Goed en Goedkoop* A. VAN SETERS Bel s. v. p. op No. 50. Heeren-, Dames- en Kinderschoenen. LOUIS v. d. POL te Heusden, in het Schoenmagazijn. N.V. GARAGE HEUSDEN 56 Burchtstraat. Als de zon fel op Alle nog voorradige ZOMERSCHOENEN worden tegen veel verminderden prijs opgeruimd. KOMT zonder eenige verplichting zien, of er iets voor U bij is. Verder hebben wij steeds voorradig alle soorten Prima kwaliteit en tegen den laagst mogelijken prijs. Beleefd aanbevelend, BREESTRAAT 83. RIDDERSTRAAT 93. Automobielen en Motoren - Eerste klas Reparatie-inrichting - Olie - Benzine - Banden - Autoverhuur^ met en zonder chauffeur. DEPOTHOUDER: W. VAN DRIEL, Kruisstraat 193 te Werkendam. Heeft U al kennis gemaakt met PRESTO? Zoo niet, dan heeft U thans een prachtige gelegenheid om Neer- lands goedkoope, nieuwe en voortreffelijke 7Va ets. ,5 zeeppoeder te leeren kennen. En wel op uiterst voor- deelige wijze, door uitknippen van onderstaanden waardevollen bon. stenaarshanden vervaardigd; door kunstenaars echter, die allen behoo- ren tot die bovengenoemde 4000 jon ge wereldburgers. Hierbij vernoem ik speciaal de heer Chr. v. d. Straa- ten, die op allerlei gebied, bijzondere talenten heeft, terwijl de heer van Rerchum op verdienstelijke wijze de namen van de gevers en geefsters aan dit huldeblijk in deze album beeft gegraveerd. Het doorbladeren van dezen album zal U ongetwijfeld veel genoegen ver schaffen. Hiermede zou ik gevoegelijk kun nen eindigen, indien Uw leven in deze 37-jarige periode niet buiten gewoon werd verrijkt met de kennis making en het huwelijk van Mej. Sigmond. En als wij op dezen dag U dok ter Mijnlieff huldigen, mogen en kun nen wij Mevr. Mijnlieff niet verge ten. Dit zou in hooge mate van on dankbaarheid getuigen. Want als er een arbeid is waarbij het leven van de vrouw des huizes zoo nauw be trokken is bij den arbeid van den man, dan is het wel de echtgenoote van den geneesheer. Want Mevrouw, als wij geconsta teerd hebben dat Uw man zijn beste krachten en gaven gegeven heeft voor zijn patiënten, dan hebt U hem daarin geholpen en gesteund. Uw toewijding en Uw trouw, Uw liefde zijn het geweest die Uw man hebben bezield en gesterkt bij z'n zwaren arbeid en daarom was het ons even- Jeens een behoefte des harten, op dezen dag ook U te gedenken en on ze groote waardeering uit te spreken yoor wat U hebt gedaan. De vrou wen zijn egocentisch zegt men wel ieens, ik ben het met deze stelling volmaakt oneens en U mevrouw is het levende bewijs, het aanschouwe lijk voorbeeld van deze mijne tegen overgestelde opvatting. U hebt Uw man niet voor U zelf gehouden, U waart niet egocentisch, integendeel U hebt hem afgestaan bij dag en bij nacht voor het heil der lijdende menschheid. Wij danken U daarvoor. Wij zullen dit niet vergeten. Mogen wij als bewijs van dezen dank U aanbieden deze zilveren drijf- schaal. Hopelijk is hij naar genoegen. En ten slotte als restant van de ingekomen giften, bieden wij U deze enveloppe met inhoud aan, waaraan U een bestemming kunt geven, die U zelf het beste acht. Mevrouw en dokter Mijnlieff, ik ga nu eindigen, aanvaardt deze ge schenken als zoovele bewijzen van onze innige dankbaarheid voor alles wat U hebt verricht; Uw naam dok ter, staat met gouden letteren in on ze harten gegrift en als gij U bij het komen van den levensavond U soms eenzaam mocht gevoelen, laat het dan Uw sterkte zijn en Uw blijd schap, dat honderden patiënten U hoogelijk waardeeren, U niet verge ten zullen en een aangename herin nering aan U meedragen. Wij wenschen U van ganscher har te toe, dat U nog vele jaren mag ge nieten van de welverdiende rust, en voorts, waarde dokter, de Almachti ge God zegene U en de Uwen tot in lengte van jaren. Nadat de voorzitter gesproken had stond Dr. Mijnlieff op en sprak on geveer het volgende: Mijne heer en! De voorzitter heeft in z'n rede ge zegd, dat ik steeds m'n kalmte en zelfbeheersching wist te bewarenbij de aanbieding van zoovele geschen ken, is dit nu echter niet het geval. Toch wil ik U, mijnheer de voorz. en overige leden van het Comité hartelijk dank