Plaatselijk Nieuws. Y eilingberichten. BRAND TE ARKEL. Zondagmiddag is door tot nu toe onbe- kende oorzaak brand uitgebroken in de woning, bewoond door de fam. R. en een aangebouwde loods, in gebruik bij van R., gelegen aan den Rijksstraatweg in de kom der gemeente Arkel. Het vuur greep snel om zicb been, mede, doordat het geheele perceel met riet was gedekt. De brandweer deed goed werk, maar niettemin brandde nagenoeg alles uit, ter- wgl zelfs nog een belendend perceel ge vaar liep hiervan verbrandden de ramen, terwijl de waterschade groot is. Verzeke ring dekt, althans voor R. de schade. In de vlammen kwamen nog acht konijnen om. Het verkeer heeft langen tijd stag natie gahad. De bewuste familie R. was op dezen dag juist met vacantie. o VIER KANOVAARDERS VERDRONKEN. Zondagmorgen om half elf zijn in de z.g. Kwade Hoek in het Goeree- sche Gat twee kano's, elk hemand met twee personen, tengevolge van de ru we zee gekapseisd. Beide bootjes zijn gezonken en de vier inzittenden zijn jammerlijk verdronken. De namen der slachtoffers zijn nog niet bekend. Dat de kanovaarders uit Schiedam afkomstig zijn, is bekend geworden door het feit, dat zii den nacht van Zaterdag op Zondag op het strand te Ouddorp hebben gekampeerd en men aldus van hun plannen kennis had gekregen. Het ongeluk zou zijn be merkt door een veehouder, die zijn koeien aan het melken was. Ande re ooggetuigen zouden er niet zijn geweest. o DOOR DE TRAM OVERREDEN. O TREINBOTSING BIT HET WEESPERPOORTSTATION. Twaalf gewonden Zondagmorgen zijn bij het Wees- perspoortstation vóór de Blasiusstraat een vertrekkende Dieseltrein naar Utrecht en een stoomtrein, komen de van het Centraal Station, met el kaar in botsing gekomen. Omwonenden hoorden om even over half tien het geluid of er op ijzer hard werd geslagen en dadelijk daarop een hevig gegil. Men zag dat twee treinen op elkaar gebotst waren en dat van den voorsten wagen van een Dieseltrein, die uit de richting van het Weesperpoortstation kwam, de linkerzijwand van de voorste helft totaal was weggescheurd. In dat gedeelte van den wagen waren de reizigers als kegels door elkaar geworpen. Een aantal van hen kon zich niet bewegen, omdat zij be kneld geraakt waren tusschen de in elkaar geschoven deelen van den wa gen. Anderen die beproefden door de deur weg" te komen werden daarin verhinderd omdat deze klem zat en niet bewogen kon worden. Men vrees de aanvankelijk, dat er behalve ern stig gewonden ook dooden te be treuren zouden zijn. Vanaf het Weesperpoortstation, waar men 'het ongëlulc zag gebeuren, is dadelijk de Geneeskundige Dienst en de brandweer gewaarschuwd. In middels hadden de niet gewonden een goed heenkomen gezocht uit den opengescheurden wagen. Nauwelijks vijf minuten na de bot sing waren brandweer en Geneeskun dige dienst ter plaatse. Dadelijk werd begonnen met de lichtgewonden uit den wagen te halen, waarbij ook het publiek, dat van alle kanten kwam, meehielp. Toen eenigszins een overzicht van den toestand was verkregen, kon ge constateerd worden, dat er geen doo den waren. Eenige reizigers lagen op den vloer van den wagen, terwijl een beklemd zat. De gewonden werden door den Geneeskundigen dienst naar ziekenhuizen vervoerd, hoofdzakelijk naar het O. D. V. gasthuis, omdat dit het dichts in de nabijheid lag. Van de vier reizigers, die beklemd zaten, waren 