Ravenswaay's geweldige aanbieding: I I I N.V. v.h. M. RAVENSWAAY ZONEN let een Reiswagen reist d let vcordeeligst. Ravenswaay's Koffie en Thee Geldig tot afkondiging van de Koffiebelasting, of tot uiterlijk 14 April 1934 Dividendbon No. 1 Dividendbon No. 2 Dividendbon No. 3 een gulden tachtig cent vijftig cent Direct na het afkondigen van de Koffiebelasting vervalt deze geweldige aanbieding. Haast U dusProfiteert zoo spoedig mogelijk van deze aanbieding OVERAL VERKRIJGBAAR. beroemd om de kwaliteit sinds 1760 KOFFIEBRANDERIJ EN THEEHANDEL SINDS 1760 GORINCHEM van Elshout K-Y. v|h M. Ravenswaay Zonen, Sorinchem 1 )1Y. v|h M- ftavenswaay Zonen, Gorinchem }t.Y. v|h M. ftavenswaay Zonen, Gorinchem voor hen die EXTRA KWALITEIT wenschen. voor hen die ZEER FIJNE KWALITEIT wenschen, tegen toch aantrekkelijken prijs. voor hen met de kleinste beurs. En toch prima pittige koffie. Tegen inlevering van deze waardevolle dividendbon, levert Uw winkelier U 1 pond Paarsmerk Koffie a 1 ons Paarsmerk-Thee a f 1.00 f 0.35 Tegen inlevering van deze waardevolle dividendbon, levert Uw winkelier U 1 pond Groenmerk- Koffie a 1 ons Groenmerk-Thee a f 0.70 f 0.28 Totaalwaarde f 1.35 Inplaats van f1,35 behoeft U bij inleve ring van deze bon slechts te betalen. Levert Uw bon zoo spoedig mogelijk in, want direct na het afkondigen van de koffiebelasting vervalt deze aanbieding. Totaalwaarde f 0.98 Inplaats van f 0.98 behoeft U bij inleve ring van deze bon slechts te betalen. Levert Uw bon zoo spoedig mogelijk in, want direct na het afkondigen van de koffiebelasting vervalt deze aanbieding. Tegen inlevering van deze waardevolle dividendbon, levert Uw winkelier U I1/, pond Geelmerk Koffie a f0.46 Totaalwaarde f 0 69 Inplaats van f 0.69 behoeft U bij inleve ring van deze bon slechts te betalen. Levert Uw bon zoo spoedig mogelijk in, want direct na het afkondigen van de koffiebelasting vervalt deze aanbieding. HKWIIHMMIIItBlMilMMMWiMMHMMIMBBWMMMMlMHtilWMBMW lil 'il—H—IMI—I ■■MBIM—IWM1II «IM iliHHIII1iilllM<iWmwill j'HIIIIHIIMIIM —UT M—W1—IWi'N'MW— V* - v'. Raadsverslag OUDHEUSDEN. (Vervolg en slot). De Voorzitter zegt dat B. en W. aanvankelijk afwijzend hebben gestaan tegenover het verzoek, doch waar het de gemeente meer zou kosten dan f ioo per leerling, wanneer deze naar een openbare middelbare school wordt gezonden en de Minister tegen het plaatsen van een betreffende post op de begrooting geen bezwaar heeft, meent het college te moeten voorstel len een bedrag van f 100 per leer ling beschikbaar te stellen. Met algem. st. wordt dit voorstel aangenomen. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van het voorschot op de vergoe ding bedoeld in art. 101 der L.O.-wet 1920 voor het jaar 1934. Wordt voor de R. K. Jongens school gesteld op 80 pCt. van f 618,24 dus f494. Voor de R. K. Meisjes school op 80 pCt. van 650, dus f 520. Goedkeuring rekening en begroo ting van het Burgerlijk Armbest. De Voorzitter zegt dat B. en W. de ze rekening en begrooting hebben na gezien en in orde bevonden, ze zijn evenwel tevens in handen gesteld ee- ner commissie, bestaande uit de hee- ren de Baaij en Brok. Namens deze commissie verklaart de heer de Baaij, dat ook zij een en ander in orde heeft bevonden. Rekening en begrooting worden hierop vastgesteld als aangeboden. Op voorstel van B. en W. wordt tot wijziging der gem.-begrooting '33 besloten tot een bedrag van f 1077,83 de begrooting 1934 tot een bedrag van f 1448,85. Bij de rondvraag informeert de heer v. Lieshout, tot wien men zich in Oudheusden moet wenden om hulp in geval van brand. De Voorzitter antwoordt dat de re geling met den Bosch inhoudt, dat deze hulp door den Burgemeester of door iemand die daartoe is aangewe zen, moet worden ingeroepen. Is spr. niet tegenwoordig, dan is de oudste wethouder daartoe aangewezen. Wat Oudheusden betreft is, als B. en W'. er niet tegenwoordig zijn, een raads lid in dat gedeelte bevoegd de hulp van Heusden of andere brandweer in te roepen. Deze heeft dan de beslis sing. De heer Mook zegt, dat