zeggen voor al de moeite en arbeid, die gij U getroost hebt. Het doet mij zoo'n buitenge woon waar genoegen, vernomen te hebben, dat zoo spontaan door alle oud-patiënten is medegewerkt tot het welslagen van dit huldeblijk. U kunt wel begrijpen wat er thans in mij omgaat. Dit oogenblik is er een van blijdschap en weemoed. Het beteekent afscheid nemen van m'n levenswerk, van een werkkring die door mij werd opgebouwd. Ik heb een zwaren strijd moeten voeren tusschen plicht en neiging. M'n plicht was in het belang van mijn eigen gezondheid, in het belang van de patiënten vooral heen te gaan; de neiging van m'n hart was, om de arbeid, die mij zoo lief was, voort te zetten. Toen ik kennis maakte met Dr. Schols en zag met welk een ernst en toewijding hij mij tijdens mijn ziekte verving, en ik de zekerheid had dat hij mijn arbeid zou willen voortzetten, toen was mijn besluit spoedig genomen. U hebt ook gesproken, mijnheer de voorzitter over het innig contact met m'n patiënten. Dit is voor mij een vreugde geweest in m'n leven, en dan vooral werden er banden ge legd, als rouw en smart in de hui zen mijner patiënten inkwam. In deze droeve tijden zijn er banden gelegd, die niet gemakkelijk verbroken kun nen worden. ,Wat mij het meest getroffen heeft, is, dat gij gemeend hebt ook m'n vrouw in deze huldiging te moeten betrekken. Ik dank U daarvoor. Ik wil U thans wel bekennen, dat ik in de 37 jaren die ik in Werkendam werkzaam geweest ben, dikwijls meer heb gedaan dan ik doen kon, doch zonder de hulp van mijn vrouw, zou ik hiertoe niet in staat zijn geweest. Wat het aangeboden schilderstuk betreft, ik moet zeggen, gij hadt geen betere keus kunnen doen; en wanneer ik afga op het blijde gezicht van m'n vrouw zooeven bij de aanbieding geloof ik dat zij met de ontvangen zilveren drijfschaal, zeer ingenomen is. Ik wil nog den schilder, den heer v. Wijnhoven hartelijk danken, voor zijn prachtig werk, en ook de ont werper van het prachtige album, den heer v. d. Straaten met z'n medewer ker de heer v. Berchum. Ik wil nogmaals m'n groote dank baarheid uitspreken aan al m'n oud patiënten, waar ze ook wonen en le ven. Zeg hun, mijnheer de voorzitter, dat ze mij een vreugdevolle dag heb ben toebereid. Des avonds bestond er gelegenheid persoonlijk afscheid te nemen van Dr. Mijnlieff, ten zijnen huize. Van dit aanbod werd veelvuldig gebruik gemaakt. Zoowel uit Wer kendam, als omliggende dorpen, Bies- bosch, enz. waren velen gekomen om 1 den geliefden geneesheer voor het laatst de hand te drukken. Oud-patiënten zoowel als belang stellenden dankten hem voor de aan gename hulp en hartelijkheid tijdens zijn praktijk. Ten huize van den dokter was dien avond te bezichtigen, het schilder stuk met de andere geschenken. Alle aanwezigen werden op enkele" versnaperingen onthaald. Het was voor dokter en zijn fami lie een aangename avond, waarin het medeleven uitkwam van de bezoe kers. Wij hopen van harte dat het dok ter Mijnlieff gegeven moge zijn, nog langen tijd in ons midden van de zeer welverdiende rust te genieten. Vrijdagavond, Zaterdag en Maan dag j.l. was de schilderij met album te bezichtigen in de étalage van den heer C. B. van Breugelen. Een woord van dank namens de burgerij aan het comité en de dames helpsters. Uw huid heeft ingebrand, geneest Gij Uw pijn lijke huid bi; -!i i-' Doos 30, 60, lijke huid bij uitstek met DIIDfll Tube so ct. rUriUL TELEGRAMBESTELLER TE WATER. Een besteller van het Rijkstele graafkantoor te Amsterdam, is, door dat hii kwam te slippen, met zijn fiets in het water van den O. Z. Achterburgwal gereden. Dadelijk wa ren er omstanders ter plaatse, die met behulp van een reddingshaak den drenkeling op het droge brachten. Daar de besteller een flinke hoeveel- veelheid van het vuile grachtwater naar binnen had gekregen, is hii ter observatie in het Binnengasthuis op genomen. Ji "Sr- Neem in plaats van het GRATIS PAK PRESTO geen ander merk zeeppoeder aan I U heeft recht op PRESTO, en wie U iets anders geeft, benadefelt U. PRO. Al 0119 t

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 7