voor U en Uwe zoons TE GORCUM. bij Grootste specialiteit voor kleeding naar maat. Afscheid Dr. Mijnlieff te Werkendam. Marktberichten. Yoor TROUWCOSTUMES HET ADRES. het geluid kwam niet tot zijn recht Idoor het ontbreken van een klank bord. Het meerendeel der fraaie en liefelijke klanken ging in de ruimte .verloren. Een uwer voornaamste doel stellingen, eigenlijk de voornaamste, is om met uw muziek, uw zang, iets anders tot de menschen te brengen, iets, dat den dagehjkschen sleur en tegenwoordig helaas de dagelijksche zorgen voor een paar uren doet ver geten. Muzieksport, om het zoo uit te drukken, het spelen op concoursen, dat gij met veel succes beoefend hebt, heeft zeer zeker ook zijn goede zij d-en, omdat het prikkelt tot vlijtig oefenen, want het spreekwoord „Oe fening Kweekt Kunst" is zeer zeker X>p muziekgebied een waar woord. Muzieksport moet echter niet hoofd zaak zijn. Het volhardend streven uwer be sturen heeft thans de stichting van deze fraaie kiosk, aan de plannen, waaraan de heer Michaël met zooveel liefde gewerkt heeft en waarmede hij naar mijn leekenoordeel, wonderwel 'geslaagd is, tot werkelijkheid ge maakt. Toont gij nu, muzikanten, zangers en zangeressen, dat gij de stichting van dezen muziektempel .waardeert, studeert flink, bezoekt ook .trouw de repetities en laat ons, het publiek, vele malen van uw kunst genieten. Ik feliciteer uw vereenigingen zeer met deze aanwinst en spreek daar bij den wensch uit, dat het een be langrijke bijdrage zal blijken voor den groei en den bloei uwer veree nigingen. Thans voltrek ik het symbool van de opening van dezen schoonen mu ziektempel en ik verzoek den heer directeur van „Kunst na Arbeid" om zich -dadelijk met zijn gezelschap aan boord te begeven om met een schet terende fanfare ons aller vreugde in dit heuglijke feit te illustreeren. Ik heb gezegd." De jongejuffrouw Adrie Michaël, leen dochtertje van den voorzitter, bood den Ed.Achtb. Heer Middel koop daarna op een presenteerblaadje leen schaar aan, waarmede het lint, dat den toegang tot de tent versper de, werd doorgeknipt. Het muziek gezelschap, dat zich reeds bij de tent had opgesteld, begaf zich nu ierop en met blijde klanken werd de vreugde over de opening der tent, waarnaar reeds zoo lang ver langd was, rondgebazuind. Hierna was het woord andermaal aan den heer Michaël, die zich in de eerste plaats richtte tot den loco burgemeester en hem dank bracht .voor zijn bereidwilligheid de ope ningsplechtigheid te verrichten. Spr. memoreerde de totstandko ming der tent en betuigde hierbij zijn dank voor den financiëelen steun, welke het comité bij zijn voorberei ding en bouw had ondervonden. Voorts bracht hij dank aan de aan nemers van de tent, de heeren Adr. Rosebrand, A. Cové en Gebr. v. d. iWaals, alsmede aan allen, die op eenigerlei wijze aan de totstandko ming hadden medegewerkt, en noo- digde ten slotte de besturen en ge- noodigden uit een heildronk te wij den aan deze plechtigheid. Hierbij en tijdens de concerten werd nog het woord gevoerd door den heer M. H. v. Dongen, penning meester van de gemengde zangver- een. ,,'t Rozeknopje", de voorzitter v. h. muziekgezelschap „Kunst na Ar beid", den heer J. Michaël, den heer ,G. J. v. Willigenburg, wethouder der 'gemeente Sprang-Capelle, e.a. Ondertusschen werd op de nieuwe fcent achtereenvolgens door het mu ziekgezelschap en de gem. zangver- eeniging geconcerteerd. Was de belangstelling bij de ope ning reeds groot, tijdens