De tijd Firma L. J. Veerman Voetbalsport. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten roepen, waardoor de collega's den heer v. Eggelen hebben leeren waar- deeren en waarom zii dan ook ge meend hebbenrdat ook zii niet moch ten achter staan om den heer v. Eg- gelen dank te brengen, voor zijn ar beid en zijn hulpvaardigheid. Het is een algemeen bekend feit, dat ieder die een beroep op de groote ken nis in gemeentezaken van den heer van Eggelen deed, bii hem steeds een geopend oor vond en bii hem mocht rekenen op een weldoordacht advies. Spr. hoopt, dat hoewel de heer van Eggelen ziin ambt als bur gemeester neerlegt, ziin collega's op ziin voortdurende vriendschap zullen moge blijven rekenen. Mede namens ziin collega's overhandigde spreker een cassette, inhoudende zilveren le peltjes, met het Wapen van Heusden. Mr. C. W. van Ommeren was de volgende spreker, die Burgemeester van Eggelen eerde als plaatsvervan gend Kantonrechter en als goede buur; immers de Burgemeester zat beneden in het Stadhuis, de Kan tonrechter boven. Hii dankt voor de oprechte vriendschap, die hii steeds van den heer van Eggelen heeft mo gen Ondervinden en wenschte den Burgemeester een lang tiidperk van werkelijke rust toe, na het vele en groote werk door hem verricht. De WelEdelgestr. Heer Kaasjager, Kapitein der Kon. iMaréchaussée, sprak daarop en roemde de men- schenkennis en beminnelijkheid van den scheidenden burgemeester en gaf de vl erzekering, dat de adviezen van Burgemeester van Eggelen voor hem steeds groote waarde hadden en dankte voor de prettige samenwer king, die tusschen Burgemeester van Eggelen en zijn persoon steeds heeft bestaan. Thans verkreeg het woord dokter Alma, eertijds geneesheer in deze ge meente, die tot Voorzitter van de Gezondheidscommissie werd be noemd bii de oprichting daarvan in 1902, waarbii de heer v. Eggelen Se cretaris werd. Deze spr. memoreerde de groote verdienste van den heer van Eggelen, ten opzichte van de wa tervoorziening van deze streek. Hierop volgde de heer Roza. Voorzitter van de vereeniging „Heus- dens Belang", die sprak namens de vereenigingen in Heusden en dankte voor de medewerking, die deze ver eenigingen steeds van Burgemeester van Eggelen mochten ondervinden. Namens de vereenigingen overhan digde hii een zilveren pre sen te er-bla d waarin aan den voorkant het Wapen van de gemeente Heusden en aan de achterzijde de namen der ver eenigingen waren gegraveerd, welke vereenigingen hadden gemeend, ook Mevrouw van Eggelen in hun dank baarheid te moeten betrekken door haar een zilveren bonbonSchaaltje te overhandigen. De heer Hus sprak namens het onderwijzend personeel van de O.L. School en liet uitkomen, dat piet- tegenstaande Burgemeester van Eg gelen in zijn hart voor Biiz. Onder wijs is, hij het openbaar onderwijs toch nooit heeft achter gesteld. De heer van der iMaaden uit Wijk sprak eenige woorden als oud-lid van de opgeheven Gezondheidscommissie en uitte zijn goede wenschen voor Burgemeester van Eggelen en diens Echtgenoote en voor Heusden. Ook uit zijn woorden sprak groote waar deering voor den arbeid door Burge meester van Eggelen voor' de Ge zondheidscommissie en voor Heusden verricht. Als laatste spreekster verkreeg Mevr. Auer het woord, echtgenoote van dr. Auer, thans te Wageningen, eertijds in Heusden. Deze