Veilingbericliten. Voetbalsport. Plaatselijk Nieuws. Burgerlijke Stand. VEILING VEEN. 23 Juli. Per 100 K.G. Eigenheimers Poters Janbazen 2e srt. Suikerperen Appelen f 3 00—3.50 f 2 00—2.30 f 2.50—3.00 f 0.40-080 f 3.60 f 5.00—9.00 i A. v. Lier, Aalburg, fruittent f 23.67 M. Christ, Capelle, prijskaarten f 15. A. v. Lier, Aalburg, gebaktent f 13.48 Bouwman, Wijk, snoeptent f 11.23 Walthuizen, Leerdam, zuurtent f 10.50 J. Visser, Andel, sigarentent f 10.51 J. Verbeek, Veen, feeststokken f 1.35 v ZALTBOMMEL. 23 Juli. Frambozen 15 cent; morellen 1619 cent; roode bessen 911 cent; zwarte bessen 811 cent; roode kruisbessen 56 centwitte kruisbessen 34 cent franken thaler 49 centeldensche blau we 15 cent; krozen 1216 cent per kg. perziken tl.102 20; abrikozen fl.30 1.40 per 100 stuks; netmeloenen 12 18 cent per stuk janbazen 13 cent kruideniers 716 cent; meneelperen 5 cent; precose de trevoux 10 centsuiker peren 57 centyellow transparant 8 —15 cent; augurken le srt. 1115 cent per kg.witte komkommers 24 cent per stukstaaksnijboonen 715 centstamsnijboonen 811 centstaak- princessen 18 centstamprincessen 10 cent; perfect 16 cent; boterboontjes 6 7 centwagenaars 37 centspereie- boonen 1015 cent per kg.roodekool 36 cent; savoijekool 12 centbloem kool 36 cent per stuk; andijvie fl. per 100 stukskroten 12 centwor telen 2 centuien 911 cent per bos aardappelen eerstelingen f 3.10 blauw- pitten f3.204.10; eigenheimers f3 3.90 schoolmeesters f 3.50 per 100 kg. WIJK EN AALBURG. Heden Woensdagavond 7.45 uur (Z. T.), speelt „Wilhelmina 1" tegen „W. S. C. I en II" uit Waalwijk. Dit belooft een mooie wedstrijd te worden 1 WERKENDAM. De gehouden vriendsch. wedstrijd door „V. H. B.-combinatie" en „S. V. W.- combinatie" alhier, eindigde met 21. Waarschijnlijk speelt Donderdagavond 7.30 uur „BlauwWit" van Nieuwendijk tegen „W.V.V. III" alhier en „V.H.B.I" van Hardinxveld tegen „W.V.V. I". Woensdagavond 7.30 uur „Gorcumsche Boys" en „S.V.W.-combinatie". HEUSDEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, op Donderdag 26 Juli 1934, des avonds om 8 uur. Aan de orde 1. Notulen der vergaderingen van 7 en 23 Juni jl. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Verzoek van den Directeur der R.K. Militaire vereeniging te Venlo om subsidie 4. Verzoek van Mutsaers, gebakkraam houder te Eindhoven, om gedeeltelijke teruggave van de pacht voor de stand plaats met zijn gebakkraam op de kermis 1934, met voorstel van B. en W. 5. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der verordening inzake het tarief der personeele belasting wegens motor rijtuigen. 6. Aanbieding gemeente-rekening en rekening van het vleeschkeuringsbedrijf, beide over 1933. 7. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der gemeente-begrooting en der be grooting van het vleeschkeuringsbedrijf, beide over 1934. 8. Benoeming van zes leden van het College van Regenten der Godshuizen. 9. Voorstel van B. en W. om eenige door den gemeente-ontvanger voorgedragen posten oninbaar te verklaren. 