'twee spoedig bevrijd, ook zij werden overgebracht naar een ziekenhuis. Met de twee laatsten had men meer moeite, om de beenen, die beklemd zaten, vrii te krijgen. De oorzaak daarvan was, dat de Diesel- wagen hoofdzakelijk bestaat uit alu- miniumstaal en dit metaal was omge bogen en had de reizigers vastge klemd. Na ongeveer een uur werken was ook de laatste man bevrijd. De aanrijdende trein had men daarvoor eenige decimeters achteruit moeten zetten, want de buffer van den tender van de locomotief stond tegen het in elkaar gedrukte aluminium. Dooi den buffer weg te nemen werd het mogelijk het aluminium te buigen, en kon de man worden bevrijd. Het was de heer Rijff, Haarlem merweg 161; hii bad een gecompli ceerde onderbeeribreiik. Zijn dochter mej. M. Rijff, die ook beklemd had gezeten, had een bovenbeenfractuur. 'Ook werd mevrouw RijffKoenders evenals de beide bovengenoemden naar bet O'. U. Vrouwe •nsthuis ge bracht. Zij had verwondingen aan den enkel, doch behoefde niet te wor den opgenomen. Ernstig was ook de heer W. B. Keyer, Marnixkade 163, die een hersenschudding had, bene vens verwondingen in het gelaat. Nog werden naar het O. L. Vrouwegast- iiuis vervoerd de heer 'C. Kales, Sta dionstraat 31, met een enkelfractuur, mevrouw "StrengersGosler met een groote kniewond en wonden in het gelaat naar het Binnengasthuis werd gebracht, Ds. S. Riemers uit Bus- sum, met een gebroken onderbeen. Deze predikant was op weg naar Utrecht voor het vervullen van een dienst. Naar het Ned. Israelietisch ziekenhuis werd gebracht de heer G. Polak, Zuider Amstellaan 14, met een onderbeenfractuur. Verder werden ook naar het ziekenhuis overgebracht en daar verbonden, maar niet op genomen de heer J. Veerkamp, Mes dagstraat 22, met een hoofdwonde en een snijwond aan de rechterhand, mej. Jos. van Ginkel, Rivierlaan 42 met een wonde aan den linkerarm, de heer H. Lierens, die een lichte kneuzing aan de borst had en de 5- jarige S. van der Voren met won den aan arm en been. HEUSDEN. Naar verluidt, zal met 1 Sept. a.s. de busdienst van de tram tus schen Drunen en Heusden worden stopgezet, als niet meer rendeerend. 't Is voor de velen die a.h.w. op het busverkeer zijn aangewezen ieder een kan maar niet steeds een auto nemen te hopen, dat er als nog op de een of andere manier in voor zien wordt, om althans eenige com municatie te verkrijgen met 't station van de spoorwegen of dat van de H. B. S. te Drunen. Toen de 17-jarige G. Vos al hier, Zondagavond zijn kano uit het water wilde halen, had hii het onge luk met een zijner vingers bekneld te geraken, zoodat hii zich zoodanig verwondde, dat den nagel geheel van zijn vinger werd afgerukt. De opbrengst van de Groene Kruiscollecte, gehouden op Donderdag 2 Augustus, heeft opgebracht de som van bijna vier en twintig gulden. Het bestuur van de Oranjever- eeniging Heusden besloot in zijn laat ste vergadering, dit jaar den geboorte dag van H. M. de Koningin alleen te herdenken door een tractatie aan de schoolkinderen. AALST. Aan de aannemers PI. Blom en Zoon alhier is opgedragen het bouwen van een dubbel woon- en winkelhuis voor den heer Chr. Knip penburg te Geldermalsen, voor de somma van f11622.De aanne mers waren op drie na de laagste in schrijvers. Het Bestuur van de Oranjever- eeniging alhier ontving van den Par ticulieren Secretaris van