Voetbalsport. Ruwe handen Marktberichten Plaatselijk Hieuw». Huiteniand. Rechtzaken. I\GEZO.\DEV Rivierberichteii. Akveld's Groot Brievenboek komende werken, behoorende tot de werken voor de Maas verbetering. Ra ming f630.000. Laagste inschrijver A. Volker Lzn., te Sliedrecht, met f463.000. DE SCHUTSLUIS BIJ ST. ANDRIES GEOPEND. Zaterdagmorgen is in tegenwoordigheid van aatoriteiten van den Waterstaat met eenige plechtigheid de sluis by Sint Andries geopend. De inspectieboot „Inspecteur Rese" uit Nijmegen voer het eerst door de sluis gevolgd door een gepavoiseerde sleep. Daarna is de sluis door de scheep vaart in gebruik genomen. HEVIGE TWIST TE GRONINGEN. Moord-geroep deed erger vermoeden. Zondagochtend werd uit een raam van een perceel aan de Aastraat te Groningen „moord I" geroepen. Een voorbijganger, die dezen angstkreet opving, spoedde zich naar een politiepost aan den Aaweg, waarop een aantal agenten het perceel binnen gingen. Bij hun komst bleek, dat er niet van 'n moord sprake was. Mevr. H. met haar zoon en dochter bleken slaags te zijn geraakt met den bewoner van de tweede etage, Van D. en zijn huishoudster. De oorzaak was gelegen in een geschil, ontstaan door een huurkwestie. De politiedokter N., die eveneens ter plaatse verscheen, moest de vechtenden, die eenige lichte verwondin gen hadden opgeloopen, verbinden. De recherche, die de zaak verder on derzoekt, zal van deze onverkwikkelijke zaak proces-verbaal opmaken. minder dan 25 kanaries, die in verschil lende kooien in de kamer aanwezig waren, zyn in de vlammen omgekomen. STAKENDE WERKLOOZEN. Vijftig Meppeler werkloozen, te werk gesteld in de Rijkswerkvtrscbaffing in het Staphorsterveld, legden dezer dagen 't bijltje in dit geval de schop er by neer, omdat het volgens hun meening veel te koud was, om buiten te zijn. Ze begaven zich naar het Bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon te Meppel, waar ze hun nood klaagden, waarna de directeur hun te kennen gaf, dat hij niets aan de zaak kon veranderen en hun den raad gaf, maar zoo spoedig mogelijk weer terug te gaan en het werk te vervolgen. De opzichter had zich echter reeds telefonisch met de Grond Mij. te Zwolle in verbinding gesteld, waarop de directie in afwachting van de nadere beslissing van den Rijksinspecteur der werkver schaffing in Drenthe, gelastte, allen, die 't werk hadden neergelegd, te schorsen. Tegen dit besluit was niets meer in te brengen en andermaal gingen de ar beiders weer naar Meppel. laatste wordt bereikt door een versje op het orgel van .Volksonderwijs" en een enkele maal door het laten afdraaien van een gramophoonplaat. Het Bestuur van den Cursus be staande uit den Predikant onzer gemeente en den zich Christ. Hist, noemenden Wethouder staat blykbaar wèl op een breed standpunt, daar op Vrijdag, 26 Januari j.l., te omstreeks 7 uur nam., het verboden lied der V.A.R.A. n.l. .de Internationale" lustig door den gramophoon werd ten beste gegeven. EEN ABONNÉ. Woudrichem, 5 Febr. 1934. OVERREDEN. Zekere W. uit Reuver, die zwervende was, werd op den Hornerweg door een taxi uit Roermond, bestuurd door den chauffeur K. uit Hom, gegrepen en op slag gedood. Men vermoedt dat W. be schonken is geweest. In een van zyn zak ken werd een fteschje met spiritus ge vonden. Te Bennekom, gemeente Ede, is een dame door de stoomtram gegrepen en gedood. Het signalement kon niet worden vastgesteld, daar het lyk geheel verminkt was. Naar de „Courant" meldt, is het slacht offer door haar man herkend. De vrouw, de 54 jarige mej. Holenaar, was op weg naar de Herv. Kerk en werd vlak bij het kerkgebouw gegrepen. De machinist noch de conducteur hadden iets van de aan rijding bemerkt. Haar man, ongerust over het uitblijven van zyn