PRIMA „IDEAAL" P. J. SOHETSELAAR GR00TE GELDPRIJZEN PRACHTIGE HOOFDPRIJZEN: C. BOUMAN VRAAGT HEUSDEN. 64 bladzijden 12'|2 CENT Firma L. J. Veerman 1 Spreekuren 10-12 eol-3 1e PRIJS nieuwsteluxe radio-gramofoon, 2e PRIJS het majestueuze radiotoestel Philips 636 A van f 299.-; 3e PRIJS de fameuze 634 A, 't 4-krings „Super-Inductie" toestel, van f 237-50; 4e PRIJS Philips radio-gramofoon 874 A ter waarde van f 232.50; 5e PRIJS Philips 834 A, het populaire 2-krings „Super-Inductie" toestel f154.-; H0NDERD EXTRA PRIJZEN Uit het dageljjksch leven. LaiNllHMiwriihriek. Sfi PRIJS Philips „Super-Inductie" ont- vanger 824 A ter waarde van f 125-- Sat het verschil in bevolking hier in Se eerste plaats als argument voor behoud moet worden vermeld. Hii kan zich verder geheel vereenigen met het voorstel van B. en W. Het lid Holster zegt, jiat B. en ,W. van het begin aan alles in het werk hebben gesteld om te trachten tie schooi te behouden en hii is ook van meening dat de Raad. indien Ged. S.taten eventueel tot opheffing Kouden besluiten, deze kwestie in twogste instantie zal moeten doen uitmaken. Het doet hem genoegen tiat aangaande het behoud der school pr zoowel onder Üe bevolking op tien Oudendijk als hier ih den Raad volkomen overeenstemming bestaat en hii gelooft niet dat er ooit in tien Raad een zaak is behandeld waarover het alle leden zoo roerend ©ens waren als ©ver het onderhavig 'geval. Namens de ouders van den fOudendijk brengt hii daarvoor den Raad dank en hii hoopt, dat de eensgezindheid op dit gebied goede gevolgen zal mogen hebben. Na nog eenige bespreking wordt «onder hoofdelijke stemming pver- eenkomstig het voorstel van B. en iW. besloten. In verband met door het Bestuur tier Vereeniging tot stichting en in- siandhouding van scholen met den Bijbel alhier ingediende bescheiden ter berekening van de vergoeding ingevolge artikel 101 der Lager On- tierwijswet 1920 voor de Bijzondere Lagere School dier vereeniging over 11932 en de 3-iaarlijksche afrekening ©ver 1930 tot en met 1932 wordt*op .voorstel van B. en W. besloten deze vergoeding over het jaar 1932 te be palen op een bedrag van f 1074,42, berekend naar de gemiddelde kosten per leerling der Openbare Lagere [Scholen alhier ten bedrage van fn,43- 1 In verband met het door voor melde vereeniging ingediend verzoek wordt tevens besloten op voorstei van B. en W. het voorschot op de vergoeding, bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 voor het jaar 1934 te bepalen op een bedrag pan f777,24, uit te betalen pp 1 April en i October a.s. Gewijzigd wordt vervolgens de be groot ing voor het jaar 1933 en voor het jaar 1934 volgens het door B. en W. ovei gelegd ontwer p-besluit. Op voorstel van B. en W. wordt Vervolgens met algemeene stemmen Vastgesteld het kohier! van het rei- rugingsgekl over het 2e halfjaar 1933 öo voor het jaar 1934. Bij de rondvraag vraagt het lid iVan der Wiel naar den uitslag van het onderzoek aangaande het in de vorige vergadering besproken geval van het niet aanvaarden van werk tioor den werklooze W. Bonman. De Voorzitter deelt mode, dat B. en W. een onderhoud hebben geliad feoowel met den beer Schaap als met tien heer Bouman en dat zii naar aanleiding van de door den beer gchaap verstrekte gegevens de mee- ning zijn toegedaan dat de werk looze Bouman inderdaad geweigerd beeft het betrokken werk te aanvaar den Het lid Van der Wiel zegt, dat er in dit geval geen overtuigend be wijs is geleverd en dat ook' de heer .■{Schaap abuis kan hebben gehad of tiat de beeren elkaar niet goed heb ben verstaan. Hij zal er zich steeds tegen verzetten indien door de werk- loozen fraude wordt gepleegd en is er voor ze dan te straffen, doch aan gezien in dit geval niet overtuigd Kan worden bewezen of er werke lijk' schuld is, kan hii zich daar niet bij neerleggen en zal hii den betrok ken bond voorstellen dit nader te doen ohclerzoeken. Nadat nog verschillende leden over tieze aangelegenheid het woord heb ben gevoerd en het lid Spiering den (Voorzitter voorstelt in het vervolg (dergelijke zaken in geheime zitting te doen behandelen, sluit de Voorzit ter de discussie over deze zaak. Op een vraag van het lid Van