Eaatste dagen van Haar leven, omringd wetende vian Hen, die Haar het liefste waren. Thans waar Wij Haar moeten mis sen, zooals Wij Haar steeds zoo gaar ne bij Ons en om Ons zagen, blijft het belangrijkste, Zij en Haar liefde, Ons omringen. Zij trachtte steeds één zegen te zijn voor ons allen. Ik besluit met den wensch, dat deze zegen zich voor U en Mij moge uit strekken tot Ver over Hare groeve. Ik heb gezegd." De rede werd door de Koningin uit gesproken in Haar bank in de Groote Kerk, waarheen Zij zich omstreeks &wart voor een met klein gevolg bege ven had. In de kerk waren verder uitsluitend aanwezig de Kerkeraad, Kerkvoogden, Motabelen en het College van Collectan ten der Ned. Herv. Gemeente. Voor het uitspreken van de rede door H.M. de Koningin werden op het orgel twee coupletten van het Wilhel mus gespeeld. hJa het uitspreken der rede speelde het orgel een couplet van het „Wien Neêrlands bloed". o— ROOFOVERVAL TE HAARLEM. In de drukste winkelstraat van Haar lem-Noord, is Zaterdagavond een buiten gewoon brutale roofoverval gepleegd door een gemaskerd indivudi, die kans heeft gezien uit de kassa van de slijterij en wijnhandel „De Adelaar" in de Generaal Cronjéstraat een bedrag van f530te bemachtigen, nadat hij te voren de vrouw van den winkelier tijdeljjk onschadelijk had gemaakt. n MEISJE DOODGEREDEN. Op den eersten Paaschdag heeft op den Korvelschen weg te Tilburg een ongeval plaats gehad met doodelijken afloop. Het tienjarig Marietje Sweep, wonende Koren- bloemstraac, die met haar vriendin aldaar aan het fietsen was, week uit voor twee stilstaande auto's, waarbij zij in aanraking kwam met de fiets van haar vriendin. Haar wiel kwam in een tramrail terecht, met het gevolg, dat het meisje tegen den grond sloeg, juist op het moment, dat een auto, bestuurd door den heer T uit Tilburg, van de andere kant naderde. De auto ging over het ongelukkige kind heen. Toen het opgenomen werd, bleek de dood reeds te zijn ingetreden. Het lichaam was vreeselijk verminkt. De recherche heeft naar de schuldvraag een uitgebreid onderzoek ingesteld. o MOTORRIJDER GEDOOD. Gedurende de Paaschdagen zijn er op den rijksweg onder Overschie twee onge bakken gebeurd, waarvan er een het leven heeft geëischt van een 37-jarigen motor rgder uit Den Haag, den heer F. C. van Kempen. CAFÉ EN WOONHUIS AFGEBRAND. Felle vuurzee aan den Buiksloterweg. Zaterdagmorgen beeft een felle brand het café en woonhuis van de weduwe Muts aan den Buiksloterweg 293 te Amsterdam geheel verwoest. In nauwelijks een uur tijd is het geheele van hout opgetrokken perceel, waarin de vlammen een gemakkelijke prooi vonden, afgebrand, —o BE S.D.A.P. HERZIET HAAR KOERS. Het Paaschcongres der S.D.A.P. heeft, na lange en bewogen debatten, de vier resoluties, die als uitvloeisel van het Herzieningsrapport door het Partijbestuur waren voorgesteld, aanvaard en daarmede den gewijzigden politieken koers der partij vastgelegd. De aanvaring, voornamelijk van de resolutie in zake „ontwapening, oorlogs- en gifgassengevaar", geschiedde echter niet dan na scherpe bestrijding door het congres en dan nadat in deze resolutie aoowel als in die in zake „democratie" door het partijbestuur wijziging v^s ge bracht overeenkomstig enkele der talrijke amendementen, en zelfs is langen tijd de aanneming der ontwapeningsresolutie ernstig in gevaar geweest. o— LIEFDESDRAMA TE BUSSUM W., die op 11 Maart te Bussum zijn ïneisje door een revolverschot van het leven beroofde en die zwaar gewond naar een ziekenhuis werd vervoerd, is thans 'in zooverre hersteld, dat hij naar het Huis van Bewaring te Amsterdam is ver voerd. OFFICIEREN GESTRAFT. Batavia. De advocaat fiscaal eischte tegen kapitein H., die door den Krijgs raad te Tjimahi wegens verduistering tot 8 maanden gevangenisstraf met vervallen verklaring uit den militairen stand