H. M. de Koningin namens H. M. een bewijs van dank voor de betuigde deelne ming bij het overlijden van Z. K. H. Prins Hendrik. ALMKERK. Sinds enkele dagen is door de kinderen Nieuwenhuizen alhier, een pink uit de weide vermist, welke tot op heden niet werd teruggevonden. Thans wordt door bedoelde eigenaar hierop een belooning gesteld, voor te rugbezorging van genoemde pink. (Zie advertentie). Vanat heden zijn de toegangsbe wijzen van het muziek- en zangconcours bij de navolgende adressen verkrijgbaar J. B. Brang'er, C. den Boer Jr., A. C. v. Rijswijk, W. Paans en M. W»ij- nands te Nieuwendijk. Hedeni Woensdagavond hoopt het fanfarecorps „Nooit Gedacht", met me dewerking van de muziëkvereen. „Julia na'" van Uitwijk, vanat de muziektent een concert te geven. Onze vroegere dorpsgenoot de heer B. Koekkoek, thans Hoofd der Chr. school te Zwijndrecht (Groote Lint) slaagde dezer dagen te Utrecht voor examen acte Engelsch. BRAKEIJ. Op 16 Aug. a.s. hoopt de afd. Brakel erl Omstreken van den Bond van Oud-leerlingen van Landbouw- cursussen in Gelderland (B.O.G.) een excursie te maken naar de omstre ken van Goes. Voor deze excursie hebben zich bereids een 25-tal per sonen aangemeld. BABILONIëXBROEK. Per autobus „De Onderne ming" uit Wijk maakte de Chr. J. V. „Obadja", alhier, een plezier-reisje naar Zeist en omgeving. Hoewel de reis onder prachtig zo merweer werd aanvaard, regende het in den namiddag, voornamelijk toen men op het vliegveld Soesterberg faanwezig was. Later werd het weder echter nog goed, zoodat het program ma geheel kon worden afgewerkt. Vooral in Utrecht werd een en an der bezichtigd o.a. de Domtoren, het hoofdpostkantoor en verdere beziens waardigheden. Het geheel van den dag mag als een onvergetelijken wor den genoemd, terwijl een woord van dank aan den chauffeur van „De On derneming" hier zeker niet misplaatst is. Toen de arbeider D. L. bij het graanrijden voor den landbouwer J. B. behulpzaam was en wat dicht bij het voor den wagen gespannen paard kwam, werd hij gegrepen door een haak welk aan het gebit beves tigd is en wel in den neus, zoodat dit lichaamsdeel uiteen gescheurd werd en hij zich onder behandeling van dokter van Vuuren uit Dussen moest stellen die de wond heeft ge hecht. GENDEREN. Donderdag 2 Aug. maakte de Herv. Naaikrans „Helpt Elkander", per autobus van de N.V. „A.L.A.D." onder leiding van Ds. Kuyper een plezierreisje naar Breda en omstre ken. Om 7 uur werd uit Genderen vertrokken en om 9 uur kwam men te Breda aan. Eerst werd een bezoek gebracht aan de Kon. Academie en het park. Vandaar ging het naar het Liesbosch. Daar wegens de regen geen wandeling gemaakt kon worden ging het naar de Groote Kerk en het Mastbosch. Vandaar ging het naar Tilburg waar men de Tentoonstelling bezocht, die schitterend genoemd mag worden. Er werden boottochtjes ge maakt en foto's genomen. Toen ging het naar Oisterwijk, waar een prachtige wandeling werd ge maakt in de bosschen om vandaar over Drunen huiswaarts te keeren, al waar men om kwart voor twaalf in vroolijke stemming aankwam. De „Naaikrans „Helpt Elkander", kan met genoegen op een welgeslaag den dag terugzien. Een bijzonder woord van dank aan den chauffeur van de N.V. „A.L.A.D. is hier zeker wel op zijn plaats. NIEUWENDIJK. Op de laatstgehouden weitoe- maat-verpachting werden zeer hooge prijzen besteed. Er