Bij Examens Bekendmaking. Plaatselijk Nieuws. Juicht, stapten de Koningin en de iPrinses in de gereedstaande auto's, waarna met kalmen gang door YVol- •vega werd gereden. Vervolgens werd een bezoek ge bracht aan de boerderij van den heer Van der Meulen in de ontginning te Oldelamer. De boer, die van hethoo- jge bezoek niet op de hoogte was, was zelf met zijn personeel in het land aan het hooien, doch onder ge leide van de boerin werd de boerde rij en het bedrijf bezichtigd. Hiema werd de ontginning, welke voor de boerderij ligt, in oogenschouw geno men en zoowel de Koningin als de IPrinses betuigden Haar ingenomen heid met het nuttige werk, dat hier wordt verricht. Ongeveer drie kwartier werd hier ter plaatse vertoefd. Vervolgens werd naar Heerenveen 'gereden. De tocht ging van Oranje woud, Brongerga, voorbij de villa's tvan den heer Piruma Oosting en mevr. de Gravin v. Limburg Stirum. De bewoners hadden zich bij het hek opgesteld. Om ruim 10 uur werd Heerenveen bereikt en hier stonden de wegen zwart van de menschen, die op zoo'n spontane wijze hulde brachten aan de hooge gasten, dat de Koningin niet kon nalaten haar ingenomenheid hier over tegen de Burgemeester Valkena ,te betuigen. In het geheele Friesche Haagje waren de vlaggen uitgestoken en op twee plaatsen werden bloemen laangeboden. Even later dan denvast- gestelden tijd, arriveerde men aan het station, zoodat de trein van 10.20 (uur, waarmede het Hooge Gezelschap naar Leeuwarden zou vertrekken, teeds was vertrokken. Te 10.35 uur zijn de Koningin en Sde Prinses met een extra trein ver trokken, luide toegejuicht door het publiek, dat reeds op het perron en tot de spoorbaan was doorgedrongen. o i DE GREENWICH-TI ]D WORDT WETTELIJK IN ONS LAND INGEVOERD. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot invoering van den middelbaren tijd van Greenwich als de wettelijke tijd in Nederland. Ter toelichting merkt de minister v. 'Binnenl. Zaken o.a. op, dat de re- Igeering meent, dat het gewenscht is, niet het minst met het oog op de behoeften van het luchtvaartverkeer en draadlooze uitzendingen en het nationaal wetenschappelijk waarne- mingsverkeer, dat Nederland, gelijk andere landen reeds deden, zijn ei gen nationale tijdregeling prijsgeeft en den wereldtijd aanvaardt, volgens Ide indeeling van het aardoppervlak in 24 stroken en 15 lengtegraden, waarin de tijd telkens 1 uur verschilt. Daarnevens vestigt de minister er te vens de aandacht op,'dat de zooge naamde tijdscommissie in haar in '24 uitgebracht rapport een regeling als thans voorgesteld, heeft voorgedra gen, mede met het oog op het on dervangen van de meest ernstige practische bezwaren van den zomer tijd. o TRAGISCH ONGEVAL. De werkman v. d. Putten werk zaam op de Budelsche zinkfabrieken, kreeg per ongeluk een partij kokende zink in zijn gelaat met het gevolg, dat hij zware brandwonden bekwam. Hoogstwaarschijnlijk zal de ongeluk kige, die vader is van een groot ge zin, beide oogen moeten missen. Een der oogen is totaal uitgebrand. o JONGEN VERDRONKEN. Een zevenjarige jongen is op de Groentenmarkt bij de Nassaukade te 'Amsterdam te water geraakt en ver dronken. - o— INBRAAK EN DIEFSTAL. Onbekenden hebben zich toegang Verschaft door opschuiving van een raam, tot het Bevolkingsbureau der gemeente Tilburg. Twee laden wer den geforceerd, waarin de inbrekers •niets van hun gading vonden. Met ;een valschen sleutel werd de brand kast geopend. Daar uit werden 600 "gulden, ontvreemd. De politie heeft de zaak in onderzoek. De hoofdbesteller van de posterij en te Roermond kwam tot de ont dekking, dat in zijn afwezigheid uit een der laden van zijn bureau een bedrag van ongeveer f 400 aan papie ren geld was ontvreemd. De recher che werd van het geval in kennis gesteld, doch de nasporingen hebben "tot nu toe geen resultaat opgeleverd. VERKEERSONGEVALLEN. Twee dooden. Zondagmorgen omstreeks half 12 Is op den Heerenweg, nabij de Oprin- senlaan te Heemstede een ernstig on geluk gebeurd. Uit de richting Den Haag