Voetbalsport. Plaatselijk Nieuws. PAASCH MAANDAG IS HET F0T0-ATEL1ER-C0ERTSE DEN GEHEELEN DAG GEOPEND. de extra aflossing van een geldleening, met algemeene stemmen gewijzigd. Hierop gaat de vergadering over in jgeheime zitting ter behandeling van eenige aanvragen ingevolge de Landar- bekferswet. Na heropening wordt be sloten aan G. Branderhorst te Gen- deren en A. van den Assem te Meeu wen, de gevraagde voorschotten toe te kennen, onder voorwaarde, dat zij twee gegoede borgen stellen, ten ge- j is bevonden. nige deelneming met dit onver wacht en smartelijk verlies. De notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken De Voorzitter deelt mede, dat door B. en W. kasopname bij den Gem.- Ontvanger en het G.E.B. heeft plaats gehad, en dat alles in de beste orde noege van B. en W. De vergadering wordt hierop geslo ten. HEUSDEN. „Juliana II" speelt Maandag a.s. hare 17de competitiewedstrijd thuis tegen „W.S.C. IV" uit Waal wijk. „Juliana" probeert de winstpunt- jes in Heusden te houden daar „W. jS.C." sterk is. Deze wedstrijd vangt aan om 12 Uur. NIEUWENDIJK. A.s. Maandag Tweede Paasch dag zal de voetbalvereeniging „Blauw- IWit 11" een vriendschappelijken vved.- strijd spelen tegen Sparta" van An del. Deze wedstrijd vindt plaats op het Blauw Wit-terrein en vangt aan des morgens 10 uur. VEEN. Door de v.v. Achilles alhier zullen op 2e Paaschdag a.s. op haar sportterrein groote seriewedstrijden gehouden worden, waaraan de navolgende vereenigingen zullen deelnemen Juliana II, HeusdenVoorwaarts I, AalstBommelsche Boys I, Zalt-Bommel Groen-Wit, alhier. Gezien de krachtsverhouding van de deelnemende vereenigingen is er voor sportliefhebbers een goede gelegenheid, een paar mooie wedstrijden te gaan zien. WIJK EN AALBURG. Door de v.v. Wilhelmina alhier Schrijven van Ged. St. waaraan zij hunne goedkeuring hechten, wat be treft de huur woning Dr. Schripsema. Dit wordt voor kennisgeving aan genomen. Eveneens wordt voor kennisgeving aangenomen een schrijven van de Ar- geldleening groot f 61000 aan beidersorganisatie in deze provincie, gaan Later en F. Wisse voor Nieuwendijk. W. Scherff, C. T. v. Herwijnen en C. Haspels voor Waardhuizen en Uit wijk. C. v. Veelen, J. v. Leeuwen, J. B. Branger en A. C. Versteijne voor Almkerk. Besloten wordt 80 opcenten te hef fen op de gemeentefondsbelasting. Hierna wordt de verordening op vergunnings- en verlofsrecht ingevol ge de drankwet vastgesteld, zooals het vorig jaar. Besloten wordt een 3-tal leeningen te converteeren van 5 in 4 PCt. Tevens wordt B. en W. de be voegdheid gegeven een conversie- te De Voorzitter deelt mede, een cir culaire ontvangen te hebben betref- Vaststelling Politieverordening. De heer Burghout zou graag een fende de couponbelasting. Spr. zegt artikel zien opgenomen, waarin de dat men het hierover nog niet eens sport op Zondag wordt verboden is, wat nu werkelijk onder de cou- Spr. meent dat hierover niets in de ponbelasting valt. Na eenige bespreking wordt beslo ten van te converteeren leeningen van verordening vermeld staat en zou er voor zijn een desbetreffend artikel in te voegen. 5 in 4 pCt. geen belasting af te hou- De Voorzitter zegt dat dit moeilijk den, terwijl met de leening pro resto uit te werken is, men moet rekening groot f 61000, zoo deze onder de cou- houden met de Zondagswet. Spr. wil ponbelasting valt, dit wel zal gebeu ren. Naar aanleiding van een schrijven evenwel zijn medewerking verleenen. De heer Burghout bespreekt ook worden, ook nog administratiekosten vijftal Belgische hengelaars bekeurd, betaald moeten worden. De heer Burghout meent dat hier toch wel f 2 per week aan te ver dienen is. De Voorrzitter betwijfelt dit, de genen die niet werkloos zijn, kunnen deze boter niet krijgen. De heer de Bok informeert wat deze boter inkoop kost. De Voorzitter