10. Reclames hondenbelasting. ALMKERK. J.I. Zaterdagavond speelde de korfbalvereen. A.K.C. alhier, een vriend schappelijke wedstrijd tegen de vereeni ging van Herwijnen, welke eindigde met 101 in 't voordeel van eerstge noemde. A.s. Vrijdag 27 dezer, hopen onder leiding van den heer van Veelen, Hoofd der school en het onderwijzend per soneel, per autobus van de N.V. A„L. A.D., de kinderen van verschillende klassen der Chr. school, een plezier reisje te maken naar Rotterdam en Hoek van Holland, terwijl de heer Velthuizen, hoofd der Herv. school en het personeel dien dag met de kinderen van de 3e, 4e, 5e, 6e en 7e klasse, een reisje maken naar den Roestelberg, Til burg en Breda. De hoogste inschrijvers voor de consumptietent en 9 andere tenten wa ren als volgt: R. Nieuwenhuizen, Almkerk f360.70 J. v. d. Velde, Veen, ijscotent f 36.29 Fotograaf f 27.50 Totaal f510.23 EETI1EN. Op Dinsdag 17 Juli j.l. maakte de Chr. vereeniging van jonge boeren en tuinders „Samenwerking" te Ande', en- der leiding van haar eere-voorzitter, de heer Bronkhorst, een excursie per autobus A.L.A.D. naar de Hoeksche Waard, waar 2 prima landbouwbedrij ven, een fruittuin en een fokkerij van stamboekvee werden bezocht. Hoogst voldaan kwam men van deze nuttige reis 's avonds te 10 uur te Andel 'aan. HEESBEEN. Een kort doch hevig onweer woedde Zaterdagavond boven deze ge meente. Felle bliksemstralen doorklief den de lucht. De groote boerderij van den heer J. Brouwers werd door den bliksem getroffen. In een oogwenk I stond het lange gebouw van voor tot achter .in brand, het vuur werd gretig gevoed ,door den grooten voorraad hooi. De heer A. C. Ruger uit Aalst, die met zijn auto in de nabijheid stond I te schuilen, haalde spoedig de spuit. Omwonenden wisten nog eenig huis- raad te redden en brachten ook den 96-jarigen eigenaar, die ziekelijk is, in I veiligheid. Aangezien de spuit van Hees- been machteloos stond tegenover de vuurzee en gevaar voor nabijliggende woningen bestond, werd de hulp inge roepen van de spuiten uit Genderen en Heusden, benevens de motorspuit uit Wijk, die spoedig op de plaats des onheils verschenen. Wethouder E. v. d. Beek was ook spoedig ter plaatse. Vooral de motorspuit uit Wijk be wees uitstekende diensten. Het persa- neet van deze spuit wekte bewondering door haar optreden en den korten tijd, dien het noodig had voor het geven van water, dat op een tamelijk verren af stand gehaald moest worden. De spuit uit Genderen behoefde geen dienst te doen, die uit Heusden kon na korten tijd reeds inrukken. De nablus- sching werd overgelaten aan de mo torspuit, die tot ongeveer elf uur in actie bleef en ook toen kon inrukken. Naar wij vernemen was de eigenaar der boerderij slechts laag verzekerd. NIEUWENDIJK. Het autoverkeer over den Kil- dijk is, ten gevolge van de werkzaam heden der N.V. Waterleidingmij. N.W. Brabant, geheel gestremd1. De automobi listen nemen hiervan goede nota en volgen den RijksstraatwegSchans en omgekeerd. Het zoontje van den - heer P. Verhoeven geraakte spelenderwijze in een diepen sloot te water. De heer V die. het ongeluk zag gebeuren, snel de toe en wist de kleine na veel moei te op het droge te brengen. J.l. Zaterdagavond gaf die Chr. muziekvereen. „Crescendo" op