Voethalsp ort. Plaatselijk üieuws. den oogst 1934 reeds is vastgesteld, dat dit nog niet het geval is, doch tevens, dat de kans dat deze op f12, zal blijven gehandhaafd, niet erg groot schijnt. O— DE ZWARE WESTMOESSON IN INDIË. Aneta seint uit Semarang: De zeer zware regenval, die onafgebroken ge durende den geheelen nacht neer stroomde, veroorzaakte tal van over stroomingen, verkeersstremmingen en verzakkingen. O.a. werd de treinverbin ding tusschen Semarang en Pekalongan gestremd, terwijl, de treinverbinding tusschen TegaL en Pekalongan onder ling nog slechts door middel van over stappen in stand kon worden gehou den, wegens de verzakking van een brug. Ook het asverkeer langs de Noordkust van Java tusschen Sema rang en Cheribon is gestremd. De verbindingen der N.I.S. zijn niet ver broken. Bij het aanbreken van den dag moest de blauwe vlag ter reede !Van Semarang opnieuw worden ge- heschen. Nader wordt gemeld, dat de strem ming van het asverkeer van Semarang in Westelijke richting, nabij Pati ver oorzaakt wordt. Ook de weg naar het vliegveld bij Semarang is onbegaan baar, zoodat het luch[postvervoer naar Semarang wordt bemoeilijkt. o PRINS HENDRIK TE BOEDAPEST. De Az Est wijdt een warm be- gfroetingsartikel aan den in Boedapest vertoevenden Prins der Nederianden. Het blad' herinnert er aan, dat het Nederland was, dat na den wereldoor- als eerste land zich het lot van Hon garije aantrok. Duizenden Hongaarsche kinderen vonden er een liefderijke ver zorging. Een groot deel van de tegen woordige generatie zoo zegt het blad' heeft haar leven aan het Ne- d'erlandsche volk te dartkeh, waarvoor tfank gebracht dient te worden aan Koningin Wilhelmina. Prins Hendrik wera des middags door den rijksbestuurder Horihy ont vangen. Bij zijn komst werd: hij door een eerewacht begroet en daarop-door den adjudant van Horihy aan dezen voorgesteld. Gedurende deze ontvangst werden «Je "beraadslagingen van den Staatsraad die juist onder voorzitterschap van Horthy werden gehouden, onderbro ken. Veldmaarschalk aartshertog Jo seph, bood den Prins een lunch aan in zijn paleis. Aan dezen luch zaten ook de 'Rijksbestuurder en zijn gemalin, minister-president Goemboes, graaf Bethlen en de hertog en hertogin Bor- win van Mecklenburg. o WEGENS VERTREK NAAR INDIË. Oneerlijke concurrentie. In de zaak tegen den meubeihande- ïaar W. B., tegen wien door het O.M. f500 subs. 50 d. was geëischt, wegens bet plaatsen van advertentiën, waarbij •wegens vertrek naar Indië, o.a. meube len ter overname werden aangeboden, waarop een aanklacht door bona-fide nreubelhandelaren was gevolgd, veroor deeld de Haagsche rechtbank den ver dachte tot f300 subs. 30 d. Eenzelfde vonnis werd gewezen ten aanzien van den koopman J. W. S., die eveneens dergelijke advertenties had doen opnemen. Van de hem ten laste gelegde oplichting, werd deze verdach te vrijgesproken. De eisch luidde f600 •sii>s. 60 Vrijgesproken werd de 40-jarige koopvrouw E. W. J., die wegens een dergelijk feit heeft te recht gestaan. de eischen des tijds te doen beantwoor den. Zaken, die mogelijk meer thuis hoor den bij de gewone uitgaven, werden voor een deel gebracht op den kapi- taalsdienst. In kort tijdbestek kwam ruim 20 0D0 M3. niet tot zijn recht. Dit werd geweten aan lekken in de buizen en een deskundige werd een onderzoek opgedragen in Mei 1933, doch tot nog toe werd geen rapport ontvangen. De directeur