spreekster memoreer de hoe Burgemeester van Eggelen in de oorlogsjaren, toen Heusden daar naast geteisterd werd door een typhus- epidemie en dr. Auer verplicht was onder de wapenen te komen, dhr. v. Eggelen 't zoover wist te brengen, dat de dokter in de gem. Heusden mocht blijven. Spreekster weet niet of de bevolking van Heusden toen besefte, welk een grooten dienst Burgemeester van Eg gelen hun toen bewees. Dit was het 1 begin van het contact tusschen de fa milie van Eggelen en Auer. De grooten eenvoud en de hartelijkheid die de familie Auer t en huize van de familie van Eggelen mocht leeren kennen en ondervinden, waren aanleiding, dat die kennismaking leidde tot een innige vriendschap. Spreekster eindigde met den wensch, dat het Burgemeester van Eggelen met zijn echtgenoote, die wel eens werd geplaagd om haar ouder- wetsche ideeën, in het genot van goede gezondheid gegeven moge zijn, nog heel veel jaren van de verdiende rust genieten. Burgemeester van Eggelen sprak hierop een dankwoord en zei, dat het hem moeilijk viel uiting te geven aan zijn dankbaarheid, omdat hij niet had mogen verwachten, dat hem een der gelijke hulde zou zijn gebracht als in dit oogenblik is geschied. Hij dankte den heer Deken voor zijn waardeerende woorden ,den heer Cleerdin, voor diens woorden en de moeite die deze zich heeft willen getroosten om bij deze plechtigheid tegenwoordig te zijn en verder voor de vriendschap die hij van hem mocht ondervinden. Woorden van dank werden gericht tot kapitein Kaasjager, Mr. v. Ommeren, Burge meester Brune met de verdere collega's, de heeren Alma en Auer, de Heusden- sche vereenigingen, waarbij hij speciaal de verdiensten van de vereen. Heus- den's Belang erkende, verder tot de heeren Hus en v. d. Maaden en me vrouw Auer en sprak zijn groo te bewondering en diepgevoelde waar deering uit, voor de buitengewoon groote belangstelling die hij bij zijn aftreden mocht ondervinden, dankte verder allen die op eenigerlei wijze hebben deelgenomen aan deze huldi ging en geeft de verzekering, dat de zen dag 'als een onvergetelijken in zijn herinnering zal blijven voortleven. De heer de Haan dankte tot slot namens het gemeentebestuur allen, die dezen dag voor Burgemeester van Eg gelen tot een onvergetelijken hebben willen maken. Hierna werd een glas wrijn en voor de heeren een sigaar rondgediend, waarvan de bandjes voorzien waren van het portret van Burgemeester v. Eggelen. Hierna volgde een receptie, waar aan door ontelbaar velen werd deel genomen, velen, zoowel uit deze ge meente als van elders voelden behoef te den heer v. Eggelen voor het laatst als Burgemeester van Heusden de hand te komen drukken. Onderwijl de laatste plechtigheden plaats vonden, bespeelde de heer Merkx het carillon van het stadhuis, welke bespeling hij aanving met het Wilhelmus. Inmiddels was de Heus- densche Fanfare voor het bordes van het stadhuis opgesteld gewor den om den Burgemeester voor het laatst als Burgemeester een ovatie te brengen. De Voorzitter van deze vereeniging de heer Bax, sprak den Burgemeester en zijn familie daarbij op het bordes toe, welke toespraak door den Burgemeester in hartelijke bewoordingen werd beantwoord. Des avonds gaf de Fanfare der H. Familie een afscheidsconcert, waar bij de Burgemeester met zijn familie leden en het gemeentebestuur tegen