was veroordeeld, bevestiging van dit vonnis. Nog stond terecht de eerste luitenant der infanterie S., destgds in garnizoen Moearatobo, beschuldigd van verduis tering van f 545 ten nadeele van een inheemsch begrafenis spaarfonds. Be klaagde bekende. Hij heeft f 550 gestort opdat de fondsen geen nadeel zullen on dervinden. De auditeur-militair eischte 6 maanden gevangenisstraf met vervallen verklaring uit den militairen stand. SCHITTEREND VOORBEELD. Na den vermoeienden marsch, welke de troepen hadden gemaakt bij het over brengen van het stoffelijk overschot van H. M. de Koningin Moeder, heeft de di rectie van de Kon. Ned Gist- en Spiritus fabriek te Delft het schitterende idee gehad om genoemde troepen een zeer harteljjke en royale ontvangst te bereiden. Kosten noch moeite waren gespaard, om ieder een welverdiende rust en goede verzorging te verschaffen. Een schitterend voorbeeld van mede leven met den soldaat I o MOEDER EN KIND VERMOORD. In zijn woning aan de Veenkade te 's Gravenhage heeft de 26-jarige N. L V. zijn 23-jarige vrouw en hun kind van 4 maanden, door slaan en worging om het leven gebracht. De dader van dezen moord is spoorloos verdwenen. Omtrent het motief van den moord is niets bekend. Den vorigen dag was de winkel reeds gesloten, terwijl een briefje voor het raam hing waarop vermeld was „gesloten*. Toen de politie zich toegang tot de woning had verschaft, vond zij de beide lijken te bed, de vrouw met een kruis beeld in de handen. o DE GESLOTEN TIJD VOOR VISSCHEN. Gaat voor de rivieren 15 April in. Bij beschikking van den Minister van Economische Zaken is bepaald, dat, in afwijking van het voorgeschrevene in het Riviervisscherij-reglement, van het Alge meen Visscherijreglement voor de binnen wateren en van het Zuid-Hoilandsche Stroomenvisscherij-reglement de gesloten tijd voor bareel, hlankvoorn, brasem, karper, koiblei, meun, ruischvoorn, serpe- ling, sneep, snoekbaars, winde en zeelt dit jaar zal ingaan op 15 April. Dienovereenkomstig is ook bepaald, dat de gesloten tijd voor het visschen met eenig vischtuig in de rivieren dit jaar zal ingaan op 15 April. Art. 5 van het Bijzondere Visscherij reglement voor de binnenwateren van Zuid-Holland, Utrecht en een deel van Noord Holland, inhoudende het ver bod te visschen met eenig vischtuig van 16 Maart tot 31 Mei, blijft gehandhaafd. o ONDERHANDELINGEN MET GROOT BRITTANNIE. De Nederlandsebe en Engelsche Re geeringen hebben besloten in onderhan delingen te treden over de regeling van het wederzijdsche handelsverkeer. Deze onderhandelingen, die vermoedelijk spoedig een aanvang zullen nemen, zullen van beide zijden geschieden op basis van den status quo. In verband daarmede worden voor een gelimiteerde periode ten behoeve van importeurs, die goederen uit Eoge land importeeren en welke goederen aan contingenteering onderworpen zijn, invoer vergunningen beschibbaar gesteld op basis van de consenten, welke deze importeurs verkregen voordat de recente verlagingen der contingenten van kracht werden. o HET OVERLIJDEN VAN KONIN GIN EMMA. Door de Permanente Oranje-Com missie te Baarn is een circulaire rond gezonden, waarin medegedeeld wordt, dat het voortbestaan der Commissie, nu H.M. de Koningin-Moeder oveneden is, geen doel meer heeft, wijl het doel was de viering van den verjaardag van de thans overleden Vorstin. De Commissie heeft echter het initia tief genomen, om te komen tot oprich ting van een gedenkteeken voor wijlen de Koningin-Moeder. Het is de bedoeling een uitgebreid comité voor het doel samen te stellen. Van Woensdag tot en met Zaterdag is de Nieuwe Kerk te Delft door ruim 25.000 personen bezocht. O HET VERDWENEN PAKKET DIA MANTEN. De Weensche politie heeft naar aan leiding van de arrestatie van den ju weelenhandelaar K. een medeplichtige aangehouden, n.l. den gewezen post