antwoordt van 40 ct. per kilo. De heer Verschoor informeert of de winkelier deze verkoopen mag, spr. is er voor het die te gunnen. De Voorzitter antwoordt bevesti gend en zegt dat degenen die dit willen doen, bij den secretaris infor maties kunnen inwinnen. De heer v. d. Wal zegt, dat het klokkentouw te Uitwijk stuk is. De Voorzitter zegt toe, dit te laten herstellen. Daar niemand meer 't woord ver langt sluit de Voorzitter deze open bare vergadering. NED. GROENTEN- EN FRUIT- CENTRALE. Zooals reeds eerder werd gemeld, zal ieder groenten- en fruithandelaar in de naaste toekomst als zoodanig van den Inspecteur der Volksgezond- men tijdens de godsdienstoefeningen heid, wordt de instructie van den ge- nog al last heeft, daarbij moet de meentegeneesheer gewijzigd en aan- politie nog op 'de kruispunten staan het motorrijden op Zondag, waarvan erkend moeten zijn, willen zij hun bedrijf kunnen blijven uitoefenen. Om deze erkenningen te verkrijgen gevuld met een bepaling omtrent ver lof. Tevens wordt besloten aan de le gesverordening een kleine wijziging aan te brengen. Schrijven van den heer Nic. Ro- mijn alhier, waarin hij den raad ver zoekt, in verband met zijn ontslag om de richting aan te geven, spr. keurt zulks af. De Voorzitter zegt dat dit niets met deze verordening te maken heeft, daarvoor verleent de Min. van Wa terstaat vergunning. De heer v. Leeuwen vraagt of er ook iets over 'tvisschen op Zondag (wegens hoogen ouderdom) als klok- in is vermeld, terwijl de heer Ver- kenluider der gemeente, een kleine schoor informeert naar een art. tegen toelage per jaar te mogen ontvangen Op voorstel van B. en W. wordt op dit adres afwijzend beschikt, omreden er voor adressant steeds rentezegels worden op 2 April (Paaschmaandag) zijn geplakt, waarvan hij thans ou- groote serie-wedstrijden gehouden. Een derdomsrente ontvangt, 8-tal sterke zustervereenigingen hebben voor deze wedstryden ingeschreven. De te behalen prijzen zijn ,1e prijs, Zilveren Bal2e pr., Zilveren Beker3e pr., Zilveren Lauwerkrans 4e pr., Zilveren Lauwertak. Het wedstrijd-program is na loting vastgesteld als volgt ,4.30-2,30 uur: Juliana, HeusdenRoodbroeken, Wyk en Aalburg. 2 30 -3 30 uur H.V.V., HaarsteegR.W.B., Besoijen. 3.30—4.30 uur: Neerlandia, KaatsheuvelSparta, Vrij- hoeve-Capelle. 4,305 30 uur Zwaluwen, Baardwijk—Stormvogels, Waalwyk. WERKENDAM. A.s. Zaterdag speelt S.(V.W. I te- Schrijven van de gemeente Gorin- het vloeken. De Voorzitter zegt dat zulks straf baar is. De heer v. Leeuwen acht het niet goed, dat b.v. autorijders a. d. Nieu wendijk, wanneer zij zich nog in de max. snelheid of kom bevinden, el- chem, waarin deze bericht niet in te kaar voorbijgaan met een vaart van gaan op een verzoek van den raad al- 80 K.M. hier, om de veerboot des morgens De Voorzitter zegt, dat woest rij- één uur vroeger van Sleeuwijk te la- den altijd strafbaar is, omdat hier- ten afvaren, in verband met de kos- door het verkeer in gevaar wordt ge- ten hieraan verbonden. j bracht, doch spr. zou het niet aan- De heer v. Leeuwen meent, dat bevelen om hier een artikel voor in men dan des avonds wel één uur 't leven te roepen. kan men zich wenden tot den secre taris van elke vereen, van kleinhande laars in aardappelen, groenten en fruit. Voor diegenen die in het Land van Heusden en Altena gevestigd zijn, zullen deze erkenningen uitgereikt worden door den secretaris van den in 1933 opgerichten bond van klein handelaars in aardappelen, groenten en fruit gevestigd in de volgende gemeenten: Eethen, Wijk en Aalburg, Veen, Andel en Giessen. vroeger zou kunnen eindigen. De heer Nieuwenhuizen zegt, dan De Voorzitter zegt dat men niet hebben wij toch onzen plicht gedaan, moet vergeten, dat het een veer is mede omdat er al een geval is voor voor 't algemeen en niet voor deze gekomen