woordig waren. Het valt te begrij pen, dat dit concert, dat bovendien, zooals de geheele feestelijkheid door prachtig lenteweer werd begunstigd, het leek wel of het weer ook zijn vollen luister wilde bijzetten bij dit afscheid, zeer veel publiek op de been bracht. Tot slot vermelden wij, dat het groote schilderij, aangeboden door gemeenteraad, enz. vervaardigd is door onzen oud-stadgenoot de heer M. v. d. Pol, en dat onder de vele bloemstukken die aanwezig wraren, ook die van het College van regenten der Godshuizen en het R. K. Kerk bestuur was. waarin wij leven eischt van ieder individueel meer dan ooit te voren dat hij op de hoogte blijft met zijn beroep waarin hij te werk is gesteld. Aller noodzakelijkst is dus zich te abonoeeren op de desbetreffende tijdschriften- Abonnementen op BINNEN- en BUITENLANDSCHE TIJD SCHRIFTEN worden aangenomen in den Boekhandel van de te Heusden* HEUSDEN. Zondag j.l. speelde te Zalt-Bommel twee proefelttallen van den Brab. Voetbalbond n.l. A en B ter samenstelling van het B.V.B.-elftal. In deze proefelftallen waren twee spelers van Juliana gekozen, t.w. A. Toetbuijs als keeper in het A elftal en L. Verheij als midden voor in het B elftal. Nadat reeds voor de rust het A-elftal met 20 de leiding bad genomen, werd na een zeer spannende wedstryd door het B elftal met 32 gewonnen. Als rest zij nog vermeld, dat de spelers van Juliana goed hebben voldaan, terwijl de leiding van den Heer C. Vermeulen uit Tiel in zeer goede handen was. Zondag j.l. speelde P.S.V. een compe titiewedstrijd tegen Concordia te 's Bosch. Deze wedstrijd werd door Concordia ge wonnen met 75. Beide partijen waren tegen elkaar opgewassen. CAPELLE. Het le elftal der voetbalvereen. Capelle, dat j.l. Zondag voor de 3e klasse K.N.V.B. te Baardwyk tegen Juliana aldaar speelde, verloor met 41. MEUWENDIJK. Zaterdag speelde de v.v. BlauwWit alhier een wedstrijd tegen Achilles van Veen. BlauwWit verloor dezen eersten competitie-wedstrijd met 5i. ALMKERK. J.l. Vrijdagavond werd alhier in de zaal van de wed. C. Dekker een demonstratie gehouden uitgaande van de Sunlightzeepfabrieken. Na een kort openingswoord door den heer de Wit, werd vanwege de maat schappij verschillende uitleggingen gegeven omtrent gebruik en toepassing der ver schillende zeepsoorten. In de pauze had een gratis verloting plaats van een foto toestel en een pak Sunlight-artikelen, waarvan mej. v. d. Koppel en mej. van Vugt de gelukkige winnaars waren. Ten slotte kreeg elke bezoeker by 't naar huisgaan een aardige verrassing van bovengenoemde firma. ANDEL. De muziek vereeniging Andei's Fanfarecorps" zal op den Tweeden Pink sterdag a.s. deelnemen in de 2de afd. aan het concours te Rotterdam. Het 4 V2-jarig zoontje van L. Versluys alhier brandde een der handjes zoodanig, dat het noodig bleek geneeskundige be handeling in te roepen. De timmermansknecht G. v. Andel had het ongeluk met een boor dwars door de hand te steken. De hulp van Dr. v. Oostrom was noodzakelijk. Van de zeven dienstplichtigen van de lichting 1935 uit deze gemeente werden door den keuringsraad 3 goedgekeurd en 4 afgekeurd. BENEDEN-LANGSTRAAT. In den hooihandel wordt het gaandeweg stiller. Er bestaat thans nog meer vraag naar hooi voor den stal dan voor de pers. Voor den handel besteedt men f9f10, voor den stal f 11f 12 per 500 K.G. Voor stroo betaalt men f4.50—f5 per 500 K.G. CAPELLE. Op Dinsdag 1 Mei a.s., des avonds 8 uur, zal in de zaal van den heer L. F. van Dongen alhier de jaarlijksche alge- meene ledenvergadering worden gehouden van de plaatselijke Boerenbank. De agenda vermeldt 1. Opening en notulen. Aanwijzing secretaris. 