Plaatselijk Üieuws. Marktberichten. V eilingberichten. andere vereenigingen ook kunnen betalen. Juliana heeft alles van te voren geweten, en is door zijn borg, goed voor de huur. Hij acht het evenwel beter eerst eens met de an dere vereenigingen over deze kwestie te onderhandelen. De raad gaat hier mede accoord, zoodat het adres wordt aangehouden. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der veordening op den keurings dienst van vee en vleesch. De Voorzitter licht toe, dat de destructor binnenkort in gebruik zal worden gesteld, de afval bij de sla gers en de kadavers dan opgehaald zullen worden. In verband daarmede is het noodig art. 9 van de vleesch- keuringsverordening te wijzigen. Met algem. stemmen wordt deze wijziging aangebracht. De Voorzitter deelt mede, dat in de verordening staat aangegeven, dat deze kadavers en afval moeten wor den verzameld. B. en W. hebben daartoe van de Godshuizen 'n schuur- je gehuurd aan den Zuidersingel voor f 50 per jaar, waarvoor de goedkeu ring van den raad wordt gevraagd. Met algem. stemmen wordt deze goedkeuring verleend. Brief van Ged. St. betreffende het besluit tot aankoop van een inschrij ving op het Grootboek der Nationale Schuld met voorstel van B. en W. De Voorzitter licht toe, dat Ged. St. aanvankelijk verlangden dat deze f 500 weder belegd zouden worden, doch er thans genoegen mede nemen er vervroegd mede af te lossen. De raad hecht ook hieraan zijn goedkeuring. Brief van F. Janssens te 's-Bosch om de staanplaats voor een suiker- kraam op de kermis in de jaren Ï935 tot en met 1937 aan hem on derhands te verhuren, met voorstel van B. en W. De Voorzitter deelt mede, dat de heer Janssen voor zijn staanplaats f 40 biedt voor 3 achtereenvolgende jaren, mits hij het alleenrecht krijgt. Tot heden betaalde hij f 20 per jaar. De heer Stap voelt er niet veel voor, als er 2 kramen komen ont vangt de gemeente ook f 40 en de kermis toont meer, hii wordt toch al geregeld minder. De Voorzitter antwoordt, dat men deze f 40 vast heeft, anders moet men het riskeeren. De heer Stap vraagt of een an der, dan niet een leegstaand huis zal huren, zooals dat met de oliebollen thans ook gebeurt. De Voorzitter antwoordt dat daar toch niets tegen te doen is. De Ka mer v. Koophandel heeft de kwestie van de z.g. vliegende winkels al her haalde malen onder de oogen gezien, zonder er een oplossing voor te kun nen vinden. Met algem. stemmen wordt het aanbod van den heer Janssen geac cepteerd. Plan van Ged. St. tot opheffing van de gemeente Eethen en tot in deeling van hare dorpen Heesbeen en Doeveren bij de gemeente Fleus- den en het overig deel bij Wijk c.a. De Secretaris leest den bekenden brief van Ged. St. voor. De Voorzitter zegt dat de com missie gisteravond heeft vergaderd, en zich eenparig voor vereeniging heeft uitgesproken. In verband met de annexatie-plannen heeft Z.Exc. Mi nister de Wilde, hedenmiddag een bezoek aan deze gemeente gebracht en heeft spr. Z.Exc. rondgeleid en op de hoogte gesteld van de situatie. Spr. gelooft dat de voorgestelde an nexatie van de dorpen Doeveren en Heesbeen in het belang van de ge meente Heusden is, als ook de ge meenten Herpt en Oudheusden bij deze gemeente gevoegd worden. Met algem. stemmen spreekt de raad zich voor de voorgestelde ver eeniging uit. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der gemeente-begrooting 1933 en 1934 en der begrooting van het vleeschkeuringsbedrijf over 1934. Worden gewijzigd conform het voorstel van B. en W. De Voorzitter deelt in verband met deze wijziging mede, dat de gemeen te een bedrag van f675 aan gewe- tensgeld heeft ontvangen, en dat door opheffing van de gezondheids commissie een bedrag van f 343,44 onder de gemeenten, die van deze commissie deel uitmaakten, verdeeld moet worden. Het kohier voor de hondenbelas ting wordt vastgesteld op een bedrag van f400. Voorstel van B. en W. om de con trole over de boeken en kas van den gemeenteontvanger, tevens Adm. van het Vleeschkeuringsbedrijf op te dra gen aan het Verificatiebureau der ver eeniging van Ned. Gemeenten. De Voorzitter zegt, dat deze con trole tegenwoordig haast overal wordt gedaan door het Verificatiebureau en ook de Godshuizen van plan ziin, de boekhouding in het vervolg door dit bureau te doen controleeren. De kosten voor de gemeente bedragen f 150.per jaar. Met algemeene stemmen gaat de raad ook met dit voorstel accoord. Voorstel van B. en W. tot wij ziging der jaarwedde van den ge meen te veld wachter De Voorzitter zegt, dat van den minister een schrijven is ontvangen, waarin deze aandringt de salarissen der ambtenaren aan te passen aan de loonen in het particuliere bedrijf. In verband met dezen brief stellen B. en W. voor het salaris van den ge meenteveldwachter met f 50 te ver lagen. De heer Meijer vraagt of B. en W. daarvoor ook een reden kunnen opgeven. De Voorzitter zegt, dat voor B. en W. het schrijven van de minister geldt. Hii meent, dat B. en W. het erg schikkelijk afmaken. De heer Meenhorst vraagt hoeveel het salaris van den veldwachter be draagt, waarop, de Voorzitter ant woordt van f 1400 met f 100 voor vrij wonen en f 100 voor vrije kleeding, welk laatste bedrag hij evenwel niet ontvangt. De heer Meijer acht dit salaris niet te veel, want er gaan nog kor tingen af, en men behoeft hier toch ook niet direct aan het verlangen van den minister te voldoen. De Voorzitter meent, dat men toch een schrijven van den minister niet kan saboteer en, zooals de heer Meijer dat wil doen. De heer Meijer zegt, dat niet is aangetoond, dat het salaris werkelijk te hoog is. De Voorzitter antwoordt, dat deze loonen op het oogenblik ver uitste- 'ken boven de loonen die hier in het particuliere bedrijf worden betaald. De heer Meenhorst zou dit punt verder in besloten vergadering willen afhandelen, waartoe wordt besloten. Tegen dit voorstel verklaarden zich de heeren Meijer en Schmiehausen, die van oordeel waren, dat deze kwes tie goed in een openbare vergadering afgehandeld kon worden. Rondvraag De heer Meijer is ter oore geko men, dat de vorige week een spuit is gebruikt aan het voetbalterrein. De Voorzitter is daarvan niets be kend. Wethouder Verhoeven zegt, dat hij vergunning heeft gegeven de kleine handspuit daar even te gebruiken. De heer Meijer kan niet goedvin den, dat het drogen der slangen op rekening der gemeente gebeurt. De Voorzitter verklaart het daar mede eens te zijn. De heer Stap vraagt hoe het met het terrein aan het Wilhelminaplein staat, idat door de Kok is aangevraagd om te bouwen en' hoe staat het met het Burchtplein. De Voorzitter antwoordt dat van Ged. St. nog steeds geen antwoord is ontvangen. Ook de rentmeester van het Kroondomein laat maar wachten. Deze laatste had beloofd zijn taxatie te zullen inzenden, doch deze blijft maar uit en spr. kan noch Ged. St. noch den rentmeester dwin gen. De heer Meenhorst dringt aan op afrastering der vuilnisbelt. De Voorzitter zegt dat dit vroeger al eens is gebeurd, maar dat er niets van terecht komt. In verband met de plannen om de vuilnisbelt verder naar achteren te brengen en daarmede ook het woonwagenkamp, zou hij eerst deze plannen willen afwachten. De heer Stap zegt dat de raad in dertijd besloten heeft aan het Wil helminaplein een stuk grond beschik baar te stellen aan de jeugd om te spelen. Des Zondags ziet men daar menschen van 40 en 50 jaar bezig met spelen om centen, kan daar