de uitvoe ring der concertnummers stroomden nog steeds belangstellenden toe, en langzamerhand maakte een gezellige [opgewekte stemming zich van de be langstellenden meester, welke voor al tot uiting kwam bij het spelen van enkele populaire nummers. De muziektent, welke voor deze ge legenheid in feesttooi was gestoken, werd door tal van gekleurde elec- trische lampjes schitterend verlicht, wat een prachtig effect gaf. Het comité tot stichting en in standhouding der muziektent kan met genoegen op dezen goed geslaagden [openingsavond terugzien, want dat men zich geamuseerd heeft bleek wel ■nit het feit, dat we meerderen hoor- Iden, die na afloop de verzuchting Blaakten: „Jammer, dat zoo'n mu ziektent maar eens geopend kan worden." De postduivenvereeniging „De Luchtvaart," gevestigd in het café van IMej. Wed. A. v. d. Haart aan de Neiuwevaart, hield j.l. Zondag met jon ge duiven een wedvllucht vanuit Lier met den volgenden uitslag: Adr. Klootwijk, 1, 7, 20, 44, 45; A. Versteeg, 2, 5, 17, 18; P. Verhagen, 3, 61; G. Treffers, 4; J. Versteeg, 6, 38, 56, 65; Adr. Spierings, 8, 22, 34, 51, 63; P. Sterrenburg, 9; C. Ver hagen, 10, 29, 62; P. Nieuwenhuizen, 11, 21, 48, 49, 50; P. Bakkeren, 12; A. Bakkeren, 13, 41, 52, 53; C. Rosen- brand, 14, 15, 25, 26, 30, 31, 32, 42, 43; J. de Jong, 16, 19, 24, 27, 28, 54; Haverhals, 23, 57; A. Blom, 33, 64; P. de Roon, 35, 47; M. de Jong, 36, 37, 39; H. Rosenbrand, 40, 60; A. de Jong, 45; G. Stam, 46 en W. Wandemakers, 58, 59. De extra prijs!, een tulband, werd gewonnen door Adr. Clootwijk. De EdelAchtbare Heer Meijer, 3urgemeester der Gemeente Sprang- Capelle, heeft met het oog op zijn gezondheidstoestand met ingang van 15 Aug. e.k. ontslag als zoodanig aan gevraagd. Tot de 3e klasse van het Chr. Lyceum te Harderwijk is na gehou den examen toegelaten de heer H. P. Dekkers Gzn., te Vrijhoeve-Capelle. Door B. en W. der gemeente Sprang-Capelle werd j.l. Zaterdagmor gen ten Gemeentehuize te Vrijhoeve- Capelle het gemeentewerk voor 1934 1935 aanbesteed, waarvoor alsvolgt werd ingeschreven. Metselwerk: Gebrs. Spierings, Capelle, f 101,50. Kleinloog en v. Oversteeg, Vrijhoeve- Capelle, f 97. J. Michaël, Vrijhoeve-Capelle, f95. B. v. Campen, Capelle, f 85. VI. v. Campen, Capelle, f 78,50. J. Molegraaf, Capelle, f77. Timmerwerk: Gebrs. Spierings, Capelle, f360.05. J. Michaël, Vrijhoeve-Capelle, f337.50. A. Hoefnagel, Capelle, f267.30. H. Wagemakers, Capelle, f263. J. Quirijns, Capelle, f242.90. Kleinloog en Verhage, Cap., f239.25. Schilderwerk Gebr. v. d. Waals, Capelle, f538. J. de Groot, Capelle, f529. J. v. d. Schans, Sprang, f493. T. den Hollander, Capelle, f439. D. Rijken, Capelle, f363. J. Klaasse, Sprang, f286. Sm ids werk: C. v. Veen, Capelle, f24.75. A. de Bie, Sprang, f22.40. A. Cové, Capelle, f 17.40. J. de Bruijn, Sprang, f5.95. J. Kommers, Capelle, f2.15. Het werk is aan de laagste inschrij vers gegund. GIESSEN. Aan de Kweekschool voor on derwijzers te Gorinchem is bevorderd van de 2de naar de 3de klasse, Mej. C. J. 't Hooft alhier. 's HERTOGENBOSCH, 25 Juli. Op de markt van heden waren aange voerd 1849 stuks, 942 stuks hoornvee, 773 biggen, 21 zeugen, 52 schapen of lammeren en 61 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f130 tot 1210 per stuk Kalfvaarzen 110 180 Magere Ossen en Koeien Vette Ossen en) le kw. 2730 p. pond Koeien 2e 2527 Pinken van f 80.—tot f130.p. st. Zeugen 50.— 70.— Biggen 8.— 14.— 90 160 Schapen 8.- 16.