ambtenaar J. R., die bekend heeft in opdracht van den Antwerpschen ju welier B. een postbewijs voor K% te hebben vervalscht, zoodat hij zendingen onder poste-restante voor K. te Wiener- Neustadt in ontvangst kon nemen. Men verwacht de aanhouding van nog twee personen. HEUSDEN. Van de scheepswerf der Fa. de Haan en Oerlemans alhier, werd met goed gevolg te water gelaten een sta len Motor-tankschip, gebauwd voor bui tenlandsche rekening. De afmetingen van dit tankschip zijn: lang 38.60 Mr., breed 5.05 M. en hol 2.50 M., metende circa 293 ton. Het tankschip wordt voorzien van een Sulzer-motor van 150 P.K. en van electrisch licht; wordt tevens ingericht voor het vervoer van petroleum, ben- zinen, eetbare olteën, enz. De bouw geschiedt onder toezicht van Bureau VERITAS. Aan het postkantoor albier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Maart ingelegd f 16007.87 terugbetaald f 23031.04 Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 11254. ANDEL. De heer G. de Fijter Az. alhier is gekozen tot bestuurslid van de T.B. C.-vereeniging. Herkozen tot bestuursleden van de Herv. J.V. „Obadja" alhier, de hee- ren W. Bronkhorst, J. F. van Duist en J. H. van Diggelen. Gekozen in de vacature G. Schouten de heer H. de Cloe. We vernemen, dat de heer J. F. Calame in deze maand zijn func tie weer zal hervatten als Hoofd der Bijzondere school alhier, na gerui:- men tijd ziekteverlof. Herkozen tot voorzitter van der. Bietenbond alhier, de heer A. de Lorm. Als penningmeester G. de Fijter. ALMKERK. Ter herdenking van haar ie lustrum, hoopt de Chr. Gem. Zang- vereen. „Hallelujah", alhier, op 15 Aug. a.s. een groot Nationaal Zang en Muziekconcours te organiseeren. Een uitvoerend comité werd reeds bereids gevormd, terwijl door ver schillende vooraanstaande personen uit deze gemeente medewerking werd toegezegd. De Jury zal bestaan uit mannen van naam. Het uitvoerend comité stelt zich voor, zoowel voor deelnemende vereenigingen als voor ieder ander belanghebbende dit con cours zoo aangenaam en gezellig mo gelijk te maken. De inschrijving-voor vereenigingen, die wenschen deel te nemen is open gesteld tot 20 April a.s. Inlichtingen, reglementen en In schrijvingsformulieren worden ver strekt door het secretariaat van het Zang- en Muziekconcours, alhier. Op Dinsdag 10 April a.s. nam. 7 uur zal in de Geref. Kerk alhier voor de Jeugdcentr. optreden mr. H. Bij- leveld van Amsterdam, 'met het onder werp: „De Beginselen van het Fascisme en Nationaal-Socialisme". Toegang vrij. Voor de fokdag van de varkens- fokvereen. „Land van Heusden en Al- tena", welke alhier gehouden zal wor den op 17 Mei a.s., zijn naar wij ver nemen, reeds voor dit doel verschillende mooie 'inzendingen toegezegd. BENEDEN-LANGSTRAAT. Naar aardappelen bestaat meer vraag, waardoor de prijzen omhoog loopen. Men besteedt voor Roode Star f3f3,50. Eigenheimers f2 f2,50 per 70 Kg. CAPELLE. Door den bouwkundige den heer H. C. Versteeg alhier, werd voor rekening van den heer de Rooij-Bour- gonjen te Waalwijk onderhands aan besteed de verbouwing van 2 wo ningen, waarvoor als volgt werd in geschreven L. van Campen, Waalwijk f2610 J. Molegraaf, Capelle -2517 Gebrs. Spierings, Capelle -2500 C. B. Timmermans, Sprang - 2480 M. van Roon, Drunen - 2450 J. Kooien, Waalwijk - 2340 Het werk is opgedragen aan den laagsten inschrijver. DRUNEN. Veiling van 29 Maart. Belles Fleurs 2226 ct. per kg. Idem 2 1320 ct. per kg. Present v. Engeland 1617 ct. p. kg. Geelzuur 1215 ct. per kg. Ceulemann 1014 ct. per kg. Eisdner Klumpkes 1012 ct. per kg. Zoete appelen 69 ct. per kg. Brederode 1215 ct. per kg. Diverse stoofperen 1013 ct. p. kg. Spruiten 2330 ct. per kg. Wortelen 35 ct. per kg. Kroten 23 ct. per kg. Spinazie 1216 per kg. Idem 2 410 ct. per kg. Witlof 1015 ct. per kg. Idem 2 69 ct. per kg. Sjalotten 47 ct. per kg. Juin 24 ct. per kg. Breekpeen 1012 ct. per kg. Schorseneeren 47 ct. per kg. Roode kool 513 ct. per stuk. Savoiekool 614 ct. per stuk. Wittekool 36 ct. per stuk. Boerenkool 1/21V2 ct- Per stuk. Sla 18 ct. per stuk. Selderij 17 ct. per stuk. Violen 1 11/2 ct. per stuk. Radijs 3 ct. per bos. Selderij 123/4 ct. per stuk. Preij 211 ct. per bos. 