Plaatselijk Nieuws. V oethalsport. Beiden waren volkomen onbewust van het feit, dat het spiedend oog van een rechercheur der Centrale Re- cherche, die van een en ander de lucht had gekregen en zich verdekt had opgesteld, al deze verrichtingen gade sloeg. Deze politieman achtte, bij de zen laatsten stand van zaken, het oo- genblik gekomen om zich van as sistentie te verzekeren. Kort daarna was het perceel door verscheidene rechercheurs omringd, wier geduld op de proef werd gesteld tot den vol genden morgen 6 uur, op welk tijd stip de beide inbrekers te voorschijn kwamen, tezamen vier koffers met bont torsend. Beiden schrokken hevig toen ze zich ontdekt zagen; zonder verzet gaven zij zich aan de politie mannen over. Op één van hen werd een brow ning en twintig patronen gevonden; en huiszoeking bracht nog meer pa tronen en een stel inbrekers-werktui gen aan den dag. Het beruchte tweetal, dat in het hoofdbureau is opgesloten, zal ter beschikking van de Justitie worden gesteld. O BOERDERIJ AFGEBRAND. Een zware brand heeft de boerde rij van F. van Leuten te Schaik bij Oss, geheel in asch gelegd. De brand, welke door omwoners werd ontdekt, nam een grooten omvang aan, zoo dat de boerderij spoedig in lichter laaie stond, terwijl ook de belenden de perceelen groot gevaar liepen. De plaatselijke brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon de belendende perceelen nog voor verbranden be hoeden. Verzekering dekt slechts ge deeltelijk de schade. EEN HONDERDJARIGE. De heer Lamb. v. d. Ven te Sint- Oedenrode hoopt op 13 April a.s. zijn 1 oosten verjaardag te vieren. De heer v. d. Ven is nog in het bezit van een helderen geest en een goede gezondheid. OVERREDEN. Te Meyel (L.) is de 23-jarige H. Jansen op onverklaarbare wijze door zijn met paard bespannen kar over reden. Met een juist passeerende per sonenauto is hij naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht, waar hij na aankomst aan de bekomen ver wondingen is overleden. o AANVARING OP DE SCHELDE. Men meldt uit Hansweert, dat te Lillo de schepen Mars, schipper Schmitt, Germain II, schipper De Zouter en Zola, schipper Floss, wel ke schepen daar voor anker lagen, zijn door de Zweedsche zeeboot Norman- dia aangevaren. Door den schok sloe gen de vrouw van schipper Schmitt en schipper Floss en diens vrouw over boord. Alle drie zijn zij jammer lijk verdronken. De „Mars" liep zwa re schade op, de twee andere sche pen weinig. O— KINDJE IN DE WIEG VERBRAND. De gevolgen van een schoor steenbrandje te Oisterwijk. Te Oisterwijk ontstond' Zaterdag een schoorsteenbrandje in de woning van den 'heer heer A. de H. in de Gast huisstraat. De bewoners, die thuis wa ren, hadden aanvankelijk niets van den brand gemerkt. Brandend roet is toen in aanraking gekomen met jute, die over een opening in den schoorsteen van *de slaapkamer was geplaatst, waar door het behang in brand raakte. Vlak daarbij 'stond een wieg, waarin een kindje 'van een paar maanden lag. De wieg 'vatte vlam. Toen de moeder, die in het benedenvertrek was, op het schreien Van 'het kind bovenkwam, deed ze 'de vreesetijke ontdekking. De klei ne 'was deerlijk met brandwonden over dekt. In 'den namiddag is het slacht offertje in het ziekenhuis overleden Buren 'bluschten met behulp van de Oisterwijksche brandweer den brand, die overigens slechts geringe schade had aangericht aangericht. BRAND TE SCHIEDAM. De bewoner gearresteerd. Zaterdagavond is brand uitgebroken in de bovenwoning van het pand