Ravenswaay's Zes-Maandsche WAARSCHUWING m Uit het dageljjksch leven. Plaatselijk Nieuws* echtzaken. KOFFIE THEE TAÖAK CFRIESCHE HEERENBAAI) Marktberichten. fliiiiieiilaitd. LEVENSGELUK. Daar is geen enkel menschenhart of het voelt in zich den onstilbaren, weemoedigen drang naar geluk. Het kan een jubelend geluks-begeeren zijn, een smachtend verlangen of een droefgeestig hoopen op „iets beters, iets schooners," in elk hart klopt toch de niet tot zwijgen te bren gen geluks-vraag; verschillend van toonaard klinkt in elk menschenhart een stem, die vraagt steeds drin gend vraagt aan het groote, wisse lende leven om levensvreugde. In de diepste gronden van ons hart zit deze trek geworteld en als mensch voelen wii ons geroepen tot de blijheid van een Ideaal en tot het licht der Vreugde. Het is dit mysterieus gevoelen in ons dat woor deloos maar toch duidelijk zegt dat wii van de Schoonheid zijn uitge gaan en dat wij. na den strijd met het harde en moeilijke leven door streden te hebben, took tot de Schoon heid zullen terugkeeren. Want God moet de eindbestemming van elk menschbestaan zijn. Met het onver gankelijke in ons. zullen wii aanlan den bij den Onvergankelijke; met het wijze bij den Wijze met het eeuwig- schoone bii den volmaakt Schoone. Wii hebben een innerlijke bestem ming. De waarde van ons leven wordt enkel inwendig begrepen en verstaan en slechts inwendig wordt het eigenlijke leven beleefd. Op de blanke bladzii van onze ziel worden de daden en gedachten geschreven in Onvergankelijk schrift. En wii heb ben het in onze macht deze bladzii lezenswaard te maken voor den Al- wetenden Lezer, die alle zielen om vat zooals een hand een boek. Dit te begrijpen en daarnaar te leven is de grondslag voor ons le vensgeluk. Want alle vragen van ons hart, alle stemmen, elk zoeken en jagen naar vreugde zal een aflossing vin den in het besef dat wii als mensch een eeuwigheids-roeping met ons me de dragen. HARRY POLL. AALST. Vrijdagavond hield de Qeiten- fokvereenfging alhier haar jaarvergade ring in d-e O.L. school. Aanwezig was het voltallig Bestuur benevens 55 le den. Blijkens verslag van den penning meester was er over 1933 een klein batig saldo. De penningmeester A. Schaap werd vervolgens met algemee- ne stemmen herkozen. Besloten werd aan de houders van Plaatselijk Regi's- tergeiten een bewijs van inschrijving te geven. Nadat verschillende huishoudelijke onderwerpen besproken waren, werd overgegaan tot verloting van eenige van de keuri'ng overgehouden prijsjes. BABYLONIëNBROEK. A.s. Zaterdag zal alhier de Zang- vereen. „Volharding" een uitvoering geven in de O.L. school. Na de pauze zal het tooneelstuk „Gekocht en be taald" worden opgevoerd. Gezien dat voornoemd tooneelstuk op verschelen de plaatsen opgevoerd is en waarmee veel succes gegoogst is, belooft dit een gezellige avond te worden. CAPELLE. J.l. Maandagavond 7 uur hield de Ned. Herv. Jongelingsvereen. op G.G. „Immanuël", onder leiding van Ds. J. Cuperus, in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk haar jaarvergade ring, welke goed' bezocht was en een in alle opzichten uitstekend' verloop heeft gehad. Na het zingen van Ps. 150 vs. 1 en 2 opende de leider deze bijeenkomst met gebed; waarna door hem een in leidend woord gesproken werd en hij de aanwezigen hartelijk welkom heette. De keurig verzorgde jaarverslagen van secretaris 'en bibliothecaris, uit welke verslagen bleek, dat de vereeniging •nog steeds vooruitgaande is, werden onder 'dankzegging aan de function- narissen goedgekeurd. Voor de pauze werden 'een tweetal onderwerpen, af gewisseld door een drietal voordrach ten, ingeleid. Na het