COLBERT COSTUMES Deze week Speciale Aanbieding f 9.50, 12.50, 18.-, 24.-, 29.- en 32.- BEZOEKT ONZE MAGAZIJNEN. GORINCHEM LANGENDIJK - NS79. marktberichten. Binnenland. gaderingen is gesproken en dat in de laatste vergadering naar voren is ge bracht, dat deze zaak in hooge instan tie moest worden uitgemaakt, waarom B. en W. voorstellen, het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Hier toe wordt met 4 tegen 3 stemmen be sloten. Tegen stemden de leden Kuy- pers, van der Wiel en Viveen. Vervolgens wordt mededeeling ge daan van ingekomen brieven van Ged. Staten, de afd. Noordbrabant van de iVereeniging van Nederi. Gemeenten, den Noordbrabantschen Chr. Boeren bond en den Directeur-Generaal van de Volksgezondheid, waarin wordt aange drongen t en behoeve van de destructie van afgekeurd vee en vleesch, aan te sluiten bij den destructor van den N.- Brabantschen Chr. Boerenbond. De Voorzitter deelt mede, dat de gemeente door het teekenen van het eerste contract feitelijk gebonden is en gelooft niet, dat aan deze gemeente ontheffing zal worden verleend. Het lid Holster deelt mede, dat juist de begrooting voor 1934 nader is be handeld en dat Ged. Staten verschil lende posten daarop lager wenschen te zien uitgetrokken, terwijl aan den an deren kant de gemeente weder een uit gaaf van ongeveer f60.zal worden opgelegd, welke vooral in dezen tijd niet verantwoord is. Daarbij komt, dat debe trokken veehouders van den regeling zeer veel last zullen ondervinden, aan gezien zij hun doode dieren naar den weg moeten brengen, wat aanmerkelij ke kosten en veel last zal teweeg bren gen. Uit gezondheidsoogpunt kan hij niet gelooven, dat de toestand beter zal worden, dan indien een gestorven dier direct na overgieting met petroleum in den grond 'wordt gestopt, aangezien hij vermoedt, dat het nog wel eens zal voorkomen, dat zoodanig dier ge durende geruimen tijd aan den weg zal liggen. In verband met een en ander is hij er niet voor tot teekening van het contract over te gaan en stelt hij voor ontheffing van de verplichting tot aan sluiting aan te vragen. Het lid Spiering zegt, het volkomen eens te zijn met de argumenten van het lid Holster en kan zich voorstellen, dat een eigenaar van een naast een perceel gelegen wei, waarin een dier is gestorven, er niet op gesteld zal zijn, dat zoodanig dier door zijn weide wordt vervoerd. Het lid Schaap zegt, dat de toestand, zooals die thans bestaat, geenerlei be zwaar oplevert en is het verder eens met het lid Holster. Met algemeene stemmen wordt ver volgens besloten, niet tot sluiting van het contract over te gaan, doch onthef fing van de verplichting tot aansluiting aan den betrokken Minister aan te vragen. Besluit van Ged. Staten, waarbij wordt bevolen, dat de openbare lagere gchool te Oudendijk onder deze ge meente wordt opgeheven, met ingang van den eersten dag der maand, vol gende op die, waarin de termijn van beroep tegen dit besluit zal zijn ver streken of, in geval van beroep wordt ingesteld met ingang van den eersten dag der maand, volgende op die, waar in dit besluit zal zijn gehandhaafd. Tevens wordt voorlezing gedain van êen schrijven van het Bestuur der op gerichte Vereeniging voor neutrail bij zonder onderwijs te Oudendijk, waarin van de oprichting der vereeniging wordt kennis gegeven met een aantal leden van 55 en dat te zijner tijd mededeeling zal worden gedaan van de vaststelling der statuten, waarop de Kon. goedkeu ring zal worden aangevraagd, terwijl :op de medewerking van de gemeente wordt gerekend, indien bij opheffing der