Voetbalsport. Plaatselijk nieuws. een as gegrepen en rondgeslingerd. De ongelukkige werd zwaar verminkt en moet op slag gedood zijn. Hij is naar het St. Jozefsgesticht te Oos terhout overgebracht. De heer Van Bijnen, die reeds meer dan 40 jaar bij de firma Oomen in dienst was, was niet gehuwd. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL ïTE NAARDEN. Een doode, een zwaar en eenige lichtgewonden. Zondagmiddag tegen half drie wil den twee motorrijders op den rijks weg te Naarden elkaar passeeren, juist op het oogenblik, dat van de tegenge stelde richting een auto uit Bussum naderde. De beide motorrijwielen raak ten elkaar even aan, hetgeen tot ge volg had, dat een van die beide mo tors over den kop sloeg. De bestuur der van dit rijwiel werd door de ruit geslingerd van db auto uit Bussum, «net het gevolg, dat hij op slag werd gedood. De autobestuurder, de heer De Groot uit Amsterdam, bekwam geen letsel, echter bekwam de naast hém zittende heer Hannema uit Am sterdam een armfractuur. De tweede motorrijder had ook een buiteling gemaakt en bleef met een hersenschudding op den weg liggen. In zorgwekkenden toestand is hij naar de Majeila-stichting te Bussum ver voerd. Zijn naam en woonplaats zijn nog niet bjekend. De om het leven gekomen motorrijder is de 36-jarige H. Koppenol uit Bovenkerk (Z.-H.) Zijn broer, die op de duo zat, kwam in een sloot terecht, doch werd niet gewond. De duo-passagier van de an dere motor, de heer Waaien uit Uit hoorn werd! slechts licht gewond. Eenige motorrijders, die in de file re den, botsten tengevolge van de op stopping, die door het ongeval was ontstaan, tegen elkaar. Hierbij werden eenige personen llicht gewond. De auto van den h'eer de Groot had slechts met een vaart v. 75 K.M. gereden, terwijl volgens ooggetuigen, de beide motorrijders hun tempo had den opgevoerd tot 100 K.M. SPRANG. Zaterdagmiddag speelde S.D.O. tegen N.E O. een vriendschappelijke!! wedstrijd, welke eindigde met 32 voor S.D.O, NIEUWENDIJK. Zaterdag speelde Blauw-Wit alhier een vriendschappelijke wedstryd tegen Storm vogels II van Woudrichem, welke eindigde met 20 voor Stormvogels. -o— BOTSING TUSSCHEN MOTOR EN AUTO. Twee zwaargewonden. Op den hoek van de Corn. Schuijt- straat en de Lairessestr. te Amster dam had Zondagochtend een. verkeers ongeluk plaats, waarbij een motorrij der en zlj'n duopassagier, 2 Amster- damsche jongelui van ongeveer 25 jaar, tamelijk ernstig w'erden gewond. De motorrijder reedt met vrij snelle vaart in de Lairessestraat. De auto kwam uit de Corn. Schuijtstraat. Bij de bot sing die volgde vloog de motorrijder door de voorruit van de auto. Door den schok werd de duopassagier van den motor geslingerd. De automobi list bleef ongedeerd. Beide gewonden werden naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. De motor is zeer ernstig beschadigd, terwijl ook de auto schade opliep. BOERDERIJ AFGEBRAND. Zaterdagmorgen om 10 uur brak- brand uit in de kapitale boerderij van Gebr. Jongejan aan den Naterschedijk onder Rockanje. Aangewakkerd door den feilen wind stond de groote schuur weldra in lichterlaaie en toen de brand weer verscheen, kon deze niets meer doen, dan 'het woorthuis nat houden. Eén kalf benevens erfkele landbouw machines werden een prooi der vlam men. ''s Middags om v*.jf uur arriveerde het parket uit "Rotterdam en stelde een onderzoek na»ar de oorzaak ;in» waaromtrent men tot op heden in het dulste rtast. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De Zondag te Milaan gespeelden voet balwedstrijd tusschen NederlandZwitser land, eindigde met een nederlaag voor Nederland met 32. HEUSDEN. Zondag speelde Juliana I hare 2e wed stryd voor den B.V.B. wissel beker tegen Capelle II. Juliana, dat met invallers ver scheen, kon het tegen Capelle, die integen deel zeer sterk waren opgekomen, niet bolwerken en verloor na een spannenden •wedstryd met 1 0. Hiermede is dus Juliana voor de volgende ronde uitgeschakeld. VEEN. Donderdag 24 Mei speelde "Achilles II haar 2e nederlaag wedstrijd tegen G V.V. I Gameren. Uitslag 24 ten voordeele van G.V.V. ANDEL. Sparta I speelde Zaterdag tegen Achilles I uit Veen. Uitslag 32 voor Sparta. Sparta-Junioren tegen S.V.W.