3. Verslag van den toestand der Bank. 4. Verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht, wegens periodieke aftreding van den heer A. A. Michaël (officieel candidaat in deze vacature is A. A. Michaël). 5. Verkiezing van een lid van het bestuur, wegens periodieke aftreding van den heer C. Vos (officieel candidaat in de vacature is C. Vos). Tot en met 25 April a.s. is er gelegenheid ten kantore der Bank candidatenlysten in te leveren, onderteekend door minstens 20 leden. 6. Nazien rekening en balans over het afgeloopen boekjaar. Deze liggen op 18 en 25 April 1934, des avonds van 7 tot 8 uur voor de leden ter inzage ten kantore der Bank. 7. Rondvraag en sluiting. Door de opheffing der O.L. scholen in de Nieuwstraat te Vrijhoeve Capelle is het leerlingenaantal der O.L. school in de Kom dusdanig toegenomen, dat aan deze school een 4e leerkracht noodig is. DUSSEN. Op den driesprong „de Putte" bad een niet te vermyden lichte aanry- ding plaats, doordat het uitzicht belem merd was, tusschen de auto van G. de W. uit Wyk, komende uit de richting Heusden, en de auto van O. de K. uit Den Haag. Daarbij werd de 80-jarige W. L., die voor het huis van V. gezeten was, enkele meters meegesleurd. De oude man be kwam enkele lichte kwetsuren en klaagde over pijn in den rug. Later bleek zijn toe3tand niet ernstig. De wagens werden licht beschadigd. De majoor der rijks- veldwacht maakte proces-verbaal op. NIEUWENDIJK. Voor den dienstplicht 1935 werden van de 32 ingeschrevenen 13 vrijgesteld wegens broederdienst en 11 voor goed ongeschikt verklaard. Aan de waterleidingwerken naby den Uppelschendijk, had een ernstig onge luk plaats. De arbeider A. Dekker, van Werkendam, werd dooreen andere arbeider met een pikhouweel in zijn rug gehakt, zoodat hij ernstig werd gewond. De hulp van dokter van Leeuwen werd direct ingeroepen. Zaterdag 14 April speelde de K.V. „Quick" alhier een vriendschappelijke wedstrijd tegen „G K.V." van Gorinchem, welke onbeslist eindigde, n 1. met 2 2. RAAMSDONKSVÈER. De heeren W. Faro, B. A. Kramer en H. Netten, werden gekozen tot lid van het bestuur der Chr. Nat. Werkmansbond alhier. Ter verkiezing van bestuursleden zal de Chr. Besturenbond Donderdag zyn huishoudelijke jaarvergadering houden. Alhier werd een etui met bril ge- vonden en op de Marechaussée'stazerae gedeponeerd. SLEEUWIJK. In de vergadering van het bestuur van het Waterschap „de Polder van Sleeuwyk", heeft het afscheid van den afgetreden secretaris-penningmeester, de heer Ara. Dekker en de installatie van den nienwbenoemden secr.