CORSETTEN ARNOLD HOYER Kerkstraat 49 - - 's-BOSCH Burgerlijke Stand. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Rechtzaken. Agentschap „De Nieuwe Rotterdammer Courant'' Akveld's Groot Brievenboek Uitsluitend d Contant nieuwen grooten luxe reiswagen Wees wijs, vraag bij Bouman prijs A. BOUMAN, Tel. 9, WlJK EN AALBURG. op het kruispunt te Heesch, in volle vaart tegen een met hout beladen goederentram gereden, komende uit iVeghel. De inzittenden van de auto wer den vrij spoedig uit hun benarde po sitie verlost en een woning binnen gedragen. Dr. Binsbergen uit Nis- telrode was spoedig ter plaatse. Hii constateerde bii allen glaswonden aan het hoofd, welke bii ^e vrouw van zeer ernstigen aard bleken te zijn. Na voorloopig verbonden te zijn werd de vrouw naar het huis van dr. Binsbergen gebracht, ter verdere ver pleging. De twee anderen konden, na verbonden te zijn, naar huis terug- keeren. Het verkeer ondervond een kwar tier vertraging. De auto is geheel vernield. HONDERD-TWEE- T ARIGE OVERLEDEN. Te 's-Gravenhage is, in den ouder dom van ruim honderdtwee jaar over leden mevr. A. B. Schmidt, weduwe van den heer C. F. Wisdom. Zij was de oudste inwoonster der Residentie. r HEUSDEN. Geboren: Elisabeth, d. van G. v. Wijlen en G. Combee; Petrus Jan, z. van J. Verheii en H. J. Bax. Overleden: Adriana Merkx, wed. van C. Verhoeven, 85 jaar; Elisabeth v. Wijlen, d. van G. v. Wijlen en G. Combee, oud 4 dagen. GIESSEN. Geboren: pSJaria Pieternella, d van J. Rochat en J. Lievaart. Getrouwd: Dirk Bok, 28 i., met Dirkje Garstman, 27 j.; Corsti- aan Groenenberg, 26 i., met Elisa- berth Westerlaken, 21 j. Overleden: Antonie van Vugt, wed. van J. Elshout, 73 j. 'sHERTOGENBOSOB, 23 Mei. Op de markt van heden waren aange voerd 2598 stuks, 1297 stuks hoornvee, 920 biggen, 29 zeugen, 294 schapen of lammeren en 58 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f170 tot f280 per stuk Kalfvaarzen 150 290 Magere Ossen en Koeien Vette Ossen en) le kw. 2832 p. pond Koeien 2e 26 —29 Pinken van f 80.— tot f 160.p. st. Zeugen 50.65. Biggen 8,— 12.— Schapen 6.15. Lammeren Aanvoer heden ongeveer als vorige week. ïn vet vee was de aanvoer kort. Handel vlug en hoogere prijzen. Kalfkoeien en vaarzen lui, duur. Magere ossen en koeien voor de weide, vlugge handel en prijzen onveranderd. Pinken met vlugge handel en prijzen niet lager. Dragende varkens ongeveer als vorige week. Biggen nauwe lijks prijshoudend door groote aanvoer Schapen en lammeren prijshoudend. Kal veren van 820 gulden, handel zeer kalm. Derde kwaliteit slachtkoeien, han del vlug eu prijzen niet lager. Aanvoer stieren kort, wel hoogere prijzen. Afloop der markt vermoedelijk goed 100 180 's HERTOGENBOSCH, 22 Mei. Boter. Aanvoer 22.350 K.G. Hoogste prijs f 1.43. Laagste f 1.36 Middel f 1.41. ZALTBOMMEL, 22 Mei. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 152 biggen, prijs van f7f12. 78000 eieren, prijs per 100 stuks f 1.80 f 2.50 720 K.G. boter, prijs per 1/a K.G. roomboter f0.87y2, boerenboter f 0.871/2 muziek- en zangvereenigingen behaal de onze gemengde zangvereeniging ,,'t Rozeknopje" onder leiding van haar directeur, den heer N. Snijers, in de Eere-afdeeling met 330 pun ten een eersten prijs. Het muziekgezelschap. „Kunst na Arbeid" is voornemens a.s. Za terdagavond een muzikale rondgang door een deel der gemeente te ma ken. Tot gecommiteerde bii het eindexamen der R. K. Hoogere Bur gerschool te Waalwijk is, naar we vernemen, o.m. benoemd de heer J. A. jMaris, candidant notaris alhier. De Chr. Gemengde Zangver eeniging „Hallelujah" alhier, nam 2e Pinksterdag deel aan het in het Kur- haus te Scheveningen georganiseerde concours