werden prijzen geboden van f 20 per H.A. Ook was er veel belangstelling. De regen die de laatste dagen gevallen is, maakte de Kildijk tot 'n modderpoel, zelfs onbegaanbaar voor auto's en verder verkeer. Dit komt door de werkzaamheden der water leiding. Een verharde laag is op den Kildijk niet aanwezig, zoodat thans de zuivere klei boven ligt. Er wordt dan ook reikhalzend uitgezien naar verbetering door Polderbestuur of emeente. -Bij de heden gehouden inspec tie van het Ned. Varkens Stamboek, werden van den heer Keiler twee zeugen ingeschreven in het Stamboek van het Groot Yorkshireras, elk met 79 punten. Naar we vernemen is door het schoolbestuur besloten, geen kinder feestje te geven op 31 Augustus in verband met de droeve gebeurtenis sen van ons koninklijk Huis. XEDERHEMERT. Tot gewoon dienstplichtige der lichting 1935 is bestemd de loteling A. A. Smits, tot buitengewoon dienst plichtigen zijn bestemd: D. v. d. Werken. C. G. van Aalst, P. van Diggelen, T. Oomen en J. A. Vos. OUDENDIJK. Zaterdagavond hield in café v. d. Wiel alhier, het bestuur van de IJsclub „Nooit Gedacht" met het bestuur van de Muziekvereen. „Kunst na Strijd" een gecombineerde verga dering om de mogelijkheid onder 't oog te zien, gezamenlijk een bazar te houden. Onder voorbehoud van de goedkeuring der leden, kwam men tot overeenstemming en zal men trachten de noodige vergunning daar voor te verkrijgen. Onder deze voor waarden werd een regelingscommissie gekozen waarin zitting namen de hee ren A. v. d. Wiel, A. v. Vugt Azn., A. Verschoor en j. P. Kant. Als 5e persoon zal daarbij iemand uit de gemeente worden aangezocht. Na nog eenige besprekingen aan gaande de te nemen maatregelen, sloot de voorz. v. h. bestuur der IJs club, de heer A. v. Vugt Jzn., de vergadering. Hedenavond (Woensdag zal in ver band met bovenstaande de IJsclub „Nooit Gedacht" een ledenvergade ring houden in café v. d. Wiel. SLEEUWIJK. J.l. Zaterdagavond gaf de Gem. Zangvereen. „Juliana", alhier met medewerking van de Gem. Zang ver. „Altena", gem. Zangver. van Oudendijk en Giessen en de Fanfare „Wilhelmina" alhier, een welgeslaagd concert. De opbrengst bedroeg ruim f39- Op Zaterdag 11 Aug. zal het dameskoor „Looft den Heer" alhier, met medewerking van de Fanfare „Wilhelmina", het mannenkoor van Andel en het mannenkoor van Poe- deroijen een concert geven op het sportterrein van de heer T. de Waal. De fanfare „Wilhelmina" al hier is voornemens op Dinsdag 14 Aug. a.s. in de 2e afd. deel te nemen aan het concours te Maartensdijk en het Dameskoor „Looft den Heer op Woensdag 15 Aug. te Almkerk in de ie afd. Tevens zal ook het kin derkoor „Het Nachtegaaltje" aan dit concours deelnemen. De Gem. Zangvereen. „Juli ana" alhier behaalde j.l. Dinsdag op het concours te Soestdijk met 280 pnt. een tweede prijs in de eerste afdeeling. SPRANG. Zaterdag j.l. werd op een stuk weiland van den heer J. Oerlemans nabij het Zandvliet, alhier vanwege den Ring 's-Capelle van Ned. Herv. J. V. op G. G. een goed geslaagden landdag gehouden. Om c.a. 2,30 u. opende haar voorzitter Ds. Cuperus uit Capelle op gebruikelijke wijze en riep de talrijke aanwezigen een har telijk welkom toe. Als eerste spreker trad op Ds. J. Bakker van Veenendaal met het onderwerp „Van Strijd en Overwin ning", daarna Ds. J. C. Woelderink van Ouderkerk a. d. IJsel met een rede