openbare school tot stichting eener school voor neutraal bijzonder onder wijs zal worden overgegaan. De Voorzitter deelt mede, dat door B. en W. wordt voorgesteld tegen het besluit van Ged. Staten hij de Kroon in beroep te gaan. Door den secretaris wordt vervolgens voorlezing gedaan van het opgesteld beroepschrift, waar mede de Raad zich met algemeene stem men vereenigt. De Voorzitter deelt verder mede, dat het Nederlandsch Onderwijzersgenoot schap gratis de verdediging op zich wil nemen voor den Raad van State. De bedoeling is, dat ook de gemeente een afgevaardigde zendt, doch het is wel goed, dat de verdediging aan het N.O.G. wordt opgedragen. De raad gaat hiermede accoord en benoemd fto afgevaardigden voor de gemeente, 'de Burgemeester en wethouder Holster. Op voorstel van B. en W. worden vervolgens opnieuw vastgesteld veror deningen op de heffing en invordering van vergunnings- en verlofsrecht, aan gezien de huidige verordeningen slechts tot 1 Mei 1934 zijn goedgekeurd. Op voorstel van B. en W. wordt het kohier der Hondenbelasting vast gesteld voor het jaar 1934 op een be drag van f 165. Vervolgens komt aan de orde de vast stelling eener geheel nieuwe bouwver- IN ZWART, BLAUW EN GEKLEURD. eenigen tijd geleden op het spoor gekomen van een ernstige knoeierij met tarwe, waarbij de regeering, naar een officieele schatting, voor een bedrag van 50 a 70 duizend gld. is benadeeld geworden. In verband met deze knoeierij zijn gearresteerd de graanhandelaar O., uit Wieldrecht en de molenaar O., uit Oud-Beijerland. (Om misverstand Te voorkomen; de namen zijn niet dezelfde). Bij de verwerking van tarwe wordt, het product gescheiden van de z.g.n. vita-tarwe en een overschot. De knoeierijen hebben nu daarin bestaan, dat in plaats van de vita- tarwe het overschot is geleverd, het geen voor hen, die zich aan de Knoei erijen hebben schuldig gemaakt, een voordeeltje van f 10 per 100 kilo op levert. O., uit Wieldrecht, gaf de tarwe, of beter gezegd, het overschot, ter bemaling aan den molenaar O., uit Oud-Beijerland, die zich daardoor aan de knoeierijen mede schuldig maakte. Door het vervalschen van de betreffende staten en bescheiden en het doen van onjuiste opgaven, wist men de controleurs en de poli tie een tijd lang om den tuin te lei den. Ongeveer een half jaar geleden is het toezicht op de naleving van de bestaande voorschriften en bepalin gen verscherpt. De controle bij bak kers en boeren bracht aan het licht, dat er ernstige onregelmatigheden waren gepleegd en het onderzoek leidde tenslotte tot de arrestatie van de beide O.'s. De Meelcentrale heeft het onder zoek overgedragen aan de Dordtsche justitie, die in deze ingewikkelde en veel omvattende zaak thans klaar heid tracht te brengen. Het is lang niet onwaarschijnlijk, dat er nog meer fraude's aan 't licht zullen komen. Het -misdrijf, door de beide O.'s gepleegd, zal juridisch vermoedelijk als oplichting en valschheid in ge schrifte gekwalificeerd kunnen wor den. o 65-JARIGE MINISTERS. De minister van Waterstaat ir. J. A. Kalff wordt heden Vrijdag 27 April 65 jaar. Op 6 Mei dus onge veer een week later hoopt de mi nister van Sociale Zaken, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, dien zelfden leeftijd te bereiken. En op 22 Juni bereikt de minis ter-president, dr. IJ. Colijn, den 65- jarigen leeftijd. De minister v. Onderwijs, mr. H. P. Marchant is in Februari zoo oud geworden. Men zou haast kunnen spreken van het kabinet van de 65- jarigen. ordening voor deze gemeente, wairvan de leden een exemplaar thuis hebben ontvangen. Het