de Haarlemmermeer. ELEKAN, N.V. GARAGE Ifü! - HEUSDEN - 5 SBurchtstraat. Mo. 50 Bel s. v. p. VULPEN HO Firma L. J. VEERMAN te HEt SDEN. ERS Marktberichten Rechtzaken. Advertentie». rgaan. niet d C. BOUMAN 's-HE.TQGENBOSCH, verkrijgbaar bij Werkmansbond, de heer P. v. d. Zouwen, raadslid alhier. DRUNEN. In het bondsgebouw hield de vei- lingvereeniging „De Langstraat" voor de afdeeling Nieuwkuyk haar algemeene jaarvergadering. Door den directeur, den heer Boelen uit Elshout, werd voorlezing gedaan van het jaarverslag, waaraan we het volgende ontleenen Activavastgestelde gelden f 13700. Debiteuren f 4671.55. Passiva vreemd kapitaal f 2595.89 reserve f 9465.09. Opeischbare schulden f 6634.69. Exploitatie boekjaar 1933 lasten totaal f8745.71 en baten totaal f24.513.55. Omgezet werd voor een bedrag van f241.476.21. Aangevoerd werd door buitenplaatsen 1 60.036 50, Drunen f 20.470 12. Elshout f20.470.80, Haarsteeg f26.976.53, Nieuw- kuijk f 19.974.75, Herpt f6.023 49, Alm- kerk f3.040 94, Dussen f6.904.87, Was pik f40.126 50 en Wijk f8.036.59. De totale onkosten bedroegen f 15486.75. Nog werd uitkeering gedaan van re- geeringswege voor geleverde erwten f 1.25 per 100 K.G. en voor boonen fl.00 per 400 K.G. GAMEREN. Door het bestuur der muziek- vereeniging „Prinses Juliana" is het plan opgevat op nader te bepalen tijd, dit jaar haar 25 jarig bestaan met een festi val te gedenken. Voor dit plan is aan de vereeniging een stuk weiland gratis toegezegd. Jammer dat deze vereeniging dit jaar niet op concours kan uitkomen, 't Vorig jaar behaalde zij 3 eerste prijzen, doch de reden dat ze dit jaar niet kunnen ligt hierin dat vele leden, welke af en toe aan de werkverschaffing zijn, niet geregeld de repetitie's kunnen volgen. Door de N.V. Centrale SuikerMij. is tot agent alhier aangesteld de heer Jacob Kreling Johz. in plaats van den heer C. J. v. Kuijl. fnantieel overzicht geven \an t ker°k én dê heer D. de Roon over d'r,diahee"r Vachtels van den Berg zal D X-rra ter bespreking tnleiden: aU iaren volgevaren". "Moel'^dagavond kwam de A.R.J.A. ie din- van haar voorzitter, de heer D Drost in de zaal van den /-hr Volksbond in zeer druk gezochte ver-adering bijeen. Haar voorzitter met gebed en de lezing van 101, sprak een kort openings heet alle aanwezigen wel- NIEUWENDIJK. Het dochtertje van den heer K. de Ruijter, kwam met het spelen zoodanig te vallen, dat zij haar arm brak. Dr. Schripsema die juist ter plaatse was, ver leende de eerste hulp. Het aantal leden der vereeniging voor Gezinsverpleging en ter bestrijding der t.b.c., bedraagt thans 600. Heden (Woensdag)avond zal er in de consistorie alhier een vergadering worden gehouden voor de stemgerechtigde mansleden der Geref. Kerk. Op deze vergadering zal o.a. verslag worden uit gebracht over den financieelen toestand der kerk. De Chr. schoolvereeniging hield haar jaarvergadering in de consistorie der Geref. Kerk. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat het batig saldo een bedrag aanwijst van rond f 11000.Hierbij is de schoolvereeni ging nog in het bezit van een school gebouw en twee onderwijzerswoningen, welke gezamenlijk een kapitale som ver tegenwoordigen. Zeer zeker verkeert deze vereeniging in een zeer bevoorrechte positie. RAAMSDONKSVEER. Vrijdag hield de Werkmansbond, onder leiding van den voorzitter de heer Sneep, haar jaarfeest, bijgewoond door 290 personen. De feestrede werd uitge sproken door Ds. Guittart. Verder werden drie samenspraken gehouden, een paar voordrachten ten beste gegeven, het Bonds lied benevens een paar andere liederen gezongen, Kortom het was een prachtig jaarfeest. Tot bestuurslid van het Groene Kruis werd gekozen de heer C. Sneep. Donderdag zal voor het Comité van Winterlezingen optreden Ds. v. d. Loos uit Lage Zwaluwe. RIJSWIJK. De heer C. H. van Herpen alhier is gekozen tot lid van het Prov. Comité voor Noordbrabant en Limburg van den j €hr. Nat. Werkmansbond. SLEEUWIJK. J.l. Zondag ontstond bij B. Visser alhier, doordat de schoorsteen uitbrandde en door de hitte een pot sprong, begin van brand. Gelukkig wisten de buren in samenwerking met V. het vuur te blus<achen, zoodat grooter onheil werd voorkomen. Tegen vier personen hier ter plaatse is proces verbaal opgemaakt, we gens baldadigheid en vernieling aan den auto van den heer C. B. van Straaten, alhier. SPRANG. Mej. O. had het ongeluk een kan kokende koffie van die tafel te stooten, waardoor zij ernstige brand wonden aan haar voeten opliep, wel ke door Dr. W. verbonden werden. A.s. Woensdagavond 7.30 uur zal in het Oer. Kerkgebouw een gemeen tevergadering gehouden worden. Ds Hagen zal spreken over den toestand .der gemeente. De heer R. Hoffman kom. Na Tezing en vaststelling der no tulen verkreeg het lid Joh. v. d. Hoek het woord door te spreken over „Volk en Partij". Op deze keurig verzorgde inleiding volgde een geanimeerde be spreking. Aan het slot dankte de voor zitter den inleider en hen die aan de bespreking hadden deelgenomen en ein digde Ds. J. C. Hagen met dankzegging Aan den gevaarlijken bocht te genover de Oudestraat kwam de fiet ser W. v. d. H. met de auto van den heer A. v. B. te Kaatsheuvel in botsing. De fiets was van voren geheel in elkaar -edeukt. Boven wonder kwam v. d. H. o met den schrik vrij. VEEN. Aan de Firma Honcoop, alhier, werd opgedragen, het machinale timmer werk van 6 middenstandswoningen te 's Bosch en van 2 villa's te Vught. Tegen heden Dinsdagmorgen half'tien was een spoedeischende raads vergadering uitgeschreven, die echter wegens onvoltalligheid niet door kon gaan. Alleen de Burgemeester met de beide wethouders waren tegenwoordig. WIJK. Het bouwen van een woonhuis voor den heer W. van der Zalm is bij onderhandsche aanbesteding opgedragen aan L. van Wijk, metselwerk, en W. van Wijnen, timmerwerk. De uitvoering die door de fan fare „Oefening en Uitspanning" Zater dagavond "a.s. zou worden gegeven, is door het overlijden van H.M. de Koningin-Moeder, tot een later tijd stip uitgesteld. iWIJK EN AALBURG. Bij de aanbesteding van het wijk- gebouw voor de vereen, het „Groene Kruis", werd voor de volgende bedragen ingeschreven 1. A. A. van Bergeijk, f 7300 2. Corn. Garstman, f 5874. 3. J. Zonneveld, f 6674. 4. C. Honcoop, f 6675. 5. B. Lubberdink, f 5793. 6. C. van Wijk, f 6989.