Plaatselijk Nieuws. Voetbalsport. stig aan het hoofd. De slachtoffers, die voornamelijk door glasscherven waren gewond, werden ter verpleging opgenomen in een der ziekenhuizen van Mechelen. o— DE REIS VAN DE KONINGIN EN DE PRINSES. De gewone scheepsvoeding wordt gebruikt. Naar wii vernemen, zal de „Tanim- bar" van de Stoomvaart Maatschap- pir „Nederland,"' aan boord van welk schip H. M. de Koningin en H. K. 'H. Prinses Juliana Zich naar Ulvik in de Hardanger-fjord (Noorwegen") zullen begeven, Zaterdagmiddag 12 uur van de Javakade te Amsterdam vertrekken. De „Tanimbar" is een vrachtschip met passagiers-accomodatie. Het meet Si70 bruto register ton en behoort tot de z.g. T-klasse. De motor is een 8 cylinder Sulzer-motor van 7040 P.K. De leeftijd van het schip be draagt bijna 4 jaar. Op nadrukkelijken wensch van de Koningin worden aan boord voor de ze reis geen veranderingen aange bracht en zal de gewone scheeps voeding worden gebruikt. Naar alle waarschijnlijk zal het doel van de reis Maandag bii ^aglicht worden bereikt. Zoodra de Konin gin en de Prinses de „Tanimbar" met klein gevolg, dat de reis medemaakt, hebben verlaten, zal het schip koers zetten naar Hamburg, waar een ge deelte van de lading, die het van zijn jongste reis nog in de ruimen heeft, zal worden gelost. In gezelschap van eenige directeu ren van de Maatschappij „Nederland" hebben enkele leden van de hofhou ding de hutten aan boord van de „Tanimbargeïnspect eerd ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Dinsdagmorgen fietsten ter hoogte het kruispunt OuderkerkDiemen en het Fort te Duivendrecht twee meis jes, afkomstig uit Amsterdam. Op het oogenblik, dat haar een auto achterop kwam gereden, geraakten de sturen van de fietsen ni elkaar en! de meisjes vielen. De automobilist, eveneens uit Amsterdam, trachtte uit te wijken, doch vergeefs. Het meisje, dat links fiet ste, L. O., kwam onder den wagen te recht. Met een gebroken been en een hoofdwonde werd zij opgenomen en per ziekenauto naar Amsterdam ver voerd. De fietsen werden vernield; de auto werd ernstig beschadigd. O I MOTORRIJDER GEDOOD. In volle vaart tegen boom gereden. Op den Rijksstraatweg onder Voort huizen is een ongeluk met doodelij- ken,afloop gebeurd. De heer J. J. Th., ingenieur, met verlof uit Indië hier te lande vertoevende, had Maandag op zijn motor een tochtje gemaakt met mej. D. uit Voorthuizen en keerde daarvan Iaat in den nacht naar Voorthuizen terug. Op een recht gedeelte van den straatweg is hij tegen een boom ge reden, waarbij hij1 vrijwel onmiddellijk moet zijn gedood. De duorijdster werd zwaar gewond opgenomen en is naar het St. Elisabeth Gasthuis te Amers foort vervoerd. De heer Th. woonde te Bussum. VEEN. Woensdag speelde Achilles II haar 5e nedei laag-wedstrijd tegen N.O.A.D II. Uitslag 11. HERPT. Onze v.v. Brabantia I speelde j.l. Zondag te Alem tegen een gecombineerd elftal van D.E.S. Brabantia wist met 41 de overwinning te behalen. Voetbalbond S. O. S. Uitslagen van 21 Juli. Afd. A. N.O.A.D. I—W.V.V. I 0—0 Stormvogels IS.D.O. I 5—5 ■S.V.W. I—Longa I 1—3 N.E.O. IWilhelmiaa I 51 D.E.V.O. I—Sparta I (C) 2-0 Afd. B. Wilhelmina—S.V.W. II S.V.W. niet gesp. W.V.V. II—Stormvogels II 1—0 SF.C.