vrouw, was op informatie uitgegaan naar het dorp en kwam daar tot de vreeselyke ontdekkiDg. o EEN VL1EGDIENST BRUSSEL—VLIS- S1NGEN—AMSTERDAM De K.L M. heeft onderhandelingen aan geknoopt om in samenwerking met de Sabena een luchtdienst Brussel-Antwerpen Zoute- Vlissingen-Haamstede-Amsterdam te openen. Hierdoor zouden de Belgische havenloodsen in de gelegenheid worden gesteld om in den tijd van 30 minuten van Antwerpen naar Vlissingen te vliegen. o BOERDERIJ EN VEE VERBRAND. Te Schijndel is door onbekende oorzaak een boerderij annex logement .De Heide bloem" van M. Roks, afgehrand. De ge- heele inboedel en de landbouwgereedschap pen gingen verloren. Twee koeien, een kalf, eenige varkens en kleinvee kwamen in de vlammen om. Het vee was niet verzekerd, de inboedel laag. o DE OVERSTROOMINGEN IN MIDDEN-JAVA. Aneta seint uit BataviaVolgens de uit Midden-Java ontvangen berichten is thans overal het water aan het zakken. Het peil van de Kalibodri is weer nor maal. De bandjirs zijn geheel verdwenen. Er zyn in totaal 120 huizen vernield. O— •KAN MET KOFFIE OMGETROKKEN. Het 1 jarig zoontje van den heer Jac. Sp. te Nieuw-Borgvliet heeft een koffiekan omgetrokken en de kokende inhoud over het lichaam gekregen. Het kind bekwam ernstige brandwonden en is in het Gast huis te Bergen op Zoom overledon. SMOKKELAARSBENDE GESNAPT. Aan een wachtpost te Bergen op Zoom is een bende smokkelaars gesnapt. Met achterlating van een groote partij boter en suiker, welke in beslag werd genomen, wisten de smokkelaars te ontkomen. Doos30en60ct 18000 GULDEN VERDUISTERD TE BEUGEN. Kassier van de Boerenleenbank gearresteerd. Op aangifte van de Centrale Boeren leenbank te Eindhoven is gistermorgen gearresteerd, verdacht van fraude tot een bedrag van circa 18000 gulden ten laste van de Boerenleenbank te Beugen, een zekere H., kassier der Boerenleenbank aldaar. De fraude, die op zeer geraffineerde wijze is geschied, was eenige dagen ge leden ontdekt door den inspectie-dienst der Centrale Boerenleenbank. De plaat selijke Boerenleenbank te Beugen is tegen schade door fraude verzekerd, zoodat de spaarders geen schade zullen lijden. HEUSDEN. Zondag jl. speelde Juliana I hare 3de competitiewedstrijd uit voor de 1ste ilasse B.V.B. tegen Capelle II aldaar. Juliana won dezen wedstrijd met spre- cende cijfers 60 en heeft dus flink van zich afgebeten. Bravo, „OranjeWitten", de kampioen- tansen zyn schitterend I Scheidsrechter was de heer J. Franken uit 's Bosch, die dezen wedstrijd correct eidde. Ziehier de stand tusschen de eiders uliana' 13—11—0—2 47—12 22 Kaatsh. Boys 13-11—0—2 17—15 22 Nivema 13— 8—2—3 28—18 18 Juliana II speelde Zondag hare 2de competitiewedstrijd uit voor de 2de dasse B.V.B. tegen Baardwijk IV aldaar. De Benjamins deden het voor hunne groote broers niet onder en wisten te winnen met 21. Deze wedstrijd werd geleid door Fr. Slaats uit Waalwyk. De wedstrijd tusschen P.S.V. en Vlijmensche Boys II is Zondag j.l. niet tunnen doorgaan, aangezien de scheids rechter niet was opgekomen. De tweede Zondag van elke maand wordt door de R K. V. B. niet gespeeld, zoodat P.S.V. a.s. Zondag geen wedstryd zal hebben. NIEU WEND IJK. Zaterdag speelde de voetbalvereen. Blauw-Wit-Junioren een wedstrijd tegen Regenboog uit Gorinchem. BlauwWit won dezen wedstrijd met 72. GORINCHEM, 5 Febr. Op de veemarkt waren heden aange voerd: 138 runderen, 4 nuchtere kalveren, 0 varkens, 255 biggen, 90 overloopers, 310 biggen, 0 schapen en lammeren. Men besteedde voorZware kalf koeien f 160—220. Melkkoeien f 130—180, Kalfvaarzen f 140170. Guiste vaarzen f 90—130. Stieren f 60120. Pinken 60110. Nuchtere fokkalveren f 711. Nuchtere kalveren voor export f 4—6 frachtige varkens f 3570. Overloopers 222. Natte zeugen f2540. Biggen 12, alles per stuk. ROTTERDAM, 5 Febr. Aanvoer 800 varkens. Prijzen per K.G. le kw. 2e kw. 3e kw. 38 36 34 MAN DOOD GEVONDEN. Toen de politie te Tilburg zich toegang had verschaft tot de woning van den alleenwonenden 72-jarige H. v. d. Els hout, welke reeds eenige dagen gesloten bleef, vond zij het lijk van den ouden man. Als doodsoorzaak vermoed men een beroerte. 