met doodelijken afloop, streek alleen. De Voorzitter merkt op, dat dit De heer Verschoor merkt op, dat niet in de Kom, doch op den Rijks- KONINGIN EMMA-FOND6. Het Koningin Emma-fonds (onder steuning van hoog bejaarde behoqf- tigen van boven 80 jaar van alle gezindten te Den Haag) werd ver blijd door een gift van de firma Meddens en Zn. aan den Hofweg, groot f 1430, als opbrengst van de kijkplaatsen in de étalageruimten de zer firma op den dag der begrafenis van H. M. Koningin Emma, de ge liefde beschermvrouwe van het fonds. dit des morgens ook zoo is. De Voorzitter zou Ged. St. hiermee in kennis willen stellen. HEUSDEN. Onze stadgenoot B. Sluimers Bz. heeft na zijn 3-jarige cursus aan de ambachtschool te 's Hertogenbosch doorloopen te hebben, het diploma be haald als machine-bankwerker. Aanbesteding verbouwing van Ingeschreven werd als volgt: A. J. Bouwman f 1168.50 Gebr. Boeren f 1110. Jac. v. Wijk f1095.! Fa. Gebr. v. d. Staak f 885. straatweg is gebeurd De heer de Jong gelooft ook niet, dat men met het aanbrengen vaneen een woonhuis voor rekening van den De heer de Jong zou 't beter vin- artikel geen succes zal hebben. heer F. Schender a.d. Sterrestraat en den nogmaal een schrijven te richten De heer v. Leeuwen zegt, dat het onder architectuur van den heer Hub. naar de betrokken gemeenten omre- ook voorkomt, dat het een of ander Baaijens. gen ,'t Wapen °van Raamsdonk' lsteden. het een streekbelang is. Spr. voertuig zijn lantaarn onder aan de klasse R.K.V B. op het terrein van de gelooft niet, als men eerst naar Ged. kar of in de zij heeft hangen, ook voetbalvereen. D.E V.O. te Raamsdonks- St. gaat, de gemeente Gorinchem zich dit is volgens spr. gevaarlijk, veer. S.VW.-ers probeert deze wed- laten dwingen. De Voorzitter meent dat hierin de strijd te winnen, want ge weet dat er De heer v. Leeuwen is dezelfde motor- en rijwielwet voorziet, veel op het spel staat. meening toegedaan. De heer de Jong is ook deze mee- De heer Walraven zou liever wach- ning toegedaan, ten, wanneer van andere gemeenten De gewijzigde verordening wordt adhaesie-betuigingen aan ons adres hierop vastgesteld, zijn binnengekomen. Aldus wordt be- Hierna wordt vastgesteld de ver sloten. ordening ex-artikel 208 der gem.-wet. Schrijven van Mej. de Wed. Geu- en de begrooting 1933 gewijzigd, deke alhier, waarin zij verzoekt in Hierna sluit de Voorzitter de open- verband met hare inkomsten eenige bare vergadering en gaat de raad vermindering van woninghuur te wil- over in geheime zitting, len verleenen. Na heropening stelt de heer Burg- De Voorzitter zegt dat B. en W. hout voor de huur voor het huis van over Maandag, 2e Paaschdag seriewed- strijden uitgeschreven door S.V.W. II. Deelnemende vereen.: „Sparta", Andel; D.E.V.O., Raatns- dbnksveer; „Gorcumsche Boys" Gor- cum en S.V.W. II alhier. S.V.W. I zal een tusschenwedstrijdi Spelen tegen A.D.O. van Gorinchem. Prijzen zijn: lste, een beker; 2de, een lauwerkrans; 3de, een groote lauwer tak en 4de prijs, een kleine lauwer tak. Voor de tusschenwedstrijd is nog een beker beschikbaar gesteld. Paaschmaandag aanvangende 11.30u. zal de voetbalvereen. Zuider-Boys A spelen tegen W.V.V. I alhier en Zui der-Boys B tegen W.V.V. II. Beide vereenigingen komen van Rotterdam. terzake het visschen in gesloten tijd. Ter herdenking van haar eerste lustrum hoopt de Chr. Gem. zangver- eeniging „Hallelujah" alhier, op 15 Aug. a.s. een groot nationaal zang- en mu ziekconcours te organiseeren. Gp Woensdag 4 April a.s. hoopt het echtpaar C. Braun-Vink alhier den dag te herdenken, dat zij voor vijf tig jaren in den echt werden verbonden. Het moge deze oudjes ook niet aan blijken van belangstelling ontbreken. CAPELLE. Een tweetal muzikanten van het muziekgezelschap „Kunst na Ar beid" alhier zullen a.s. Maandag, 2e Paaschdag deelnemen aan het door het muziekgezelschap „Euterpe" te 's Gravenmoer georganiseerden solis ten-concours. D. Spuijbroek komt uit in de Eere-Afd. en P. Christ Albzn. in de 2e afd. Ook het dubbelmannen- kwartet „Ons Genoegen" uit deze ge meente zal aan dit concours deelne men. We wenschen hen veel succes. GENDEREN. De Chr. Zangvereen „Halle lujah" zal 2e Paaschdag een uitvoe ring geven in de Geref. Kerk alhier. 