het huis J. ELEKAN 'S-HERTOGENBOSCH, Bel s. v. p. op üo. 50 Inschrijving UITVERKOOP REGISTERS en BESTEL-ORDERS A. VAN 120.000 5% Oranjekruis-Obligatiën Staats- en Premieloten 1.113.400 gulden Notanis PAAP het huis en enf Burgerlijke Stand. „Ferm itan" 25 gemerkte Kanada-Boomen, Huishoudelijke artikelen, Speelgoed en Galanteriën. W. F. FURSTER, Nog slechts enkele dagen Omzetbelastiogwet 1933. IJ, GARAGE HEUSDEN - 56 Burchfstv*aaf. Advertenties». Groote Prijsverlaging BRANDSTOFFEN: Havenstraat 5 J. STAP, Putterstraat, HEUSDEN. TREKKING 15 FEBR. a.S. Kollandsche Crsdiet- en Obligatiebank N.V. .Vergadering van den Raad der ge meente EETHEN, op Dinsdag 6 Februari, des v.m. 10 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer D. F. Brune. Secretaris: Weted. Heer D. A. v. d. Schans. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, de Secretaris leest het formuliergebed, daarna de notulen der vorige vergade ring, die onveranderd worden goedge keurd. Ingekomen stukken: Verzoek van C. v. d. Mooren aan de Doeverensche Steeg, om zijn aan slag voor de straatbelasting, die voor 1932 is verhoogd, weder op het oude bedrag te willen brengen, dit met het oog op zijn langdurige ziekte. Waar dit verzoek eerst pas is inge komen en geen bespreking in de ver gadering van B. en W. heeft uitge maakt, wordt het adres aangehouden tot een volgende vergadering en in handen gesteld van B. en W. Verslag van de Commissie tot We ring van Schoolverzuim over 1933. In dit verslag deelt de Commissie mede, dat geen ongeoorloofde verzui men ter harer kennis zijn gebracht, zoo dat hare werkzaamheden zeer gering zijn geweest. Schrijven van Mej. E. H. v. Cam- pen ,te Drongelen, waarin zij bezwaar maakt tegen den aanslag van de straat belasting van de erven J. A. v. Cam- pen, welke aanslag is berekend naar een huurwaarde van f270.terwijl deze huurwaarde volgens deskundigen slechts f175.bedraagt. B. en W. stellen voor, afwijzend te beschikken. - De heer Donken merkt op, dat het huis door 2 gezinnen wordt bewoond en vraagt of een van lien ook slechts wordt aangeslagen. De Voorzitter antwoordt toestem mend. Met algemeene stemmen wordt hier op besloten, het verzoek van de hand ie wijzen. Verzoek van A. v. Wijk en A. Meire- sonne, 'aangeslotenen aan het electriseh net, om een lantaarn voor de straat verlichting te willen aanbrengen. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken en wel in de eerste plaats, omdat een 65 Meter verder een lamp hangt en in de twee plaats, omdat als men pp dit verzoek zou ingaan er nog plaatsen genoeg zijn, die veranderd dienden te worden, doch wat met het oog pp de geldmiddelen van de ge meente achterwege blijft. De heer G. v. d. Beek vraagt of B. en W. van oordeel zijn, dat de ver!ie!* ting op het bewuste punt voldoende is, waarop de Voorzitter toestemmend ant woordt. Adres van de plaatselijke vereeniging voor het Groene Kruis, om subsidie. Dit ^verzoek is in de vorige vergadering aangehouden. Gevraagd werd een sub sidie van f200.zonder dat de be wijzen waren geleverd', dat deze subsi die pok werkelijk noodzakelijk was. B. en W. stellen thans voor, een subsi die te verieenen van f 150. De heer Donken zegt, dat ook hij heeft geïnformeerd en hem is meege deeld, .dat bij een uiterst zuinig beheer met f150.volstaan zou kunnen wor den. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. hierop aan genomen. Benoeming leden Burgerl. Armbe stuur. Te Eethen is aan de beurt van aftreding de heer A. v. Riei, naast de ze bevelen B. en W. ter benoeming aan, den heer M. Spoor. De heer v. Rief wordt met algemee ne stemmen herkozen. Te Genderen is aan de beurt van aftreding, de heer A. Vos Hzn., naast dezen bevelen B. en W. ter benoeming aan den heer G. Haspels. De heer Vos wordt met 6 stemmen herkbzen, 1 stem was op den heer Haspels uitgebracht. Te Drongelen treedt af de heer M. de Haan, naast dezen bevelenj B. en W. den heer J. v. d. Stelt aan. De heer de Haan wordt met 6 stemmen herkozen, de heer J. v. d. Stelt verkreeg 1 stem. Te B.