Voarjaars Zaaigranen en Ifialvruchten. Firma N. G. J, SCI Reus' Gelukskantoor van herwaarden. A.WAII SETERS Bel s. v. p. op ÜO« 50 drukwerken RUBBER- LAARZEN. J. M0NSTE& Notaris Van Gendt N.V. GARAGE Firma L. J. VEERMAN - HEUSDEN. Rivierberichten. Marktberichte» Burgerlijke Stand. OOGARTS, [otaris PAAP publiek verkoopen Weg met HEUSDEN - 56Bairchtstraat. Wie weet. Alsdan komt Juliana nog in beslissing om de eerste plaats en behouden zh dus nog een theoretische kans. De wedstrijd werd geleid door den heer H. Kanfman uit Vught. wel ke goed voldeed. Julianan II speelde Zondag j.l. eveneens hare 15de competitiewed strijd uit voor de 2de klasse B. V. B. en wel tegen Kaatsh. Boys II. In deze wedstriid hebben de Oranje- Witten zich kranig gehouden en wis ten hun huid duur te verkoopen. door slechts met 31 van de kampioenen te verliezen. Deze wedstrijd werd geleid door den heer J. Duquesnooii die ook goed voldeed. Zondag j.l. heeft P.S.V. het tegen de Vlijmensche Boys II ge lijk weten te spelen. De wedstrijd eindigde met II. Voor de rust nam P.S.V. de lei ding. Een kwartier voor het einde wisten de gasten gelijk te maken. Van beide zijden bleven nogal eens mooie kansen onbenut. Scheidsrechter Van Beers leidde, behoudens eenige on juistheden, behoorlijk. NIEUWENDIJK. Naar we vernemen zal de voet- balvereeniging Blauw-Wit alhier, met 2de Paaschdag groote serie-wedstrij den organiseeren. Zaterdag speelde de voetbal vereen. Blauw-Wit alhier, een wed strijd tegen D.V.O. van Raamsdonks- veer. welke eindigde met 22. SPRANG. J.l. Zaterdag speelde de voet balclub N.E.O. I tegen S.D.O. I een wedstrijd. Uitslag 3o in het voor deel voor S.D.Ö. VEEN. J.l. Zaterdag had alhier de voetbalwedstrijd AchillesStormvo gels plaats. Er was voor deze wed strijd een zeer talrijk publiek opge komen, daar men verwachtte, dat Achilles ondanks zijn 171 neder laag te Woudrichem, hier zeker op eigen terrein revanche zou nemen, en dit te meer wijl Stormvogels met enkele invallers was opgekomen. De uitslag was evenwel een 1o over winning voor Stormvogels. Wii ge- looven wel, wanneer de leiding van de scheidsrechter correcter ware ge weest dan de uitslag pok anders zou geweest zijn. Na tien minuten spe len kreeg Achilles reeds een straf schop te nemen, dat ook prachtig door de linksbinnen van Achilles de heer Vos in het doel werd geplaatst, doch doordat een der spelers van Achilles toen de 'bal de doellijn reeds gepasseerd was, toe liep op den doel man van Stormvogels, kende de scheidsrechter dit doelpunt niet toe. Alle spelers van Achilles kwamen door het niet toe kennen van deze strafschop in verwarring. Enfin Groen-witten maar in een volgenden wedstrijd geprobeerd, en den moed en uwe sportiviteit niet laten zakken. Vergadering van den raad der ge meente EETHEN op Dinsdag 27 Februari des v.m. half elf. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer D. F. Brune. Secretaris: WelEd. Heer D. A. v. d. Schans. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade- ?aoc ring, de secretaris leest het formu liergebed, daarna de notulen der vo rige vergadering, die worden goed gekeurd. Ingekomen stukken Bericht van aanneming hunner be noeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur door de heeren M. de Haan, Drongelen, A. Vos Hzn., Gen- deren en A. v. Riel te Eethen. Beslissing door de Kroon op het adres, ingesteld door C. H. v. Ever- dingen en 51 anderen tegen het be sluit van Ged. St. tot opheffing der O. L. School te Heesbeen. De Voorzitter leest dit stuk voor, waaruit blijkt dat adressanten speci aal tegen de opheffing protesteeren voor de kinderen uit Doeveren, die, om de school te Heusden te bezoe ken een afstand van 4.8 K.M. moe ten afleggen langs een eenzamen weg. Adressanten betwijfelen of er gel delijk voordeel met deze opheffing zal worden verkregen, wijl het Hoofd op een leeftijd is gekomen, dat hij vermoedelijk geruimen tijd in het ge not van wachtgeld gesteld zal moe ten worden. De Kroon acht de aan gevoerde bezwaren ongegrond, het betreft hier een éénmansschooltje, dat door slechts 18 leerlingen wordt be zocht. Zonder al te groot ongerief kunnen de leerlingen geplaatst wor den op de O. L. School te Heusden. De voordeelen voor 's lands kas zul len zeker tegen de bezwaren ruim schoots opwegen, zoodat het inge stelde beroep ongegrond wordt ver klaard. Op voorstel van den Voorzit ter wordt deze beslissing voor kennis geving aangenomen. De heer Donken zou nog wel iets hierover willen zeggen. De Voorzitter acht dit overbodig, het besluit is toch niet te veranderen. De heer v. Buuren keurt- de hou ding der regeering af. Er wordt beweerd dat Minister Colijn er Mi nister Marchant maar voorspant om niet alles alleen op zijn kap te krij gen. De Voorzitter merkt op, dat dit niet aan de orde is, wil de heer v. Buuren hierover straks iets zeggen, dan kan hij daartoe met alle ple zier de gelegenheid krijgen. Ontslag van het Hoofd der O. L. School te Heesbeen. De heer v. Buuren zou alle pun ten die in verband staan met de op heffing der school te Heesbeen van de agenda willen afvoeren, de regee ring moet het zelf maar afwerken. De Voorzitter merkt op, dat de raad zich heeft neer te leggen bij het besluit van H. M. de Koningin. Spr. heeft een adres van het Hoofd den heer Kleinlooh, die zelf begint met „wegens opheffing van mijn functie". De raad heeft gedaan wat hij kon, nu heeft hij zich bij het besluit van de hoogste instantie neer te leggen. Geeft de raad het ontslag niet, dan is de school met i April opgeheven en zit de gem. met een schoolhoofd zonder school en zou dezen dan ook zijn salaris moeten betalen zonder dat hij onderwijs geeft. De heer v. Buuren verklaart er niet tegen te zijn, dat eervol ontslag wordt verleend, maar spr. heeft al leen willen doen uitkomen, dat hij de opheffing der school niet in het belang van het onderwijs acht. Met algem. stemmen wordt hier op de heer Kleinlooh eervol ont slag verleend als Hoofd der O. L. School te Heesbeen en wel met in gang van 1 April a.s. Aan Mej. de Roon, onderwijzeres in nuttige handwerken aan genoemde school wordt eveneens als zoodanig eervol ontslag verleend. Met de gemeente Heusden wordt een overeenkomst aangegaan tot plaatsing van kinderen uit deze ge meente op de openbare lagere school aldaar. De kosten voor het openbaar on derwijs wordt voor 1932 vastgesteld op f 10.39 Per leerling, zoodat de Bijzondere school over dat jaar recht heeft op f 976,76. Adres van den heer Kleinlooh, waarin deze verzoekt de huur van de door hem bewoonde ambtswoning, met ingang van 1 April, den datum van ontslag op f 150 per jaar te willen