tier Wiel wanneer met de werkver schaffing een aanvang 'zal worden ge maakt deelt de Voorzitter mede. dat tengevolge van niet-goedk'euring van het besluit van het waterschap tot het aangaan der geldleening en de {ingevallen vorstperiode een en an der aanmerkelijk is vertraagd, doch tiat waarschijnlijk de volgende week met de werkzaamheden zal worden begonnen. Op een vraag van hetzelfde lid aangaande de werkzaamheden bii het aanleggen van waterleidingbuizen antwoordt de Voorzitter dat het in de bedoeling ligt dat uit elke gemeen te een aantal werkloozen zullen ge plaatst kunnen worden1. Deze ge meente zal ongeveer .10 personen •kunnen leveren. Getracht zal worden tieze na verloop van eenigen tijd ge regeld door andere te doen vervan gen. Het lid Kuijpers vraagt of nog geen definitief bericht is ingekomen tiat de ondersteunde visschers in de voorststeunregeling kunnen worden opgenomen en wanneer deze vorst- steun eindigt, waarop de Voorzitter mededeelt, dat dienaangaande nog geen schriftelijke bevestiging van het telefonisch onderhoud is ontvangen. De Voorzitter deelt vervolgens nog mede. dat B. en W. voorstellen uit hoofde van bezuiniging de werkzaam heden van het schoonmaken van de Se .Openbare .S,chool en het Gemeen- verkrijgbaar by TELEF. No. 9 Wortelboer's Kruiden en Wortelboer's Pillen van Jacoba Maria Wortelboer, verdrijven gal, slijm, ver stopping, koortsigheid, maag- en hoofdpijn, wek ken den eetlust op, be vorderen de spijsvertering regelen de stoelgang, zui veren het bloed, maag en ingewanden enz. enz. Wortelboer's Kruiden 60 cent per pakje, Wortel boer's Pillen 60 cent per doos. Overal verkrijgbaar. (het kleine Magazin) het Geïllustreerd Tijdschrift dat elke week verschijnt, groot en door den lagen prijs van per nummer, binnen een ieders bereik ligt. Verkrygbaar in den Boekhandel van de HEDSDEN. I Tandheelkundige, GORINCHEM TELEFOON 349. 's Maandags 9-3 MlDTBrmogindsD 9.30—10 v.m. vijf van f 25-- tien van. 10.- 1 fc, - f» 'V ijÉMdfr Philips 676 A ter waarde van f 475--; een van f 100.- een van 75 - twee van 50.- IffM1 Dit is een prijsvraag, verbonden aan den „Bi-Arlita" kruistocht tegen de verspilling! Wendt U voor voorwaar den en prijsvraagformulier tot Uwen gloeilampen-leverancier. N.V. PHILIPS' GLOEILAMPEN FA BRIEKEN EINDHOVEN r - tehuis openbaar aan te besteden, waarmede de Raad accoord gaat. Te vens is een regeling in voorberei ding' om de vereenigingen. welke van het gymnastieklokaal der ie Open bare school gebruik maken, in de kosten van verlichting en schoonhou den een billijke vergoeding te doen betalen. Deze kosten van schoonma ken worden thans aan de schoon maakster betaald, doch zullen dan ten bate der gemeente komen. Het lid Schaap vestigt er de aan dacht op, dat de riolen in de Land- poortstraat thans reeds beginnen te zakken, waarop de Voorzitter mede deelt, dat daarnaar een onderzoek zal worden ingesteld. Daarna wordt de openbare verga dering gesloten en gaat de Raad over in geheime zitting. BELEEFDHEID. „Met den hoed in de hand, komt men door het gansche land", leert vanouds een populair spreekwoord. Het zegt ons dus als belooning een succes toe, waarmee men veel bereiken kan en, indien wij aan beleefdheid te vens moed en wilskracht paren, het ook ver kan brengen. Een ander spreekwoord leert ons evenwel, dat een brutaal mensch de halve wereld heeft. De vraag dringt zich dus op: Welk spreekwoord heeft ge lijk? En welk zullen wij ons als richt snoer voor ons leven kiezen? Het spreekt vanzelf: het eerste. Want verre te verkiezen boven brutaliteit is de aangename levensmanier, welke men beleefdheid noemt, mits daarmee nog beters beoogd wordt dan het verkrijgen van gunsten, het behouden van klan dizie of iets dergelijks. Beleefdheid welke enkel om eigen voord'eelen vertoond wordt, verdient den naam van huichelarij. Ook die be leefdheid, welke fouter in het uiterlijke, het leeg en koui' vormelijke beTaat. Zij moet de beschaving des harten tot grondslag hebben en een uiling zijn van een eerlijk sociaal gevoel. Beleefd heid' sluit achting en respect in; het is een maatschappelijke en tevens een christelijke deugd. Zij kan botsingen van mensch tot nrensch