IJs- selmondsche straat 37 te Schiedam. De bewoners, de familie S., hadden nauwelijks de woning verlaten of de vlammen 'sloegen 'door de ramen van de achterkamer 'naar buiten. Buren, die den brand ontdekten, forceerden de deur om <e trachten, den brand te blusschen en inmiddels was de brand weer gewaarschuwd, «die spoedig ter plaatse was "en efin slaagde met drie stralen 'op de waterleiding, waarvan twee 'over 'de trap en een via een lad der door een raam geleid werden, den brand te 'blusschen. De achterkamer bleek 'in den korten tijd, welke de brand geduurd had, totaal te zijn uitgebrand. De beneden-woning, bewoond door de familie Den Uil, ondervond veel wa terschade. In verband met dezen brand is de bewoner S. gearresteerd en naar het hoofdbureau van politie overgebracht. H 'ijiheeft bekend den brand te hebben gesticht en is ter beschikking van de justitie gesteld. Tijdens den brand heeft iemand kans gezien een bedrag van f 20 te stelen uit een buffet van de familie Den Uil. o— TRAP VAN EEN PAARD. De 56-jarige J. v. Beek te Spoor- donk onder Oirschot, kreeg een trap van zijn paard tegen het onderlijf. De man werd ernstig gewond naar 't ziekenhuis te Tilburg overgebracht, waar hij spoedig aan de gevolgen is overleden. —o OPLICHTING. De Amsterdamsche politie is Zater dag, in den laten avond, overgegaan tot de arrestatie van een jong echt paar, waarvan de vrouw een pension exploiteert aan de Batticellistraat. De aanleiding hiertoe is geweest, dat aangifte werd gedaan van op lichting voor een bedrag van 1100 gulden, waaraan dit tweetal zich ten nadeele van een Duitscher zou heb ben schuldig gemaakt. Laatstgenoem de had dit bedrag n.l. aan het echt paar uitgekeerd als een gedeelte van de som, waarvoor hij den geheelen inventaris van het huis had gekocht. Vóór hij echter meer' betaalde werd er een stokje voor de zaak gestoken, aangezien vast kwam te staan, dat het echtpaar aan den kooper dingen had overgedaan, die het eigendom waren van in het pension wonende huurders. Deze stand van zaken heeft ertoe ge leid, dat tenslotte de politie ingreep en het tweetal arresteerde. o BOERDERIJ UITGEBRAND. Te Soerendonk brak door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit in de landbouwerswoning 'van den heer Jac. Maas. Met groote felheid grepen de vlammen óm zich heen, zoodat aan blusschen niet 'te denken viel. De vrouw van den bewoner die alleen thuis was, kom m!et 'haar kinderen .slechts rnet moeite het brandende huis verlaten. Van dien 'inboedel kon niets worden gered. Eenige varkens kwamen in de vlammen om. Een koe die was losge broken, had zoodanige brandwonden opgeloopen, dat zij moest worden afge maakt. Die boerderij is slechts laag verze kerd'. ONTPLOFFING TE 'sGRAVEN- HAGE. Vrijdagmiddag is door onbekende oorzaak tie benzineleiding van den mo tor van een in het water aan de Soest- dijkschekade gelegen schip, uit elkaar gesprongen. De zich aan boord be vindende opvarenden, de gebroeders Van Sch., oud respect. 24 en 14 jaar, beiden afkomstig uit Rijnsaterwoude, kregen min of meer ernstige brand wonden aan hoofd en handen en wer den door dien G.G.D. naar het Zieken huis aan den Zuidwal vervoerd. Bei der toestand is iniet levensgevaarlijk. HEUSDEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, te houden op Woensdag 28 Februari 4934, des nam. 7.30 uur. 1. Notulen der vorige vergadering. Mededeeling van ingekomen stukken. 2. Vaststelling vergoeding artikel 104 L.Onderwijswet 4920 over 1932 met voorstel van B. en W. om die ver goeding te bepalen op f 3.98 per leerling. 