Binnenland. V oetbalsport. Plaatselijk Nieuws. weest. Hii is toen bii het Burgerlijk (Armbestuur gekomen met de mede- üeeling, dat de dokter het noodig oordeelde, dat hij werd opgenomen in een 'ziekenhuis. Er werd hem mee gedeeld, dat opname alleen kon ge schieden op een verklaring van dok ter Veenhuysen, den gemeentearts. Deze heeft toen een "brief meegege ven, terwijl dokter Schimmel ook een brief had geschreven. Nu schijnt de laatste brief te zijn afgegeven, ter wijl de eerste is achtergehouden. Het gemeentebestuur en het Burgerlijk 'Armbestuur staan daar machteloos te gen over. Spreker vindt het van dok ter 'Schimmel onbegrijpelijk, doch van v. ld. Wetering ongeoorloofd. Deze is jdan ook gestraft met inhouding van zijn uitkeering. De heer v. Wijk vraagt hoe een dergelijk geval is te voorkomen. De Voorzitter meent dat het beste is, dat een lid van het Burgerlijk Arm bestuur eveneens een verklaring af geeft, die gevoegd wordt bij die van den gemeentegeneesheer. De hteer v. d. Mooren zegt, dat dit juist het eigenaardige is. Noodgevallen natuurlijk uitgesloten, maar anders ge beurde dit tot heden ook steeds. De heer v. d. Veldep zegt, dat in het begin B. en W. en het Burgerl. Armbestuur de schuld kregen, dat van de Wetering niet werd opgenomen, doch die heben alleen gezegd, dat de man niet naar een ziekenhuis kon, zonder verklaring van den gemeente geneesheer. B. en W. en Burgerl. Arm- bestuufr zijn nu bedrogen. Spr. zou strenge controle met strafbepalingen willen toepassen, als zpo iets weer voorkomt. De Voorzitter is het daarmede eens. De heer v. Wijk vestigt de aan dacht op den slechten toestand van den Heusdenschen dijk. Er is besloten, dat deze i n orde zou worden gemaakt, door hem wat te laten afrooven. Kun nen nu niet twee of drie werkeloozenj de hoogjes afbikken en den dijk ge lijk maken? Zulke groote kosten zou den daarmede toch niet gemoeid zijn. De Voorzitter zegt, dat de Heus- densche dijk de grootste zorg van B. en W. is. Zij weten echter ook niet wat zij er mee moeten beginnen, hem goed in orde maken zou voor de ge meente veel te veel kosten. De heer v. d. Velden voelt er veel voor om hem maar geheel! te laten! verwaarloozen, hoewel hem dit voor de automobilisten spijt. De heer Roza zegt, dat de dijk voor pfrooven veel te slecht is, als men het laagje verharding weg laat bikken, zit 'men zoo In de zandlaag, het beste zou zijn een flinke laag grint, die er met een wals werd ingewerkt. De heer Bouman is met den heer Roza van oordeel, dat de dijk te slecht is, om de verhoogingen af te bikken. Hij zou evenwel eens met een eindje een proef willen nemen. De Voorzitter belooft, d!at B. en W. hiertoe zullen overgaan. De heer v. d. Mooren wijst nog op den overlast die de ingezetenen van losloopende honden ondervinden. De Voorzitter antwoordt, dat daar tegen weinig te doén is„ er bestaat daarvoor in deze gemeente geen ver ordening. De vergadering wordt hierop geslo ten, de raad gaat over in geheime zitting. OVERVAL MET BEROOVING. Op den provincialen weg tusschen Uden en Volkel is zekere Van Grunsven uit Uden, die na 'n café te Volkel bezocht te hebben, zich per rywiel naar huis begaf, onverhoeds door 4 manDen aangevallen. Zij trokken van G. van zijn fiets en ont namen hem zijn beurs inhoudend f35, waarna ze zich uit de voeten maakten, liet bleken 4 kerels te zijn, die met van G. in hetzelfde