V eilingberichten. VoelUateporc. Plaatselijk Xieiiws. Er ontstond een geweldige paniek, welke nog verergerd werd door het feit, dat de uitgangen gesloten ble ken te zijn. Men is er in geslaagd een der deuren te openen. De andere uit gang is met geweld ingeslagen. Door omwonenden, die onmiddellijk van a'le kanten toesnelden, werden kinderen uit het al spoedig in lichtelaaie staande huis (gered. De vlammen vonden gretig voedsel in fouten meubels en betimmeringen. 'Men ,is dlan ook bijna twee uur, van halt ges tot half acht, met het b'us- schingswerk bezig geweest. Intusschen bleek „dlat er niet minder dan 40 kin deren brandwonden hadden opgeloo- pen. Jn allerijl werden de patiënten naar Jiet dicht bij gelegen zusterhuis en verder naar het ziekenhuis gebracht. Later bleek, dat in totaal 13 kinderen tals ,ook de pater d;e heer Buys uit Soes- terberg in vefpleging moesten bl jven. Er iwerd een brandweerman licht ge wond, doordat een dakpan op zijn hand viel. Direct levensgevaar is alleen aan wezig bij den filmoperateur, den mis sionaris pater Buys, die ernstige brand wonden heeft opgeloopen, daar h'j, on middellijk nadat de vlammjen uit het filmapparaat waren geslagen, getracht had ihog zoo veel mogelijk het vuur te (blusschen. Zijn tdestand is Zorg wekkend. Een 'ernstige omstandigheid is, da' voor de v'ertooning van de film ge'en vergunning was gevraagd. o ZITN MEISTE DOODGE SCHOTEN. Op 24 Januari heeft in een per- teel in de Bonairestraat te Amster dam een jongeman zijn meisje dood geschoten, waarna hii het 'schietwapen op zich zelf richtte. Van de kwetsuren herstelde hij. Hii stond voor de rechtbank te Amsterdam terecht. Hii verklaarde dat hii eerst op zichzelf had geschoten en dat het meisje toen Ide revolver wegtrok. Hii ontkende op haar geschoten te hebben. 'Het O» M. eischte tien jaar ge- vangennisstraf. KINDERVERLAMMING. Te Lintelo, gem. Aalten zijn ver schillende gevallen van kinderverlam ming geconstateerd, waarvan één met tioodelijken afloop. In verband hier mede is de herfstvacantie verlengd. o GEHEIMZINNIGE MOORD. Europeaan geworgd. In de Europeesche woonwijk te [Semarang is een Europeaan, de heer :L. L. G. F. Born, gep. machinist hii het baggerwezen door worging vermoord. Het is nog niet mogelijk geleken vast te stellen of diefstal de beweegreden is geweest. De huis houdster van het slachtoffer werd in Igeknevelden toestand aangetroffen. Er hebben nog geen aanhoudingen plaats gehad. (Aneta). o— MANOEUVRES DER MARINE OP DE NOORDZEE. Van 24 tot 29 September worden marine-manoeuvres gehouden in de Noordzee en op de kust. Daaraan zul len deelnemen Hr. Ms. pantserschip „Hertog Hendrik", de torpedobootja- gers .„Evertsen" en „Piet Hein', die in .November naar Indië gaan, ter af lossing van twee andere jagers, de pantserboot „Gruno", de torpedoboo ten Z 6 iern Z 8, de duikbooten K XVI en K XVII, bestemd voor Indië, en de O 14 en O 15. Verder de mijnenleggers „Medusa" en „Douwe Aukes" en twee groepen watervliegtuigen. De manoeu vres bestaan uit vier verschillende oe feningen. Op den 25en wordt op de kust ten Noorden van Scheveningen een landing gedaan. In den nacht vah 28 op 29 staat een nachtelijke aanval op Den Helder op het programma. Ook de kustwacht neemt ,aan enkele oefeningen deel. o PRINSES JULIANA - VOOR DE RADIO. Ter aanbeveling van de natio nale inzameling van hetN.C.C. Naar wij vernemen