Buitenland. Plaatselijk Nieuws. ïn een portiek aan en verdween per fiets naar zijn woning. (Nws. v. d. Dag). o INBRAAK TE BOEKELO. Door den directeur van de Coöpera tieve Stoomzuivelfabriek te Boekelo, gemeente Enschedé, werd ontdekt, dat er was ingebroken. Het bleek, dat men zich door middel van een valschen sleu tel toegang tot de fabriek had verschaft. In het kantoor bevond zich een oud model brandkast, welke vermoedeLijk eveneens met een valschen sleutel is ge opend. Een bedrag van ongeveer f4103, Öeefs behoorende aan de fabriek en deels aan den directeur, is ontvreemd. De fabriek was tegen inbraak verze kerd, de directeur niet. .VALSCHE MUNTERIJ TE IRNSUM. Fietsenmaker gearresteerd. De Leeuwardensche recherche is on geveer een maand geleden een onder zoek begonnen in een va'schemunters- zaak. Reeds geruimen tijd was in een deel van de provincie Friesland valsch geld in omloop. Het onderzoek heeft ertoe geleid, dat de Officier van Justi tie te Leeuwarden, vergezeld van den hoofdinspecteur van politie, bij een rij wielhersteller en electriciën te Irnsum huiszoeking heeft verricht. Een gehee- le werkplaats voor het vervaardigen van valsche munten, alsmede meer dan hon derd valsche guldens en Rijksdaalders zijn daar in beslag genomen. De rijwiel hersteller is aangehouden en in het Huiis v^an Bewaring te Leeuwarden op gesloten. o VERDRONKEN. Zaterdagmiddag werd het vijfjarig zoontje van den heer Vreugdenhil, wo llende Van Reenenstraat te Honseler- diijk, vermist. Toen men het kind ging zoeken, vond 'men het in een sloot ach ter de Noorduynstr(aat. Een geneesheer heeft nog 'getr.acht de levensgeesten op te wekken, doch h.ij s!,aagde hierin niet. Maandagmorgen is te Ammerstol, na- bflj h,aar woning uit de rivier de Lek opgehaald, het lijk van de 42-jarige mej. G. M. jongejan, huishoudster van den heer G. v. H,arden, aldaar. Vermoedelijk is de vrouw Zondag savond bij het water scheppen te water 'geraakt. Zaterdagavond zijn twee kinderen van üe familie Vr. uit Honselerdijk bij het spelen te water geraakt. Beide kinderen, van 5 en 2y2 jaar kregen veelt water binnen en -zonken spoedig. Men kon het 5-jarig jongetje nog van den ver drinkingsdood redden, doch bij het 2i/2-jarig zoontje waren de levensgees ten reeds geweken. Bij het oudste kind, Öat reeds bewusteloos was, werd met succes kunstmatige ademhaling toege past. O TONGEN DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN. Vrijdagavond kwam de 12-jarige S. W. uit de Middelharnissche§traat te {Schiedam op- den Vlaardingerdijk te {Schiedam op een vrachtauto, die stil stond voor het café Van B. De knaap mocht van den chauffeur meerijden. Toen de chauffeur C. v. d. R. uit Schiedam de auto achteruitreed, kwant de jongen te vallen en geraakte onder den wagen, met het gevolg dat het linker achterwiel van de au to over den buik van den knaap reed. Op last van dr. Groenewegen is de jongen per brancard naar het gemeente-ziekenhuis vervoerd, waar Mi Vrijdagavond is overleden. o SMOKKELBOTER ALS BLUE BAND VERKOCHT. Te Oud-Gastel is de politie op het spoor gekomen v,an een ernstig bedrog mot margarine. Zekere P. K- werd van smokkelarij verdacht; men ging zijn gangen na en betrapte hem: bij het ver- koopen van margarinje aan den win kelier J. V. Deze margarine was even wel 'verpakt als de bekende Blue Band- margarine, wat voor de politie aan leiding vormde de crisis-zuivel-centrale in den arm te nemen. Deze onderzocht do boter en bevond, dat de margarine waarschijnlijk uit België was binnen gesmokkeld. De