over: „De eenvoud van het Evangelie". Ds. J. Spelt van Mole naarsgraaf sprak over: „De Christe lijke renbaan", terwijl Ds. Cuperus als slotredenaar sprak over: „Een cri sis in Juda". Ter afwisseling werden door de Chr. Zangvereen. uit 's-Gravenmoer en door de Chr. Zangvereen. uit Sprang verschillende christelijke lie deren gezongen. Aan het slot sprak de voorzitter nog een woord van dank en opwekking, waarna gezongen werd Ps. 72:11 en besloot de voorzitter dezen welgeslaagden landdag met dankgebed. Zondagavond werd mejuffr. Ver hagen uit 's Grevelduin-Capeie op den Eikendijk, even buiten de kom dezer gemeente ,door een auto, bestuurd docr den heer T. uit "Waalwijk, aangereden. Door een passeerende auto werd zij opgenomen .en naar Dr. W. gebracht. Na geneeskundige behandeling is zij per ,auto naar haar woning vervoerd. Volgens getuigeverklaring verkeerde de inzittende onder den invloed van ster ken drank. De politie heeft de zaak in handen. WOUDRICIIEM. Gedurende de vorige week werden aan de vischmarkt alhier aangevoerd 1 zomerzalm ad f 0.80 per pond en 2 St. Jacobszalmen ad f 0.60 tot f 0 65 per pond. Besteed werd voor dikke paling 50 tot 55 cent, dunne aal 12 tot 16 ct. bot 13 tot 16 ct. en baars 12 cent. Alles per pond. Woensdag j 1. werd in de Ned. Herv. Kerk alhier door de heeren W. G. van den Heetcamp en Joh. Kentie alhier een zeer goed geslaagd orgelconcert ge geven. De opkomst was niet bijzonder groot. De echtelieden A. van VugtA. Lackhuizen alhier herdachten Donderdag j.l. onder veel blijken van belangstelling hunne 40 jarige echtvereeniging. De muziekvereeniging van den Oudendijk bracht hun des avonds een serenade. Gedurende de maand Juli j.l. werden voor de Vleeschkeuringsdienst ter keuring aangegeven 6 koeien, 25 varkens, 4 kal veren, 5 schapen en 1 nuchter kalf. Met een 30-tal werklieden is Maandag een aanvang gemaakt met het uitbaggeren der Maas voor de Vestingmuur in deze gemeente, welk werk in werkverschaffing wordt uitgevoerd. WIJK. Het tuinfeest, dat morgenavond om; 6 uur geopend wordt, belooft veel. Talrijk zijn de ingekomen prijzen, zoo werd onder meer een compleet thee servies geschonken. Het comité heeft besloten, dit servies als eerste dag prijs te bestemmen. Zij die dus Don derdag het tuinfeest bezoeken, ontvan gen een bewijs van toegang met num mer, welk nummer meeloot naar deze beschikbaar gestelde prijs. Alhier had door den bouwkundi ge J. Mouthaan namens den heer P. v. d. Velden een aanbesteding plaats van een woonhuis met winkel en werk plaats. De uitslag was als volgt: J. Zonneveld, Veen f5247 P. Kramer, Genderen f5193 H. v. Noorloos, Andel f5158 H. Kleinloog, Genderen f5068 C. Garstman, Wijk f4785 Raming plm. f4900. Het werk is aan den laagsten inschrij ver gegund. WERKENDAM. De rijswerker W. d. H. had 't ongeluk met het wegwerpen van stortpuin, een spierverrekking op te loopen in de linkerlendestreek, zoodat hij zich onder behandeling moest stellen van Dr. Bressier. Het zoontje van den heer Jac. v. d. Heuvel viel van de trap, met gevolg dat 't ventje de pols brak van zijn linkerhand. Inplaats van den heer C. Stoep is benoemd als Koster der Ger. Kerk de heer A. van Driel. De heer C. A. Paans, welke in plaats van den heer C. de Boon als Gem.-raadslid (C.