café vertoefd hadden. VERDRONKEN. De rustend landbouwer de 71-jarige W. A, B. te Lopik is in den avond bij zijn woning in een sloot geraakt en ver dronken. DOOR DEN ELECTR1SCHEN STROOM GEDOOD. In Van Raalt's Machinefabrieken en Constructiewerkplaatsen, te Maassluis is de 18 jarige Leen Witvliet door den elec- trischen stroom gedood. o bejaarde moeder nog juist op tijd in veilig heid te brengen. De brand breide zich in zeer korten tijd tot het geheele perseel uit. De brand weer, die met zeven stralen het vuur bestreed, kon tegen de vlammenzee niets uitrichten. Het geheele hnis brande totaal af. Een bedrag van 600 gulden aan bank papier is verloren gegaan. De oorzaak van den brand is vermoedelijk te wijten aan een vonk, die uit de brandende kachel gevlogen is. o WETHOUDSTER VEROORDEELD. Het Amsterdamsche Gerechtshof heeft bevestigd het vonnis van de Rechtbank te Alkmaar, waarbij de wethoudster van Zuid- en Noord-Schermer, mevr. N. S., is veroordeeld tot f 25 boete, subs. 25 d. hechtenis wegens valschheid in geschrifte. De Officier van Justitie te Alkmaar had 3 maanden gevangenisstraf geëischt. De procureur-generaal requireerde bevestiging van het vonnis. —O BELG AANGEHOUDEN TE EYSDEN. De Nederlandsche douane heeft te Eys- den den Luikenaar L. aangehouden, die een koffer bij zich had, waarin zich voor een waarde van 35000 francs aan ju- weelen bevond, die hij in den onder- grondschen doorgang aan de Place Rogier te Brussel had gestolen. AUTO-ONGELUK. Zesjarig jongetje gedood. Zaterdagmiddag is het 6-jarig zoontje van den heer Merks in de Zuiderhaven straat te Helmond tegen een passeerende auto opgeloopen. Zwaar gewond werd het ventje naar het St. Antonius- zieken huis overgebracht. Bij aankomst bleek het reeds te zijn overleden. o ZANGCONCOURS TE ZEIST. Op het concours te Zeist van het G. v. K. Mannenkoor werden o.a. de volgende prijzen behaald Afd. gemengde koren, uitmuntendheid le prijs Preciosa, Zaltbommel, met 330 p. Afd. Mannenkoren, uitmuntendheid le prijs Bel Canto, Kaatsheuvel met 373 p. o EEN GEVAARLIJKE STEUNTREKKER. Toen Vrijdagmiddag de armmee^ter der gemeente Slochteren, de heer P. Molhoek, zitting hield voor het uitbetalen van steun aan werkloozen, verscheen daar plotseling de arbeider G. N, uit Kolham De man sprong door het loket en viel den arm- meester met een geopend mes aan. Op zijn hulpgeroep snelde veldwachter Steeusma toe om den armmeester te ont zetten. Met groote moeite wisten beide mannen zich van den woesteling te ont doen. Beiden bekwamen ten gevolge van messteken verwondingen aan het hoofd. Deze bleken echter niet van ernstigen aard. Toen de maréchaussee uit Hooge- zand arriveerde, kon de messenheld ge arresteerd worden. Hij bleek nog drie andere messen in zijn bezit te hebben. o BRAND TE ROSMALEN. Zondagmorgen is een felle brand uitge broken in de boerderij van den landbouwer J. Voets te Rosmalen. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat de bewoners in nachtgewaad het brandende perceel moesten ontvluchten. Men slaagde er niet meer in iets te redden. De brandweer stond wegens gebrek aan water machte loos tegen de vuurzee. De boerderij ging geheel in vlammen op Ook meubilair, landbouwwerktuigen en landbouwvoorraad zijn door het vuur verteerd. Het vee kon gered worden, —O- DOODELIJK AUTO-ONGELUK. Op den weg van Grave naar Mill nabij het woonwagenpark aldaar heeft een ernstige autobotsing plaats gehad, waar bij de 51-jarige G. Cuppen uit Gassel by Grave zeer zwaar werd gewond en in hoogst ernstigen toestand met een voor bijgaande auto naar het ziekenhuis te Grave overgebracht, waar hij kort daarna overleed. o EEN SCHIPBRUG TE CULEMBORG? I Onderhandelingen met den minister. De burgemeester van Culemborg heeft naar de Maasb. verneemt, on derhandelingen aangeknoopt met den Minister óm de Schipbrug over de Lek te Viahen, die na het gereedko men van de nieuwe brug non-actief wordt, verlëgd te krijgen naar Cu lemborg. In Den Haag merkte men ons op, op, dat 't de vraag zal zijn of de betrokken instanties, eerst afwachten, wat de houding van de Rijnvaart- commissie zal zijn. Als deze zich er tegen verzet, zal er toch niets van kunnen komen. Intusschen zouden we willen op merken, dat op het oogenblik het verkeer van Utrecht naar het Zuiden via Culemborg vrij druk is. Deze weg zal echter veel van haar beteekenis verliezen, als de vaste brug te Vianen gereed is, dan zal een belangrijk deel van het doorgaand verkeer zich ver plaatsen en Culemborg niet meer aan doen. Een schipbrug zou dan evenwel voor het meer plaatselijk verkeer nog van groote beteekenis kunnen zijn. Wat de kosten betreft, deze zullen voornamelijk bestaan in het vervoer van de schipbrug en den aanleg yan twee bruggenhoofden. o DE RIJKSMIDDELEN. De Rijksmiddelen hebben in de maand April opgebracht f 26.787.189, waardoor zij f 5.42 millioen beneden de raming gebleven zijn. Zii waren f5.28 millioen hooger dan in April 1933 (toen daaronder echter de omzet- en de couponbelas ting nog niet begrepen waren). De eerste vier maanden van dit jaar brachten op f 100.734.67 5, waar door zij £28.10 millioen beneden de raming over dit tijdvak bleven. (Op brengst vorig jaar f 98.311.628 EEN BLOK WONINGEN UITGEBRAND Zeven gezinnen dakloos. Maandagmiddag omstreeks half vijf is brand uitgebroken in de Derde Haagstraat te Helmond. De brand is ontstaan in een schuurtje, gelegen achter perceel 79, hetwelk bewoond wordt door de familie Noten. Door den sterken wind aange wakkerd, breidde het vuur zich in enkele minuten tyds uit over een zestal aan grenzende schuurtjes. Het vuur vond in allerlei voorwerpen gretig voedsel. De vlammen sloegen vervolgens over naar een blok van zeven arbeiderswoningen. De rookontwikkeling was van dien aard, dat de Helmondsche brandweer, welke met groot materiaal aanwezig was, aan den achterkant de woningen moest bin nendringen. De bewoners moesten zich in allerijl in veiligheid stellen. Slechts enkelen slaagden er in een deel van bun inboedel te redden. Het blok woningen is in den tijd van vijf-en twintig minuten geheel uitgebrand. Verscheidene families waren op het oogenblik dat de brand uitbrak, niet thuis. De perceelen werden bewoond door de gezinnen Maas, Noten, Van der Linden, De Rut, Van Dijk en de alleenwonende mannen Van Hirten en Bollen. De bewoners van het -dok woningen aan de overzijde van het uitgebrande complex, hadden deze ontruimd, doch konden later hun woningen weer be trekken. Alle bewoners waren slechts laag ver zekerd. Het juiste bedrag der schade valt nog niet te berekenen. In de schuur van de familie Maas werden een motorfiets, 'n auto en een motor 'n prooi der vlammen. Hoe de brand ontstaan is, staat nog niet vast. DE EERSTE NIEUWE HARING. Te V laar dingen is binnengekomen de 1 