's GRAVENMOER. Op de jaarverg. der Chr. Zang- vereen. „Excelsior", werden verschil lende nieuwe bestuursleden gekozen. Het is als volgt samengesteld: P. Timmermans, voorz.; A. v. d. Dus- sen, vice-voorz.; J. van Raamsdonk, secretaris; H. Christ, penningm., Mej. D. de Geus, bibliothecaris, directeur de heer A. Christ uit 's-Gr.-Capelle. Tevens zal deze vereen, op Hemel vaartsdag deelnemen aan het con cours te Vuren. Zij komt uit in de eere-afdeeling. De raad dezer gemeente ver gaderde voltallig. Na opening hield de Voorzitter, burgemeester D. Smits een rede, waarin hij kennis gaf van het overlijden van H. M. Koningin Emma en haar tevens herdacht als een ware Moeder, zoowel voor H. M. de Koningin als voor ons volk. Spreker stelde 'den raad voor een telegram van deelneming te zenden aan H. M. Koningin, waarmede alle raadsleden zich vereenigden. De re de van den burgemeester werd door de leden van den raad staande aan gehoord. De raad besloot ook, de mededeeling vin den commissaris dei- Koningin in Noord-Brabant betref fende het overlijden van PI. M. Ko ningin Emma, te beantwoorden. Vervolgens werden de notulen der vorige vergacering onveranderd vast gesteld. Ingekomen is o.a. de reke ning der Gezondheidscommissie '32, met een toLal aan ontvangsten van f 1840.80 en aan uitgaven' f 1104.15, alzoo een bitig slot f436,65. Een schrijven var den heer J. Borstlap, dat hij zijn jenoeming tot Armmees- ter aanneertt. Een jaarverslag van de vereeniging „Vios" te 's-Gravenmoer, waarin wordt medegedeeld, dat de stier Wo- dan .18 do«r de vereeniging is aan gekocht. G> het verzoek om uitbe taling vai gemeentelijke subsidie wordt gun tig beslist. Deze post is reeds in db begrooting opgenomen. Verschillende mededeelingen van goedgekende raadsbesluiten door Ged. Statin worden voor kennisge ving aangenomen. Op een verzoek van D. vai Loon Dzn. om ontheffing- van schodgekl wordt gunstig beslist. Ingekom.n zijn voorts de verslagen der comuissie tot wering van school verzuim iver 1933 en van de plaat selijke commissie van toezicht op het Lager Onderwijs 1933. In verband met het rooien der iepenboomen langs dei Vaartweg wegens iepenziek te, stelhn B. en W. voor, na gehou den ovirleg met staatsboichbeheer, over te gaan tot het planen van beukebiomen, waartoe de ra<4 ook na eeiige bespreking besluit. Hiermede staat in verband, int reeds terder besproken plan om he bovengrondsche lichtnet te doen ver anderen in een ondergrondsche ka bel. Nadat van betreffende aanbie- dingea kennis is genomen wordt evenwel besloten voorloopig het ou de net te behouden. Aai C. Verhagen voorwerker van de plaatselijke werkverschaffing, wordt f 1per week vergoeding toe gekend, ingaande 1 Februari voor ,het maken van over uren. De sa larissen der ambtenaren burgelijke stand worden verlaagd met 12 1/2 pCl. voor 1934 en 25 pCt. 1935. Overeenkomstig het voorstel van het Gemeentelijk Armbestuur wordt besloten tot wijziging een aanvullig der Armen begrooting 1933 en der Armenrekening 1933. Het bestuur der bijzondere school verzoekt in het vervolg het innen van schoolgelden te doen geschieden door den Gemeen te-ontvanger. Tot nu .toe werd dit hun verzoek, door genoemd bestuur zelf behandeld. Wegens de opheffing der Gezond heidscommissie te Waalwijk, is de gemeente genoodzaakt over te gaan tot het benoemen van een deskun dige voor de naleving der bouwver ordening en woningwet. Op voorstel van B. en W. wordt hiervoor be noemd de heer P. Schellekens Pzn. te