geen einde aan gemaakt worden De Voorzitter zal de politie hierop wijzen. De heer Meenhorst vraagt of er geen bouwaanvrage is binnengeko men van den heer Rooijakkers. De Voorzitter ^itwoordt toestem mend, maar de gemeente heeft niet de beschikking over dezen grond, het is eigendom van het Kroondo mein. Op voorstel van den heer Verhoe ven wordt besloten den rentmeester van het Kroondomein te berichten, dat de raad er geen bezwaar tegen heeft, dat het aangevraagde terrein aan het Burchtplein aan den heer Rooijakkers in erfpacht wordt afge staan. Zou het Burchtplein later ei gendom van de gemeente worden, dan kan de heer Rooijakkers dit nóg koopen. De openbare vergadering wordt hierop gesloten en gaat de raad over in geheime zitting. Laatste verantwoording van de Bazar te Genderen, te houden op 7, 8 en 9 Juni. J. Treffers, Hillegersberg, een paar schilderijtjes. Mej. De long, Lekkerkerk, een paar schoentjes. Mej. Kleinloog, kinderjurkje en een paar sokjes. N. N., theebus. P. C. de Graag, Heusden, eiken hout bloemtafeltje. N. N., pronkstuk. N. N., ganglamp, 6 kop en schotel, 12 aschbakjes. Gijsje Thur, kindersokjes, bloemvaas. N. N., kinderovergooiertje. J. Oerlemans, 3 pakjes sigaretten. Mej. v. d. Kolkv. Wijk, fruitschaal met inhoud. Nellie van Gammeren, kleedje. N. N., drijfschaal en doos met zeep N. N., voetenkussen. Firma Looman, Breda, scheerappai aat, bloempotjes, tafel kleed. N. N., koektrommel, 2 hyacint- vazen, karaf, drijfschaal en snuisterijen. N. N., 2 schilderijen. N. N., handbe schermers, stel pedalen. HEUSDEN. Onder zeer groote belangstelling herdacht den HoogEerw. Heer N. J. A. Wouters, Deken van het Dekenaat Heusden en pastoor der St. Catharina- kerk alhier, zijn gouden priesterfeest. Woensdagavond werden de feestelijk heden reeds geopend! met plechtig klok gelui. 1 Donderdagmorgen gaven de pa rochianen door het uitsteken der vlag bewijs van medeleven met dit gouden feest, terwijl van 9.45 tot 10 uur de klokken weder werden geluid, onder welk klokgelui de jubilaris met zijn familie aan de pastorie werd afgehaald door bruidjes en het feestcomité. Om 10 uur had een plechtige Hoog mis plaats, waarbij, het R.K. zangkoor de Missa Jeanne d'Arc van Hub Cuy- pers zong en Z.Eerw. Heer Ign. Fran ken, pastoor te Huisseling een feestrede uitsprak. Behalve pastoor Franken werd bij deze mis assistentie verleend door den Z.E. Heer J. C. Wouters, Rector te 's Bosch, Weleerw. Heer P. H. Maas, kapelaan te Heusden en den Eervv. Heer P. Klijn, Student in de Philosophic te Haar en. De HoogEerw. Jubilaris verleende met bijzondere volmacht, verkregen door Zijne Hoogwaardige Excellen tie Mgr. A. F. Diepen den Pauselij ken zegen met volle aflaat. Van 1 tot 2 uur vond een receptie plaats in het patronaatsgebouw en werden een schat van cadeaux aan geboden. De Ed.Achtb. Heer H. J. v. Egge- len deed dit namens de parochianen, de heer F. S. M. Schreuder namens de R.K. vereenigingen. Deze geschen ken waren na de receptie in de kerk te bezichtigen. Om half zes werd een plechtig Lof gehouden en vond de inzegening van het Triomfkruis plaats, geschonken door de parochianen en werd door den jubilaris een slotwoord gespro ken. Om negen uur bracht de fanfare der H. Familie een serenade wat zeer veel volk op de 'been bracht. De straat was vanaf de pastorie tot aan de kerk met eerebogen, palmen, planten en vlaggen feestelijk versierd, terwijl ook het inwendige der kerk, door de aangebrachte versiering en schat van planten en bloemen een schitterenden aanblik bood. Maandag 11 Juni wordt den jubila-. ris in het patronaatsgebouw een kin- derhulde gebracht. ANDEL. De muziekvereen. „Andels; Fan farecorps alhier gaf ter gelegenheid van de