Dit nummer nat uit 2 matten De Grootmoeder UND van altera Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN. IMxenesifaiMl. FEUILLETON. No. 5404 Woensdag 31 Januari 1934 WEES ZEKER VAN UW ZAAK! Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.10, franco per post beschikt f 1.25. Bij onze Agenten lOcent per week. Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur e» Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. O Wees 'niet tevreden met „misschien" Zoogenaamde „Aspirin", die de echte niet is, helpt misschien van uw pijn af. Zij is misschien onschadelijk voor uw hart, uw maag, uw nieren. De ■v, echte Aspirin helpt zeker en is zeker onschadelijk voor uw hart, maag en nieren. De echte Aspirin is kenbaar aan het Bayer-kruis en aan den oranje band om de verpakking. „DOODELIJK DRAMa" IN DE LUCHT. HANDELSVERDRAG TUSSBHEN NEDERLAND EN ARGENTINIË. Tusschen de Nederlandsche eni Ar- jentijnsche regeeringen is overeenstem ming bereikt i nzake het Nederiandsch- Argentijnsch handelsverdrag. Het ver drag zat spoedig worden geteekencf. o DE PRINSES WORDT GEHUL DIGD. Op haar 25sten verjaardag. Voor de huldiging van de Prilnses ter gelegenheid van haar 25sten verjaar dag op 30 April a.s. blijkt buitenge woon groote belangstelling te bestaan in alle lagen van ons volk. Uit verschil lende deelen 'van ons land zijn bij het hoofdbestuur van de vereeniging „de Prince vlag", die deze huldiging orga niseert, t al van adhaesie-betuigingen in gekomen. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling van het hoofdbestuur om des middags een défilé voor de Prinses te doen. houden, terwijl des avonds on der andere in de groote zaal van dén Dierentuin een openbare bijeenkomst zal plaats vinden. Verdér zullen nog verschillende feestelijkheden, naar wij vernemen o.a. van een fakkeloptocht worden georganiseerd. Aan de huldi ging zullen behalve leden van „dePrin- cevlag" ook nog andere organisaties zooals Oranjevereenigingen enz. kun nen deelnemen. Q- Een niet alledaagsch gebeuren speel de zich te Breda af. De landbouwer H. uit Ulvenhout begaf zich met een jachtgeweer op pad, toen hij hoog in de lucht een reiger gewaar werd, die de zonderlingste duikelingen verrichtte. Plotseling schoot het dier pijlsnel om laag en bleef voor de voeten van den jagier dood liggen. Toen de landbou wer den reiger nader onderzocht, zag hij, dat een wezel zich in den hals had 'vastgeklemd, en daar een vreese- lijke wonde .had veroorzaakt. Volk. DE EX-KEIZER 75 JAAR. Véél bloemen en gelukwenschen. De ex-keizer heeft Zaterdag zijn 75stfen verjaardag gevierd. Er was om h|et kasteel, waarschijnlijk ook in ver band mlet het slechte weer, weinig be- Ianjgsbel 1 inig. Hier en daar zag men vlaggleni; op het poortgebouw de zwart- wit-rood|e vlag. Op het kasteel zelf de Hohlenzollern-vlag en op de orangerie die vlag van prinses Hermine. Een ha- kenkruisvlag viel nergens waar te ne- mien. Nu en dan begaven zich inwoners van Doorn naar h/et poortgebouw om die registers te teekenen. Vrijdag en Zaterdag zijn er groote hoeveelheden telegrammen en schrifte- lijke gelukwenschen op het kasteel be zorgd. De meeste gelukwenschen kwa men uit Duitschland. Ook wierden vele honderden bloem stukken op het kasteel afgegeven. Ve llen hadden ook de bloemen achterwege gelaten en vervangen door een gift voor hiet winterhulpwerk van prinses 1 Hérmine. Om half tien werd' begonnen met I een godsdienstoefening in de hall van hét kasteel, welke geleid werd door dominee Schueller uit Keulen en welke door allfe familieleden en een groot deel van bet huispersoneel werd' bijge- woond'. Als tekst van de preek had dominee Schneller gekozen, de slot verzen van Psalm 73. Alle aanwezige heeren waren in civel gekleed'. I Na de godsdienstoefening kregen de j aanwezigen gelegenheid' den keizer ge luk te wenschen en hun cad'eaux aan te bieden. Vele cadeaux bestonden uit bijdragen voor het nieuwe Pinetum van dien ex-keizer. Zaterdagavond werd een feestdiner gehouden. De dag zou worden besloten I met de vertooning van de Ba'i-füm. Mén verneemt nog, dat generaal Mac- I keuzen op huize Doorn is gekomen om de gelukwenschen van het oude Léger aan den keizer over te brengen. Ook rijkspresident von Hindenburg had i gelukwenschen gezonden, de Koningin Moteder zond bloemen. 