Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. eeniging, die 2 December 1858 werd opgericht. In deze samenkomst zal de Voor zitter der Vereeniging, Ds. P. G. de Vey Mestdagh, een openingswoord spreken. Daarna geeft de Zendingsdi- rector, Ds. Joh. Rauws, een kort over zicht van de geschiedenis der Vereeni ging, waarna de feestrede zal worden uitgesproken door Prof. Dr. Th. L. Haitjema van Groningen. Het jeugddienstkoor „Licht in lij den" zal medewerking verleenen. Deze samenkomst wordt door de Ned. Chr. Radio Vereeniging uitgezon den. o HOE DE HEER W. TE ROTTER DAM MET ZIJN RHEUMATIEK TOBDE. Tot zijn vrouw ingreep. En reeds in twee weken zijn pijnen afnamen. „Ongeveer 4 a 5 jaar geleden heb ik U eens geschreven over de schit terende werking, die Kruschen Salts op mij had. Nu heeft mijn man on geveer een jaar geleden last gekregen van rheumatiek; hij voelde den heelen dag pijn in zijn arm. Vooral in bed had hij er veel last van en kon soms niet slapen. Aan Kruschen geloofde hij niet, al kende hij door mij de beste resultaten. Hij heeft eens twee maanden verschillende medicijnen geslikt, geen resultaten; toen gemagnetiseerd, niets geen resultaat; toen behandeld met ul tra-violette stralen. Zou na een paar behandelingen beter zijn; het heeft drie vVeken geduurd; een heele verbrande arm was het eenige resultaat. Toen dacht ik aan wat ik wel eens gelezen had: stiekum 's morgens wat Kruschen in zijn thee. Hij proefde gelukkig niets, en na veertien dagen voelde hij ver lichting van pijn. Toen vertelde ik mijn geheimpje en nu neemt hij al twee maanden eiken morgen, zooals ik nog altijd doe, een flink glas lauw water met een klein schepje Kruschen Salts. Resultaat: na twee maanden heelemaal zonder pijn. De pijn is langzaam maar zeker mfnder geworden en nu heele maal weg. U begrijpt zijn dwepen met Kruschen Salts. Wees ervan overtuigd, dat wij altijd en overal Kruschen Salts als een wonder verheerlijkten." Mevr. C. C. W. te R. Het lijkt onbegrijpelijk. Doch de overtuigende brief van deze dame ligt voor -elke belangstellende ter inzage. En d'e verklaring? El'ke „kleine dagelijksche dosis" Kru schen Salts is een wetenschappelijke combinatie van minerale zouten, welke al Uw afvoer-organen aansporen nieren en maag en deze geregeld aan 'tw'erk houden, zooals de natuur dat bedoeld heeft. Het gevolg van de- z'e inwendige zuiverheid is, dat ver- frischt en vernieuwd bloed door Uw aderen stroomt. Giftig urinezuur, dat Uw rheumatische pijnen veroorzaakt, wordt langs natuurlijken weg verwij derd en de pijnen houden op. En als U voortgaat met „de kleine, dagelijk sche dosis" Kruschen Salts, zal Uw geheele wezen lichaam en geest van deze zuiverende verfrisschende wer king den weldadigen invloed ondervin den. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bii alle apothekers en dro gisten a fo.go en fi.óo per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralen de gezondheid voor één cent per dag. Let op dat op het etiket op de flesch. zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maat schappij Amsterdam voorkomt. Adv. STAND DER FINANCIEN. Het Zendingsbureau te Oegstgeest (postrekening No. 6074) vraagt ons plaats voor het volgende. Voor zoover is te overzien zijn de inkomsten in de maand Maart onge veer f50.000.,geweest. Dat is dus de beste maand van de drie die er verloopen zijn. Het bedrag is ook iets hooger dan dat van Maart 1933, maar toen was het zéér laag. Wij zijn dus niet ontevreden, maar dankbaar. En toch.... De achterstand is weer met f30.000;aangegroeid. En van de f240.000.het eerste kwartaal noo- d'ig is er ongeveer f105.000.'inge komen, dus nog niet de helft. Wij behoeven daar niets bij te voegen. Wij hopen, dat in de nieuw begon nen maand ieder het zijne zal doen om den achterstand te verkleinen. Het Zen dingsbureau heeft postrekening No. 6074. o LUGUBERE VONDST IN DE REEUWIJKSCHE PLASSEN. Lijk van een Hagenaar gevonden. Dinsdagmiddag omstreeks vijf uur is in een der Reeuwijksche