jticuwsblad Ho. 5413 Vrijdag 2 iaart. Vlecht-, Punt- De Grootmoeder. Heiningdraad WILLEM Ijzerhandel DE BRUIN G0RINCHEM. TWEEDE BLAD LAAT U NU EEN M. HORT - GORINCHEM, en 4H> Zéér scherp concurreerende prijzen! <h> Toor het Land van Heusden en Altena, Uitsluitend Maatwerk". de Langstraat en de Bommelerwaard. Plaatselijk Nieuws. Elastieken kous, B Buikgordel of Buikcorset B aanmeten. Gedurende de maand Maart FEUILLETON. BEHOORENDE BIJ HET RHEUMATISCHE PIJNEN. De lijder kent maar al te goed de ellende, welke veroorzaakt wordt door rheumatische pijnen in de ledematen, lendenen, heupen of gewrichten, doch gewoonlijk is hem de werkelijke oor zaak van deze pijnen niet bekend. Het is juist, dat een verblijf in een vochtige omgeving, gevatte koude, tocht, enz. dikwijls rheumatische pij nen teweegbrengen, maar de wer kelijke oorzaak schuilt in het urine zuur, dat zich tengevolge van trage werking van bepaalde organen in uw lichaam kon afzetten. Het bloed, dat niet meer goed gezuiverd wordt, voert dit urinezuur op zijn omloop door het lichaam mede en dit kan zich afzetten in de gewrichten of holle gedeelten van het lichaam. En de scherpe kanten dezer urinezuur-afzet- tingen veroorzaken de ellendige pij nen, die gij voelt, als gij u beweegt, bukt of inspant. Foster's Rugpijn-Nieren-Pillen wor den sinds de dertig jaren, waarin Holland ze leerde kennen en waar- deeren, door personen uit uw eigen omgeving aanbevolen tegen derge-1 tulen lijke verschijnselen. Zij verschaffen goedgekeurd meester, waaruit bleek, dat de school zich in voortdurenden bloei mag ver heugen. Beide verslagen getuigden van gedegen arbeid, waarvoor de voorzit ter den betrokkenen drank bracht. Na mens de commissie, belast met he: nazien van de boeken en bescheiden van den penningmeester, bracht de heer Jac. Vos verslag uit, waarbij hi een woord van dank bracht aan den penningmeester voor de keurige wij ze, waarop hij zich van zijn taak hac gekweten. Spreker spoorde de aanwe zigen aan, waar noodig, steeds voor de belangen der school op te komen Bij de nu volgende bestuursverkiezing werden de aftredenden, de heeren B Verhoeven en P. van der Schans her kozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer D. Spierings, werd gekozen de heer J den Hollander. De gekozenen namen staande de vergadering hunne benoe ming aan onder dankzegging voor he in hen gestelde vertrouwen. Alsnu werd bij acclamatie aangewezen voor het nazien der boeken en bescheiden van den penningmeester voor het vol gende jaar de heer B. Maijers. Bij de rondvraag richtte de heer M. Oerle- mans zich in waardeerende woorden tot het bestuur en bracht hen namens de aanwezigen dank voor het vele en gewichtige werk door hen in het af- geloopen jaar in het belang der schoo en der schoolvereeniging gedaan, waar na deze in alle opzichten goed ge slaagde vergadering met het zingen van Ps. 43:3 en dankgebed werd ge sloten. GORINCHEM. De algem. vergadering der Coöp Gorinchemsche EierveiliDg „U. A." die jl Vrijdagavond in hotel „De Gier" were gehouden, was vrijgoed bezocht. De Voorzitter de heer P. A. de Ruiter, sprak een openingswoord, waarna de no- werden gelezen en onveranderc Op voorstel van het Bestuur goed gezuiverd, levengevend bloed. I werd aan den Veilingmeester een toeslag Zij zorgen, dat alle onzuiverheden, op zijn loon toegekend, groot f 100. die zooveel narigheid veroorzaken en Het financieel verslag werd daarna door leiden kunnen tot allerlei zeer onge-1 den voorz. toegelicht en in zijn geheel goed- wenschte verwikkelingen, dagelijks gekeurd. uit het lichaam worden verwijderd. De omzet over 1933 bedroeg 4773301 Verkrijgb. bij apothekers en drogis ten af i.-, f 1,75 en f 3.