34. Wij verlaten dit hol en zullen een appartement hebben met rijke meube- Ién, en je behoeft je niet meer af te sloven, om een paar francs te ver dienen; je zult mooie japonnen koo- pen, bijouteriën O! o! vroeger hieldt je daarvan, Pauline. Wel, wel, hoe zou je een zijden kleed vinden? En dan moet je ook een dienstbode hebben. Maar waarom kijk je mij zoo ver slagen aan! O, dat geld... Welnu, je kunt er zonder vrees naar kijken; ik heb het niet gestolen; men heeft het mij gegeven, Pauline, gegeven! De vrouw schudde ongeloovig met het hoofd. Ja, men heeft het mij gegeven, en hetgeen hier op tafel ligt, is niets, in vergelijking van hetgeen wij nog zullen hebben. Geloof je mij niet? Neen. Het geld wordt niet gege ven. Het is belooning voor werken. En wie zegt je, dat ik het niet heb verdiend, en dat ik niet nog meer zal verdienen Zij schudde treurig het hoofd. Weet dan, dat ik een groote dame belangrijke diensten bewijs. Jij! zeide zij. Ja, ik, Pauline; heb je wel eens OPHEFFING MILITAIRE ACA DEMIE? Vrijw. Landstorm verdwijnt? Eerstdaags zal het rapport verschij nen der commissie-Idenburg inzake be zuiniging bij land- en zeemacht. Twee zeer belangrijke punten zullen daarin volgens de „Tijd" vormen de opheffing van de Militaire Academie te Breda (aan de leerlingen der eerste klasse is reeds medegedeeld' dat, indien zij voor het overgangsexamen niet sla gen, zij zullen worden verwijderd) en van den Vrijw. Landstorm. —o— r ff SPORTVLIEGTUIü BIJ NOOD LANDING VERONGELUKT. De piloot zwaar gewond. Zondagmiddag omstreeks half drie is in de omgeving van Rotterdam een sportvliegtuig verongelukt, waarbij de piloot ernstig werd' gewond. Tegen twee uur was de machine, een Aviolanda-sporttoestel, bestuurd door dokter Van der Vliet uit Den Haag, van 'het vliegveld Waalhaven opgestegen. De heer Van der Vliet was van plan in de buurt van het vliegveld een solo vlucht te maken. Dicht bij de gemeente Rhoon heeft hij om nog onopgehelderde reden een noodlanding moeten maken. Daarbij is hij vermoedelijk tegen een telefoon draad gevlogen, met het noodlottig ge volg, dat het toestel omlaag stortte en tegen een dijk terecht' kwam. Het vliegtuig werd zoo goed als totaal ver nield. De heer Van der Vliet kreeg een ern stige hoofdwonde benevens een arm en een beenfractuur en werd in zorg- wekkenden toestand naar het Diaco- nessenziekenhuis te Rotterdam ver voerd. De overblijfselen van het toestel wer den onder politie-bewaking gesteld. n BRAND TE ABBENBROEK. Te Abbenbroek is brand uitgebroken in de woning, 'bewoond door Van der Giesen en zijn 'gezin. Vrijdagavond Iaat nam de vrouw op haar slaapkamer op zolder, een rooklucht waar. Zij waar schuwde haar man, die een onderzoek ging instellen. Bij 'het openen van de slaapkamerdeur bemerkte hij, dat de trap brandde, waardoor 'het onmogelijk was, naar beneden te gaan. Door een dakvenster zijn man en vrouw en kind, met behulp van aan elkaar geknoopte dekens en lakens, naar de dakgoot gevlucht. Door het hulpgeroep zijn de buren wakker ge worden die met behulp van een lad der het drietal uit zijn benarde positie redde. De 61-jarige vader sliep beneden en was door zijn zoon met geroep en gestoot wakker gemaakt. In nachtge waad moest hij 'het brandende huis verlaten. Toen de brandweer, die door den veldwachter was gewaarschuwd, met het blusschingswerk begon, was het spoedig gedaan met den brand, die hoofdzakelijk in de keuken woedde. Uit voorzorg had men de meubelen al uit het huis gedragen. Waschgoed, dat te dicht bij 'de keukenkachel hing, had den brand veroorzaakt. o DR. A. F. PHILIPS. 