van het bedrijf heeft, toen de geruchten aanhielden en ook zijn naam werd genoemd, het onder zoek in handen van de politie gesteld. Dit onderzoek had het gevolg, dat tot arrestatie van den kantoorbediende B. werd overgegaan. B. moet zich op sluwe wijze een bedrag van f 53 hebben toege-eigend. Natuurlijk zal een diepgaand onderzoek worden ingesteld, maar veel van wat men" zegt, zal meer tot verdichting dan werkelijkheid behooren. Wel schijnt het er met de incassee- ring van gelden slordig aan toe te zijn gegaan. De burgemeester heeft reeds meermalen op saneering van het be drijf aangedrongen o.m. door verhoo ging van de meterprijs. Door den uit tocht van velen uit Boxtel zal ook dit nu niet meer gaan. Velen, die tot oordeel bevoegd zijn, zijn de meening toegedaan, dat inder- daao een „distributieveriies" zooals dat in Boxtel geleden wordt, een beden kelijk hoog percentage van het ge produceerde gas weergeeft. De toestand van het bedrijf schijnt verre van gunstig. o BEROOVING VAN f3500. Een buitenman heeft bij de politie aan het bureau Groote Paauwensteeg te Rotterdam aangifte gedaan, dat'men hem in een pand1 aan den Hang, waar hij op bezoek was geweest, had be roofd van f3500 aan bankbi jetten. Men had de vriendelijkheid gehad een ge deelte van zijn geld in de portefeuide achter te laten. OVERVAL IN EEN WONING TE AALSMEER. Een indringer heeft bij den zadelma ker Nuyt aan den Aalsmeerschedijk te Aalsmeer gepoogd zijn slag te slaan. De echtgenoote van Nuyt was vroeg naar bed gegaan, doch was wakker geschrokken door het breken van een ruit. Plotseling werd' de deur van de slaapkamer geopend en een gemaskerd man bedreigde haar met moord, in dien zij alarm zou maken. Hoewel he vig geschrokken, stoorde de vrouw zich niet aan het dreigement. Zij schoof een raam open en schreeuwde luidkeels om hulp. De indringer nam daarop de vlucht met medeneming van eenporte- mcunnaie, waarin slechts weinig geld zat. De politie is den vermoedelijken dader op het spoor. HONDERD-JARIGE OVERLEDEN. Te Baarle-Nassau 'is de 103-jarige P. Bernaeris overleden. Op 27 Februari ■zou hij rijn 101 sten verjaardag gevierd hebben. Het vorige jaar was zijn hon- tferste verjaardag 'met grooten luister gevierd. o DE „ZILVERMEEUW" BEGIN MAART IN DIENST. Op de lijn AmsterdamBerlijn. De Zilvermeeuw van de Kon. Lucht vaart Mij., welke machine in Decem ber van het vorig jaar zou starten voor «Je bekende Kerstvlucht naar Ned.-Indië, sfoch op het laatste oogenbiik wegens eeti defect aan den middenmotor door de Pelikaan moest worden vervangen:, zal begin Maart weer in bedrijf ko men voor den dienst op de lijn Am- sterd a m Berl i jn Het vliegtuig wordt uitgerust met drie nieuwe Wright Cyclone-motoren, van hetzelfde type als oorspronkelijk in de F 20 waren gemonteerd. i o— FRAUDE BIJ HET GASBEBRIJF *TE BOXTEL. Er gaan at eenigen tijd geruchten, dat het met de administratie van het gasbedrijf te Boxtel niet in orde is. Ruim twaalf jaren geleden heeft de gemeente het gasbedrijf van de Mij Mabeg overgenomen. At vrij spoedig moesten beduidende kapitalen in de onderneming gestort worden om ze aan geen in totaal neerkomt op 78 luiste raars per 1000 inwoners. o- EEN AANSLAG IN ATJEH. Aneta seint uit Bandoeng: Het le gerbestuur ontving een telegram van den gewestelijk militair commandant van Atjeh, blijkens hetweik de Ambon- neeschen sergeant Pattiwael van het detachement