-Broek treedt af de heer A. Vos Czn., naast dezen bevelen B. en W. ter benoeming aan, den heer J. Straver. De heer Vos wordt met al gemeene stemmen herbenoemd. Voordat tot stemming werd overge gaan vroeg de heer Donken of er van de plannen, om tot vereeniging van de verschillende armbesturen over te gaan, al iets was vernomen en of er ook iets van zou komen. De Voorzitter antwoordt, dat deze kwestie nog in bewerking is, doch hij vreest, dat er niet veel zal komen. Ged. St. zijn van oordeel, dat er alles voor te zeggen zou zijn geweest op het oogenblik toen de vereeniging van de gemeente tot stand kwam, nu zijn er veel bezwaren aan verbonden. Aanmerkingen begrooting 1934. De aanmerkingen betreffen de rijks- iritkeering naar het inwonertal, opcen ten fondsbelasting en vermindering voordeelig saldo, het eindcijfer onder gaat evenwel geen verandering. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten, de verlangde wijzigingen aan te brengen. Wijziging verordening veldwachters. De Voorzitter zegt, dat weer een nieuwe nota van aanmerkingen op de door den raad vastgestelde verordening van Ged. St. is ontvangen. B. en W. stellen voor ook deze wijzigingen, die weinig beteekenen, aan te brengen. Wijziging ambtenaren-reglement. Wordt gewijzigd o.a. in verband met het z.g. uniform verbod. Wijziging gemeentebegrooting 1934. Wordt gewijzigd conform het voor stel van B. en W. Bij de rondvraag betoogt de heer Donken de wenschelijkheid van een schaftlokaal, voor de arbeiders in de werkverschaffing. Als het regenachtig weer is, hebben de menschen die in de omgeving wonen er den last van. Als men vraagt om zijn boterham te mogen opeten in een schuur of achterhuis, wordt dit wel niet geweigerd, maar prettig 'is het voor de bewoners toch •niet. Spr. acht een schaftlokaal dan ook geen overbodige luxe. De Voorzitter wil het nut van een schaftlokaal niet betwisten. Als het ech ter 'regent hebben de werkeloozen re genverlet. Ging het over werk, dat een geheclen tijd op dezelfde plaats moest worden Verricht, dan was er misschien iets 'voor te zeggen, doch thans, nu de arbeiders geregeld van de eene plaats naar de andere moeten gaan is het moeilijk. Het is de tweede maal, naar spr. meent, dat de heer Donken deze kwestie ter sprake brengt. Spr. heeft evenwel persoonlijk nog nooit klachten gekregen. Hij wil er aan toevoegen, dat de uitgaven voor de werkverschaffing zoo ontzettend hoog zijn geweest in het vorige jaar, dat hij niet kan bekijken hoe lang of liever hoe kort de gemeente op deze wijze nog kan doorgaan. Het vorig jaar heeft de werkver schaffing f25.000.gekost. Spreker zou niet weten waar het geld voor een dergelijk schaftlokaal ge haald' zou moeten worden. Boven dien men gaat naar het voorjaar en den zomer, ging het tegen den winter, van al mijn anthraciet- eierkolen, cokes, anthra- ciet, huisbrand en industrieturf. Heeren handelaars speciale prijzen. Neemt proef met onze kolen. Alleen eerste kwaliteit I Minzaam aanbevelend, J. PRUISSEiN, NIEUWENDIJK (N-Br.). Notaris Van Willigen te Andel, is voornemens op DINSDAGEN 13 en 20 FEBRUARI 4934, v.m. 11 uur, in café Vos te Veen, publiek te verkoopen; verdeeld in 2 woningen, met erf, aan de Vlaas nos. 150 en 151 te Veen, groot 47 centiaren. Betaling en aanvaarding 20 Maart 1934. Lasten vanaf de aanvaarding. Breeder bij biljet. te Werkendam, zal ZATERDAGEN 40 en 17 FEBRUARI 1934, nam. 6 uur in Café v. d. Heuvel aan den Nieuwendijk voor Erven van den Heer J. y. d. STELT, publiek verkoopen aan de Kil nr. 68 te De Werken, groot 3.70 aren. Vrij van huur. Rechtskundig Adviseur, Behandeling van PROCEDURES bij RECHT BANK en