Dit nummer bestaat uit 2 mailen De Grootmoeder. De tijd Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN. Firma L. J. Veerman pe yieckt&mdsche 'Jmdpasta FEUILLETON. No. 5432 Woensdag 9 Mei 1934 Binnenland. UND VAN altena Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.10, franco per post beschikt f 1.25. Bij onze Agenten lOcent per week. Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiên van 16 regels 00 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiên worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. HET TILBURGSCHE „BELASTE GEWETEN." Naar men aan de Telegraaf mede deelt, is in de drie afgeloopen ia- ren in de belastinginspectie Tilburg voor ruim 13 millioen per iaar aan 'belastingen verzwegen. In den door de regeêring vastgestelden termijn werden 191 5 aanvullingsaangiften ge daan van verzwegen vermogen. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL TE BODEGRAVEN. Chauffeur zwaar gewond. "In den nacht van Vrijdag op Za terdag om ongeveer half twee is op de Noordzijde onder Bodegraven een vrachtauto een sloot ingereden. De bestuurder van een zware vrachtauto, die uit de richting Bode graven kwam, werd gehinderd door het felle licht van een hem tegemoet komende auto. Door het verblinden de licht, dat driemaal gedoofd werd en weer fel opvlamde, werd de be stuurder van de auto met opleg'ger verblind. Hij reed van den weg af de sloot in. Toevallig bevond zich daar ter plaatse een dam in de sloot, waar tegen de voorwielen vastliepen. Door de vaart en de zwaarte van den opleg ger werd de cabine van de tractor in elkaar gedrukt. De naast den bestuur der zittende man slaagde erin zich' uit de ruïne te werken, maar de be stuurder zelf, E. M elfrink uit Amers foort zat van het hoofd tot de voeten vastgeklemd tusschen de brokstukken van de cabine. De bestuurder van den anderen wa gen was doorgereden, maar een in de omgeving wonende boerenarbei der K. schoot in nachtgewaad te hulp. Een paar omwonenden werden ge wekt en met vereende krachten poog de men den chauffeur los te wer ken. Toen dat niet gelukte, werd ter stond een kraanwagen ontboden en werd tevens de politie gewaarschuwd. Met dat alles ging wel eenigen tijd ge moeid, zoodat eerst om twee uur on der leiding van den Rijksveldwachter. Rademaker kon worden begonnen met het openbreken van de cabine. Zware ijzeren balken moesten worden doorgezaagd, maar tenslotte gelukte het toch, vloer en zijwand weg te bre ken. Toen kon men den bestuurder, die steeds bii kennis was gebleven eruit halen. Een been bleek gebroken te zijn en verder was de man over het heele lichaam gewond. Aanstonds werd 'hii overgebracht naar de Rijks klinieken te Utrecht. De toestand van den man is zorg wekkend. 61. Kindlief, zeide zij op Innemen- den toon ik heb in mijn afwezigheid veel nagedacht; ik heb mijzelf afge vraagd, waarom wij elkander altijd ver keerd verstonden. Geneviève, misschien is het wel je schuld, want je waart altijd zoo terughoudend tegenover mij. Het jonge meisje zag haar moeder verwonderd aan. Zij zweeg, maar zij had kunnen ant woorder!, dat, zoo zij al niet mededeel zaam was geweest, zij nooit daartoe was aangemoedigd geworden. O! ik doe je geen verwijt, ver volgde mevrouw Lionnet er is Jus- schen jou karakter en het mijne gulk een verschil! Dikwijls, dat wil ik wel bekennen, ben ik driftig en kwetsend geweest; en dan, dat moet ik je zeg gen, is er één ding, waarover wij het in het vervolg wel altoos eens zullen zijn, ik meen over de toekomst yan Albert. Je houdt veel van hem, Gene viève? Zooveel als een goede zuster van haar broeder moet houden. Maar gij weet het wel en mijn broer ook. Ja, kind, dat weten wij. Van zijn kant heeft Albert een groote liefde voor HET JULIANA-KANAAL IN DIENST GESTELD. Prinses Juliana opent voor 't eerste de sluis. In tegenwoordigheid van H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Ju- lianan en van tal van autoriteiten en vooraanstaande personen op het ge bied van handel en scheepvaart zijn Maandagmiddag twee van de drie panden van het Juliana-kanaal voor de scheepvaart opengesteld. Tegen half twee