25 KANARIES VERBRAND. Tydens de afwezigheid van de bewoners ontstond brand in het woonvertrek van den bakker De Rooy te Velsen-Noord. Het woonvertrek brandde geheel uit. Niet ROTTERDAM, 6 Febr. Op de veemarkt waren heden aange voerd 191 paarden, 4 veulens, 1509 ma gere en vette runderen, 1923 vette talveren, en graskalv., 377 nuchtere talveren, 131 schapen of lammeren, overloopers of varkens, 21 biggen, 24 bokken of geiten. K.G. 2e kw. foeien Ossen Stieren Per le kw. 56—60 54-58 50—54 50—54 44—48 46—48 Vette kalveren 85-95 70-75 Per stuk 3e kw 38—42 38—40 40—42 50—55 HEUSDEN. de hengst „Superieur de Zuiddorpe", eigenaar de heer P. Bouman alhier, voor vyf jaren is goedgekeurd. ANDEL. Het muziekgezelschap „Andels' Fanfarecorps" heeft besloten op den Tweeden Pinksterdag in de 2de afdeeling deel te nemen aan het groot nationaal concours te Rotterdam. We vernemen, dat de heer H. P. van Ieperen, onderwijzer aan de Byz. School, in verband met de ziekte van den heer Calame, tot tydelyk Hoofd is aangesteld. ALMKERK. Donderdag, 8 Februari, des nam. half zeven, hoopt Ds. Meijster, Geref. pred. te Rotterdam, in de zaal van de Wed. Dekker alhier op te treden voor het Co mité van winterlezingen. Onderwerp „De Jonge Generatie". CAPELLE. De Onderlinge Tuinbouwvereen. alhier, hield j.l. Vrijdagavond 7 uur in het café van den heer J. Quiryns aan de Vaartkant een ledenvergadering onder leiding van haar voorzitter, den heer C. Sterrenburg. De voorzitter opende de vergadering en heette de aanwezigen welkom, waarna de secretaris, de heer J. den Hollander de notulen der vorige vergadering voorlas, welke werden goedgekeurd en vastgesteld. eenige bespreking werd besloten het vervoer der groenten naar de veiling te s Hertogenbosch publiek aan te bestedeD. Van de geboden gelegenheid tot contract teelt van boonen werd een ruim gebruik gemaakt, evenals van de gelegenheid tot collectief aankoop van boonstokken en rietmatten. Met een woord van dank voor de be- angstelling werd te ongeveer 9 uur de vergadering door den voorzitter gesloten. De landbouwer J K. had j.l. Vrydag ret ongeluk in de schuur van een ladder op den steenen dorschvloer te vallen. )r. R., die oogenblikkelijk ter plaatse was, constateerde een gebroken pols en achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Raamsdonksveer noodzakelijk. Tijdens de gewone collecte in de Geref. kerk aan het Bruggetje werd j.l. Zondag een gift van f 100,gecollecteerd. Voor den vleeschkeuringsdienst werden ter gemeente-secretarie van Sprang- Capelle gedurende de maand Januari aan gegeven 15 runderen en 66 varkens. DUSSEN. Als een bijzonderheid kan worden gemeld dat L. v. d. O alhier dezer dagen Melkkoeien f150 k f250 Kalfkoeien f160 a f260 Stieren f150 a f260 Pinken f 50 k f100 Graskalveren f 28 a f 60 Vaarzen f 95 a f140 Werkpaarden f 80 k f160 Slachtpaarden f 80 k f140 Veulens f k f Hitten f 60 k f 90 Biggen f 6 k f 8 Nuchtere fokkalv. f 10 k f 17 id. slachtkalv. f 5 k f 8 Lammeren f 11 f 17 Biggen per week fl .10 k f i .20 Met ingang van 21 Febr. a.s. is aan den heer A. v. d Plas, Brigade-Com mandant der Kon. Marechaussée alhier, op diens verzoek, overplaatsing toegestaan naar de Brigade Kaatsheuvel. Wachtmeester Kik uit Steenbergen wordt dan met dezen datum aangewezen voor standplaats Heusden. Zaterdagavond vierde de Chr. Kna penvereeniging „De Jonge Garde" in de Bewaarschool, welke tot in alle hoeken gevuld was met belangstellenden, haar elfde jaarfeest. In zijn openingswoord heette de Eere-voorzitter ds. Kloots, allen hartelijk welkom en sprak zijne voldoe ning uit over de groote schare die was opgekomen om met de jeugd te genieten van het keurig verzorgde programma, dat nu volgen zou. In de eerste plaats werd den secretaris gelegenheid gegeven zijn jaarverslag over het afgelcopen jaar uit te brengen, waaruit bleek den levendigen toestand der vereeniging. Behalve enkele goed uitgevoerde samenspraken die zeer goed tot hun recht kwamen en waarvan de aanwezigen zichtbaar genoten, werden we ten zeerste verrast door een zeventa muzieknummers, welke met begeleiding van orgel, en verder tal van huiselijke muziekinstrumenten, werden uitgevoerd welke te samen een keurig harmonisch geheel vormden, die werden uitgevoerc door verschillende leden der vereeniging, waarvan vooral muziekliefhebbers in het bijzonder hebben genoten. Ook van buiten de gemeente was groote belangstelling, nl. uit 's Bosch, Well, Veen en Genderen waren afgevaardigden aanwezig welke hunne gelukwenschen hadden over te brengen. Te rHim halt twaalf sloot ds. Kloots dit jaarfeest met dankzegging en gingen alle aanwezigen zichtbaar voldaan huiswaats met den wensch dat „De Jonge Garde" ons weer spoedig met hun „Orkest" zal komen verrassen. Vrijdag, 9 Februari, hoopt voor 't Nut van 't Algemeen alhier op te treden de heer G. Peiger uit Amsterdam. Gaf deze vorigen winter een „Chineeschen de Herv. Chr. Jeugdcentrale als spreker op te treden Ds. D. J. Lazonder van Tienhoven, vroeger predikant alhier. Voor een te beroepen predikaat by de Chr. Geref. Kerk alhier, is het navolgende tweetal opgemaakt 1. Ds. L. S. de Boer van Leerdam. 2. Ds. C. Smits te Nieuwpoort. 2 witte mollen wist te bemachtigen. LOONSCHEN DIJK. In de Ned. Herv. Kerk alhier, trad j.l. Vrijdagavond 7 uur, daartoe uitgenoodigd door de Ned. Herv. Jongel.- vereen. op Ger. Gr. „Gidëon", als spreker op Ds. Lekkerkerk uit Oldebroek, die tot uitgangspunt zijner rede de beproevingen van Job genomen had Door de vele aanwezigen werd de spreker met belang stelling in zijn gedachtengang gevolgd. DE VLOEK DER SLECHTE WERELD-DISTRIBUTIE. Ontstellende cijfers, die een vreese lyke aanklacht beteekenen Het hulpcomité tot leniging van den wereldnood te Boston, publiceert de volgende eyfers over het algeloopenjaar: In de geheele wereld door honger gestorven 2.4 millioen menschen, doer zelfmoord (uit nood) 1.2 millioen menschen. Vernietigd werdenom de goederen op prys te houden, 2.5 millioen K. G. suiker 400.000 waggons graaD, 144.000 waggons ryst, 267.000 zakken koffie, 1.4 millioen K.G. vleesch. Het comité vei klaart, dat de vernie tigde levensmiddelen voldoende zouden zijn geweest om twee derde van de ver hongerden te redden —o— BLOEDIG GEVECHT IN EEN DANSZAAL. Twee officieren, die in een der voor naamste dansgelegenheden te San Paulo (Brazilië) twist met andere bezoekers hadden gekregen, verlieten het lokaal. Een uur later keerden zij terug met een troep soldaten, die de danszaal binnen drongen met de bajonnet op het geweer en alles kort en klein sloegen. Er ontstond een ontzettend tumult vrouwen en kinderen werden onder den voet geloopen en velen sprongen uit de vensters op straat. In korten tijd werden vele personen gedood en nog grooter aantal gewond. Er is een grondig onder zoek ingesteld, maar het aantal slacht offers is niet bekend gemaakt. Officieus wordt het aantal dooden ver meld met 12 en dat der ernstig gewon den op 20. De soldaten behoorden tot de regimenten uit Noord Brazilië, die sedert de omwenteling van 1932 te San Paulo zijn gestationneerd. GERECHTSHOF 