brengen. De Voorzitter zegt dat hij in ver plichte verzekering. De raad heeft eenigen tijd geleden het besluit ge nomen dat de menschen zich behoo- ren te verzekeren tegen ziekenhuis- verpleging en dus niet bij het Bur- gerl. Armbestuur behoeven aan te kloppen. Er zijn personen, die trach ten de ingezetenen te verzekeren, doch zij ontmoeten menschen, die zeggen, als ik ziekenhuisverpleging noodig heb, zou ik wel eens willen zien, dat ik die niet zou krijgen. Spr. wil hierover evenwel zeggen, dat als vroeger iemand, wiens vrouw, dochter of zoon moest worden opge- genomen in een ziekenhuis en hij vervoegde zich daartoe bij het Arm bestuur, deze direct geholpen werd, in het vertrouwen, dat de wethou ders en ook de raad daarmede ac- coord zou gaan en deze opneming zou goedkeuren. Spr.'s opvatting is thans echter zoo, als vandaag of mor gen zoo iemand op de secretarie komt en hij kan geen afdoende reden op geven op de vraag, waarom hij zich niet heeft verzekerd, spr. zijn mede werking niet zal verleenen, om aan het verzoek te voldoen. Hij zou daar over dan eerst het gevoelen van den raad willen hooren en is niet bereid daarvoor met spoed een vergadering ROTTERDAM, 26 Febr. Aanvoer 705 varkens. Prijzen per K.G. le kw. 2e kw. 36 33 3e kw. 30 ROTTERDAM, 27 Febr. Op de veemarkt waren heden aange voerd 240 paarden, 2 veulens, 1985 ma gere en vette runderen, 360 vette kalveren, en graskalv., 1540 nuchtere kalveren, 96 schapen of lammeren, 4 overloopers of varkens, 10 biggen, 22 bokken of geiten. Per K.G. le kw. 2e kw. Koeien 5558 4852 Ossen 5256 4448 Stieren 5152 4649 Vette kalveren 95—105 85-95 Per stuk 3e kw. 36—40 36—38 40—44 65—75 band met dit adres een onderhoud van B. en W. of den raad te beleg- heeft gehad met den heer Kleinlooh.gen. Wil men in het vervolg direct Dat zeer zeker erkend moet worden, dat met de finantiëele positie van adressant in verband met zijn op wachtgeld komen, rekening mag worden gehouden. Maar, meent spr. dat wettigt niet verlaging der huur tot op de helft. Spr. heeft den heer Kleinlooh beloofd, de wethouders in overweging te zullen geven, genoe gen te nemen, met een huur van f225 per jaar, waarmede deze ac- coord ging, onder voorwaarde, dat als hij weg wil gaan, dan ook niet aan de huur vastzit en weg kan gaan. Namens B. en W. doet spr. thans het voorstel de huur met in gang van 1 April, te brengen op f 225 jaar. De heer Donken vraagt hoe hoog de vorige huur was, waarop de Voor zitter antwoordt van f 300. De heer Donken vraagt of er bij de woning nog iets bijhoort, waarop de Voorzitter antwoordt van een tuin. De heer Donken vraagt wat er met de school gaat gebeuren. De Voorzitter kan daarover nog niets zeggen, er loopen in Heesbeen verschillende geruchten en allerlei wenschen. B. en W. hebben toege zegd dat zij alle mogelijke medewer king willen verleenen, zoolang deze zaken niet tot een einde zijn gebracht, kan spr. er geen mededeelingen over doen. De heer Donken zou toch een ze kere opzeggingstermijn willen stellen. De Voorzitter zou daarvoor een maand nemen, waarmede de raad ac- coord gaat en met algem. stemmen besluit de huur met ingang van April te bepalen op f 225 per jaar. De Voorzitter zegt dat de agenda hiermede afgewerkt is, dat hij ech ter nog iets wil zeggen oveg: de ver- geholpen worden, dan moet men ook zelf maar meewerken. Rondvraag. De heer Lankhaar vestigt de aan dacht op een noodzakelijke wegver- betering te B.