Sé en moeu/Ke Keuze 7 9 7 QSefn neen met- attent ovtnc nc/iem. Mantels, Mantel-Costuums, Japonnen, Blouses en Costuumrokken, MANTELS MANTEL-COSTUMES JAPONNEN BLOUSES COSTUUMROKKEN Plaatselijk Nieuws. Rechtzaken. Zaken heeft mii het navolgende be richt Van de zijde van verschillende pro vinciale en plaatselijke besturen heb ben de regeering vragen bereikt, hoe de jaardag van Zijn Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden en Hare Koninklijke Hoogheid Prin ses Juliana dit jaar ware te vieren tnet het oog op het overlijden van Hare [Majesteit de Koningin-Moeder. Ik heb de eer U mede te deelen, dat, naar het oordeel van de Regee ring, geen bezwaar bestaat, dat deze dagen worden gevierd, maar dat, in verband met den rouw, waarin de Koninklijke familie verkeert, het zich als het ware opdringt, dat de feest viering geen luidruchtig karakter dra- ige. Ik heb de eer U hiervan mede- deeling te doen. SPINAZIE NAAR DE MEST VAALT. Als gevolg van het zonnige weer Üer laatste dagen was de aanvoer van spinazie op de Westlandsche veilin gen zeer groot. Besteed werd tot hoogstens 5 cent per K.G., terwijl duizenden kilo's onverkocht bleven en naar de mestvaalt verhuisden. o AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. De bestuurder gedood. De heer T. H. A. Derkinderen, rector van huize „Gerra" te Haaren (Noord Brabant! en aalmoezenier van het mannelijk jeugdwerk in het bis dom 's-Hertogenbosch is te Heest tij dens hevig noodweer met zijn auto tegen een boom gereden en op slag gedood. toen zij de spoorbaan nabij Halfweg overstak, door een uit Haarlem ko menden trein aangereden. Het slachtoffer, dat doof was, werd vrijwel op slag gedood. Per auto van den G. G. en G.D. werd het stoffelijk overschot van de vrouw, die te Amsterdam woonachtig was, naar het O.L. Vrouwen gasthuis overge bracht. Het treinverkeer ondervond een kwartier vertraging. WAARSCHUWING. De Burgemeester van Lonneker geeft jn overweging, geen relaties aan te knoopen met de z.g.n. Bouw en ExploitatieJMaatschappii Alaska," iLipperkerkstraat No. 69 aldaar. Reeds verschillende personen zijn de dupe geworden van de handelingen ,van den persoon, die zich directeur noemt van die instelling. Tot voor kort oefende hii zijn praktijken uit onder voorgeven, dat hii directeur ,was van het assurantie-huis „Fortu- na." SCHADE DOOR VAL IN DE RIET- PRIJZEN. Bij onderhoudswerken van het Drongelsche kanaal. Het Tweede Kamerlid de heer v. Rappard heeft aan den minister de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat vóór 1933 van de aannemers der Onderhoudswerken van het Drongel sche Kanaal f200 op de aannemings som werd gekort voor het in het 'Kanaal aanwezige riet, hetwelk voor den aannemer was? 2. Is het den minister ook be kend, dat aannemers die precies op de hoogte waren van de rietop- brengst en dit met uitsluiting van an dere aannemers alleen konden zijn, reeds sedert jaren veel lager inschre ven dan andere aannemers, omdat de kwaliteit en de kwantiteit van het riet steeds meevielen en zij daar door met normalen rietprijs op het werk bij lage inschrijving, welke het Rijk in niet geringe mate bevoor deeld heeft, toch nog konden ver dienen. 3. Is het den minister ook be kend dat in 1930 plotseling en geheel onvoorzien een groote val in de riet- prijzen is gekomen, welke val in 1931 en 1932 nog veel grooter afme tingen heeft aangenomen, zoodat de aannemer van genoemde onder houdswerken, die deze voor de drie jaren 1930, 1931 en 1932 liad aange nomen, op die werken over die ja ren een bedrag, groot .f 3114.69, heeft toe moeten geven? 