— De gunning is aangehouden. De op 22 Februari vastgestelde kiezerslijst bevat de namen van 1309 stemgerechtigde voor de Tweede Kamer 1299 stemgerechtigde voor de Prov. Staten 1283 stemgerechtigden voor den Ge meenteraad. Van de lichting 1935 zijn in deze gemeente 40 personen vrijgesteld wegens broederdienst. De werkzaamheden inzake de aanleg eener algemeene begraafplaats vorderen reeds goed. Naar alle waar schijnlijkheid zal dit object van werk verschaffing in den loop van een drietal weken geheel zijn voltooid. WOUDRICIIEM. Vrijdagavond j.l. hield de Bijz. Lagere school alhier een ouderavond, welke zeer goed was bezocht en alles zins geslaagd kan worden genoemd. Het Kinderkoor ,,'t Rozeknopje", te Oudendijk zal heden Woensdagavond een openbare uitvoering geven in het gymnastieklokaal der ie Openbare school alhier. Opgevoerd zal worden de operette „Repelsteeltje". De echtelieden M. BorgA. H. Maas herdachten Donderdag j.l. onder veel blijken van belangstelling hunne 40 jarige echtvereeniging. Tot leider van de Gymnastiek- vereen. alhier is benoemd de heer T. van Arkel te Gorinchem. WERKENDAM. De heer J. Schr. kwam met bet oversteken in de Werkenschendijk met de fiets onder een auto terecht. De fiets werd vernield. Persoonlijk kwam hij met den schrik vrij. Dinsdag 27 Maart zal de A.-R. Prop. Club „Dr. Abr. Kuypers" een ver gadering houden in het Gebouw voor Chr. Belangen. De heer B. Ippel zal een onderwerp inleiden getiteld „het Christen Socialisme". WELL. Vorige week werd alhier in „Ons Huis" een lezing gehouden met licht beelden door Ds. Teeuwissen uit Brugge (België). De heer M. de Rooij opende den avond met lezen van Jes. 2 en hield een korte inleiding, waarbij hij uiteenzette waarom Ds. Teeuwissen hierheen gekomen was. Ging daarna voor in gebed en liet een psalm zingen, waarna hij het woord gaf aan voornoemden spreker. Deze hield een rede over het krijgs gevangenschap in Siberië en hoe hij ge roepen was om onder de Hongaarsche soldaten te arbeiden en hen te wijzen op het Evangelie en met de blijde bood schap bekend te maken, vertelde wat hij daar alzoo ondervonden had en liet beel den zien van het krijgsgevangenkamp, hoe men daar geleefd had. Aan het slot van dezen avond bracht de heer M. de Rooij als tolk van allen aanwezigen hartelijk dank aan den spr. voor den genoegelijken avond. Daarna werd gezongen Gezang 1001 en met dankgebed door Ds. Teeuwissen gesloten. WAALWIJK. Op de gehouden Provinciale voorjaarskeuring voor springstieren werden van de volgende veehouders de aangeboden stieren goedgekeurd M. Mimpen te Drunen, W. Hamers te Loon op Zand, M,. Nieuwenhui- zen te Sprang-Capelle, A. van Delft te Drunen, E. van den Hoven te Loon op Zand, J. Pruisen te Sprang- Capelle, Wed. A. van Huiten te Dru nen, Kinderen M. Kl'ijh te Drunen, P. C. van den Hoven te Loon op Zand. X. de Jong te Waspik, J. erther te Sprang-Capelle, J. Ver- schure te Waspik. G. Zijlmans te Waspik, J. de Bie te Sprang-Capel le, C. A. Baaijens, Wed. P. Klerks, J. IJpelaar, allen te Waalwijk. WASPIK. Aan 11 ingeschrevenen voor den dienstplicht dezer gemeente der lichting 1935 is vrijstelling wegens broederdienst verleend. Op Donderdag 22 Maart des voormiddags 11 uur zal voor het ge meentehuis de jaarlijksche herkeu ring worden gehouden van trekhon den. GORINCHEM, 19 Maart. Op de veemarkt waren heden aange voerd: 215 runderen, 7 nuchtere kalveren, 5 varkens, 380 biggen, 104 overloopers, 0 schapen en lammeren. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f 160—240. Melkkoeien f 130—200, Kalfvaarzen f 140170. Guiste vaarzen f 90130. Stieren f 70130. Pinken f 60110. Nuchtere fokkalveren f 813. Nuchtere kalveren voor export f 25. Drachtige varkens f 3570. Overloopers 1220. Natte zeugen f2540. Biggen 712, alles per stuk. ROTTERDAM, 19 Maart. Aanvoer 908 varkens. Prijzen per K.G. le kw. 2e kw. 3e kw. 35—37 31—33 27—29 Vergadering van den Raad der ge meente DE WERKEN EN SLEEU WIJK, op Donderdag 15 Maart, des nam. 2 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer W. Beu kenkamp. Secretaris: Weled. Heer A. Knoot. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met het formuliergebed. De notulen der vergaderingen van 12 Januari en 8 Februari worden onveranderd vastge steld. Ingekomen stukken: Een circulaire van de werkcommis- sre der moderne arbeidsbeweging, over bestrijding der werkloosheid in Noord- Brabant. De Voorzitter stelt namens B. en W. voor, deze circulaire, die ter inzage heeft gelegen, voor kennisgeving aan te nemen, waarmede de raad accoord gaat. Schrijven van Ged. Staten naar aan leiding van het verhaal der couponbe lasting. Het college vestigt er de aan dacht op, dat de couponbelasting met 25 Februari in werking is getreden en indien het raadsbesluit tot verhaal der belasting voor dien datum mocht ztijn genomen, de rechtsgeldigheid van een dergelijk besluit in twijfel getrokken zou kunnen worden, weshalve het ad viseert, dit besluit opnieuw te nemen. B. en W. stellen voor, de belasting af te houden, waaraan de raad Ziijn goedkeuring hecht. Schrijven over de samenstelling van de Commissie tot Wering van schooL I verzuim, welke commissie 22 Februari moet aftreden. Voor de commissie te De Werken worden de aftredende le den de heeren D. Koman, v. Duist,; K C de Boon en v. d. Straten herbe noemd. Inplaats van den heer Gov. Pruijssen, die met herkiesbaar is, wordt oekozen de heer Joh. v. d. Heuvel, Voor ,de commissie te Sleeuwjjk wor den de aftredenden n.I. de heer J. C. de Kreij, v. Strien, W. Duijzer,; A* Kolff en G. Roubos, Mlen her benoemd. Voor de commissie te de Kille werden de heeren A. Versteeg, K. Godschalk, H. de Ruijter en P. v, Breugel, aftredend, herkozen, terwijl in plaats van den heer de Pender, die niet herkiesbaar is, gekozen wordt de heer Mi, v. d. Stelt Jz. De Voorzitter schorst voor deze be spreking de openbare vergadering. Na ongeveer een uur, wordt deze verga dering heropend èn worden B. en W. door den raad gemachtigd, om met de eigenaars van de te onteigenen per- ceelen, voor het aanleggen van den nieuwen weg naar het Kerkeinde, een minnelijke schikking te treffen op de in de 'geheime vergadering voor deze perceelen vastgestelde bedragen. Te vens werd bepaald, dat van deze be dragen niet mag worden afgeweken en in 'geval een eigenaar dus met het bedrag geen genoegen zou nemen, tot gerechtelijke onteigening zal "worden overgegaan. (Wordt vervolgd). HEUSDEN. In de jaarvergadering gem. zangvereeniging van de Chr. gem. zangvereeniging „Crescen do" brachten de secretaris en de pen ningmeester de jaarverslagen uit. Her kozen werd tot 2de secretaresse mej, J. Scheuder en gekozen tot secr. de heer, Jac. v. Loon en tot commissaris M. Bax. Na een opwekkend woord van den voorzitter tot de leden, om steeds hun beste krachten te géven voor de vereeniging, werd de bijeenkomst be sloten. Bij de verhuring van weilanden; en weischaren van de Godshuizen, ,die plaats had' 'in het Wapen van Am sterdam, werd 10 pCt. meer besteed dan verleden jaar. AALBURG. Uitslag van de gistermiddag alhier gehouden stemming voor twee Notabelen der Ned. Herv. Kerk. Joost Mans Jacobzn. 