-Broek. De heer v. Buuren betoogt de wen- schelijkheid van verbetering van den weg te Hoog-Meeuwen. De Voorzitter belooft beide spr.'s dat met hun verlangen zal worden rekening gehouden. De heer v. Buuren vraagt of zij, die de kosten van verzekering van ziekenhuisverpleging niet kunnen be talen toch zeker nog door het Bur- gerl. Armbest. worden geholpen. De Voorzitter antwoordt toestem mend, het is alleen de bedoeling, dat zij die daaraan wel wat betalen kun nen, dat ook doen, de kosten zijn niet zoo hoog. Daar geen der heeren verder iets heeft, sluit de Voorzitter de vergade ring. Melkkoeien f140 k f240 Kalfkoeien f145 a f245 Stieren f150 k f260 Pinken f 50 k f 95 Graskalveren f 28 a f 60 Vaarzen f100 a f130 Werkpaarden f 80 k f155 Slachtpaarden f 70 f130 Veulens f At Hitten f 50 a f 80 Biggen f 6 a f 11 Nuchtere fokkalv. f 10 a f 17 id. slachtkalv. f 4 a f 7 Lammeren f 40 k f 17 Biggen per week f 4.10 k fl.20 Op 27 Febr. in Meters in c.M. 's-Hertogenbosch 2.01 val 1 Nieuwe schutsluis te Engelen (Maas) 1.30 was 33 Crévecoeur (Maas) 1.29 was 33 St. Andries (Maas) 1 50 was 32 Venlo 10 83 val 19 Maastricht 44.02 was 4 GORINCHEM, 26 Febr. Op de veemarkt waren heden aange voerd: 172 runderen, 40 nuchtere kalveren, 0 varkens, 270 biggen, 486 overloopers, 0 schapen en lammeren. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f 460220. Melkkoeien f 430180, Kalfvaarzen f 140170. Guiste vaarzen f 90430 Stieren f 00000. Pinken t 60110. Nuchtere fokkalveren f 842. Nuchtere kalveren voor export f 24 00 Drachtige varkens f 3570. Overloopers 1222. Natte zeugen f2540 Biggen 712, alles per stuk. HEUSDEN. Zaterdagmorgen had op de groote brug. tengevolge van den mist en den ijzei een aanrijding plaats tus- schen een luxe auto en een vracht auto van de V. Z. De chauffeur van de luxe auto moest zich ten gevolge van de verwondingen opgeloopen door de glasscherven onder genees kundige behandeling stellen. Beide wagens moesten naar de garage van den heer v. Seters worden vervoerd. ALMKEIÏK. Over de maand Januari. Geboren: Dirk, z. van D. de Ruijter en A. DonkerslootDirkje, d. van M. van Noorloos en G. van der SteltGeertruida Wilhelmina, d. van H. van der Stelt en W. Groeneveld. Overleden: Adriana Catharina de Graaf, echtgen. van Hendrik Tolenaars, 27 j.Geertje van Genderen, echtgen. van Govert Pellekaan, 61 j.Elizabeth Kant, echtgen. van Marinus Pulle, 56 j. Jenneke Barbara Dekker, 19 j. Adverientlë». Hihrmede vervullen wij den trieurigen plicht kennis te geven van het overljjden van onsj geliefd Zoontje en Broertje, HBNDRIK, in den jeugdigen leeftijd van 7 weken. De diebbedroefden joh.\erbeek. S. T. verbeek- Genderen, 27 Febr. 1934. zal vanaf 1 Maart iederen Donderdag van 10—12 uur spreekuur houden in het Ziekenhuis te Gorinchem. Knie-, Dij- en Lieslkarzen. GROOTE VOORRAAD. LAGE PRIJSPN Tel. 151. G0RINCHË3I PARREN. U i t de hand te koop: een partij zware heining sparren tevens een partij zeer geschikt voor l^einingpalen. Te bevragen bi H. LANKHAAR Joh^n., B.