verpakking bleek te zijn. vervalscht, evenals het rijksboter- merk vyaarvan de pakjes waren voor- Zien. Bij een huiszoeking in de woning van K- kwam nog een voorraad mar garine voor den dag, welke in beslag werd genomen. K. werd daarop in hech tenis genomen en overgebracht naar de marechaussée-kazerne te Oudenbosch. Men vermoedt hier met een uitge breide organisatie te doen te hebben, en het onderzoek wordt dan ook nog verder voortgezet. ONDER VALLENDEN MUUR. In de Doelstraat te Zevenbergen was Zekere M. M. bezig een onbewoonbaar Sverklaarde woning af te breken. Plot seling stortte een muur in naar de zijde van een straatje, waarin het 2i/2-jaiig zoontje van den heer v. d. B. liep. Het kind geraakte onder de steenen. Toe schietende menschen konden het kind met moeite bevrijden. Het bleek zooda nig gewond te zijn, dat onmiddellijke overbrenging naar het St. Ignatiuszie- kenhuis te Breda noodig was. Een arm pje was gebroken, terwijl het kind ver der nog kneuzingen had opgeloopen. DOPSBRAND. Ie het op ongeveer 30 K.M. van Ro senberg in Tsjecho-Slowakye gelegen Nizni Revuca is, waarschyolyk door on voorzichtigheid, een brand uitgebroken, die met razende snelheid om zich heen greep. Ongeveer 60 huizen en 100 schuren werden in asch gelegd. Het vuur sloeg ook over op het in de nabijheid van het dorp gelegen bosch, dat in een omtrek van 2ys K.M. verbrande. o 200 HUIZEN AFGEB.-tAND. Het kleine Poolsche stadje Wlodzimir- cena aan de Sowjet-Russische grens is door een geweldigen brand bijna geheel verwoest Slechts enkele gebouwen konden worden gered. In totaal zijn 200 woonhuizen met alle bijgebouwen in den asch gelegd. Ruim 2000 personen zijn dakloos geworden. Nadat het vuur gedurende 24 uur ge woed had, slaagde men er in het tot staan te brengen Dat de brand een derge- lijken omvang kon aannemen, vindt zijn oorzaak in het feit, dat de meeste huizen uit bout waren opgetrokken, zoodat de vlammen zich snel konden uitbreiden. o MIJNRAMP IN BADEN. 86 Mijnwerkers ingesloten. Uit Freiburg (Breisgau) wordt gemeld: Een brand welke Maandagochtend in de kolenmijn Buggingen door kortsluiting is ontstaan, heeft een vreeselijke ramp veroorzaakt. Terwijl het meerendeel der arbeiders wist te ontvluchten, bleven er 70 of 80 man in de brandende mijn in gesloten. Maandagavond bleek dat alle reddingspogingen tot mislukken gedoemd waren. De mijn is dichtgemetseld. De mijnwerkers in deze myn zijn allen uit de buurt afkomstig. De schacht blijft 40 a 14 dagen her metisch gesloten. Eerst dan kan men probeeren in de zijgang door te dringen, waar de lijken liggen. Nader wordt gemeld Het juiste aantal mijnwerkers, dat bij de ramp in dé kali- mijn te Buggingen niet meer kon worden gered, is thans bekender worden 86 man vermist. HEUSDEN. Door de Marechaussée alhier, werd voor den Heer Officier van Ju stitie te 's-Bosch geleid C. v. G., 46 jaar, 'garagehouder, te Drongelen, als verdacht van valschheid in ge schrifte te Drongelen in Januari '34. Het visschen op fint op de (Maas voor de stad, dat vroeger aan velen een bestaan opleverde, is hee- lemaal niet loonend meer en ging tot de vorige week zoo slecht, dat mén het bedrijf er aan wilde geven. Naar men ons zei, is er deze week een verandering ten goede gekomen en is men over de uitkomst tamelijk tevreden. Van buitenkansjes als het vangen van elft, zalm of steur was tot heden nog geen sprake. Op 't oogenblik heerscht er in onze gemeente een melkoorlog. Door de melkslijters was de prijs van de zoete melk verlaagd van 8 op 7 