— Lammeren De aanvoer in hoornvee wegens ver andering van weer grooter dan de vorige week. Vet vee handel goed, prijzen on veranderd. Kalfkoeien en vaarzen handel iets vlugger en hoogere prijzen. Magere ossen en koeien voor de weide ongeveer vorige week. Pinken handel vlug en prij - zen niet lager. Dragende varkens handel goed met hoogere prijzen. Biggen prijs houdend met vlugge handel. Schapen en lammeren prijzen iets hooger, handel ongeveer vorige week. Aanvoer kalveren zeer klein, doch handel flauw. De aanvoer van slachtstieren kort, prijzen ongeveer vorige week. 3e kwaliteit slachtkoeien prijzen onveranderd, met flauwen handel. Afloop der markt vermoedelijk iets flau* wer dan vorige week. 's HERTOGENBOSCH, 24 Juli. Boter. Aanvoer 17.100 K.G. Hoogste prijs f 1.46. Laagste f 1.40. Middel f 1.43. ZALTBOMMEL, 24 Juli. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 18 biggen, prijs van f7f 13. 52000 eieren, prijs per stuk 2 a l21/s cent760 K.G. boter, prijs 1JS K.G. roomboter f0.87y2, boerenboter f 0.85. Vorige week Donderdag vond on der groote belangstelling plaats de huldiging van Dr. Mijnlieff bij z'n afscheid als praktizeerend geneesheer. 's Middags werd in meer kleinere kring, het huldeblijk uit de burgerij aangeboden. Nadat het comité zich in een der ruime kamers van het ruime dok tershuis had opgesteld, trad de fa milie Mijnlieff binnen, waarna de Voorz., de heer Jac. G. v. Oord, na de begroeting en de aanbieding van een prachtige ruiker aan Mevr. Mijn lieff door Rie van Oord, de volgen de rede uitsprak Hooggeachte Dr. Mijnlieff, Mevr. Mijnlieff, Kinderen, Dames en Hee ren Wanneer ik hier als Voorz. van het Huldigings-comité een enkel woord van dankbare hulde mag spre ken, dan vertolk ik daarin de ge dachte en gevoelens die leven in de harten van honderden patiënten en belangstellenden in ons dorp en daarbuiten. Ik heb eens gelezen dat, als een volk z'n groote mannen niet meer ■eert, dit volk gevaar loopt onder te gaan. Gij waart zulk een groote onder ons, waarde dokter, en het volk van Werkendam en Omstreken, heeft be hoefte om U op dezen dag te huldi gen en U een blijk te geven van hun oprechte dankbaarheid. Gij waart zulk een groote onder ons ter oorzake van Uw persoon en arbeid. Al beschouw ik dat alle ar beid zelfs de allergeringste; van hoo ger orde is, ver daarboven uit ver heffen zich tweeërlei arbeid, n.m.l. het predikambt en het werk van den geneesheer. De eerste heeft de zorg over de ziel, het tweede over het lichaam van den mensch. En beider arbeid, wil het goed zijn, moet ge schieden in dienende liefde en in volle overgave des harten. En zie Dr. Mijnlieff hierin zijt ge voor ons gedurende 37 jaren een treffend voorbeeld geweest. Hier kom ik ook reeds bij het ge heim van het innig contact hetwelk bestond tusschen U en de patiënten. U waart niet alleen een zeer be kwaam medicus, ge hebt niet alleen aan de lijdende menschheid medicij nen gebracht, neen ge hebt veel meer gedaan, ge hebt U zelf gegeven, ge hebt Uw ziel in Uwen arbeid gelegd. Ik wil U niet vleien, dit zou U ook niet aangenaam zijn, maar het is mij volle ernst als ik zeg dat U alle goede eigenschappen bezat, die m.i. voor een praktizeerend genees heer noodzakelijk zijn. U wist rondom Uw patiënten een sfeer van vriendelijkheid en vertrou wen te scheppen, zoo buitengewoon dat wij ons allen meerdere malen er over verwonderd hebben; ik zeg een sfeer van vertrouwen, wat toch een noodzakelijk