en behaalde met 292 pun ten in de 4e afdeeling een 2e prijs. DRONGELEN. Met ingang vian 16 dezer 'is het Hulppost-, Telegraaf- en Tele foonkantoor alhier, veranderd in een starion voor de Post-, Telegraaf- en Telefoondienst. De openstelling voor de postdienst is op werkdagen van 11.1012 uur en 15.3016 uur, voor Telegraaf en Telefoon van 8 20 uur. Des Zondags voor de telegraaf en telefoon van 8—9 uur en van 9 9.1 5 uur voor het afhalen van post stukken. Over de nieuwe regeling van de bestellingen van den postdienst al hier, heerscht groote ontevredenheid. De correspondentie vindt veelal een bestelling vertraging, terwijl de be stelling meer dan een uur later plaats heeft dan noodig is, daar ze vanuit Eethen plaats vindt. WASPIK. De heer W. van 't Geloof sta tionsbeambte alhier, is in gelijke be trekking te Haaksbergen (Overijs sel). De heer van 't Geloof stond in deze gemeente bekend als een zeer gedienstig en hulpvaardig gmbtenaar, zoodat velen hem noode zien heen gaan. WAALWIJK. Maandagmiddag geraakte de lading van een motorschip, liggen de bij Waalwijk, in brand. De schipper J. de Wijs en zijn knecht konden zich nog bijtijds red den. De lading bestaande uit geperst hooi was weldra een vuurzee. De oorzaak van den brand is on bekend. Verzekering dekt de schade. ZUILICHEM. De heer A. van Ballegooijen te Aalst, ambtenaar ter secretarie al hier, behaalde te Utrecht het diplo ma „Voorbereidend -Examen Gem- Admininis tratie Voor de electrificatie der Ge meentegebouwen is als volgt inge schreven M|. K. Teeuwen f210,15. L. 'A. Schriever f 207,75. N. D. Bakker f200,20. Gegund aan den laagsten inschrij ver. GERECHTSHOF 's BOSCH. Uitspraken. N. v. H., prbeider, Raamsdonk, diefstal, 20 w. gev. straf A. M. A. H., schoenmaker, Waalwijk, mish.. 3 mnd. gev. straf. O— BOSSCHE RECHTBANK. De boter zaken. Naar men ons mededeelt zullen op Donderdag 31 Mei a.s. voor de Arr. Rechtbank alhier worden behandeld de inbraken in de verschillende bo- terfabrieken waarin als verdachten zullen terecht staanJ. A. v. H., koopman te Eindhoven uit anderen hoofde gedetineerd; F. F. J. A. H., 24 jaar, koopman te Eindhoven uit anderen hoofde gedetineerd; I. P. de K., 37 jaar, koopman te Eindhoven uit anderen hoofde gedetineerd; K. K. 30 jaar, koopman te Eindhoven, gedetineerd; Th. A. B., 40 jaar, vrachtrijder te Eindhoven gedeti neerd, allen als verdacht van dief stal en medeplichtigheid aan dief stal van groote partijen boter, ter wijl C. A., C. N. en D. v. d. P., allen koopman te Wijk, terecht zul len staan als verdacht van heling van boter. Voor deze laatsten zal Mr. E. v. Zinnicq Bergmann als verde diger optreden. Uitspraak. T. O., Almkerk, art. 310, 2 mnd. gev. straf. STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE 's-BOSCH op Woensdag 23 Mei 1934. Kantonrechter: Mr. F. J. M. I. Ba ron van Hövell tot Westerflier. Ambtenaar O. M.Mr. C. L. van Ysendijk. Griffier: Mr. E. Verbeek. Uitspraken. StraatschenderijJ. A. K., Was pik, f 10 boete. Dronken op rijwiel: J. v. d. P., Nederhemert, f15 boete. Jachtwet: P. M. V., Veen f 10; J. B., Almkerk 2Xf25- Tarwewet: F. A. v. V., Brakel, f15,—. IJkwet: H. M. v. V., Zuilichem, 3Xf 0,50. Verkeer in gevaar brengen: J. v. E. Nieuwkuijk, f 3, Schreeuwen op straat: A. J. D., Well, f3,-. Venten zonder vergunning: F. T., Veen, f3,— Wij ontleenen aan de Avondpost het navolgende HAAGSCH GERECHTSHOF. De poëzie van 't leven. Wees welkom, Sinterklaas En ook gij Zwarte Pieterbaas Iets wat in Almkerk onbekend is. Gelukkig zij, aan wie de poëzie van het leven niet voorbijgaat. Doch ongelukkig zij, wien dit geluk niet beschoren is. Dat het laatste voorkomt, daarvan waren wij