naderde omstreeks dien tijd een motorrijder, de 38-jarige H. J. Bats, wonende te Laren (bij Lochem). Op de duo zat de 22-jarige G. Groe- neveld uit Haarlem, die te Leiden in garnizoen lag en die den motorrij der had gevraagd een eind te mogen meerijden. Nabij den hoek van de Oprinsen- laan gekomen, naderde uit de tegen overgestelde richting een auto, be stuurd door den heer A. F. A. E. uit Amsterdam. Door onbekende oor zaak vloog de motor in snelle vaart tegen de auto. Zoowel de motorrij der als de duo-passagier werden te gen den grond gesmakt en zoodanig gewond, dat beiden zijn overleden. De motorfiets werd totaal vernield. De auto werd slechts licht bescha digd. De chauffeur bleef ongedeerd. Door auto gegrepen. De groentekoopman v. Doorn, is op den Amersfoortschen Straatweg, onder Soesterberg, terwijl hij geheel rechts van den weg bezig was, groen te af te wegen, door een in volle vaart naderende auto gegrepen. De man werd tegen den grond gesmakt waar hij bewusteloos bleef liggen. Met een ernstige hoofdwonde is de man naar 'n ziekenhuis overgebracht. Tegen den bestuurder van de auto is proces-verbaal opgemaakt. Wielrijdsters gedood. Op den Benoordenhoutschenweg in Den Haag is de 24-jarige wielrijd- ster mejuffrouw L. v. D. door een auto gegrepen en tegen een licht mast gedrukt. Zij werd zoo ernstig gewond dat zij spoedig overleed. Bij de Blankenburgstraat te Rot terdam is de 18-jarige mej. A. P. Gort, toen zij met haar rijwiel de straat overstak, door een auto ge grepen en bijna op slag gedood. o BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Zondagmiddag tegen half 4 ont dekten eenige kinderen, die met el kaar bij een ongebruikten steiger na bij de Hembrugpont te Amsterdam gezwommen hadden, dat hun vriend je, de 10-jarige G. Moeke, die in een woonschip nabij de Hembrug woont, niet meer te vinden was en dat, na dat de kinderen zich hadden aange kleed, zijn goed bleef liggen. De po litie werd gewaarschuwd en heeft lan gen tijd in de omgeving gedregd, echter zonder resultaat. Het is vrij wel zekér, dat het knaapje verdron ken is. o NAAR DE „HEL VAN MAROKKO". Jeugdig Hagenaar naar het vreemdelingenlegioen. Zaterdag werd aan de Nederl.-Bel gische grens een minderjarige jon gen aangehouden, afkomstig uit Den Haag, die, volgens zijn verklaringen op weg was naar Frankrijk, teneinde daar dienst te nemen in het Vreem delingenlegioen. Hij zeide als min derjarige toestemming te hebben van zijn ouders. Het kwam de politie on waarschijnlijk voor, dat men zijn kind zou kunnen toestaan vrijwillig te ver trekken naar „de hel van Marokko". Den Haag werd opgebeld en een onderzoek naar de juistheid van de verklaringen van den jongen volgde, met het resultaat: Ja, de jongen had gelijk, zijn ouders waren blij, dat ze van hem af waren, want thuis waren nog 14 kinderen en vader is... werk loos. VERBODEN ~KRANTEN IN BE SLAG GENOMEN. Geruimen tijd geleden reeds was het wekelijksche blaadje van het communistisch Werkloozen Strijd-Co- mité te Krommenie verboden, omdat daarin meermalen beleedigende bij dragen voorkwamen. In verband hier mede werd tegen den redacteur van het blaadje, den schilder J. G., drie maanden gevangenisstraf geëischt. Ondanks het verbod bleef het werkloozenkrantje illegaal verschij nen. Vrijdagavond heeft de gemeen- te-politie van Krommenie op last van den Officier van Justitie te Haar lem een inval gedaan bij S. in de Noorder Hoofdstraat. De politie trad binnen juist op het moment, toen S. bezig was op een cyclostyle de nieu we editie van het krantje af te draai en. Hij werd dus op heeterdaad be trapt. De cyclostyle en een hoeveel heid blaadjes werden in beslag ge nomen. De inhoud van het nieuwe nummer was voornamelijk gericht te gen den politiechef te Krommenie, hoofdzakelijk naar aanleiding van het feit, dat deze de vorige week voor het begin van de raadsvergadering een propaganda-wagen der commu nisten, waarop tegen de steunverla ging werd geprotesteerd, in beslag heeft genomen. O GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEKT TE REEUWIJK. Belastingambtenaren en de gem.