zal ook dit jaar een nationale inzameling worden ge houden ten bate van het nationaal cri sis-comité. Deze inzameling zal ge schieden van 3 tot 10 October. H.K.H. Prinses Juliana heeft zich bereid .verklaard ter inleiding van de ze week in den avond van 2 Oct. eenige woo reten tot het Nederlandsche volk te spreken,. Deze toespraak zal door de beide zenders worden uitgezonden. De avond zal worden besloten met e'en prijsvraag, waaraan evenals ten voEge jare door een ieder zal kunnen worden deelgenomen. Het geheel zal worden gegoten in den vorm van een nationaal programma. De -vder omroepvereenigingen, A.V. R.O., K.R.O., N.C.R.V. en V.A.R.A., hebben gezamenlijk de verzorging van dit programma op zich genomen. o PRIJSVERHOOGING VOOR RIJ WIELBANDEN. Naar de N.R.Ct. verneemt, hebben de Nedierlandsche bandenfabrieken, alsme de (die Nederlandsche importeurs zich genoodzaakt gezien de prijzen van rij wielbanden pver de geheele linie te verhoogen, (zulks tengevolge van de voortdurende prijsstijging van de grond stoffen met name rubber en katoen, waardoor -een prijsverhooging voor de banden niet langer achterwege kon bi j- ven. O 20 JAAR LANG DE „DAGELIJKSCHE DOSIS" .GENOMEN OM VRIJ VAN RHEUMATIEK TE BLIJVEN. Toen z>ij 58 was, had deze vrouw rheumatische pijnen. Ze nam Kruschen Salts om ze kwijt te raken. En hier is pij nu nog steeds vrij van rheu matische pijnen nog steeds trouw aan ,de dagekjksche dosis Kruschen Salts, wat zij nu twintig jaar lang ge nomen heeft. „Het doet mij genoegen U te kun nen vertellen", schrijft zij, ,.dat ik meer dan 20 jaar lang Kruschen Salts neem eerst in Engeland en toen hier zeven jaar lang. Ik begon er in Enge land mee tegen rheumatische pijnen en vond dat het me zoo goed deed, dus ging ik er mee door. Sinds ik hier ben, ,heb ik nog geen rheumatisjche pijnen gehad. Ik ben nu 78 jaar, en zal doorgaan Kruschen Salts te nemen zoolang ik leef, juist de kleine dage- lijksche dosis als opgegeven". Mevr. E. H. Indien .de afvoerorganen niet behoor lijk functionneeren, zullen afvalstoffen zich in het lichaam ophoopen, welke de gezondheid ernstig kunnen schaden, o.a. het urinezuur, waardoor meestal rheumatische pijnen ontstaan. De ,,da- gelijksche dosis" Kruschen Salts spoort de afvoerorganen tot geregelde wer king aan, zoodat alle schadelijke stof fen uit het lichaam worden verwij derd en zich nooit meer kunnen op hoopen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a f0.90 en fl.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitënverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Am sterdam voorkomt. (Adv.) o Algemeene Zendings-Conferentie. In verband met de Algemeene Zendings- Conferentie, die van 22 tot 24 October in het Koloniaal Instituut te Amsterdam gehouden wordt, heeft het Comité een specialen Jeugddienst georganiseerd op Woensdagavond 24 October in de Luth. kerk op het Spui. Als sprekers zullen optreden Dr. W. A. Visser 't Hooft, secretaris der Wereld federatie van Chr. studenten te Genéve en Dr. W. A. P. Smit, leeraar aan het lyceum te Bandoeng. Een inleidend woord wordt gesproken door Dr. B. A. Knoppers, Geref. pred. te Amsterdam, en een slot woord door Ds. J. P. van Bruggen, Herv. pred. te Amsterdam. Medewerking wordt verleend door de zangvereeniging „De Lofstem" en door het Symphonie orkest „Arti et Religioni". Dat er veel belangstelling voor dezen