4. Acht de minister het niet bil lijk, dat den aannemer der onder houdswerken, die het anderhoud in het najaar van 1929, toen nog geen val in de rietprijzen had plaats ge vonden voor drie jaren had aange nomen, in de geleden schade uit 's Rijks kas een tegemoetkoming .wordt gegeven, zulks naar analogie van pachters van staatsdomeingron- den wier pachten met een hoog per centage werden verlaagd ook wegens den geheel onvoorzienen buitenge woon grooten terugloop der prijzen van het riet? o— DE BRUG BIJ MOERDIJK. Het werk heden aanbesteed. De Rijkswaterstaat heeft aanbe steed het maken van den onderbouw voor de brug over het Hollandsch Diep bij Moerdijk met bijkomende wericen. De raming was f 1.260.000. Laagste inschrijfster volgens het bestek was de N.V. Amsterdamsche Ballast Maatschappij te Amsterdam voor f953-5oo, terwijl laagste in schrijfster met een eigen ontwerp was de N.V. Bato te 's-Gravenhage voor f 950.000. 'VROUW DOOR TREIN GEDOOD. Op de spoorbaan bii Halfweg. De 54-jarige vrouw C. v. V. werd, RHEUMATIEK EN SPIT IN DEN RUG. Tevergeefs van alles geprobeerd Toen in drie dagen verbetering De heer G. H. te Venlo schreef ons dezer dagen zijn schrijven is voor iedere belangstellende ter inza ge hoe hij geleden had aan rheu- matiek en spit in den rug. Tever geefs probeerde hij allerlei middelen. Niets hielp. Tot hij op raad van een vriend Kruschen Salts nam en na drie dagen voelde hij reeds ver lichting. Nadat hij zijn dankbaarheid heeft uitgesproken, vervolgt de heer IL: ,.Na gebruik van uw probaat middel Kruschen Salts ben ik nu van mijn rheumatische pijn af. Ik kon haast niet gelooven, dat Kru schen Salts zoo een uitwerking kan teweegbrengen. Ik had reeds van al les geprobeerd, maar alles tevergeefs Op aanraden van mijn vriend ben ik dan tot Kruschen Salts overgegaan en tot mijn groote blijdschap kon ik na drie dagen reeds beterschap bespeuren. Ook mijn spit in den rug een ondraaglijke pijn was zoo goed als geheel verdwenen. En daarom blijf ik mijn vriend dank baar. Had ik het eerder geweten, dan had ik zooveel geld aan pillen en smeersels niet weggegooid. Daarom raad ik ieder lijder aan rheumatiek of spit in den rug aan om Kruschen Salts te gebruiken en ik geef u te vens de vrijheid dit schrijven te pu- bliceeren in de dagbladen.'' G. H. te V. Rheumatische toestand is het ge volg van een overdaad van urinezuur in het lichaam. Eenige ingrediënten nu van Kruschen Salts zorgen, dat dit urinezuur zacht maar volkomen uit het lichaam verwijderd wordt Andere zouten in Kruschen verhin deren, dat het voedsel in de inge wanden kan gaan gisten en voorko men daarbij niet alleen verdere op hooping van het gevaarlijke urine zuur, maar ook van afvalstoffen die de gezondheid ondermijnen. Daarom zal „de dagelijksclie do sis'' Kruschen niet alleen rheuma tische pijnen verdrijven en verder voorkomen, doch het zal uw gehee le organisme verfrisschen en ver nieuwen. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a f 0,90 en f 1,60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralen de gezondheid voor één cent per dag. Let op dat op het etiket op de flescli, zoowel als op de buitenver pakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. (Adv.) ERNSTIG VERKEERSONGELUK TE O SS. Twee gewonden. Op den Rijksweg Den BoschNij megen onder de gemeente Heesch is een ernstig verkeersongeluk gebeurd. De heer K. uit Oss was bezig een band, achter aan den wagen te bevestigen, toen een auto, bestuurd door mej. v. d. L. uit Oss nader de. De heer K. kon nog juist op het laatste moment wegspringen. De auto van mej. L. botste tegen den stilstaanden wagen en sloeg over den kop. De auto van den heer K. werd naar de andere zijde van den weg geslingerd. Mej. v. d. L. kwam met den schrik vrij. o DE SMOKKELARIJ LANGS DE BRABANTSCHE GRENS. 