zingen van Ps. 81 vs. 1, 2, 3 en 4 werd gepauzeerd. Met het zingen van Ps. 25 vs. 1 en 2 werd het programma na de pauze we der begonnen, waarna de penningm. de heer P. v. d. Hoeven, verslag uit bracht omtrent den financieelen toe stand der vereeniging, waaruit bleek, dat ook deze geen reden tot bezorgd heid gaf. Nog volgden enkele inlei dingen en voordrachten, welke, even als die voor de pauze, getuigden van ernstige studie en door allen met de meeste belangstelling gevolgd werden. Verschillende afgevaardigden van di verse vereenigingen complimenteerden de in jaarvergadering bijeen zijnde zus tervereniging met haar Se jaarfeest. Staande deze vergadering werd Ds. Cuperus aangezocht het eere-voorzit- terschap der vereeniging .op zich te willen nemen, aan welk verzoek door Z.E. onder hartelijke dankzegging ge volg werd gegeven, waarop den eere voorzitter Ps. 122 vs. 3 werd toege zongen. Omstreeks half elf werd deze bij eenkomst na een slotwoord van den voorzitter door dezen met dankgebed gesloten, waarna gezongen werd Ps. 72 vs. 1. GIESSEN. De Gemengde Zangvereeni- ging „Excelsior" hoopt Zaterdag io Februari en niet zooals in ons vorig nummer vermeld is morgen, een openbare uitvoering te geven onder leiding van den Heer A. W. Ha- velaar. RIJSWIJK. Het kinderkoor ,,'t Rozeknopje", directeur de heer A. W. v. d. Nat, is voornemens op Zaterdag 10 Febr. a.s., des avonds 7 uur, een openbare uit voering te geven. Opgevoerd zal wor den de operette „Asschepoester". Een en ander belooft weer, evenals andere jaren, een 'gezellige avond'. WASPIK. Zondagavond hield de vereeni ging „Het Wit-Gele-Kruis" hare alge- rneene jaarvergadering in het patro naatsgebouw. Aan het verzoek der ver eeniging om trouwe opkomst was ge volg gegeven, want de zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. De Voorzitter, de heer A. F. Maas, opende de vergadering met den Chris- telijken groet, waarna de notulen der vorige vergadering onveranderd wor den vastgesteld. De Voorzitter wijdde vervolgens woorden van nagedachtenis aan den Weled. Zeergel. Heer Dr. Wijffels, on langs in den leeftijd van 42 jaren over leden. Spreker rekende het 'zich tot taak den overledene dank te brengen voor al hetgeen hij in het belang der vereeniging, vooral voor het consulta tiebureau voor zuigelingen heeft ver licht. Door den secretaris-penningm., den heer A. de Groot, werd een keurig verzorgd jaarverslag over het afgeloo- pen jaar gegeven. De rekening over het vorige jaar en die begrooting voor het jaar 1934 wer den onveranderd vastgesteld. Door dien Weleerw. Heer G. van Riel, oud-kapelaan dezer parochie, werd vervolgens een propagandarede gehou den. Spreker spoorde alle ingezetenen van Waspik aan, lid te worden van deze onmisbare vereeniging. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. De Voorzitter dankte de leden voor de zeer getrouwe opkomst, waarna de vergadeting met den Christelijken groet werd gesloten. Voor den dienstplicht der lich ting 1935 zijn in deze gemeente 39 personen ingeschreven. WOUDRICIIEM. Gedurende bet 4e kwartaal 1933 werden in deze gemeente voor den Vleeschkeuringsdienst aangege ven 21 koeien, 74 varkens, 11 kal veren, 19 schapen en 1 nuchter kalf. WERKENDAM. Donderdag" 18 Jan. had de afd. W'dam Centr. Bond van Transportar beiders, eene openbare vergadering be legd in de Nutszaal. Reeds ver voor den aanvang was de zaal tot in alle 'hoeken bezet met ruim 300 aanwezigen. De Voorzitter der afdeeling, de heer v. Zuidam, opende de vergadering niet een welkom, waarin hij de houding der Chr. Vakbeweging en vooral hen, die voor enkele centen werkloozen-uit- keering overloopen