het ijs clubterrein alhier een welgeslaagd con cert. Er was veel belangstelling. RIJSWIJK. De muziekvereen. „Kunst en Vriendschap", de gem. zangvereen. „De Lofstem" en het kinderkoor „Het Ro- zeknopje" alhier, zijn voornemens op Zaterdag 28 dezer, met medewerking van het mannenkoor uit Poederoijen, al hier een concert te geven op het ter rein van den heer Westerlaken aan de Veldsteeg. De gem. zangvereen. „De Lof- stem" alhier, is voornemens in Augus tus deei te nemen aan het groot natio naal concours te Maartensdijk. Maandagmorgen, omstreeks half acht had alhier een autobotsing plaats, tusschen een luxe wagen, bestuurd door den heer van der Kade, van Rhoon, en een autobus van den ondernemer A. Westerhout, bestuurder T. Roubos. Als gevolg van de botsing werd'een in de onmiddélijke nabijheid bevinden- dend melkkarretje van den dijk geslin gerd en wist de zoon van de wed. Westerlaken een goed heenkomen te vinden door over een haag te springen, waardoor hij aan een groot gevaar ont snapt was. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De beide wagens waren tamelijk beschadigd, doch kon den na eenige uren hun weg weer vervlogen. Van een en ander werd proce9-verbaal opgemaakt door den gem een te-veld wachter. RAAMSDONKSVEER. Wel een prachtig succes heeft de Chr. MULO-School alhier. Even als het vorige jaar slaagden al haar 6 candidaten. Bovendien werd een an dere leerlinge geplaatst in de ie klas se van het Gymnasium te Breda. Tot Voorzitter van het Chr. Schoolbestuur werd gekozen dhr. G. Timmers en tot Penningmeesteresse van de Bazarcommissie voor Reho- böth Mej. Sneep. SLEEUWIJK. Geslaagd voor het eindexamen Mulo A. de heer P. Vos alhier; voor Inspuit- en Garneerwerk aan de sla gersvakschool te Utrecht de heer D. Dekker alhier, terwijl aan het Gymn. te Gorinchem met goed gevolg het overgangsexamen werd afgelegd door N. Gaasterland van de tweede naar de derde klasse en door A. v. d. Lelie van de derde naar de vierde klasse. Zaterdagavond werd alhier op het sportterrein onder groote belang stelling vanwege het Volksonderwijs een landdag gehouden. Als spr. trad op de heer Groenewout van Hees bij Nijmegen. Muzikale medewerking ver leenden de Gem. Zangver. „Juliana" alhier en de fanfare „Kunst na Strijd" te Oudendijk. De fanfare maakte van af het veer een opmarsch naar het terrein. Dezer dagen viel het 2-jarig zoontje van J. R. aan den Hoek in het water. Gelukkig konden A. van Arkel en A. v. Andel het kind nog bijtijds grijpen, zoodat erger werd voorkomen. SPRANG. 19 Aug. e.k. hoopt cand. Bon- sema intrede te doen bij de Ned. Herv. Gem. alhier. Als bevestiger zal optreden de consulent Ds. Cupe rus uit 's-Capelle. Ds. J. C. Hagen, pred. bij de Geref. Kerk alhier werd door de Classis 's-Bosch aangewezen als con sulent van de Geref. Kerk te 's-Gra- venmoer. VEEN. Donderdag 19 Juli werd door den bouwkundige M. Honcoop alhier, voor rekening van den heer C. den Dekker aanbesteed, het bouwen van een woonhuis. Ingeleverd werden 8 biljetten. J. Zonneveld, Veen f 2960 C. Garstman, Wijk - 2850 H. v. Noorloos, Andel - 2848 G. Schouten, Andel - 2846 