— per doos, om zetbelas ting inbe grepen. Let vooral op den juisten naam. eieren, voor een bedrag 48973.50 gld., 1063 stuks pluimvee voor een bedrag van 590.15 gld. De middelprijs der eieren bedroeg 2.76 gld. per 100, v. j. 2.99 gld. De heer Baelde vroeg of ook cijfers van andere veilingen bekend waren De voorzitter antwoordde dat de Gor. Veiling geen slechte figuur maakt bij andere veilingen, doch dat men niet kan rekenen naar Roermond, die door zijn consenten naar Duitschland, een extra prijs maakt. Tot bestuurslid werd bij acclamatie herkozen de heer P. A. de Ruiter. Uit ALMKLRK. I het verslag van den accountant bleek nog Naar wij vernemen is aan den dat de zuivere winst over 1933, 101,60 heer A. Colijn alhier, voorgoed vrij- gld. had bedragen. stelling verleend van den dienstplicht Bij de rondvraag werden enkele actueele en aan C. Straver voor één jaar. (onderwerpen aangesneden, terwijl de veilingmeester waarschuwde tegen het CAPELLE. inzenden van vuilschalige eieren, waardoor J.I. Vrijdagavond 7 uur hield de zoowel aanvoerder als veiling schade lijdt. Chr. Schoolvereeniging aan den Loon- 0e clou van den avond was zeker wel schendijk in het schoolgebouw aldaar de gratis verloting. Winnaars werden onder lending van haar voorzitter, den de heeren J. Rietveld, G. Slob, B. A. Bor, heer B. Verhoeven, haar gewone jaar- D. C. de Kuiper, Joh. Versluis, L. Ekel- lijksche algemeene vergadering. Na het mans, W. van Hoogdalem H. Termaat, zingen van Ps. 25:2, gebed en lezing H. de Lorm, P. van Willigen. J v. d. schriftgedeelte heette de voorzitter de Berg, D. Vonk, Jos Kamp en P. A. de talrijk opgekomen hartelijk welkom. Ruiter. waarna de notulen der vorige vergade- Hierna sloot de voorzitter deze geanni- ring, na voorlezing, werden goedge- meerde vergadering in de hoop dat ook keurd en vastgesteld. Hierna volgden eindelijk voor de kippenhouders een gun de verslagen van secretaris en penning- stiger tijdperk moge aanbreken. RAAMSDONKSVEER. Vrijdag houdt de Chr. Jonge- lingsvereeniging „Obadja" haar feest- vergadering. Een zeer uitgebreid pro gramma ziet er aanlokkelijk uit RIJSWIJK. Zaterdagavond j.L werd door het kinderkoor „Het Rozeknopje" in het vereenigingsgebouw alhier, een uitvoe ring gegeven, die alleszins zeer ge slaagd mag heeten. De ruime zaal was geheel met publiek gevuld en allen hebben weder volop genoten. Wat het koortje presteerde was werkelijk heel aardig, jammer dat het ledental nog niet wat grooter is. Wij hopen, dat dit bij een volgende uitvoering ver dubbeld moge zijn, wat o.i. best mo gelijk is, gezien de sympathie die in deze gemeente voor het koortje be staat. Allen die aan het welslagen van deze uiitvoering hebben medegewerkt komt voorzeker hulde toe. Een 18-tal cadeautjes door verschillende inwoners met bijna algemeene stemmen herkozen, ter beschikking gesteld, bracht voor evenzoo de twee adviseerende bestuurs- de vereeniging nog aardig wat in kas. leden M. Groeneveld en W. van Genderen. Wij roepen „Het Rozeknopje" onder Daarna werd door de onderwijzeres, leiding van zijn eminenten directeur mej. Korrelboom een schets gegeven over de heer v. d. Nat die steeds zijn beste de eerste schooldag, waarin de aanwezigen krachten voor het koortje geeft een werden teruggebracht tot hun jeugd, hartelijk tot wederzien toe. Hierop hield de heer M. de Rooij, hoofd der school, een referaat over gebod en SPRANG. I verbod, dat zeer leerzaam was voor op- Vrijdagavond werd vanwege den j v°eding en onderwijs Ring 's Capelle en omstreken van Ned. een goed bezochte vergadering gehouden, j C fh nHM ffl 51 51 L" Haar 2de voorzitter de heer v. d. Ham OCIIUUIllllClCIIV. verzocht te zingen Psalm 25 2 en 7 geeft menige huisvrouw en meisje ruwe en las vervolgens Joh. 3 en ging voor in roode werkhandeD. Deze worden weder- 't gebed. Daarna sprak de voorzitter een j om spoedig gaaf, zacht en blank door Purol woord van welkom tot de aanwezigen en in 't byzonder tot Ds. Cuperus, waarbjj Z.Eerw. tot voorzitter werd geïnstaleerd. I De voorzitter sloot den avond met be Met een hartelijk woord van dank werd stuur en onderwijzend personeel en leden daarna de leiding door Ds. C. overgenomen, zijn hartelijken dank te betuigen en spoor- Na lezing en vaststelling der notulen werd de aan nog meerdere leden te winnen en door de J. V. van Loonschendijk, bij er voor te zorgen dat de kinderen aan monde van den heer Dekkers als onder- het Wellseinde allen deze school zullen werp ter