RiWaartcommissie deze "belemme stoomlogger VI. 85, A. Visser van de ring voor de scheepvaart zal toela- visscherijmaatschappij Vlaardingen, met ten. Op het oogenblik bevindt zich 21 kantjes haring eigen vangst. o BELLE BRAND TE HAARLEM. Een felle brand heeft gewoed in het bij Culemborg een veer, dat voor de scheepvaart slechts weinig hinderlijk is. Een schipbrug daarentegen heeft een betrekkelijk geringe doorvaart schoenenmagazijn van den heer Abrams h,et^een aUKicht eeniRG mCT aan de Barrevoetstraat te Haarlen. I meebren^en voor de Een taxichaufeur ontdekte den brand;" Alvorens 'dus het verzoek nader in en waarschuwde de brandweer. De heer studie te nemen, voor wat betreft de Abrams, die in nachtgewaad de straat op kosten en practische voordeelen, wel was gevlucht, wist met goote moeite zijn ke er aan verbonden zijn, zullen de SPRANG. Jl. Vrijdag speelde S.D.O. een voetbalwedstrijd tegen N.E. O. De uitslag was 10 in het voordeel van N.E.O. VEEN. De v.v. Achilles II welke hare le nederlaagwedstrijd speelde tegen Sparta II uit Andel, won dezen wedstrijd met 3—2. WERKENDAM. Zaterdagmiddag werd door W.V. V. I een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tegen Wild-West van Sliedrecht, hetwelk eindigde in een gelijke stand, nl. 2- 2. Maandagmiddag jl. werd door S. V.W. I een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen een Combinatie van Go- rinchem, hetwelk door S.V.W. I met 10 werd gewonnen, waardoor zij een plaquet op standaard verwierf. S.V.W. II won met 21 van D.V.O. van Raamsdonkveer, waardoor deze vereen, in het bezit kwam van een lauwertak. HEUSDEN. 2e Pinksterdag speelde Juliana I hare le wedstrijd voor den B V.B. wis selbeker tegen de v.v. Kaatsh. Boys I, de kampioen harer afdeeling. In een zeer spannende wedstrijd wist Juliana met niet minder dan 30 van de Boys te winnen, waardoor de Oranje- Witten zich in de volgende ronde hebben geplaatst. We wenschen intusschen Juliana profi ciat, met hare kranige prestatie. Scheids rechter Hopstaken uit Waalwijk, leidde tot ieders tevredenheid. HEUSDEN. WAARSCHUWING. De Brigade-Commandant der Koninklijke Marechaussée alhier waarschuwt namens den Heer Officier van Justitie te 's Her togenbosch een ieder, tegen de praktijken van J. de Mulder, H. Versteeg en Veïsen, welke personen zich bezighouden met het aanbieden van hvpotheekgelden, tegen vooruitbetaling van een zeker geldelijk bedrag, terwijl steeds voorzichtigheid by het aanbieden van gelden en betrekkingen door middel van dergelijke ad verten tiën wordt aanbevolen. 2e Pinksterdag nam de „Fanfare der H. Familie" deel aan het Intern, concours te Veldhoven en wist aldaar schitterend uit het strijdperk te komen. Zij nam deel in de afd. Uitmuntend heid en behaalde de eerste prijs met 221 punten (te behalen punten voor den eer sten prijs 210 punten)daarna nam zij deel aan den Eere wedstrijd, waaraan door vijf der eerste prijswinnende muziek- vereenigingen werd deelgenomen en be haalde de derde eereprijs, zijnde een zilveren Lauwerkrans. Voor het hoogst aantal punten in de afd. Uitmuntendheid viel de vereeniging een Lauwertak ten deel. Wel een groot sueces, waarmede wij den directeur, den heer W. van Heivoort uit Nieuwkuijk en de leden geluk wen schen. De opbrengst van de schaal collecte voor Z.Exc. Mgr. Diepen, bedraagt met inbegrip van een paar nagekomen giften, in totaal f 100. ALMKERK. Hoewel