lid Schaap vraagt of dit wel de juiste bouwverordening voor deze ge meente is, aangezien bij vaststelling daarvan verschillende perceelen niet meer zullen kunnen worden herbouwd. Hij meent, dat de eischen hooger zijn dan .in verschillende steden, aangezien bij elke woning een open terrein aan wezig moet zijn. Voor buiten de vesting vindt hij dat uitstekend, doch in de ves ting i s dat niet altijd mogelijk. Verder vraagt hij of het in artikel 67 onder 5 bepaalde enkel van toepassing is voor nieuw te bouwen woningen, waarop de Voorzitter bevestigend antwoordt. In tegenovergesteld geval zou hij hier tegen moeten protesteeren. Na nog eenige bespreking wordt de verordening, zooals deze door B. en W. is aangeboden, met algemeene stemmen vastgesteld, onder bepaling, dat aan ar tikel 14 een bepa'.ing zal worden toe gevoegd, dat van de verplichting tot het hebben van een open erf in de vesting in bijzondere geva'len door den raad ontheffing kan worden verleend, indien overigens aan alle eischen met betrekking tot de woning wordt vol daan. Gewijzigd wordt de begrooting voor 1933 volgens het door B. en W. over gelegd "ontwerp-besluit. Verder deelt de Voorzitter nog me de, dat van de N.V. P.N.E.M. mede deeling is ontvangen, dat het boven- grondsch electrisch net door een on- dergrondsch zal worden vervangen. Door dezen maatregel zat 'de gemeen te voor geweldige kosten komen te staan, aangezien al de straatlampen dan onbruikbaar worden en door anderen moeten worden vervangen, hetgeen on geveer f6(L—- per lichtpunt zal kosten. Bij de rondvraag vraagt het lid Kuy- pers of de werkloozen, die op finten zullen gaan visschen, weder gedurende de eerste week hun steunbedrag ge waarborgd zullen zien. De Voorzitter deelt mede, dat dit door B. en W. zal worden besproken. Daarna sluiting der vergadering. 's HERTOGENBOSCH, 24 April. Boter. Aanvoer 21.500 K.G. Hoogste prijs f 1.44. Laagste f 1.37. Middel f 1.41. 's HERTOGENBOSCH, 25 April. Op de markt van heden waren aan ge voerd 3215 stuks, 2210 stuks hoornvee, 854 biggen, 41 zeugen, 55 schapen of lammeren en 55 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f160 tot 1 250 per stuk Kalfvaarzen 130 240 Magere Ossen n _A v HO 170 en Koeien Vette Ossen en) le kw. 2732 p. pond Koeien 2e 26—28 Pinken van f 80.— tot f160.p. st. Zeugen Biggen Schapen Lammeren 45.- 8. 8.- 70.-, 13.- 16.-, Aanvoer van heden gewoon, prijzen vetvee hooger dan de vorige week en vlugge handel. Kalfkoeien en vaarzen ongeveer als vorige week, handel goed. Magere ossen en koeien voor de weide, daarvan prijzen niet hooger, doch vlugge handel. Pinken prijshoudend. Biggen ongeveer als vorige week. Dragende varkens handel onveranderd, toch prijzen niet hooger. Schapen en lammeren handel goed, prijzen ongeveer als vorige week. Kalveren nauwelijks prijshoudend, handel kalm. De aanvoer van stieren was groot, prijzen daarvan ongeveer als vorige week. 3e kwaliteit koeien prijzen iets hooger dan vorige week, handel goed. Rundvee- Centrale pl.m. 150 stuks. Afloop dor markt vermoedelijk iets flauwer dan in het begin. HOOFDPIJN VERSTOORDE FAMILIEGELUK. Nu weer vroolijk en opgewekt. „Ik ben getrouwd en moeder yan twee kinderen. Stumperds; a's ze van school thuiskwamen moesten ze altijd erg stil zijn vanwege mijn gevoelig hoofd. Ik leed voortdurend heel erg aan hoofdpijn en zenuwachtigheid. Ik probeerde allerlei medicijnen, maar niets hielp me inderdaad werd het steeds erger. Het minste geluid kon ik niet meer verdragen. Drie jaar ge leden begon ik voor 'teerst Kruschen Salts te