Belastingen. Iflesschen pap. PRACHTIGE HOOFDPRIJZEN GROOTE GELDPRIJZEN (van f. 100.- tot i. 10.-) EN NOC HONDERD EXTRA PRIJZEN te hoog aangeslagen C. BOUMAN CARTONS, bedrukt met Te Koop. Te Huur. lesloten. Tabaksvergunning Made-, J. ELEKAN, V E RSPILLINGS-TABEL Fermitan" Rechtskundig Hdviseur, Verkrijgbaar bij '7. F". L. J. VEERMAN le Prijs: de groote ]uxe radio-gramofoon Philips 676 A ter waarde van f. 475.- !Groote^Prysverlaqing/ van al mijn BRANDSTOFFEN: anthraeiefc-eierkolen, cokes, anthra- ciet, huisbrand en/industrieturf. Heeren handelaars speciale prijxen. Neemt proef met onze kolen. Alleen eerste kwaliteit 111 Minzaam aanbevelend, J./PRU ISSEIN, /NIEU NIEUWENDIJK (N.-Br.). maag- en spoel wormen, zoo wel by volwassenen als by kinderen verdrijft men zeker en snel met de beroemde, lekkere Wormpoeders van JaeobaJ Maria Wortelboer, 85 J cent per doos by Apothekers en 4 Drogisten. ¥- Ben overweg in de Langstraat te 's-Hertogenbosch zou dit een bedui- Bende verlichting voor het verkeer kunnen beteekenen, omdat daar langs een omweg verbinding met de stad kan worden verkregen. De directie der Spoorwegen heeft aan de Kamer bericht, dat de duur der sluitingen van overwegen in het algemeen, en van nabij gelegen be langrijke stations gelegen overwegen in het bijzonder, van te veel facto ren afhankelijk is om met eenige nauwkeurigheid te bepalen, hoe lang de overweg gesloten zal blijven Aan het Bureau der Kamer wordt decharge verleend ten aanzien van een schrijven aan den Minister van Financiën, houdende verzoek om het artikel ruwe huiden vrij te stellen het compenseerend invoerrecht van [I pCt. ingevolge art. 37 der Omzet belastingwet. Als bestuurslid in de Vereen, van Kamers v. Koophandel en Fabrieken in Nederland werd aangewezen het lid van de afdeeling Grootbedrijf de heer Th. H. C. J. Raming. Van den Insp. der P.T.T. te Den Bosch is bericht ingekomen, dat de avondbestelling te Waalwijk en Kaatsheuvel zal worden vervroegd tot omstreeks 19 uur. Aangezien wordt medegedeeld, dat Boor bijzondere maatregelen de thans per trein 469 aangevoerde avondbla den en correspondentie nog in de vervroegde avondbestelling kunnen worden opgenomen, heeft de Kamer bericht gezonden in de wijziging der besteluren geen bezwaar te hebben. Naar aanleiding van een verzoekje jn Üer Kamer om de laatste buslichting L,endJt y in vertrouwen later te doen geschieden is van ge- tot het meer dan 3() jaar be_ noemden Inspecteur bericht ontvan-1 - - gen lating van de laatste buslichting zoo spoedig mogelijk voor Waalwijk te Boen ingaan. Voor wat betreft Kaats heuvel blijft de aandacht van den Inspecteur op deze aangelegenheid gevestigd Van het Comité van actie inzake] wegverbetering in het Land van Heus Ben en Altena is een schrijven inge komen, waarbij de medewerking der Kamer wordt gevraagd om te bevor deren, dat de reeds vroeger ontwor pen weg vanaf den Bandijk nabij de haven van Werkendam naar den Werkeschen dijk zoo spoedig moge lijk tot stand kome. Besloten wordt dezen steun tever- leenen. Naar aanleiding van een desbe treffend schrijven aan de Kamer vanly flesch Slagroem van de R. K. Middenstandsver. „De 1/ 1/8 3) Hanze" te Dongen zal aan de Direc- jy Koffie-rod! tie der Posterijen worden verzocht 1/ tegemoet te komen aan de klachten iy Room v. Koffi van het publiek aangaande het dik- Indien gij vermeent de BS staande/ van BELASTING, RBCHTSBUREAU Havenstraat 5 (nabij het Station) HERTOGENBOSCH. Telef No. 9 HEUSDEN, 1 Havermout Gort Bloem fl. 10 cent. 40 cent 22V, 30 l?1/* kl77* wijls voorkomende langdurige opont-1 Caeao-drank per flesch 127 houd aan de loketten ten postkantore aldaar. Naar aanleiding van het door den Nijverheidsraad uitgebracht advies in zake wettelijke maatregelen tegen het Cadeaustelsel, heeft het „Comité tot beteugeling van het Cadeaustelsel" een uitvoerig betoog aan de Kamer verzonden, waarin het