Oil nummer Bestaat uit 2 Bladen De Grootmoeder. Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN. Merk eens op hoe FEUILLETON. No5438 Woensdag 30 Mei 1934 Binnenland. ter *- UND VAN Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.10, franco per post beschikt f 1.25. Bij onze Agenten lOcent per week. Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. AUTO IN HET MERWEDE- KANAAL. Vrouw en dochtertje verdronken. Zaterdagmiddag om vier uur is in de nabijheid van het station Nieu- wersluis, gemeente Loenen, een ern stig auto-ongeluk gebeurd, waarbij een 40-jarige vrouw en haar 5-jarig dochtertje om het leven zijn geko men. De heer H. Elderenbosch moest op een gegeven moment uitwijken voor een wielrijdster, om niet met haar in botsing te komenOp die plaats was over den weg een uithol ling, waardoor de heer E. de macht over zijn stuur verloor. Mede door de tamelijk snelle vaart vaart reed de auto het Merwedekanaal in. De heer Elderenbosch, die met zijn zoontje van 12 jaar voorin zat, wist zich te redden. Ook het jongetje kon hij nog uit den auto halen. Onmiddellijk schoot van alle kan ten hulp toe. Een voorbijvarend schip poogde (den auto aan de lier te haken, wat na eenigen tijd gelukte. Toen de auto boven water was gebracht en mevrouw E. en haar 5-jarig doch tertje er uit waren gehaald, bleken de levensgeesten reeds te zijn gewe ken. o VERZWEGEN VERMOGENS EN INKOMSTEN. Den Haag, Rijswijk en Voorburg halen bijna de 100 millioen. Een belastingopbrengst van ruim f 980.000. Het als gevolg van den Regeerings- maatregel over de laatste drie belas tingjaren nader aangegeven vermo gen in de inspectie Den Haag (om vattende de gemeenten 's-Gravenha- ge, Rijswijk en Voorburg") bedraagt niet minder dan 99.8 millioen gul den en het nader aangegeven inko men ruim 7.5 millioen gulden. De belastingopbrengst van deze beide sommen tezamen bedraagt ruim f980.000. In de geheele inspectie moesten 4736 posten worden onderzocht. Het hoogste vermogen, dat te wei nig was opgegeven, beliep een post van f440.000, het hoogste inkomen een van f 89.000, beide over een jaar. De betaling kan bij navordering geschieden in vijf termijnen. o VERLEGGING VAN DEN VLIJ- MENSjCHEN SPOORWEGOVER GANG TE 'S-HERTOGENBOSCPI. Ged. Staten van Noord-Brabant doen een voorstel tot verlegging van den Vlijmenschen spoorwegovergang te 's-Hertogenbosch. De toestand 67. Di'e lieve mevrouw, ging Pau line D'arasse voort heeft a les met geduld en de onderworpenheid eener heilige verdragen. Een afschuwelijk komplot was tegen haar en haar man gesmeed, en Paolo hielp de bandieten; het was om mevrouw Téraud in den vat te lokken, dan men haar man van haar afleidde, dat men hem tot spelen, tot d'en drank overhaalde, en het huis houden daardoor tot de vreeseüjkste armoede geraakte; en, toen men hem door de smokkelaars in de zee liet gooien, was het, om o rer Gabriellle te kunnen zegevieren. M'evrouw de Saulien zuchtte en zei- de, zich tot den markies wendende: Wat een vreeselijk drama! En bijna in snikk'en uitbarstende voegde zij er bij: O! mijn arm kind! mijn arm kind! Mijnheer de Prémorin nam op zijn beurt het woord en zeide: Dus, vrouw Darasse, ge denkt, dat Paolo te Parijs is? Ja, mijnbeer. Waarom veronderstelt ge dat? Ten eerste, omdat mijn man in zijn droom altijd zijn naam heeft uitgespro-1 voor het snelverkeer