bescheiden in omvang en opzet, is de eerste demonstratie van Groot Yorkshire vai kens in het Land van Heusden en Altena en Biesbosch, die vorige week Donderdag gehouden werd, uitstekend geslaagd. De jury bestond uit de beeren Deckers, van Poppel en Ariëns, terwijl de leiding in handen was van het Bestuur der af deeling, waarvan Voorzitter de heer J. Snoek en Secr. de heer H. van Andel. De inzendingen waren verdeeld in 11 rubrieken, waarvan wij de uitslag hier laten volgen I. Beeren boven 1 jaar le A prijs, W. W. van Leeuwen, Almkerk. le B W. Baelde, Werkendam. 2e prijs, J. A. v. d. Schans, Drongelen. 3e J. L. Kodde, Werkendam. II. Beeren van 6 tot 12 maanden 3e prijs, H. Nieuwenhuizen, Waardhuizen. III. Beeren jonger dan 6 maanden le prijs, J. v. Leeuwen Jr., Almkerk. 2e Adr. Baks, Wijk. 3e C. van Kooijk, Genderen. IV. Zeugen met biggen 2 X en meer gebigd 2e prijs, H. van Andel, Woudrichem. 3e A, J. A. v. d. Schans, Drongelen. 3e prijs, J. de Rover, Sleeuwijk. V. Zeugen met biggen voor de eerste maal gebigd le prijs, Adr. Baks, Wijk. leB W. Baelde, Werkendam. 2e M. Schaap, Woudrichem. VI. Drachtige zeugen, 1 X en meer gebigd le B prijs J v. Leeuwen, Almkerk. W. Snoek, Nieuwendijk. Ad. van Vugt, Rijswijk, dezellde. Joh. van Breugel, Almkerk. L. Pellikaan, Almkerk. Polder Steenenmuur, W.dam. H. Crezee, Nieuwendijk. C. van Kooyk, Genderen. v. d. Beek L.Gz Genderen. W. W. v. Leeuwen, Almkerk. Zeugen voor de eerste m. drachtig le prijs, J. C. Scherf, Waardhuizen. 2e Ad van Vugt, Rijswijk. 3e H. de Lorm, Woudrichem. VIII. Zeugen, 1 Febr. of later gebigd, zonder biggen le prijs, A. C. van Breugel, Almkerk. le A. D. van Buuren, Meeuwen. 2e n J. L. Kodde, Werkendam, 2e C. Noorloos, Almkerk. 3e dezelfde. IX. Zeugjes onder de 6 maanden. le prijs, J. A. v. d. Schans, Drongelen. 2e dezelfde. X. Zeugjes van 4 tot 6 maanden le prijs, W. W. v. Leeuwen, Almkerk. 2e A. van Dis, Almkerk. I XI. Zeugjes jonger dan 4 maanden le prys, J. van Leeuwen, Almkerk. 2e W. Snoek, Nieuwendijk. 2e A J. A. v. d. Schans, Drongelen. 3eA W. W. v. I.eeuwen, Almkerk. 3e B A. D. v. Buuren, Meeuwen. Na afloop der keuringen had in den namiddag in café Dekker een vergadering plaats, waarbij de heer J. Snoek als Voor zitter een woord van welkom sprak. Daarna verkreeg Dr. Deckers het woord, die met genoegen terug zag, op hetgeen in een jaar tyd door de Vereeniging was bereikt. Nu het wilde fokken van de baan is, is het fokken van het Gr. Y, le 2e A 2e B 2e A 2e B 3e A 3e A 3e B 3e B 3e 0 VII. varken een gelukkige keus. De commissie, zag dan ook verschillende dieren van goede lengte, met een goed achterstel en breede rug. Nogthans geeft dit ras toch weinig spek, maar munt uit in vleezig- heid. Juist het opfokken van zeugen vormt een voorname factor, om zulke dieren te verkrijgen doch men moet ook letten op afkomst en die tot in drie geslachten nagaan. Willen we groote dieren fokken, dan met onze jonge dieren naar buiten, naast een doelmatige voeding (veel eiwit), zorge men voor lucht, licht en beweging. Wie een keur-verzameling van het Gr. Y. varken wil zien, bezoeke op 8 Juni a.s. de fokdag te 's Bosch, waar ook uit deze streek enkele dieren vertegen woordigd zullen zijn. Na nog een en ander te hebben mede gedeeld over de Crisisvarkenswet, en op welken wijze en waarop voor Stamboek- biggen, extra merken verkrijgbaar zijn, besloot