naar den Chr. Bond en gaf daarna het 'woord aan E. J. v. Lienden, ass. bestuurder van 'het N.V.V. Deze spreker splitste zijn rede in 2 deelen en liet eerst in een keurige rede uitkomen, wat de moderne vak beweging doet en presteert op het terrein der werkloosheidsbestrijding en der werkverschaffing. Dat in meerdere plaatsen niet meer bereikt wordt is hierin gelegen, dat niet dien invloed gegeven wordt aan de arbeiders en zij dan in den raad buiten de commis- sie's worden gehouden. Daarna krijgen we enkele socialis tische strijdliederen te hooren van de arbeiderszangvereen. „Door en voor het Volk", onder de eminente leiding van dhr. A. J. v. Wesemael uit Gorinchem, die op verdienstelijke wijze door deze jonge vereen, werden gezongen, waar voor hun dan ook een dankbaar ap plaus tien deel viel. Dan spreekt de heer van Lienden nog een half uur, waarbij hij vooral stil staat bij het feit, hoe hier in W'dam de arbeiders hun eerstgeboorterecht verkoopen voor een schotel linzenmoes. Deze zin was in hoofdzaak bedoeld voor hen die onzen bond verlaten en overloopen naar den Chr. Bond. Niet uit principe, maar alleen voor een paar centen werkloozen-uitkeering. Het geheel was een keurige rede, waarin voor de Chr. bestuurders stof tot debatteeren had gezeten. Dan krijgen we nogmaals een paar strijdliederen van de zangvereen., wel ke een flink applaus ontlokten. De Voorzitter v. Zuidam vraagt daarfna tot driemaal toe of er iemand is, die het met den spdeker niet eens is, deze kan dan de gelegenheid ver krijgen zijn standpunt daartegen uit een te zetten. Daarf op herhaald ver zoek niemand zich opgaf, ging spr. over tot sluiting, waarbij hij allereerst hartelijk dank bracht aan directeur en leden van de zang voor hun belange- iooze medewerking en spreker v. Lien den voor zijn keurige rede en de aan wezigen voor hun aandachtig gehoor. Zondagmorgen zou in het Ge bouw van Chr. Belangen, zooals ge bruikelijk, de Godsdienstoefening plaats hebben der Oud Geref. Ge meente. Hoewel er ruim een twin tigtal personen aanwezig waren, was er geen voorganger, zoodat ten slot te de aanwezigen naar huis zijn ge gaan. Naar ons verder werd gezegd, staan de zaken van dit Kerkin>stjl- tuut thans zoo, dat er voortaan geen Godsdienstoefeningen meer worden gehouden. Dus de Oud Geref. Ge meente alhier, is opgeheven. ZUILICIIEM. Vrijdagavond 26 Jan. j.l., hield de HoogEdelGestrenge Heer Chr. van den Heuvel, Lid der He Kamer der Staten-Generaal voor de A. R. Kiesvereeniging in de Bijz. Lagere School een rede over„De daden van het Kabinet-Colijn." De school was tot in alle hoeken bezet. Na de gebruikelijke opening en welkomstwoord door den Voorzitter, den heer A. Fuijkschot, ving j;le ge achte spreker met zijn rede aan. Achtereenvolgens behandelde hii het 4-tal punten van het verkiezings program der A. R. partii n.l. 1. Herstel der financiën. 2. Bestrijding der werkloosheid. 3. Herstel van het bedrijfsleven. 4. Handhaving van het gezag. Spreker ging uitvoerig na. in wel ken toestand het ministerie-Colijn de regeering overnam. Speciaal wees hij er ook op met welke groote moei lijkheden de huidige regeering te kampen heeft. Ook de verschillende crises in de vorige eeuwen geven ons vele les sen, welke wii terdege ter harte dié nen te nemen. 