Mergèns zoo goedkoop! Buitenland. A. DE GRAAFF Telefoon I en 7 MEEUWEN. Nipmvp t?ihviplpn van PRIMA _ku leveren wij iviicuwv lyijwiicicu ujueiijkvoorreclamevöorslechts tor in het a.s. seizoen. Tot bestuursleden werden herko zen de beeren A. v. Vugt Jzn., A. v. Vugt Azn. en H. de Lorm. Een commissie tot het nazien der rekening over 1934 werd benoemd. Verder had een gratis verloting plaats. Het terrein van de club werd wederom van den eigenaar ingehuurd voor f 40 per jaar, voor den tijd van 3 jaren. Daarna sluiting. SLEEUAVIJK. Bij beschikking van den Com missaris der Koningin werden van de 32 ingeschrevenen voor den dienst plicht 1935, 13 personen vrijgesteld wegens broederdienst. Over de afgeloopen maand werden voor den vleeschkeurings- dienst ter gem.-secretarie aangege ven: 3 koeien, 2 pinken, 28 varkens, 2 lammeren, 2 kalveren en 60 K.G. vleesch. In de gister Donderdagmiddag gehouden raadsvergadering machtig de de raad B. en W. om met de eigenaars van de te onteigene per- ceelen voor het aanleggen van den weg vanaf de nieuwe Openbare La gere School naar het Kerkeinde, een minnelijke schikking te treffen, op de in een geheime vergadering vastgestelde bedragen. Tevens werd bepaald, dat van de ze bedragen niet mag worden afgewe ken en in geval een eigenaar dus met het bedrag geen genoegen zou nemen tot gerechtelijke onteigening zal worden overgegaan. De raad ging eveneens accoord met het voorstel van B. en W. om nu door den raad van Werkendam wijziging is gebracht in het plan tot gezamelijke aanleg van een haven, in het nieuwe plan van Werkendam medewerking te verleenen in verhou ding van het aantal schippers, dat in iedere gemeente is gevestigd. Voor Werkendam bedraagt dit go voor de Werken 7 schippers. De aftredende leden van de Com missie tot Wering van schoolverzuim te de Werken werden allen op een na herkozen. In plaats van den heer G. Pruijssen die niet herkiesbaar was, werd benoemd de heer Joh. v. d. Heuvel. Voor Sleeuwijk werden alle leden herkozen. Voor de Kille werden alle leden herkozen behalve de heer de Pen- der, die niet herkiesbaas was, in diens plaats werd benoemd de heer jMj. v. d. Stelt Jr. SPRANG. Dioior wijlen de heer en mej. F. M, de JongGoedhart alhier, werd door de Geref. kerk en hare diakonie respectievelijk f 2000 en en f 1000 gelegateerd. Vrii van rechten. Maandagavond herdacht de Meisjesver. op G. G. O.T. en O.R. op eenigszins feestelijke wijze haar 2-jarig bestaan. Om' c.a. 7.30 uur opende haar eere-voorzitter Ds. J. C. Hagen deze feestvergadering op ge bruikelijke wijze. De verslagen ge tuigden van een bloeiend vereeni- gingsleven. Het keurig samengestelde programma afgewisseld door het be handelen van onderwerpen voor drachten muziek en zang werd op zeer verdienstelijke wijze afgewerkt. Vele afgevaardigden woonden deze vergadering bij en Voerden het woord. Om c.a. 11 uur sloot Ds. Hagen met een woord van dank en gebed dit jaarfeest. Naar wii vernemen zal de Ned. Herv. Zondagschool, welke rusten de was, weer worden opgericht. Als leiders zullen optreden de heeren C. Nieuwenhuizen, A. v. Bos en J. v. d. Schansde Rooij. Woensdagavond kwam de Ned. Herv. J. V. op G. G. Timotheus in de zaal van den Chr. Volksbond in jaarvergadering bijeen. Haar 2e voorzitter de heer v. d. Ham opende op gebruikelijke wijze. De verslagen uitgebracht door den secretaris en penningmeester gaven reden tot dank. Het meer opgewekt gedeelte werd gevuld met met de lezing van en kele onderwerpen