—N.O.A.D. II 8—0 Sparta (A)Blauw Wit 2-2 AchillesDe Zwaluwen 22 Afd. Jun. WilhelminaDe Zwaluwen 12 S.V.W.Stormvogels Niet opgeg. W.V.V.Longa 13 Programma voor 28 Juli. Afd. A. Longa IN.E.O. I Sparta I (C) N.O.A.D. I Wilhelmina IS.V.W. I. D.E.V.O. IStormvogels I. W.V.V. I—S.D.O. I. Afd. B. De ZwaluwenW.V.V. II. S.V.W. II—Blauw Wit Stormvogels IIN.O.A.D. II. AchillesS.F.C. Sparta (A)Wilhelmina II. Afd. Jun. De ZwaluwenW.V.V. Longa—S.V.W. SpartaWilhelmina. Stand op 22 Juli. Stand AfdeeÜDg A S.D.O. 9 5 3 1 26—23 13 W.V.V. 9 4 4 1 28—16 12 Stormvogels 9 5 2 2 23—19 12 N.E.O. 9 5 1 3 30—25 11 L.O.N.G.A. 8 5 0 3 21—20 10 S.V.W. 8 3 1 4 16—16 7 Wilhelmina 8 3 1 4 14—17 7 D.E.V.O. 9 3 1 5 28-21 7 Sparta (C) 8 1 2 5 14—22 4 N.O.A.D. 7 0 1 6 4—25 1 Stand Afdeeling B Achilles 13 40 1 2 53-13 21 W.V.V. II 13 9 3 1 38—17 21 Sparta (A) 14 7 3 4 43—28 17 De Zwaluwen 41 7 2 2 46—18 46 Stormvogels II14 6 2 6 27—31 14 S.F.C. 42 5 3 4 41—22 13 SV.W. II 12 5 1 6 24—37 11 Wilhelmina II11 3 2 6 31—35 8 Blauw Wit 13 4 1 41 10—62 3 N.O.A.D. 11 13 1 0 12 8—53 2 Afdeeling Junioren L.O.N.G.A. 9 6 2 1 34—12 44 De Zwaluwen 8 6 1 1 30—9 13 Stormvogels 9 6 1 2 38—14 13 Sparta 10 5 1 4 26—23 11 S.V.W. 8 4 2 2 20—10 10 W.V V. 8 1 1 6 6-20 3 Wilhelmina 6 1 0 5 4—29 2 S.F.C. 10 0 2 8 9—50 2 HEUSDEN. DEMPING VAN DE DEMERTKADE TE HEUSDEN? Een verkeersverbetering. De route voor het doorgaand ver keer uit de richting Gorinchem in de richting 's-Hertogenbosch en Dru- nen wordt in Heusden geleid door een aantal nauwe straten waarin zich verschillende voor het verkeer ge vaarlijke punten bevinden waar naar werd vernomen herhaaldelijk aanrij dingen plaats hebben. Nu is gebleken, dat aan dit be zwaar zou kunnen worden tegemoet gekomen, indien de Demertkade door demping van de daarlangs gelegen sloot werd verbreed en vanaf deze kade een nieuw weggedeelte zou wor den aangelegd naar de Wijksche poort over net Burghplein. Hierdoor zou dan het doorgaande verkeer buiten de stad kunnen wor den omgeleid met vermijding van de vele nauwe straten. De A.N.W.B. en de K.N.A.C. heb^ ben nu aan B. en W. van Heusden verzocht deze verkeersverbetering te willen bevorderen. Bovenstaand bericht ontleenen wii aan het Huisgezin. Bii een informatie die wij instelden werd ons meege deeld, dat A.N.W.B. en K.N.A.C. werkelijk een dergelijk verzoek tot het Gemeentebestuur van Heusden hebben gericht. Ter verduidelijking van dit bericht deelen wij mede, dat zooals bekend het bestuur van de vereeniging Heus- den's Belang in November 1933 een onderhoud heeft gehad met B. en W., naar aanleiding van de aan den Ge meenteraad ingezonden motie, betref fende tekort aan bouwgrond in deze gemeente. Het Bestuur van genoemde vereeniging wees bii dit onderhoud op het tekort aan bouwterrein en de bijzondere geschiktheid van het Bruchtplein ter voorziening daarin. Het drong er op aan, dat het Ge meentebestuur stappen zou doen om dit terrein, thans eigendom van het Kroondomein, in bezit te verkrijgen. Wees op het verkeerde, dat het Kroondomein, vandaag op dit gedeel te een stukje aan een gegadigde in erfpacht gaf en morgen misschien op een ander gedeelte, zonder dat het Gemeentebestuur daarin iets heeft te zeggen en waardoor de gelegen heid voor de Gemeente om van het Burchtplein in alle opzichten profijt te trekken, niet onmogelijk in gevaar werd gebracht. Het wees op de wenschelijkheid om zoodra de Ge meente in het bezit van dit terrein zou zijn gekomen, een plan van be bouwing te doen opmaken, b|ii! welk plan dan naar het oordeel