Lokop, door een Iniand- schen veroordeelde met een mes werd aangevallen, waarbij hij aan den on derarm ernstig werd gewond, /ermoe- delijk is wraakneming in het spel. VOETBALBOND S. 0. S. Uitslagen van 27 Januari. Achilles—S. V. W. 1—5. W. V. V— LO.N.G.A. 0—4. StormvogelsWilhelmina 40. Programma voor 3 Februari. S. V. W.De Zwaluwen. L.O.N.G.A.Achilles. WilhelminaW. V. V. De stand is thans W. V. V. 9 6 12 S.V.W. 8 5 12 Stormvogels 9 5 13 L.ON.G.A. 6 2 13 De Zwaluwen 6 2 13 Wilhelmina 5 2 0 3 Achilles 7 0 16 HEUSDEN. 26—15 13 33—16 9 36—18 19—13 15—13 5—16 6-49 DE KONINGIN EN DE PRINSES IN DE RESIDENTIE AANGEKOMEN. H. M. de Koningin en H. IC H. Prinses Juliana zijn Dinsdagochtend te 10.56 Holl. Spoor met den trein uit Zwitserland te 'sGravenhage terugge keerd. Te Rotterdam, waar de trein uit Bazel was aangekomen, werd1 met de Koninklijke wagons en een locomotief een extra-trein gevormd, welke in Den Haag aan het perron van de lijn Hof plein.Den Haag voorreed. De burgemeester, jhr. inr. Bosch Rid der van Rosenthal en de gouverneur der Residentie, luit.-generaal jhr. W. Roëll, waren op het perron ter be groeting aanwezig. Na een kort onder houd in de gereserveerde wachtkamer met deze autoriteiten verlieten de Vor stelijke Personen per auto het stations gebouw om naar het Paleis te gaan. Op het Stationsplein waren vele be langstellenden. Alvorens naar het Paleis Noordeinde te rijden, hebben de Koningin en de Prinses een bezoek gebracht aan H.M. de Koningin-Moeder, ten Haren paleize aan het Voorhout. o GIFT VAN KONINGIN-MOEDER. H. M. tie Koningin-Moeder heeft aan het Comité 'tot behoud der Muse,a Scheurleer, door 'het zenden van een gift haar instemming betuigd met het doel van den Woensdagavond, van wege het Dames-comité in den Dieren tuin gehouden Kunstavond. IN DE KERK OVERLEDEN. De reeds bejaarde heer v. D. uit het Woerdensche Verlaat 'is in de N. H. Kerk te Noorden plotseling overleden, —o HET AANTAL 'RADIO-LUISTE RAARS IN NEDERLAND. Eind December 1933 bedroeg het aantal aangegeven radio-ontvanginrich- tingen 328.201. Het aantal aangeslotenen aan radio- distributiecentrales bedroeg 320.074, het Zondag a s. gaat Juliana I naar Capelle en speelt hare 10de competitie wedstrijd voor de 1ste klasse B. V. B. tegen de club van dien naam aldaar. Oranje Witten, denkt aan het zoo vurig verlangde kampioenschap en pro beert met een overwinning thuis te komen. De wedstrijd vangt aan om 2 uur en wordt geleid door J. Franken uit 's Bosch. Juliana II gaat Zondag a s. naar Baardwijk en speelt hare 12de competitie wedstrijd voor de 2de klasse B. V. B. i tegen Baardwijk aldaar Destijds werd door Juliana dezen wed strijd op eigen terrein met 91 gewon nen, zoodat we haar ook nu de beste kansen geven. Deze wedstrijd vangt aan om 12 uur en wordt geleid door Fr. Slaats uit Waal wijk. Zondag krijgt P.S.V. de Vlymen- sche Boys 2 op bezoek. Voor P.S.V. zal dit een zware wedstrijd worden. De wedstrijd vangt aan om 1 uur. IIEIïPT. Maandag j.l. had de jaarvergadering plaats van de R. K. voetbalvereeniging „Brabantia". De voorzitter de heer Jac. van Vrede opende de vergadering met den Christeiijken groet en heette allen van harte welkom. De ZeerEerw. Heer Pastoor Timmermans geestelijk adviseur der vereeniging kon tot z'n spijt niet tegenwoordig zijn. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd goedgekeurd. Daarna werd door den secretaris rekening en verantwoording over 1933 gedaan. Een en ander sloot met een batig saldo van f 62 64. Vervolgens had de stemming plaats voor het aftredende bestuur. Ge kozen werden Jac. van Vfede 18 stemmen, Ant. Baaiens 16 st., Math. Buys 16 St., Mar. Couwenberg 17 st., Jac. de Hart 17 St., Jos. de Kort 18 st. Als 7de bestuurslid werd gekozen H. v. d. Pol, alsook voor aan voerder van het 2de elftal. Bij de aanbesteding van het knecht schap werd dit gegund aan de laagste inschrijvers: W de Kort en Andr. Cou wenberg, voor f 2,30. Verder werd besloten, dat de leden één cent contributie méér betalen en hier voor een lid wordt aangesteld, om deze op te halen. Dit werd gegund aan Mar. de Hart De voorzitter doet mededeeling over aansluiting bij den bond van verschillende vereenigingen om zoodoende het volk meer op eigen plaats te houden. Met algemeene stemmen werd daartoe besloten Daar er niets meer aan de orde was, sloot de voorzitter onder dank de ver gadering met den Christeiijken groet. HEUSDEN. GEVONDEN VOORWERPEN. EEN HEEREN GLACÉ HANDSCHOEN op het voetbalterrein alhier op Zondag j.l. Terug te bekomen aan de marechaus see-karzere alhier. Vrijdag hield de R.K. Werklie denvereniging „St. Joseph" hare jaar vergadering. Notulen en jaarverslag van den secretaris, alsmede het jaarverslag van den penningmeester, werden keurig in orde bevonden. De aftredende bestuursleden P. v. Deursen en A. Laros, werden beiden herkozen, terwijl M. Pelders werd ge kozen. in de vacature die ontstaan was door 'M. v. d. Berg. De heer P, v. Deursen werd wederom gekozen als voorzitter der vereen. Naar wij vernemen zal er Zondag 11 Februari een wedstrijd worden ge speeld tusschen een sterk elftal van Veteranen en „Juliana". Binnenkort zal met den aanleg van een waterleiding worden begonnen. De buizen worden reeds gelost en de aanbesteding van het grondwerk heeft plaats gehad. De werkzaamheden zullen ongeveer een jaar duren en elk der gemeente die tot toe treding heeft besloten, kan een zeker aantal werkloozen voor de te verrichten werkzaamheden zenden. Door het tot stand komen van een waterleiding worden de belangen der Volksgezondheid ten zeerste gediend, aangezien er in het Land van Altena weinig goed drinkwater aanwezig is en men in verschillende plaatsen is aange wezen op sloot- en boezemwater. Woensdagmorgen had in de Put terstraat een passeerende vrachtauto het ongeluk tegen een lantaarnpaal te ryden van het electriciteitsnet. De botsing kwam zoo aan, dat de paal afknapte. De auto kreeg onbeduidende schade en kon haar weg vervolgen. Dat is hier bij dezen paal reeds de vierde aanryding met het zelfde gevolg. Dinsdagavond j.l. hield de Kies kring 's Hertogenbosch van de Chr. Hist. Unie in het Hótel Concordia" alhier een openbare vergadering. Te ruim half acht opende de Voorzitter van den Kieskring de vergadering met een hartelijk welkomstwoord en sprak zijn voldoening uit dat men zoo flink was opgekomen. Daarna ging hij voor in gebed. Als spreker van dezen avond trad op de heer Tilanus, Lid van de Tweede Kamer, met als onderwerp„Fascisme, Nationaal-Socialisme en Chr. Historisch". Spr. zette de verschillende richtingen op een zeer leerzame en prettige wijze uiteen. Aan het einde van zijn rede werd spr. door de vergadering met een applaus beloond. De Voorzitter gaf hierop gelegenheid voor het stellen van vragen, waarvoor zich 4 personen opgaven. De