advies van den Nijverheidsraad wordt bestreden. Te vens ontving de Kamer brieven van Ben Nederlandschen Bond voor Re clamebescherming en van de N. V. Groothandel in Koloniale Waren v.h. Wed. H. L. v. Mol-Pauwels te Nieuw kuik, beide houdende verzoek stelling te willen nemen tegen het in het le ven roepen van wettelijke maatrege len tegen het cadeaustelsel. De Kamer kan zich vereenigen met het betoog van het „Comité tot be teugeling van het Cadeaustelsel" en Is van gevoelen, dat er voor de Ka mer geen termen aanwezig zijn haar reeds ingenomen standpunt te wijzi gen. De gezonden stukken worden daarom voor kennisgeving aangeno men. Door de vertegenwoordigers der Wij houden steeds orhanden, opschriften Heusden. De strijd tegen de verspil ling is in vollen gang - het aantal deelnemers stijgt met den dag. J^jfL Bekijkt eens nevenstaande tabel en gaat nu, welke be dragen er verspild worden door het gebruik van z. g. goedkoope^ lampen. Deze tabel speelt een groote rol in de prijyvraag. Uw gloeilampen-leverancier, die U gaarne prijsvraagformu lier en voorwaarden zal ver strekken, vertelt U alles haar- fijn. Wendt U tot hem en wordt deelnemer. v» yuj'jyv- i ■V I instelling van een verkeersfonds. Diverse ingekomen stukken betref fende dit onderwerp worden voor kennisgeving aangenomen. Besproken wordt de deelneming Kamer wordt verslag uitgebracht van I aan een door de Tiiburgsche Kamer het gesprokene ter vergadering van Ivan Koophandel belegde vergadering 23 Januari j.l., waarbij op verzoek der Commissie van Overleg der drie Nederlandsche Middenstandsbonden Be vraag behandeld werd of het wen- schelijk is een nauwer contact tus- schen de Kamers van Koophandel en Be Middenstandsbonden in het leven der 5 Brabantsche Kamers inzake het voortbestaan der Brabantsche Tram wegen. De Voorzitter deelt mede, dat in verband met het wetsontwerp tot be vordering van samenwerking van de tramwegen in de provincie Noord brabant de Tiiburgsche Kamer zich nemen. Het Bureau, dat evenals de Ka mer van Tilburg reeds een enquête onder de betrokken gemeentebestu ren en de plaatselijke organisaties en goederenvervoer, dat thans per tram geschiedt, kan gemakkelijk ver vangen worden door vervoer per au tobus en vrachtauto, terwijl een groo te toename van het gewone wegver- van Handel en Nijverheid instelde,1 keer hiervan niet behoeft te worden heeft voorloopig geantwoord dat de Kamer bereid is met de Brabantsche te roepen. Ten aanzien van het ontwerp van j dp vraag stelt, of het voortbestaan wet tot regeling van uitverkoopen en opruimingen heeft het Bureau der I dier moet tramwegen dermate important worden geacht, dat de door Kamer een uitvoerig schrijven gezon-1 den Minister voorgestelden over- den aan den Minister van Economi- heidssteun gerechtvaardigd is. sche Zaken, waarin op eenige leem ten in de wet o.a. ten aanzien van vliegende winkels e.d. wordt gewe zen. De Kamer keurt de verzending van Bit schrijven goed. Verslag wordt uitgebracht van de op uitnoodiging van den A.N.W.B. en K.N.A.C. bijgewoonde vergadering van 5 Februari te 's-Gravenhage ter bespreking van het Wetsontwerp tot De Tiiburgsche Kamer heeft be reids een schrijven gezonden aan de belanghebbende gem.-besturen bin nen haar district en aan de aldaar gevestigde organisaties van Handel en Nijverheid teneinde hun gevoelen over deze kwestie te vernemen. Verder acht de Tiiburgsche Kamer een bespreking tusschen de 5 Bra bantsche Kamers van belang, wes halve die Kamer verzoekt aan een dergelijke bespreking te willen deel- Kamers ten deze overleg te plegen, zoodra de resultaten van de ingestel de enquête bekend zijn. Intusschen meent het Bureau, dat het in het be lang is van het personen- en goede renvervoer binnen het district der Kamer, dat er één finantiëel-goedge- fundeerd lichaam bestaat, hetwelk dat vervoer regelt en exploiteert. In zoo verre kan een fusie van de