Jeugddienst is moge blijken uit het feit, dat nu reeds door jeugdvereenigingen plaatsen voor hare leden worden aan gevraagd. O AUTO-ONGELUK OP JAVA. Aneta seint uit Tjiandjoer: Een mi litaire'vrachtauto,, waaraan een keuken wagen was gekoppeld, is Zaterdag na bij de Gekbron in een ravijn gestort, na 'eerst te zijn aangereden. De imland- schie bestuurder van de vrachtauto Ramieh is overleden. De brigadier Lu- cassien brak een arm. De wagenmees- ter Tambel, de bijkok Paat, alsmede enkele keukenkoebs bekwamen kwetsu ren. Drie doctoren uit Soekaboemi ver leenden geneeskundige hulp. De doo- de en de gewonden zijn naar Tjimahi vervoerd. De wagen was na afloop van de manoeuvres op weg naar Bandoeng. 0 AUTO-ONGELUK. Zaterdagmiddag 12 uur reed een auto, komende uit Rotterdam, bij Vars- seveld tegen een uit een zijweg ko menden melkwagen. De botsing was zoo hevig, dat de auto van den weg werd geslingerd en in een droge sloot op den kop kwam tie liggen. De beide inzittenden, de heer Joh. P. en zijn 16-jarige dochter, uit P.ijn- acker, .schoten met het hoofd door de tusschenruit, waardoor beide bloeden de wonden aan voorhoofd en schedel be kwamen. Een vriendel jk atuomobilist uit Groningen bracht die gewonden naar het dorp Varssleveld, waar zij door een dokter wierden verbonden. De auto werd door een kraanwa gen weggesleept en kon, na gere pareerd te zijn, de reis vervolgen. De chauffeur had geen letsel bekomen. o DIENSTVAK DER DIR. BELAS TINGEN ENZ. Bij resolutie van den minister van Financiën zijn de kommiezen G. J. v. Dongen te Eersel en O. A. Groene- veld te Dussen bevorderd tot assistent. Bij het laatst gehouden examen voor commies is geslaagd 'de rijkskhrk met vakexamen J. G. Jansen ter inspectie der directe belastingen te Waalwijk. o GEWELDIGE BRAND TE WAALRE. In het centrum der gemeente Waa'.re heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag een geweldige brand gewoed, waarbij een boerderij, een café en zes woningen een prooi der vlammen zijn geworden. Waalre stond met haar primitieve brandwteërmiddelen .volslagen machte loos .fegtenover -deze vuurzee. Daarom riep men de hulp in van de Eindhoven- sche brandweer, idie met volledig mate riaal was .uitgerukt. Teven zij ter plaat se verscheen, viel aan blusschen niet meer te denken. Wel wist men mede door de gunstige windrichting nog een gedeelte van het café te sparen. Ove rigens slaagde men er ook in de boer derijen ,en huizen in de buurt voor brand ,fe 'Behoeden. Ondanks jd'e stortregen trok deze ge weldige brand -heel veer publieke be langstelling; velen Boden de behulp zame hand 'om nog te redden wat er nog fe iredden viel. Persoonl jke onge lukken zijn <er niet te betreuren. De brand f.s ontstaan in een kippen hok, achter Eet café van J. Weert. Hoe daar 'brand kon uitbreken, wordt onderzocht. o BRAND BIJ ECHT. Vier houtloodsen afgebrand. Zondagmiddag zijn vier hout-lood sen van de firma gebr. J. Turlings te Pey (bij Echt) tot den grond af gebrand. Omstreeks half twee ontstond door tot nu toe onbekende oorzaak brand in een der houtloodsen. De brand weer, die onmiddellijk gewaarschuwd werd, kon bii gebrek aan water wei nig uitrichten. De brand was ont staan aan de Zuidzijde der loodsen en breidde zich door de windrichting Noordwaarts uit. Zoodoende werden vier loodsen door het vuur aange tast. Zij brandden allen tot den grond af. Een groote voorraad hout werd mede een prooi der vlammen. De schade, welke geschat wordt op f 100.000, wordt door verzekering gedekt. De loodsen hebben ieder een lengte van dertig meter en zijn vier meter hoog. De brandweer was om vier uur nog bezig het vuur te bestrijden; ge vaar voor uitbreiding bestond toen niet meer. o TWEE KINDEREN ONDER PUIN BEDOLVEN. Zij speelde nabij een muur. di'e instortte. Beiden op slag gedood. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur speelden te Alkmaar twee zusjes, de 9-jarige en 6-jarige Jopie en Lucie Buren, wonende in de Perronstraat, aan de overzijde van de woning op de straat. Hier was een ongeveer 8 M. lange blinde muur, die het erf scheidt van de granietwerkplaats van den heer Christoffoli. Achter dezen muur was des morgens een hoeveel heid van ongeveer 1 s M3 fijn grind neergestort, wat in het bedrijf van den heer C. gebruikt wordt. Plotseling stortte het muurtje in en de steenbrokken en het grind vie len op de spelende kinderen. Beide meisjes werden door de neerstorten de steenmassa ernstig getroffen. Het jongste zusje was op slag dood, het hoofdje was geheel verbrijzeld. Ook het andere kind werd aan het hoofd gewond, zoo zwaar, dat het een kwar tier na het ongeval overleed. EE^ ITALIAANSCH PRINSESJE GEBOREN. De kroonprinses van Italië Marie José heeft Maandagavond 24 September het leven geschonken aan een meisje, dat Maria Pia zal worden genoemd. IIAAGSCHE VEILING. 24 September. Peren. Palmpeer 46, Rustenbnrgers 45, Dr. Julius 10—18, IJsbouten 57, Bergamot 35, Beurré Clairgeau 3—6, Beurré Hardy I 915, II 7—8, Beurré Lebrun extra 1112, I 910,1168, Beurré de Merode I 713, II 46, Bonne Louise extra 1523, I 1014,1179, Callebaspeer 5 —7, Dikstelen 2 —4, Do yenne de Commice extra 1827,111 15, II 710, Giesser Wildeman 68, Hertogin Elza 11016, II 510, Grauw tjes 3—5, Herfstpeer 46, Légipont extra 15—18, I 814, II 27, Maagdepeer I 6 —9, II 3 —5, Soldat Laboureur 1810, II 47, Kokkepeer 24, Winter Vijgen 5—7 ct. Appelen. Joseph Mus 57, Reinzoet I 6—8, II 3—5, Pippeling 47, Lands berger Reinette 35, Bramly Seedling 5—7, Huismanzoet 7 9, Bellefleur 4 —6, Benderzoet 5 —7, Citroen Bellefleur 710, Bloemé 811, Fransche Bellefleur 57, Zure Schrijvers 68, Goud Permain 47, Goudreinette (val) extra 810, I 67, II 25, Groninger Kroon 6—8, Gulde- lingnn 4—6, Jac. Lebel 4—6, Kafappel 4 6, Keulsche Paradijsappel 57, Le- moenappel I 9—13, II 38, Jager Rei nette 7 8, Notarisappel 57, Oranje Reinette 47, Ossekoppen extra 8—10, I 57, Peterselieappel I 1012, II 6 8, Lane's Prince Albert 5—7, Prin- cesse Noble 1016, II 79, Sterappel extra 1728, I 1014, 1159, Trans parant de Croncels I 1013, II 68, III 25, Zoet Aagt 79, IJzendijksche Klumkes 4—6 ct. Diversen. Noten 612, Aardbeien 54 ct. Alles per K.G. VEILING ZALTBOMMEL. Veiling 24 September. Aardbeien: Deutsch Evern le srt. 47 86 Cent per kg.; aanvoer aardbeien 325 kg.; black alicante 2326 cent per kg.; netmeloenen 46 cent; sui kermeloenen 46 'cent; parijsche me loen 5 cent per stuk; tomaten A 24 cent; beurré hardy 719 cent; id. le brun 710 cent; bonne Iouise 10 18 cent; dirkjesperen 2'/23 cent; dik stelen 5 cent; kleiperen 59 cent; lissa- bons 4 'Cent; lighiponts 6 cent; maag deperen 36 Cent; nouv. po-iteau 57 cent; triumph 'de vienne 1017 cent; vesperperen 3 cent; wüliams duchesse 711 cent; ijsbouten 23 cent; abri koosappel 1011 cent; beerschezuur 67 cent; cox pomona 813 cent; keulsche paradijs 4 cent; lemoenappe- len 4 cent; landsbergen reinetten 6— II cent; lentsche roode 7 cent; nota- risapp. 