cent, daarna op 6 cent, aangezien een der slijters van buiten de prijs op 6 cent had gesteld. Deze slijter heeft nu zijn prijs op 5 cent per liter gebracht. De huismoeders lachen vanzelfsprekend in hun vuistje. Men verzoekt ons te willen melden, dat voor alle winkels gedurende de ker misdagen van 10 tot 13 Mei a.s. het sluitingsuur is opgeheven en deze geopend moge blijven. Zaterdag a.s. zal de Kon. Erk. Scherpschuttersvereen. „St. Blasius" haar jaarlijkschen feestdag met 't koningschieten houden. Te circa half drie zal, begeleid door de „Fanfare der H. Familie" eene feestelijken ommegang door de stad naar den schutsboom worden gemaakt en zal daarna den strijd aanvangen. Na afloop zal de nieuwe koning plechtig gekroond worden in 't schutslokaal „Het Wapen van Amsterdam". Met den aanleg der binnenleiding voor aansluiting op de a.s. waterleiding der Waterleiding Mij. Noord West Brabant, is reeds alhier in enkele huizen een begin gemaakt. Naar wij vernemen, hoopt de Maatschappij begin October water te leveren. De aandacht wordt er op gevestigd, dat deze binnenleidingen uitsluitend mag geschieden door de erkende Waterfitters of Installateurs dier Maatschappij. Nadere inlichtingen daaromtrent zijn te verkrijgen Markt 94, alhier. Maandag herdachten de echtelieden Norb. van Diem en Joh. van der Velde den dag waarop zij voor 50 jaren in 't huwelijk traden. Op verlangen van het gouden paar werd deze gebeurtenis slechts huiselijk gevierd. Toch gaven de bewoners der straat blijk van hun achting voor de jubilarissen door het uitsteken der vlag en kwamen zeer velen, o.w. de vooraan staanden der gemeente, ter receptie, ter wijl bovendien nog tal van felicitatie's binnenkwamen. Aller wensch is het voorzeker, dat de brave, krasse oudjes nog lange jaren onder gelukkige om standigheden zullen mogen samenzijn. Maandag is men begonnen met het opslaan der tenten en kramen voor de kermis en zoo gezien, belooft ze nog al wat. Bovendien wordt er op vele plaatsen gelegenheid gegeven om te dansen, wat gewoonlijk op zich zelf al veel lui hierheen lokt. Zondagmiddag circa 2.30 uur trok ken de leden der H. Familie en de R.K. Werkliedenvereeniging, vergezeld van de R. K. Fanfare, onder leiding van den Eerw. heer kap. Maas, in processie naar Elshout, ter eere van 0. L Vrouw. Na een bezoek aan het kapelletje begaf men zich naar de kerk, waar een plechtig lof werd gecelebreerd, gezongen door de Heusd. Koorzangers. Na afloop aanvaardde men den terugtocht en arriveerde men om 7 op het punt van uitgang. Het weer was buitengewoon. ALMKERK. J.l. Vrijdagavond had mej. H., on derwijzeres alhier, 't ongeluk, toen zij p. rijwiel langs de werkzaamheden v. de waterleiding reed, zoodanig te vallenj, dat zij zich ernstig bezeerde. Na ver bonden te zijn door den heer C. moest zij per auto van den heer v. M. naar hare woning vervoerd worden. Vorige week kwam ook de heer S. bij genoemde werkzaamheden te val len, welke zich aan zijn arm zoodanig bezeerde, dat zijn toestand tot op heden ernstig is. ANDEL. De staking in de werkverschaf fing alhier duurc nog steeds voort. De ploegen arbeiders, die later in Andeler- broek zijn geplaatst hebben gevolg ge geven aan het voorschrift om tot 6 uur des avonds te werken. Bij den bakker C. van Berkel wera door enkele personen uit Wijk de automaat .opten gemaakt en enkele reepen chocolade medegenomen. Aan gifte 'bij de politie is gevolgd, die pro ces-verbaal heeft opgemaakt. Vermoiedelijk betrof het hier meer een grap, dan wel diefstal. Door A. J. A. Smits