-penningmeester de heer Vermeulén plaats gehad. De vergadering vond plaats ten huize van den afgetreden secr -penningm. De leiding berustte by den Voorzitter den WelEd. Heer Sigoaond. Na opening verzoekt de Voorzitter aan den Secretaris de notulen te lezen. Het is voor de laatste maal dat deze daaraan voldoet. De notulen worden onveranderd goedgekeurd. Hierna wordt de rekening van het boekjaar 19331934, in verband met het heengaan van den heer Dekker, aan een grondig onderzoek onderworpen. Ver volgens wordt de kas gecontroleerd en procesverbaal opgemaakt van kasopname, uit alles blykt, dat de heer Dekker zyn functie als een plichtsgetrouw ambtenaar heeft vervuld Na goedkeuring volgt on- derteekening van alle bescheiden. Hierna draagt de heer Dekker alle stuk ken aan den nieuwen functionaris over. Hy wenscht den heer Vermeulen geluk met zijn aanstelling en hoopt, dat hij, het in hem gestelde vertrouwen niet zal beschamen. Verder dat hy dit ambt, evenals zyn voorganger in den besten welstand ook 36 jaren mag bekleeden. De heer Vermeulen dankte voor deze goede wenschen. De Voorzitter dankt daarna den afge treden secretaris-penningmeester, voor alles wat hy in het belang van het Water schap heeft verricht en wenscht hem nog vele jaren een welverdiende rust. Hierna wordt door den Voorzitter deze vergadering gesloten. SPRANG. A.s. Vrijdagavond 7.30 uur, zal voor de A.R.J.A. in de zaal van den Chr. Volksbond optreden, Ds. J. C. Hagen Ger. Predikant alhier, met het onderwerp „Ce beginselen voor de R.K. Staatspartij". Onder leiding van den heer Joh. v. d. Hoek, kwam de Chr. Meisjesvereen. „Persis" in de zaal van den Chr. Volks bond in feestelyke jaarvergadering byeen. Na gebruikelijke opening en een wel komstwoord van den leider, werd door de secretaresse Mej. E. de Jong een goed verzorgd jaarverslag uithebracht. Uit een en ander bleek dat de vereen, zich in gestadigen bloei mag verheugen. Ook het verslag van MejA. de Bie, penningmees- teresse gaf reden tot dank. Op zeer verdienstelijke wijze werd het keurig saamgestelde programma afgewerkt, waaruit bleek dat de vereeniging over flinke krachten beschikt. De verschillende onderwerpen getuigden van een goede voorbereiding. Verschillende afgevaardigde uitte de beste wenschen. Aan het slot sprak de leider nog een opwekkend woord en sloot om circa 14 uur dezen gezelligen avond. WOUDRICHEM. Onze vroegere stadgenoot, de heer J Borg, thans te Gorinchem, slaagde te Hilversum voor het voorbereidend examen opzichter-teekenaar gewapend betonwerken. Na een 6 jarige afwezigheid als onderwyzer in Ned. Oost-Indië, is alhier met 6 maanden verlof teruggekeerd de heer P. Smits. De echtelieden A. van Zyl en M. den Tek alhier, hopen op 21 April a.s. hunne 40 jarige echtvereeniging te her denken. WERKENDAM. Tijdens de werkzaamheden ten behoeve der werkverschaffing' in Ren Werkenschenpolder alhier, kregen de arbeiders A. V. en J. v. V. ruzie met elkander over hun werk. v. V. liet het niet bii woorden, doch ging tot daden over, met het noodlottig ge volg, dat V. door hem met een klep- haak werd bewerkt. Nadat V. enkele klappen met dit voorwerp op ziin armen en schou der had ontvangen, vluchtte hij, ten einde meerdere slagen te voorkomen. Hii werd evenwel 'gevolgd door zijn aanvaller, die V. op een gegeven oo genblik boven op het hoofd wist te raken met de klephaak. V. ontving een zoodanige slag met het iizer, dat hii in elkaar zeeg en bleef liggen. Hevig bloedde hii ,uit een hoofdwon de. Enkele oogenblikken later kwam hii weer bii en strompelde toen naar een naast bijgelegen woning. Aldaar waschte men de wonden uit en ver bond hem voorloopig, waarna oogen- blikkelijk medische hulp werd inge roepen. De wonden bleken niet levensge vaarlijk te zijn. De dader is door den rijksveld