C. v. Wijk, Aalburg f 2839 D. G. Mans, Andel -2785 A. J. A. Smits, Andel -2681 P. v. Straten, Woudrichem - 2620 Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. Door de hoogste klassen van de O. L. School werd Donderdag j.l. een uitstapje gemaakt, naar Den Haag en Scheveningen. Begunstigd door mooi weer, werd den geheelen dag volop genoten, zoodat men des avonds in opgewekte stemming weer huiswaarts keerde. De Jongel. Vereen. „Eben-Ha- ëzer is voornemens om op 31 Juli een uitstapje te maken naar Apel doorn. WOUDRICHEM. In den loop der vorige week werden aan de vischmarkt alhier aan gevoerd 6 zalmen ad f 0,60 tot f 0,70 per pond; 1 schotzalmpje ad f0,50 p. pond en 1 St. Jacobszalm ad f 0,60 p. stuk. Besteed werd voor dikke aal 20 tot 57 cent; dunne aal 12 tot 17 cent en bot 7 tot 15 cent, alles per pond. Op het Gymnasium te Gorin chem is bevorderd van de ie naar de 2e klasse de jongeheer J. Vos alhier. De vrijwillige bijdragen voor de Nederlandsche Herv. Kerk in deze gemeente hebben opgebracht de som van f867,30. In 1933 bedroeg de op brengst f899 en in 1932 ongeveer f 1000. De marechaussée's Gravendeel en Mars van de brigade alhier zijn gedetacheerd naar Geffen. De leerlingen der hoogste klas sen van de ie Op. School maakten onder geleide van het onderwijzend personeel Vrijdag j.l. een plezierreis je naar den Haag en Scheveningen, alwaar zeer veel werd genoten. WIJK. De navolgende heeren hebben zit ting genomen in het Comité voor het tuinfeest, dat door de fanfare „Oefening en Uitspanning" wordt georganiseerd, n.l. R. J. van Doveren, Oud-Burgemeester K. v. d. Velden, WethouderA. v. d. Heuvel, Hoofd der SchoolJ. Rengersen, Hoofd der SchoolN. v. d. MaadenW. Furster Sr.M. Schouten Ant v. Alphen E. A. van BallegooijenM. de Graaf! C. de KokK. v. d. MoorenW. A. SchoutenAndr. SchoutenAdrs. Schouten en R. van Suilekom. Meisjes, die hun medewerking aan dit tuinfeest willen verleenen, worden ver zocht zich daartoe aan te melden bij dit Comité. (Men zie achterstaande adver tentie). WIJK EN AALBURG. Zaterdag j.l. tijdens een hevi ge onweersbui, sloeg de bliksem in de schoorsteen van het woonhuis van den heer T. A. Smokers. De schoor steen, pannen en eenige balken wer den ernstig beschadigd. Sinds eenigen tijd komt het alhier herhaalde malen voor, dat zeer jonge konijntjes worden ontvreemd. Bij een 3-tal imvoners dezer gemeente is reeds door ongewenschte gasten 'n bezoek gebracht. WERKENDAM. 't 2-jarig dochtertje van den heer Joh. v. d. Assem duwde een steentje in haar neus. 't-Was niet mo gelijk dit zelf er uit te krijgen, zoo dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. De rijswerker G. V. had het ongeluk met zijn vinger bekneld te geraken en zich zoodanig te verwon den dat geneeskundige hulp noodig was, terwijl de heer K. B. een stoot ijzer op de rechterteen kreeg en zich eveneens onder geneeskundige behan deling moest stellen. In de plaats van den heer J. J. van Loon is benoemd tot bestuurs lid van de Nutsspaarbank, de heer A. Mijnlieff, welke deze benoeming heeft aangenomen. Door Mej. H. v. Loon alhier werd het diploma behaald als typiste en