- politie van Reeuwijk hadden vermoe den dat bij v. L. in den Twaalfmor gen te Reeuwijk een geheime jene verstokerij aanwezig zou zijn. In de woning werd een inval ge daan en werd achter een schoorsteen nis een bus met gegist graan gevon den. Na eenig zoeken ontdekte men onder den vloer een complete distil leerderij. Uit het onderzoek bleek, dat men, hoewel niet lang, toch reeds had gestookt. De installatie werd in beslag genomen en per vrachtauto naar Gouda vervoerd. Proces-verbaal werd opgemaakt. GELUKKIGE WERKLOOZEN. Eenige werkloozen in de buurt van Heerenveen speelden met elkaar een „twintigje" in de Staatsloterij. Op hun nummer is de 100.000 gevallen. Te St. Nicolaasga speelden 5 perso nen een „tientje" van hetzelfde num mer. O— VERZWEGEN VERMOGEN EN INKOMEN. Naar wij vernemen, bedraagt het totale bedrag van de in Nederland verzwegen en thans opgegeven ver mogens: over 1931-'23 484 millioen; over i932-'33 398 millioen; over I933-'34 351 millioen. De bedragen van de verzwegen in komsten luiden: over 1931-'32 26 millioen; over i932-'33, 25 millioen; over i933-'34, 20 millioen. Het totale bedrag van de hierop ingestelde navorderingen, welke, dus de schatkist direct ten goede komen bedraagt tien en een half millioen gulden. o BRANDEN. Te Lage-Zwaluwe is brand uitge broken in de kapitale boerderij van den landbouwer W. van Geel. De boerderij en het woonhuis zijn tot den grond afgebrand. De land- bouw-inventaris en de inboedel wer den eveneens een prooi der vlammen. Vijf varkens kwamen in de vlammen om. De schade wordt door verzeke ring gedekt. Een vrouw en vier kin deren, die in de woning waren, toen de brand uitbrak, konden zich in vei ligheid stellen. Te Veldhoven brak brand uit in de werkplaats van C. v. M. In minder dan geen tijd sloeg het vuur over naar de naastbijgelegen woning, be woond door P. v. W. Ook dit huis brandde tot den grond af. Ook het perceel bewoond door v. S., dat aan cle overzijde stond en met riet gedekt was, vatte spoedig vlam en brandde af. Uit de woningen kon zoo goed als niets gered worden. De oorzaak van den brand is onbekend. Voor een groot gedeelte wordt de schade door verzekering gedekt. o HEUSDEN. Het waterschap De Hooge Maas dijk van het Bovenland van Heusden, hield j.I. Dinsdag een vergadering van stemgerechtigde ingelanden, bij Chr. Timmermans alhier, onder voorzitter schap van den dijkgraaf Hubert Ver hoeven. De notulen der vorige verga dering werden voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. De rekening over het dienstjaar 1932 1933 werd vastgesteld met aan in komsten f2604.14i/2; aan uitg. f859.43, alzoo een batig slot van fl744.7iy2. De begrooting 19341935 werd vast gesteld met een bedrag van f2952.65y8 ;aan inkomsten en uitgaven. Voor de gewone aftreding van 2 Heemraden werden de volgende aanbe velingslijsten opgemaakt: Vacature A. M. Buijs Azn.: Ie A. M. Buijs Uzn., Luttelherpt; 2e Z. Buijs Thzn. en 3e Joh. v. Geffen, beiden te Hedikhuizen; vacature J. M. Buijs Azn. Ie j. M. Buijs Azn. Herpt, 2e Chr. A. J. v. Herpt, Herpt, 3e P. J. de Wilt, Herpt. Het Dagelijksch Bestuur werd ge machtigd werken in eigen beheer uit te voeren en pachtvermindering te ver- leenen. Het waterschap De Binnen Oude Maas, vergaderde Donderdag met hare stemgerechtigde ingelanden bij Chr. Timmermans alhier, onder voorzitter schap van J. C. van Bokhoven uit Herpt. De notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. De rekening over het dienstjaar 1932 -1933 werd vastgesteld in afdeeling A aan inkomsten f769.0iy2, aan uitga ven F539.45, alzoo een batig slot van f229.56y2. In afdeeling B. aan inkom sten f726.64, aan uiitgaven f556.99y2, alzioo -een batig slot van fl69.64y2. De begnooting voor het dienstjaar 1934 1935 werd vastgesteld voor afdeeling A aan inkomsten en uitgaven een gelijk bedrag van f675.28y2, voor afdeeling B idem aan f766.88y2. De heer C. Muskens, aftredend lid van het Dagelijksch Bestuur