410 cent; sterappeLn 716 cent; transparant de cronsels 810 ct.; triumph de kiel 36 cent; tuinzoet 56 cent; 'wijnzuur 6 cent; wijnappe len (rood) 711 cent; augurken le srt. 16 cent per kg.; noten per 100 stuks 4049 cent; witte komkommers 1 cent per stuk; staaksnijboonen 912 cent; staakprincessen 1314 cent; stamprin- cessen 68 cent per kg.; roodekool 35 cent; savoijekool 35 cent; witte- kool 4 cent; bloemkool 34 cent per stuk; andijvie '106115 cent per 100 stuks; knolselderie 34 cent per bos; aardappelen: eigenheimers 'f2.90; beve landers f2.50,3.00 per 100 kg. IIEUSDEN. Zondag j 1. hadden de door de v.v. Juliana georganiseerde serie wedstrijden plaats voor de B-klasse. Evenals de seriewedstrijden voor de A-klasse, zijn ook deze wedstrijden een waardig succes geworden. De uitslagen zijn dan als volgt D.V.O. (Haarsteeg)—S.D.O. (Nieuwkuijk) 1—0. De Profs (Heusden)H.F.C. (Heusden) 3—2. De Profs S.D.O. 32. Waardoor dus de Profs in het bezit kwamen van den len prijs, een beker, en S.D.O. den2enpr., zijnde een sportfiguur Naar we vernemen, is het geheele bestuur van Juliana afgetreden, ter ver vanging van een nieuw bestuur, bestaande uit niet-werkende leden. De heer J. Sens, die als zoodanig echter reeds had bedankt, heeft zich wederom bereid verklaard zitting in het bestuur te nemen. Het bestuur is nu als volgt samen gesteld Gijswijt, VoorzitterM. v. d. Linden, 2e Voorzitter; J. Sens, Secr.-Penningm. J. v. d. Donk, 2e Secr.J. Timmermans, 2e Penningm.P. Verheij en C. Klerks, Commissarissen. CAPELLE. Voor de 3e klasse K.N.V.B. speelde het le elftal der v.v. Capelle Zondagmiddag te Kaatsheuvel tegen Kaatsheuvelsche Boys I, welke wedstrijd door Capelle met 21 werd gewonnen. WIJK EN AALBURG. J.l. Zaterdag nam de v.v. N.O.A.D. alhier deel aan de serie-wedstrijd uitge schreven door de v.v. De Merwede te Goreum, ter gelegenheid van de inge bruikneming van haar nieuw terrein. N.O.A.D. moest den tweeden wedstrijd spelen en wel tegen Gorcumsche Boys, welke door eerstgenoemde vereeniging met penalty's werd gewonnen. Alvorens den wedstrijd te beginnen, werd de v.v. De Merwede bij monde van den secretaris van N.O.A.D. geluk gewenscht met haar mooie terrein! waarna hij als herinnering aan dezen middag een fraai medaille overhandigde. De finale N.O.A.D.Werkloozen elftal Gorcum werd door laatstgenoemde ge wonnen met 61, zoodat N.O.A.D. in 't bezit kwam van den tweeden prijs zijnde een zilveren lauwerkrans. De wedstrijden hadden een sportief verloop. WERKENDAM. W.V.V. behaalde op de serie wedstrij den, uitgeschreven door D.J.S. te Gorin- chem, de tweede prijs. CORRESPONDENTIE. Een ingezonden stuk, over de nieuwe wijze van opruiming van gestorven vee, kan niet worden opgenomen, omdat de inzender ons zijn naam niet bekend maakt. DE REDACTIE. HEUSDEN. De opbrengst van de collecte voor het Verpleegfonds voor t.b.c. bestrijding, die de vorige week gehouden werd, be droeg ruim twintig gulden. De Zaterdag gehouden drie maan- delijksche collecte langs de huizen voor de Diaconie der Ned. Herv. Kerk alhier heelt 31 gulden opgebracht. Door het ,,'s Hertogenbossche Wandel Comité" is op Zondag ;30 Sep tember as. een'afstandmarsch georgani seerd, waarvan de verplichte rust te