P EEN ZONNIGE JURK Inderdaad is het modelletje (718) hier boven afgebeeld, een zonnige jurk! Deze jeugdig-kleedende japon is gemaakt van azuurblauwe organdi, welke stof men de zen zomer bijzonder veel zal zien dragen en welke stof ook gemakkelijk is te ver- werkena De eigenlijke garneering bestaat uit de groote poefende mouwen en kraag. Zooals u op het plaatje kunt zien, is de lijn van deze japon recht. Zelfs de rok wordt gewoon recht geknipt en krijgt eerst zijn ruimte, wanneer men een zestal wijd-klokkende banen inzet. Men ziet: een v. T OVER VRIENDSCHAP EN LIEFDE j II ET WEERGEVEN VAN ONZE „HOBBIES". uokrok is het niet, maar de rok krijgt een klokkend model door de ingezette banen, die dan, wanneer deze ruim genoeg ge knipt worden, zoo aardig wijduit vallen. Als men den hals goed bekijkt, dan ziet men zelfs twee op elkaar liggende kragen, die, doordat zij eveneens in het rond wor den geknipt, een klokkend model verkrij gen. De mouw kan bestaan uit een klein, maar dan ook heel klein, kort, recht mouwtje, waaraan het klokkend gedeelte wordt gezet, dat ongeveer tien c.m. breed mag zijn. Om het middel wordt een siré- lint gedragen, in de hoofdkleur van de japonstof en uw zomerjapon is „af". Een ieuk model, dat gerust door iedere dame, die het voorrecht geniet slank te zijn, kan Werden gedragen. EEN TENNISJASJE f Een nïet onbelangrijk onderdeel van ae kieeding van het sportieve meisje is het tennis jasje, dat toch maar elk jaar op hieuw weer in de mode komt, zij het dan elk jaar opnieuw eenigszins in gewijzigden vorm. Het model van het jasje, hetwelk u hierbij ziet afgebeeld (719) kan het best worden gemaakt van een wit of licht blauwe wollen stof. Het is een vrij een- voudig model en toch sportief. Voorpan den zijn hetzelfde, terwijl het achterpand gewoon recht geknipt wordt. Revers be zit het jasje niet, wel een kraag, die een voudig aan de voorpanden worden ge naaid, waardoor omkrullen wordt verme den. De mouwen zijn recht en hebben tus- schen elleboog en pols een tweetal opleg sels, welke, in de kleur der stof van het 'jasje, schuin worden geknipt, maar» er irecht op genaaid. Twee groote zakken i staan hierbij sportief, terwijl het jasje sluit met een of twee knoopen, bijgestaan oor een flinke breede ceintuur. ADVOCAATVLEKKEN Advocaatvlekken kunnen uit kleeren worden verwijderd door koud water, voor al helder water, dus geen zeep gebruikenl Een van veel menschenkennis, maar ook van veel pessimisme getuigende mono- graphie over „Vriendschap en Liefde" heeft de Parijsche schrijver Max Daireux vervaardigd, in den vorm van zinspreuken en paradoxen, die op een geestige wijze levenswijsheid bevatten. Hieraan ontlee- nen wij het volgende: Wij zijn zoo met ons zelf ingenomen, dat wij geloven, een vriend bijzonder veel lof toe te zwaaien, als wij zeggen: „Hij is onze, Alter Ego, ons tweede ik!" Men kan onvoorwaardelijk op zijn vrien den lekenen, als men graag mooie woor den hoort. Vele vriendschappen berusten op ge- meenschappelijken afkeer of op gemeen schappelijke vriendschappen, slechts wei nigen op een gemeenschappelijke liefde voor één vrouw, en dan nog alleen als deze liefde voor beide ongelukkig is. Dat komt, doordat de haat gedeeld kan wor den zonder jaloezie te wekken, in de lief de verdraagt men evenwel geen deeling. Velen vrienden zijn niet zooveel waard als één vriend. Eén vriend betee- kent een groote rijkdom, vele vrienden beteekenen groote uitgaven Eén vriend een dienst te bewijzen is soms aangenaam, is ook noodig, maar