Dongen, zulks met ingang van 1 Januari 1934. In overleg met de be treffende organisaties wordt besloten tot wijziging van het ambtenarenre glement voor deze gemeente. Vast gesteld worden het suppletoir kohier der hondenbelasting 1933 en het pri- mietief kohier voor 1934. Goedge keurd wordt de ingekomen rekening van de Bijz. Lagere School over '33. Een bedrag van f285,42 komt voor rekening der gemeente. De gemeente-begrooting 193A is nog steeds niet door Ged. Staten goedgekeurd. Verschillende bemer kingen zijn weer ontvangen, o.a. wordt voorgesteld het schoolgeld .met 40 pCt. te verhoogen. De ver schillende bemerkingen zullen tot wijziging der betreffende posten aan leiding geven, waarmede de raad zich bij stemming vereenigt. Bij stemming tot verhooging van het schoolgeld met 40 pCt. stemt de heer v. Beek tegen. Bil de rondvraag vraagt de heer Begeer o.a. nog wanneer de verlaagde tarieven der waterleiding tegemoet kunnen worden gezien. De Voorzitter stelt deze, waarschijnlijk nog dit iaar in uitzicht. De vergadering wordt daarna of gebruikelijke wijze gesloten. GENDEREN.. Op de hier gehouden voor jaarskeuring van springstieren wer den 46 stieren aangeboden. Goedge keurd werden 16 n.l.: Uit de gemeente- Andel 1 van W. v. Wijgerden. Veen geene. Wijk 3 n.l. van A. v. Wijk te burg, W. v. Rijswijk en J. C. te Wijk. Eethen 12 n.l. van H. v. d. vel Jzn., Joh. Oerlemans, A. v. wijk te Genderen; E. de G. v. ren te Meeuwen; A. W. Bos en Heijmans te Babiloniënbroek;, Boll te Doeveren; Jac. de Ra stuks), Gebr. Oerlemans v. d. S G. Nieuwkoop te Drongelen; Branderhorst te Eethen. HEESBEEN. J.I. Vrijdagmorgen over!» hier, ruim 89 'jaren oud, de vrouwelijke ingezetene van or n.l. Elisabeth Verdonk, 'in de w? algemeen bekend als „Bet". Bet woonde alleen in haar huisje, zelf kon zij zich de la ren hoogst moeilijk 'verplaats' dat zij maar zeer zelden haar hof verliet. Maar 'velen zoc op en vooral 'tal van Heusder gen zoo nu en dan bij Bet ei maken. Altijd was men w haar «en gul was zij in hoogf Wat zij zeide was absolui en wat zij meende stak zij stoelen of banken. Met Bet is 'heengegaan ee ouderwetsch type, wier gemi feld nog lang door velen t gevoeld. IiERPT. In de vergadering der van verzekering St. Cunera alhier ble dat de ontvangsten hadden bedragen f257.55, de uitgaven f 188.44, batig sal do f69.11. Als bestuursleden werden herkozen de heeren J. A. Verhoeven en J. Buys, als wijk-comrnissaris werd gekozen de heer P. Moors. RIJSWIJK. De landarbeider J. Smits alhier, die aan het aardappelen pooten was, werd door familieleden d >od op den ak ker gevonden. SPRANG. Door de atdeeliiig Sprang van „Patrimonium" werd het nav. bericht van H.M. de Koningin als antwoord op het verzonden telegram van rouwbeklag, ontvangen 's Gravenhage, Maart 1934. Hare Majesteit de Koningin heeft mij opgedragen de afdeeling Sprang ^n het Nederlandsen Werkliedenver- boid „Patrimonium" Haar dank over te u-engen voor de betuiging van deelneming Harer Majesteit aangeboden, bij he« overljjden van Hare Majesteit de Kontgin- Moeder. Hare Majesteit was daarvoor zeer gevoelig. h f.d. Particulier Secretaris V!» H.M. de Koninpin (b&uteeke- A.s. Zaterdi uur hoopt de afde in vergadering bijet De agenda verme Benoeming afgevi vergadering van de houden op 14 Ap en bespreking der Onderwerp „B te leiden dof r J. J Terwijl n Marktplein te Wa nenliep en daar haar fiets ontvr bleef den dief on De 15 ja gymnastische oe van den reksto constateerde scho sleutelbeenbreuk. Mej. de Wed. een trapladder t dat zg haar ara De 14 jarige balspel het onj hij een bloedu hand en een gel SI Op w werd alhier, met het p' men en de den nieuwer de Straatw Deze boor. heer J. 1 plaatse. B ting ware Heer Ber van 't Sa geplant waarbij wensch boomen Plaatselijk \ieuws

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2