14 Maart a.s. zal dr. A. F. Philips te Eindhoven zijn 60en verjaardag vie ren. Onder het personeel der Philips- tabrieken zijn reeds verschillende com missies gevormd om 'den jubilaris dien dag 'een grootsche hulde te bereiden. O.rn. zou inien voornemens zijn een défilé en een 'fakkeloptocht te houden. o ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Ongeluk te Lange Ruige wei de. Op dien onbewaakten 'overweg te Lange Ruigeweide op 'de spoorlijn Lei denUtrecht is een melkauto, geladen met melkbussen, in botsing gekomen met den trein, die om 11.50 uit Bode graven vertrekt. De auto werd ongeveer twintig me ter meegesleurd, waarop de trein stop te. De auto 'is geheel vernield'. De eeni- ge inzittende J. 'de G. uit IJsselstein, werd' ernstig gewond door het trein personeel opgenomen. Men vreest voor zijn leven. Het slachtoffer is overge bracht naar het Algemeen Ziekenhuis te Woerden. Politie en dokter waren spoedig ter plaatse. In het ziekenhuis is de chauffeur overleden. hooren spreken van de markiezin de Saulien? Nooit! Nu, dat doet er niet toe. Me vrouw de markiezin de Saulien, die groote dame, dien ik; en zij zal duur betalen, of liever, zij zal de diensten, die ik geroepen ben haar te bewiijzen, mooi beloonen. En welke diensten kan jjj de mar kiezin bewijzen? Wat dat betreft, mevrouw Da- rasse, dat is mijn zaak. O! ik weet wel, dat je iets voor mij verbergt; je hebt nooit anders ge handeld. Je moogt niets weten. Welnu, Pierre, ik geloof evenmin aan je groote dame, als aan de hee- j ren Journeux. Je hebt ongelijk. Je bedenkt allerlei leugens. Goed, je zult wel zien. Dat zal je niet meer zeggen, dat ik mijn tijd door breng met leugens te bedenken. Na een oogenbiik hernam hij: Die dame heeft mij van morgen meer geld gegeven, dan daar is; maar zooals je ziet, heb ik mij die kleeren gekocht; je begrijpt, dat ik mij fat soenlijk moet kieeden, om voor een markiezin te verschijnen. O! zij is wel niet trotsch; zij weet, dat armoede geen schande is; maar toch heeft zij mij geraden mi; goed 'te kieeden. Goed, goed, zeide zij wees stil met je verhalen, waarvan ik geen woord' geloof. O! je herinnert je het verleden niet en je wilt niet op mijn waarschuwingen letten; maar ik zeg toch nog eens: Pierre, pas op! Waarvoor moet ik oppassen? Voor alles. Je bent mal! Pierre, ik heb donkere voorge voelens. Zoo! zoo! zeide hij spottend. Pierre, ik gevoel, dat je je zelf in het verderf stort. Pauline, houd' hu je mond maar. Ja, dat zal ik doen, want ik heb je niets meer te zeggénj, en jij moet toch altijd het laatste woord hébben. Wil je wat eten? Ik heb een stukje gekookt vleesch voor je bewaard. Ik heb geen honger, antwoord- dé hij ik ga naar bed. Welnu je hebt geLijk. Hij ontkleedde zich, ging naar bed, en snorkte na een kwartier. De kruier was weggegaan, en stapte voort, het hoofd op de borst gezonken. Hij dacht aan véle dingen. Eensklaps richtte hij zich op en zeide: Het doet er niet toe, ik zal hem overal als zijn schaduw volgen; waar hij gaat, zal ik gaan; en ik zal alles weten, wat hij doet! Vrouw Darasse was bij het doffe schijnsel der lamp weer aan het ver stellen gegaan. Haar man sliep, maar heel onrustig; hij scheen koorts te hebben. Hij droomde vreeselijk. Zijn vrouw INBRAAK IN KERK TE TER AAR. Verdachte gearresteerd. Dezer dagen is ingebroken in de Geref. kerk te Ter Aar, waarbij o.m. werd' getracht de brandkast te forcee- ren. Reeds thans is het de politie ge lukt, dien vermoedelijken 'dader, een zekeren Van E. uit Alphen a.d. Rijn te arresteeren. I Bij het onderzoek bleek n.l., dat men getracht had de brandkast te openen niet een boor. Deze boor was echter afgebroken, zoodat een gedeelte in de kast was blijven zitten. De boor verwijderde dit gedeelte, waarop dé naam van een ijzerhandel te Alphen voorkwam. De boor bleek daar pas den dag luisterde oplettend, maar vatte niets. Later begreep zij zijne woorden, die haar toen slechts bangé droom en toe schenen. VIII. EEN PLANNETJE. Den tweeden dag na zijn bezoek bij dé markiezin, ontving Pierre Darasse een briefje, dat de volgende woorden bevatte „Wanneer mijnheer Darasse mij over bijzonder gewichtige aangelegenheden heeft te spreken, zal ik op het rendez vous, dat