en het houden van voordrachten. Door de afgevaardig den v. zustervereenigingen en andere organisatie's werden de beste wen- schen geuit. Om c.a. 12 uur sloot de voorzitter dezen goed geslaagden feestavond en keerden allen hoogst voldaan huiswaarts. VEEN. Zaterdagavond 10 Maart hield de muziekvereen. „Wilhelmina" haar jaarvergadering. De voorzitter J. v. Andel, welke de vergadering meteen inleidend woord opende, memoreer de, wat de vereen, in het afgeloopen jaar onder leiding van haren geach- ten Directeur op muzikaal gebied ge presteerd had. Verder sprak de voor zitter een woord van waardeering, dat de leden, de vereeniging trouw gebleven waren, en dat 2 oud-leden benevens 4 leerlingen zich bij de vereeniging hadden aangesloten. Met den wensch, dat de goede verhou ding, welke er tusschen bestuur, di recteur en leden is, bestendigd mag blijven, zoodat men vol moed het concours te Velthoven tegemoet kan zien, werd de vergadering geopend. Hierna werd door den penningmees ter verslag uitgebracht, over den fi- nanciëelen toestand der vereeniging over het afgeloopen boekjaar. Alles bleek in goede orde te zijn, terwijl de rekening met een klein batig sal do sloot. Door den secretaris werd een goed verzorgd verslag uitge bracht over den toestand en werk zaamheden der vereeniging. Hierna had de bestuursverkiezing plaats. Herkozen werden J. v. Andel, voor zitter en G. Kwetters, penn. Tot secretaris werd gekozen A. Honcoop in de plaats van A. Sonneveld, welke als zoodanig niet meer in aanmer king wenscht te komen. Nadat door den heer v. Andel een woord van dank gesproken was, werd nog het woord gevoerd door den heer Jiskoot, directeur der vereeni ging. Tot slot werd nog een pittige marsch gespeeld van Ant. M. van Leest. Ingevolge de bepalingen der Tuinbouwsteunwet, is door het be stuur der veilingvereen. „Veen en Omstreken", alhier, rijkstoeslag ont vangen op de in het tijdvak, van 29 Mei3 Sept. 1933 geveilde vroege aardappelen. De uit te keeren toe slag bedraagt voor geveilde vroege aardappelen in het tijdvak van 29 Mei16 Juli f 0,80 en voor het tijd vak van 17 Juli3 Sept. f0,65 Per 100 K.G. Voor velen is dit voorzeker een aardige meevaller, en misschien voor nog meerdere een vingerwijzing, om de aardappelen voortaan over de veiling heen te verkoopen, daar al leen voor geveilde aardappelen toe slag gegeven wordt. Aan de Vrijdag en Zaterdag avond te geven uitvoering van het kinderkoor „Het Sijsje" is een ver loting verbonden, waarvoor verschil lende winkeliers uit deze gemeente fraaie prijzen beschikbaar gesteld heb ben. Onder de schoolkinderen, al hier heerscht een griep-epidemie. Een lokaal moest deze week reeds geslo ten worden. Gelukkig is de ziekte niet van ernstigen aard. WIJK. Alhier is opgericht een Tooneel* vereen., met aanvankelijk een 10-tal leden, onder den naam van „Kunst en Genoegen". De vereeniging staat onder leiding van den heer K. Roza Sr. - Zooals uit achterstaande advertentie 1 blykt, hoopt de fanfare „Oefening en 1 Uitspanning" alhier, onder leiding van den Heer J. J. Hermans te 's Bosch, Zaterdagavond 24 Maart een uitvoering te geven. De tooneel vereen. „Kunst en Genoegen" zal bij deze uitvoering hare medewerking verleenen. WERKENDAM. Door de Herv. Schoolvereen. werd in de Oude school, een wel geslaagde ouderavond gehouden. Door het Hoofd, den heer W. Dam werd een onderwerp ingeleid, geti teld: „Bezinning". Ook werd een on derwerp geleverd door de onderwij zeres, Mej. A. Dol, Door