KANTONGERECHT, ERFENIS- en HUURaange* legenheden. CONTRACTEN, REQUESTEN enz. enz. BUiyke Conditiën* dan zou het misschien nog zia hebben. Doch thans, gezien de groote uitga ven ten behoeve der werkverschaffing, gezien tevens het feit, dat als men een dag zonder werk is men bij het ge meentebestuur aanklopt, of deze maar verplicht is om direct voor hen te zorgen, zijn de werkeloozen er niet mede gediend, als men van het beetje geld dat de gemeente voor hen nog over heeft, een schaftlokaal gaat aan schaffen. Spr. zou het bedrag willen bewaren, om hen langer te kunnen ondersteunen. De heer Donken acht het versjou wen van het lokaal geen bezwaar, dit is wel zoo te maken, dat het mak kelijk uit elkaar is te nemen. En spr. blijft er bij, dat het voor de bewoners een overlast beteekent. De Voorzitter zegt, dat hij een be- teren dunk van de menschen in Dron gelen heeft dan de heer Donken. Deze zullen de werkeloozen hun boterham niet op straat laten opeten. De heer Donken vraagt of B. en W. ook behoorlijk actief zijn ten opzichte van Heesbeen en Doeveren. Herhaal delijk wordt er drang uitgeoefend om deze dorpen bij Heusden gevoegd te krijgen. Spr. heeft gehoord', dat de in gezetenen van Doeveren en Heesbeen op een lijst teekenen, waarin verzocht wordt om bij Heusden gevoegd te wor den. De Voorzitter heeft dit ook gehoord. De menschen teekenen, omdat hun voorgespiegeld' wordt, dat zij electrisch licht krijgen als zij bij Heusden ge voegd worden. Spr. maakt zich over deze kwestie niets bezorgd. Ged. St. kennen het oordeel van B. en W. reeds, zouden zij met een dergelijk voorstel willen komen, dan zal eerst het ge voelen van 'den raad wel worden ge vraagd. En wat de kwestie van het electrisch licht voor deze dorpen be treft, daar komt niets van. Spr. heeft er bij de P.N.E.M. reeds meermalen op aangedrongen om tot electrificatie over te gaan en gevraagd, wat dit de ge meente zou kosten. Men deelde hem echter mede dat wegens de groote kosten van aanleg en bouw van transformatorenhuis en de geringe afname voorloopig niet tot electrificatie van deze gehuchten kan worden overgegaan. Den 29en Januari heeft spr. bij herhaling aan- gedrongen om de kosten te willen opge- uen, doch tot heden heeft hij daarvan niets gehoord. De heer Donken acht het goed dat de Voorzitter deze verklaring aflegt, want hem wordt de sehuld gegeven, dat de menschen daar geen electrisch licht kan nen krijgen. De Voorzitter zegt dit heel goed te begrijpeD, doch hg is er meermalen voor bij de P.N.E.M. geweest. Hij vindt het jammer dat men de menschen iets voor spiegelt, waarvan toch niets kan komen. Bovendien als men de ingezetenen afgaat en hen vertelt, dat de kosten van aanleg met 2 lichtpunten en een heel eenvoudig lampje minstens op f 20.zullen komen, dan gelooft spr. niet dat er in dezen tgd veel zullen zgn, die dan znllen aansluiten. De heer v. Bunren vraagt of nu de waterleidingbuizen toch door de gemeente komen, zij die langs die leiding wonen ook kunnen aansluiten. De Voorzitter zegt hierover met de Maatschappij reeds te hebben gesproken. Men zou de kwestie bespreken en nader bericht geven. De heer G. v. d. Beek vraagt of aan het leggen der buizen door de gemeente ook werkeloozen uit deze gemeente te werk zullen worden gesteld, zooals was besloten. De Voorzitter antwoordt dat daar niets van komt, de Maatschappij staat daarin sterk. De heer v. Bunren vraagt hoe B. en W. staan tegenover de kwestie in Veen. Ligt het niet op den weg, om bg de regeering te protesteeren tegen aantasting van de autonomie der gemeenten. De Voorzitter meent dat de autonomie der gemeenten in deze dagen wel een deuk krggt, waar niets tegen te doen is. De vergadering wordt hierop gesloten. HEUSDEN. Geboren: Maria Jacoba Johanna, d. van M. L. Richters en A. van Kessel Teunis Marinus, z. van Th. J. v. d. Pol