hij mij geven zal, Dinsdag om drie uur des namiddags tegenwoor dig zijn. Het briefje was niet geteekend. Pierre, wat beteekent die brief? vroeg zijn. Zonder te antwoorden, verscheurde liij het briefje en wierp dé stukken uit het venster. Dé vrouw hernam: Het is niet het eerste briefje, dat je ontvangt en waarschijnlijk van de zelfde persoon; ze zijn zeker heel ge vaarlijk, dat je ze zoo dadelijk moet vernietigen Neen; maar ik wil niet, dat iemand met mijn zaken bekend wordt Ik ben iedereen niet. Dat is waar; ik wantrouw je niet; maar zooals ik je reeds heb gezegd, er zijn zaken, die je niet moet weten. Later, Pauline, zal ik je alles zeggen. voor dé inbraak te zijn gekocht door Van E., die werd aangehouden en naai; het Huis van 'Bewaring te 's Graven- hagé werd overgebracht. DOOR EEN TIJGER GEDOOD. Anéta seint uit Benkoelen: In de Marga Bintctehan bij Lais, op 46 K.M. van Bén koelen, werd een inlandsche vrouw door een tijger aangevallen en gedood. o N EDE RL. NIEUW GUINEA. Het Nederlandsche gedeelte va» Nieuw Guinea, ter grootte van ruim 12 maal hét Rijk in Europa is tot dus verre in .ontwikkeling belangrijk ach tergebleven bij andere deelen van Ne- derlandsch Indië. Een aantal belangstel- lénden, van oordeel dat ook in dit deel van zijn overzeesche gebieden Ne derland een .groote Nationale taak te' volbrengen beeft, heeft zich vereenigd tot een comité „het Nieuw Guinea- comité", dat zich tén doel' stelt het be vorderen van de ontwikkeling van Ne- dierlandsch Nieuw Guinea en te gerar ken tot een ontginning van de natuur lijke hulpbronnen en de opheffingvan land en volk tot een hoog economisch peil. Voorzitter van het comité is Mr. Dié Fock, oudi-gouverneur-generaal vaal Niederlandsch Indië; secretaris js Dir. Ir. W. C. Kléin, bestuurslid' van bet Molukkleninstituut te Den Haag. «O—- TRAGISCH ONGELUK TE VEGHEL. Muur van graanfabriek ingestort. Een arbeider onder steen en maïs gedood. Een tweede ter nauwernood gered. Maandagmorgen omstreeks 8 uur, heeft in de graanfabriek van de Wed, F. v. d. Berg een groot ongeluk plaats gehad, dat een arbeider het leven heeft gekost. Toen op de tweede verdié- ping, waar ongeveer een ton mais lag opgestapeld, de arbeiders v. d. Tillaaitt en Hazelberg bezig waren mét ophoi®- pen zetten van mais, stortte plots een' stuk van een der gevels in. De 24-jarige P. v. d. Tiillaart werd door de weg vloeiende mais meegesleurd 'naar bul ten en onder 'de mais en afvallende) steenblokken bedolven. Onmiddellijk werden reddingspogingen in het werk gesteld' om den ongelukkigen jongeman te bevrijden. Hij werd echter dood te voorschijn gehaald. Het lijk werd over gebracht naar het gasthuis, v. d. Til- laart was de «enige kostwinner uit een gezin van 6 personen, waarvan de vader werkloos is. De andere arbeider Hazelberg wist zich vast te klampen aan een balk. Hij heeft daaraan gedurende enkele minuten in een zeer netelige positie Zou het misschien Paolb kunnen zijn, die je schrijft, Paolo, die te Mar seille zoo'n deugniet was? Darasse kreeg een siddering en zag zijn vrouw verwonderd aan. Paolo, vroeg hij waarom' sprak je van Paolo, dien ik sedert acht tien jaar niet heb gezien. In je droomen heb je dikwijls zijn genaam genoemd. Omdat hij mij in gedachten komt* als ik droom. Paolo! misschien is dé arme jongen reeds lang dood. De vrouw sprak niet verder. Zij wisb dat het nutteloos zou zijn. Maar zij was overtuigd. Den volgenden dag ging Darasse om twaalf uur uit. Hij dwaalde gedu rende meer dan twee uur rond en ging slechts in twee herbergen; hij moest voorzichtig zijn, hij ging Paolo spre ken, en had zijn verstand noodig. Om drie uur precies was hij jn het hotel de Lille. Paolo wachtte hem reeds. Op een tafel in het midden der ka mer stond een flesch bier en twee glan zen. Paolo vulde de glazen. Ge zijt warm en hebt natuurlijk! dorst, drink, zeide hij tot Darasse, Beiden ledigden hunne glazen. Ja, zeide Darasse ik moet mij wat verfrisschen. (Wordt vervolgd.) EUWSB voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 1