ziekte was de heer P. Kornet verhinderd zijn onderwierp in te leiden over „De School in den Ouden Tijd." Door de Burgerwacht alhier werd onder leiding van den heer M. J. v. Oord, in de Nutszaal jaar vergadering gehouden. In zijn ope ningswoord memoreerde de Voorz., dat- 't afgeloopen jaar voor de plaat selijke vereen, rustig is voorbijgegaan. Slechts éénmaal moest men actief wezen, 'twelk echter bijna niet is opgemerkt. Een korte beschouwing werd gegeven over de buitenlandsche toestanden. Hij wekte een ieder lid op, steeds paraat te zijn en te blijven. Uit 't keurig verzorgde jaarverslag van den secretaris bemerkten we, dat de Burgerwacht, door de Fascistische beweging enkele leden heeft verlo ren, maar door aanmelding van nieu we leden op peil is gebleven. De on derlinge verhouding, was ook nu weer steeds goed. Men krijgt ook binnen kort een eigen 100 M. schietbaan. 't Verslag van den penningmeester gaf nog een batig saldo. De boeken werden nagezien door de leden C. Visser Jzn. en Z. Wijnands en keu rig in orde bevonden. Inplaats van den heer P. v. Elze- lingen, welke zich niet meer herkies baar stelde, werd gekozen als be stuurslid de heer Z. Wijnands. Hierna volgde uitreiking van prij zen. Verschillende medailles, diplo ma's, enz., zijn weer in dit afgeloo pen jaar behaald. Zonder overdrij ving kunnen we zeggen, dat de Bur gerwacht van Werkendam ook hier in een vooraanstaande plaats inneemt in 'tLand van Altena. Vervolgens kreeg men een schiet wedstrijd en werd ook nog gescho ten op de geluksbaan. Verschillen de mooie en ook troostprijzen wer den uitgereikt. Er heerschte den geheelen avond een aangename, feestelijke stemming, en ook dezen avond is weer bijzonder goed geslaagd. Ds. W. C. Lamain te Rotter dam (Zuid), heeft voor het beroep naar de Geref. Gem. alhier bedankt. A.s. Zondagmiddag te 2.30 u. zal in de Ned. Herv. Kerk de 3e Jeugddienst worden gehouden. Voorganger Ds. Mulder van Char- lois. A.s. Dinsdag nam. 2.30 u, en des avonds 7 u. hoopt Ds. de Boer van Leerdam, bidstond te houden in de Chr. Geref. Kerk alhier. Vrijdag 23 Maart a.s. zal 't Chr. Leesgezelschap in jaarvergade ring bijeenkomen in 'tGeb. v. Chr. Belangen. De agenda vermeld o.m.: Jaarver slagen, boekenverkoop en bestuurs verkiezing wegens periodieke aftre ding van de heeren F. H. v. d. Kant en J. Visser Jzn. Jr. Woensdag 21 Maart hoopt de turnvereeniging „O.K.K.", onder lei ding van den heer T. van Arkel van Gorinchem, een uitvoering, te ge ven in de Nutszaal. Terwijl de heer J. V. zich per fiets naar de werkverschaffing begaf, viel hij van een hoogen dijk, waar door hij een ernstige hoofdwonde op liep. De schippersknecht W. v. B. kwam in het ruim van een schip te vallen, waarbii de schouder werd gekneusd. Voor beide gevallen moest genees kundige hulp van Dr. Mijnlieff wor den ontboden. Terwijl een motortankboot van de firma van Elzelingen alhier was vastgemaakt achter een meerpaal, voer een'kast van een voorbijvarende sleep zoodanig tegen de paal, dat deze neerviel juist op de motortank boot. De boot maakte slagzij, sloeg vol en zonk. De kapitein de heer H. v. Lustdonk zag het ongeval aan komen en wist er tijdig af te sprin gen. De tankboot, welke moest wor den gelicht, is niet verzekerd, het sleepschip echter wel. De werkloosheid in onze ge meente begint gelukkig iets af te ne men. Werd voor enkele weken nog f 1000 per week uitgekeerd, thans is dit bedrag teruggeloopen tot on geveer f 800. Dit zal ook nog wel iets