is door de her haalde en langdurige sluitingen van den spoorwegovergang pnhoudbaar geworden. De burgemeester van Den Bosch heeft, tot opheffing van dezen hinderpaal, erop aangedrongen den provincialen weg om te leggen en een hoog gelegen weg aan te leggen, die met viaducten de spoorbanen naar Waalwijk en Boxtel-Til burg overbrugt. De kosten daarvan werden geraamd op f 350.000. De hoofdingenieur van den Pro vincialen Waterstaat heeft echter te gen dit plan bezwaar om de hooge kosten en heeft voorts aesthetische bedenkingen. Daar hij echter erkent, dat gaande weg een onhoudbare toe stand voor het verkeer is ontstaan, heeft hii de zaak nader in studie genomen en als resultaat daarvan drie oplossingen overwogen, waarvan hii er een ter uitvoering voorstelt, welk plan door Ged. Staten is overgeno men. Het berust op een Zuid-Oost- waarts gerichte omlegging van den provincialen weg, aanvangende onge veer 300 M. westelijk van den be staand en spoorwegovergang', geleid onder de beide spoorlijnen van 's-Hertogenbosch naar Vlijmen en Vught en opgesloten tusschen water- keerende kaden en eindigende onge veer 70 M. zuidelijk van de Willems brug over de Dommel. De uitvoe ring van dit plan wordt geraamd op f 140,000. Het tramspoor van de Hollandsche Buurtspoorwegen, dat op den over weg drie spoorlijnen kruist, moet worden omgelegd over den parallel weg ten westen van het stationsem placement en via de draaibrug over de spoorweghaven worden geleid naar den doorgang onder den spoor weg aan den linkeroever van de Dieze om vervolgens op den Boschveldweg aanslui.ing te vinden aan het bestaan de tramwegemplacement. Aan deze omlegging van de tramlijn zijn ver schillende voordeelen verbonden en de daaraan verbonden kosten behoo- ren voor rekening te komen van de gemeente 's-Hertogenbosch. Ook de Spoorwegen behooren volgens den hoofdingenieur een flink geldelijk of fer over te hebben voor het kwijtra ken van den overweg, een geld-kos- tend en zorgen-scheppend obstakel voor het verkeer. De voorbereiding en uitvoering der werken behoort te geschieden door de provincie. De,grondwerken kunnen worden uitgevoerd in werkverschaf fing. De door Ged. Staten gevoerde on derhandelingen hebben ertoe geleid, dat de Nederl. Spoorwegen zich heb ben bereid verklaard eene bijdrage te verleenen van f7500, terwijl de gemeente Den Bosch van de ten laste der provincie komende kosten de helft voor hare rekening neemt. De gemeente Den Bosch heeft zich ver der o.a. verbonden hare medewer ken, en ten tweede, omdat Pierre brie- Ven ontving, die hij altijd weer haastig verscheurde, na ze gelezen te hebben. Ik ben zeker, dat die brieven van dien roover Paolo waren, en dat Pierre en hij elkaar ,nu en dan zagen. D'enkt gij misschien pok, dat uw man m'evrouw de Saulien, op aanraden van Paolo, een bezoek bracht? Ja, misschien, mijnheer; maar ik zou er niet op durven zweren. Welnu, -mevrouw de markiezin, zeid'e mijnheer de Prémorin en schuddie het hoofd1, wat heb ik u ge zegd? Goied'e vriend, jk luister met de grootste belangstelling naar vrouw Da- rass'e. Ongelukkigerwijze, mijnheer .en m'evrouw, heb ik niets meer te zeggen. Maar m'evrouw, mag ik u wat vra gen? Zij hield op, alsof zij' niet dorst doorgaan. Ga voort, ga voort! Ik zeg u nog eens, gij kunt zonder vrees spreken. Nu, m'evrouw, of gij Pierre Daras se sedert