heer Tilanus beantwoordde de vragen op behoorlijke wijze. Te ruim 11 uur sloot de Voorzitter dezen gezelligen en leerzamen avond en sprak de hoop uit dat in Heusden spoedig een Chr. Hist. Kiesvereen. zal worden opgericht. Daarna werd dezen avond door den heer Tilinus met dankzegging gesloten. Morgen, Zaterdag, hoopt de Kna- penvereen. „De Jonge Garde", des avonds half 8, haar jaarfeest te vieren in de Bewaarschool. Het programma ziet er weer keurig uit en beloofd zooals we dat van deze vereen, gewoon zijn een genotvollen avond te worden. Behalve enkele goedgekozen tooneelstukjes, ver meld het programma ook nog een 8 tal zang- en muzieknummers, welke met verschillende instrumenten- zullen worden gespeeld, hetgeen een bezoek overwaard is. We wenschen de Knapenvereeniging veel succes. Maandagavond zijn er door de damclub „V. D." slechts weinig partijen gespeeld. In de eerste klas won A. Deurloo op fraaie wijze van G. Jonker. In de tweede klas moest eeQ mooie partij tusschen de gebr. Slaijmers in een stand vau 10 om 10 afgebroken worden. Eveneens in de tweede klas, won J. Deurloo van Sjef Swagemakers, deze moet hierdoor degradatiewedstrijden spelen. In de derde klas won A. Schreuders, met veel wederwaardigheden, van Brou wers. Tenslotte werd een fraaie partij tusschen Gijs Jonker en Fitters afgebroken Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteeren de hulppostkantoren werd gedurende de maand Januari iDgelegd f 30619,06 terugbetaald f 21453,44 Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 11228. AALBURG. Bij de op hedenmorgen te 's Bosch gehouden voorjaarskeuring van dekheng sten werd door de Keuringsstamboek- commissie 0. m. goedgekeurd „Superieur de Zuiddorpe", eigenaar de heer P. Bouman alhier. ANDEL. Maandagavond j .l. werd alhier van wege de N.V. Defa, afd. Plantenziekten- bestrijding te Arnhem een lezing met lichtbeelden gehouden over „De ontsmetting van Zaaigranen en Pootaardappelen. De Heer A. Schouten lichtte een en ander toe. Deze avond mag goed geslaagd heeten en was zeer leerzaam. ALMKERK. Naar we vernemen zal de heer J. Schripsema, arts te Gassel tern ij veen (Dr.), zich alhier vestigen als genees heer. BRAKEL'. By besluit van den Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland dd. 27 Januari 1934, No. 226/1 zijn in deze gemeente voor de lichting 1933 vrijgesteld van den dienstplicht wegens broederdienst de navolgende personen B. van Dalen, D. J. van Da'en, W. den Hengst, H. Schreuders, J. C. Vermeulen, J. P. Versteeg, J. v. Wijgerden en H. Pelle BENEDEN-LANGSTRAAT. Naar vette varkens besta-it ge regelde vraag aan den prijs van 36 ct. per K.G. levend gewicht. Jonge biggen worden verhandeld aan den prijs van t 8 tot f 12 per stuk. CAPELLE. Woensdagmiddag geraakte de heer D. uit Loon-op Zand met zijn auto naby het Capelsche veer, door slippen in een diepen sloot. De wagen kwam vrijwel rechtstandig met den neus in den modder te staan. De heer D. wist zich gelukkig uit zijn hachelijke positie te redden. Met een kraan wagen van de Firma De Graaff Co. werd de onfortuinlijke auto in korten tijd weder op het droge gebracht en naar de garage vervoerd. Onder leiding van zijn voorzitter de heer J. Michaël hield het mu ziekgezelschap „Kunst na Arbeid" Dins dagavond in het gymnastieklokaal zijn jaarlijksche algemeene ledenvergadering, welke goed bezocht was. Ongeveer 8 uur opende de voorzitter de