verminde ren, daar a.s. (Maandag een 1 5-tal rijs- werkers zullen vertrekken naar Bieze- linge (Z.j voor de firma Gebrs. Van Oord alhier, en over veertien dagen dit ploeg je uitgebreid zal worden tot ongeveer 35 personen. De heer G. Staal werkzaam op polder „Steenenmuur" ('Bies- bosch) kwam van een hooizolder te vallen, plm. 10 meter hoog. Zijn val is waarschijnlijk eenigszins gebroken op een paar garven. Niettegenstaande dit was het ongeval nog ernstig. De getroffene bekwam een schouderfrac tuur en is na behandeling van Dr. Bresier, vervoerd naar het ziekenhuis te Gorinchem. WASPIK. Op de j.l. Donderdag gehou den groote voorjaarsmarkt werden aangevoerd 56 runderen en 19 man den varkens! De prijs bedroeg voor runderen van f 160 tot f225, voor varkens van f9 tot f13. De handel was zeer flauw. ZUILICHEM. Aan den heer G. A. Dinge- man werd de levering van kunst mest opgedragen voor de veiling al hier. De heer A. Dingemans is be noemd als Kommies met standplaats Goirle. IVÜI/.omhy Buiten verantwoordelijkheid der Red. Geachte Redactie! In uw blad van Woensdag j.l. las ik het volgende sensatie-bericht „Zondagmorgen ontdekten eenige leden van de v.v. Juliana dat er een brutale lage diefstal had plaats ge had, op het afgesloten terrein van Juliana. De dieven hebben n.l. de goalpalen uit den grond gegraven en medegenomen en hebben daarbij de goalijzers vernield. Het is te wen- schen, dat de politie de daders op het spoor kornt." Toen ik dit bericht las, heb ik werkelijk even hartelijk gelachen, nog hartelijker dan om de mooiste mop uit het Stuiversblad. Ik dacht direct aan het bekende spreekwoord: „Hij heeft de klok hooren luiden, maar weet niet waar de klepel hangt." Is de berichtgever nu werkelijk zoo dom, of is de bedoeling van het geheele bericht om een bepaalden persoon te treffen? Naar ik bij nauwkeurige informa tie vernam zit de zaak aldus in el kaar: Vanaf Januari speelt de v.v. Longa niet meer op het afgeschutte terrein, daar dit nu aan de v.v. Ju liana behoort. Behalve nog anderre voorwerpen stonden echter nog de goalpalen van Longa op het veld, waarvan Juli ana geregeld het gebruik had. Ondanks herhaalde waarschuwin gen weigerde de v.v. Juliana deze doelpalen, die zonder toestemmingen zonder medeweten van Longa op het veld gebracht waren, terug te geven, zoodat Juliana al ruim 2 maanden het gebruik had van de doelen van Longa. Om nu de aan Longa be- hoorende goalpalen terug te krijgen zijn Zaterdag eenige leden van Longa naar het voetbalveld gegaan en heb ben de aan Longa behoorende doe len uitgegraven en, nadat er alles van was verwijderd wat hen niet toe behoorde, deze doelen medegenomen. Van het sensatiewekkende bericht dat spreekt van diefstal en dieven, blijkt dus al heel weinig waar te zijn, en ik zou den berichtgever wil len aanraden zich in het vervolg be ter van den stand van zaken op de hoogte te stellen, voor hij dergelijke fantastische berichten opgeeft. „Speurder". Mijnheer de Redacteur! Voor onderstaande regels vraag ik beleefd eenige plaatsruimte in Uw veelgelezen blad, waarvoor bij voor baat mijn hartelijken dank. Overal luiden de klokken van be- bezuinigen en dit is dan ook niet zonder reden. Een uitzondering echter maakt hierop de uitgave van verbetering van wegen e.d. en dit juicht dan ook een ieder van harte toe. Er zijn echter gevallen, waarin men in plaats van wegen verbeteren deze onbruikbaar maakt, en zoo'n geval zou ik graag ter kennis van het pu bliek brengen. Sedert