arriveerden de vor stelijke personen en autoriteiten te Maasbracht, waar bii de sluis, die het Julianakanaal met de gekanali seerde Maas verbindt, de openings plechtigheid plaats had. "Na een toespraak van den minister van Waterstaat, ir. J. A. Kalff, open de H. K. H. Prinses Juliana door het drukken op een knop de sluis, waar door de eerste sleep, bestaande uit een sleepboot en een sleepschip, naar het kanaal geschut kon worden. Het nieuwe kanaal, is geschikt voor schepen van 2000 ton, met een groot ste lengte van 100 M. een grootste breedte van 12 M., een grootsten diepgang van 2.80 M. en een groot ste hoogte boven den waterspiegel van 7 M. Met liet oog op de doorlaatbaar heid van den bodem, welke in hoofd zaak uit grint en zand bestaat, werd het kanaal over de geheele lengte van een klei-afdichting voorzien, wel ke door een grintbestorting is afge dekt. De schutsluizen hebben een door- vaartwijdte van 14 M. en een slag drempeldiepte van 3.60 M. De scliut- kolk ter breedte van 16 M. 'heeft een lengte van 136 M. Over het kanaal zijn behalve de bruggen over elk der schutsluizen een tiental vaste bruggen voor gewoon verkeer, waar van enkele ook voor tramverkeer wor den ingericht. In totaal zijn dg kosten voor deze werken geraamd op ongeveer 36 mil lioen gulden, welk bedrag sinds 1925 verwerkt. Niet alleen voor den afvoer der steenkolen uit onze Limburgsche mij nen, doch voor de geheele industri- eele ontwikkeling van Zuid-Limburg is ihet tot stand komen van deze wer ken van de grootste economische be- teekenis. AMERIKAANSCHE AUTO PRO DUCTIE STIJGT SNEL. De toestand moge in Amerika nog lang niet ideaal zijn, de leidende Auto-Fabrieken bleken echter in staat te zijn hun productie scherp op te voeren en de autoindustrie is wel degene, welke zich het snelst herstelt. Zoo is b.v. de productie van Ford in Maart met 266 pCt. gestegen in ver gelijking over Maart 1933. o je, en hij zou er je ook wel bewijzen van kunnen geven. Dat geloof ik, moeder. En jij zoudt voor hem ook het zelfde doen, niet waar? O, daaraan behoeft ge niet te twij felen. Daarom wil ik je ook een ver zoek doen. Je weet, dat ik Albert gaar ne getrouwd zou zien; welnu, vandaag heeft zich een brilliante partij voorge daan; ik ben op dat huwelijk gesteld, waardoor het geluk van je broer ver zekerd zou zijn, want hij bemint het jonge meisje en wordt door haar be mind. Maar ik heb de toestemming van mijnheer Lionnet noodig, en ik moet ook van hem verkrijgen, dat hij zijn zoon een millioen ten huwelijk geeft. Jij hebt altijd macht over je vader, lieve, en ik verzoek je, mij btij te staan, om het te verkrijgen. Het jonge meisje bleef een oogenbük sprakeloos zitten, bijna verstikt van aandoening. Nu, Geneviève, zeide mevrouw Lionnet, kan ik op je rekenen? Neen, moeder, antwoordde zij stoutmoedig. Neen? je zegt neen! En je beweert, dat je van je broer houdt? Juist, omdat ik hem liefheb, zal ik mij niet van de macht bedienen, die ik, zooals gij zegt, over mijn vader heb, voor een huwelijk, dat ik niet goed keur. ACHT DOODELIJKE VERKEERS ONGEVALLEN. Te St. Willibrord is Zaterdagmiddag de motorrijder v. d. V. uit Utrecht met groote snelheid tegen een vracht auto opgereden en terstond gedood. De politie heeft 'de auto en het motorrijwiel in beslag genomen voor nader onderzoek. Zondagmorgen heeft bij de Wage- ningsche Berg een aanrijding plaats gehad met doodelijken afloop. De 22- jarige kappersbediende Frans Budde, geboren te Donke (Duitschland) en woonachtig te Renkum reed op zijn motorfiets op den Rijksstraatweg na bij de Belmontelaan, 'toen een- autoj, de laan inreed. Door tot nu toe on bekende oorzaak botste de auto tegen den motorrijder op. Deze werd op den grond geslingerd en was vrijwel op slag gedood. Op het Stadionplein t.o. het Citroen- gebouw te Amsterdam had Zondag middag een ongeval plaats. De 22- jarige H. Blommesteijn werd bij het verlaten ,van het stadion, terwijl hij den weg overstak door een gemeente lijke autobus van Lijn H. gegrepen. De ongelukkige werd ongeveer 10 M. mee gesleurd, vóór «de bus tot stiilsfand Een ijlings ontboden geneesheer