-Broek en L. MEIJERS, aardappelhandel, Dussen. f te Heusden, t, dat de jaarlijksche welland verpachtingen zullen plaats hebben 4°. oj) DONDERDAG 4 MAART a.s., vm. 10 u. precies, bij Wed. v. d. Maaden te Wijk, t./v. Ned. Herv. Kerk en Diaconie te Wijk, de heere^ C. Bouman en L. de Bruijn alwaar {evens zal verhuurd worden, t./v:* genoemde Kerk, voor 2 of 7 jaareen hnis met erf ia de Kerkverreweide te Wijk, bewoond door\B van Loon. 2°. op ZATERDAG 3 MAART a.s., vm. 10 u. precies, in Hotel „Concordia" te Heusden, t.v. mej. W. v. d. Blom ep de Ned. Herv. Kerk te Heusden, \waarvoor ver pacht zullen worden de zooge naamde „Kerkekampen" in de Zeggelaars te Herpt, Ipor 4 jaar, als van ouds. 3°. Op WOENSDAG 1MAART 1934, nam. 3 uur precies, bij mej. G. Vos te Veen, t./v. den heer C. J. Engel berts. 4°. Op VRIJUAG 9 MAARTe k., vm. 10 u. precies, bij dezelfde, t./v. Ned. Herv. Kerk te Veen. de Diaconie der Ned. Herv. Ge meente aldaar en Polder van Veen. Zie biljetten. te Werkendam, zal ZATERDAGEN 3 en 10 MRT. 1934, nam. 7 uur in Café Kooy te Sléeuwijk, 0.98.85 B- A. BOUWLAND Dnt" met weg in den Sleeuw.-pofder te Sleeuwijk. HET HUIS toet schuurtje, erf en boomgaatd aan den Sleeuw, dijk 177 te 'Sleeuwijk, groot 3.85 aren. Breeder bij bï|jet. CAHIERS in aBe liniaturen verkrijgbaar, bij de FIRMA L. J. /VEERMAN HEUSDE ERWT 3N. Mansh »lt Extra Kortstroo, ge kruist! eerste en tweede na bouw, goedgekeurd. Oudere nabouw ongekeurd. Hylke- ma's l nica, origineel en eerste nabouv goedgekeurd. Oudere nabouw, ongekeurd. ZOMERTARWE. 01002, Witte goedgel eurd. den E Frieslar gevatte koude, griep, in- fluenzaj trage ontlasting, koorts, gal, slijmhoest, hoofd- of, maagpijn, ge brek aan eetlust, slechte spijsvertering of andere on gestelpt heden Gebruikt Wprtelboer's Kruiden en Wortelboer's Pillen van Jacobs, Maria Wortel boer en binnen en kele dagen zijt ge Veer frisch en opgeknapt. Vraagt de gebruikers, dat is bet beste bewijs Overal ver krijgbaar zestig cent. eerste nabouw - Mansholt, van oek Zomertarwe, uit afkomstig. Mans- holt vad den Hoek Zomertarwe, le nabobw, goedgekeurd. HAVER Mansholt III, eerste nabouw, goedgekeurd met 10-10. Friesche Zegehaver, 60 K°. natuurgewicht. Zegehaver, uit anderd streken. GERST. Goudgerst. Mansholt Princesse. Uit Friesland afkomstig. 4— De princessegerst is zeer geschikt voor de brou werij. BOONEN, Witte en Bruine. Alle artikelen zijn van eerste kwaliteit. 1 Wij zijn bereid de zaaigranen tegen een billijke vergoeding, met Ceresan te ontsmetten. Voor de ont smetting van het zaad hebben wij ons onder toezicht gesteld van de Plantenzièktenkundige Dienst te Wagenin^en. GIESSEN (N.-Br.) Telef. Rijswijk (N.-Br.) NNo. 3. Neemt ddar Uw CENTRAAL QUITANTIE, waarvoor in\opdracht een lot is aangekocht, en U is gewaarborgd, daar dit de eenige in den lande is, die voor ver boelen loterij den 21 sten Dec. 1933 in alle hoogste instantie werd vrijgesproken, daar alle andere loterijen, zooals De Witte Stad, Hoefijzer, Rex, Eigen\ Haard enz. niet op een vrijsprekend vonnis berusten- Wilt U gewaarborgd zijn, neemt dan de alom bekende CENTRAAL QUITANTIE, AGENT VOOR HEUSDEN: Automobielen en Motoren - Eerste klas Reparatie-inrichting - Olie - Benzine - Banden - Autoverhuur, met en zonder chauffeur. - LEVERING VAN spoedig, net en billijk, door de va.\ der Kolk en kinderen. Dr.i A. SMIT Voor a% Erven van den Heer T. van Arkel Voorx Mevr. Wed. v. Papendréaht-de Mane. a.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 3