bespreking ingeleid „Het Evan- bezoeken. Na het zingen van Gez. 180 gelie". Na de pauze werd door den heer en dankgebed door den heer M. de Rooij, Korteweg Chr. onderwyzer te Capelle werd deze avond besloten als vrij onderwerp behandeld „Chris tendom en Humanisme". Op beide onder werpen volgde een gezellige en leerzame lespreking. Aan het slot werd door P. leurter nog een vers voorgedragen. Na afhandeling van het punt „varia" en enkele huishoudelijke aangelegenheden, sprak de voorzitter een slotwoord en las ucas 6 47 tot het einde. Na ge meenschappelijk Psalmgezang door ver tolking van het 53ste vers van Psalm 119 eindigde de voorzitter met dankgebed. ZEER SPECIALE PRIJZEN. ZUSTERHUIS 6. GEVESTIGD SINDS 1876 WASPIK. Op de voor het jaar 1934 1935 vastgestelde kiezerslijst komen voor 1759 kiezers voor de 2e Kamer, 1753 voor de Provinciale Staten en 1740 voor den Gemeenteraad. Door den bouwkundige A. de Bruïjn alhier, fs aanbesteed het bou wen van een woonhuis voor den heer Th. Dalmeajer alhier. Ingeschreven werd door: P. de Graauw, Waspik f 2544, C. Savelkouls, Waspik f2400, J. v. d'. Broek, Waspik f2331, J. de Ruijter, Waspik f2225, A. Mutsaerts, Waspik f2200, L. Fitters en A. de Graauw Was pik f2134,—. Gegund aan de laagste inschrijvers. WOUDRICHEM. De jaarvergadering der landb.- vereen. „Samenwerking", die ook dit maal in café Wilhelm werd gehouden, was goed bezocht. De heer C. M. Schaap opende als Voorzitter, met een kort woord deze samenkomst. Hij bracht in herinnering, dat het vorig jaar de Eere-Voorzitter, de heer F. C. Huyser, de leiding had, maar thans door een ernstige ziekte verhinderd wordt. Laten wij hopen, dat hij elders de gezondheid mag terugkrijgen, die hij daar zoekt. De notulen werden gelezen en onver anderd goedgekeurd. De rekening, nage zien door de heeren Daim en Van Vugt, Wanneer mijnheer Lionnet eenige uren vrijaf heeft, komt hij dadelijk naar de villa, om ze bij Geneviève door te brengen. Hij lijdt er ook onder, wanneer hij ziet, hoe zij door haar moe der wordt verstooten en daardoor ge noodzaakt wordt, in eenzaamheid haar leven door te brengen. Het is vandaag Zaterdag; indien mijn heer Lionnet, zijn vrouw en zijn zoon hedenmorgen om elf uur niet hier ko men, zullen zij zeker tegen drie uur hier zijn. Nog een vraag, goede vrouw, gij schijnt veel van de juffrouw te houden. Natuurlijk! ik behoef dat niet te verbloemen; ja, mijnheer, ik hou heel veel van haar. Buitendien zult ge nie mand te Nogent vinden, die niet het zelfde doet. Iedereen doet zij goed. Ik spreek natuurlijk van arme menschen. En om slechts van mijzelf te spreken. Twee jaar geleden was mijn man ziek. Juffrouw Geneviève hoorde dat; da delijk kwam zij bij ons, en het heeft ons later aan niets meer ontbroken. Mijn arme man stierf, de dokter had hem reeds lang opgegeven. De juffrouw heeft voor zijn begrafenis gezorgd. Een geit voorziet bijna geheel in mijn onderhoud, juffrouw Geneviève heeft haar mij gegeven. De oude vrouw weende van aandoe ning. Ge zijt een brave vrouw en ik dank u, zeide de kruier onder het heengaan. XII. VADER EN DOCHTER. Nadat Geneviève op de villa was teruggekeerd, duurde het een gerui- men tijd, voordat zij haar kalmte had herwonnen. De onbekende man, die haar zooveel schrik had aangejaagd, had gezegd: Ik zal het geheim niet verraden. Zij kon dus gerust zijn. Zij had zich kunnen afvragen, hoe die geheimzinnige persoon zoo goed was onderricht; maar voor het oogen- blik was zij niet in staat, daar over na te denken. Zij wist echter, dat die man de on zichtbare en stomme getuige was ge weest van het gebeurde. Het kwam haar ook in de gedachte, dat hij de tweede je llendeling kon zijn, die door haar dapperen verdediger op de vlucht was gedreven; maar zij had hem goed aangezien, en zij kwam tot de overtuiging, dat hij er niet als een boosdoener uitzag. Zij zag in den spiegel, en was over haar bleek gelaat verschrikt; zij deed WELL. De voorzitter A. v. d. Graft, opende de vergadering met het laten zingen van Psalm 25 2 en lezen uit de H. Schrift van Lucas 48 vers 4 tot 17, daarna