Plassen de Roggebroek het in staat van ontbinding verkeerend lijk van een Ha genaar gevonden. Op het lijk werden brieven gevonden, geadresseerd ten name van iemand in Haarlem en bij het door den burge meester van Reeuwijk ingestelde onder zoek kon spoedig de identiteit van het slachtoffer worden vastgesteld. Het is de 24-jarige Christophel Adriaan Hen drik Ebbinge Wubben, leerling der M. T.S. te Haarlem, waar hij in pension was. De jongeman was afkomstig uit Den Haag, waar zijn ouders wonen. Bij dit onderzoek bleek tevens, dat de jon geman sedert November 1933 vermist werd en dat zijn opsporing in het po litieblad van 21 November 1933 door den commissaris der afdeeling C. te Den Haag verzocht was. De „Telegraaf" meldt nog, dat het lijk werd ontdekt door een visscher, die het even onder de oppervlakte varr het zeer heldere water zag drijven. He vig ontdaan spoedde de man zich van de sombere plaats, om de autoriteiten te waarschuwen. Onder leiding van den Reeuwijkschen burgemeester werd terstond een onder zoek ingesteld. Eerst werd het lijk aan den kant gebracht. De aanblik was ontstellend. Op den oever kwam het lichaam van een jongeman, dat reeds in zoodanigen staat van ontbinding ver keerde, dat herkenning onmogelijk was. Het lijk moest naar schatting reeds eeni ge maanden in het water hebben gele gen. Het slachtoffer was geheel en net gekleed. %)e heckc&wdsche Tandfiasta I DOOS 20 CT- TUBE 40 EN 60 CT. 1 De vondst kreeg al dadelijk een ge heimzinnig karakter, omdat om borst en rug van het lijk ijzeren staven waren gebonden. Op de borst zaten twee ijzers, een van 5 c.M. breed èn 35 c.M. lang eri een vierkante staaf ijzer van 24 vierkante centimeter doorsnede en 60 c.M. lengte. Op den rug van den verdronkene was een stuk ijzer beves tigd, 10 c.M. breed en een halven meter lang. De staven waren om het lichaam gebonden met behulp van riemen van het soort, dat men op bagagedragers van fietsen pleegt te gebruiken, ban den, welke men aantrekt en dan vanzelf blijven ziften. De riemen zaten stevig om het lichaam vastgesjord. Ter plaatse werd het eerste onder zoek ingesteld. Nadat de riemen waren losgemaakt en het ijzer verwijderd', vond men een drietal couverts, waarvan twee met een brief, op het lichaam, een schooltasch op den rug onder de jas en verschillende andere voorwerpen als portefeuille enz. Dr. J. Batelaan uit Reeuwijk werd ontboden, die het lichaam nauwkeurig onderzocht. Sporen van geweldpleging werden niet gevonden; het lichaam was onbeschadigd. Het lijk, de ijzers en de verdere ge vonden voorwerpen werden in beslag genomen. Het stoffelijk overschot is inaair het lijkenhuisje op de begraaf plaats te Sluipwijk gebracht en daar voorloopig gekist. De Justitie is van het geval in kennis gesteld. Er worden allerlei veronder stellingen geuit. Men acht het niet uit gesloten, dat het slachtoffer, al dan niet levend, naar de plassen is vervoerd en daar, verzwaard met ijzer, in het wa ter is geworpen. o OUDERLIJK GEZAG EN DIENST PLICHT. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft arrest gewezen in de bekende zaak van de moeder, die geweigerd heeft, dat haar zoon zich onderwierp aan den dienstplicht. Het Hof vernietigde het vonnis van de Rechtbank en opnieuw rechtdoende veroordeelde het de moeder tot f 200 boete of 40 dagen hechtenis, wegens het opzettelijk niet voldoen aan de wet door misbruik maken van gezag. Ook de Rechtbank had haar veroor deeld tot f200 boete of 40 dagen hech tenis. o— VERDRONKEN. Aan het posthuis Centraal Station te Amsterdam vervoegde zich een 37- jarige man. Uit de verwarde verhalen, die hij deed, bleek spoedig, dat men met een zenumpatient had te doen, zoo dat men het gewenscht achtte, zijn vrouw te waarschuwen. Deze kwam hem eenigen tijd later afhalen. Dins dagmorgen is de man, die pakhuis knecht is bij een onderneming aan de De Ruyterkade weer gewoon aan het werk gegaan, 's Middags verliet hij de zaak en kort daarna zag men bij den steiger van Van Es en Van Ommeren een