van het bestuur van Heusden's Belang reke ning moet worden gehouden met een weg over het Burchtplein, die kan aansluiten op den Demert, die naar de overtuiging van genoemd bestuur binnen korter of langer tijd, door de Gemeente Heusden gedempt zal moeten worden. Door afgraving van een gedeelte van den Wal aan de Wijksche poort zou dan een schitte rende verkeersverbetering voor Heus den tot stand gebracht kunnen wor den. Het is ons bekend, dat het Gemeen tebestuur terstond stappen heeft ge daan om het Burchtplein in eigendom te verkrijgen, hoe ver deze pogingen zijn gevorderd is ons niet bekend. Wii weten evenwel, dat onderhande lingen met hoogere autoriteiten, goe de gelegenheid bieden om geduld te leeren beoefenen. Wij juichen het toe, dat A.N.W.B. en K.N.A.C. zich thans achter genoemde plannen gaat scha ren. Door de kon. erk'. hengelsport- vereeniging is op Zondag ,16 Sept. a.s. een groot nationaal hengelcon- cours uitgeschreven. Gezien het prachtig vischwater zal de deelname groot zijn. Bij de vorige concour sen hadden vele vereenigingen inge schreven, dit aantal zal thans wel wor den overtroffen. Onder groote belangstelling gaf de fanfare der H. Familie een zo- merconcert op de Vischmarkt (mu- (ziektent). Onder de bekwame leiding van haar eminenten directeur, den heer W. v. Heivoort uit Nieuwkuijk werden een achttal welgekozen num mers, waaronder het eigen en ver plicht nummer van "het gehouden In tern. Muziekconcours te Veldhoven, waarmede in de afd. Uitmuntendheid een eerste prijs en een eerepriis voor het hoogst aantal punten in deze af deeling en den 3den eereprijs wisten te behalen, op een buitengewone wijze ten gehoore gebracht. In verband met het bezoek van den heer mr. dr. J. B. Sens uit Nij megen, oud-vice-voorzitter en eere lid der vereeniging had in het R. K. Vereenigingsgebouw voor den aan vang van het concert ten half zeven een korte plechtigheid plaats, waar bij mr. dr. J. B. Sens tegenwoordig was en namens de leden hulde werd gebracht voor zijn schitterende pro motie. Dit concert werd hem aan geboden. De heer Sens dankte de leden en in welgekozen bewoordin gen spoorde hij de leden aan tot ijver voor de vereeniging en hechtte vervolgens de prijzen aan het vaan del. Tot sluiting van het concert werd de Lang zal hij Jeven marsch ter zijner eere ten gehoore gebracht, waarna een korte muzikale wandeling werd gemaakt waarop een tractatie door den heer "Sens aangeboden volg de. Geslaagd voor costumièreN. Swagemakers alhier. Zij genoot haar opleiding bij de Eerw. Zusters, Choorstraat, te 's-Bosch. Bii de Dinsdagavond gehouden jaarvergadering der „Fanfare der H. Familie" werd door den secretaris mededeeling gedaan der ingekomen stukken, die voor kennisgeving wer den aangenomen. Voorlezing werd gedaan van het Jaarverslag over het afgelóopen dienstjaar 19331934, waarin alle bijzonderheden vermeld waren. Aan het slot werd hulde en waardeering gebracht aan den directeur den heer W. v. Heivoort uit Nieuwkuijk. Voor zijn keurig jaarverslag mocht de se cretaris een applaus in ontvangst ne men. Tot bestuurslid werd herkozen de aftredende commissaris den heer Joh. v. Eggelen en tot bode werd aangesteld de tromdrager J. Dolle- kens. De penningmeester de heer A. v. Bladel deed rekening en verant woording, een commissie van twee leden zal de'ze nazien, hiervoor wer den aangewezen A. v. d. Wiel