65 zaakjes voor den Poltierechter. De Bredasche Politierechter had Dins dag wel een zeer zware rol af te wer ken .Er waren niet minder dan 103 zaken te behandelen, waaronder 65 smokkelzaakjes. Hieruit blijkt wel duidelijk, hoe ge weldig er aan de Brabantsche grens wordt gesmokkeld, als men in aanmer king neemt, dat het percentage van smokkelaars, dat geknipt wordt, betrek kelijk slechts klein is. De gevallen betroffen meestal het smokkelen van suiker, en vooral siga rettenpapier, waarvan groote partijen in beslag werden genomen. De straffen varieerden van f 2 tot f 75 boete of van 2 tot 30 dagen hechtenis. voor iedere beurs, voor ieder figuur lossen wij het moeilijke kleeding-vraagstuk tot genoegen op. De modellen van on2e collectie voldoen aan de hoogste eischen van smaak, kwaliteit en pasvorm, en dank zij onze PRIJZEN, is het ieder mogelijk, het nieuwste en beste te dragen tegen matige kosten. in stichelhaar en bouclette, van f 8.50 tot f 39.- Shetland en angora stoffen, van f 9.50 tot f 29.- imprimé, crêpe reversible, enz. van f 2.60 tot f 29." in mavocaine imprimé, organdinette enz. van f 0.98 tot f 6.50 sportstoffen, vlotte modellen, van f 0.98 tot f 5.75 Zaterdagavond UEUSDEN. vierde de J. V. ,Eben-Haëzer'' alhier, haar 27e jaar feest, onder leiding van Ds. Kloots, eere-voorz. der vereeniging. Te ruim 7 uur opende de cere- voorzitter deze vergadering door de aanwezigen te laten zingen Ps. 68:10 waarna hij voorging in gebed. Hier na werd door Z.Eerw. een openings woord gesproken en heette de tal rijke aanwezigen hartelijk welkom. De heer \V. v. d. Steenhoven, voor zitter der vereen., behandelde hierna een gedeelte uit de H. Schrift, welke inleiding door allen aangehoord. Een orkest, steld uit leden van de Knapenvereen. brachten op deze inleiding een daar op betrekking hebbend lied ten ge- hoore. De Secretaris der vereeniging de heer K. Deurloo, gaf nu zijn jaar verslag ten beste. Hieruit hoorden we, dat de vereeniging nog in bes ten welstand verkeert en ook het financiëele gedeelte van het verslag gaf nog geen rede tot ongerustheid, aandachtig werd Na de pauze volgde de opvoering van het tooneelst. „Miskende trouw'' in drie bedrijven. De regisseur hier van was de heer D. Kamerman. Dit stuk werd onder diens leiding op uitnemende wijze gespeeld. Allen waren na afloop dan ook vol lof over de goede afwerking er van cn de heer Kamerman mocht dan ook ecu klein geschenk ontvangen als blijk van sympathie voor diens werk. Hierna werd door Ds. Kloots een slotwoord gesproken en hij dankte allen, die aan het welslagen van de zen avond hadden medegewerkt. Nadat door de aanwezigen nog was gezongen: ,,'kZal U. o God, mijn dank betalen'', sloot de eere-voorz. deze feestelijke bijeenkomst met dankgebed, waarna de aanwezigen, dankbaar voor het genotene, huis waarts keerden. „Eben-Haëzer'' kan ook dit jaar weer met genoegen op deze geslaagde jaarvergadering goed terugzien. RRAKEL. huidigen dag wei het ge- BOSSCHE RECHTBANK. J. S. te Veen, art. 480, f 45 subs. 45 d. hecht. alhoewel dat op den bij vele vereeniginger val is. De heer S. C. Deurloo leverde een opstel over „Herinneringen''. Hij bracht daarin hoofdzakelijk naar vo ren de herinnering aan hun vroe- geren Voorz. wijlen dlir. J. Zonne veld, die bij de leden nog steeds in herinnering is en blijft, en wiens ge mis door hen nog dagelijks wordt gevoeld. Hij was een man, die mee leefde èn met de vereeniging èn met de jongens. Zijn nagedachtenis, al dus spr., zal bij alle leden in aange name herinnering blijven voortleven. De heer Anton Sluimers leverde ons toen een voordracht, welke hij op een keurige wijze vertolkte; dit zijn we trouwens van genoemde Slui mers gewend. Afgevaardigden uit Genderen, Was pik en 's-Bosch kwamen hunne ge- lukwenschen