niettegen staande 21/2 jaar geleden reeds be loofd is dat de weg verbeterd zou worden, er tot heden niets aan ge daan is. De Voorzitter antwoordt, dat hij reeds meermalen heeft gezegd, dat er geen geld voor is. De gemeente heeft wel een klein meevallertje ten gevolge binnengekomen achterstalli ge belasting, maar dit mag men niet achter elkaar opmaken. B. en W. hebben verbetering van dien weg ern stig besproken. Mocht de vereeni- ging van gemeenten niet doorgaan, willen zij verbetering ernstig overwe gen. Wordt de gemeente opgeheven en komt dit gedeelte bij Drunen, dan is er veel eerder kans op ver betering dan nu het geval is. Het grootste bezwaar tegen verbetering bestaat bij B. en W. hierin, dat de leening voor de vorige verbetering nog niet is afgelost en nu weer op nieuw ervoor geleend zou moeten worden. De heer Mook vraagt of het niet gewenscht is een nachtwaker voor deze gemeente aan te stellen. Veld wachter v. d. Akker kan toch niet dag en nacht dienst doen De Voorzitter antwoordt, dat ook in dit opzicht een eventueele veree- niging verbetering zal brengen, men krijgt dan de beschikking over 2 veldwachters. Nu wordt deze, naast de nachtdiensten, die de veldwachter verricht, ook waargenomen door de rijksveldwacht en marechaussee. De heer v. Vugt vraagt wat B. en W. van plan zijn met de perceelen van de Achterste Oudheusdensche weide. De Voorzitter antwoordt dat B. en W. daarover nog geen beslissing heb ben genomen. De heer v. Vugt zou het 't beste vinden als de perceelen werden ver pacht, de oude pachters zijn daartoe wel genegen. De Voorzitter acht het beter op deze kwestie niet door te gaan, als B. en W. zeker weten dat z»ij de perceelen niet noodig hebben, zullen zij ze verpach ten. Wethouder W. Kleijn zou als B. en W. een beslissing in deze kwestie heb ben genomen, deze ter goedkeuring aan den raad willen voorleggen. De Voorzitter kan deze woorden niet begrijpen, het is een taak die bij B. en W. berust, hebben de raadsleden wenschen, dan kunnen zij die ter kennis van B. en W. brengen, die er rekening mede kunnen houden als deze wen schen niet strijdig zijn met het gemeen tebelang. De heer de Baaij zag wel gaarne dat spoedig verpacht werd. De heer Mook kan dit voorstel wel steunen, als.maar rekening wordt gehouden met de werkverschaffing. De Voorzitter zegt dat dit voor B. en W. uitgangspunt moet zijn, als het achterste gedeelte niet noodig is voor werkverschaffing, dan zullen ze verpacht worden, daar zijn echter meer belangen dan die der pachters. Als het gemeentebelang er mede ge diend is, wil spr. gaarne met de ken baar gemaakte verlangens rekening houden. De heer de Baaij gelooft, dat ver schillende pachters er op staan, dat de slooten worden opgehaald. De Voorzitter zegt dat in het plan voor werkverschaffing het ophalen der slooten begrepen is. De heer v. Vugt vraagt of de kwes ties met Merkx en Best ook niet af gewerkt kunnen worden. De Voorzitter zou dit punt niet aan roeren. Deze kwestie is in een der gelijk stadium gekomen, dat spr. er niet aan denkt eenige tegemoetko ming te betoonen. De heer Mook meent, dat voor wat de Oudheusdensche weide betreft, B. en W. toch wel een fout gemaakt hebben. De Voorzitter antwoordt dat de heer Mook zich hierin vergist. Voor de andere perceelen had de raad de prijzen vastgesteld, voor de Dorpe- hoef was dat niet zoo.. Deze is ook slechts voor 1 jaar verpacht. Als de vereeniging tot stand komt, komt dit gedeelte bij Heusden en moet die gemeente er ook over kunnen beslis sen. Spr. is bereid tot een tegemoet komende houding, behalve evenwel voor die 2 bewuste perceelen. De raad heeft de prijzen daarvoor vast gesteld, zou hij op zijn besluit wil len terugkomen, dan zal spr. ziek daartegen verzetten. Hij gelooft dat het beter is de discussie hierover niet voort te zetten, omdat die slechts tot onaangenaamheden kan leiden. De vergadering wordt hierop ge sloten. A. P. ELSHOUT, GIESSEN. Telef. No. 9. Waardevolle Dividendbonnen y'.E

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 11