-Junioren te Werkendam 22. Bloemisterij -saneering en registratie der bedrijven. In verband met het onlangs verschenen persbericht verzoekt de Districts-commissie voor Noord-Brabant den belanghebbenden ten spoedigste een beschrijvingsformulier voor de registratie der bedrijven bij het gemeentebestuur aan te vragen. Niet al leen de bloemisten zijn verplicht de for mulieren in te vullen, doch ook zy, die planten oi bloemen kweeken en deze in levenden of afgesneden toestand verkoopen. Eigenaren van gemengde bedrijven zyn bijgevolg van de verplichting der registratie niet uitgesloten ook niet voor de kleinst beteelde oppervlakten. HEUSDEN. GEVONDEN VOORWERPEN. 1. Een portierkruk van een auto. Inlichtingen bij H. Faro, Breeds'raat B No. 76 te Heusden. 2. Een sleuteltje van een hangslot. Te bevragen aan de Marechaussee kazerne alhier. Op Zaterdag .2 Juni a.s., des avonds plm. io uur zal Harry Poll wederom een vertelling uit eigen werk voor den K.R.O. uitspreken, n.l. „De Vaas met roode Rozen," een verhaal naar het leven. Bij de j.l. gehouden examens voor automobiel techniek, slaagde on ze stadgenoot, A. J. Boelen Jr. De processie n,a;ar Bridle ter eere van de H.H. Martelaren van Gor- kom vertrekt v,an hier per salonboot 12 Juni om 4 uur des morgens. Men hoopt 's avonds cirqa 10 uur weer te rug te zijn. Bij gelegenheid van den jaarlijk- schen schoonmaak van het carillon zijn de tegenwoordige aria's vervangen. Op het heel uur staat het alombekende: We gaan naar Rome; op het half uur: Naar huis, van Dr. L. J. Sicking. ANDEL. De veehouder Ant. Verwijs, al hier vond dezer dagen een zijner beste melkkoeien dood in het weiland. Het dier was vermoedelijk aan de z.g.n. kopziekte bezweken. De heer L. Geudeke, klerk ten kantore van Notaris v. Willigen al hier, is in gelijke betrekking benoemd op een der notariskantoren te Den Bosch. De muziekver. Andels Fan farecorps" alhier, zal Zaterdagavond een concert geven op de tent in de Achterstraat, onder leiding van den heer B. Roza uit Wijk. Door G. v. Andel, machinist alhier, werden de eerste aardappelen van den kouden grond gerooid. Ze waren mooi van stuk. AALST. De heer W. J. Lindhout, rijks veldwachter alhier, behaalde vorige week het diploma E. H. B. O. ORAKEL'. Gevonden èen lichte regenjas. Te rug te bekomen ter gemeente-secreta rie te Brakel. Tot onderwijzeres aan de O. L. School alhier is benoemd S. K. Jan sen te 's-Gravenhage. Jubileum van de Fanf. O.B.K. op 18, 19 en 21 Mei 1934. De Feestgids gaf ons direct den in druk van een prima voorbereiding. Wij troffen er in aan een artikel van den heer H. J. J. Weststrate be handelende de geschiedenis van Bra kel. Waar de inwoners van een ge meente in doorsnee bitter weinig van de historie van hun eigen plaats af weten, hopen wij dat dit voorbeeld navolging moge vinden. Vrijdagavond marcheerde de jari ge fanfare onder het spelen van op gewekte marschliederen naar het feesttterrein. Te acht uur betrad de heer H. J. J. Westrate, voorz. van het Uitvoerend Comité, het podium en sprak de openingsrede uit:Vrien den, leden van O. B. K. Wij staan aan den vooravond van Uw feest. Toen gij aan ons: De heeren Duizer, De Veer, v. d. Linden en mij, hoe wel buiten Uw Vereeniging staande, de medewerking verzocht voor de or ganisatie van Uw Concours, waren wij daartoe terstond bereid. Wij zijn door drongen van het féit, dat gij in ons dorp de spil zijt, waarom de gehee- le Kunstontwikkeling der inwoners draait. Gij vervult in Brakel een be langrijke rol, Gij werkt veredelend op het gemoed, Gij geeft gelegenheid tot