een paar jaar is men in Drongelen bezig door werkloozen den dijk af te laten graven, wat een schit terende verbetering genoemd mag worden. Aan de brug naar den Meeuwen- schen loswal heeft men echter niet geheel op diepte kunnen doorgra ven, omdat dan de oprit naar deze brug te stijl zou worden en is voor genoemden oprit maar plm. 20 cm. van den weg afgegraven. Direct heeft de Heide Mij., onder wier toezicht een en ander wordt uitgevoerd, twee menschen te werk gesteld om den oprit weer aan te sluiten met den verlaagden weg, waar aan zij plm. twee weken gewerkt heb ben. Toen het werk ongeveer half klaar was, kwam er een autoriteit van den Rijkswaterstaat en gelastte de werk zaamheden direct te onderbreken, want het was Rijksgrond en daaraan mag men zoo maar geen verbete ringen aanbrengen. Het onafgemaakte werk is toen blijven liggen en niet minder dan 9 maanden hebben velen, die dagelijks genoemd* wegdeel moesten passeeren, hiervan zeer grooten hinder onder vonden, daar die 20 cm verschil in ongeveer twee strekkende meters moest worden bijgewerkt. Maandagmorgen j.l. verschenen 5 geoefende straters, die, nu op last van den Rijkswaterstaat, wederom met de werkzaamheden moesten aanvan gen. De oprit werd uitgezet op 't niveau van den reeds verlaagden weg en voor 3/4 was 'twerk weer gereed, toen er weer een autoriteit van deni Rijkswaterstaat verscheen, die op nieuw stopzetting van het werk ge lastte, en daarbij terugbrenging van den weg in denzelfden slechten toe stand als voorheen. Zou het nu geen hoog tijd worden voor het betrokken Gem. Bestuur om zich eens rechtstreeks in verbinding te stellen met het Ministerie v. Wa terstaat opdat aan genoemde plage rijen en geldverkwisting eens en voor goed een einde kwam en vele belang hebbenden niet langer last behoeven te ondervinden van de grillen van een Rijkswaterstaat autoriteit. D. Een abonnée. GEBOUW INGESTORT. Te Beiroeth is een oud gebouw ingestort, dat aan een druk bezocht hotel en café grenst. Tal van per sonen werden onder de puinhoopen bedolven. Tot dusver heeft men 25 slachtoffers kunnen bergen, van wie 15 reeds bezweken waren. O— BOER SCHIET ZIJN SCHOON MOEDER EN ZIJN VROUW DOOD. In een boerenhofstede bii Platon in Koerland heeft een boer in een vlaag van waanzin eerst zijn schoon moeder doodgeschoten. Vervolgens richtte hii het wapen op zijn vluch tende vrouw, die getuige van den eersten moord was en joeg haar twee doodelijke kogels in het hoofd. Daar op schoot hij op zijn beide zwagers waarvan er één werd gewond, ren de naar den veestal en stak deze in brand, tenslotte werd hij door den tweeden zwager overweldigd en aan de politie overgeleverd. —O— 50 WONINGEN IN DE ASCH GE LEGD. In het Plongaarsche dorp Nyara is door onbekende oorzaak een brand uitgebroken, die zich snel uitbreid de. In korten tijd werden 50 wo ningen met talrijke bijgebouwen, op stallen en schuren in de asch gelegd. ONTPLOFFING EISCHT 100 DO ODEN. i Bii een dynamietontploffing in de buurt van La Liberdad in Salvador zijn meer dan 100 personen om het leven gekomen. Nader wordt gemeld dat door de ontploffing een brand is ontstaan, waarvan 10.000 balen koffie een prooi zijn geworden. Tal van gebou wen zijn verwoest. De daken zijn van de douanekantoren afgerukt. De haven van La Libertad zal waar schijnlijk gesloten blijven. Drie lich ters en een sleepboot zijn vernield. GEEN JAPANSCHE IMPORT. -- GEEN MARKTGOED. S —O f

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 10