gebed, lierop volgde een verklaring van het voorgelezen gedeelte uit de schrift en werd het nut der school uiteengezet, lierop volgde het jaarverslag en de no tulen van den secretaris die nog al uit voerig waren omreden er f ver het afge- oopen jaar zooveel gebeurd was in verband met verwisseling van voorzitters en onder wijzend personeel enz. De penningmeester deed rekening en verantwoording over de Dkomsten en uitgaven van het afgeloopen aar. De inkomsten waren f 6859.56, de uitgaven f5970.76, batig f888.80. Het aftredend bestuurslid, H. Vos, werd moeite de sporen te doen verdwijnen, die hare groote aandoening konden ver raden. Doch zij begreep, dat het moei lijk was, een helderziend oog te mis leiden. Om negen uur kwamen Louise en haar man terug. Zij waren slechts te Thomery gebleven om den trein af te wachten, die hen zou terugbrengen. Hoe hebt ge den nacht doorge bracht, juffrouw? vroeg Louise. Vrij slecht, antwoordde het jon ge meisje glimlachende ik kon niet slapen. Dat kan ik u aanzien; hebt ge angst gehad? Dat juist niet; maar ik was niet heel (gerust. Daar heb ik af met Gobert over gesproken. 4 Goed, Louise, Iaat ons er niet meer over spreken. Hoe is het met uw vader? J O! juffrouw, als gij het eens wist! Mijn vader! die is zoo gezond, als hij zelden geweest is. Wat .zegt ge, Louise? De waarheid, juffrouw; mijn man en ik wij zijn woedend!O, de be drieger, die ons dat valsche telegram heeft gebracht! Denk eens aan, juf frouw „het was valsch! O! de bedrieger! Neen, juffrouw, neen, het moest niet geoorloofd zijn, iemand zoo voor den gek te houden! dat is schandelijk! Ik vind dat ook, goede Louise, en daarom zou ik u raden met niemand zelfs niet met mijn vader, mijn moe der ,of mijn broer over het gebeurde te .spreken. Ik beloof je, te zullen zwij gen. Gerust, juffrouw, ge hebt gelijk. Men moet zich niet door ande ren Jaten uitlachen. Dat is waar. - En buitendien kunt ge nog blij zijn, dat ge uw ouden vader nog hebt kunnen zien en omhelzen. - Gij weet op alles een troostwoord- je te zeggen juffrouw; ik zal mij maar troosten. - En ga nu uw man zeggen stil te zijn. De tuinmansknecht is reeds aan het werk, om de verwoesting, die de regen heeft aangebracht, te her stellen. Hij weet niet, dat uw man niet thuis was, toen hij kwam. Louise ging heen en kwam na twin tig minuten terug, om voor het huis houden te zorgen. Gm kwart over tienen hoorde Gene viève het rollen van een rijtuig. Het waren mijnheer Lionnet met vrouw en zoon. ■Toen het jonge meisje den palfrenier het hek zag openen, bekroop haar weer een vreesefijke ongerustheid. Echter toen mijnheer Lionnet uit het rijtuig was gestapt, vloog zij hem om den hals. Goeden morgen, lieveling, zei- de haar vader. En hij drukte twee kussen op de wangen van het jonge meisje. Albert omhelsde haar eveneens. Maar toen zij mevrouw Lionnet na derde, draaide deze haastig het hoofd om. Wat Geneviève ondervond is niet te beschrijven. Zij had een vreeselijke ge dachte: Zij dacht mij dood te vinden, en ziet mij weer voor zich staan. Mevrouw Lionnet gaf dus door haar koelheid en haar afkeer voedsel aan de afschuwelijke verdenking, die Gene viève tegen haar koesterde. Op dit oogenblik zag Geneviève den onbekende met den langen witten baard voor het hek staan, zij slaakte een f] ah wen kreet. Kind, wat scheelt je? vroeg mijnheer Lionnet. Niets vader, antwoordde zij. De echtgenoot wierp een woedenden blik op zijn vrouw. Maar Geneviève, je bent bleek en ziet er vermoeid uit; wat scheelt je toch? Niets vader. De vraag van mijnheer Lionnet bracht een bitteren Lach op de lippen van zijn vrouw. Het déjeuner was opgebracht, en web dra ging men aan tafel. Geneviève beproefde te eten; zij was nog bleeker dan bij de komst harer ou ders en zij gevoelde een ongesteldheid, die zij niet kon verbergen. (Wordt vervolgd). yy Herv. JoDgelings Vereen, op G.G. alhier 43. Vrijdagavond werd de jaarlijksche edenvergaderiDg gehouden van de ver- eenigiDg voor Chr Onderwijs in de school niet den Bybel alhier.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 5