pet in het water drijven. Dadelijk is de politie gewaarschuwd', die na korten tijd dreggen het lichaam van den pakhuisknecht op het droge bracht. Po gingen om de levensgeesten op te wek ken, mochten niet baten. Het lijk is naar het Binnen-Gasthuis vervoerd. o— GEDENKTEEKEN VOOR KONIN GIN EMMA TE BAARN. Op initiatief van de Permanente Oran je Commissie is ten gemeentehuize te Baarn geïnstalleerd de commissie tot oprichting van een gedenkteeken te Baarn voor wijlen H. M. de Koningin- Moeder. Alvorens tot deze installatie over te gaan, hield de burgemeester jhr. G J.. C. van Reenen, die het eere voorzitterschap van de commissie heeft aanvaard, een rede. Tot voorzitter van genoemde commissie werd gekozen dr. P. C. Astro, voorzitter van de Perma nente Oranje-Commissie. De werkzaam heden van de commissie zullen zich niet ajleen beperken tot Baarn, doch ook buiten. Iedereen zal de gelegenheid ge boden worden mede te werken aan de totstandkoming van het beoogde doel. —o— BRAND IN TEXTIELFABRIEK TE HELMOND. Dinsdagavond ontdekten arbeiders, die in de spinnerij van de firma Raaymakers aan den Kanaaldijk te Helmond aan het werk waren, dat op de bovenverdieping van genoemd gebouw, dat deel uitmaakt van een uitgebreid fabriekscomplex en waar een groote partij voor-garens was op geslagen, brand was uitgebroken. On middellijk werd de brandweer gealar meerd, die met groot materiaal uit rukte en met een groot aantal slan gen den brand ging bestrijden. Omstreeks twee uur in den nacht was men het vuur meester. De we verij heeft geen schade bekomen en het werk zal hier geen stagnatie on dervinden, zoodat het geheele per soneel aan het werk zal kunnen blij ven. De schade loopt in de tiendui zenden. o DE KERKBRAND TE MEERLO. Dinsdagmorgen is het gewelf van den Zondagavond gedeeltelijk uitge- branden historischen toren van de Parochiekerk te Meerlo, ingestort. Het bleek toen, 'dat de klok gedeelte lijk gesmolten was. De thans vernielde klok was een waardevol bezit. Zij dateerde uit 1493 en woog meer dan 1000 K.G. o- MACHINIST VERDRONKEN? Het Fransche stoomschip „Hermi ne," op weg van Antwerpen naar Havre, dat Vlissingen passeerde, rap porteerde de vermissing van een ma chinist, die vermoedelijk ter hoogte van Hoedekenskerke over boord is geslagen. Men heeft nog verlichte reddings boeien over boord geworpen, doch zonder resultaat, zoodat aangenomen wordt, dat hij is verdronken. o— LIJK AANGESPOELD. Het lijk van (den matroos M. R., die in den nacht van Donderdag op Vrij dag j.l. over boord van een Scheve- ningschen botter was gevallen, is on der Wassenaar aangespoeld. o VERDWIJNENDE MOLEN. Het is thans zoo goed als zeker, dat de korenmolen van den heer Abben- broek te Boskoop, in verband met den nieuwen verkeersweg Jangs de Gouwe zal verdwijnen. De bespre kingen dienaangaande zijn reeds in een vergevorderd stadium. Hiermede verdwijnt dan de laatste Boskoopsche molen. o TOBBE MET KOKEND WATER OVER PIET LICHAAM. Te Beesel kreeg het 3-jarig doch tertje van de familie Houwers een tobbe met kokend water over het lichaam. Het kind overleed spoedig aan de verwondingen. o DOOR ELECTRISCHE STROOM GEDOOD. De vrouw van den heer H., te Nun- speet, kwam toen zij op een trapje staande in den schoenmakerswinkel bezig was het schakelbord schoon te maken, met den electrischen stroom in aanraking. Zij viel bewus teloos op den grond. De onmiddellijk ingeroepen hulp van dr. Van Laan mocht niet meer baten. De vrouw was reeds overleden. —o LADDER GEBROKEN. Loodgieter overleden. De 33-jarige loodgieter H. J., te 's-Gravenhage, is door het breken van een ladder in den tuin in een perceel aan het Frankenslag yan dakgoot hoogte (2e etage) gevallen. Hij is 's avonds in het Gem. Ziekenhuis aan de gevolgen van zijn verwondin gen overleden. De ladder is in beslag genomen voor onderzoek naar de deugdelijk heid. —o DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Op den Postweg tusschen Capelle en Wemeldinge is de 23-jarige mejuf frouw P. H. de