en Jac. Toethuis. Bij de rondvraag werd ge klaagd over het rumoer der kinderen tijdens de concerten en het geraas der auto's. Getracht zal worden met het bestuur der Heusdensche Fan fare gezamelijk hierin verandering te krijgen, door aan het Gemeentebe stuur te verzoeken eene verordening hiervoor vast te stellen. Ter verster king der kasmiddelen en ter aan schaffing voor een nieuw vaandel en petten zal in de loop van dit jaar een bazar of Vlaamsche Ker mis worden georganiseerd. Bii het einde richtte de WelEerw. Heer ka pelaan Maas eenige waardeerende woorden tot de leden, en wenschte hen met hen behaald succes te Veld hoven geluk en spoorde tot samen werking aan. Donderdagmorgen 5 uur brak brand uit in een schuur aan de Wittebroodstraat, eigendom van den slager G. Baaijens, waarin spek gerookt werd. De brandweer rukte uit en beperkte zich, aangezien geen gevaar voor de omliggende gebouwen bestond, tot nablussching. De schuur brandde geheel at. Vrijdagmorgen is door de Maré chaussee gearresteerd en zwaar geboeid naar de Marechaussee kazerne alhier over gebracht den veehandelaar J. L. uit Wijk en Aalburg, verdacht van diefstal van 2 koeien uit de weide te Wijk. De koeien waren Woensdagmorgen 4 uur uit de weide gehaald en per vracht auto vervoerd naar de veemarkt te Etten en aldaar verkocht. De gestolen koeien zijn inmiddels door de politie opgespoord. De verdachte zal in het huis van be waring te 's Hertogenbosch worden inge sloten. ALMKERK. A.s. Zaterdag hoopt de korfbal- vereen. A.K.C. alhier, deel te nemen aan de seriewedstrijden, welke te Lage Zwaluwe gespeeld zullen worden. Naar wij vernemen, hoopt op Woensdagavond 15 Aug. a.s. den lsten dag van het muziek- en zangconcours alhier, de gunstig bekend staande har monie „Sophia vereeniging" van Loon op Zand, op het feestterrein een con cert te geven. BOMMELERWAARD. Door de afd. Bommelerwaard van den C.B.T.B. georganiseerde excursie naar de omstreken van Goes, is een waar succes geworden. Niet minder dan 52 deelnemers waren er. De reis is gemaakt met 2 autobussen en 1 luxe auto, n.l. de groote gezel schapswagen van v. Leeuwen te Brakel en de groote autobus van Vos van Ammerzoden. De leiding der excursie berustte bij de heeren Van Gent te Kerkdriel en Heide te Gameren, land- bou wonderw ij zers. Allereerst werd bezocht de boom- kweek erij van de firma Van der Have te Kapelle bij Goes. Dit schitterende bedrijf van 80 H.A. had wel de belang stelling van de excursisten. Van alles en nog wat was daar te zien. Allerlei soorten boomen waren aan wezig. De kweekwijzen werd door de geleiders duidelijk uiteengezet. Nadat de rondwandeling over liet bedrijf was geëindigd, vereenigden zich allen in een der groote schuren, alwaar door de firma Van der Have een een voudige Zeeuwsche koffiemaaltijd werd aangeboden. Deze attentie werd zeer op prijs gesteld. De excursisten lieten het zich goed smaken. Na afloop van den maaltijd gaf de heer Glas, vertegenwoordiger der firma een korte uiteenzetting over het be drijf en liet vooral uitkomen de groo te zorgen, welke werden besteed om toch maar goe.de producten te kunnen leveren. De heer Van der Graft, voorzitter van de afd. Bommelerwaard van den C.B.T.B., dankte namens de deelnemers de firma Van der Have voor haar wer kelijk schitterende ontvangst. Ook bracht hij dank aan de beide heeren die deze excursie hadden