altijd gevaarlijk. Weinig vriendschappen houden die krachtproef uit. Niets is pijnlijker, dan een vriend te hebben, die veel vrienden heeft. Vriendschap is een luxe, maar een luxe voor de armen. Heeft men zich tot iets op gewerkt, dan heeft men geen vrienden meer. Het is niet bepaald noodig, dat men een vriend alles verteld, het is genoeg, dat men zich bewust is, dat men hem alles kan vertellen. HOE GENEES IK VAN MIJN DOMHEID? Er heeft eens iemand het voorstel ge daan, dat men, om het publiek meer aan te lokken tot het bijwonen van klassieke tooneelstukken, de namen van die stukken moest veranderen. Het voorstel heeft geen toepassing ge vonden. Daarvoor hadden wij te veel eer voor het werk der klassieken. In Amerika denkt men er evenwel anders over; daar is men niet zoo pretusch. Als een boek, dat op de markt komt, niet genoeg afzetgebied vindt, probeert men het met een anderen titel. De bekende Amerikaansche uitgever Holderman verklapt iets van die vakge heimen. Als in Amerika een boek niet minstens 10.000 liefhebbers vindt, is er iets niet mee in orde. Dan wordt het zoo als de vakterm luidt: „ter behandeling naar het ziekenhuis gebracht". Er wordt iets in geschrapt, hier en daar iets in veranderd, maar eerst ontvangt het boek een nieuwen titel! Dat is de hoofd zaak. Holderman geeft eenige interessante voorbeelden. Toen de gedichten van Os car Wilde aanvankelijk onder den eenvou- digen titel van „Gedichten" verschenen, vonden zij geen afnemers. Dat werd da delijk anders, toen ze onder den titel „Het Huis eener minnares en andere gedichten" op de markt kwamen. „De Mémoires van Madame de Pompadour" hadden aanvan kelijk ook geen succes, men wist in Ame rika blijkbaar niet genoeg van de minna res van Lodewijk XV. Nadat ze echter als „Memoires eener Fransche Koningsmai- tresse" op de markt waren verschenen, vonden ze een reuzen afzet! Als volkomen genezen kon de roman, „De Vrouw met het Gouden Haar" van Gautier uit het „ziekenhuis" worden ont slagen. Het boek waarvan aanvankelijk 5000 exemplaren waren verkocht, bereik te een oplage van 50.000, toen het onder den sensationeelen titel „Het verlangen naar een blonde geliefde" uitkwam.... Het grootste succes heeft het werk gehad, dat eerst eenvoudig „praktische levens- gids" heette. De titel is naar men moet toegeven zoo niets zeggend als het maar kan. Geen mensch kocht het! Toen kwam het in het .ziekenhuis". Nu heette het, „Hoe genees ik van mijn domheid?" De titel was een beetje gewaagd, maar men had een juisten greep gedaan. Tegenwoor dig willen per jaar 200.000 Amerikanen weten, hoe zij het best van hun domheid kunnen genezenDe geheele geschiede nis doet ons denken aan zeker iemand, in Duitschland woonachtig. Deze man had een partij kookboeken ingeslagen en wist er niet af te komen. Eindelijk kwam hij op het idee en plaatst de volgende adver tentie: „Wat ieder meisje voor het huwe lijk moet weten!"Het boek, onmisbaar voor verloofden en jonggehuwden; prijs zooveel. In discrete verpakking, franco thuis na ontvangst van postwissel. Geheim houding verzekerd.... Binnen enkele we ken was de slimme uitgever van zijn kookboeken af.... i i Behalve de groote lijnen van de mode, welke wij volgen in onze mantels, japon nen en hoeden, zijn er nog zooveel ver schillende kleine dingen, waarbij onze persoonlijke smaak tot uiting komt, in onze persoonlijke „hobbies". En wie heeft tegenwoordig nu niet 'n „hobbie"? Kijkt u maar eens om u heen of u iemand ontdek ken kan, die niet het een en