-H.) is benoemd, heeft deze benoeming aangenomen. Ter vleeschkeuring werden in de maand Juli aangegeven, 58 varkens en 13 runderen. Door de Postduivenvereniging „Stormvogels" werd een wedvlucht ge houden met jonge duiven vanuit Gem- bloux (B Afstand 440 K.M. Uitslag der prijzen J. de Kooning 1, 14 D. Vink 2, 31, 33; N. N. 3; Vos-Koman 4,17,30,32; M, de Vries 5, 9 J. A. Visser en W. van Berchum 6, 7, 18Vogel-Bakker 8, 24; C. de Ruiter 10, 19; T. de Klerk 11, 23; L. de Kuyper 42 W. van Bergeijk 13 de Boon Mik 15, 27 D. Biesheuvel 16, 35; W. van Doesburg 20 F. den Breejen 21 Kooi de Koter 22 Gebr. Groeneveld 25, 34 Jsc. Klop 26, 28 en 29. Een vrachtwagen van den heer B. uit Overschie, reed door 't slippen, in den Biesbosch van den Hoogen Maasdijk. De wagen sloeg driemaal over den kop. Bijna al de melk, welke zich in de bussen bevond, ging verloren. De heer B. zelf had uiterlijks niets bekomen, maar klaagde zeer over inwendige pijn. De auto kon later zijn weg vervolgen. Alles was ver zekerd. ZUILICIIEM. Ter vleeschkeuring zijn over de afgeloopen maand aangegeven6 varkens en 9 schapen. INGEZONDEN Buiten verantwoordelijkheid der Red. Mijnheer de Redacteur. Mag ik voor onderstaande regelen een klein plaatsje in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Het blijkt ons dat vele veehouders in onze streek de kat uit den boom kijken betrtffende het schetsen van kalveren. Zij zijn van meening dat het niet zoo'n vaart zal loopen. Zelfs blijkt, dat hier en daar geruchten loopen, dat het schetsen niet meer noodig zou zijn. In verband hier mede willen wij er nogmaals met nadruk op wijzen dat per 12 Aug. de vaarskal veren, waarvan het gewicht ligt tusschen 100 en 170 K.G. geschetst moeten zijn en dat de instanties in den Haag voor nemens zijn om na dien datum een ern stige controle te beginnen. Het spreekt van zelf, dat dat ernstige onaangenaam heden voor die veehouders ten gevolge zal hebben, die hun kalveren nog niet hebben laten schetsen, wat echter geheel hun eigen schuld is. De toewijzing van de kalveren en de aanvraagkaarten om te schetsen zijn reeds eenige maanden in hun bezit. Ieder, die kalveren heeft van bovengenoemd gewicht, wordt dus in zijn eigen belang ten sterkste aangeraden om zijn kaarten in te vullen en zoo spoedig mogelijk op te sturen naar onderstaand adres. U, mijnheer de Redactuer, nogmaals dankzeggend voor de verleende plaats ruimte verblijf ik met de meeste hoogachting, Secr, Distr. No 44 der L.C.O.N. L. J. VOGELAAR. Andel A 19 Andel 6 Augustus 1934. VEILING DRUNEN. Prijsnoteering van 2 Aug. '34. Roode Bes 28 cent. Witte Bes 24 cent. Kruisbes 23 cent. 1 Frambozen 913 cent. Pruimen 27 cent. Kroosjes 25cent. Yellouw 915 cent. Idem II 27 cent. Keswick 26 cent. Clapp's 313 cent. N. H. Suikerperen 1/24 cent. Boterperen 15 cent. Oomskinderen 312 cent. Snijboon 913 cent. Idem II 35 cent. Duitsche B 810 cent. Dubbele 712 cent. Wagenaars 34 cent. Stokprinces 914 cent. Postelijn 35 cent. Sjalotten 47 cent. Alles per K.G. Bloemkool 1 1/214 cent. Roodekool 1 1 27, cent. Savoiek 1 5 cent. Spitskool 1 1/22 cent. Sla 1 [2.3 cent. Andijvie 13 1/2 cent. Selderii 1 3 cent. Meloenen 5—21 cent. Komkommers 3/41 1/4 cent. Alles per stuk. I De 75-jarige H. A. van Antonissen uit de Gaasbeekstraat te Rotterdam is op de Brielschelaan door onver wacht oversteken onder een tramwa gen geraakt en gedood.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2