3. Verzoek van het R.K. kerkbestuur om toekenning van een voorschot op de gemeentelijke vergoeding, bedoeld in art. 101 L O.wet 1920 over 1934, met voorstel van B. en W. om het voorschot te bepalen op 80°/0 van de vergoeding over 1932. 4. Voorstel van B. en W., inzake ver schuldigde couponbelasting van een gemeenteleening. 5. Verzoek van den heer W. Knoop tot gebruik van een stukje gemeentegrond nabij de scheepswerf voor het plaatsen van zijn auto, met voorstel van B. en W. 6. Verzoek van de N.V. Gasfabriek „Heusden", inzake de verlenging van de gasconcessie met voorstel van B. en W. 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het ambtenaren-reglement. 8. Benoeming van een lid van het College van Regenten der Godshuizen wegens periodieke aftreding van den heer J. C. van Laarhoven Sr. Aanbevolen worden 1. J. C. van Laarhoven Sr. 2. P. Engelen. 9. Brief van J. de Kok inzake het door hem in koop gevraagde gedeelte van het Wilhelminaplein. 10. Vaststelling kohier rioolbelasting 4934. 11. Verzoeken om restitutie rioolbelasting 1933. 12. Voorstel B. en W. tot wijziging der gemeentebegrooting en der begrooting van het vleeschkeuringsbedrijf, beide over 1933. 43. Nota van Gedeputeerde Staten hou dende aanmerkingen op de gemeente begrooting 1934. 14. Reclames hondenbelasting. Zondag 25 Februari hield de H.H.V." een onderling concours, waar aan verbonden was het Koningvisschen. l)e heer A. v. d. Oever moest zijn eere- titel verdedigen, maar had niet veel succes, daar hij zijn meedere moest erkennen in den heer W. Baaijens, die beslag legde op den eeretitel over het jaar 1934. Er werd slechts door 10 man visch gevan gen, zoodat er nog 7 prijzen verloot moesten worden. De Voorzitter de heer S. v. Eeuwijk overhandigde na afloop, onder toepasselijke woorden het Koningskruis aan den heer W. Baaijens en de overige prijzen aan de gelukkige winnaars. De uitslag is als volgt le prijs; W. Baaijens, 4 stuks, 310 gr., compleet Chocoladestel met bekers. 2e prijs W. v. Balkom, 2 stuks, 250 gr., W andkoffiemolen. 3e prysv. d. Donk, 2 stuks, 246 gr., Emaille fluitketel. 4e prijs A. v. d. Oever, 3 stuks, 240 gr., Groote Alminium-kookpan. 5e prijs: D. v. Diem, 2 stuks, 200 gr., Broodtrommel. 6e prijsK. de Leeuw, 1 stuk, 95 gr., Bloemhanger. 7e prijs Jac. Toethuizen 1 stuk, 94 gr., Scheerstel compleet. 8e prijsS. v. Eeuwijk, 1 stuk, 75 gr., Hondbeeld. 9e prijsK. v. Balkom, 1 stuk, 51 gr., 4 deelig bruine Vischlat. 10e prijs; P. Kuipers, 1 stuk, 15 gr., Gangspiegel. 11e prijs: J. v. Beijnen, Thermosflesch. 12e P. Verheij, Scheerspiegel. 13e P. v. d. Oever, Pijp. 14e J. Verheij, Pijp. 15e L. v. Wette, Schepnet. 16e Millenaar, Vischlat 3-deelig. 17e K. v. d. Velden, Aschbak. Vermelding verdiend nog dat de firma van Laarhoven een prijs beschikbaar stelde, n.l. een driedeelig vischlat, en dat de heer P. Verheij het clublokaal der H.H.V." weer keurig in orde had. De „H.H.V." is voornemens den laatsten Zondag in Maart een vischconcours te houden voor kinderen van 8 tot 16 jaar, waaraan alle kinderen uit Heusden gratis kunnen deelnemen, en waarvoor prachtige prijzen beschikbaar gesteld zullen worden Reeds zijn al prijzen van verschillende heeren toegezegd, en beloofd dit coneours een schitterend feestje te worden voor de kinderen. ANDEL. Een zoontje van P. Crielaart kwam aan de school zoodanig te vallen, dat hij naar huis moest worden vervoerd. Dr. Van Oostrom constateerde een ernstige hersenschudding. Als laatste spreker trad voor het comité van winterlezingen voor een goed bezette zaal op Ds. Fokkema van Amstel veen, met het onderwerp „Heeft het Oude Testament beteekenis voor het geloofs leven 't Was een zeer mooie lezing en een mooi slot van de reeks winter lezingen in 't afgeloopen seizoen. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Bijzondere School alhier is benoemd de heer Koetsier van Pijnacker. De heer A. Verwijs, pluimvee houder alhier, is tewerk ge«teld voor deze streek bij de Gewestelijke Varkenscentrale. We vernemen, dat de ring „Altena" van Herv. Jongelingsvereen. in het Land van Altena, op Hemelvaartsdag a.s. geen landdag zal houden, wegens de minder goede uitkomsten gedurende enkele jaren. BRAKED. Op de te Tiel gehouden keuring van hengsten, type tuigpaard, werd 0. m goedgekeurd de drie-jarige hengst Tonno (Honno zoon uit Ebert merrie) toebe hoorende aan den heer C. A. Vervoorn alhier. De op 22 Febr. j.l. vastgestelde kiezerslijst wijst 621 personen aan voor verkiezingen van leden der Tweede Kamer, 618 personen voor die der Provinciale Staten en 613 personen voor die van den Gemeenteraad. DUSSEN. Aan den dienstplichtige P. Ster- kenburg is door den Minister van Defensie voor een jaar vrijstelling van den militairen dienst verleend, wegens kostwinnerschap. GENDEREN. A.s. Donderdag, 4 Maart, hoopt de Herv. Meisjesvereen. „Helpt Elkander" onder leiding van haar Eere-Voorzitter Ds. Kuyper in de Herv. Kerk, des avonds 7 uur, haar jaarfeest te vieren. Wij hopen dat het haar niet aan belang stelling zal ontbreken. De muziekvereeniging „Excelsior" alhier organiseert een bazar ten bate van de kas. Een eventueel batig slot strekt voor het muzieklokaal. NEDERHEMERT. Hedenavond hoopt ds. Zandt uit Delft een spreekbeurt te vervul len in de Ned. Herv. Kerk aan de Noordzijde, om zeven uur. NIEUWENDIJK. Vrijdagavond herdacht, met hare begunstigers de Cbr. gem. zangvereen. „Oefening Kweekt Kunst", directeur de WelEd. heer N. Snijers van Raamsdonks- veer, haar 15-jarig bestaan feestelijk in het Instituutlokaal. De voorzitter de heer Z. Koekoek, opende deze feestavond, door te laten zingen Psalm 68 40 en ging daarna voor in gebed. Vervolgens sprak hij een kernachtig openingswoord, waarin hij in 't kort het 45-jarig bestaan der vereeniging memoreerde. Namens de ver- eeniging werd den directeur een haard- auteuil aangeboden, hetwelk hij met dank aanvaarde. Hierna werd overgegaan tot iet afwerken van het programma. Om alles tot in de puntjes weer te geven zou ons te ver voeren, we vermelden o.a. de samenspraak „De pet van den inbreker" welke op meesterlijke wijze werd vertolkt. Alle spelers en wel in het bijzonder den ïeer C. van Hemert komt een woord van of toe over de juiste weergave van dit stuk, hetwelk dan ook wel bleek aan het geaplaudiseer dat hen aan het einde liervan ten deel viel. Ook het stukje „Kees en Bet op de huwelijksreis," oogste eeel bijval, alsmede het stuk „De Vrouwen weerbaarheid". In één woord deze avond had een bijzonder gezellig verloop. „Oefe ning Kweekt Kunst" kan met voldoening hier op terugzien. Ongeveer halt één sloot de voorzitter dezen feestavond, waarna allen hoogst voldaan huiswaarts keerden. Op de „Hoogepolder" geraakte, doordat een vonk in de benzine vloog, de motor in brand Met alle kracht heeft het personeel van de heeren Groenenberg en Wigboldus getracht, met zakken en water dezen brand te blusschen, wat hem na veel moeite gelukte, zoodat de kapitale boerderijen gespaard konden blijven. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. SPRANG. In de zaal van den heer J. Zwie- tering hield de korfbalclub „N.E.O." j.l Donderdagavond een feestelijke samen komst, welke uitnemend geslaagd mag heeten. Ds. Plantinga van Harmeien heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier bedankt. Door het bestuur der afdeeling „Patrimonium" alhier, werden in haar vergadering de functies onderling ver deeld, waardoor de samenstelling als volgt werd J. W. Genuït Jr., voorzitterG. v. d. Hoven, 2de voorzitterW. M. Dalmaijer, 1ste secretaris Jac. Ophorst, 2de secretaris11. M. Zwart, 1ste pen ningmeester C. J. v. Heijst, 2de penning meester; Adr. v. d Schans, algem. adj. Maandagavond kwam de A. R. Kiesvereeniging in jaarvergadering bijeen. Naast de jaarverslagen en bestuursver kiezing werd door den voorzitter als onderwerp ter bespreking ingeleid over „Onze houding ten opzichte vau de ern stige vragen van onzen tijd". Woensdag, 44 Maart, hoopt de Ned. Herv. J. V op G.G., onder leiding van hun 2den voorzitter de heer H. v d. Ham in de zaal van den Chr. Volksbond haar feestelijke jaarvergadering te houden. Zaterdagmiddag werd onder groote belangstelling het 9-jarig zoontje van den heer A. M. teraarde besteld. De lijkbaar werd voorafgegaan door zijn schoolkame raadjes, de leerlingen der derde klasse. Op het kerkhof was, benevens vele be langstellenden, de geheele schooljeugd aanwezig. Toen de kist in de groeve was neergelaten, traden deze naar voren en zongen, onder leiding van het hoofd der school, Psalm 103 8. Ds. Cuperus sprak hierop een ernstig woord in de eerste plaats tot de kinderen welke hier een schoolkameraadje mede hadden be graven en wees hen op Jezus den Grooten Kindervriend. Vervolgens richtte spreker zich tot de talrijk aanwezigen wijzende op de vele teleurstellingen, die zich in het leven voordoen, doch alleen het Kruis van Christus en Zijn verzoenend lijden brengt troost en vrede in het hart. Getroffen door deze ernstige Evangelie prediking verlieten allen diep onder den indruk den doodenakker. Zelfs de kinderen wisten hun tranen niet te bedwingen. De heer P. Nieuwenhuizen, oom van het overleden knaapje, dankte namens de familie, voor de laatste eer aan zijn neefje bewezen. SLEEUWIJK. Tot tijdelijk hoofd is, wegens ziekte verlof van den heer C. Godschalk alhier, aan de Openbare School benoemd Mevr. Bron te Rijswijk (N.-Br.) Op Donderdag 1 Maart a.s., hoopt de fanfare „Wilhelmina" alhier in Café Kolf! een uitvoering te geven. Het pro gramma bevat een aantal prachtnummers. Wij gelooven dan ook stellig, gezien de prestatie van deze vereeniging, dat deze avond voor haar een succes zal worden. VEEN. Vrijdag had A. Timmermans het ongeluk, dat zijn voet bekneld raakte tusschen een in werking zijnde dorsch- machine. Liet het ongeluk zich eerst nog al erg aanzien, bij nader onderzoek door dokter Veenhuysen bleek dit gelukkig nog al mee te vallen. Zaterdagmiddag werd door de bergings-onderneming „De Volharding" uit Dordrecht een aanvang gemaakt met het bergen van de lading van het Donderdag j.l. gezonken schip „Willem". Tengevolge van den lagen waterstand zit het schip gedeeltelijk boven water. Men vermoed dat van de lading bestaande uit kunst meststof (Zwavelzure Ammoniak) circa 400 ton goed gebleven zal zijn. Van geneeskundige zijde wordt er de aandacht op gevestigd, om gedurende een paar weken het water niet te gebruiken als