ander heeft, waaraan hij of zij de „groote voorkeur" geeft; het mag dan iets prozaisch zijn als: lekker eten en drinken, maar ook op sportgebied vinden wij zoo van allerlei. Op het oogenblik is het mode onze „hob bies" figuurlijk te doen uitkomen op onze kleeding. Als sportmotieven kunnen wij ze als opstiksels aanbrengen op blouses, pullovers en jasjes. De figuren mogen niet te groot zijn, maar gemiddeld een af meting hebben van 28 c.M. Onze teeke- ning laat u een drietal dezer motiefjes zien, die uitgevoerd in een frissche tegen gestelde kleur als opstiksels heel aardig staan, vooral bij jonge meisjes. Wilt u er werk aan besteden, dan kunt u uw „hob bies" borduren, maar denk er aan, wasch- en kleurecht materiaal te gebruiken! JAPON VOOR GEZETTE FIGUREN No. 720 is een japon voor gezette figu ren en inderdaad een geslaagd model! Voor deze japon neme men een soepele stof, liefst zijde in twee kleuren samen gesteld. Men diene er echter wel zorg voor te dragen, dat de strepen, wanneer men tenminste een streepstofje kiest, vooral niet te groot mogen zijn. Dit zou het figuur teveel tot uiting doen komen, hetgeen toch niet te bedoeling zal zijn. Men neme b.v. een loodgrijze met licht grijze stof, welke kleuren voor dames op meer gevorderden leeftijd, heel geliefd en ook smaakvol zijn. De japon bezit een schuingeknipt lijfje, een mooi aansluitend heupstuk en een tweetal niet ruim klokkende banen aan de zijkanten. De mouw is tot aan den elle boog gepoft, ook weer niet te overdreven, en verder tot aan den pols recht. Bij den pols wordt ze afgewerkt met een schuin biesje. Een sierlijk hangende strik onder aan het ingezette befje maakt de geheele garneering uit. KRINGEN EN PLEKKEN OP TAFELS. Kringen en vlekken, welke op gladde tafels zijn ontstaan door warme schotels, worden met spiritus en raapolie bestreken en onmiddellijk daarna met een wollen lap nageboend. Zijn zij de eerste maal de krin gen nog niet geheel verdenen, dan herhaalt men de bewerking HET LUCHTEN VAN KLEEDING- STUKKEN Het is een der eerste en dringendste vereischten, tot behoud der gezondheid, en kel droge, goed geluchte kleeren te dragen. Door zeer veel jongelui en kinderen wordt dit evenwel niet nagekomen. De door transpireeren of regen nat geworden klee ren, vooral ondergoed, worden des avonds op elkaar gelegd en den volgenden morgen nat of klam weer aangetrokken, en, wat vooral in het koude en natte seizoen een onbehaaglijk gevoel verwekt. Bij velen wordt het luchten van natte kleeren, wat het doelmatigst in een kamer, overloop of keuken gespannen geschiedt aan touwen, alleen nagelaten, omdat het met 't schoon heidsgevoel in strijd is. Alsof de gezond heid niet veel meer waard is dan alle aesthetica ter wereld LUXE BRUILOFTEN IN ENGELAND. Engeland staat in het buitenland bekend als het land, dat zich de meeste moeite geeft tot het slagen van grootsche par tijen en bruiloften in de society-wereld. Te Londen werd onlangs een huwelijk geslo ten in de voorname wereld en de uitgaven, welke men zich veroorloofde op dien éénen dag bedroegen rond 5000 pond ster ling! In onze oogen is dat een aardig ver mogen om het jonge paar een onbezorgaen ouden dag te verzekeren! Het huwelijk, hetwelk daarvóór werd gesloten en dat duizenden nieuwsgiedirgen naar het rijk opgesierde stadhuis trok, overtrof het laatste. Dit society-huwelijk werd in den herfst gesloten en honderden personen waren tot de feestviering uitge- noodigd. Als men alleen maar eens be denkt, dat de ouders der