overbrengen. De pauze volgde nu, waarin de heer Siebrands uit 's-Bosch enkele zangnummers ten beste gaf, begeleid met orgel. Deze nummers vielen bij de aanwezigen zeer in den smaak. Ook het orkestje der Knapenvereen. liet zich nu en dan eens liooren, en wat dit ten beste gaf, was wer kelijk heel aardig. Voor den dienstplicht 193; werden in deze gemeente drie ge schikt en zeven ongeschikt verklaard. In deze gemeente is Dinsdag 3 April 1.1. een begin gemaakt aan rioleering. Dit werk zal uitgevoerd worden onder werkverschaffing. Een 20-tai werkloozen zijn reeds hierin te werk gesteld. DUSSEN. Woensdagmiddag omstreeks half i twee ontlastte zich boven deze gemeen- j te een onweersbui, welke gepaard ging met korte, doch heftige windvlagen. Een strooschelf van den landbouwer P. Heijmans woei totaal uiteen, terwijl tevens een stuk rieten dak van zijn schuur werd afgerukt. Toen het paard van den heer B„ uit Meeuwen den koren- alhier passeerde, sloeg het plotseling op hol. De beide knechts die op den wagen waren gezeten, sprongen van 't voertuig, met het ge volg dat een der knechts een zware hoofdwonde opliep. De ander be kwam slechts enkele lichte verwon dingen. Dr. v. Vuuren verleende de eerste geneeskundige hulp. GORINCHEM. De Kantonrechter te Gorin- chem zal, onvoorziene omstandighe den voorbehouden, voor belangheb benden te spreken zijn ten Kanton gerechte aldaar, eiken Maandag tus- D. v. molen schen 12 en 1 uur. Boven Gorinchem ontlaste ziclr Woensdagmiddag te even halftwee 'n kort doch vrii hevig onweer, ge paard gaande met een storm. Behalve verschillende kleinere gebeurtenissen als het afwaaien van schoorsteenen, moest buiten de Waterpoort het cir cus van de Lilliputters het ontgelden. Twee galerijen, tevens stallen, werden omver gesmeten, de latten gebroken en het zeil aan flarden gescheurd. Ook het zeil van het eigenlijke circus vertoonde enkele flinke scheuren; echter konden de voorstellingen toch voortgang vinden. Voor het Roxy-Theater staat ee,n geschilderd decor van het s.s. „Christ. Huijgens," een reclame van de film „De Jantjes," enkele ma troosjes staan o|p> bet voorschip. Ei- genlij'k stonden ze er, want tijdens de storm van Woensdag is een gedeelte van het schip afgerukt en met de matroosjes in de Haven terecht ge komen, terwijl ook een gaslantaarn hierbij werd vernield. IIElïPT. De Boerenleenbank hield Zon- dagavond hare algemeene jaarvergade ring in het café van J. Verhoeven. Uit de rekening en ba'.ans bleek, dat in 1933 ,aan spaargelden was ontvan- gen inclusief de bijgeschreven rente f 36.823.27, aan aflossingen op voor schotten f8490.72. Van de winst zal worden uitgekeerd aan den R. K. Jonge Boerenstand f25, aan de beide stierenvereenigingen ieder f 50, terwijl het overige gedeelte plm. f 150 zal gestort worden in een crisis fonds, om de leden der bank die van wege de crisis in moeilijkheden zit ten daarmede te helpen. Het lid Van Herpt merkt hierbij op, dat een crisis fonds reeds het vorig jaar gesticht is en dat al is daar niets meer van aan wezig, dit toch op de een of andere ma nier vermeld had moeten worden. De voorzitter deelt mede, dat daar enkele noodlijdende leden der bank in hun aflossing en rentebetaling zijn ge holpen. De aftredende bestuursleden Andr. Piron en Joh. Winkel, alsmede het af tredende lid van den Raad van Toe zicht werden met overgroote meerder heid van stemmen herkozen. Art. 7 sub 4 van het huishoudelijk reglement werd zoodanig gewijzigd, dat in plaats van f 10.000 aan een en den zelfden persoon niet meer dan f5000 crediet kan worden verleend. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarop de vergadering werd gesloten. u —o— 0 m 0 0

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 6