kon slechts den idpod constateeren. Het lijk is naar het Wilhelminagasthuis over gebracht. B. was woonachtig in Hoef ondier Mijndrecht. Zaterdagavond is op den weg Ven- ray-Horst het acht-jarige zoontje van waarin wij leven eischt van ieder individueel meer dan ooit te voren dat hij op de hoogte blijft met zijn beroep waarin hij te werk is gesteld. Aller noodzakelijkst is dus zich te abonneeren op de desbetreffende tijdschriften. Abonnementen op BINNEN- en BUITENLANDSCHE TIJD SCHRIFTEN worden aangenomen in den Boekhandel van de t© Hensden. Goede Hemel! hoor ik wel! riep mevrouw Lionnet bleek van woe de uit. Moeder, hernam het jonge meis je zacht het spijt mij, dat ik u boos moet maken; maar ik kan niet tegen mijn gevoelen en mijn geweten hande len. Wees kalm en luister. Indien ik zeker was, dat dit huwelijk m.ijns broe ders geluk zou meebrengen, zou ik met mijn geheele hart en al mijn macht mee helpen, om het spoedig voltrekken te zien; maar Ik ben overtuigd, dat, in dien Albert juffrouw de Prémorin huw de, het een eeuwig ongeluk zou zijn. O! geloof het, moeder, gij hebt uzelf, en men heeft u bedrogen! Die is mooi, Zdide mevrouw Lionnet met sissende stem wat een brutaliteit! Het jonge meisje was bang, beefde voor de bliksemstralen, die de oogen harer moeder schoten, maar zij was moedig en dacht er slechts aan haar plicht te vervullen. Moeder, ging zij op yasten toon voort indien mijn broeder niet dade lijk op uw plannen is ingegaan, indien hij u nog tijd gevraagd heeft, om na te denken, is het, omdat hij vermoed heeft, dat hem een val werd gespannen. Ongelukkige! durft ge zóó van twee eerlijke menschen spreken? Ik poog u licht te verschaffen, moeder. Gij zeidet mij zooeven, dat juffrouw de Prémoxin Albert beminde; ik antwoord u: Neen, moeder, neen., die den landbouwer St. door een perso nenauto van den heer V. uit Eindhoven aangereden en onmiddellijk gedood. Zaterdag vond op de Ugchelscheweg bij Apeldoorn een aanrijding plaats tus schen de A.A.A.-bus, die den busdienst onderhoudt tusschen Apeldoorn en Arn hem, en een negenjarig jongetje van 't Veld genaamd, 't Jongetje passeerde een kar, toen uit de tegenovergestelde richting de bus naderde en het jonge- tje aanreed. In zeer deerniswekkende toestand werd hij naar het Zieken huis vervoerd, waar hij kort na aan komst overleed. Op den hoek van den Rijnsburger- gerweg en de Johan de Witstraat te Leiden is op Zondagnacht dc 25-jarige bloemenkoopman F. B. uit Noordwijk in volle vaart tegen een autobus van „Stadverkeer" opgereden. De motor rijder werd op slag gedood, zijn duo rijdster een jonge dame eveneens uit Noordwijk, werd over de autobus heen geslingerd en werd zwaar gewond jn het 'Acad. Ziekenhuis opgenomen. Haar toestand is levensgevaarlijk. Zaterdagmiddag werd 't 9-jarig doch tertje van G. de K. te Willeskop bij het oversteken van den weg door een vrachtauto overreden en gedood. De auto werd bestuurd door F. V. uit Stolwijk. De politie stelt een /onder zoek in. Op den Schooterstraatweg te Am sterdam werd een 6-jarig meisje, dat met haar. moeder wandelde, door een auto aangereden toen zij plotseling den weg overstak. Ernstig gewond is het kind door den G. G. D. naar het Wil- helmina Gasthuis, vervoerd. BELASTING-KOMMIES MISHAN DELD. Bij een in de gemeente Ter Aar ge houden rijwielbelastingcontrole pleeg de zekere K. D. uit die gemeente ver zet tegen een kommies der directe be lastingen. Toen de laatste de fiets in beslag wilde nemen, trok D. een mesl, waarmee hij den .ambtenaar een steek juffrouw bemint mijn broeder niet! Ik ben er zeker van! Wat Albert betreft, hij heeft gedacht dat hij haar liefhad, maar het hoofd bedroog het hart. Gelukkig bemint mijn broeder die juffrouw niet. Mevrouw Lionnet slaakte een kreet van woede. Haar gelaat was afschuwelijk ver trokken, haar lippen beefden en haar oogen schoten vlammen. Ellendeling, schreeuwde zij jij hebt dus Albert zoo mooi weten te bepraten, om zich tegen zijn moeder te verzetten. Waarom heb je de brutaliteit, mijn plannen tegen te werken? Met welk recht kom je je tusschen mij en mijn zoon plaatsen? Ik