een dezer dagen getuige tijdens een zitting van het Haagsche Gerechtshof, alwaar een vader van 68 jaar met zijn 34-jarige dochter in hooger beroep terecht stonden van een vonnis van den Dordtschen po litierechter, waarbij zij waren veroor deeld tot f 20 sub. 10 dagen hechte nis wegens mishandeling van... En nu komt het probleem, dat van zeer ongewone kwaliteit is. Het is 5 December, 7 uur; gezel lig knapt het kolenvuur. In het ge zin van een rustige, eensgezinde fa milie te Almkerk heerscht de vredi ge stemming na een dag van druk ken, harden arbeid. Ergens in het dorp, in de schaduw van den avond, zitten twee landar beiders, die, geïnspireerd door den datum, zich tot peinzen hebben ge zet, bij wien zij dezen avond als de Sint en zijn knecht een bezoek kun nen brengen om een kleine vreugde te brengen in deze kommervolle rij den. Na eenig rijp beraad wordt be sloten de eigen familie deze onge twijfeld groote eer aan te doen en de daad bij het woord voegende, scharrelen zij mombakkesen van ei gen fabrikaat, eenige afgedankte rok ken van moeder de vrouw, een pa pieren steek, wat roet en schoen smeer en binnen korten tijd hebben de beide weldoeners zich herscha pen in den man uit Spanje en zijn trouwen lakei. Sinterklaas vindt, aangekomen bij het huis waar de visite zal worden gebracht, het waardiger dat men, al vorens binnen te treden, de klompen uittrekt, hetgeen geschiedt. Op kousevoeten trekken de Spaan- sche edelen het huis binnen om vreugde te scheppen, doch helaas ziet Piet het vloermatje niet dan te laat en voor dat hij het weet, glijdt de roetmop met eenig geraas over den grond. Zelfbeheersching is een der grootste trekken van den Mori- aanschen knaap, zoodat binnen eeni ge seconden het vloermattenslacht- offer weder overeind is en na eeni ge zacht uitgesproken, doch welge kozen scheldwoorden van den Sint te hebben geïncasseerd, doet het 2- tal zijn intrede. Het bezoek was blijkbaar een bui tengewoon groote verrassing voor de huisgenooten want de oude heer des huizes greep onmiddellijk de pook, waarmede hij St. Nicolaas te lijf ging. Aangezien de heeren uit Spanje ook menschen zijn en vooral waar het hier maar imitatie-Spanjaarden gold, namen zij, zoo snel hun costuums het hun veroorloofden, de beenen. De dochter des huizes vond het noo dig daarop hem den pook te ontruk ken en hiermede het trouwe kinder vriendenpaar achterna te zetten. Thans was het Piet, die met het kachelornament moest kennis maken. Het feit, dat zij beiden hun klompen moesten zoeken in de duisternis en bij het binnentreden twee deuren ach ter zich hadden gesloten, vererger de de situatie niet weinig. De toe stand werd voor de poëtisch aange legde mannen nog ernstiger, toen de meer dan kordate dochter, de klom pen ziende, deze greep en daarmede op het hoofd van Pieterbaas het „Zie de maan schijnt door de boomen," begon te roffelen. Piet brulde in on- vervalscht Almkerksch: „doe open, zij slaat me dood", en nadat het Sint eindelijk was gelukt de deur voor den aftocht te openen, konden bei den zich in veiligheid stellen. Volgens de verklaringen van Pietermanknecht heeft hij twee dagen lang gebloed. De beide verdachten, in casu va der en dochter, vonden de boven staande verklaringen absurd, aange zien zij twee gemaskerde mannen in de huiskamer hadden zien binnentre den en Sint-Nicolaas hun volkomen onbekend was. Indien beiden zich hadden voorgesteld als Buddha en zijn incarnatie, dan hadden de men schen waarschijnlijk even onwetend tegenover dit tweetal gestaan. Helaas kwam een zusje van Sin terklaas even roet in het eten gooien door te vertellen dat zij aanwezig was toen beide mannen binnenkwamen. Zij