vergadering en heette alle aanwezigen hartelijk welkom, waarna hij een kort openingswoord sprak, waarin hij de wer kende leden dank bracht voor de in het afgeloopen jaar betoonde ijver en hij hen aanspoorde in 1934 met nog meer ambitie getrouw de repetities te bezoeken en zich door nauwgezette studie verder in de muziekkunst te bekwamen, waarna de secretaris de notulen voorlas der vorige algemeene ledenvergadering, welke onver anderd werden vastgesteld. Vervolgens bracht de secretaris de heer W. J. van Nieuwenhuijzen - ver slag uit, omtrent den toestand en de werkzaamheden van het gezelschap over het afgeloopen jaar, in welk verslag de voornaamste gebeurtenissen, die voor de vereenigiDg van belang waren, gememo reerd werden en waarin met vreugde melding gemaakt werd van de successen, zoowel door de vereeniging als door so listen, op concoursen behaald. Uit het verslag van den penningmeester den heer E. Colet bleek, dat, niettegenstaande de slechte tijdsomstan digheden, de kas sloot met een voordeelig saldo. De rekening en verantwoording werden door de heeren L de Jong en Joh. Sterrenburg nagezien en in orde bevonden. Met een woord van dank aan den penningmeester voor zijn accuraat beheer en keurige boekhouding, werd deze rekening en verantwoording vervol gens goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Michaël. E. Colet en H. W. 'JKerst, werden bij acclamatie her- W. Kerst, werden bil acclamatie her kozen en namen onder dankzegging: voor het in hen gestelde vertrouwen deze benoeming aan. In zijn dank woord herinnerde de voorzitter nog1 even aan de oprichting der vereeni ging en bracht hij hulde aan den! grondlegger van het gezelschap, on zen oud-voorzitter, thans eerelid, den heer Adr. van Beek te Bilthoven. die nog steeds met de meeste be langstelling met de vereeniging me deleeft. Na de rondvraag, waarvan door enkele leden gebruik werd gemaakt en waarb'ii in beginsel besloten werd tot deelname aan het Maandag 21 Mei a.s. (2en Pinksterdag) door de muziekvereeniging „Harp en Luit" te Vuren te organiseeren Nationaal Concours voor zang-en muziekgezel schappen, werd het huishoudelijk ge deelte van dezen avond door de* voorzitter gesloten. Nog eenigen tijd bleef men daar na in gezellig samenzijn bijeen i* welken tijd een collecte gehouden werd ten bate van het Fonds tot stichting en instandhouding van een muziektent, welke collecte ruim f 12 opbracht. DUSSEN. Naar wij vernemen is de heer O. J. Groeneveld, uit De Werken, thans grenscommies te Nispen (N.B.), met ingang van 16 Febr. overge plaatst naar deze gemeente. 's GRAVENMOER. Tot bestuursleden van de meisjes- vereeniging „Meisjesroeping" werd tot secretaresse gekozen J. Schep, tot alge meene adjunct-secretaresse D. Melsen het bestuur bestaat thans uit J. Verhagen, Presidente, J. Hoefnagel, vice-presidente, J. Schep, secretaresse, J. van Gooi, pen- ningmeesteresse, D. Melsen, algemeen ad j unct-secretaresse. Maandagagavond hield de kring Vrijhoeve Capelle der meisjesvereenigingen in het gebouw der Ger. Kerk alhier een kringvergadering. Het bouwen van een woonhuis aan de Julianalaan voor rekening van den heer G. Rozenbracd, werd bij onderhand- sche aanbesteding opgedragen ann L. van der Dussen alhier. De 's Gravemoersche molen gelegen aan de havenkom gaat verdwynen. Wel is waar dat de molen met de wieken

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2