gebruiken. Nu kan ik weer wer ken en ben altijd opgeruimd en vroo lijk. Verscheidene menschen lachten me uit toen ik hun vertelde wat ik ging innemen zelfs mijn eigen zus ter maar toen ze zagen hoe ik veranderd was, waren ze verstomd en nu nemen ze zelf ook Kruschen S.a'ts. Ik heb hét honderden menschen aanbe volen gedurende de laatste jaren, want ik vind 'het een prachtig middel, voor al voor vrouwen als ikzelf, tusschen de 40 en 50. Het is een wonder. ;Ik neem Kruschen 's morgens in mijn eerste kop thee en zou het nooit wil len missen. Onlangs heb ik eens een tijd lang geen Kruschen gehad en ik was dezelfde vrouw niet meer." Mevr. M. D. te L. Zoovele kwalen waaraan men lijdt en hoofdpijn is wel de meest voor komende klacht kunnen meestal worden teruggebracht tot één en de zelfde oorzaak; traagheid der inwen dige organen. Wanneer de afvoerorga- nen onvoldoende werken, blijven steeds afvalstoffen in het lichaam achter, wel ke het bloed onzuiver m,aken en de algeheele gezondheidstoestand kunnen schaden. De „kleine dagelijksche dosis" Kruschen Salts zal uw afvoerorganen tot beter werking aansporen en zoo doende steeds inwendig zuiver houden. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bii alle apothekers 'en dro gisten a fo.90 en fi.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralen de gezondheid voor één cent per dag. Let op dat op het etiket op de flesch. zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maat schappij Amsterdam voorkomt. Adv. —o ERNSTIGE KNOEIERIJEN MET TARWE. Graanhandelaar en mole naar gearresteerd. De Meelcentrale te Den Haag is BRAND TE RHEDEN. Twee huizen, bewoond door de we duwe Bosman en den heer W. Bos man aan den Arnhemscheweg te Rhe- den zijn tot den grond afgebrand. De brand ontstond in de woning van de weduwe B., doch sloeg door den vrij sterken wind over naar de achter gelegen woning van den heer B. De brandweer stond tegenover de vlam menzee machteloos. De geheele in ventaris der twee huizen is mede een prooi der vlammen geworden. De huizen en inboedels waren slechts laag verzekerd. DOOR DE AFSLUITB O OMEN GEREDEN. Een ongeval, dat goed afliep. Een vrachtauto van de fa. Scholtes uit Poeldijk, moest voor den spoor weg overgang stoppen, omdat de af- sluitboomen werden neergelaten. De chauffeur moest nogal sterk remmen met het gevolg, dat de rem brak. De auto schoot met een flinke snel heid door den afsluitboom heen, en kwam gedeeltelijk op de spoorlijn te staan. Daar de boomen juist neergelaten waren, had men nog eenigen tijd om het voertuig en de stukken van den boom van de rails te verwijderen, zoodat de trein kon passeeren. De vrachtauto was zwaar gehavend. De chauffeur had geen letsel van beteekenis bekomen. o ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een ongeluk onder Apeldoorn. Onder Apeldoorn is op den onbe- waakten overweg bij de Kayersbrug over het Apeldoorn-Dierensche Ka naal, de 17-jarige Hendrika Hendriks, uit Klarenbeék, door den trein, die het traject Apeldoorn—Dieren berijdt en om 3.21 uit Apeldoorn was ver trokken, gegrepen en op slag ge dood. Het meisje was per fiets. Haar moeder fietste achter haar. Beiden hebben blijkbaar door den straffen tegenwind niets van den naderenden trein 'bemerkt; het uitzicht daar is geheel vrij. De moeder zou zeker ook onder den trein gekomen zijn als een in de buurt zijnden werkman haar niet tij dig teruggetrokken had. Het meisje werd ongeveer 20 meter met den trein meegesleurd en deerlijk verminkt. BERGEIJKeSTUFKENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 6