beschaafde ontspanning. Eerbied dwing Uwe prestatie af om ondanks ons allen welbekende moeilijkheden, toch de allerhoogste trap te bereiken in slechts 1 5 jaar. Gij hebt een schitterend feest ver diend, slechts de bekrompene van geest kan in Uw gerechtigde vreugde iets heidens zien; immers.gij zijt in staat een kunstwerk volmaakt uit te voeren, dan zijt gij ook beter instaat eerbied en begrip te toonen voor het Alle rvol maaks te O.B.K. en bezoekers, wij zijn be schuldigd geen feest te kunnen vie ren zonder zonde te begaan. Ik doe een dringend beroep op U allen. Vier feest, vier uitbundig feest, maar gepast en beschaafd. Op U rust de taak, onze beschuldigers te doen blozen van schaamte en hun te lee- ren, zich geen rechten aan te mati gen, welke menschen niet toekomen. Ik heb gezegd. Daarna volgde een zeer geslaagd concert van O.B.K. en de gem. zang ver. „Aurora". Het applaus na elk nummer leverde wel het bewijs, dat O.B.K. in de superieure afd. thuis hoort. Zaterdagmiddag had een afzonder lijke commissie een paardensportfeest georganiseerd. No. 1 van het pro gramma: Ringrijden voor heeren tel de 18 deelnemers, ie prijs H. v. d. Linden f 10; 2e C. Klop f5; 3e C. Vervoorn f2,50. No. 2: Optreden van de rijvereen. „De Bommelerwaard." Na een gezamelijke opmarsch volg den dressuurproeven voor beginners en meer gevorderden. De prijswin naars ontvingen van den voorzitter met een toepasselijk woordje hun prijzen. Een stoelendans vormde een aardig slot. No. 3Hindernisrijden voor heeren met 10 deelnemers gaf nog al eens aanleiding tot lachsal vo's. D. v. Wijgerden in 1 m. en 36 sec., A. de Jong in 1 m. en 39 sec., D. v. d. Water en W. v. d. Heuvel beiden in 1 m. en 50 sec., na twee maal herkampen gewonnen door D. v. d. Water. Prijzen als boven. Het laatste nummer: Ringrijden voor pa ren in tilbury had 7 deelnemers, ie prijs G. Smits; 2e J. v. Leeuwen en 3e W. Engelhart. Direct hierna volgde een keurig verzorgd concert, aangeboden door de mondacc.ver. „Concordia" uit Zaltbommel. Een primeur voor Bra kel, dus geen wonder, dat een groote menigte aandachtig luisterde. Het avondconcert van de fanfare „Nooit Gedacht" uit Nieuwaal vormde een waardig slot. Maandag werkte liet weer niet me de, het stormde finaal. Gelukkig bleef het droog. Door een waarlijk Ameri- kaansche reclamecampagne kwamen er zooveel bezoekers, dat zelfs menig concours bij zomerweer er jaloersch op kan zijn. Te ongeveer half twaalf gaf de voorzitter van het Uitvoerend Comité het woord aan den WelEd. heer S. v. Dalen, voorz. van het Eere comité ter opening van het Con cours. Deze memoreerde de geschie denis O.B.K. feliciteerde namens de geheele burgerij en bracht aan allen, die tot het welslagen van het Con cours hadden medegewerkt den dank over van de inwoners. De eerewijn werd aangeboden, de algemeene leider, de heer LI. J. J. Weststrate stelde een dronk in op het welslagen van het concours en droeg daarna de wedstrijdleiding over aan de jury. Deze jury bestond uit de heeren O. de Nobel, A. L. Maas en W. v. Erpt, allen welbekend. De resultaten vermeldden wij reeds. Na afloop gaf het kinderkoor „Jong Neerland" uit Herwijnen nog eenige nummertjes ten beste, o. a. de Kleppermarsch van v. Hamel. Dit nummer viel buitengewoon in den smaak. Het sluitingsconcert van de fanfa re „St. Caecilia" uit Ammerzoden vormde een koninklijk slot van de feestdagen. Het Uitvoerend Comité verwierf de lof der jury voor de voorbeeldige re geling. De collecte op het feestterrein ten bate van het Groene Kruis en de werkl.ver. „Onderling Belang" bracht ongeveer f 70 op. O.B.K. kan terug zien op een uit stekend geslaagd feest. CAPELLE. Bij het dezer dagen gehouden examen behaalde onze dorpsgenoot, de heer G. v. d. Werken, het diplo ma „Algemeene Ontwikkeling", om vattende de vakken Lager Onderwijs en .Staatsinrichting. De postduivenver. „De Lucht vaart", alhier, hield