Kantoorstenograaf in de Ned. Taal. Dezer dagen slaagde te Gorinchem voor het diploma Autogeen-lasscher en snijder, de heer W. Kramer Tzn., gedipl. hoefsmid alhier. WAARDHUIZEN. Vrijdag 20 Juli j.l. maakten de leerlingen van de hoogste klassen der School met den Bijbel alhier onder leiding van het personeel een uitstap je naar Den Haag en Scheveningen. In Delft werd een bezoek gebracht aan de Nieuwe Kerk en het Prinsen hof. Te 's-Hage werden bezien de Bijenkorf, het gebouw der Eerste Ka mer, het Vredespaleis. Het spelen in „De Bataaf" viel zeer in den smaak, vooral het ezeltjerijden. In Scheveningen konden ze naar har telust pootje baden, 's Avonds werden ze op de kweekerij van A. Boon te Monster onthaald op een portie drui ven. Hoogst voldaan keerden allen huis waarts. ZUILICHEM. De heeren F. v. Hoogstraten, burgemeester dezer gemeente, en H. A. Croïn, onderwijzer, zijn resp. ge kozen tot lid-primus en lid-secundus van het Classicaal Bestuur, der Ned. Herv. Kerk, classis Bommel. Donderdag 19 Juli j.l. hebben de kinderen der hoogste klassen der Bijz. School hun jaarlijksche school reisje gemaakt. Het doel der reis was ditmaal de hoofdstad des rijks, Am sterdam, waar men, na te Breukelen een verfrissching gebruikt te hebben, het Bijbelsch Museum, den Taberna keltempel uit den Tijd van Christus, en Artis bezocht. Vooral het voeden der verscheurende dieren trok in Ar tis bij de jeugd bizondere aandacht, terwijl de apen de kinderen in ver rukking brachten door hun grimas sen. Nadat men nog een toertje door de stad had gemaakt, en den inwen- digen mensch had versterkt, keerden des avonds allen hoogst voldaan huis waarts. Een woord van dank voor hen, die dit reisje hebben georgani seerd, alsmede voor het onderwijzend personeel en den chauffeur, is hier zeker op zijn plaats. Door den agent der arbeidsbe middeling zijn wederom 2 personen uit deze gemeente te werk gesteld in den Wieringermeerpolder. MARGARINEHANDELAREN CONTRA MARGARINEFABRI KANTEN. Het comité van actie van marga rinehandelaren, vertegenwoordigende omstreeks 500 handelaren in marga rine heeft in een adres aan de Twee de Kamer gewezen op den z.i. on- houdbaren toestand, welke sinds de inwerkingtreding van de Crisis-Zui- velwet, voor den vrijen margarine- handel is ontstaan. Adressant zegt o.m.; De bron van het kwaad schuilt daarin, dat op grond van de bepalin gen van de Crisis-Zuivelwet een soort monopoliepositie is geschapen voor de margarine fabrikanten. Ten gevol ge van de door de Crisis-Zuivel Cen trale noodzakelijk geachte en door de Crisis-Zuivelwet mogelijk gemaakte beperking van de margarinefabricatie zijn de fabrikanten in een zoodanige positie gekomen, dat zij aan de vrije margarinehandelaren de wet kunnen voorschrijven. De toestand is thans zoo, dat de ge- heele margarinehandel niet door de Crisis-Zuivel Centrale zelf, doch o\er haar heen door de margarine-grootindu strie wordt beheerscht. Door deze politiek is de winstmargarine van de vrije handelaren op een zoodanig be- orag gekomen, dat velen den strijd om het bestaan hebben opgegeven of zul len moeten opgeven. Adressant is dan ook van