begrijp het, je houdt niet van Albert en bent jalaersch op juffrouw de Prémorin. Welk belachelijk verhaaltje en wel ken dwazen laster heb je mijn zoon weten wijs te maken? Maar, ellendig schepsel dat je bent, voordat je iemand anders belasteren kan, moet je eerst jezelf niets te ver wijten hebben, moet je eigen reputatie niets te wenschen overlaten. Geneviève, die onder dien woorden vloed het hoofd had gebogen, richt te zich plotseling op. Wat meent ge, moeder? vroeg zij trotsch. Wat ik wil zeggen? Dat weet je wel. Je dacht er niet aan juffrouw de Prémorin te belasteren, toen je op de in den arm toebracht, zoodat deze zich onmiddellijk onder dokter's behandeling moest stellen. D. heeft zich later hij de politie aangemeld. ONBEWAAKTE^OVERWEGEN. Zaterdagmorgen werd op den onbes waakten overweg in den Plathoek bij Oss een man door den trein, die uit Oss was vertrokken, overreden en op slag gedood. o— DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD* Tijdens het onweder te Den Duii- gen, werden twee runderen van de landbouwers G. Broeren en Jac. Voets in de weide door den blikserp gedood. In een kort doch hevig onwedeü werd het 11-jarig zoontje van den heer Oldehalker te Hasselo gedood. Een meisje, dat den jongen bij de hand had viel bewusteloos neer docb bleek later ongedeerd te zijn. Tijdens het onweer van Donderdag avond is de 25-jarige zoon van deni landbouwer Nykamp te Haarle (O.), toen hij met paard en wagen van het land kwam, door den bliksem getrof fen en gedood. Ook het paard werd gedood. o— OPNIEUW VAN DEN ROTTERj- DAMSCHEN HEFTOREN GE SPRONGEN. De Rotterdamsche torenspringer E|.. Vlasblom, die in den zomer van '32P van een van de 64 M. hooge hofto rens van de spoorbrug over de Ko ningshaven is gesprongen, heeft an- dermaal een sprong van een dezer; torens gewaagd. Per auto is Vlasblom naar het- Noordereiland jgereden en in een stille zijstraat heeft hij zich verkleed. Daar na is hij den noordelijken toren in geklommen, waar hij al spoedig doop een ambtenaar van de spoorwegiep werd ontdekt. De man zette den ver metele na, maar toen deze zoo waf 30 M. hoog gekomen was, waagde hij zijn sprong en gaf zijn achtervoD ger het nakijken. De spoorwegambtenaar spoedde zich naar het politiebureau aan de Nassaukade, waar hij de politie waar schuwde. Een inspecteur met eeni- ge agenten spoedden zich naar 'bui ten, maar in de Koningshaven wasl niets meer te zien. Men vreesde, dat; den jongen waaghals een ongeluk! overkomen was en begon ijverig te dreggen, echter zonder resultaat. Ten slotte gaf men het op en al dien tijd had Vlasblom rustig op een steiger- balk zitten toekijken, hoe er naaC hem werd gedregd. Zoodra de politie mannen weg Waren kwam hii te vooiH schijn, klom aan wal, kleedde zicïbl villa des Traiches des nachts een rnan ontving! O! moeder, moeder! riep het meisje met smart uit. Zij kon niets meer zeggen. Zij was bleek als was, en haar gelaat drukte een onbeschrijfeüjken schrik uit. Moeder, antwoordde zij koud mijn vader weet w'at er op de villa is voorgevallen en heeft niets gevon den, wat hij mij moet verwijten. O, je vader!... Ik weet, dat je je altijd op de verblindheid Van mijnheel] Lionnet verlaat, omdat je zijn vertrou wen hebt weten te winnen. Je denkt zeker, juffrouw, dat hij altijd even toe gevend voor je zal zijn, dat hij zal blij ven voortgaan, zijn oogen voor je ge- drag te sluiten. Welnu, je vergist hij zal eindelijk eens helder moeten zien en hij zal dan veel strenger zijn. Dart zal hij over je blozen. De dag is nieft ver, waarop hij een vreeselijk vonnis over je zal vellen. Mijnheer Lionnet, die door het ge raas was komen toeschieten, kwam oir» gehoord de kamer binnen. Neen, Amélie, dat zal nooit ge- beuren! Mevrouw Lionnet sprong op en keer de zich haastig om. O! ben jij daar! stamelde zij. Ja, ik heb het gehoord. Koel nam hij zijn vrouw in den arru en geleidde haar voor een spiegel. Bekijk uzelf eens, zeide hij- j (Wordt vervolgd.) voor het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard 1 DOOS 20 CT- TUBE AO en 60 CT.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 1