'S-BOSCH. J. L. arbeider te Almkerk, mishande ling, f 20 subs. 20 d. hecht. J. Harbeider te Oosterhout, mishan deling, een maand gevang.str. H. H., arbeider te Oosterhout, vrijge sproken. (Buiten verantwoording der Red.). Geachte heer Redacteur. Zoudt U zoo goed willen zijn, onder staande in Uw veelgelezen blad op te nemen 7 Bij voorbaat dank. Op den cursus voor jeugdige werk loozen alhier zorgt men op gepaste wijze voor het nuttige en aangename. Het Avond", die zeer in den smaak viel, dit jaar zal hij met een „Japanschen Avond" komen, 't Zullen stellig weer gezellige en nuttige uurtjes zijn. AALBURG. Vrijdag, 9 Februari, hoopt Ds. P. Zandt uit Delft, des avonds om halt zeven in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden. Op aansluiting van het bericht in NIEUWENDIJK. Het jaarlijksch onderzoek van dienstplichtigen der landmacht lichtingen 1922 en 1925, zal in de maand Juni plaats vinden. De heer Adr. van der Stelt is herkozen tot Penningmeester van de Landbouwvereen. „Vooruitgang" alhier. Van de 32 ingeschrevenen voor den dienstplicht in deze gemeente, lichting 1935, zullen 13 personen recht hebben op vrijstelling wegens broederdienst, RAAMSDONKSVEER. Door de afdeeling van den Chr. Nat. Werkmansbond werd als onder- afdeeliog opgerichtDragershulp, ten doel hebbende, overleden Bondsbroeders of huisgenooten van hen kosteloos graf waarts te dragen. Gedurende Januari passeerden in totaal 1433 op- en afvarende vaartuigen met een gezamenlijken inhoud van 196729 ton de Dongebrug. De heer Mertens werd benoemd tot Opperbrandmeester in de vacature van den heer J. P. G. van der Meer. Wegens a.s. huwelijk heeft Zr. Schererman ontslag aangevraagd als Wijkzuster te dezer plaatse. WERKENDAM. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maarxi Januari '34 ingelegd f 4360.10 terugbetaald f 7401.81. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5730. In de maand Januari werd als slachtvee aangegeven 37 varkens, 12 run deren, 2 schapen en 1 pink. Donderdag 1 Febr. j.l. herdachten de echtelieden Fr. van Varik en A. Visser, dat zij vóór 55 jaar in den echt werden verbonden. Beide oudjes zijn nog kras. - Vrydag 9 Febr. a.s., nam. 7 uur, AAN ONZE LEZERS Zoo juist verscheen het beste en volledigste, tot op heden geheel bij gewerkte en herziene brievenboek en de meest betrouwbare gids voor het dagelijksch leven of volledige verzameling van oor spronkelijke modellen van brieven over alle mogelijke onderwerpen uit bet dagelijksch leven, benevens re- questen, voorschriften bij geboorte en overlijden, huwelijk en echtschei ding, minder- en meerderjarigheid, ouderlijke macht, voogdij, kinderwet ten, erkenning en wettiging van kin deren, burgerlijke acten betreffende koop, huur, enz. en acten, die in den koophandel voorkomen, alsme de allerlei wettelijke voorschriften, waarvan de kennisneming voor een ieder van belang is, testamenten, vol machten, successie, registratie en zegel, wissels, de ongevallenwet 1921, de kieswet, de sociale verzekerings wetten, de arbeidswet 1919, de ar beidsovereenkomst, post, telegraaf en telefoon, belastingen, enz. Elfde, herziene en ge heel bijgewerkte uitgave AKVELD's GROOT BRIEVENBOEK is tevens een Raadgever inzake de wet en het recht in het dagelijksch leven Prijs slechts: ing. fl,45, geb. fl,95 afgehaald aan ons Bureau Op verzoek ook toezending per post a f 1,70 ingenaaid, of f2,20 gebonden Op 6 Febr. ons vorig nummer, deelen wij mede, dat hoopt in de Ned. Herr. Kerk alhier voor in Meters in :.M. 's-Hertogenbosch 2.00 was Nieuwe schutsluis te Engelen (Maas) 0.52 was 4 Crévecoeur (Maas) 0.52 was 2 St. Andries (Maas) 1 02 val Venlo 10 85 val 20 Maastricht 44.03 was 3

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2