gelukkige jonge menschen alle genoodigden, dus ettelijke honderden, geheel kosteloos met een auto plus chauffeur kwamen afhalen, terwijl de feestgangers des nachts ook weer met den wagen werden thuisgebracht, dan moeten de uitgaven van dit „feestje" wel op twee maal zooveel hebben beloopen! Daarbij komt nog, dat het den laatsten tijd in En geland mo is een heel regiment bruids jonkers als „sleepdragers" achter zich te hebben. Een twaalftal is geen ongewöon ver schijnsel. Al deze kle. e kereltjes worden mooi uitgedost in z'--le en satijn en ze maken den indruk of zij allen zco juist van den kapper kwamen. De kerken, waarin dergelijke „kostbare" huwelijken worden gesloten, gelijken op dien bruilofdag dan ook al meer op een feestzaal dan een kerk. Geen moeite is te veel en geen kosten zijn te groot en het gebeurde zelfs, dat de ouders van het jonge bruidspaar een eigen knapen- en mannenkoor voor hun rekening nemen. De doorgang der kerk, welks deu ren tegen den morgen op den bruHöEstdag wijd open gaan, wordt reeds vroeg in den morgen versperd door een massa nieuws gierige menschen, die graag iets zouden willen opvangen van die schoonheid en pracht en van het jonge paar, dat stralend uit de door rijkgekleede chauffeurs be diende auto stapt en op de kerk toetreedt. Meermalen gebeurt het zelfs, dat een aan tal politie-agenten met hun armen een ket ting moeten vormen om het aandringend en voortstuwend publiek tegen te houden. Zijn alle familieleden, kennissen en genoo digden in de kerk, dan worden de deu ren gesloten en de meeste buitenstaanders hebben er weer uren wachtens voor over om het bruidspaar in al zijn pracht en praal weer op het kerkplein te zien verschij nen TEGEN NEUSBLOEDEN. Wanneer iemand een bloedende r. :ua heeft, moet hij, terwijl hij den mond ge sloten houdt, door den neus ademen, ver volgens met den vinger den nous dichthou den en door den nu weer geopenden mond uitademen. De door de neus ingeademde lucht brengt het bloed in den neus aan het stollen. De tot 28 gr. R. verhitte lucht in de longen zou het stollen direct weer doen ophouden, als zij niet door den mond werd verwijderd. Het middel moet goed zijn, men kan het in ieder geval probeeren, wamt schadelijk is het integendeel. HOE GEELGEWORDEN LINNEN WIT TE MAKEN Geel geworden linnen kan weer helder wit gemaakt worden door het een korten tijd in karnemelk te leggen; grof linnen kan men er langer in laten liggen dan fijn linnen. Nadat het er is uitgehaald, wascht men de stukken in lauw zeepwater en spoelt ze in koud water goed na. Is het linnen na de eerste behandeling nog niet geheel wit, dan wordt de bewerking her haald. KINDERKLEEDING ïToewel de mooie zomerdagen nog nïet zijn aangebroken, willen we toch reeds spreken over de kinder-zomerjurkjes. Onze teekening laat u twee jurkjes zien met daarbij behoorende hoedjes. Het eerste is van heel dunne wollen mousseline, met 'n balletje, het jasje afgewerkt met een zwart bandfluweeltje, dat in een strikje met lange einden uitloopt. Voor- en ach terpandje worden aan het schouderstuk vastgemaakt en gerimpeld. Een hoedje rr t neergeslagen rand hoort hierbij. ret tweede jurkje is van gebloemde len mousseline. Dit jurkje heeft 'n h.:oge pas, waaraan het rokje wordt ge- v.rnpeld, terwijl hier overheen een stukje kant wordt aangezet. Het jurkje heeft pof mouwtjes. Het hoedje is een mutsmodel van dezelfde stof gemaakt als het jurkjji en sluityonder den kin met een strik*

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 7