verhoeden; harde woorden voorkomen, beleedigingen en onrecht vermijden. Beleefdheid zoekt anderen van dienst te zijn waar zij kan, zij zal niemand noodeloos hinderen en nim mer aanleiding tot vijandschap geven. Zij is de brug waarover de vriend schap en de liefde straks gaan zullen. Jammer, dat dit zoo vaak te weinig begrepen wordt. Vooral door die grove onopgevoede lui die beleefdheid als vreesachtigheid of zwakheid zien en voor een beschaafde handelwijze uwer zijds slechts grofheid en heerschzucht teruggeven. Doch ook hierop weet de beleefdheid uitweg: men zwijgt in het vervolg tegen dezulken, en mijdt ze, zoo vaak men kan. HARRY POLL. BESTRIJDING VAN DE IEPENZIEKTEN. De Directeur van het Staatsbosch- beheer en de Inspecteur, Hoofd van den Plantenziektenkundigen Dienst, verzoeken opname van het volgende: In den afgeloypen zomer heeft de iepenziekte in oijis land weer talrijke slachtoffers gemiaakt. Ruim 70.000 'iepen zijn vanwege bovengenoemde diensten van een merkteeken in dén stam (1 of 2 krui sen) voorzien en vervolgens door den Minister van Economische Zaken, op grond van het K. B., van 25 Oct. 1:933, Stbl. no. 547, voor velling aan gewezen. In de Ministerieele beschik king, welke de gebruiksgerechtigden der gemerkte iepen hebben ontvan gen, worden verschillende voorschrif ten aangegeven, met het oog op de bestrijding der iepenziekte. Vele der opgespoorde iepen waren reeds door de iepenspintkevers tot broedplaats uitgekozen. De schors zit dan vol met witte larven, welke alle in het volgende voorjaar kevers zullen zijn geworden, die de ziekte versprei den. Dergelijke boomen werden met 2 kruisen gemerkt en omdat ze zulk een groot gevaar opleveren voor de om geving, moeten ze dadelijk, met het dikke takhout, na de velling worden ontschorst, terwijl de schors moet worden verbrand. Zoolang de schors nog aan deze iepen zit, is het ver- voer verboden. De velling moet vóór 1 April a.s. geschieden. Een nog grooter deel der gemerkte iepen is wèl zeer ernstig ziek, doch nog niet door kevers aangetast. Deze iepen kregen 1 kruis. Aangezien de kervers in het komende seizoen der gelijke iepen voor broedplaats uitzoe ken, is het van het grootste belang, dit te verhinderen. Vandaar de Mini-1 strieele bepaling, dat men deze iepen eveneens vóór 1 April a.s. met het j dikke takhout, na de velling öf onder water moet ï>ewaren öf moet ont- schorsen of met timmermanscarbo- lineum bestrijken. Slechts beide eerstgenoemde mid delen zijn geheel afdoende en daar- om het meest aanbevelenswaardig. In het belang van een doeltreffen de bestrijding der iepenziekte wek ken wij alle eigenaren van iepen op, de voorgeschreven maatregelen nauw keurig uit te voeren, en indien de boomen vóór de velling aan derden worden verkocht, bij den verkoop zekerheid te eischen, dat de schors onschadelijk zal worden gemaakt. Wij weten dat velen, ondanks de lasten, die het in sommige gevallen mede brengt, volledige medewerking bij het bestrijdingswerk verleenen, doch ei zijn altijd nog eigenaren, die het be lang er van niet voldoende beseffen. Deze herinneren wij aan de strafbe palingen, die betrekking hebben op het niet nakomen der Ministrieele voorschriften. In dezen tijd, waarin veel hout wordt verkocht, brengen wij den koo- pers van iepenhout in herinnering de bepaling, vervat in art. 2 van ge noemd K. B., waarbij het verboden is tusschen 1 April en 1 Oct. iepen hout, waarvan de schors niet onscha delijk is gemaakt, opgestapeld te hou den of te vervoeren. In de maanden April tot en met September moet het iepenhout, dikker dan 7 cm, of af komstig van stam of takken, dikker dan 7 cm, onder water gedompeld worden gehouden; indien men het boven water wil bewaren, dan moet het hout ontschorst of de schors aan stam of takken in zijn geheel zijn bestreken met timmermans carboli- neum. Deze bepaling geldt voor al het iepenhout, onverschillig pf het afkom stig is van gezonde of van zieke boomen. Iedere houthandelaar zal goed doen bij den koop van iepen met boven staande bepaling, welke in het be lang der iepenziektebestrijding is ge nomen, rekening te houden. ROOKWORST i J

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 6