Brabant sche Tramwegmaatschappijen van het allergrootste belang zijn en mag in beginsel overheidssteun aan een al dus nieuwgevormde Maatschappij wel gerechtvaardigd worden geacht. Wat de wijze van vervoer betreft is het Bureau van gevoelen, dat een verdwijnen van rails en stoomtractie voor het vervoer op korten afstand trams) voor het district der Ka mer niet behoeft te worden betreurd; integendeel zal het algemeene ver keer op de betrokken wegen hier door zeer zijn gebaat. Het personen- gevreesd. Bij de leden der Kamer heerschte ten aanzien van dit onderwerp veel verschil van meening. De meerderheid der Kamer kon zich vereenigen met een overheids steun mits de exploitatie der nieu we maatschappij zoo reëel mogelijk is. Een goede exploitatie achten zeer- velen alleen mogelijk, indien rails en stoomtractie verdwijnen, in welk geval weldra blijken zou. dat over heidssteun overbodig is. Alleen de tram brengt verlies. Het is beslist onjuist, dat de lage prijzen voor het vrachtgoederenvervoer der trams al leen door overheidssteun te hand haven zijn. Het bedrijf moet zich zelf kunnen bedruipen, dit moet ook bij overheidssteun uitgangspunt zijn. Voor de geimeente Dongen en het dorp Loon op Zand stelde men zich op het standpunt, dat behoud der tramwegen, althans voor wat betreft het goederenvervoer, gewenscht zou zijn. Opgemerkt werd nog, dat, indien de overheidssteun aan de tram ook zou betreffen de door een der Bra bantsche tramwegen geëxploiteerde stoombootonderneming, dit een on gemotiveerde steun zou zijn. Immers daardoor zou deze onderneming van twee zijden gesteund worden en zoo ten onrechte een bevoorrechte po sitie in de binnenvaart innemen. Na een uitvoerige discussie besloot de Kamer een eventueele actie tot be ëindiging van het bestaan van tram wegen te steunen aangezien het eco nomischer geacht wordt het perso nen- en goederenvervoer door au tobus en vrachtauto te doen geschie den, terwijl het verdwijnen van rails en stoomtram een verbetering van het wegverkeer zal beteekenen. Elec- trificatie der Brabantsche tramwegen achtte men een utopie. De Kamer meende echter, dat 'bii verdwijnen der tram voor vrachtver voer het particulier initiatief zoo min mogelijk mag worden geschaad. Ten aanzien van Dongen en Loon op. Zand zou moeten worden bedongen, dat een geregelde en vaste dienst tegen normale prijzen zoowel voor vracht- als voor personenvervoer wordt ingesteld. Nadat de Voorzitter lof heeft ge bracht aan Secretaris en personeel der Kamer voor de uitnemende wïi- ze. waarop zii him veel omvattende taak in 1933 hebben verricht, wordt, de vergadering gesloten. dL 5» I 8 Minzaam, aanbevelend. DtlAMA» N.V. PHILIPS' GLOEILAMPEN FABRIEKEN - EINDHOVEN Stroomprijs per K.W.U. M i n der rendement in VOORBEELD 20 7„ j 30 7, 40 ''0 50 60% Wanneer de photometer 5 ct. f 0.99 f 1.49 f 1.98 f 2.48 f 2.97 bij een z.g, „goedkoope" lampl 30 °'ol minder ren dement aantoont dan de overeenkomstig gestem pelde Philipslamp. ver 6 ct. 1.19 1.78 2.38 2.97 3.56 7 ct. 1.39 2.08 2.77 3.47 4.16 8 ct. 1-58 2.38 3.17 3.% 4.75 9 ct. 1.78 2.67 3.56 4.46 5.35 spilt deze z.g. „goed 10 ct. 1-98 l„ 2.97 3.96 11 4 95 5.94 koope" lamp, indien Uw 15 ct. 2.97 4.46 5.94 7.43 8.91 stroomprijs 20 ct. 3.96 5 94 7.92 9.90 11.88 JJO^J per K.W.U. be- \draagt 1 If 2.971 gedurende 1000 25 ct. 4.95 7,43 9.90 12.38 14.85 30 ct. 5.94 8.91 11.88 14.85 17.82 35 ct. 6.93 10.40 13.86 17.33 20.79 uren. Dit bedrag te vermenig vuldigen met het aantal z.g. „goedkoope" lam 40 ct. 7.92 11.88 „15.84 19.80 23.76 45 ct. 8.91 13.36 „17.82 22.28 26.73 50 ct. 9.90 14.85 19.80 24.75 29.70 pen hetwelk in gebruik is. De photometer bewijst, dat Philips ,,Bi-Arlita" lampen altijd goedkooper zijn. Deze cijfers zijn gebaseerd op Philips Bi-Arlitalampen van 125 Decalumen (99 watt) 4 1 ;'T j'A'-.v. afe ';.V'

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 7