's GRAVENMOER. Op het solistenconcours, uit geschreven door het fanfarecorps „Euterpe", hetwelk 2e Paaschdag zal plaats hebben, hebben zich 46 deel nemers aangemeld. HERPT. Rectificatie. In het bericht over de jaarvergadering der Veilingvereen. „De Langstraat" in het blad van Vrijdag j.l. is een onjuiste opgave verstrekt betreffende het veilingspro cent. Hier dient n.l. het volgende gele zen te worden: Het veilingsprocent werd evenals vorige jaren bepaald op 5 pCt. voor de plaatsen, Drunen, Elshout, Haar steeg en Nieuwkuik, welke voornoem de plaatsen een eigen opslagplaats hebben en voor het overige veiling- gebied evenals vorig jaar 4 pCt. Op Dinsdag 3 April a.s. 's avonds 7 uur houdt de Ccöperatie- ve Stoomzuivelfabriek „St. Isidorus" te Luttel-Herpt hare glroote J eden- vergadering in café Eekels te Haar steeg. De agenda is als volgt samenge steld 1. Opening. 2. Notulen. 3. Goedkeuring van de balans per 31 December 1933 en van de rekening van Lasten en Baten over 1932. 4. Uittreding leden, volgens art. 11 der statuten. 5. Mededeelingen. 6. Rondvraag. 7. Sluiting: Hierbii volgen in het kort enkele punten uit het verslag 'boekjaar 1^33. De melk aanvoer was 2.475.462 K.G.,' derhalve echter 73709 K.G., minder als vorig jaar. Dit is eenig- zins te wijten aan de droge periode in den zomer, en ook aan het mond- Gebakkraam, zweefmolen, kinderfiets- molen), luchtschommel, vischkraam, schiettent, 2 suikerkramen, vliebommen- sport, Lunapark en stoomcaroussel. Maandagavond hield de dam club V.D. haar 6e jaarvergadering in „Het Wapen van Amsterdam." De secretaris en penningmeester bracht- vourzxuer zegL ua.i x>. eu vvirnut voor uC iiuui vou: na nu, vau ten })un jaarverslagen uit, waarbij ge- dit adres geen prae-advies heb- Mej. de Wed. Geudeke te bepalen ronstateerd kon worden de uos" en Allien te Heusden. Gegund aan den laagsten inschrijver. en klauwzeer. Het heffen van boe- Inrichtingen die op de a.s. kermis ten .°P vuile melk heeft heilzaam ge- zullen worden geplaatst: constateerd kon worden, de „ups" en „downs", welke de vereeniging finan cieel en moreel, meemaakte. De af tredende bestuursleden (G. Jonker, penningmeester, J. Deurloo, Alg. ad- Vergadering van den raad der ge meente ALMKERK op Maandag1 minder worden. ben kunnen geven, omdat dit adres op f 100 per jaar. te laat is binnengekomen. Heden is Aldus met algem. st. besloten, wel een rapport v. d. Later ingeko- Bij de rondvraag verzoekt de heer men, deze acht f 2 per week voldoen- Verschoor de waterschutten te her- de. stellen in den „Doorn" en den heer ï'unct, A. Fitters, commissaris) wer De heer Burghout acht f 100 per v. Dijk, welke zich met het openzetten den bil acclamatie herkozen jaar meer als genoeg, omdat de in- hiervan zal belasten, een kleme ver komsten van adressant ook steeds goeding te geven. In de rondvraag werd besloten de ze zomer deel te nemen aan een ne- derlaagtournooi, te houden door de 26 Maart des nam. 2 uur, Voorz.Ed.Achtb. Heer H. Blok. Secretaris: WelEd. Heer Geudeke. Afwezig de leden A. v. d. Stelt en H. D. v. d. Meijden. De Voorzitter opent de vergadering met gebed en verzoekt hierna alle raadsleden van hun zitplaatsen op te staan, waarna de Voorzitter in een korte rede, het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder herdenkt. Te vens werd besloten een telegram van rouwbeklag te zenden, van den vol genden inhoud Aan Hare Majesteit