drinkwater, daar dit tengevolge de door de kunstmest ontwikkelde gassen schadelijk voor de gezondheid is. WOUDRICIIEM. De op 22 Februari j.l. vastge stelde kiezerslijst voor het jaar 1934/35 vermeldt 1081 kiezers voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal1075 voor de Prov. Staten en 1069 voor den Ge meenteraad. Voor de Chr. Jongelingsvereen. „Prediker 12 la" trad Woensdagavond j.l. op de heer Beeks, propagandist van het Ned. Jongelingsverbond. De verga dering was matig bezocht. Vanwege de Algemeene Radium Centrale te Amsterdam zal op 1 Maart a.s. in de zaal van den heer J. C. Spronk alhier, een voordracht met lichtbeelden worden gegeven over Radium en radio actieve bronnen in Natuur en Techniek. Bij gehouden aanbesteding is het schoonhouden van Gemeentehuis en le Openbare School alhier opgedragen aan Mej. S. Struik alhier. Op eiken Woensdagavond van 7 tot 8 uur zal vanwege de Afd. Woudri- chem e.o. in het lokaal van den heer C. Spronk een moedercursus worden gegeven. WELL. Donderdag jl. nm omstreeks 4 uur had alhier een aanrijding plaats. De vrachtauto bestuurd door den melkrijder A. de Koning, reed op den hoek bij J. de Koning de Heusstraat in en een per sonenauto, bestuurd door. een vertegen woordiger van de firma Simon uit Arnhem, kwam de Heusstraat uit rijden waarbij zij beiden in de flank werden gegrepen. Met wat materiëele schade liep dit ongeval af. Naar we vernemen waren de auto's verzekerd en zijn de bestuurders onderling overeengekomen de kosten te regelen, WERKENDAM. Op het postkantoor alhier werd in betaling ontvangen een 5 francstuk (Belgische munt) inplaats van 1 rijks daalder. Er schijnen veel van derge lijke munten in omloop te zijn. Reeds werden te Utrecht twee personen ge arresteerd', die er hun werk van maak ten op deze wijze geld te maken. Men zij dus gewaarschuwd. Vrijdag j.l. werd in de Nutszaal een filmvoorstelling gegeven door de N.V. „Arfi" te Amsterdam. In tegen stelling met vorige avonden, was de zaal zeer goed1 'bezet, hetgeen niet ver wondert, daar de 'film van een buiten gewone kwaliteit was. Vertoond werd de film „S.O.S.-lJsberg", waarover reeds veel geschreven is en welke een welko me afwisseling biedt in een reeks van films, welke uitsluitend bedoeld zijn het sensatielievend publiek te prikkelen. In deze film, waarin vooral tot ui ting kwam de heroïeke strijd tusschen inensch en natuur, waren momenten van groote schoonheid, terwijl de bege leidende muziek zeer goed gekozen bleek. De film werd met groote aandacht gevolgd en na afloop begaf een ieder zich voldaan huiswaarts, met de hoop, voortaan meer zulke films te mogen genieten. De heeren C. van Rijswijk en J., Zwets, leden van de Turnvereeniging „O.K.K." alhier, behaalden op een ge houden examen te Dordrecht, een diplo ma 3e graad voorturner. Vrijdag 2 Maart a.s. hoopt de beroepen predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier, de Weleerw. Heer Ds. R. J. D. Beerekamp van Heelsum en Doornwerth, deze gemeente te bezoe ken. HEUSDEN. Zondag j.l. speelde Juliana I hare 15de competitiewedstrijd uit voor de iste klasse B. V. B. tegen Kaatsh. Boys I te Kaatsheuvel. Juliana moest in Kaatsh. Boys ha re meerderen erkennen en verloor met 2o. Hierdoor zijn de kampioensillusies van Juliana verdwenen en staan zij nu definitief op de tweede plaats, of mocht het soms zijn dat de Kaatsh. Boys hare laatste wedstrijd verlie zen en Juliana haar protest winnen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2