spr. zijn rede. Hierna had onder de leden en bezoekers de verloting plaats van een Stamboekbig. De prijs viel op no. 72 waarvan de ge lukkige bezitter bleek te zijn de heer Wiebenga te Nieuwendijk. Daar deze geen varkenshouder is, werd de big dade lijk weer verkocht en kwam de meer opbrengst ten goede van de vereeniging. De Voorzitter sloot daarop met een woord van dank aan de jury en aan den heer Deckers voor zijn lezing, als mede aan allen die hadden medegewerkt. De le fokdag liep hiermede ten einde en al was het bezoek niet zooals wij het hadden verwacht, toch kan men tevreden zijn. Er was niet veel vraag naar biggen, de handel in fokzeugen daarentegen was vlotter. Nu de eerste stap gezet is, zal een volgende zeker gemakkelijker gaan. AMiMERZODEN. Bii! het alhier in de R. K. Meisjesschool gehouden examen voor costumière, coupeuse slaagden de volgende jonge dames: Antonia van Wordragen, Adriana van Wordragen, Antonia Ferken en Geertruda Hos- kam- (uit Ammerzoden): J. Rooijens uit (Delwijnen); A. M. Smits uit (Ne- derhemert):M. van Duijnen, E. J. de Koning en A. Oomen (uit Well). Voor lingerie C. Verhoeven (uit Herpt). ANDEL. Alhier is met ruim 20 leden op gericht een kinderwandelclub. De eer ste tocht werd reeds ondernomen. De aardappelvelden staan er op veel plaatsen treurig bij en lijken ten gevolge van de vorst met roet over goten. Op sommige plaatsen zijn ze erg door de vorst, geraakt, terwijl andere velden weinig hebben geleden. Ook de boonen hebben danig geleden. De aardbeien minder. BABILONIëNBROEK. Zaterdag 1.1. had het 9-iarig zoontje van den heer J. Muskens al hier het ongeluk bii vogelnestjes uit halen uit den boom te vallen. Van ongeveer acht meter hoogte viel het ventje op den grond, hoewel het in het begin zich zeer ernstig liet aan zien, liep het betrekkelijk nog goéd.1 a.f BENEDEN-LANGSTRAAT. In den hooihandel is niet veel vertier en cle geheele stemming is flauw. Men besteedt voor het goede handelshooi f9 a f 10, voor stroo f4.50 a f5.00. Alles per 500 K.G. CAPELLE. De rekening over het dienst^ jaar 19321933 van het waterschap „De Binnenpolder van Vrijhoeven- Cappel" vermeldt aan uitgaven een bedrag van f 586,58 en aan inkomsten f652,65, alzoo met een batig saldo van f66,07. De begrooting voor het dienstjaar 19341935 wordt ge raamd op f 668,03, waarbij de wa terschapslasten geraamd zijn op f31 per h.a. DUSSEN. Wederom heeft zich alhier 'n geval van kinderverlamming voorge daan. Het vierjarig dochtertje van de familie v. Dalen werd door deze vreeselijke ziekte getroffen. De on gelukkige kleine is naar het zieken huis te Utrecht vervoerd. v In de gehouden ledenvergade ring van de Boerenleenbank alhier, werden de heeren B. v. Dijk en W. Pols tot bestuursleden gekozen. De heeren A. Lensvelt en Adr. Verhoe ven werden benoemd tot leden van den raad van toezicht, terwijl de hr. J. Raams als zoodanig werd herko zen. In deze vergadering werden reke ning en balans van den kassier v. Beurden goedgekeurd. De zituren van1 den kassier werden bepaald op Woensdag en Zaterdag van vier tot acht uur. GIESSÈN. Het 10-jarig zoontje van den gemeente-secretaris G. Verhoeven al hier kwam aan de school te vallen. Des avonds klaagde hij over pijnen in de liesstreek. Een ontboden genees heer constateerde bloedvergiftiging ten- 99 99 99 99 99 99 7» 99 97 9)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2