behaalde le prijs op het con cours te Rotterdam, Zaterdag j.l. op de tent alhier een openlucht concert. Er was buitengewoon veel belangstel ling voor dit concert van binnen en buiten de gemeente. De muzieknum mers werden onder leiding van den directeur, den heer B. Roza uit Wijk, zeer verdienstelijk uitgevoerd en oogs ten veel 'lof. Het was een wel geslaag de avond. De bloempjesverkoop slaag de eveneens uitstekend. De Chr. Lagere landbouwschool mag zich in toenemenden bloei verheu gen. De eerste klasse telt 28 leerlin gen, terwijl in de 4 klassen samen 83 leerlingen zijn ondergebracht. Wel een teeken, dat deze school in een be hoefte voorziet. De Ver. van Jonge Boeren en Tuinders hield een openbare vergade ring in de school alhier. "De vergade ring werd geopend door den heer v. der Beek op gebruikelijke wijze. De heer W. Bronkhorst, hoofd der lagere landbouwschool alhier, hield een in leiding over: „Hoe zie ik de vrouw". In een mooie en duidelijke rede zette spr. zijn onderwerp uiteen en schil derde hij „De ideale vrouw". Het was een mooie lezing. Na ^afloop droeg M. Schouten ver dienstelijk voor „Eduard de Vierde voor Calais". De avond mag, welgeslaagd heeten. HERPT. De heer Fr. v. d. Broek alhier slaagde dezer dagen voor zijn akte L.O. De heer v. d. Broek genoot zijn opleiding op de R. K Kweekschool te 's Bosch. Op Donderdag 7 Juni had in café Verhoeven een lezing plaats door mej. Ariëns over het oprichten eener Boerinnen- bond. Aanwezig waren ook de ZeerEerw. heeren pastoors Timmermans en Meijs, resp. uit Herpt en Hedikheizen, en het bestuur van de afd. Herpt van den N C.B. Mej. Ariëns zette een en ander uiteen over den boerinnenbond, waarna zich 45 leden opgaven. In het bestuur werden gekozen Mevr. van Herpt, Maria Luyben en Hendr. de Wilt, resp. als voorzitster, secretaresse en penningmeesteresse. We hopen dat deze Boerinnenbond iü groei en bloei mag toenemen. KAATSHEUVEL. Aanbesteding van drie woonhui zen voor rekening Van den WelEd. heer A. v'an BoxtelAussems Kaats heuvel, pnder architectuur van den heer JH. J. v. d. Heuvel alhier. R. vde Grauw, Waspik, massa f6968. L. Luxemburg, Kaatsheuvel,' metsel- post f4293, massa f7495. Gebr. v. d. Hoven, timmerpost 13050. Gebr. Brekelmans, Kaatsheuvel, mas sa ,f 7190. S. J. Pipping, Kaatsheuvel, f 3500. A. Kleingeld, Kaatsheuvel, f8855. A. M. Vermeeren, Loon op Zand, f 7750. C. Mutsaers, Loon op Zand, met- selpost, ,f 3500. Ff. Kramer, Waalwijk, metselp. f4125. G. Timmermans, Sprang, massa f7247. J. W. Nieuwenhuijzen,! Sprang, tim merpost f3270, massa' f7868. H. Blom en Zn., Aalst, massa f 7564. Gegund in perceelen aan C. Mutsaers Loon op Zand en Gebr. v. d. Hoven, Kaatsheuvel. WERKENDAM. Voor den dienstplicht lichting 1935, zijn in onze gemeente totaal 7 personen goedgekeurd. Deze week stonden alhier als werkloos ingeschreven 132 personen. Het driejarig zoontje van den heer L. Slingers' viel spelenderwijs in de binnenhaven, juist toen 'thoog wa ter was. De heer A. de Keijzer mocht het genoegen hebben tien kleine te redden; hij zelf moest hiervoor te wa ter springen. Op de j.l. gehouden vergadering der Aardappelen-, Groenten- en Fruit- vereen. te Werkendam, werd besloten plm. 30 vergunningen aan te vragen voor hare leden, als erkend handelaar in groenten, enz., Zondagmorgen zal in de Ned. Herv. Kerk alhier, bevestigd worden door Ds. Meeter, thans te Watergraafs meer, de Weleerw. Heer Ds. R. J. D. Beerekamp van Heelsum en Doorn- werth, terwijl de nieuwe predikant zijn intrede hoopt te houden, des nam. 2.30 uur (Z.T.) Door de Postduivenvereeniging „Stormvogels" wordt a.s. Zaterdag deel- 1 genomen aan de groote Nationale Con cours-wedvlucht vanuit Creil (Fr.), 335 K.M. Door deze vereen, werd een wed vlucht gehouden vanuit Noyon (Fr.) 283.660 K.M. Uitslag volgt: Bergeijk 1, 7, 28; De Jong en Buik 2, 16, 17; de Ruiter 3, 4, 19, 26 en 31; PI. Groeneveld 5, 12; W. de Roon en J Mik 6, 21, 23; W. v. Kooij 8; D. Vogel j en Bakker 9, 10, 13, 27; A. Bras 11; J. A. Visser en W. v. Berschum 14; B. Groeneveld 15; T. de Klerk 18, 22; v. 