j.l. Zondag een wedvlucht vanuit Pont St. Maxence, waarbij de eerste duif geconstateerd werd om 11.32.29 en de laatste prijs winnende duif om 11.55.20 en waar van, de uitslag als volgt luidt: J. v. Doornik 1, 21, 27, 38; W. Mandemakers 2, 20, 39: H. Dekkers 3, 22, 31, 36; Adr. Klootwijk 9, 16, 25; E. Haverhals 5, 15, 32, 33; M. de Jong 6, 8; A. Blom 7, 19; P. Verhagen 10, 13 W. Versteeg 11, 28; C. Verhagen 12; A. de Jong 14, 29; J. Versteeg 17, 18, 34; P. Nieuwen- huizen 22; F. Raaijmakers 24; A. Spierings 26, 42; W. Meter 30; C. Rosenbrand 35, 37; P. Bakkeren 40 en J. de Jong 41. Aangetoonde dui ven: H. Dekkers, E. Haverhals, M. de Jong, Adr. Klootwijk en J. Ver steeg. Zondag a.s. zal een wedvlucht worden gehouden vanaf Dourdan. EETHEN. GEVONDEN VOORWERPEN. Een pakje met inhoud Inlichtin gen by den Gemeente-Veldwachter Van der Pol alhier. De secretaris van de kleinhan delaar svereen. „Altena" brengt ter kennis aan de leden en verdere be langhebbenden, dat de aanvraagformu lieren tot het verkrijgen van erken ning als groenten- en fruithandelaars vanaf heden bij elk plaatselijk be stuurslid weder voorradig zijn. GAMEREN. Vanwege de coöp. „De Een dracht" alhier, werd de verbouwing van woon- en winkelhuis aanbesteed. Ingeschreven werd door T. v. Willigen, Gameren, f 54,94. Wed. J. G. v. Willigen, Gameren, f54,97. H. v. Eek, Gameren, f 56,86. A. v. Kuijl, Bruchem, f 57,48. J. v. Eek, Gameren, f 58,45. de Bel, Bruchem, f 59,99- G. Oomen, - Kerkwijk, f61,98. Begrooting f 53,00. Aan T. v. Willigen zijnde de laag ste inschrijver, is het werk gegund. IIERPT. Op a.s. Donderdag, Sacraments dag, z,al wederom als vorige jaren, de plechtige H. Sacramentsprocessie gehouden worden buiten de kerk. Op het kerkhof is wederom een rustaltaar gebouwd. Verschillende vcreenigingen nemen aan deze processie deel. NEDERHEMERT. Alhier is een voetbalvereeni- ging opgericht onder den naam van „De Trekvogels." Als plaatselijk zaakvoerder der Nederlandsche Varkenscentrale voor deze gemeente is aangesteld de heer P. de Koning te Well. NIEUWENDIJK. De Pinkstercollecte in de Ge- refKerk alhier heeft opgebracht de som van f415,25. RAAMSDONKSVEER. Zondag deelde Ds7 Guittart mede, dat door iemand van buiten de gemeente 2 giften van f 50 ont vangen te hebben voor de Diaconie. De collecte voor de Samen werkende Zendingsver. bracht f99,74 op. Een mooi bedrag; nog te meer daar met Paschen ongeveer 50 gld. voor dezelfde Zendingver. werd ont vangen. Dhr. Adr. v. D. kwam al spe lenderwijze op het voetbalveld te val len en brak daarbij een been, zoodat hij moest opgenomen worden in het R.K. Ziekenhuis. RAAMSDONK. De familie J. B. Broeders-P^u- wels, in de Korte Broekstraat alhier,, ontving Maandag bericht, dat hun zoon Petrus Co melis, oud 18 jaar, varende op het schip „Wijkdienst 13" bij het waterscheppen onder Lobith in de Rijn ove rboord is geslagen en verdronken. Met een roeiboot is nog getracht hem te reden, hetgeen echter niet gelukte. Het lijk is nog niet gevonden. SLEEUWIJK. Op Zaterdag 9 Juni a.s. zal de fanfare „Wilhelmina," alhier, haar eerste zomerconcert geven. Wii herinneren er het Sleeu- wijksch publiek aan, dat op Donder dag, Vrijdag en Zaterdag a.s. de aan gekondigde bazar zal worden gehou den. Wii verwachten, gezien de voorbereiding, dat de bazar die ge houden zal worden ten bate van een in deze zomer te houden oranjefeest een succes zal worden. SPRANG. De Pinkstercollecte ten bate der buitenlandsche zending heeft bij de Ger. Kerk alhier c.a. f 50 opge bracht. J.l. Donderdagavond werd de broodbakker W. W. alhier, toen hij met zijn auto op den weg Breda-Til- burg reed door een hem achterop rij dende auto van de fa. Mulder-Sars uit Waalwijk aangereden. De inzit tenden van de auto van den heer W. kwamen allen met den schrik vrij. Minder gelukkig was een inzittend heer in laatstgenoemde auto. Deze bekwam een gebroken enkel en moest naar het ziekenhuis te Tilburg wor- den overgebracht. De chauffeur hep eenige schaafwonden op. Beide auto's zijn totaal vernield. VEEN. De in de Ned. Herv. Kerk ge houden collecte voor de noodlijdende Geref. gemeenten in Bohemen en Moravië heeft f 16 opgebracht. Gevonden: Een rij wiel be las - tingmerk 19331934. Terug te be komen bij den gem.