den 24 September heeft te ruggezien! Neen, antwoordde de markie zin hij is maar eens bij mij geweest. O! dan is mijn manf dood! riep d'e ongelukkige Pauline uit. Di'e woorden werden door een stilte gevolgd, en in dien tijd' zagen de mar kies en de markiezin elkaar aan. Vrouw Darasse, zeide mijnheer king te verleenen aan de totstandko ming van de omlegging der trambaan en de kosten voor haar rekening te nemen, welke omlegging zal worden uitgevoerd hetzij een jaar na het tot standkomen en ingebruiknemen der nieuwe Diezebrug (traverse Rijkswe genplan), hetzij drie jaren nadat het plan tot omlegging van den Vlijmen schen overweg zal zijn uitgevoerd. Ged. Staten vragen thans machti ging om tot uitvoering der werken over te gaan. N. R. Crt. o GEMEENTE-ONTVANGER GE SCHORST. Burgemeester en Wethouders der ge meente Coevorden hebben wegens ver moeden van fraude in de functie van gemeente-ontvanger geschorst tot 31 Mei de heer H. K.(, die op 12 Maart in functie is getreden als hoofd-amb- tenaar ter secretarie en voor dien tijd ontvanger was. B. en W. hebben den Gemeenteraad tegen Maandag a.s. bijeen geroepen. Een nauwkeurig onderzoek omtrent de beteekenis der fraude wordt ingesteld1. Volgens het aanvankelijk onderzoek gaat het hier niet om groote bedragen. o STEENEN OP DE RAILS. Motorwagen ontspoord. Vermoedelijk doordat jongens stee- nen op de rails hadden gelegd, is Zon dagmiddag tegen halfzes een motor wagen van de Gooische Tram juist op de plaats, waar de tramlijn Naar-* den binnengaat, ontspoord en tegen de Oude Utrechtsche Poort gereden. De wagen liep met zoo'n kracht tegen de poort aan, dat een groot stuk muur vernield werd en de wagen; als het ware het metselwerk binnendrong. Wonder boven wonder kwamen geen persoonlijke ongevallen voor, zoodat tengevolge van het baldadige en onna denkende optreden van de jeugd slechts materieele schade is veroorzaakt. De ontspoorde motorwagen maakte het onmogelijk voor de Gooische Tram om met de uit Amsterdam komende wagens -naar het Gooi door te rijden. Ter plaatse moesten de reizigers over stappen in een achter het obstakel; wachtende tram. Er werd evenwel on middellijk begonnen met het oprui- mingswerk 'waarmede men tegen half negen gereed was, zoodat van dat moment af het verkeer weer regelma tig kon verloopen. o KWAJONGENSBENDE GEAR RESTEERD. Aneta seint uit Semarang: De po litie arresteerde op 21 dezer een groep van ongeveer 15-jarige knapen, waar onder leerlingen van de ambachtschool en de Muïo. Zij waren de belhamels van een uitgebreide troep, welke se dert November 200 tot 300 ongemoti veerde en lafhartige mishandelingenop Inlanders pleegden, die rustig langs stillere wegen liepen. De laatste mishandeling van een ge pen siönneerde assistent-wedana was aanleiding, dat de politie kon overgaan tot arrestatie. KIND DOOR AUTO GEDOOD. Zaterdag is,te Leiden een tweejarig jongetje H. S. uit de Oegstgeesterlaan door een auto, bestuurd door den bo- terhandelaar A. O. uit Wassenaar, aan gereden. .De bestuurder had alle pb- gingen n'og gedaan om het ventje te ontwijken, maar slaagde daarin niet. In het Academisch Ziekenhuis, waar heen hij werd overgebracht, is de klei ne spoedig overleden. de Prémorin wij begrijpen u niet. Gij moet dan weten, mijnheer, den 24 September heeft mijn man mij om ongeveer twee uur des namiddags verlaten, en