alhier werden reeds aardbeien geplukt uit de bakken. Ze waren zeer mooi van stuk en goied van kwaliteit. Een zekere G. den D. alhier werd door een 2-tal personen alhier mishan deld. Hij liep verwondingen aan het hoofd op. Proces-verbaal is opgemaakt. Gedurende de maand Maart j.l. zijn door de sluis alhier gepasseerd 2189 vaartuigen met een inhoud varti 282930 M3. De muziekvereen. Andels Fan farecorps zal medewerking verleenen aan den landdag van den Ring Altena van Herv. Jongelingsvereen. op Hemel vaartsdag a.s. BABILOMëNBROEK. Naar wii uit goede bron ver nemen beeft de heer Van Dijk, bak ker alhier, zijn zaak overgedaan aan den heer Schook van Geldermalsen, welke al reeds is gearriveerd. Wii wenschen de heer Schook in zijn nieuwe omgeving veel succes. CAPÉLLE. Tot deurwaarder bii de plaat selijke belastingen in de gemeente Sprang-Capelle is benoemd de heer P. v. d. Schans, gemeentebode. De heer Alb. Christ alhier, is benoemd tot technisch leider van het 15 Aug", e.k. te Almkerk door de Chr. gemengde zangvereen. „Hal lelujah" te organiseeren concours. De inschrijvingsdatum voor dit concours is, naar wij vernamen, verlengd tot 28 Mei a.s., terwijl tot juryleden be noemd zijn de heeren S. Vlessing, W. F. Kools en Ed. Erdelman. DUSSEN. Vrijdag keerde mej. K. uit het ziekenhuis te Den Bosch naar hier terug. Wonder boven wonder heeft _gii 't er nog goed afgebracht. Gezien de omstandigheden, is haar toestand thans van alle gevaar ontbloot. Haar spraak is thans geheel teruggekeerd. De kogel was bijna dwars door den hals gedrongen. A.s. Zaterdag 12 Mei hoopt D.V. Ds. A. Bikker, zendeling te Mamasa op Celebes, welke eenigen tijd in Holland is, in de Chr. Ger. Kerk om 7 uur een lezing te houden over de zending onder de Toeradja's. Hierbij is tegenwoordig Sima Bas- tian, een Toeradja die deze reis naar Holland meemaakte. Zondagmorgen j.l. had alhier op d.,en vier-sprong aan den 2den Hoek, ,een aanrijding plaats tusschen 2 luxe auto's, afkomstig van d(en heer v. Z. uit Woudrichem en van de firma v. S. uit Heusden. Met deze botsing liepen de inzittenden van de auto. uit Woudri chem, zoodanige verwondingen op, dat geneeskundige hulp van Dr. v. Vuren noodzakelijk was. De passagiers van de andere auto kwamen met den schrik vrij. Beide auto's en de muur van den heer v. Luxenburg (waar eerstgenoem de auto tegen aanreed) bekwamen veel materieele schade. Door den majoor der Rijksveldwacht, die spoedig ter plaatse was, werd proces-verbaal op gemaakt. GIESSEN. Alhier had een aanrijding plaats tusschen de melkauto van A. Smits uit Rijswijk en een .motorrijwiel bestuurd door Mej. van IDongen, wijkverpleeg ster te Woudrichem. Mej. van Dongen kwam in de sloot terecht en liep ver wondingen op. Per auto werd ze naar huis gebracht, waar tze zich onder ge neeskundige behandeling stelde. NIEUWENDIJK. De heer A. v. A., schippersknecht alhier, liggende met het schip nabij Leiden, had het ongeluk, zoodanig met zijn been tusschen een staaldraad be kneld te raken, dat dit totaal w'erd ver brijzeld. Direct werd .hij naar het zie kenhuis te Leiden vervoerd, alwaar operatief moest word'en ingegrepen. Zijn toestand is ernstig. Men vfleest, dat zijn been geamputeerd zal moeten worden. Zaterdagmiddag speeldie de korf balclub „Quick" alhier, een wedstrijd tegen „G.K.V." van Gorinchem. Quick behaalde de overwinning met 51. VEEN. Vorige week ontving de muziek vereen. „Wilhlelmina" alhier, van haren beschermheer, den Weled.geb. Heer G. H. Jiskoot te Amsterdam een gift van f30.Het mag zeker