Heusden zal plaats hebben yan circa 1 uur tot 2.15 n.m. By de brigade der Kon. Mare chaussee is ingedeeld de heer Braat, marechaussee, af komstig van de opleidings school te Apeldoorn. De heer F. van den Broek, onder wijzer te Herpt, is benoemd tot volontair aan de bijzondere jongensschool alhier. De woning van C. Nieuwkoop te Oudheusden is naar men ons mededeelt aangekocht door de Provincie Zulks staat in verband met het verbreeden van de Steenen Brug aldaar en net wegnemen der bocht in den weg. Een prachtverbetering. ANDEL. Tot bestuurslid van de brand stoffen vereen. „Ons Belang" is gekozen de heer P. Hoesen. Zaterdagavond j.l. gaf de muziek- vereen. „Andel's Fanfare" op de tent alhier een concert. Er was niet veel publiek aanwezig, hetgeen in verband stond met het ongunstige weer. Er werd een bloempjesverkoop gehouden voor het N. V. Z. De muziek werd goed uitge voerd. ALMKERK. J.l. Zaterdag speelde de korfbal- vereeniging A. K. C alhier een vriend schappelijke wedstrijd tegen G. K. V. van Gorinchem, welke eindigde met 20 in 't voordeel van eerstgenoemde. Naar we vernemen hoopt de muziekvereeniging „Nooit Gedacht" alhier in 't laatst van October a.s. in de zaal van de wed. Dekker een Bazar te houden tot het aanschaffen van nieuwe instru menten. Een comité is hiervoor reeds gevormd. Onze vroegere dorpsgenoot de heer B. Koekkoek, thans Hoofd der Chr. School te Groote Lint (Zwijndrecht) is ingelijke betrekking benoemd te 's Hage. AMMERZODEN. Vrijdagochtend ontstond een begin van brand in de woning van den heer Joh. Goedhard alhier aan den Maasdijk. Door het doortastend optreden van eenige buren, was men den brand spoedig meester, daar an ders de ramp wellicht nog niet te overzien was geweest en bleef nu de schade tot eenige inboedel en wat aan het gebouw beperkt. BR A KEU. Bij raadsbesluit d.d. 20 Septem ber 1934 der gemeente Ilurwenen werd de heer H J. Brouwers, ambtenaar ter gemeente-secretarie alhier, benoemd tot tijdelijk secretaris der gemeente Hurwenen met ingang van 4 October 4934. Bij besluit van den Minister van Defensie d.d. 18 September 4934, VII afd. No. 263 V werd aan J. van Kooij, dienst plichtige der lichting 1934 een jaar uitstel van den dienstplicht verleend wegens kostwinnerschap. Aan den heer M. Weststrate, hoofd der openbare lagere school alhier, werd op verzoek, bij raadsbesluit dezer gemeente d.d. 21 September 1934, eervol ontslag verleend als zoodanig, waarbij de raad tevens zijn grooten dank betuigde voor de zeer vele en gewichtige diensten in voormelde betrekking aan de gemeente bewezen. BOMMELERWAARD. Drukte in hooihandel, alsmede in de aardappelen is er op 't oogenblik weinig. Hooi, de mooiste kwaliteit, f 13, f 14,— per 500 K.G. Aardappelen 3 k 31/2 ct. per kilo. De fruithandel, als daar geen gunstiger, wending in komt dan ziet het er voor de grootere koopers donker uit. Voor flinke prijzen is veel ingekocht en de pryzen zijn nu laag en daar nog bij dat er, vooral de laatste dagen veel afvallen. CAPELLE. De postduivenvereniging „De Luchtvaart" gevestigd in het café van mej. wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwe vaart, hield j 1. Zondag met oude en jonge duiven een wedvlucht vanaf Mons met den volgenden uitslag: J. Versteeg 1, 2, 3, 7, 8 A. Blom 4, 10, 11 P. Bak keren 5Adr. Spierings 6 en A. de Jong 9.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2