sedert dien'tijd heb ik hem niet teruggezien. O! zeide de markiezin bevende. Het was de arme vrouw onmogelijk langer haar tranen te bedwingen. Mijnbeer de Prémorin bleef heel kalm en zeide: Kom, kom, vrouw Darasse, wees niet zoo gauw bedroefd; tot nu toe zegt nog niets, dat uw man dood is. Hij is dood, mijnbeer, hij is dood. Zeg eens, heeft hij niet gespro ken van een reis, die hij wilde onder nemen? Nooit, mijnbeer! Buitendien had hij geen reis te doen. Noch gij, noch mevrouw de mar kiezin, noch (ik kunnen iets daarvan zeggen; een reis zou het verdwijnen van uw man verklaren. Hij beeft Parijs niet verlaten, mijn beer. Een reis, een lange reis! maar om te reizen heeft dien geld noodig. Welnu, den dag, waarop Pierre mij beeft verlaten, om nooit meer terug te komen, heb ik hem twee francs ge geven; dat was alles Wat ik had. Hoe ver kon hij gaan met twee francs. Niet ver. Mevrouw de markiezin, mijnheer, ik twijfel -er nu diet meer aan, mijn man is (dood! En iets Zegt mij, dat Paolio hem heeft vermoord, of laten vermoor- heerlijk IVOROL-tandpasta schuimt. Maar dit schuimen is juist ook zoo noodzakelijk, want dit schuim dringt reinigend door in alle ruimten tusschen tanden en kiezen, waar de borstel niet kan komen. IVOROL, De Nederlandsche Tandpasta. WAPENS IN BESLAG GENOMEN. Na een sensationeele achtervolging zijn Zaterdagmiddag op den Breda- scheweg bij Tilburg door de belasting ambtenaren twee auto's aangehouden, waarin zich een voorraad wapenen en munitie, 55 revolvers en 1375 patro nen, bevond; alles werd in beslag ge nomen. Onder de gearresteerden be vindt zich de beruchte wapensmok kelaar H. S. uit Musselkanaal, die eeni gen tijd geleden ook betrokken is ge weest bij een revolveraffaire te Assen. o OUD KANON OPGEGRAVEN. Bij het verrichten van graafwerk voor het bouwwerk van ee'n nieuw Rijn'and- gemaal, op een terrein in de nabijheid van het IJsselGouwe kanaal aan den Rotterdamschen Dijk, onder Gouda, werd fop ongeveer drie meter diepte een kanonnetje ontdekt. Het ding bleek bevestigd op een ijzeren plaat, heeft een totaal gewicht van o;ngeveer 40 K.G., terwijl de af metingen van hoogte en lengte ruim een halve meter zijn. Naar schatting moet het een paar eeuwen in den, grond hebben gfezeten, althans is het van een typte, dat een goede, twee honderd jaar geleden nog werd ge bruikt. Er worden pogingen aangewend de vondst beschikbaar te krijgen voor het Stedelijk Musteum. o DE CORRUPTIE BIJ HET ABAT TOIR TE ROTTERDAM. De Officier van Justitie bij de recht* bank te Rotterdam, Mr. E. D. H. Schut ter, heeft tegen elk der acht verdachten in de zaak van de corruptie bij het RoriE- terdamscbe slachthuis een gevangenis»* straf geëischt van zes maanden, met aftrek van preventieve hechtenis. VADER MISHANDELT ZIJN ZOON. De arbeider D. te Drouwenermond heeft bij een huiselijken twist zijn 25-jarigen zoon zoodanig met een mes verwond, dat deze in erstigen toe stand naar het ziekenhuis te Gronin gen moest worden vervoerd. De dader is door de politie in arrest en ter beschikking der justi tie gesteld. SLACHTOFFER VAN ONBEWAAK- TEN OVERWEG. Moeder voor de oogen van haar gezin gedood. Zaterdag is een 43-jarige Duitschö vrouw het slachtoffer geworden van den onbewaakteni overweg nabij Vrie- zenveen-Wierden. De vrouw, de 43r* jarige Duitsche Q. H., echtgenoote vapï den landbouwer