't Verlaat 20; Vos-Koman 24, 25; Deenik 29; D. Vink 30. Door de Coöp.- Boerenleenbank alhier, werd Maandagavond; j.l. in de Nutszaal een druk bezochte algemee ne ledenvergadering gehouden, onder waarnemend presidentschap van den heer H. Groeneveld. Uit het verslag van het 31e boekjaar merkten we op, dat het aantal leden in 1933 met 5 was verminderd, 1 bij gekomen en stond op 258. Een nettp winst gemaakt van f7633.52i/2. Rente vergoeding bedroeg van spaargelden 31/* pCt. Gem. voorschotten 41/2 pCt. re'nte plus x/4 pCt. provisie. Voor schotten in loopende rekeningen, ren te C. 3x/4 pCt., D. 4x/2 pCt. plus l 1/4 pCt. provisie. Vastgesteld werd door het bestuur en aangenomen, dooir de gemaakte winst 't Reservefonds te verhoogen tot f 98812.12i/2. De boeken en bescheiden werden nagezien en geteekend, door de Centr. Bank op 6 Dec. j.l. 't Aftredende bestuurslid, de heer C. .H. Hakkers en 't lid van de Raad van Toezicht, de heer W. G. de Waard, werden bij acclamatie herkozen. Na rondvraag en sluiting werd een gratis verloting gehouden onder de leden, van een' 40-tal mooie nuttige prijzen. WASPIK. Voor den vleeschkeurings- dienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 10 runderen, 33 varkens en 0 kalveren. Door de harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" zal worden deel genomen aan het op a.s. Zondag te houden federatief concours te Loon op Zand. De harmonie zal uitkomen in de tweede afdeeling. De WelEd.Zeergel. heer R. F. Mijffels, die de vorige week met goed gevolg te Amsterdam het arts examen aflegde, heeft zich thans in deze gemeente gevestigd. WELL. Woensdag 13 Juni a.s., hoopt in de Ned. Herv. Kerk, des namid dags 3 uur op te treden, Ds. A. A. van Stipriaan Luiscuis van Vleuten, ter ge legenheid van een huwelijksinzegening. 's HERTOGENBOSCH, 6 Juni. Op de markt van heden waren aange roerd 1883 stuks, 832 stuks hoornvee, 858 biggen, 27 zeugen, 418 schapen of lammeren en 48 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f150 tot 1230 per stuk Kalfvaarzen 130 200 Magere Ossen ön Aft en Koeien 80 40 Vette Ossen en) le kw. 2730 p. pond Koeien 2e 21 27 Pinken van f 70.tot f120.p. st. Zeugen 45.60. Biggen 8.— 12.— Schapen 6.10. Lammeren 9 Aanvoer van heden van alle soorten vee zeer kort. De handel in vet vee flauw, toch prijshoudend. Kalfkoeien en vaarzen kalme handel, en lagere prijzen. Magere ossen en koeien voor de weide zeer stil, prijzen niet hooger. Pinken door kleine aanvoer prijshoudend. Biggenhandel iets vlugger dan vorige week, prijzen onver anderd. Dragende varkens met vlugge handel en hooger prijzen. Schapen en lammeren ongeveer als vorige week. Kal veren nauwelijks prijshoudend. De aan voer van slachtkoeien was zeer kort, toch prijzen niet hooger. 3e kwaliteit slacht koeien ongeveer als vorige week. Afloop der markt gewoon. 's HERTOGENBOSCH, 5 Juni. Boter. Aanvoer 22.200 K.G. Hoogste prijs f 1.44. Laagste f 1.36. Middel f 1.42. ZALTBOMMEL, 5 Juni. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 82 biggen, prijs van f7— f13. 72000 eieren, prijs per stuk 2y3 k 3 cent740 K.G. boter, prijs l/2 K.G. roomboter f0.87ys, boerenboter f 0.87y2 ZALTBOMMEL. Op de Dinsdag gehouden veiling werd besteed voor Koude grond aardbeien 918 ct. p. p. Aanvoer 130000 pond.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 10