'b.v. die van 1790 toen er ook een groote inzinking plaats vond. Het volk greep toen naar verkeerde middelen en zocht hulp van buiten. De Fransche over- heersching is er op gevolgd. Daar na hebben wii de crises van 1830 en 1880 gehad. Dat vooral de laat ste voor ons (volk veel zegen heeft gebracht, staat buiten twijfel, juist uit dien tijd zien wii ontstaan de Chr. School, de kies vereenigingen, de Vrije Universiteit enz. Spreker hoopte daarom dat ook uit deze crisis nog iets goeds mocht voortkomen voor ons volk. Laten wii dan ook ons vertrouwen niet heb ben op menschen, maar alleen op Hem. die alles regeert en bestuurt. Van de gelegenheid tot vragen stel len werd door een 9-tal aanwezigen gébruik gemaakt, welke allen door den spreker werden beantwoord. Het is te hopen, dat de heer Van den Heuvel niet te groote tus- schenpoozen laat om over te komen, om onzen blik op politiek gebied te verhelderen. Boor dhr. Commissaris dei Koningin in de Provincie Gelderland, werd aan de navolgende ingeschre venen der lichting 193S vrijstelling verleend wegens broederdienst A. v. d. Bogerd, H. van Herp en A. Hobo. Ter vleeschkeuring werden over de afgeloopen maand aangege ven 1 koe en 4 varkens. Deze wedstrijd eindigt op 28 Februari a s. De/inlevering der zakken kan echter nog de geheele maand Maar/ plaats hebben. Na 31 Maart 1934 worden alle inzendingen voor/üe Zes Maandsche geweigerd, daar de nieuwe tabakswet het a^énemen van ledige zakken, van tabak afkomstig, heeft verbodep! Doe nog mee aan deze prachtige wedstrijd'! Honderden prijzen zijn te winnen, waaronder 35 hoofdprijzen, zooals Huis- of Slaapkamer-ameublement, enz. Deelname aan de „Zes Maandsche" té geheel kosteloos. Het be treft alleen het sparen van ledige zakken. Circulaire, betreffende deze Zes Maandsche", is bij Uw winkelier gratis verkrijgbaar Wij wijzen er nog speciaal op;' dat de bonnen van onze Cadeaux- Artikelen en de voorzijden/van onze Letters-Artikelen, welke afkomstig zijn van Koffie, jFhee, Cacao, Margarine, Koek of Zeep, ook na 31 Maart 1934 hun volle waarde blijven behouden. ALLEEN bonnen en zakken welke van TABAK afkomstig zijn, mogen wij na 31 Maarf/as. NIET meer aannemen. N.V. v./h. M. RAVENSWAAY ZONEN TE GORINCHEM. Enkele aanbevolen merken GEELMERK-KOFFIE23 cent per half pond GROENMERK KOFFIE35 cent per half pond PAARSMERK-KOFFIE50 cent per half pond GEELMERK-THEE 24 cent per ons GROElSjMERK THEE28 cent per ons BB K. BRUIN 10 cent per ons B.BjK. ROOD'20 cent per ons B B K GROEN40 cent per ons Alles prima KwaliteitVraagt Uw winkelier I GERECHTSHOF 'S-BOSCH. In de hoop dat hii 't goed krijgt. W. B. en A. v. d. S.. twee varens gezellen uit De Werken, stonden in hooger beroep terecht wegens ver schillende diefstallen. Ze waren des wege eenige malen veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. De eerste beriep zich op ziekte en armoede. Hii was t.b.c. lijder en de burgemeester hielp hem niet. De andere zocht een uitvlucht door te zeggen, dat hii al zoo lang werkloos was en geen steun kreeg. Verdachten hadden ganzen, paling en sigaren ontvreemd. De eisch luidde bevestiging der verschillende vonnissen. Verdachte B. kwam met een dok tersbriefje, waaruit blijken moest, dat verdachte niet voor de cel ge schikt was vanwege zijn gezondheids toestand. De adv .-gen. hechtte niet veel aan verklaringen als van den dokter van het dorp X. Spr. had van den di recteur der gevangenis te Schevenin- gen vernomen, dat de gevangenis daar uitstekend was voor t.b.c. lij ders. Daar is de lucht goed en er is een dokter en een ziekenïzaal. Nou. dan ga ik er graag lieen, in de hoop dat ik het in de gevan genis beter krijg dan in De Werken, want daar moet ik honger lijden, aldus verdachte. B.Ct. 100 180 'sHERTOGENBOSCH, 31 Jan. Op de markt van heden waren aange voerd 2236 stuks, 1577 stuks hoornvee, 531 biggen, 13 zeugen, 40 schapen of lammeren en 75 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f160 tot f280 per stuk Kalfvaarzen 140 230 Magere Ossen en Koeien Vette Ossen en) le kw. 2730 p. pond Koeien 2e 26—28 Pinken van f 80.