werd met algemeene stemmen herkozen. De machtiging tot uitvoering van werken in eigen beheer werd verleend. De Heusdensche Hengelsport- vereeniging, die Zondag deelnam aan het vischconcours te Tilburg, behaal de daar den 3en korpsprijs benevens een 3-tal personeele prijzen. Thans zijn de feestelijkheden ter gelegenheid van 't gouden pries terfeest van den HoogEerw. heer N. J. A. Wouters, Deken en Pastoor al hier, beëindigd. Na de Hoogmis van Zondag werd de toepasselijke pries tercantate van den heer G. G. Car- pay, getoonzet door den heer C. J. M. Merkx, nogmaals ten gehoore ge bracht en wist wederom de hoorders te verrukken. Maandag had in het R.K. Patro naat een kinderhulde plaats. De jeugd van beide R.K. scholen was om circa half drie present, evenals vele ge- noodigden. Kort daarna betrad de gouden jubilaris, omringd door eeni ge heeren geesteÜjken de feestzaal. En toen begon de pret. De meisjes der Eerw. Zusters wedijverden met de leerlingen der jongensschool 01* het programma zoo keurig mogelijk af te werken. De groote verrassing kwam evenwel toen de bekende Da- vola (de heer Matthijsen uit Breda) zijn prachtige toeren vertoonde, waar over de kinderen natuurlijk paf ston den. Dat deze overvloedig getracteerd werden, kan men denken en zoo zal dit feest, dat enkele uren duurde, nog lang in aangename herinnering blij ven. Naar we vernemen wordt het pro gramma a.s. Zondag herhaald voor de ouders en verdere belangstellen den. Heeft R.K. Heusden getoond veel over te hebben voor zijn Herder, niet minder heeft de jubilaris zich onbe tuigd gelaten. Dit kunnen getuigen de armen en de verschillende veree- nigingen, die op eenigerlei wijze tot welslagen van het feest meewerkten. ANDEL. Tot lid van tien Raad van Toe zicht in d'e Ned. Herv. Kerk alhier is gekozen, de heer P. Zegwaard. De .eerste sluisdeur aan de Wil helm inasluis alhier is door een tweetal bokken gelicht en op den w,al geplaatst. De duiker w,as voor 'het aanbrengen d'er schakels en het plaatsen der z.g. Taatskuip langen tijd onder water ge- w'eest. Helt li s een zeer interessant ge zicht h!et lichten der deuren gade te slaan. Er wordt momenteel nog met weinig personeel gewerkt. Het opzicht oyer de werkzaamheden heeft den heer d'en Besten. AMMERZODEN. In Verband met de ,a.s. kermis, ontvingen de caféhouders in onze ge- m'eente van den burgemeester dezer dagen bericht, d,at door hem geen ver gunning zou word'en verleend, tot het houd'en van d,ansmuziek in vergun- nings-en verlofslokaliteiten; zood,at dus, indien men het over deze kwestie eens kan word'en, het dansen zal moeten plaats hebben .in tenten. ALMKERK. Naar wij vernemen is dezer da gen bij een winkelier te Nieuwendijk (gem. Almkerk) door Rijksambtenaren 'een partij gesmokkelde suiker aange troffen, waarvan procesverbaal is op gemaakt. Zijn wij wel ingelicht, dan heeft de Beton Maatschappij Friens te Breda den bouw van den watertoren, welke aan d'en Ippelschendijk alhier gebouwd zal "worden, aangenomen. Naar we vernemen is besloten om 2 dagen concours te houden, in verband met de vele inschrijvingen, die onmogelijk op één dag kunnen wor den beoordeeld. Voor den tweeden dag heeft men ge kozen Zaterdag 18 Augustus. CAPELLE. T'er secretarie der gemeente Sprang-Capelle werden gedurende de maand Mei 1934 voor den Vleeschkeu- ringsdienst aangegegeven 23 runderen, 69 varkens en 2 schapen. Zoow'ei het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid", als de gemeng de zangvereeniging ,,'t Rozeknopje'", zullen a.s. Zaterdagmiddag deelnemen aan het te Loon op Zand te houden festival. Bij h'et vorige week aan de Rijks kweekschool te 's Hertogenbosch ge houden examen slaagde o.m. als onder wijzeres, Mej. H. Dekkers Pd. alhier. De postduivenvereen. „De Lucht vaart" hield met oude duiven een wed vlucht vanaf Dourdan met den volgen de nuitslag: Adr. Klootwijk, 1, 3, 10 15, 17; A. A. Blom 2, 14, 32; F. Raaymakers 4, 7; W. Versteeg 5, 16, 22, 25, 33; M. de Jong 6, 8, 18; J. v. Doornik 9, 29; W. Mandemakers 11, 