een verblijdend teeken genoemd worden, dat in dezen tijd van algemeene malaise welke maar al te veel ook haar stempel ge zet heeft op het vereenigingsleven er uog personen zijn, w'elke aan deze daadwerkelijk •steun bieden. Dat de be trokken 'vere'en'iging door deze blijk van medeleven .zeer getroffen werd, en dat 'deze gift onder grooten dank aan vaard werd, laat zich begrijpen. Wel een voorbeeld tot navolging. Vorige week Zaterdag had A. van den Bogaard uit Zuilichem, werk zaam bij de firma Honcoop alhier, het ongeluk met zijn hand tusschen teen in werking zijnde schaafmachine te komen. Twee vingers werden ernstig verwond. Dr. Veenhuysen verleende ge neeskundige hulp. WIJK. 'Mej. ;M. J. v. Doveren alhier, is benoemd tot hoofdverpleegster-di rectrice van het Ziekenhuis te Gorin chem. By de opnieuw gehouden aanbe steding voor het bouwen van een wijk- gebouw ten behoeve van het Groene Kruis, afdeeling Wijk en Aalburg en Veen, was ingeschreven als volgt C. van "Wijk te Aalburg f3997. C. Garstman te Wijk -4271. A. A. v. Bergeijk te Aalburg - 4475 J. Zonneveld te Veen - 4592. Firma Honcoop te Veen - 4595. B. Lubberdink te Wijk -4765. Door enkele dames uit deze ge meente zullen op Hemelvaartsdag, nabij het terrein der v.v. „N.O.A.D." Emma bloempjes te koop worden aangeboden. De opbrengst dezer collecte is bestemd ter bestrijding der tuberculose. Een ieder tooie zich met dit bloempje, en steune alzoo dit prachtige doel. In den loop der volgende week zal in Wijk, Aalburg en Veen een straat collecte worden gehouden, z.g. Emma- bloemcollecte. De opbrengst komt geheel ten goede der plaatselijke vereeniging het Groene Kruis. WOUDRICHEM. De magazijnbeheerder der Artillerie H. M. Korte alhier, is bevorderd tot ad judant- onderofficier. De vorige week werden aan de vischmarkt alhier 2 zalmen aangevoerd, waarvoor fl.35 tot fl.45 per pond werd besteed. Ee echtelieden J. BaksC. van Gammeren alhier, hopen op 17 Mei a.s. hunne 50 jarige echt vereeniging te her denken. Tot heemraad van het Waterschap ,,'t Oudland van Altena" werd herkozen de heer J. Daim en gekozen in de vaca ture J. Gulden, de heer Y. M. Kentie, beiden alhier. WERKENDAM. Mej. C. B. alhier, dronk in een vlaag van waanzin een fleschje azijn- extract leeg. Na geneeskundig onderzoek werd noodig geacht haar naar het zieken huis te Gorinchem te brengen om door operatie te trachten haar nog te redden. Haar toestand is echter zeer ernstig, zoodat men voor haar leven vreest. Het plm. 4-jarig meisje van den landbouwer Vliegen (Biesbosch) werd door een hond in den rechterwang gebeten, 't .welk door den geneeskundige moest worden gehecht. De heer P. v. P. kreeg in de werk verschaffing een klophamer op de rechter hand, waarbij dit lichaamsdeel dermate werd gekneusd, dat de hulp moest worden ontboden van Dr. Schols. Het dochtertje van den heer A. Visser in de Kade, kwam zoodanig op 't voorhoofdje te vallen, dat een gapende hoofdwonde ontstond, waarvoor genees kundige hulp moest worden ingeroepen van Dr. Bresier. ZALTBOMMEL. Op advies van de schoolarts mevrouw tVan Liere, heeft de commis sie van de Nutsbewaarschool. in ver band met de ernstige gevallen van mazelen, besloten met ingang van 3 Mei tot en met 22 Mei de school te sluiten. Yrergadering van den raad der ge meente EETHEN op Dinsdag 8 Mei des v.m. 10 uur. VoorzitterEdelAchtb. Heer D. F,. Brune. SecretarisWelEd. Heer D. A. v. d. Schans. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring, de Secretaris leest het formu liergebed, daarna leest de Ambtenaar ter Secretarie de notulen der vori ge vergadering, die onveranderd wor den goedgekeurd. Ingekomen stukken Schrijven van den Directeur van het Kabinet van H. M. de Koningin, waarin den raad en de ingezetenen dank wordt gebracht, namens de Ko ninklijke Familie voor de betoonde deelneming bii het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder. Adres van eenige ingezetenen van Doeveren, allen ouders van school gaande kinderen, waarin zij verzoe ken, het daarheen te leiden, dat hun kinderen, die door de opheffing der O. L. School te Heesbeen genood zaakt zijn de O. L. School te Heus den te bezoeken op kosten van het rijk of rijk en gemeenten Eethen en Heusden, naar deze school worden vervoerd, Zij achten den afstand van 4.8 K.M. te groot, om hun kinderen, dien afstand, langs een druk bereden weg, te voet te doen afleggen. De Voorzitter zegt, dat dit adres aan den Minister is verzonden, die het echter aan B. en W. heeft ge stuurd ter afdoening. Naast dit adres, is van de ouders een afschrift in gekomen met verzoek aan den raad, om het adres bii den Minister te willen ondersteunen. B. en W. zouden adressanten wil len berichten, dat voor het steunen van dit adres geen termen aanwezig zijn. De heer v. Buuren is van oordeel, dat de Minister zich al zeer gemak kelijk van de zaak afmaakt. De in gezetenen van Doeveren zitten nu met de moeilijkheid, spreker zou de re geering dit eens laten voelen. De Voorzitter adviseert den heer v. Buuren dit de regeering dan zelf maar eens te schrijven. De heer v. Buuren zou het uit naam van den gemeenteraad willen doen. De Voorzitter acht dit onmogelijk de raad kan toch niet gaan zeggen, dat een wettelijk voorschrift, dat door de kamers is goedgekeurd, niet deugt. Toen de heer v. Buuren raadslid is geworden heeft hii niet alleen den eed afgelegd, dat hii de belangen van de gemeente Eethen zat behar tigen en voorstaan, maar ook, dat hii zich zal onderwerpen aan de grondwet en de regeering. De heer Donken merkt op. dat de kinderen nu thuis loopen en niet naar school gaan,, dit is toch geen werk. Spreker vindt dit zeer treurig. Ook de Voorzitter maakt er zich al heel gemakkelijk af, er moet toch iets worden gevonden, dat de kinderen naar school worden vervoerd. Men heeft pogingen gedaan om de dorpen Doeveren en Heesbeen bij Eethen te houden, laat men nu van den raad ook wat doen, met de bewering „er is niets aan te doen" maakt men er zich al heel gemakkelijk van af. De 'Voorzitter antwoordt, dat er ook werkelijk niets aan te doen is. De op heffing der school te Heesbeen is geschied op wettelijk voorschrift, om dat de omstandigheden de regeering dwingen zooveel mogelijk te bezui nigen. (Men begrijpt toch wel, dat de Minister voor de gemeente Ee then nu geen uitzondering kan gaan maken en van een algemeen voor schrift kan gaan afwijken. Spreker vindt de afstand voor de kinderen ook veel te groot, maar er worden tegen woordig zooveel maatregelen getrof fen, die voor de betrokkenen min der aangenaam zijn en waar men zich bij moet neerleggen. Ook hier is niets aan te doen, de opheffing is volgens wettelijk voorschrift geschied en de afstand blijft binnen de gren zen door de regeering gesteld. De heer v. Buuren gelooft ook wel, dat er niets aan te doen is, maar hii noemt het beleid van de regee ring treurig. De Voorzitter is het met dit laat ste niet eens, het zou van treurig regeeringsbeleid getuigen als men maar steeds op den ouden voet bleef leven. j 1

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2