en M. P. Vos. Overleden: Adrianus Schellen, echtg. van M. Broeks, 76 j. WOUDRICHEM. Over de maand Januari. Geboren: Josina, d. van G. Vink en G. van der WielAdriaan Nicolaas, z. van D. Swart en J, Swart Antje, 4. van G. Viveen en L. v. d. WielHea- drinus Adrianus, z, van W. van Straten en A. Baks. Overleden: Jenneke Kant, wed. van H. Ottevanger 82 j.; Adriana Hart man 61 j echtgen. van J. Viveen. WIJK EN AALBURG. Over de maand Januari. Geboren: Ggsbertje, d. v. C. van Wijnen en M. A. Smokers. Mijntje, Jansje d. van P. Poorter en G. van Helden. Cornelia d. van M. v. Rgswgk en P. v. Bergegk. Huibertha, Antonia 4. van H. P. van den Broek en W. L. Vos. Antoaie z. van B. Nieuwkoop en J. Vos. Corstiaan z. v. J. van de We tering en M. A. van Helden. Overleden: Jenneke Bouman 82 jaar, wed. van V. Honings. Pieter Korevaar 8 maanden. Antonia Vos, 93 j., wed. v. W. Lakerveld. Ruth v. d. Pol 61 j., echtgen. v. C. Versfelt. Johanna Hendriks Rgswgk, 4 mnd. WERKENDAM. Over de maand Januari. Geboren: Petronella Wilhelmiaa, 4. van A. Maters en P. W. C. Stam Antonie, z. van D. C. Hovestadt en J. Verdoorn Cornells Hendrik, z. van D. Biesheuvel en M. Pruis3en Anna Teuntje, d. van F. J. van der Steenhoven en A. T. Baggerman Adriaan, z. van J. van den Heuvel en J. van Veen - Pieternella, d. van A. Holster en J. van der Stelt. Overleden: PieternellaWilhelmina Maters, 2 dagen Dirk Wieringa, 43 j., echtg. van C. M. van der Steenhoven Marrigje Visser, 3 weken. NEDERIIEMERT. Over de maand Januari. Overleden: Adrianus Biesheuvel, 13 maanden. KERKWIJK. Overleden: Petrus J. v. Wijger- den 67 j. wedn. van W. G. Haas akker. Wot*men zooals spoel-, made en maagwormen, zoowel bij volwassenen als bg kin deren verdrijft men zeker en snel met de beroemde, lekkere Worm poeders van Jacoba Maria Wortelboer, a 85 cent per doos bij Apothekers en Drogisten. naar staande nabij 't kasteel te Dnsien, in 5 koopen en in massa eigen dom v/d Heer Jan van Honsewijk. Betaling 4 April 1934. Billetten in te leveren 10 Februari 1934 bg NOTARIS RIETRA te DUSSEN. Hiermede bericht ondergeteekende, dat hij naast zijn Schilders- en Behangersbedrijf heeft geopend een winkel in Beleefd aanbevelend, WIJK EN AALBURG. duurt onze wegens opheffing van ons cadeau-systeem van nieuwe cadeau artikelen, waaronder Emaüle Porcelein Nikkelwaren Boeken enz.' enz. Wij ruimen alles beneden Fabrieksprijzen' op. Komt zonder eenige verplichting een en ander bezichtingen. noodig voor de uitvoering van de Verkrijgbaar bij de Firma L. J. VEERMAN HEUSDEN. Automobielen en Motoren - Eerste klas Reparatie-inrichting - Olie - Benzine - Banden - Autoverhuur, met en zonder chauffeur. De grootste prijs f 120.000,- kunt ook U winnenNiet aarzelen! INSCHRIJVING OP GROEP „A" Vanaf heden opengesteld: en de volgens de loterijwet 1905 voor geheel Nederland wettig geoorloofde Zonder nieten! Eik lot een prijs! Jaarlijks 10 groote winstkansen, waarin uitgeloot worden MET HOOFDPRIJZEN VAN 72.0001SO.OOO148.000 36.000130.000j22.500 en duizenden gemiddelde en kleinere prijzen, alle in contanten, kunt U winnen door inschrijving op een of meerdere dezer loten zonder nieten. Geheele Loten vanaf f 3.— per maand (dus geen gedeelten) Uitlotingslijzten gratis na iedere trekking. BESTELBRIEF. Gelieve duidelijk in te vullen en te adresseerea: Aan de Amsterdam, Postbox 577 (P.C. Hoottstraat 165 Ondergeteekende bestelt hiermede Uitvoerig Prospectus „A" gratis-franco en wenscht in te schrijven op de wettig geoorloofde geheele „STAATS- EN PREMIELOTEN" slechts f 3.- per maand, recht gevende vanaf de a.s. trekking op den vollen prijs. een zoo gunstige gelegenheid om spoedig een vermogen te bereiken mas vooral Naam en Voort. Woonplaats: Straat eo Hoj - Haam der CtBlfiütt: Nwbl. v.b. Land v. Heusden

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 3