voorbereid en nu de leiding hadden. Vervolgens werd een kort bezoek gebracht aan de fruitveiling te Goes. Door een der deelnemers, de heer v. d. Meijden te Gameren, werden een tweetal bustels krozen ter veiling aan gekocht, en onder allen verdeeld, het welk zeer op prijs werd gesteld. Hierna is een bezoek gebracht aan den Wilhel- minapolder, een landbouwbedrijf van 1300 H.A. Bezichtigd werden een col lectie zware Belgische 9tamboekpaar- den ,de varkensstallen met de berei ding van het voeder voor de varkens, en een moderne pootaardappelen-be- waarplaats. In den polder werd' nog bezichtigd het dorschen van karwij en van eenige tarweproef velden. De bedrijfsleider van het bedrijf hield hierna nog een bespreking over de vooral in Zeeland steeds meer en meer voorkomende voetziekte, in tarwe. Ook werd een bezoek gebracht aan Zeelands proeftuin te Wiihelminadorp. Bewonderd werden de buitengewone mooie fruitboomen, welke daarin voor kwamen. De bedrijfsleider van den proeftuin gaf een zeer uitgebreide uit eenzetting omtrent de kweekwijze en ziektebestrijding bij fruitboomen. Hierop werd een kort bezoek ge bracht aan de fruitkweekerij „De Al- bertinehoeve" te "s Gravenpolder, al waar de verschillende soorten, welke de firma v. d. Have in haar boomkwee- kerij te Kapelle kweekt, in volen was dom konden worden bewonderd. Op deze boerderij werd een foto genomen van de geheele groep. Nog een kort bezoek werd gebracht aan een bietenproefveld van de firma v. d. Have. Hierna ging het huiswaarts in op wekte stemming. Een woord van dank past aan allen die tot deze excursie hebben bijgedra gen. DUSSEN. De heer G. S. Verhoeven alhier staat op de voordracht voor polder meester in de provincie Gelderland'. (Hank). Zondag j.l. maakten de K. J. V. meisjes onder leiding van haar directeur, pastoor Willaert, een uit stapje naar Vlijmen. Aldaar werd een tooneelspel bijgewoond, dat gegeven werd ter gelegenheid van het 80ö-jarig bestaan der orde d'er Norbertijnen. On der het zingen van vroolijke liederen en ten zeerste voldaan keerden allen husiwaarts. Naar wij vernemen is het perso neel der papierfabriek „de Maasmond" tegen volgende week weder 10 proc. loonsverlaging aangezegd.. Dezer dagen viel 't zoontje van J. van M., dat een boodschap op een schip, gelegen in de Maas alhier, had gedaan, over 't gangboord in de Maas. De schippershond begon hevig te blaffen, waarop de knecht van den schipper naar boven kwam, en den toestand ziende, gekleed te water sprong. Alvorens hij 't jongetje aan boord kon brengen, ver dween de kleine tot tweemaal toe in de diepte. Alleen aan de waakzaamheid van den hond en de goede zwemkunst van den schippersknecht, is 't te danken, dat de jongen nog levend kon worden thuis gebracht. EETHEN. Aan de kweekschool voor on derwijzers te Gorinchem is bevorderd van de le naar de 2de klasse J. C. Pel- licaan alhier. GENDEREN. Van den landbouwer H. v. d. Heuvel Jzn. zijn uit een weide in polder „Hakkeveld" uit een koppel van 13, de twee beste kalfkoeien gestolen. De dief stal heeft plaats gehad in den nacht van Dinsdag op Woensdag j.l. den Kleiweg, waaraan de weide is gelegen, viel een versch autospoor, vanaf den ingang der weide, te constateeren, terwijl aldaar hoogst zelden auto's komen. Onder dorpsgenoot v. d. Kevie slaagde dezer dagen te Eindhoven oor de Nederlandsche Handelscorres pondentie der