had toen hooren zeggen„daar heb je St. Nicolaas." Hieruit zou dus blijken dat het begrip St. Nico laas dus toch weer niet zoo onbe kend in de contreien van Almkerk is. Een getuige a décharge verklaarde, 1 dat zij de dochter des huizes had VAN voor het geheele Lani van Heusden en Altena Firma L- J. VEERMAN Boekhandel - Heusden Abonnementen wor den gaarne door ons aangenomen hooren gillen, dat er twee gemasker de kerels in huis waren en, zoo voeg de deze getuige er aan toe, Sinter klaas bestaat niet. „Sinterklaas bestaat overal", zei de president, waarna hij een kort college hield over de gedragingen van den Heilige en zijn schildknaap. Verder deelden de verdachten me de, dat iemand als Sinterklaas niet in Almkerk mocht komen", aangezien de gemeentelijke wetgever zulks zou hebben verboden. Alsof dus de goed heilig man iets ongerechtigs is, waar tegen B. en W. met kracht dienen op te komen. De advocaat-generaal vond het ge val betreurenswaardig en hetgeen de verdachten hadden aangevoerd, een flauw verweer. Hij concludeerde ten slotte tot be vestiging van het vonnis van den po litierechter. En hiermede eindigde de St, Ni- colaasavond in Almkerk. Helaas geen koek en lekkernij. Waar blijven de poëzie en fantasie op deez' wereld? AAN ONZE LEZERS Zoo juist verscheen het beste en volledigste, tot op heden geheel bij gewerkte en herziene brievenboek' en de meest betrouwbare gids voor het dagelijksch leven of volledige verzameling van oor spronkelijke modellen van brieven over alle mogelijke onderwerpen uit het dagelijksch leven, benevens re- questen, voorschriften bij geboorte en overlijden, huwelijk en echtschei ding, minder- en meerderjarigheid, ouderlijke macht, voogdij, kinderwet ten, erkenning en wettiging van kin deren, burgerlijke acten betreffende koop, huur, enz. en acten, die in den koophandel voorkomen, alsme de allerlei wettelijke voorschriften, waarvan de kennisneming voor een ieder van belang is, testamenten, vol machten, successie, registratie en zegel, wissels, de ongevallenwet 1921, de kieswet, de sociale verzekerings wetten, de arbeidswet 1919, de ar beidsovereenkomst, post, telegraaf en telefoon, belastingen, enz. Elfde, herziene en ge heel bijgewerkte uitgave AKVELD's GROOT BRIEVENBOEK is tevens een Raadgever inzake de wet en het recht in het dagelijksch leven Prijs slechts: ing. f 1,45, geG. fl,95 afgehaald aan ons Bureau Op verzoek ook toezending per post a f 1,70 ingenaaid, of f 2,20 gebonden CAPELLE. De postduivenvereeniging „De Luchtvaart," gevestigd in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart, hield j.l. Zondag met oude duiven een wedvlucht vanuit Quievrain met den volgenden uit slag: G. Treffers 1, 11, 29; A. Spie- rings 2; A. Klootwijk 3, 4; W. Man- demakers 5, 19, 23; J. Versteeg 6, 12; W. Versteeg 7, 26; J. v. Doornik 8, 24; P. Verhagen 9, 10, 31, 32 H. Dekkers 13, 15, 22, 36; A. Blom 14; M. de Jong 16, 27, 28 C. Ro- senbrand 17; A. Versteeg 18, 20, 34; E. Haverhals 21, 30, 33; L. de Haan, 25 en A. de orig 35. Aangetoonde duivenA. Spierings. A. Klootwijk, W. Mandemakers, J. Versteeg. Zondag p.s. wordt met oude dui ven een wedvlucht gehouden vanaf Pont St. Maxence, waarvoor de dui ven a.s. Vrijdagavond tusschen 7 en 8 uur ingekorfd worden. Op het 2en Pinksterdag te Oisterwijk gehouden concours voor zeer voordeelige prijzen, zoowel in Courante als betere soorten houden wij HEUPGORDELS. BUIKBANDEN. BUSTEHOUDERS. JARRETELLE-GORDELS. to. de Nederl. Bank Door aanschaffing van dezen ben ik in staat, alle voorkomende reizen door binnen en buitenland te maken. De Onderneming, AMe UITVERKOOP

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 7