49, W. Lakerveld Pauluszn. (aftr 43, G. Lakerveld (aftr.) 39 en D. Duijster 31 stemmen. Gekozen Joost Mans Jacobzn. Herstemming tusschen W. Lakerveld Pauluszn. en G. Lakerveld. Door 102 personen is aan de stemming deelgenomen. 23 stemmen waren ongeldig^ GERECHTSHOF ARNHEM. G. v. d. V., landbouwer te Poederojjen, werd bij vonnis der Arr. Rechtbank te Tiel, d.d. 7 December 4933, terzake diefstal veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. Het Hof achtte het ten laste gelegde niet bewezen en sprak hem vrij. let behaagde den Heere van imij weg te nemen, mijn Ide Echtgenoote en mijnOT Kinderen zorgdra- gendej Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, HELENA ALETTA MARIA VAN DER M00REN.J0NG in den ouderdom van bijna 76 jaar. E. R. vkn Altena vak der Mooren. C. C. vah Altena. M. van Altena. H. van Ar C. van Alttna. B. W. Crawshaw van dqr Mooren. C. Crawsha\ M. H. CrawsAaw. M. Crawshaw. R. Crawshaw. van der Mooren. New York N. Y., E. Merckle. R. Muore. [iermede vervullen wij den itreurigen plicht U ken nis té geven van het over lijden! van onzen geliefden oudsten Zoon, Broeder, Zwa ger enlOom, Huibert Branderhorst, in den ouderdom van 44 jaar en 5 maanden. De diepbedroefde familie Eethen, B. Branderhorst. A. BiWderhorst v. d. Zaken. A. A. J^randerhorst. Sprang, H. A. Vol Brandefhorst. D. Vos en Kind. Eethen, A. H. Brandefliorst. EETHEN, 16 Maart 1934. ingevolge van het overlijden van M. KONINGIN EMMA, zal de Niitvoering die door de Fanfare \Oefening en Uitspan ning" te NVijk op Zaterdag 24 Maart a.s. geheven zou worden a.s. ge Verkrijgbaar bij Telefoon No. 9, HEUSDEN alle soorten groenten in blik merk „HERO". Appelmoes pkr heele blik Doperwten pel Ondeftgeteekende is voornemens om op Zaterdag 31 Maart en Dinsdag 3 April een reis naar de HAARLEMMERMEER te maken. Gelieve zich voor deelname aan te melden bij A. P. Efc§HOUT, GIESSEN. Tel. No. 9. blik 35 23 ct. ct. De genaamd staan in lizen, schuren enz. de Hoef« te Sleeüwijk bW f èoo het huis van A Koek aldaar, koop 11 f 2160. Afslag VRIJDAG 23 MAART 1934, 's avonds 7 uSjr, in café Erwtensoep met worst De Waal overstaan te Werkendam. heele halve heele 5, 50, 40, 35 ct. halve blik 5, 32, 25, 23 ct. ele blik 30 ct. ,lve 21 ct. ele blik 45 ct. Ie blik 35,30 ct. 23 ct. r heele blik Jy2, 30, 28 ct. r halve blik 24, 19 ct. blik 30, 28 ct. halve\ 21 ct. per heqle blik 50 ct. 30 ct. Worteltjes per heele Vfiik 40 ct. halve 25 ct. Zuurkool per heele bhl^ 32 ct. kluif Andijvie per h Spercieboonen f 625 9^0 Spinazie per Tuinboonen te De Wefken, ten van Notaris PAAP per blikv 50 Soepgroenten per blikje 14 Minzaam aanbevele Rechtskundig Adviseur HAVÈNSTRAAT 5 (Nabk het Station) belast zich met het opmaken van akten betreffende den verkoop van roerende- en onroerende goederen (zooals: inboedels, huizen, ehz.). Billijke Conditiën. Automobielen en Motoren - Eerste klas Reparatie-inrichting - Olie - Benzine - Banden - Autoverhuur, met en zonder chauffeur. opende Psalm woord en Bespreking onteigening van weg. Mevrouw 130 Blake si. New Haven Conn, M. A. \van der Mooren. Winsted West Haven Conr Midland Park N. J., L. H. Moore New Haven Conn, Midland Park N. J. H. Schlegel. M. Schlegel. W. Moore. et Bestuur. 99 Pe| Postelein per Snij boonen p. h

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 3