de Koningin der Nederlanden te 's-Hage. De raad der gemeente Almkerk, met diepe ontroering kennis ge nomen hebbende van het verschei den van H. M. de Koningin-Moeder betuigt Uwe Majesteit en de Ko lk en W. zullen met den heer v. damclub „Vriendenkring" te Nijme- De heer Koekkoek zou met dit Dijk overleg plegen, omtrent vergoe- gen> Hierna volgde sluiting, adres niet te overhaastig te werk ding, enz. Zooals uit achterstaande advertentie gaan, volgens spreker was dit ge- De heer Burghout informeert of de blijkt, wordt op Zaterdag 7 April van 4 bouw uitstekend geschikt voor stem- school aan de Voorsteeg ook voor- tot 7 uur de gebruikelijke tentoonstelling pellokaal, enz. want dit hoort, vol- zien wordt van waterleiding, gens spr., op de secretarie niet thuis, De Voorzitter gelooft wel dat dit en de ruimte die hier thans is, heeft in orde komt. men zelf wel noodig. De heer Nieuwenhuizen Ook informeert de heer Burghout gehouden van het teekenwerk der leer lingen der avondteekenschool. Terwijl na afloop daarvan de uitreiking der getuig schriften zal plaats vinden. De toegang gelooft naar de distributie van boter, spr. is voor iedereen die in dit werk belang niet, dat het ook geschikt is, heeft hierover iemand gesproken, die b.v. om boter enz. te bewaren. dit wil verkoopen en vraagt of zulks De Voorzitter zegt dat er andere gaat, zooals het met 't rundvleesch maatregelen moeten getroffen wor- het geval is. den, volgens spr. lijkt het gemeente- j De Voorzitter zegt dat hieraan niets huis veel op een pakhuis, daarbij kan verdiend is, dit bedraagt 4 ct. p. kilo, men niet op de secretarie komen als bij spr. is hierover ook iemand ge er veel werkloozen komen stempelen, weest, die de boter wenschte te ver- Besloten wordt dit adres aan het koopen, doch toen hem alles was uit einde der vergadering af te handelen, gelegd, had hij er niet van terug, Tot leden der commissie tot We- daarbij moet men de boter vooruit ring van Schoolverzuim worden ge- betalen en moet men niet vergeten, ninklijke Familie eerbiedig zijn in-1 kozen de heeren C. de Bok, A. C. de dat van de 4 ct., die per kg verdiend stelt vrij. De heer C. Dieltjens, onderwijzer aan de R. K. Jongensschool, is wegens overcompleet op wachtgeld gesteld. AALBURG. Woensdag, 4 April, hoopt Ds. Van Dijke uit Nieuw-Beierland, des avonds om half zeven voor de Geref. Gemeente alhier, op te treden. ALMKERK. Door de veldwachters Hogeboom en Kraaieveld, werden j.l. Zondag een werkt. Het gemiddelde vetgehalte bedroeg 3,i68 pCt.; vorig jaar 3,11 pCt. Ge tracht zal worden dit vetgehalte op, een nog hooger peil te brengen door middel van de Alg. Melk-contröle. Er werd 87224 K.G. boter gepro duceerd uit 2,358419 K.G. melk. In consumptie is gegeven 117043 K.G. melk en hiervoor ontvangen net to f7788,24. Verkocht 39390 K.G. 'boter engros. Opbrengst f62323,55, per K.G. f1,58. Er is verkocht 47068 K.G. bo ter en detail. Opbrengst f79155.48, per kilo f 1,68. De kleinverkoop was kleiner als andere jaren. De kwaliteit van de boter, die aan de zuivel-exportver- eeniging was geleverd was bevredi gend. Aan melkgeld is uitbetaald f91117,53. De gemiddelde prijs per 100 K.G. was f3,68; per 100 L. f3,79. Per procent vet uitbetaald f 1,16. HEESBEEN. De bidstond voor het gewas die j.l. Dinsdag wegens verhindering van Ds. Leemans niet kon doorgaan, zal thans Donderdag 5 April, des avonds te 6,30 uur worden gehouden. NIEUWENDIJK. Vrijdagavond hield' de propa- gandaclub der A. R. Kiesvereeniging onder voorzitterschap van den heer S. Kuipers een ledenvergadering in de consistorie. De heer A. van Del zen behandelde dezen avond het on derwerp'. „Chr. Democratische Unie." Op dit onderwerp volgde een drukke bespreking. J 0 A, J lil In no rAnrlxrrnorr urorrl KücI r

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2