— tot f160.p. st. Zeugen 50.75. Biggen 8.— 13.— Schapen 8.12. Lammeren Aanvoer vet vee kleiner, prijshoudend. Kalfkoeien en vaarzen kalmer. Magere ossen en koeien handel goed. Pinken handel vlug, prijshoudend. Dragende varkens zeer kalm. Biggen ongeveer als vorige week. Schapen en lammeren prijshoudend. Afloop markt vlug. Aanvoer Rundveecentrale 87 stuks. 's HERTOGENBOSCH, 30 Jan. Boter. Aanvoer 17.325 K.G. Hoogste prijs f 1.51. Laagste f 1.41. Middel f 1.49. GORINCHEM, 29 Jan. Op de eierveiling van heden waren rangevoerd 32793 stuks. De prijzen varieerden Kippeneieren f 2.70f 3.50 Jonge hennen eieren f f Eendeneieren f 3.40f 3.60. per 100 stuks. ZALTBOMMEL, 30 Jan. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 13 biggen, prijs van f7—f12. 44000 eieren, prijs per stuk 2s/i k 4 cent700 K.G. boter, prijs per x/, K.G. roomboter f 0.90, boerenboter f 0.90 BIJZONDERE VRIJWILLIGE LANDSTORM. Het aantal vrijwilligers van den Bijz. Vrijwilligen Landstorm is, naar Het Land storm blad meldt, in 1933 gestegen van 76,414 tot 80,305. Het aantal aangesloten reserve-officieren overschreed de 2000. DE BRAND IN DE TELEFOON- CENTRALE TE AMSTERDAM. Toch brandstichting. De hoofdingenieur eerste klasse bij 't hoofdbestuur bij de P.T.T. alhier, Ir. J. H. Warning, die als chef van den functioneelen dienst door de Amsterdam- schen officier van justitie, Mr. Dr. J. A., van Thiel, is benoemd als deskundige, teneinde ten behoeve van het justitieele onderzoek naar de oorzaken van den brand in de Amsterdamsche telefooncentrale een rapport uit te brengen, heeft die taak volbraclt. „Het Volk" bericht, dat Ir. Warning zijn rapport dezer dagen aan de justitie ter hand heeft gesteld en dat een tech nische oorzaak van den brand door hem, zooal niet geheel, dan toch voor het grootste deel uitgesloten wordt geacht. Deze deskundige komt tot de conclusie, dat zooal niet voor de volle honderd procent, toch voor een zeer belangrijk percentage opzettelijke brandstichting moet worden aangenomen. o— VALSCHE BANKBILJETTEN VAN TWINTIG GULDEN. Te Amsterdam is een man aangehou den, die verdacht wordt valsche bank biljetten van twintig gulden te hebben nagemaakt en uitgegeven. WIELRIJDER ZWAAR GEWOND. Liet zich door een auto voorttrekken. De 22-jarige B. uit IJsselstein liet zich per fiets door een vrachtauto op den IJsselsteinschen weg te Jutphaas voorttrekken. Hij kwam te slippen en vloog tegen, een boom aan. Met een ernstige sche delbreuk werd de jongemjan opgeno men. TREINWAGON RAMT KANTOOR MUUR. Een ware verwoesting aangericht. Te Luijkgestel aan de N.-Brabantsch- Belgische grens, geraakte op het em placement van de metaalfabriek een wagon van een trein los. Met groote vaarf reed de wagon recht op een muur van 'het kantoor der metaalfabriek! aan. De voormuur stortte in en alles wat zich aan meubilair in het kantoor be vond, werd vernield. De wagon reed door tot hij op een binnenmuur stuitte, waar hij tot stilstand kwam. Gelukkig waren er geen personen in het kantoor aanwezig. De materieele schade is zeer groot. o— DOOR VLIEGWIEL GEGREPEN. In de moutfabriek te Gennep werd de arbeider H. Wouters door het vlieg wiel van een machine gegrepen en eenige malen rondgeslingerd. Een an dere arbeider had de tegenwoordigheid van geest direct de machine stop te zetten. Het slachtoffer bleek, toen hij uit zijn benarde positie was bevrijd, ernstige verwondingen te hebben opge- loopen. In levensgevaarlijken toestand werd 'hij naar het ziekenhuis over gebracht. j T'r -M

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 6