20, 28; A. Spie- rings 13; J. Versteeg 19, 21, 23, 27, 30; C. Verhagen 24; L. de Haan 26 en P. de Roon 31. Aangetoonde duiven: A. Blom, W. Mandemakers, A. Klootwijk, M. de Jong en J. Versteeg. DUSSEN. Bij den Winkelier H. is naar wij vernemen, door een Rijksambtenaar, een partijtje sigarettenpapier in beslag ge nomen en tevens proces-verbaal opge maakt. Dezer dagen was de klompenma ker D. alhier, met zijn hondenkar, ge- iaden met klompen, op de gewone rou te. Terwijl D. op de Nieuwe Steeg zich even voor een kleine boodschap verwijderde, maakte de hond, door dorst gekweld, van deze gelegenheid gebruik, om met kar en al in de diepe langs den weg gelegen vliet te spria- blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Koker 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. ZWARE BRAND IN BATAVIA. 800 personen daklooos. Bij een zware brand in de wijk Kwi- tang te Batavia gingen 250 pintoes in de vlammen op, waardoor 800 personen dakloos werden. DE BURGEMEESTER VAN HEUSDEN maakt bekend, dat de gewone jaarlijksche collecte voor het Fonds ter Ondersteuning van den Gewapenden Dienst in de Nederlanden voor deze ge meente zal worden gehouden op Don derdag 14 Juni as., welke collecte in de belangstelling der ingezetenen wordt aanbevolen. Heusden, 11 Juni 1934. De Burgemeester voornoemd, A. DE HAAN L.B, Zaterdag kwam uit Noordoostelijke richting te ruim 6 uur n.m. een lucht ballon aandrijven, die neiging vertoonde tot dalen. Velen spoedden zich naar den wal, vanwaar men den indruk kreeg, dat hij in de Maas zou terecht komen. Dit bleek evenwel niet waar te zijn, hij kwam zelfs niet op den Uiterwaard buiten den dijk terecht, doch landde op het weiland achter de watermachine van Bern, aan de z g. doode Maas tegenover Welseind. In een oogwenk was het op den dijk van de draaibrug naar Well een file van wiel rijders, auto's, motoi fietsen en hollende jongens en meisjes. Ook van andere zijden aanschouwde men hetzelfde, zoodat in een oogwenk honderden zich op de plaats bevonden, waar het gevaarte was gedaald. Ook politie was spoedig aanwezig, die de menschen uit het grasland verdreef. Het bleek te zijn, de ballon „Hollandia" die des middags te ongeveer 3 uur in Utrecht was opgestegen. Het Ochtendblad van het Utr. Dagbld. van Maandag geeft een heele beschrijving van den tocht, waaraan wij ontleenen, dat de ballon, in verband met de Luchtvaart- week, die in Utrecht werd gehouden, was opgestegen. Aan deze ballonvaart was tevens een z.g. vossenjacht verbonden. Automobilisten, motorrijders en wiel rijders moesten den ballon op zijn tocht volgen om eerste te zijn bij de landing, waarvoor verschillende prijzen waren uit geloofd. Onder de wielrijders was een 14 jarige knaap uit Utrecht, die als nummer drie van de wielrijders arriveerde, die evenwel zich van te voren niet had opgegeven voor deelname en dus geen kaartnummer had. De jongen had van zijn ouders geen toe stemming kunnen krijgen aan den tocbt deel te nemen, ze hadden hem alleen ver gund, den ballon een eindje buiten Utrecht te volgen. Toen hij evenwel eenmaal op weg was vond hij de jacht zoo opwindend, dat hij alles vergat en tot het einde toe mee vol hield. De verslaggever van het U D., die den ballon eveneens met een auto was gevolgd stelde 's avonds de ouders gerust en deelde deze mede dat hun zoon was doorgefietst naar Tilburg naar een tante, omdat hij den terugtocht naar Utrecht te zwaar vond. Onder de automobilisten was er een, die zich zwemmende over de Maas kwam aanmelden. De ballon was bemand met de heeren Delia Mouton, als commandant, Muller en Gerhardi als passagiers. De grootste hoogte werd bereikt onder de gemeente Beesd, daar dreef de ballon op 2100 Meter hoogte. Toen hij in het gezicht van Heusden kwam, zweefde hij op een hoogte van 700 Meter. De landing geschiedde zeer vlot. De ballon werd met een Utrechtsche vracht auto, die den ballon eveneens was gevolgd, Zaterdagavond weer naar Utrecht ver voerd.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2