wachter te Werkendam aangehouden. Naar we vernemen heert hii een volledige bekentenis afgelegd. Nadat proces-verbaal tegen hem was opgemaakt, is hii weer in vrijheid gesteld. GORINCHEM, 16 April. Op de veemarkt waren heden aange voerd: 553 runderen, 5 nuchtere kalveren, 13 schapen, 25 lammeren, 2 varkens, 91 overloopers, 546 biggen. Prijzen bij redelijken handel Zware kalf koeien f 160250. Melkkoeien f 140200. Kalfvaarzen f 130180. Guiste vaarzen f 100140. Vaarkoeien f 90—140. Pinken f 60—110. Stieren f 60130. Graskalveren f 30—70. Nuchtere fokkalveren f812. Nuchtere kalveren voor export f 26. Drachtige varkens f 4070. Natte zeugen f 25—40. Overloopers f 1222. Biggen f812. Schapen met lammeren f 2025. Lam meren f 48. GORINCHEM, 16 April. Voor de Crisis-Rundvee-Centrale werden heden pl.m. 60 runderen overgenomen tegen de pryzenA plus 34 ct. A 30 ct. B 25 ct. en C 20 ct. per K.G. GORINCHEM, 16 April. Op de eierveiling van heden waren aangevoerd 51.403 stuks. De prijzen varieerden Kippeneieren f 2.05f 2.80 Eendeneieren f 2.202.35 Ganzeneieren 56 cent Kievitseieren cent Kalkoeneieren 5 cent BREDA, 46 April Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 139 stuks vee, t.w. 40 stuks hoornvee, 98 biggen en 1 schaap. Prijzen Biggen f 8—41 Per pond geslacht lekwal. 2e kwal. 3ekwal. Vette vaarzen 27—29 2426 Vette koeien 2225 1921 Weide-beesten 80150 HandelDe handel was over het geheel vlug. De biggenhandel was redelyk. Voor de Crisis Rundvee Centrale werden aangevoerd 43 runderen, waarvan 1 ver wezen naar destructor. ROTTERDAM, 16 April. Aanvoer 773 varkens. Pryzen per K.G. le kw. 2e kw. 3e kw. 34—36 30—32 26—28 ROTTERDAM, 17 April. Op de veemarkt waren heden aange voerd 140 paarden, veulens, 3330 ma gere en vette runderen, 280 vette kalveren en graskalv., 170 nuchtere kalveren, 112 schapen of lammeren, 2 overloopers of varkens, 24 biggen, 32 bokken of geiten. Per K.G. le kw. 2e kw. 3e kw. Koeien 54—58 45—42 38—40 Ossen 52-56 44—48 35—38 Stieren 48—52 44—46 36—38 Vette kalveren 90-100 70-80 55—65 Schapen 45 40 35 Lammeren 47 42 37 Per stuk Melkkoeien f 140 k f240 Kalfkoeien f145 k f245 Stieren f440 a f260 Pinken f 50 a f 95 Graskalveren f 28 a f 60 Vaarzen f 85 a f130 Werkpaarden f 80 a f160 Slachtpaarden f 80 f140 Veulens f k f Hitten f 60 k f 90 Biggen f 6 k f 8 Nuchtere fokkalv. f 10 k f 20 id. slachtkalv. f3 1.50 k f 7 Schapen f 10 k f 22 Lammeren f 10 a f 19 Biggen per week f 1 .10 k f i L2Ü NOOTLOTTIGE VERGISSING. Douanebeamte schiet zijn collega neer. De douanebeambte D. uit Elten, die des avonds laat thuis terugkeerde, vergistte zich in de deur van zijn huis en belde bij zijn buurman L. aan, eveneens douane beambte. Deze meende, dat er smokke laars aan zijn deur waren en lostte een schot door de deur heen. Hij trof daarbij zijn collega D. in den buik. De 49 jarige D., vader van drie kinderen, is eenige uren daarna overleden. O ERNSTIG ONGEVAL. Vrijdag was in de Orthenstraat te 's Hertogenbosch zekere C. A. bezig met het lossen van vaten verf van een vracht auto. Hij had het ongeluk uit te glijden en kreeg hierdoor een vat, inhoudende 300 liter verf, gedeeltelijk over het lichaam. Met zeer inwendige kneuzingen is de man naar het ziekenhuis veryoerd. per 100 per 100 per stuk per stuk per stuk

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 3