J. H. Roolfs uit UefseiE (Duitschland) was met haar twee kin deren en haar man per fiets op weg naar Goor om aan familie daar een be zoek te brengen. Bij den overweg waar schuwde haar man, dat zij niet meec konden passeeren, daar uit de richting^ Almelo een trein naderde. De vrouw* hoorde de waarschuwing niet en reed door met het noodlottig gevolg, dat zij door den trein werd gegrepen. Zwaar verminkt en reeds overleden! werd zij ondier den trein uitgehaald, Het lijk Werd naar het station gebracht, vanwaar het naar Duitschland zal wor den vervoerd. 5 o ONZE EERSTE NIEUWE MAAT* JESHARING. i Aan de koningin aangeboden. Zaterdag werd aan de Koningin de eerste nieuwe Hollandsche maatjesha ring aangeboden door de firma Jan Don en Oo. t'e Vlaardingen. De aanbieding vond plaats door de» bijkans 86-jarigen haring-expert, den heer A. v. d. Berg. MACHINIST VERONGELUKT. i In de steenfabriek van de firma Oomen te Drost onder Oosterhout is een ongeluk gebeurd. De 54-jarige ma chinist A. van Bijnen uit Oosterhout werd tijdens zijn werkzaamheden dooi; d e'n! Dit maal was mijnh'eer de Prémorin, ofschoon hij altijd meester over zich zelf "Was, erg on^laan en hernam na een 'korte stilte: Kom, vrouw Darasse, met welk doel zou Paolo uw man vermoord heb ben? Pierre .stond; hem in den weg, hij 'heeft zich van hem ontslagen, ik kan dat rad'en. Zeg, dat begrijp ik 'niet goed Gij begrijpt het ,niet, mijnheer; maar ik begrijp ,het nu heel goed. Ik heb u reeds gezegd; dat Paolo een boef, een struikroover is en die weet, [Waair de kleindochter van me vrouw de markiezin is; hij wil zijn geheim heel duur verkoopen en er heel alleen voordeel van hebben. De markies maakte een beweging m'et het hoofd, alsof hij wilde zeggen: Die vrouw heeft ook de waar heid geraden. De weduwe Darasse snikte overluid. Hebt gij uw vermoedens aan de politie meegedeeld? vroeg mijnheer de Ptrémorin. Ik kan Paolo niet beschuldigen zonder bewijzen te hebben, ant woordde zij ik kan alleen de verdwij ning van mijn man 'aangeven. U moet maar wachten, vrouw Darasse! H'elaas! De markies en de markiezin spraken haa'r troostwoorden toe, en langzamer- hielden haar tranen op. I Toen verzocht mevrouw de Saulient de weduwe, haar adres op te gevorr, dat zij in een agenda opschreef. Daarna stond zij op, opende een lade en nam er een handvol geld uit, dat, na veel moeite, door de arme I vrouw werd aangenomen. Nfeem het, n,eem het maar, zeide zij gij hebt nu, meeir dan ooit, hulp noodig. Ik zal u ni'et vergetert, gij moet nu voor armoede gespaard blijVen; aan het eind,e van elke maand zult gij van de markiezin d'e Saulient honderd francs ontvangen. De ongelukkige begon weer te schreien en hield niet op met dankbe tuigingen. I 's Morgens en 's avonds mevrouw*, zal ,ik den goeden God! "bidden, dalj hij ii uw kleindochter teruggeve. To'en Pauline was heengegaan, zst* gen mijnheer de Prémorin en mevrouwt d'e Saulien elkander aan. W'elnu, waarde vriend, zeide m'evrouw de Saulien waarom zegt ge niets? Ik denk na over alles, wat de ai^ me vrouw heeft gezegd'. 1 Denkt gij, dat haar man vermoord is geworden? k Ja, en wat meer is, evenals zif, Vermoed ik, daar den Italiaan Paolo. Dus is di'e toch een waar el lendeling. Gij kunt Zeggen, een misdadige^. u i (Wordt vervolgd). J voor het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 1