Houwelingen 2e voorz., A. Treffers secretaris en O. Boaman penningmeester. CAPELLE. Het 2e elftal der voetbalvereen. Capelle speelt a,s. Zondagmiddag voor de le klasse B.V.B. te Beseijentegen R.W.B. 2. WERKENDAM. Door de voetbalvereen. S.V.W. II alhier werd een vriendschappelijke wed strijd gehouden tegen D.J.S. II van Go- rinchem, uitslag 2—1,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2