-veldwachter. De alhier gehouden straatcol- collecte (verkoop Emmabloempjes) heeft opgebracht de som van f 24,82. De opbrengst is bestemd voor de ver eeniging „Het Groene Kruis". WIJK EN AALBURG. Op Woensdag 30 Mei 1934» des n.m. 7 uur (Z.T.) is een open bare vergadering van de commissie van 'ingezeten bedoeld in art. 158 der gemeentewet belegd. Zaterdag j.l. had de te water- lating van een z.g.n. Pampusjacht, ,,'t Vraagteeken" plaats. Eigenaars en bouwers zijn de gebr. G. v. Alphen alhier. Aanvraag formulieren voor 't verkrijgen eener vischakte voor het nieuwe dienstjaar zijn thans ten ge meentehuize verkrijgbaar. WAALWIJK. Zaterdag is het 1 1/2-jarig zoontje van den schoenmaker J. Bergmans in een kuip met water ge vallen. Toen de moeder het ongeluk bemerkte, waren de levensgeesten reeds jgeweken. WERKENDAM. J.l. Zondagavond had tijdens de godsdienstoefening in de Ned. Herv. Kerk een treurig voorval plaats. Terwijl de diaken de heer H. Verheij bezig was met collecteeren, viel hij plotseling neer. Hij werd naar de con sistorie gedragen, waar de ijlings ont boden geneesheer den dood moest constateeren. Begrijpelijker wijze ging de gods dienstoefening niet door en eindigde de predikant haar met het uitspre ken van den zegen. In verband met de genomen crisis maatregelen betreffende de Groenten- en Fruitcentrale, werd Vrij dagavond j.l. ten huize van den lieer de Waal een vergadering gehouden, om te komen tot wederoprichting van de plaatselijke vereen, genaamd „Ver eeniging van Aardappelen-, Groen ten en Fruithandelaren te Werken dam." Ongeveer alle handelaren te dezer plaatse in deze branche, tra den als lid toe. In totaal telt deze vereen, nu 23 leden. Als voorzitter werd gekozen dhr. Abr. Wijnja, secretaris dhr. KI. de Vries en penningmeester dhr. J. v. Drunen. De Kon. goedkeuring was reeds verleend aan de oude vereen., zoo dat deze thans, na wederoprich ting, doorloopt. De slagersknecht van den heer C. S. had 't ongeluk zich ernstig aan clen rechterpols te verwonden. Het mag een geluk heeten dat de slag ader niet is geraakt. Ook de tim merman J. B. had bij het uitvoeren zijner werkzaamheden met een cir kelzaag, een ongeluk. Op een gege ven moment sneed deze door twee vingers der linkerhand. Beide perso nen moesten zich onder geneeskundi ge behandeling stellen. Gekozen als voorzitter der Chr. Zangvereen. „Hallelujah" de heer P. Baggerman. WOUDRICHEM. Het meerendeel der visschers uit deze gemeente vischte in de af- geloopen week met een 40-tal schui ten op de Bergsche Maas op finten. De vangsten waren over het algemeen goed te noemen, terwijl de prijs ook nog al redelijk blijft. Aan de visch- markt alhier werd 5 tot 8 ct. per stuk besteed. De Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. alhier, heeft besloten ook dit jaar geen hoofdelijken omslag te hef fen, doch de benoodigde gelden bij een trachten te brengen door middel van vrijwillige bijdragen, waartoe de inschrijvingsbiljetten zijn bezorgd. Ten bate van het Kerkorgel- fonds zullen dezen zomer in de Ned. Herv. Kerk alhier, een viertal orgel bespelingen worden gehouden. De heeren A. W. Havelaar, W. G. v. d. Heetcamp en J. Kentie Bzn. hebben hiervoor hunne belangelooze mede werking toegezegd. Het eerste orgel concert zal worden gehouden, heden Woensdag door den heer W. G. van den Heetcamp. De toegang is vrij. Voor het fonds zal worden gecollecteerd. Donderdag j.l. werd alhier on der veel blijken van belangstelling ter

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2