meening, dat aan de uitbui- tingspoliiiek van de groote concers een einde behoort te komen en dat een wettelijke regeling ter bescherming van den margarinehandel in het leven be hoort te worden geroepen. Deze be scherming zou daarop moeten neer komen, dat ook voor den margarinehan del een vergunningsstelsel wordt inge voerd evenals in den melkhandel en dat voorts toezicht wordt uitge oefend op den verkoopsprijs van fa brikanten en op hun leveringsverplich tingen. HEUSDEN. Geboren: Pietronella Gerdina, d. v. A. v. d. Oever en E. v. d. Wetering; Adriana Wilhelmins, d. v. W. v. Deursen en J. Rooijakkers Henrica, d. v. B. v. Wijk en C. Fitters. Ondertrouwd: J. C. Norbart 25 j. en M. P. Mans 21 j. WIJK EN AALBURG. Over de maand Juni. Geboren: Cornelis, z. van A. de Bruin en G. Schouten Jan, z. van M. van Esch en M. de Ruiter Johanna Neske, d. van A. Nieuwkoop en A. P. de Bruin Adriana Maria, d. van J. Mans en W. van Loon. Getrouwd: Bastiaan Struijk 24 j. en Bastiana Schefïers 19 j. Hendrik v. Veen 25 j. en Dirkje J. van Dijk 24 j. Johannes v. d. Berg 26 j. en Maaike W. v. d. Steenhoven 21 j. Adrianus A. Bouman 39 j. en Sijke J. v. Bergeijk 35 :aar. Overleden: Cornelis Teunis Bou man 16 jaar. SPRANG CAPELLE. Over de maand Juni. Geboren: Maria Johanna, d. v. M. v. Tiggelen en J. FaroLaurens, z v. J. J. de Man en P. D. v. d. Poorte Wouter Cornelis, z. v. H. J. Paans en A. D. Pruijsen Gijsbertus Gerrit, z. v. J. J. Mandemakers en D. Kuijsten Soetje Johanna, d. v. A. v. Dijk en J. J. Ver hagen Adriaan Pieter, z. v. M. D. Ko- nings en A. DuinhouwerHendrika, d. v. J. Haverhals en J. v. Campen Adri anus, z. v. T. Mouthaan en M. A. Okkers Pieter, z. v. W. J. v. d. Schans en M. RuttersMarinus Pieter, z. v. L. M. Heurter en P. Gilde. Getrouwd: H. M. v. d. Schans 28 j- en A. M. Verboeven 25 j.C. de Rooy 30 j. en H. Haverhals 28 j.N. v. Om meren 27 j. en C. B. Timmermans 24 j. G. Versteeg 29 j. en A. A. de Rooy 28 j. Overleden: L. W. Meijer 58 j., echtgenoote v. M. J. W. DekkerG. v. Ballohooijen 75 j., echtgenoote v. J. C. Lesage J. C. Lesage 78 j., weduwn. v. G. v. Ballegooijen F. Sprangers 83 weduwn. v. G. OerlemansP. Boezer 65 j., echtgenoote v. M. v. PeltB. Colijn 76 j., weduwe v. H. A. v. Suijlekom J. Treffers 62 j echtgenoot van M. H. Konings H. J. v. Beek 35 j,, echtgenoot v. J. Wagemakers. DUUNEN. Veiling van 23 Juli. Aardbeien 1220 ct. Kersen 2024 ct. Roode bessen 4—10 ct. Witte bessen 47 ct. Pruimen 815 ct. Kroosjes 713 ct. Frambozen 1216 ct. Kruisbes 3 10 ct. Snijboonen 713 ct. Stokprinces 1622 ct. Dubbele 713 ct. Wagenaars 36 ct. Boterboon 37 ct. Stamsnijb. 48 ct. Tuinboonen I2 ct. Krombekken 1016 ct. Kroten 713 ct. Spinazie 24 ct. Tomaten 28 ct. Aardappelen 24 cL Yellow 813 ct. Idem II 68 ct. Keswick 49 ct. Sommerappelen 713 ct. Oomskinderen 612 ct. N.H. Suikerperen 35 ct. Janbazen 14 ct. Alles per K.G. Bloemkool li/26 ct, Savoiekool 13 ct. Roode kool 26 ct. Spitskool I1/22 ct. Selderij 23 ct. Meloen 623 ct. Alles per stuk. Selderij i/21 ct. Kroten 1U/a ct. Juin 111/2' ct- Peen 131/2 ct. Alles per. bos. i f

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 4