Groene, afkomstig uit laatstgenoemde plaats, die uit een vrachtauto stapte en den weg over stak, door een personenauto uit Utrecht aangereden en op slag ge dood. Beide wagens zijn door de po litie in beslag genomen. JEUGDIG INBREKER TE LÓNNEKER AANGEHOUDEN. De politie te Lonneker heeft den 17-jarigen Van D. uit Enschede aan gehouden, die zich de laatste weken schuldig had gemaakt aan verschil lende inbraken in de omgeving. De jongen, een kantoorbediende, tracht te zijn slag te slaan in zaken, waar hij vroeger werkzaam was geweest. Dinsdagnacht tegen één uur was hij binnengedrongen in een confectiefa briek aan den Hengeloscheweg te Lonneker. Daar hij niets anders kon buitmaken dan een aantal rentezegels, trachtte hij zich toegang te verschaf fen tot het naast gelegen woonhuis van den eigenaar van de confectiefa briek. Hij klom door een W.C.-raam pje naar binnen, doch hij vond de deur afgesloten. Hii trachtte toen door middel van beitels en schroeve- draaiers de deur te openen. Hierdoor werden de bewoners wakker. Toen de vrouw des huizes de deur open de. zagen zij een persoon, die zich stijf tegen den muur had gedrukt. Zij sloot onmiddellijk de deur weer om hulp te halen. In dien tusschen tijd heeft de inbreker kans gezien zich uit de voeten te maken met achterla ting van zijn werktuigen. De politie vermoedde direct, dat Van D., die vroeger op de confectiefabriek werk zaam is geweest, de dader was. Van D. werd echter niet in zijn ouderlijk huis gevonden. Hii had een brief ach tergelaten met de mededeeling, dat hii naar Duitschland was vertrokken. In dien tusschentijd is Van D. op nieuw het pand aan den Hengelosche weg binnengedrongen om de achter gelaten werktuigen terug te halen, waarop hij zich wederom uit de voe ten wist te maken. Hii is echter door de politie aan gehouden. o WAARSCHUWINGEN. Men bericht ons De Burgemeester van Eist (O.B.) geeft een ieder in overweging, alvo rens benzine en andere goederen af te leveren aan den automobilist Ja- Gobus Hendrikus van Lent, wonen de te Lent K. 72, gem. Eist, zich terdege te overtuigen, dat contante betaling volgt. Voornoemd persoon, die met een vrachtauto, gemerkt M 38192 (Ford), zich veel ophoudt in Limburg, Gelderland en mogelijk ook andere gedeelten van het land, en fruit verkoopt, maakt er een ge woonte van om in café's bestellingen te doen en bii garages benzine in te nemen om daarna op een slinksche manier te verdwijnen. De Hoofd Commissaris Van po litie te Amsterdam geeft in over weging inlichtingen in te winnen bij zijn administratie of bii het Plandels- register der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Maastricht, alvorens in relatie te treden met de te Valken burg (L.) gevestigde onderneming: Compagnied' Exportation Urania", welke identiek is met „The Novelty Company (eigenaar Willem Ernst August Lamberty). 's HERTOGENBOSCH, 11 April. Op de markt van heden waren aange voerd 3242 stuks, 2337 stuks hoornvee, 705 biggen, 38 zeugen, 135 schapen of lammeren en 57 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f160 tot f250 per stuk Kalfvaarzen 130 220 Magere Ossen n 7f. en Koeien 11U 1 'U Vette Ossen en) le kw. 2731 p. pond Koeien 2e 25—28 Pinken van f 80.— tot f 160.p. st. Zeugen 45.65. Biggen 8.— 12.— )1 11 Schapen 6.14. Lammeren Handel De aanvoer van heden in alles zeer groot. Vet vee 1ste en 2de kwaliteit door groote aanvoer nauwelijks prijshoudend. Kalfkoeien en vaarzen met vluggen handel, prijzen ongeveer als vorige week. Magere ossen en koeien voor de weide, vlugge handel. Pinken prijshou dend, handel goed. Dragende varkens ongeveer als vorge week, met vluggen handel. Biggen prijshoudend en handel vlug. Schapenen lammeren kalme handel, prijzen niet hooger. Nuchtere kalveren ongeveer als vorige week, prijzen daarvan van f 6 tot 14. Rundvee-Centrale plm. 180 stuks. Afloop der markt vermoedelijk iets flauwer. 's HERTOGENBOSCH, 10 April. Boter. Aanvoer 16.900 K.G. Hoogste prijs f 1.46. Laagste f 1.40. Middel f 1.44. ZALTBOMMEL, 10 April. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 45 biggen, prijs van f8—f13. 82000 eieren, prijs per stuk 2 k cent760 K.G. boter, prijs per 1/i K.G. roomboter f0.87x/2, boerenboter f0.811/i HEUSDEN. Met de slooping aan het fort onder Oudheusden, even buiten de Oud-Heusdensche Poort, is een aan vang gemaakt. Naar we vernemen zul len alleen werklui in dienst worden genomen uit Heusden en Oud-Heusden, waarmee hier velen zullen zijn gebaat en te oordeelen naar het afbreken van dat onder Hedikhuizen voor geruimen tijd. AND EL. Benoemd tot tijdelijk onder wijzer aan de Bijzondere School al hier de heer P. Kunst uit Gronin gen. CAPELLE. Aan den dienstplichtige M. Spie- rings van de lichting 1934 dezer ge meente is voor één jaar uitstel van dienstplicht wegens kostwinnerschap verleend. De in de Ned. Herv. Kerk ge houden collecte ten bate van het Studie fonds van den Geref. Zendingsbond heeft f 67.opgebracht. Bij den Gemeenteveldwachter, den heer A. Keinemans, zijn als gevon den gedeponeerd een paar gummi broekspijpen. DUSSEN. Doordat de provinciale weg nabij ,,'t Verlaat'' is opgebroken vanwege de te leggen buizen der waterleiding, is de weg WaalwijkDussenGorinchem verlegd Over de Buitenkade naar den Rijksweg, die alzoo aansluit op den grooten verkeersweg Breda—Gorin chem. Toen de vrouw van den heer Joh. v. Boxtel, na voor eenige tijd haar woning onbeheerd en ongeslo ten te 'h( ebben verlaten, hierin terug keerde, kwam zij tot de minder aan gename ontdekking, dat uit de kast 'n bedrag van ongeveer f 18 was ver dwenen. Aangifte werd gedaan' bij den majoor der Rijksveldwacht alhier. EtSHOUT. Dinsdagavond ongeveer om zes uur is brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer H. de Hoop. Huis, schuur en stalling brandden af. Van den inboedel kon niets worden gered. Eenige varkens en kippen kwamen in de vlammen om. De oorzaak is onbe kend, verzekering dekt slechts gedeel telijk de schade. EETHEN. Zij die erkend willen worden als groenten- en fruithandelaar worden uit- genoodigd op a.s. Maandag 16 April, 's avonds om zeven uur in de Oude Schoot te Wijk zich aan te meld err, waar de heer Reitsma uit Rotterdam welke belast is met het uitreiken der genoemde erkenningen alsdan een spreektbeurt zal komen vervullen voor de „Kleinhandelaarsvereen. in aardap pelen, groenten en fruit." Ook andere belangstellende worden uitgenoodigd deze veelbegaafden spre ker te komen hooren, die ook alle gewenschte inlichtingen aangaande deze zaken gaarne zal verstrekken. GIESSEN. Aan Mej. Kemperman, onder wijzeres aan de O. L. School, is een ziekteverlof verleend. Benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan deze school mej. Verduin-v. Tiel te Go rinchem. GORINCHEM. Ter gelegenheid van het feit dat de heer Frans LI. Appel op Zon dag j.l. den dag herdacht, dat hij voor 40 jaren de functie van orga nist in de Ned. LIerv. Kerk aan vaardde, werd de heer Appel door Ds. C. Sundermeijer hartelijk toe gesproken en geluk gewenscht met dit zoo heugelijke gebeuren. Deze toespraak vond plaats aan het ein de van den dienst, welke door Ds. Sundermeijer werd geleid. LAND VAN ALTENA. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling dat in 't vervolg bjj verkoop van consumptie aardappelen, x/4 gedeelte van de minimum prijs niet meer behoeft te worden afgedragen aan de Gewestelijke Aardappel Centrale. MEEUWEN. De muziekvereeniging „Kunst en Vriendschap" gaf Zaterdag j.l. voor goed bezette zaal, in het café Smits haar aangekondigde uitvoering. De muzieknummers werden onder leiding van den heer M. Burghout goed ten gehoore gebracht. Door de leden wer den verschillende voordrachten ten beste gegeven, die een daverend ap plaus verwekten. Het geheel was weer een mooie avond van gepaste vroolijk- heid en gezelligheid. NIEUWENDIJK. Bij den landbouwer C. de Graaf stierf tijdens het veulenen één zijner beste werkpaarden. a.s. Zaterdag zal de Korfbal- 11 11

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 6