element vormt bij het verkrijgen van gunstige resulta ten in de geneeskunde. Als Dr. Mijnlieff binnen kwam en zich neerzette, een rustig gesprekaan- knoopte, gevoelde de patiënt zich voor 50 pCt. een ander mensch. En wat waren Uw woorden nuchter en kalm, vol van levenswijsheid. U was hierin het type van een echte Hol lander, nuchter en kalm te blijven dikwijls onder moeilijke omstandig heden. Als zenuwachtige patiënten klaag den over allerlei gebrek en pijn, dan kon U deze lui zoo fijntjes neerzet ten, en op hun gemak brengendoor te zeggen dat U zelf ook wel ver schillende malen aan het zelfde euvel geleden had. Bij deze nuchterheid ontbrak het echter niet aan innig medegevoel. Wat was er bij U een oprechte blijd schap als er beterschap bij Uw pa tiënt kon geconstateerd worden, wat een vreugde als er weer een jonge wereldburger geboren was, en hier over is uw blijdschap veelvuldig ge weest. Men heeft mij verteld dat U geassisteerd heeft bij de geboorte van 4000 kinderen. Welk een overstelpende vloed van dankbaarheid is U voor deze hulp door de moeders toegebracht. Wat was er echter ook een bewo genheid en diepe ontroering in Uw ziel als de dood onze huizen was binnen getreden. Wat vertolkte dan die enkele sim pele handdruk de groote jammer die dan Uw hart vervulde. Gij hebt met Uw patiënten, met onze gezinnen medegeleefd. In vreugde en smart, in droefheid en blijdschap. U hebt bij dagen en bij nachten Uw krachten bijna ver teerd voor het welzijn Uwer patiën ten. Nooit was U iets te veel, altijd stond ge klaar en daarvoor wil ik U in naam van die honderden, harte lijk dank zeggen. En toen ons comité een beroep deed op deze menschen om U bij Uw afscheid een huldeblijk aan te bieden, toen heeft zich op spontane wijze geopenbaard wat leefde in hun ne harten. Toen is het gebeurd waarde dok ter, niet bij een maar bij tientallen, waar de vader sinds maanden door de ellende der werkeloosheid was getroffen, er toch nog een niet on beduidende gift was gereserveerd, voor hun sympathieke dokter. Er was bij hun maar een spijt, dat ze door den nood der tijden niet I meer konden geven. En als ik hier dan mededeel dat niettegenstaande de crisis, toch nog een bedrag van ruim f 700,werd ingebracht, mag dit wel als een be wijs gelden, hoe Uw persoon en Uwen arbeid door Uwe patiënten werd gewaardeerd. Toen nu het comité, dat zien met deze aangename taak had belast, voor de vraag kwam te staan omtrent het aanschaffen van een passend hulde blijk, was dit geen gemakkelijke taak. Wij wisten dat onze eenvoudige dok ter een man was van fijne, voorname smaak. Totdat wij overeenkwamen U een schilderstuk aan te bieden. Maar nu kwam weer de moeilijkheid naar vo ren, wat voor schilderstuk. Wij meenden in Uw geest te han delen om een schilderstuk te laten vervaardigen van een typisch ge deelte van Werkendam.; het dorp waar ge Uw levenswerk hebt ge vonden. Zie hier dokter wat we U willen aanbieden. Het is 't gezicht op het oude „dok". Dit stuk is van een kunstschilder, de heer v. Wijnhoven te Dordrecht, die zoo vriendelijk wil de zijn dezen middag de plechtigheid bij te wonen. Als het U en de Uwen gaat als ons, meenen wij te mogen zéggen, dat dit schilderstuk zeer geslaagd is en van meer dan gewone conceptie is. Verder bieden wij U aan een her denkingsalbum, eveneens door kun- t. Ay':v MB BEZOEKT DE OPRUIMING. hbb DE NIEUWSTE GOEDEREN. LAGE PRIJZEN. n V.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 6