Federatie. HERPT. Zondag j.l. nam het Kruisboog gezelschap „Al doende leert men" alhier, deel aan het vriendschappelijk concours, hetwelk gegeven werd door het Kruis booggezelschap „St. Hubertus" te Alem. „Al doende leert men" behaalde den lsten prijs met 232 punten. Personeele prijzen werden behaald door A. de Kort Cz., 1ste prijs; Jan Verhoe ven, 2e prijsJac. Couwenberg, 3e prijs. Verder werd de 1ste drietallen-prijs ook behaald door „Al doende leert men", n.l. door de heerenAdr. Verhoeven, Adr. de Kort en Jan Verhoeven. Onze kruisboogschutters hebben voor waar met hun schieten een zeer gunstigen dag gehad. NEDERHEMERT. Het gebouw van de Coöp. Aan koop Ver. Centr. Bur. uit het Ned. Landbouwcomité nadert zijn voltooiing. De electrische installatie wordt door de heeren De Bijl en Van Ooyen aan gebracht. Dit prachtgebouw zal waar schijnlijk op 1 Aug. a.s. met bijwoning van verschillende autoriteiten worden geopend. Binnenkort zal een gedeelte van deze gemeente ook van de gemakken van het electrisch licht kunnen genie ten. Deze week is men begonnen met het graafwerk en het leggen van den lichtkabel. NIEUWENDIJK. Op de boerderij van den heer K. is onder zijn varkens een geval van vlekziekte geconstateerd. De overige zijn ingeënt. Bevorderd1 van de tweede naar de derde klasse der Chr. Kweekschool Gorinchem, de heer Jac. van der Stelt Chz. J.l. Vrijdag maakten de leeringen der hoogste kllassen der Chr. school, onder leiding van het personesel der school, een uitstapje naar Hoek van Holland. Er werd ook een bezoek ge bracht aan de diergaarde te Rotterdam en in de Nieuwe Kerk te Delft. SPRANG. Zaterdagmiddag 4 Aug. e.k. zal vanwege den Ring Capelle van Ned. Herv. J. V. op G. G. alhier, op een stuk weiland van den heer J. Oerlemans, haar 8ste Landdag gehouden worden. Als sprekers zullen optredenDs. J. Bakker van Veenen- daal, onderw. „Van Strijd en Overwin ning" Ds. J. Woelderink van Ouderkerk a.d. Ysel, onderw. „De Eenvoud van het Evangelie" Ds. J. Spelt van Mole naarsgraaf, onderw. „De Christelijke Ren baan" Ds. Cuperus van 's-Capelle, onderw. „Een Crisis in Juda". De Chr. Zangver. uit Sprang en 's Gravenmoer zullen haar medewerking verleenen. SLEEUWIJK. Naar men ons meldt, zal dë gem:, zangvereen. „Juliana" alhier, directeur de heer A. W. Havelaar op het sport terrein op Zaterdag 4 Aug. a.s. haar eerste concert geven. Het Chr. Dameskoor „Looft den Heer" alhier, is voornemens op Zater dag 11 Aug. a.s. een concert te geven op het sportterrein. Medewerking zul len verleenen het kinderkoor „Het Nachtegaaltje", de fanfare „Wilhelmina" beiden alhier, de gem. zangver. „De Lofstem" te Rijswijk, het mannenkoor van Andel en het mannenkoor van Poe- derooijen. Het geheel staat onder lei ding van den heer A. W. v. d. Nat. Aan de Rijkskweekschool te Go rinchem is bevorderd van de 3e naar de 4e klasse H. J. Adel alhier. Ten gemeentehuize alhier werden voor het dienstjaar 1934'35 afgege ven 8 groote jachtakten en 22 visch- en hengelakten. De heer C. B. v. d. Straaten al hier werd, als hoogste inschrijver, het jaehtrecht van het gemeenteterrein voor 1934'35 verleend. De Geref. Meisjesvereen. „Het Mosterdzaadje" alhier, maakte onder lei ding van haar leidsters de dames v. Helden en Vermeulen een uitstapje naax Oosterhout en omstreken. Op het gehouden examen voor -O-—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2